Juul van Acker maakt plaats voor 'jonge oudere' Flip Wage, zeventig jaar boller Felle kritiek op beleid van Feij Eedenart over het Gebruil over Oe valt nog PHILIPPINE MOGELIJK PLAATS VOOR WOONWAGENCENTRUM COLLEGE POLITIERAPPORT Basisschool De Stelle bestaat tien jaar DE STEM VAN ZEELAND 3 WOENSDAG 26 OKTOBER 1988 I -BEJAARDENWERK GROOT-TERNEUZEN IN HET GEDING' ZANDSTRAAT - De gemeente Sas van Gent on derzoekt de mogelijkheid van een derde locatie voor een woonwagenkamp, naast de reeds voor gestelde locaties in Zandstraat en Westdorpe. Open dag bij 't Klup-uus H. Wijnacker is generaal kampioen Vier gulden 'VOLGENS MU WAS HET VROEGER SCHONER WEER DAN NU' Afbraak PE STEM VAN ZE Aanrijding PLAATSELIJK NIEUWS Terneuzen 'ONTSLAGAANVRAAG VERSTERKT ONRUS: Informatie-avow voor motorrijdei AARDENBURG - De denburgse voetbalvi ging AVC kan deze misschien tweemaal ju Tienduizenden voor aannem< T16 Van onze verslaggever SLUISKIL - De Sluiskille- naar Piet Luycks wordt de nieuwevoorzitter van de Stichting Welzijn voor Ouderen in Sluiskil. Hij volgt juffrouw Juul van Ac ker op, die het, na zich vijf tien jaar te hebben ingezet voor het ouderenwerk in de gemeente Terneuzen, hoog tijd vindt om plaats te ma ken voor een 'jonge oudere'. Haar plaats in het bestuur van SWO-Groot-Terneuzen blijft ze evenwel nog een tijdje bezet ten, totdat de stichting volledig is opgegaan in de nieuwe Ter- neuzense instelling voor so ciaal-cultureel werk. Die nieuwe opzet van het ouderen- jongeren- en ander werk in Terneuzen baart de bijna tachtig-jarige scheidende voorzitster nogal wat zorgen. „Ik vrees dat het ouderen werk in Terneuzen, wanneer de nieuwe instelling actief is, in het geding zal raken. Nu is het nog zo dat het SWO kan be schikken over een eigen ter zake kundige functionaris. Hij besteedt volledig zijn aandacht aan het ouderenwèrk. Straks zal hij echter zich ook moeten inzetten voor andere doelgroe pen. Mogelijk moet hij, omdat hij de laatst aangenomene is, om bezuinigingsreden het veld ruimen en dat zou ik zeer be treuren," zegt ze gezeten in de huiskamer van haar boeren woning op een steenworp af stand van de Zandstraat. 'Juffrouw van Acker', zoals ze door iedereen genoemd wordt, werd geboren in Zwar- tenhoek, een buurtschap dat vroeger onder Axel viel, later onder Westdorpe. Ze groeide op in het polderland en vertrok begin jaren '30 naar Noord- Brabant. In 1933 trad ze toe tot de Vereniging van Katechisten, een voor die tijd op moderne leest geschoeide orde van reli gieuzen. Haar taak was de zorg voor de opleiding van gezinsver zorgsters en via Roermond en Utrecht belandde ze op het op leidingsinstituut voor gezins verzorgsters aan de Kleine Gracht in Maastricht. Na haar pensionering in 1972 keerde ze terug naar haar geboorte streek. Wegens haar ervaring op be stuurlijk en organisatorisch vlak werd ze in 1972 gevraagd om op te treden als functiona ris voor het open bejaarden- werk in Terneuzen, omdat er tijdelijk geen beroepskracht aanwezig was. Toen die er wel kwam ruimde zij baan en be landde in het bestuur van het open bejaardenwerk, later SWO terecht, alsmede in het bestuur van de Sluiskilse afde ling. Volgens juffrouw Van Acker heeft het ouderenwerk in de gemeente Terneuzen de laatste vijftien jaar echt gestalte ge kregen. „In Sluiskil loopt de so ciëteit prima, evenals alle an dere activiteiten voor ouderen. Het ouderenkoor zingt - als we de kenners mogen geloven- erg goed en dat zijn leuke za ken," verhaalt ze. Niettemin is ze een beetje somber gestemd als het om de toekomst van het specifieke ouderenwerk gaat. „De nieuwe opzet baart me zorgen. Temeer, omdat we als ouderen niet meer kunnen be slissen over het functioneren van onze stichting. De ge meente verordonneert alles. Dat gaat in feite tegen alle de mocratische principes in. On der het motto 'er moet bezui nigd worden' worden goed functionerende organisaties gedwongen om te fuseren en de gemeenteraad stemt daar dan nog mee in. Dat vind ik onbe grijpelijk en volgens mij heeft de gemeenteraad zitten suffen. Nu worden ze misschien nog wakker, maar dan is het te laat," aldus de scheidende voorzitster. Juffrouw Van Acker vreest Juul van Acker: 'Volgensmij heeft de gemeenteraad zitten suffen'. - foto de stem/corj.de boer dat ook op bestuurlijk vlak problemen gaan ontstaan. „In Terneuzen is jarenlang een overkoepelende organisatie be zig geweest in het ouderen werk. Hierdoor kon de invloed van de verschillende bejaar denbonden-die overigens ook goed werk verrichten - beperkt blijven. In andere gemeenten kun je zien dat bejaardenbon den regelmatig met elkaar overhoop liggen. In de Terneu- zense kernen zijn we daar al tijd van bespaard gebleven, omdat SWO er was. Hoe dat nu in de nabije toekomst gaat uit pakken weet ik niet, maar ik hoop dat de ouderenbonden op goede voet met elkaar blijven staan," vervolgt ze. Het afscheid van juffrouw Van Acker valt haar - gezien de problemen die in Terneuzen spelen - best zwaar. „Maar," zo stelt ze, „ik zou het ethisch on- Sas wil 3e woonwagenkamp Door Ronald Verstraten Hoewel burgemeester J. van Rest geen plaats wilde noe men - 'er is al onrust genoeg in Zandstraat en Westdor pe' - ligt de conclusie voor de hand dat die derde locatie in Philippine gezocht moet worden. „Het college heeft het idee van vijftien woonwageneenheden in Zandstraat, mede gehoord de reacties, al lang verlaten. We denken nu na over een derde locatie. Dan kunnen de 22 woonwagens over drie centra verdelen. Elke combinatie is daarbij mogelijk", aldus Van Rest gisteravond op een hoor zitting in de Zandstraat. Van Rest, die sprak over 'de pijn verdelen', stelde dat het vinden van zo'n derde locatie de gemeente voor een groot probleem stelt. B en W vinden dat ze niet bij de Zandstraters of bij de Westdorpenaren kun nen aankomen met nog eens een tweede centrum erbij, ze- Van onze verslaggever ZAAMSLAG - De stichting sociaal cultureel werk 't Klup-uus in Zaamslag houdt zaterdag 29 oktober een open dag voor de inwo ners van Zaamslag en om geving. Men kan tijdens die dag ken nisnemen van het cursus-aan bod van komend seizoen: kle ding maken, bloemschikken, klei/keramiek, tekenen en brood bakken. Bij alle cursus sen zijn nog plaatsen beschik baar. Tijdens de open dag is er voor de jeugd een mini- Vlaamse kermis en kunnen jong en oud vogelpieken. De open dag vindt plaats van 13.00-17.00 uur in 't Klup-uus aan de Sportlaan. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - Het generaal kampioensschap bij de fond club Terneuzen is dit jaar ge wonnen door H. Wijnacker uit Hengstdijk met een puntento taal van 1779. De verdere uitslag is als volgt: 2. combinatie Koch-Riemens, Terneuzen 1152 punten; 3. S. Ridderhof en dochter, Kloos- terzande 973; 4. H. Calon, Hoofdplaat 829; 5. A. de Groote, Hoek met 751 punten. ker nu er tegen één centrum per kern al zoveel weerstand is. Aangezien alle eerder door B en W aan de provincie voorge stelde, en deels goedgekeurde locaties in Philippine, de Zand straat of Westdorpe liggen, blijft dan alleen Philippine over voor de keuze van een derde centrum. De 'warme winter' die wij kraadsvoorzitter J. de Rijk vo rige week aankondigde, ging gisteravond met een broeierig herfstavondje van start. In wijkgebouw De Straete moest burgemeester Van Rest, ge steund door wethouder L. Mar- quinie en enkele ambtenaren, het opnemen tegen een wan trouwige Zandstraatse bevol king. Na een duidelijke uitleg van de kant van het college over de te volgen procedures, waarvan de hoorzitting onder deel uitmaakt, beet De Rijk de spits af met pittige kritiek. Hij stelde dat het woongenot in de kern zou worden verknald en dat de gemeente meer druk moest uitoefenen om het hui dige kamp bij Sas zelf te be houden. De meeste vragen van andere bewoners gingen in de zelfde richting. Vooral het aan tal woonwagens en de argu menten die tot de keuze hadden geleid bleken hete hangijzers. Het aantal locaties dat door de gemeente is voorgedragen bedraagt zestien. De helft daarvan werd door de provin ciale locatiebeoordelingscom- misie ongeschikt gevonden. Van de overige acht bleken er vier minder geschikt, zodat vier 'geschikte' plaatsen over blijven. Hoezeer Van Rest ook haar best deed om de bewoners ervan te overtuigen dat niet de gemeente, maar de provincie die keuze had gemaakt, ze kon de Zandstraters niet vermur wen. Dat leidde in de loop van de avond tot herhalingen. „We laten ons geen zand in de ogen strooien" en: „U hoort alleen wat u zelf wilt horen" waren nog de mildste opmerkingen. Van Rest zegde toe een eventu eel behoud van het huidige kamp nogmaals te zullen aan kaarten, maar gaf de gemeente weinig kans. PHILIPPIUS WAGE, roepnaam Flip, wordt zondag 13 november 85 jaar. Deze bekende Oostburger viert dan tevens zijn zeventigjarig jubileum als boller. Hij was samen met Maarten Aalbergtse en enkele anderen de grondlegger van de inmiddels traditionele VW-bollingen. „De afspraak was toen dat tijdens de VW-bollingen er nergens anders een prijskamp zou worden gehouden. Daarom hoort de VVV-bolling bij Raak tegen Staak," aldus Flip Wage. „De collega-club houdt hier geen rekening mee." Door Willy van Leeuwen FLIP WAGE werd in 1903 geboren. Vanaf zijn twaalfde jaar bezocht hij samen met zijn vader alle bollingen in de streek. „Dat was in Oostburg goed te doen," begint hij zijn verhaal. „Er waren maar liefst vijf bolbanen, alle maal bij een café. En op buitenbanen natuurlijk. Tegenwoordig hebben alle clubs een prachtige ac commodatie. Volgens mij was het vroeger schoner weer dan nu." In 1937 werd er een club opge richt. De bolbaan was in een- oude nissehut aan de Quarles van Uffordweg. Deze accom modatie is nu nog steeds het onderkomen van Flip en zijn maats. „Een keurig gebouw en het is er altijd hardstikke druk," weet Flip te vertellen. „Als de dames bollen gaan wij kaarten. Ik vind het al leen jammer dat de wedstrijd Holland-België niet meer wordt gehouden. Dat waren echte wedstrijden." Flip heeft in die zeventig jaar bolsport behoorlijk wat mee gemaakt. Er werd toen nog gespeeld met pokhouten bol len. „Die kostten toen vier gulden per stuk, een kapitaal in die tijd," herinnert hij zich nog. „De bollen zijn nu stuk ken beter, zo hard als een bil jartbal. Die krijg je niet meer kapot. Nu betaal je er dan ook 150 tot 200 voor." Flip gaat vrijwel dagelijks bollen. Zijn levensgezellin mevrouw Versluys is meestal ook van de partij. „Ik ga altijd mee," vult ze aan. De trofeeën van beiden staan keurig op gesteld. „Het is altijd gezellig en vaak dezelfde gezichten. En, er gaat nooit iemand zat weg." De gezelligheid is zowel voor Flip als zijn maats de belangrijkste drijfveer voor de bolsport. „Vroeger waren we ook graag bij de lol. Ik kan me nog her inneren een wedstrijd in Ert- velde in België. Bij terug komst hadden we iets te veel gedronken en mijn metgezel liep tegen enkele golfplaten op, een hels kabaal natuur lijk," glimlacht de jubilaris. „Het gebeurde wel eens dat we pas om half zes 's morgens thuis kwamen, maar dan was het wel gezellig. Af en toe klom ik wel eens op een ta fel." Het clubverband bij Raak te gen Staak is volgens Flip uit stekend. De organisatie is goed. Flip betreurt het dat er twee bolclubs zijn in Oost burg. „Dat is eigenlijk niet goed. Het is afbraak van je eigen club," beweert hij. Flip is vele jaren actief geweest binnen de club, oud papier wordt nog steeds door hem ingezameld. „De bolsport is geen sport voor oude mannen alleen. Ook meisjes en vrou wen kunnen er terecht. De emancipatie heeft zijn intrede gedaan. Het is een gezel schapsspel, al hoop ik ook dat er nog veel jongeren bijko men. Zolang ik kan ga ik door." Flip Wage: 'Ik vind het alleen jammer dat de wedstrijd Holland-België niet meer wordt gehouden. Dat waren echte wedstrijden'. - foto de stem cor j. de boer Toen Flip tachtig werd kwa men er 175 gasten. Nu wil hij zaterdag 12 november in café Chez René in Oostburg tussen 18.30 en 19.30 uur een receptie houden. „Het zal weer druk worden. Ik geloof niet dat er een huis of boerderij in West- Zeeuwsch-Vlaanderen staat dat ik niet ken," besluit hij. Maandag 14 november wordt Flip in de bloemetjes gezet door zijn eigen bolclub. Op een versierde baan wordt er dan wellicht een prijskamp gehouden. „Onder elkaar wordt er niet gedronken," al dus Flip. Wellicht dat er voor een keer een uitzondering ge maakt zal worden, want me vrouw Versluys verklapt: „Hij is al lang aan het spa ren." Van onze correspondent PHILIPPINE - Dit jaar be staat de openbare basis school De Stelle te Philip pine tien jaar. Om dit te vieren houden personeel en ouderraad zaterdag 29 oktc ber van 10.00 tot 16.00 uur ding- en rommelmarkt, een fo- de naam van een pop kunnen allerlei activiteiten voor jong en en oud in de school. Zo is er een Vlaamse kermis, een rad van avontur, een kle- totentoonstelling en een film voorstelling, terwijl de aanwe zigen onder het genot van kof fie met een wafel het totale ge wicht van de leerkrachten en raden. Met al deze activiteiten zijn prijzen te winnen. Voor de leerlingen van De Stelle is er er deze week een OOSTBURG - Bij een aanrij ding in de Oudestad en de De Pauwstraat in Oostburg wer den drie auto's, bestuurd door JN. uit Oostburg, DH. uit Oostburg en RS. uit Frail furt beschadigd. De aam ding ontstond dordat N, mende vanuit de De pL straat tegen H. op reed ent vervolgens weer tegen S, was materiële schade. RUILBEURS - In het Zuid- landtheater wordt zaterdag 29 oktober van 10.00 tot 16.30 uur een grote ruilbeurs voor postzegels, munten, ansicht kaarten en sigarenbandjes gehouden. Om 11.30 uur is er een jeugdveiling en om 15.00 uur een grote veiling. De beurs wordt afgesloten met een verloting. De organisatie is in handen van de postzegel vereniging Zeeuwsch-Vla; deren. OUDERAVOND - De oud, raad van de openbare ba; school De Meerpaal aan Sloelaan houdt 27 oktober, jaarlijkse algemene oudt avond. Na het huishoudell gedeelte wordt een video vi toond, waarin te zien is een lesdag op De Meerp verloopt. De opnamen zijn afgelopen weken gemaakt, ouderavond begint om hygiënisch vinden om de voor- ziitershamer nog langer te blij ven hanteren. Voor mezelf heb ik gezegd tot mijn tachtigste en dan maak ik ruimte voor een jonge oudere. Dat ga ik dan ook doen, hoewel ik voorlopig wel bestuurslid blijf van het SWO- Groot-Terneuzen. Daarnaast ga ik mijn aandacht wat meer richten op tekenen en weven, mijn hobbies en mijn familie in de buurt." Van onze verslaggever BREDA - Burgemeester F. Feij van Breda weigert sl selmatig de mensen van het Bredase gemeentepolitie korps te informeren over zaken die zich in en rond he korps afspelen. Feij en de korpsleiding leggen de diensl commissie zoveel embargo's op dat die commissie lijk niet kan functioneren. Die felle kritiek is gistermid dag geuit tijdens een vergade ring van de afdeling Breda van de Algemeen Christelijke Poli tiebond (ACP). Daar kwam de de ontslagaanvraag door bur gemeester Feij van commissa ris M. Strooper uitgebreid aan de orde. Tijdens die vergade ring verklaarde de voorzitter van de dienstcommissie dat het korps eigenlijk een gezonken schip is en dat de mensen van het korps op dit moment op zoek zijn naar wrakhout om zich drijvende te kunnen hou den. De afdelingen van de ACP en de Nederlandse Politiebond (NPB) vinden dat de ontslag aanvraag de onrust binnen het Bredase korps nog verder heeft versterkt. De ACP stelt zelfs dat de burgemeester met zijn manier van optreden het korps tot politieke speelbal heeft ge maakt. Op de vraag hoe het nu verder moet bij de Bredase po litie kon niemand gistermiddag iets zinnigs zeggen. Men weet, en dat tot groot ongenoegen van de agenten, dat er een grote reorganisatie op komst is, maar dat is dan ook alles. Opmerkelijk is dat de staf inclusief de commissaris en de hoofdcommissaris begin okto ber tijdens een tweedaagse bij eenkomst in Brasschaat ook gesproken hebben over 'hoe het nu verder moet'. Dat thema werd overschaduwd door het feit dat de hoofdcommissaris tijdens die tweedaagse zijn stafleden medeeelde dat de 'verhouding Feij-Strooper' was stukgelopen en gesprekken on der supervisie van een extern deskundige op niets uit waren gelopen. Toen al heeft de hoofdcommissaris tegen zijn staf gezegd dat die er rekening mee moest houden dat de bur gemeester zijn ontslag zou aan vragen. De staf was in Bras schaat overigens verdeeld over de vraag 'hoe het nu verder moet'. Goed ingelichte bronnen maken er gewag van dat Feij grote bezwaren had tegen het feit de hoofdcommissaris zijn staf zou informeren. Afdelingsvoorzitter Jos van Balen van de ACP begon de vergadering met de medede ling dat de Bredase politie nog nooit zo vaak en zo negatief in de publiciteit is geweest als in 1988. Naast de onvrede binnen het eigen korps komen daar nog eens de problemen rond de salariëring van de politiemen sen en de toeslag voor onregel matig werk bij. De voorzitter van de dienst commissie, Martin Schoonen, verklaarde gistermiddag dat de commissie op de hoogte was van het feit dat het niet boterde in het korps. Het feit dat de dienstcommissie vrijwel uit sluitend onder embargo geïn formeerd is, heeft de onrust binnen het politiekorps nog verder versterkt. „In juni zat ik hier en zei dat het korps in Breda een zinkend schip was. Nu zeg ik dat het korps is ge zonken. Wij hebben maatrege len geëist en steeds is er gezegd 'Jongens wacht maar af, er zijn stappen in het verschiet'. Tot gisteren (maandag) zei men: speciaal programma met een ballonnenwedstrijd, een teken wedstrijd en diverse films. Personeel en ouderraad hopen die dag, naast de ouders en an dere belangstellenden, ook veel oud-leerlingen te kunnen be groeten. 'Het komt allemaal in orde'. De burgemeester heeft ons om 15.00 uur geïnformeerd, maar er kon niet over gesproken worden", aldus Schoonen. De dienstcommissie zal pro beren zo snel mogelijk opening van zaken te geven in de rich ting van het korps. Vandaag vindt er een gesprek plaats tus sen staf en dienstcommissie,! staf heeft toegezegd in dit gi sprek alle openheid te zul) betrachten. Het is niet uitgesl ten dat staf en dienstcommiss na die bijeenkomst met eeng; zamenlijk standpunt naar ten komen. De ongeveer ta derd aanwezige politiemens riepen de dienstcommissie toch vooral geen nieuwe e bargo's meer te accepteren, i mensen van het korps zijn li beu uit de krant te moeten zen wat er aan de hand is. De leden gingen unam; akkoord met de standpunt paling van het afdelingsbe stuur over de ontslagaanvrai In een verklaring stelt hetb stuur dat het besluit van Fi om ontslag te vragen de wi van de minste weerstand „Feij tracht zijn positie te va sterken en hij heeft daarw zelfs het middel van de slagaanvraag niet geschuw Twee nieuwe commissaris kunnen de problemen niet 0] lossen. De burgemeester mo alleen de politieke eindverai woordelijkheid over het hebben en zich niet bemoei; met de dagelijks leiding binn; het korps", aldus het afdeling bestuur. Afdelingsvoorzitter A. Ja sen van de NPB verklaan gistermiddag dat Feij te vra tot het aanvragen van ontsla heeft besloten. „Feij heeft d voor een belangrijk deel zichzelf te danken. Hij g Strooper geen millimel ruimte en hield zelf strak touwtjes in handen. Dat be kent ook dat hij voor een gr» deel verantwoordelijk is vo de ontstane situatie. Strooper te verwijten dat hij die situat te lang heeft geaccepteerd,! hoofdcommissaris hangt ra feite in de strop van zijn eigi loyaliteit", aldus Jansen. Het ministerie van Binna landse Zaken verklaarde de omtslagaanvraag niet tel' grijpen waarom Feij de tó richt aan én de minister» Binnenlandse Zaken èn aan minister van Justitie. In 4 affaire is de minister vcanBi nenlandse Zaken degene het besluit neemt. Voor ontslagaanvraag van korpschef bestaat geen vas procedure. De minister vrai waarschijnlijk advies aan commissaris van de koning en de procureur generaal vervolgens een besluit te men. Van onze correspondent ZANDSTRAAT - De Ij torclub Zeeuwsch-Vlaai® ren (MZV) houdt vrijdag oktober in het wijkgebc De Straete in de buurtsö Zandstraat een infor® tieve avond voor motofl ders, aanvang 20.00 uur. Op deze bijeenkomst, iedereen toegankelijk, 8 public relationman van KNMV Jaap van Steenbe'J informatie over verschil!»'1 activiteiten van KNMV-be'1 genbehartiging. Aan de f komen de voortgezette rij-' leiding, de hulpdienst en verkeersveiligheid, dat met vertoning van dia's, toegang is gratis. Voe Van onze verslaggever Afgelopen weekend were Boys met 1-0 verslagen, kans is groot dat AVC m avond te horen krijgt dat de beschikking krijgt ov eigen clubhuis. EEDE - De meeste inwone avond positief op het nie avond in de Hof van Eede sen bezocht. Slechts een k toekomstige invulling van Het ontwerpplan is gemaal door vier mensen uit de ker Eede met ambtenaren van gemeente, de provincie mensen van de Heidemaa schappij. Mevrouw Horst vi de Heidemij maakte de plai nen op een groot scherm kend. Het voornaamste plan is herinrichting van de kern v: Eede. Vooral tussen het Dorp: plein en Grein zal er nogal w; veranderen. Zo wordt h< voet/fietspad aangepast en zi len er bomen geplant worde: Ook komen er meer parkee: plaatsen. Verder komt er bord met Eede-dorp langs weg te staan. De snelheid in de kern wori aan banden gelegd. In de komst mogen de automobili: ten niet harder dan dertig kili meter per uur rijden. Verder kunnen mensen sul sidie krijgen om hun woning; te laten opknappen. De bedr: ven en woningen die staan verkrotten zullen in sommij gevallen gesloopt moeten wok den. Ook stelt het dorpsplf voor meer bedrijven naar h bedrijfsterrein Vlasschaard lokken. Reclameborden zijn dit moment in de maak zij Ook probeert de gemeente detailhandel te interesser^ voor Eede. Van onze verslaggever THOLEN - Het gebruik tf de weg over de Oesterda wachtingen. Volgens een woordvoerder v; Rijkswaterstaat komt dat, or dat de aansluitende wegen Tholen nog niet gereed zi, Daarom wordt de weg bewu nog niet gepromoot. De gemeente Tholen schai van tevoren het aantal aut( dat per etmaal over de w gaat op 3.000. Ook Rijkswate staat verwacht in de toekon- een dergelijk aantal. Rijksw terstaat beschikt moment; alleen over cijfers van de eer; dagen dat de weg open was. reden toen 1.800 en 1.900 aut over de Oesterdam-weg. het ogenblik worden nog stee tellingen gehouden. De weg over de Oesterdam ongeveer vijf weken geled geopend. Sinds deze officieu opening-de officiële volgt 1989 - maken inwoners van h eiland Tholen er veelvuldig bruik van om richting Middi Zeeland en Walcheren te ga: Van onze verslaggever STEENBERGEN - In de r ingebroken bij verschiller nieuwbouw aan de Panm gen. Uit stalen bouwcontainers voor 22.000 gulden aan bou\ Er verdwenen onder meer dl hamer van 4.000 gulden. Ook vier keten van aanne den opgebroken. Hier werd bouwmateriaal gestolen. Van de container annex sc den sloten vernield. De schac stolene: dat was slechts een j De politie van Steenberg eventuele getuigen van de in

de Stem | 1988 | | pagina 36