ATERSCHAP VRAAGT TE GROTE OFFERS VAN INWONERS' OOTER B.V. INEUZEN 400 gulden boete voor snelle Aardenburger Eigenaar sportpaviljoen wil niet weg INNEBRIL- HOUDER INTERSET POLITIERAPPORT RT Schooljeugd Breskens adopteert oorlogsmonument Gemeenteraad Oostburg keurt de begroting goed orpsraad in Westdorpe Is gevolg van de ^oonwagenproblematiek SCHIETINGEN WEEKENDDIENSTEN Wm-flfiTEM VAN ZEELAND 4 VRIJDAG 28 OKTOBER 1988 RAAD AARDENBURG GAAT TOCH AKKOORD MET HUUROVEREENKOMST per pakket IKSTATION CSTBURG - Het bestuur van het Waterschap Vrije van Sluis heeft gisteren met moeite de ■roting voor 1989 door de algemene vergade- j gekregen. Maar liefst 27 van de 61 stemge- iitigden stemden tegen de begroting voor het mende jaar. irenstand Deltatraject gveter-bootie HULST Absdaalseweg 12 CDA: PROMOTIEPLAN IS NODIG 'ESTDorpe - De mogelijke komst van een woonwagen- Mrum naar Westdorpe heeft het dorp vrij onverwachts ■n dorpsraad opgeleverd. Gisteravond werd deze raad op- -richt op inititief van een groep mensen, die maandag de «ratting in zaal Concordia hadden bezocht. Diefstal Diefstal Ingeslagi ;en Aanhouding T20 1.75 |ome verslaggever DENBURG - De jsvergadering in Aar- lljurg ontaardde gister- Li in een klucht van je- Ite. Hoofdrolspelers wa lde Aardenburgse voet- ,ereniging AVC en de lirder van het sportpavil- i de familie G. Devree- •ste instantie was er geen i aan de lucht. B en W [Aardenburg kwamen met lïoorstel om AVC een huur- eenkomst aan te bieden. Lrsleden van de voetbal- Iwaren namelijk met de fa- milie Devreeze, de huidige huurders, mondeling overeen gekomen om het paviljoen over te nemen. AVC zou dan voor taan over een eigen paviljoen beschikken. Raadslid H. van Rie (D66) was sterk gekant tegen deze overname. Hij was onder meer niet tevreden met het feit dat er geen getekende verklaring van de huidige huurder bij het voorstel lag over een akkoord. Volgens burgemeester E. Jongmans werden de juiste wegen bewandeld. „Het gaat om een voorwaarde scheppend voorstel. Mondelinge afspraken zijn overeenkomsten. Alles is volgens de regels gegaan, de gemeente loopt geen risico". Tot zover konden de meeste leden van de raad met het col lege meegaan, totdat A. van de Wijnckel (CDA) een opmerking maakte: „Ik heb een uur gele den met Devreeze gebeld. Hij wil niet uit het paviljoen. Hij wil niet tekenen". Op dat moment begon de voorstelling. De vergadering werd geschorst en de partijen, jeugd voorzitter van AVC, F. van Dongen, en het college trok zich voor spoedberaad terug in de burgemeesterskamer. Pavil joenhuurder Devreeze, die op de publieke tribune zat, wei gerde met de partijen rond de tafel te gaan zitten. Na een tiental minuten kwa men de hoofdrolspelers terug. Jongmans: „AVC heeft de on derhandelingen met familie Devreeze gevoerd en er was wel degelijk sprake van een mondelinge overeenkomst. De vreeze heeft het voorstel begin deze week gekregen en daar niet op gereageerd. Het voor stel blijft zoals het is". Van de Wijnckel was het daar niet mee eens: „We moe ten niet in openbaar iemand de zwarte piet toeschuiven. Geef de partijen een maand om op nieuw met elkaar in overleg te gaan". Een kleine meerderheid van raadsleden en college had den aan de woorden van Van de Wijnckel geen boodschap. Het voorstel om het paviljoen aan AVC te gaan verhuren werd met zes tegen vijf stem men aangenomen. AVC moet nu verder in de slag gaan met Devreeze. De club heeft in ieder geval wel gemeentelijke garanties (bij voorbeeld subsidie) afgedwon gen. .50 Tarieven 't Vrije erg hoog' 1150-17687 of 13438 Lonze verslaggever istpunten waren de bedragen die het waterschap wil i heffen om de begroting sluitend te maken. Volgens groot deel van de aanwezigen worden er te grote fi- jnciël offers gevraagd van de mensen in West Zeeuws- tanderen. verontreinigingsheffing 't Vrije gaat met drie gul omhoog naar 107 gulden vervuilingseenheid. Een iddeld gezin moet in 1989 gulden gaan betalen. 'at extra hard bij de 27 nee- lers aankwam is de ver lig van het dijkgeschot met alf gulden per hectare. Het tot komt dan uit op 120 jl Daardoor stijgt het rentage voor de gebouwde idommen van 56 naar 60 ir R. Calon van het district sidijke worden de boeren dupe van de verhogingen, on: „We kunnen niet blijven rgaan met kostenverhogin- Het gaat al slecht met de iienstand. De twaalf gulden toging is daarom onaan- irdbaar. Het boerenbedrijf i dat niet meer opbrengen, vind dat het waterschap ar ergens op moet bezuini- om de kosten te drukken, ischien moeten we de kapi telen maar over een groter ital jaren uitsmeren". "TOok A. Rosendaal van het iet Groede maakt zich ern- zorgen. „Als er elk jaar verhoging is, kunnen we zo merhand wel inpakken. komt het geschot nog op gulden. Als dat zo doorgaat we het duurste water- ip in Nederland, misschien we dat al wel". 'it de zaal kwamen reacties «f voren of er geen alterna- ■en gevonden kunnen wor- om het waterschap minder vr te maken. Volgens dijk- af Th. Cambier is dat onmo- "ik. „We hebben al twee ex- vergaderingen belegd om de moeilijkheden te komen, investeringen die we moe- doen zijn noodzakelijk, ar kan niet aan getornd wor- 1 We hadden eerst een be ating voor het dijkgeschot naakt die op 24,25 gulden kwam. Daar hebben we nog vanaf kunnen halen. We toen niet verder verlagen, iers gaat de kwaliteit onher- -Pelijk achteruit. En dan moeten we in de toekomst nog extra gaan betalen om de kwa liteit weer te verbeteren. Dit voorstel is echt het uiterste". Een grote kostenpost voor vol gend jaar is de uitvoering van het deltatraject Nieuwe Sluis- Veerhaven. Eerst stond er her stel van de strandhoofden bij Groede op het programma, maar het waterschap heeft een goedkopere oplossing gevon den. Hoofd technische dienst J. Boekhout: „Herstel van een paalhoofd kost 3,3 miljoen gul den. In plaats van het aanpak ken van de paalhoofden lijkt het ons beter het strand op te hogen. Op dit moment is de zandprijs laag. We maken dus minder kosten. Het resultaat is hetzelfde: de kust is weer veilig en het komt ook nog eens de re creatie ten goede". Het waterschap heeft onge veer twee miljoen kuub zand nodig voor dit gedeelte van het deltatraject. Een deel van de fi nanciën moeten opgehoest worden door de gemeente en het Rijk. Boekhout: „Oostburg wil in ieder geval financieel bijspringen. Morgen ga ik in Middelburg mijn best doen om ook het Rij k over te halen". In zijn toespraak tot de alge mene vergadering uitte dijk graaf Cambier nogal wat kri- tiek op enkele inwoners van Cadzand, die klachten hadden over het deltawerk Kievitte- oost. Cambier: „We hebben in samenwerking met het ge meentebestuur, provincie, rijkswaterstaat en openlucht recreatie een schitterend strand kunnen creëren door middel van zandsuppleties (op hogen van het strand). Een aantal recreanten uit Overijs sel, Limburg en Duitsland heb ben hun complimenten uitge sproken. Mensen uit Cadzand, in vele gevallen afhankelijk van de recreatie, deden tot nu toe niets anders dan klachten op onze bureaus deponeren over het in uitvoering zijnde werk". Volgens dijkgraaf Cam bier heeft het werk achterstand opgelopen door de klachten van deze mensen. eel gevoerd met kontrast-ldeur. Veter in iRT met RODE abenten. Maten 23-30. Normaal -69? til r« tri het college van B en W. verzoe ken om de notulen van de beide hoorzittingen aan ons te ver strekken. De raad is gebleken dat de Sasse collegeleden nogal wat wartaal hebben uitge kraamd. Wij willen weten of die tegenstrijdigheden op pa pier gezet zijn." Na een analyse van de notu len is de dorpsraad van plan om de gemeenteraadsleden en het college aan te schrijven. In Westdorpe wordt deze week nog een handtekeningenactie gehouden. Ook is men van plan om voor wat betreft de woonwagenlo- katiezaak samen te werken. De schooljeugd, legt een krans bij het Breskense oorlogsmonument. FOTO DE STEM COB J. DE BOER Van onze correspondente BRESKENS - De kinde ren van basisschool Op de Bres hebben gisteroch tend het oorlogsmonu ment in Breskens geadop teerd. De scholieren van de groepen zeven en acht legden een krans bij het monument voor de gevallenen van 1940-1945. De adoptie is te danken aan de landelijke stichtingFe bruari 1941, die de jeugd sti muleert om oorlogsmonu menten te adopteren. Cana dezen en Amerikanen geven elk jaar geld aan de stiching om de herdenkingstekens te kunnen onderhouden. Het is de bedoeling dat de kinderen van Op de Bres nu jaarlijks op 22 oktober (de dag dat Breskens door de geallieerden bevrijd werd) een krans leggen bij het mo nument. De stichting wil op deze manier de kinderen meer bewust maken over de verschrikkingen van de oor log. Het is tevens een waar schuwing voor nu en de toe komst. Na toespraken van direc teur A. Willemse van de Breskense basisschool en burgemeester J. Kruize, ont hulde de burgemeester ook nog een plaquette van kun stenares Elly Schijve. Van onze verslaggever OOSTBURG - Na een rus tig voortkabbelende discus sie heeft de gemeenteraad van Oostburg gisteren avond de begroting voor 1989 vastgesteld. Evenals het college was de raad zich er van bewust dat de bo men niet meer tot in de hemel groeien, en dat men zich ten aanzien van een aantal zaken beperkingen moet opleggen. De diverse belasting- en ta riefverhogingen, nodig om het saldo 'onvoorzien' de gewenste hoogte te geven, werden door de raad unaniem vastgesteld. De noodzaak om zuinig met de beschikbare middelen om te springen, was voor de CDA- fractie reden een voorstel in te dienen, om de voorziene verbe tering van de riolering op een andere wijze te financieren. Voorgesteld werd de werken niet over vier maar over negen jaar uit te smeren, en per jaar de opbrengst van het riool recht - rond de 670.000 - hier- voor te gebruiken. Het CDA meent dat op deze wijze een aanzienlijk bedrag aan rente in de loop der jaren bespaard kan worden, omdat niet met kapi- taalslasten rekening behoeft te worden gehouden. Het college zegde toe, deze suggestie op zijn waarde te laten toetsen, en daarmee bij de raad terug te komen. Kritiek werd geuit op het feit dat de reconstructiewerken in het centrum van Oostburg nog steeds niet begonnen zijn. Voor alle fracties was het duidelijk dat pas begonnen kon worden, als er duidelijkheid over de in te voeren baatbelasting be staat. Wethouder J. Thomaes zei dat eerst dan de plannen besteksklaar moeten zijn, om dat men dan pas weet waar over men spreekt. Hij ver wachtte dat dit binnen niet al te lange tijd het geval zou zijn, en wees erop dat na gesprek ken met Oostburgse winkeliers gebleken was, dat van die zijde in ieder geval een bijdrage was te verwachten. Blijkens de begroting bezit Oostburg een saldi-reserve van rond dertien miljoen gulden. „Dat is er niet voor leuke spel letjes, maar wel voor onver wachte tegenvallers en dat soort zaken", aldus wethouder Thomaes. Niettemin wil de PvdA-fractie toch wel eens wat voorlichting over wat voor een reserve een gemeente als Oost- burg zou moeten hebben, zon der dat woordvoerder J. Wie lakker aan deze vraag al op voorhand conclusies wilde heb ben. Zorgen maakt de raad zich wel over het steeds teruglopend inwonertal van de gemeente. De mijlpaal van 18.000 inwo ners komt in zicht. Wordt die in de nederwaartse richting ge passeerd, dan heeft dat voor Oostburg allerlei vervelende (financiële) consequenties. Een plan van het CDA, om via gerichte promotie meer in woners richting Oostburg te krijgen, werd dan ook allerwe gen omarmd. L. Cuelenaere- Faas wees erop dat een eerder promotieplan om bedrijven (en dus werkgelegenheid en nieuwe inwoners) te krijgen, was mislukt. Dit was ook reden waarom de gemeente Oostburg eind 1988 ophoudt een tip-ge- meente te zijn. „Alles moet er nu op gericht zijn, inwoners aan te trekken", aldus Cuele- naere. Zij geloofde in een per soonlijke benadering van be drijven in bijvoorbeeld de Ka naalzone. on2e verslaggever to bleek dat Westdorpe geen JKgenwoordigers namens dorp kon afvaardigen om belangen van de dorpelin- J te verdedigen. In de andere kernen Zandstraat en bppine bestaan al geruime volksvertegenwoordigin- Eerste doel van de West- mÜe raa<*is het gemeentebe- Van Sas van Gent op an- irJ,6<iachten te brengen wat be gewraakte woonwa- wokatie aan de Bernhard- Daarvoor," zo het dvoerder B. Franse gister- ana ■afloop van de eerste "komst weten, „zullen we Van onze verslaggever OOSTBURG - Eén ding hadden allen die gisteren voor het Oostburgse kan tongerecht verschenen gemeen: ze hadden een auto, of toch tenminste een motor en ze hadden de verkeers regels overtreden. De mate waarin ze in hun buidel moeten tasten verschilde van geval tot geval. Aar denburger FR. spande de kroon met een boete van 400 gulden. Hij gaf toe dat hij op 22 februari van dit jaar veel te hard had gereden op rijksweg 58 in Sluis. De politie constateerde een snelheid van 156 kilometer per uur. R. ver telde dat hij, aan het werk in Knokke, werd opgebeld door zijn echtgenote, met het alarmerende bericht dat hun vijfjarige zoontje van de trap was gevallen en een hevig bloedende hoofdwond had. R. aarzelde geen moment en reed naar huis om het kind direct naar de dokter te brengen. Officier van justitie mr. G. Nij- meijer kon die reactie op zich wel begrij pen, maar vond het toch een kwestie van 'belangen afwegen'; „Het gevaar bij zo'n snelheid en bij de spanning waaronder u gereden moet hebben, weegt niet op tegen wat thuis gebeurt." Hij vond R.'s verhaal geen excuus en eiste 400 gulden boete. Kantonrechter mr. B. Verhoeven kon het 'menselijkerwijs ook wel begrijpen', maar vond dat R.'s echtgenote ook een andere oplossing had kunnen zoeken, door bij voorbeeld een taxi te bellen, of de buren om hulp te vragen. Hij vonniste conform de eis. JG. uit Aardenburg, had op 24 maart ook haast. De kinderen waren alleen thuis en hij was later terug dan zijn bedoeling was. Aan het begin van zijn woonplaats gaf een agent een stopteken, maar G. reed door met zijn motor terwijl hij zou hebben geroepen: „Rij maar achter me aan, ik moet naar huis". Bij een tweede poging tot aanhouding overhandigde G. zijn papie ren en reed, met de agent in zijn spoor, op huis aan. Daar bleek zijn paniekgevoel te recht, want de kinderen liepen al in pyama op straat. s De gebeurtenissen waren volgens G. heel anders in het proces-verbaal terecht gekomen dan ze in werkelijkheid hadden plaatsgevonden. Hij bestreed dat hij 110 had gereden in de bebouwde kom. Dat kon in die bewuste straat-de Haven-niet eens, want die was nog geen 300 meter lang. „Het is bijna een filosofische kwes tie", aldus G., die dacht dat het eergevoel van de verbalisant ermee te maken had. Verhoeven besloot de zaak aan te houden voor nader onderzoek, tot tevredenheid van G.: „110 In de bebouwde kom is niet niks. Dat wil ik niet graag in de schoenen geschoven krijgen". JR. uit Biervliet kreeg een boete van 120 gulden opgelegd. Ze had op 28 januari op de Isabellaweg gereden in de auto van A.T, terwijl het voertuig niet gekeurd was. T. kwam zich hiervoor verantwoor den. Hij had een afspraak voor een APK- keuring gemaakt en moest daar nog die zelfde dag naar toe. Pech dus. Vandaar dat de boete beperkt bleef tot het schikkings bedrag. Daar moest ook J. de S. uit Ter- neuzen het mee doen, omdat ze op 15 ja nuari zonder APK-bewijs reed. Twee da gen later kreeg ze bericht van de garage dat ze 'aan de beurt was'. Nijmeijer vond dat ze zelf verantwoordelijk was en eiste 180 gulden boete. Verhoeven deed er nog wat van af. Maar de 75 gulden boete voor het rijden met verkeerde kentekenplaten bleef ongewijzigd. Het rijden zonder APK-bewijs op 21 ja nuari kostte J. de F. uit Schoondijke 180 gulden, al vond hij dat het buiten zijn schuld was gebeurd, omdat de keuring van zijn gasinstallatie zo lang op zich had la ten wachten. H.B. uit Oostburg kreeg voor hetzelfde feit het oorspronkelijke schikkingsbedrag van 120 gulden aange boden. Hij reed op 22 januari zonder APK- bewijs. Hij vond dat de garagehouder, die hem de auto pas had verkocht, hem 'erin had laten tuinen': „Hij zei dat alles in orde was en nu moest ik ook nog eens vijftig gulden voor die keuring betalen!". Getuige zijn triomfantelijke grimas naar de pu blieke tribune, kon hij zich blijkbaar goed in de boete vinden. BRESKENS - Bij de in aan bouw zijnde suikerwerkfa- briek van de V. op het Indus trieterrein Deltahoek is in de nacht van woensdag op don derdag een diefstal gepleegd. Vijf gereedschapskisten met een waarde van ƒ20.000 zijn gestolea OOSTBURG - In de openbare bibliotheek in De Hoekzak heeft men een ruit vernield en is zodoende de bibliotheek binnengekomea Men heeft er een bedrag van ƒ1000 ont vreemd. Ook zijn in andere delen van het gebouw ruiten vernield. OOSTBURG - In de School straat heeft men het dakraam van de auto van de heer P. die daar geparkeerd stond inge slagen met voorwerpen. De waarde van het dakraam is ƒ1000. EEDE - In Eede heeft de rijkspolitie C. uit Aardenburg aangehouden. Hij reed daar met een bestelwagen waarin een koperen leidingen lagen. Het bleek dat C. deze gestolen had in Knokke. 's-HEERENHOEK - Zaal De Korenbeurs, bejaardenschieting met en deelname van 22 personen. Eerste hoge vogel: H. de Jonge, Heinkens zand- tweede hoge vogel: C. Stouthamer, Oudelande; eerste zijvogel: Chr. Korstanje, Wolphaartsdijk; tweede zijvogel: A. Pikkaart, Elle- woutsdijk; derde zijvogel: Jac. de Baar, Ovezande; vierde zijvogel: B. van de Dries, 's-Heerenhoek; grootste aantal (6): N. Schouwenaar, Oudelande; vliegende vogelprijs: E. Rentmeester, Ovezande. Volgende schieting dinsdag 8 november. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maand. 8 u. dokter H. Bruggeman, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 01170-2121. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter E. Klop, Bas- tionstr. 36, tel. 01155-1777. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter N.v.d. Maas, Beursstr. 6, IJzendijke, tel. 01176-1266. Clinge, Koewacht en St. Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter R.v. Berkel, Nieuwstr. 122, Koewacht, tel. 01146-1327. Breskens en Groede - Dokter R. Laterveer, Dr. Broodmanstr. 2, Breskens, tel. 01172-1956. Spreek uur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter H. Bom, Cadzand, tel. 01179-1366. Driewegen e.o. - Van vrijd. 19 u. tot zond. 8 u. dokter J. Kole, Kerkstr. 38, Hoedekenskerke, tel. 01193-262, bgg. 01103-1204. Van zond. 8 u. tot maand. 8 u. dokter A. Korstanje, Fortrapastr. 3, 's- Gravenpolder, tel. 01103-1747. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 19 u. tot zat. 19 u. dokter J.v.d. Werff, Wijngaardstr. 51, Goes, tel. 01100-17451. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter S. Duran, Kon. Julianastr. 21, Kloetinge, tel. 31805. Spreekuur zat. en zond. 10- 10.30 en 17-17.30 u. Hansweert, Yerseke en Zeeburg 1 - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter J. Kok, tel. 01131-3520. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Krabbendljke, Waarde, Rilland- Bath en Kruiningen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter A. Con- standse, tel. 01134-1444. Bood schappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter R. Buwalda, Cloosterstr. 72, Kloosterzande, tel. 01148-1277. Spreekuur spoedgevallen zat. om 11.30 u. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- mans wordt waargenomen door dokter C. Miermans, Kloetingse- weg 3, 's-Heer Abtskerke, tel. 01103-2089, bgg. 01106-3074 (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wol phaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aar- noutse en v.d. Vlugt wordt waar genomen door dokter D.v. Driel, Vermetstr. 23, 's-Heer Arends- kerke, tel. 01106-1202. (bood schappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter W. Gielen, Grote Markt 11, Hulst, tel. 01140-12969. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Kapelle en Wemeldinge - Van zat 8 u. tot zond. 24 a dokter D. Vreeswijk, Biezelingsestr. 57, Kapelle, tel. 01102-1290. Middelburg - Zaterdag dokter J. Dominicus, Dam 30, tel. 12830. Zondag dokter G. Meyjer, de Krammer 14, tel. 14664. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur (zon der afspraak). Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter F. Puylaert, Oostkade 19, Sas van Gent, tel. 01158-1366. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter J. Neeteson, J. Hobeinstr. 8, Philippine, tel. 01159-1769. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat 8 uur tot zond. 8 uur dokter C. Ephraïm, Mich, de Ruytersingel 1, tel. 01150-94000. Van zond 8 uur tot maand 8 uur dokter Maenhout, Van Kinsbergenlaan 2, tel. 01150- 13256. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen - Tot zat. 24 u. dokter G. de Greef, tel. 68021. Van zat. 24 tot zond 24 u. dokter Snijder, tel. 13933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Zaamslag - Dokter C. Verboom, Axelsestr. 2, Zaamslag, tel. 01153- 1377. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100- 12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130- 1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Huist en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Dag en nacht be reikbaar. (dringende boodschap pen inspreken op antwoordappa raat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01140- 12191 (boodschap inspreken op antwoordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen - Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150- 19049. U kunt naam en telefoon nummer inspreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkun dige u kan bereiken. VERLOSKUNDIGEN Zeeuwch Vlaanderen - Mevrouw M. van Veen, Lorentzlaan 24, Terneuzen, tel. 01150-96007. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts H.v. Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Ovezande, Goes, Kapelle en Rei- merswaal - Dierenarts J. Gakeer, Bloemenstr. 4, Ovezande, tel. 01195-283. Hulst en Hengstdijk - Dierenarts R. Versol en J. Versol-ten Hoope, Plevierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01148-2365. Spreekuur za. en zo. om 13 u. Hulst - Dierenartsen Aerts- Bosch, Dullaertstr. 43, tel. 01140- 14015. Spreekuur za. 10-12 u. en volgens afspraak. Breskens - Dierenarts G.A.M. de Bruijckere, Dorpsstraat 133, tel. 01172-2769. Spreekuur za. en zo. 11.30 u. en volgens afspraak. Terneuzen, Axel, Zaamslag en Hulst - Dierenarts M.P. Schaub en J. Kop., Zaterdag spreekuur; 11-12 u. Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-1488 en 13.30-14 u. W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017. Hulst en Zaamslag via afspraak 01140-10905 of 01153- 1366. Zondag na afspraak. Die renarts M. Schaub, W. de Zwij gerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150- 95017. Sas van Gent - F. de Dobbelaere, dierenarts grote en kleine huis dieren, Walstr. 1, Sas van Gent, tel, 01158-3322. Spreekuur za. 10- 11.30 u. zo. 12-13 u. en volgens af spraak. Sas van Gent - Dierenarts E. Da vid, Westdam 54, tel. 01158-3800. Spreekuur za. en zo. 10-11 en na afspraak. Terneuzen e.0. - Peter de Vos, Polikliniek voor kleine huisdie ren 'De Steenberghe', v. Steen bergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat 12-13 u. Verder na telefonische af spraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30- 14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts W. Kapsenberg, I No- vemberstr. 1, Sluis, tel. 01178- 1225. Spreekuur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts Kv.d. Vijver, Hoofdplaat, tel. 01176-1388, bgg. 01174-424. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkli niek Minnepoortstr. 14, IJzendij ke, en volgens afspraak. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts I. Buize, Nieuwstr. 55, Oostburg, tel. 01170-3580, privé: Poolster 54, Oostburg, tel. 01170- 2498. Spreekuur zat. en zond. 12- 12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts J. Mathijssen, Heren gracht 13, Terneuzen, tel. 01150- 12320. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Walcheren - Tandarts J. Jansen, J. van Hoofdkwartier 90, Middel burg, tel. 01180-15595. Spreekuur zat en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts A. de Wit, Turfkade 15, Goes, tel. 01100-16504. Spreekuur zat en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Orapjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Goese apotheek, Klokstr. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16- 18 u. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten ope ningstijden is de dienstdoende apothekersassistente thuis be reikbaar tel. 01140-14255. Middelburg - Apotheek L.v.d. Boogert, Vrijlandstr. 79, tel. 27471. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Hamann, tel. 01150-12060. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18u. Vlissingen - Apotheek Papegaai enburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raadplegen Hulst - St Liduinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St Antoniuszieken- huis, tel. 01170-9000. Terneuzen - Julianaziekenhuis 01150-12851 Sluiskil - St Elisabethziekenhuis 01157-1451 AMBULANCE EN BRAND WEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150-12200.

de Stem | 1988 | | pagina 19