IpUWDll krant leen jsduif EMEENTE GEBRUIKT PREMIE VOOR VERKEERSMAATREGELS BDBLAD UMAKER Vergif alom IET EEN GROTE KNUFFEL' SCHIETINGEN PLAATSELIJK NIEUWS emidIT'IEI ontenisse wordt veiliger q Biesbosch zwemmen reer zes bevers rond 10,- filSTEM VAN ZEELAND 2 WOENSDAG 26 OKTOBER 1988 jOOSTERZANDE - De gemeente ontenisse gaat de resultaatpremie het kader van de landelijke actie minder verkeersslachtoffers' daadwerkelijk gebruiken voor rbetering van de verkeersveilig- id. a- llt. jla VERKOOP BIJ EXECUTIE Geen dammen Optimistisch Zeepkruid Fieteldans Zorgenverdrij ver Heksenboleet Parasiet St.-Jansteen Kloosterzande Hulst Graauw Ossenisse Boschkapelle Terhole Nieuw-Namen Axel 122 <-o -Ti->nnan J irticulieren Inkje, jubileum, receptie, verloving, overwinning, braham, openbare dank, ;>r, mag best eens in de pagina familieberichten. 3n duur hoeft het niet te fls kosten een tientje), kolom 2,00. Eén grote |55. Voor het plaatsen van j met een formaat van 35 In wij 14,05 toeslag. |op aanvraag. Bij niet- vordt 4,00 adm.kosten prden niet geretourneerd, f geef uw tekst 2 dagen j één van onze kantoren, /en stuurt u eveneens 2 ling naar Postbus 3229, nriftelijke opgaven worden ppteerd indien naam en ook indien uw betaling Ibehouden ons het recht gr opgaaf van redenen te eigeren. dachten bereiken over de houdt de uitgever zich het Jam van de opdrachtgever id te geven. jingsnieuws kolom op donderdag. onze verslaggever ur deze actie, waarbij het Rijk voor er slachtoffer minder 5.000 gulden uit at, hebben Hontenisse en Hulst zich gezamenlijk aangemeld. Vorig jaar vielen er op het grondgebied van beide gemeenten negen verkeersslachtoffers minder te noteren. Het aantal ging van 85 naar 76 en dat levert dus 45.000 gulden premie op. Met de gemeente Hulst is overeengekomen dat dit geld wordt verdeeld op basis van het aantal in woners en dat betekent voor Hontenisse een be drag van zowat 11.000 gulden. Eerder kregen alle deelnemende gemeenten aan de landelijke actie al een startpremie. Voor Hontenisse was dat iO.OOO gulden. Een deel van dat geld gaat naar de plaatselijke afdeling van Veilig Verkeer Nederland, die actie wil voeren die vooral gericht zijn op jongeren en ouderen. Het gaat daarbij om het dragen van een helm te bevorderen, bestrijding van alcohol in het ver keer, bewustwording in het verkeer, fietskeu- ringen en bevorderen van het dragen van de autogordel. Verder heeft Rijkswaterstaat aanbevolen nog een aantal technische verkeersvoorzieningen aan te brengen bij Terhole en Kuitaart. De daar al gerealiseerde vluchtheuvels met paaltjes zijn nog niet optimaal. Rijkswaterstaat adviseert om de bebouwd-kom-borden te verdubbelen om de automobilisten er extra op te attenderen dat ze de bebouwde kom binnen rijden. Een gedeelte van deze voorzieningen kan betaald worden uit het startgeld. De rest willen B en W bekostigen uit de te ontvangen resultaatpremie. Voorts wordt daarvan geld gereserveerd voor actieplannen van Veilig Verkeer Nederland. Die zullen vooral ook gericht zijn op de kinderen uit Hontenisse die dagelijks in Hulst naar school gaan. Tenslotte willen B en W een beveiliging aan brengen bij de uitgang van de school Ter Dui nen in Kloosterzande. Door realisering van een soort sluis moet voorkomen worden dat de schooljeugd pardoes de straat kan oprennen. Een dergelijke maatregel is nodig in verband met de toename van het verkeer vanuit het uit breidingsplan Oosthof. GETROUWD Manuela Sturm en Rolf Langedijk 21 okt. '88, Retranchement. In opdracht van de Ont vanger der Directe Belas tingen te Roosendaal, Corneliusflat 18 zullen op donderdag 27 oktober 1988 om 11.00 uur ten laste van J.H.A. v.d. Lin- gen, h/o Linear, Kerke- heidestraat 6 te Sprundel, worden verkocht: een partij mallen voor het vervaardigen van kunststof stylingparts zoals bumpers, spoilers, motorkappen, sideskirts enz. De goederen zijn te be zichtigen op de dag van verkoop van 10.30 tot 11.00 uur op boven staand adres. Inlichtingen over de ver koop zijn te verkrijgen van 9.00 tot 10.00 uur tel.nr. 01650-53400 tst. 314-315. de deurwaarder belast met de verkoop. ((INSTRUMENT BESPEELT UISTEREN... NAAI^HEJ Maker een begrip in de sr informatief blad voor iedereen of professional - met muziek Jmieuwd. vormgeving, meer kleurgebruik is het blad overzichtelijker, gleesbaar geworden, ie onmisbare informatiebron K NU ER-VOORDELIG NIS! op twee prima manieren kennis met MusicMaker. ■ilSff Hnaar kiosk of ,ndel lopen en voor 7,50 het e nummer kopen. jNu bellen met jkheid 2: ET EEN welgemikt schot rd in 1825 een einde ge- aakt aan het leven van laatste bever in ons id.Nu, 163 jaar later, lemmen er weer drie larijes van deze nijvere lesten rond in de Bies- In alle vroegte en in le stilte zette minister G. aks van landbouw de uit DDR afkomstige ïrtjes gisteren uit in het tuurpark. Om de bevers gelegenheid te bieden in erust aan de slag te innen gaan, werd vooraf min mogelijk rucht- arheid aan hun terug gegeven. tor Jeroen Roth INISTER BRAKS gaf de vers hun vrijheid door ze Itermorgen uit een kooitje een gat in de grond te aatsen. De bedoeling was ze op die manier eerst i tijdje in het met dikke Jgentakken afgesloten 1 zouden acclamatiseren, aama ze zich een weg ar het water zouden kna- [L En aldus gebeurde. Binnen een paar minuten, nog sneller dan alle betrokkenen hadden verwacht, waren de bevers uit hun kunstburcht en kozen het ruime sop. Vervolgens moeten ze hun eigen territorium in het natuurgebied gaan bepalen. Bijzonder aan deze hele ope ratie is dat de bevers allemaal zijn uitgerust met een zen dertje. Dit zit ingeplant in hun buik. De hiervoor speciaal aan gestelde bioloog Bart Nolet kan op deze manier de gedragingen van de bever gaan observeren. „Ik kan de beestjes zo precies lokaliserea Verder kunnen we zien of ze erin slagen jongen te krijgen, waardoor ze zich kun nen handhaven. Ook kunnen we hierdoor nagaan of ze de Biesbosch een voldoende geva rieerd uiterlijk gaan geven. Tenslotte is dat één van de hoofdredenen geweest om de bever terug naar Nederland te halen", vertelt Nolet. De bever is een planteneter en een echte waterbouwer. De verwachting is dat hij met deze kwaliteiten voor een verande ring in de vegetatie zal gaan zorgen en zo bijdraagt aan meer broedplaatsen van bij voorbeeld de nachtegaal, de blauwborst en de ijsvogel. Bos wachter Dirk Feij gaat ervan uit dat de bever hier geen dam men zal gaan bouwen. „Hij doet dat alleen om hoogtever schillen te overbruggen. En aangezien die er in De Bies bosch niet zijn, zal hij dat wel nalaten", aldus Feij. De bevers zijn met financiële steun van het Wereld Natuur Fonds gekocht in Oost-Duits- land. De dieren zijn afkomstig uit het stroomgebied van de ri vier de Elbe. De komende jaren zullen jaarlijks drie tot vier nieuwe paartjes worden uitge zet in ons land. Naar verwach ting zullen er over vijf jaar een dertigtal bevers in ons land rondzwemmen. Als alles goed- gaat, verwacht boswachter Feij dat de Biesbosch in de toe komst groot genoeg is voor zo'n vierhonderd exemplaren. Het uitzetten van de bevers betreft een proefperiode van vijf jaar. Aan het eind van die termijn moet bekeken worden welke effecten dit heeft gege ven op het beheer van het na tuurpark en of het problemen heeft veroorzaakt voor de men sen die er omheen wonen, zoals landbouwers en muskusratten vangers. Volgens minister Braks heeft de landbouw ech ter weinig schade te vrezen. In de Biesbosch is nauwelijks landbouw te vinden, die zich bovendien nog eens ver van de oevers, waar de bevers zich be vinden, ophoudt. Minister Braks gunt één van de bevers de hernieuwde vrijheid in de Biesbosch. fotoanp De meeste betrokkenen zijn ta melijk optimistisch over de overlevingskansen van het knaagdier in ons land. Met name de omgeving van de Biesbosch speelt hierin een be langrijke rol. „Ik heb het er met Oostduitse collega's over gehad. En zij beschouwen de Biesbosch als een nog idealer plek voor de bevers dan de El be. We moeten nog even af wachten hoe de vervuiling hier gaat uitwerken op de beesten, maar over het geheel genomen denk ik dat het moet gaan luk ken", aldus bioloog Nolet. Ook Feij die zich al eerder zeer enthousiast toonde over de terugkeer van de bever, is er van overtuigd dat het dier slaagt in ons land. „We moeten inderdaad nog even kijken welke invloeden dit gaat heb ben op de recreatie, dijken en de landbouw. Maar dit is zo'n uitgelezen stek voor de bever met een overdaad aan voedsel, dat ik er helemaal niet bang voor ben", oordeelt de bos wachter. Het enige waar men zich wat zorgen maakt, is de reactie van de mensen op dit dier. Een woordvoerder van Staatsbos beheer: „Het is net 'n grote knuffel, je krijgt haast de nei ging om hem te gaan aaien. Maar bevers stellen hun rust bijzonder op prijs. Daarom kunnen mensen maar het best zoveel mogelijk uit de buurt blijven. Bovendien is de bever een nachtdier, zodat als men overdag op zoektocht gaat, er in de regel niet meer dan een burcht te vinden zal zijn". 06-0224222 u dan opgeven voor een annement en ontvangt NUMMERS VOOR MAAR ZIEK UIT JE INSTRUMENT IN 1662 waarschuwde J.J. Becher nadrukkelijk voor de doornappel (Datura stramonium). „Doornap pels zijn zeer verkoelend, men neme ze niet in, wie niet graag sterft, blijve van deze appels af!" Zover is het bij de familie Nach tegaal op de Drogendijk tussen Walsoorden en Os- senisse niet gekomen, ook al hebben ze de plant wel vastgehad, want ze ver scheen met meerder exem plaren spontaan in hun tuin. De soep waar Becher voor waarschuwde wordt dus ken nelijk niet zo heet gegeten. Toch bevat deze plant, (Se tot de familie van de nachtscha den behoort, in alle delen de verdovende vergiften hyos- cyamine en scopolamine. Met name de zwart gekleurde za den bevatten veel van deze stoffen en een paar zaden kunnen iemand al tot halluci naties en razernij brengen en wat meer ervan veroorzaken self s de dood. Bij ons, in het Zeeuwse, is de doornappel misschien al net ajs zijn faam: een wat myste rieuze plant. Vast en zeker Stoeien en bloeien er jaarlijks vele tientallen in onze con treien, maar zou u zeggen: wijs eens een plek waar hij staat, dan zouden we dat niet kunnen. Niet dat we dat nu drrect van ieder plantesoort weten, maar je hebt er toch 66(1 gedacht over. Voor zeep- khud ga je naar de Langeweg Axel, voor teunisbloem «angs de Emmabaan op Koe wacht. Chichorei zouden we ep de Kalverdijk bij Walsoor den gaan zoeken, dubbelkelk "aar ook in die omgeving en voor blauw walstro zouden we de kant van Nieuw-Na- men opgaan. U voelt wel wat we bedoe len, wel, voor doornappel zou den we dat niet durven. Aan ae landsgrens, is onze indruk, ls de kans wat groter, maar we durven daar geen pint te genover te zetten. Ineens duikt hij op, heel vaak tussen de aardappelen of zoals op de Drogendijk in een 'blomme- n'ofken' en dan is hij soms weer voor jaren weg. We herinneren ons uit onze jeugd op Kampen, kort na de oorlogsjaren, dat er ineens zo'n plant boven de aardap pelen in de tuin begon uit te groeien. Daarna hebben we hem er nooit meer gezien zover we weten. Goed dat we niet geproefd hebben, al kan proeven zelden kwaad, want na het eten van de bladeren en/of de zaden schijn je in niet te stuiten 'fieteldans' uit te barsten, lazen we onlangs nog in een boekbespreking in deze krant. De grote giftigheid, de daaruit voortvloeiende ver schijnselen bij de consument die bedwelmd wordt en aan hallucinaties gaat lijden, maakt dat de doornappel be halve dat hij vrees inboezem de, ook altijd aandacht heeft gekregen. Zo werden er bij re ligieuze ceremonieën bedwel mende dranken uit bereid. Dat gebeurde op totaal ver schillende plaatsen over heel de aarde en dat kan omdat het Doornappelvrucht. - foto's erik ossewaarde doornappelgeslacht zo'n tien tal verschillende soorten kent die wereldwijd verspreid zijn. Het is niet alleen de doornap pel uit de familie der nacht schaden die een rol speelt in 'zorgenverdrijvers', in tover-, heksen- en liefdesdranken, in klassieke vergiften en in de volksgeneeskunde. De tabak is een familielid, de wolfskers of belladonna en het belzen- kruid ook. Drie soorten overi gens die in het Zeeuwse niet voorkomen. Des te meer even wel groeien er aardappelen, waarvan de bessen wel en to maten waarvan de bessen niet giftig zijn. Net zo goed als het algemene bitterzoet en de zwarte nachtschade ofwel de 'bostebees'. Dit zijn enkele nachtscha den, maar het is maar een fractie van wat er nog alle maal aan giftigs om ons heen groeit: taxus, gele lis, gevlekte aronskelk, pioenroos, de kar dinaalsmuts, hulst, wilde kamperfoelie, herfsttijloos en de zaden (en soms ook de rest) van vele vlinderbloemigen als lupine, gouden regen en wik kesoorten. Rauwe bonen, ook vlinderbloemigen, die zoals u weet door honger worden zoet gemaakt, zijn giftig en wie veel pitten uit steenvruchten zoals pruimen of (ongebran de) amandelen eet, loopt alle kans op een blauwzuurvergif tiging. We zwijgen dan nog maar over paddestoelen als vliegen- zwam (al is niet iedereen het daarover eens), de groene knolamaniet, de heksenboleet en het waarlijk zeer giftige moederkoorn dat bij ons ech ter zo goed als uitgestorven/ uitgeroeid is. Het is niet zo dat men nu de tuin direct moet kaal kappen en vol storten met beton, omdat men be vreesd is voortdurend vergif tigd te worden. Het is boeiend om eens te filosoferen - zo mogelijk ergens te lezen - hoeveel van deze planten, vooral de bedwelmende na tuurlijk, een rol spelen bij het opwekken van hallucinaties. Hoe velen door het innemen van drankjes, het inademen van dampen of door zich in te smeren met heksenzalven (waarin ook altijd doornappel voorkwam) meenden te kun nen vliegen. Bedwelmd ge worden tijdens het doen van de huishouding werden ze met de bezem nog in de hand gevonden voor de haard. Dat was al voldoende om te ver onderstellen dat ze op dat ver voermiddel ook langs die weg binnen gekomen waren. Je roen Bosch en anderen kregen zo de inspiratie om de meest wonderlijke wezens te teke nen en misschien vind je er in Zwavelzwam: voor de boom het begin van het einde. het lied Het land van Maas en Waal ook nog heel wat van te rug! Herfsttijd paddestoelentij d? In grote lijnen wel, maar er zijn nogal wat uitzonderin gen. Zo bijvoorbeeld deze zwavelzwam, die bij voorkeur verschijnt tussen mei en sep tember. Deze joto wer£j an eind juli gemaakt op het ter rein van het Julianazieken- huis in Terneuzen. Het was P. Aerts die ons er op wees. Niet alleen het ziekenhuis zal daar verdwijnen, ook de er rondom staande bomen, want deze pa rasiet zal niet rusten voor de boom er bij neervalt. De felgele vruchtlichamen aan de buitenkant zijn slechts een deel van de plant; bin nenin woekert een wirwar van draden en sloopt lang zaam de boom, al kan dat ja ren duren. Deze paddestoel is geen specialist die slechts op een soort leeft, nee, nagenoeg alle loofbomen kunnen erdoor worden aangetast. De hand en het luciferdoosje geven een indruk van het formaat van deze paddestoel. KOERSBAL - Het aan'het begin van het winterseizoen in De Warande geïntrodu ceerde koersbal krijgt veel belangstelling. Iedere woens dag wordt door zo'n twintig personen aan dit spel meege daan. De uitslag van de laat ste wedstrijd was: i. J. Scheif- hout-J. van de Bunder, 2. M. van Goethem-J. van Bunder, 3. R. van Gremberge-E. Calle. KAARTING - In zaal Den Ouden Arend werd een kaarting gehouden waar aan 67 personen deelna men. ,Uitslag jokeren: l. a. Jansen, St.-Jansteen; 2. mevrouw Sponselee, Axel; 3. mevrouw De Waal, Ossenisse. Bieden; 1. J. Pij- pelinck, Terneuzen; 2. H. van de Berg, St.-Jansteen; 3. A. van Driel, Terneuzen. KAARTING - De voetbalvereni ging STEEN houdt vrijdag 28 ok tober een kaarting in de kantine van de vereniging voor leden, be langstellenden en supporters. De aanvang is 20.15 uur. HENGELEN - Aan de ze vende clubwedstrijd van de zeehengelvereniging De Vo gel namen 35 personen deel. Er werd gevist bij het oude gemaal aan Zeedorp. Uitslag: 1. J. van Heese 5322 punten, 2. J. Boeding 5252, 3. K. van Kerkho ven 4894, allen Kloosterzande; pijp: B. van Wijsevelde, Stekene met 2052 punten, KAARTING - In zaal De Kastanje werd een kaar ting gehouden waaraan 34 personen deelnamen. Uit slag bieden: 1. mevrouw Wol- fert, 2. R. Linthout, beiden Axel; 3. mevrouw Hemelaar, Vogel waarde. Jokeren: 1. mevrouw Van Vooren, 2. mevrouw De Waal, 3. mevrouw Reyns, allen Ossenisse. KAARTING - In zaai De Smickel werd een kaarting gehouden waaraan 42 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. I. de Winkel, Nieuw-Namen; 2. A. Esseling, Hulst; 3. J. de Burger, Clinge. KAARTING - In zaal De Lieve werd een kaarting gehouden waaraan 44 per sonen deelnamen. Uitslag: 1. F. Piessens, 2. J. de Letter, 3. mevrouw De Burger, allen Clin ge. De volgende kaarting is 8 no vember in De Lieve. HARTEN AAS - Aan de kaarting van kaartclub Harten Aas in De Smidse deden 18 personen mee. Uitslag: 1. mevr. Van Kerkhoven, 2. mevr. Fruytier, 3. F. Piessens. KAARTING - Door de voet balvereniging Graauw werd in de kantine op sportpark De Boomwai een kaarting ge houden waaraan 32 personen deelnamen. Uitslag: 1. J. Boën- ne-van Mullem, 2. J. Kamoen, beiden Graauw; 3. M. de Cock, Vrasene. KAARTING - Door de Bond voor Ouderen werd in het gemeenschapshuis een kaarting gehouden waaraan 38 personen deel namen. Uitslag: 1. mevrouw Reyers, Terneuzen; 2. E. Kouyzer, Graauw; 3. mevrouw Van de He mel, Terneuzen. De volgende kaarting is donderdag 27 oktober, aanvang 13.45 uur. COLLECTE - De collecte voor de Wereldmissiedag heeft 469,10 opgebracht. KAARTING - In zaal Hof Ter Nesse werd een kaarting ge houden waaraan 31 personen deelnamen. Uitslag bie den:!®'? 1. P. Neve, Kloosterzan de; 2. A. Hiel, 3. J. Remijn, allen Ossenisse. Jokeren: 1. mevrouw Neve-de Bakker, 2. mevrouw Re- mijn-van de Balk, 3. mevrouw Bogaert-Warrens, allen Kloos terzande. KAARTING - In zaal Ons Vermaak werd een kaarting gehouden waaraan 44 perso nen deelnamen. Uitslag joke ren: 1. mevrouw De Waal, Osse nisse; 2. mevrouw Van de Velde, Stoppeldijk; 3, mevrouw Van de Voorde, Kloosterzande. Bieden: 1. J. Tieleman, 2. W. Dobbelaar, 3. F. van Goethem, allen Vogel waarde. WAFELACTIE - De fanfare Excelsior uit Terhole houdt zaterdag 29 oktober een wa felactie. De muziekvereniging wil daarmee de verenigings kas op peil brengen. De ver koop van de lekkernijen be gint om 9.00 uur. NACHTEGAAL - Vogelvere niging De Nachtegaal houdt de jaarlijkse feestavond za terdag 29 oktober. Het feest is in gemeenschapscentrum De Kauter en begint om 19.00 uur. Medewerking verleent disco-bar Cannon Road Show. TRIMLOOP - W Hulsterloo organiseert in samenwerking met SV Aloy uit Graauw een trimloop zaterdag 5 novem ber. De afstanden bedragen 3, 6 en 10 kilometer en de start vindt plaats om 15.00 uur. In schrijven in de kantine van de W Hulsterloo te Nieuw- Namen. KAARTING - Aan de kaar ting in café De Nachtegaal deden 46 kaarters mee. Uitslag: 1. M. Dehenin-M. de Bruyn, 2. I. Thierens- A. de Bruyne, 3. R. Picavet-J. Gillis. VLOTTEND SCHEEPJE - Door allerlei acties heeft de Vereniging Het Vlot tend Scheepje 103.659 frank bijeengebracht voor de ge handicapten in Nieuw-Na men en Kieldrecht. Om alle medewerkers te be danken wordt hen zater dag 5 november een mos selsouper aangeboden. Ook niet-medewerkers kunnen, tegen betaling, aan deze maaltijd deelnemen. De avond ist in de Rijks Ba sisschool te Kieldrecht om 20.00 uur. Opgave bij R. Sturm in de Kouterstraat 104 te Kieldrecht. KAARTING - Aan de kaarting van de Verenigde Kaarters bij J. Schroder deden 40 kaarters mee. Uitslag: 1. Fl. Blommaert- J. Schroder, 2. A. Apers-L. Timmermans, 3. Th. Praet- A. de Maeyer. BRIDGE - Bridgeclub Axel hield de vijfde wedstrijd van de najaarscompetitie in De Halle. Uitslag groep A: 1. echtpaar IJse- baert. 2. heren Moeliken-Pel. 3. mevrouw Van Leeuwen-de heer Vogels. Groep BI: 1. mevrouw Vogels-de heer Zaman. 2. heren Vermunt 3. dames Naeye-Geil- leit en dames Kaan-De Jonge. Groep B2: 1. echtpaar Van de Wagt, 2. echtpaar Brökling. 3. echtpaar Herrebout. Groep Cl: 1. mevrouw Van Stee-de heer Ver pootte en mevrouw Mattheeuws- de heer De Haan. 3. Dames Hof man-Van der Peijl. Groep C2: 1. echtpaar Van Loon. 2. echtpaar De Wever en mevrouw Van Weelde-de heer Kuijk. HENGELEN - Leden van de hengelsportvereniging Geduld Overwint Alles (GOA) visten de derde en voorlaatste wedstrijd voor het clubkampioenschap 1988 zeeghengelen. Gevist werd in de Westerschelde nabij Zeedorp. Uitslag: 1. J. Beelaert met 158 centi meter lengte aan gevangen vis, 2. R. der Weduwe 143,3. L. Audenaerde 114. Na af loop werden de prijzen uit gereikt in café Sonne- hoeck. De laatste in dit jaar meetellende wedstrijd voor het kampioenschap wordt zaterdag 12 novem ber gehouden. heikant - Zaal De Block, 41 schutters: hoge vogel: P. Verwer, Hulst; beide zij vogels: A. Dobbe- laer, Boschkapelle; grootste aan tal (6): A. van Landegem, Kemze- ke. heikant - Zaal De Block, 37 schutters: beide hoge vogels: W. Kuijper; eerste zijvogel: R. Her- wegh, beiden Hulst; tweede zij- vogel: G. Baert, Terneuzen; grooste aantal: mevrouw De Koster, St-Jansteen. yerseke - St-Sebastiaan, Zeeuwse kampioenschappen doelschieten: heren: 1. R. Beuke- ma, St.-Sebastiaan 278 punten; 2. M. Kriekaart, St.-Sebastiaan 271; 3. E. Hertzberger, UNO 264. Da mes: 1. J. Veerhoek, d'Eendracht 254,2. C. Klaassen, St.-Sebastiaan 251; 3. R. Kraaijeveld, TOG 250. Senioren: 1. J. Wessels, Zodiak 249; 3. M. van de Straaten, TOG 248; 3. A. Jongmans, Zodiak 243. Aspiranten: 1. R. Casiel, d'Een dracht 240. Junioren: 1. J. Bruël, UNO 220. Zestallen: 1. Yerseke 1582, 2. St.-Sebastiaan 2 1454, 3. UNO 1434 punten. heinkenszand - Soranus 2, zaal De Korenbeurs, 34 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: N. Pan- kow, Vrije Schutters; tweede hoge vogel: P. Boonman, Willem Teil; eerste zijvogel: S.van Eijke- ren, Vrije Schutters; tweede zij vogel: B. de Jonge, Spes Nostra; derde zij vogel: C. Rentmeester, Willem Teil; vierde zijvogel: F. Koens, Spes Nostra; grootste aantal (9): P. Kroonen, Victoria. Wip 2: eerste hoge vogel: S. van Eijkeren, Vrije Schutters; tweede hoge vogel: K. Traas, Eensge zindheid; eerste zijvogel: B. de Jonge, Spes Nostra; tweede zij vogel; A. Rijk, ADLM; derde zij vogel: M. Verbeem, Spes Nostra; vierde zijvogel: C. Rentmeester, Willem Teil; grootste aantal (5): H. Eist, Zorgvlied. wemeldinge - St.-Andries, zaal Smits, 32 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: J. de Bruin; tweede hoge en tweede, derde en vierde zij vogel; A. Wisse; eerste zij vogel: F. Roeters, allen St.-An- dries; grootste aantal (6); N. Schouwenaar, Juliana. Wip 2: beide hoge vogels: J. de Bruin, St.-Andries; eerste zijvogel: J. Remeijnse, Zorgvlied; tweede zijvogel: J. Harinck, Diana; derde en vierde zijvogel: A Wis se, St.-Andries; grooste aantal (5): J. Schipper sr, St.-Andries; vliegende vogels: J. Remijnse, Zorgvlied en B. Meijer, St.-An- dries.

de Stem | 1988 | | pagina 35