:h optiek Roda JC zonder Wilbert Suvrijn OEFENMEESTER QUINITO: 'VOETBAL IS BUSINESS' Hiddink houdt slag om de arm SPORT 1 REFZOLDER....? kWILCO MODE Kasparov wintin Reykjavik UITSLAGEN MODE 50.- 350.- ELI's mannenmode ÏCHERON" :N PARFUM. rillen - Contactlenzen ulst, Korte Nieuwstraat 3 el.: 01140-12327 erneuzen, Noordstraat 43 el.: 01150-94677 met grote kortingen jroor 40-" ding etc. 50% korting isch laag geprijsd Hulst L19291 GRONINGEN-SERVETTE NAGENOEG UITVERKOCHT Groningen EINDHOVEN - Vanavond speelt niet Gomes, maar Rabah Madjer naast Rui Aguas in de aan val van FC Porto, dat het opneemt tegen Europa cuphouder PSV. 'Trap-in-doelie' Zeuren NOC en NSF streven naar 'samensmelting' WOENSDAG 26 OKTOBER 1988 NIEUWSOVERZICHT KNHB wil verder met Jorritsma Silooy verslaat Ajax Nieuw omkoopschandaal in Hongarije EN STANDEN Sijbrands op gedeelde eerste plaats mannenmode yfj presents: '88-'89 MM"' najaars-/winterkollektie McGregor - gardeur I -van gils - le dub 1/ -nik boll -patrava Nieuwstraat 12 - Oosterhout - 01620-54242 Parijse juwelier Boucheron lederland: sterij Overdamstraat 3-5 ïrie TREFPUNT' Vismarkt ILST® 01140-13880 DB STEM 5» alisten A.N.V.C. sen 2e hands winkel zal geven van je goede nooie dingen dan van status!" slechts lü.' 10.- per stuk! behoorlijke prijs voor rfecte staat en één jaar! ng van De Trefzolder van 850.- voor 350.- Icentrum Trefpunt fan onze sportredactie KERKRADE - Wilbert Su- vrijn ontbreekt vanavond in het elftal van Roda JC, in Kerkrade speelt te- Metallist Charkov uit je Sovjetunie. International Suvrijn, aan voerder van Roda JC, is niet helemaal hersteld van een spierscheuring in het boven been die hij enkele weken gele ien opliep in het duel met FC Twente. Suvrijn werd gisteren voor het laatst getest. Hij neemt ook niet op de bank plaats. De plaats van Suvrijn aan de rechterkant van het midden veld wordt ingenomen door Eric van de Luer, die zaterdag je gelijkmaker scoorde in de derby tegen Fortuna (1-1). De Spanjaard Manuel San chez Torres vormt met John van Loen en Frits Nöllgen de voorhoede. Metallist-trainer Lomesjko kan waarschijnlijk beschikken over de gevaarlijke spits Ta- rassov. De aanvaller scoorde twee maal in de wedstrijd voor de eerste ronde tegen Borac Banja Luka (4-0), maar bleef sindsdien geblesseerd naast de ploeg. Gisteren trainde Taras- sov echter gewoon mee. Scheidsrechter in Kerkrade is de onervaren Noor Halle. Opstelling Roda JC: Nederburgh; Hanssen, Fraser, Brandts, Trost; Van de Luer, Boerebach, Blattler; Sanchez Torres, Van Loen en Nöll gen. Vermoedelijke opstelling Metallist Charkov: Sivoekha; Derkatsj, Ro- mantsjoek, Pankisjin, Soeslo; De- revinski, Adzojev, Ralisjenko, Ja- koebovski; Baranov en Terassov. Voor FC Groningen en Servet- te, vanavond in het nagenoeg uitverkochte Oosterpark te genstander van de noorderlin gen in de tweede ronde van de strijd om de UEFA Cup, is het Europese voetbalavontuur een extra uitje dat zo lang mogelijk in stand moet worden gehou den. De Zwitserse profs, die qua salaris niet voor de spelers van PSV onderdoen, hebben na een matige start in de competitie alles op de Europa Cup gezet. Om de Groningers vooraf niet al te wijs te maken, werden de beelden van de Europa Cup ontmoeting tegen Sturm Graz tegen de eerder gemaakte af spraak in niet naar Nederland te gestuurd. In plaats daarvan werden de noorderlingen afgescheept met een 'lullig competitiewedstrijd- je', zoals trainer Hans Wester hof gisteren de wel beschik baar gestelde videobeelden ty peerde. FC Groningen voldeed overi gens wel keurig aan het ver zoek de beelden van de wed strijden tegen Atletico Madrid naar Génève te sturen. Westerhof weigerde de op stelling van zijn formatie een dag voor het duel bekend te maken. „Dat is geen kwestie van geheimzinnigheid, maar de spelers hebben er recht op het nieuws uit eerste hand te ver nemen en niet via de media", aldus de trainer, die niet kan beschikken over doelman Storm. De 33-jarige Johan Tukker maakt tegen Servette zijn Europese debuut na vijf tienjaar betaald voetbal. Bij Servette staat ex-Feyen- oord en Roda-spits John Erik- sen in de basis in plaats van de geblesseerde Fargeon. Porto zet Madj er in etalage I Door Chris van Nij natten De Algerijn mag in de etalage van trainer Joaquim 'Qui- nito' Lucas Jesus Duro, want Madjer wil per se weg uit de Portugese havenstad. I Dat was vorig jaar op 24 no- I vember tegen Ajax wel even landers. Madjer wilde toen ook dolgraag aan de bak in het eer- treffen om de Supercup, ar de toenmalige trainer I Tomislav 'angsthaas' Ivic I speelde toen liever met slechts een spits. Nó heeft Quinito de teugels I in handen bij de trots van Op orto. Hoewel hij zijn spijker harde defensie een warm hart toedraagt, spreekt hij andere I taal dan zijn voorganger. „Ik Ihoud van technisch voetbal, van briljante spelers, daar ge niet ik van", beweert de 40-ja- rige oefenmeester. Kritiek op I zijn voorzichtige voorganger wil hij echter niet horen: „Hij maakte Porto kampioen, won i wereldbeker en de Super- I cup. Dan heb ik toch niets meer te zeggen". De oefenmeester vindt het schitterend dat hij als Portu- s een tweejarig contract I kreeg bij Porto. „Mijn collega's en ik hebben wat dat betreft veel te danken aan Artur Jor ge, dié met Porto de Europacup 1 won. Hij gaf de Portugese trainers in eigen land weer aanzien. In de eerste divisie zijn er nog maar twee buiten landse trainers; Rocha bij Sporting en Mortimer bij Bele- I nenses". Dat Quinito de aan zijn enkel I geblesseerde Madjer wil op stellen, vindt zijn oorzaak in een handelsgeest, die de Portu gezen al sedert eeuwen niet vreemd is. „Voetbal is business. Van PSV-Porto worden in veel landep beelden uitgezonden. Ik hoop dat Rabah goed speelt, dat is goed voor Porto, slecht voor PSV en misschien goed voor hemzelf". De slimme Quinito prijst Madjer, wereldberoemd sinds zijn 'hakgoal' in de Europacup- finale van 1987 tegen Bayern München, de hemel in. De Noordafrikaan wordt volgende maand 30 en kan Porto nu nog 'd opbrengen. „Madjer is de I meest complete voetballer die ik ooit gezien heb. Maradona is "iet met beide benen even sterk. Toen ik in Spanje tegen Cruijff speelde, merkte ik dat hij koptechnisch minder was. Maar Madjer kan echt alles". De Portugezen denken nog on geveer 2,5 miljoen dollar te kunnen ontvangen voor de hlessuregevoelige aanvaller, die vorig jaar flirtte met Ajax, j overeenkomst aanging met Bayern München, speelde voor Valencia, een contract tekende Internazionale Milano, ®aar om 88 uiteenlopende re denen weer in Noord-Portugal belandde. «Madjer mag weg, zoals iedere speler bij ons weg mag als hij aeh kan verbeteren", zegt Qui- Mto, die eerder trainde bij Bra- Espinho en in Kuwayt en speler actief was bij Bele sises en Racing Santander. 'i vindt dat het geld moet rol- en op de binnen- en buiten landse voetbalmarkt. Daarom j-j het niet vreemd dat Walter Ferreira een vriend is van de Porto-trainer. De Angolees/ Portugees Ferreira speelde ooit bij Volendam, waar hij als eer ste niet-Volendammer het a- team bereikte en de bijzondere bijnaam 'Trap-in-doelie' ver wierf. Na zijn actieve carrière ging Ferreira handelen in Afri kaanse spelers. Zo bracht hij onder anderen N'Kongolo van uit Zaïre naar Sint Niklaas. Quinito hoorde van zijn vriend, dat de aanvoerder van het Zaï rees elftal zich tot een goede verdediger ontwikkelde en haalde N'Kongolo naar Espin ho. Afgelopen zomer nam hij hem mee naar Porto. „Ja, zo zit de voetbalwereld toch in elkaar", zegt de oefen meester, die aan het eind van het gesprek ongevraagd zijn telefoonnummer geeft. Porto baarde in eigen land opzien, toen het een paar maanden ge leden de Braziliaanse verdedi ger Dito en de aanvaller Rui Aguas wegkaapte bij Benfica. In de hoofdstad neemt men de 'provincialen' uit het noorden deze manoeuvre nog steeds kwalijk. „Dat hoort allemaal bij het spel in topvoetbal", is de mening van Quinito. „Over zoiets moet je kabaal maken. Onderlinge rivaliteit stuwt de belangstelling voor het voetbal omhoog. Als wij die jongens niet hadden gehaald, dan had den er zondag geen 125.000 maar 100.000 mensen bij Benfi- ca-Porto gezeten. Wanneer alle handelingen in en om het voet bal zonder heisa zouden plaats hebben, wordt het veel te saai voor het publiek en komen er minder mensen. Voetbal is dribbelen, niet alleen simpele passes Maar de boosheid bij Benfica mag van Quinito geen serieuze vormen aannemen. „Zij hebben de Braziliaan Adhemir voor onze neus ingepikt. Wij waren met hem tot een akkoord geko men en ook tussen Guimaraes en Porto was de zaak rond. Vervolgens ging Benfica fors over ons bod heen en waren we gezien. Daar zeuren wij toch ook niet over". Ook in hotel Cocagne, waar de Zuideuropeanen hun Eind- hovense residentie hebben, sij pelt de rivaliteit tussen Spor ting Lissabon, Benfica en Porto door. Tijdens het interview gaat de telefoon, een thuisge bleven journalist meldt zich. Of het klopt dat Porto de Russi sche keeper Dassajev gaat aan trekken. Quinito lacht als voor zitter Pinto da Costa de vraag beantwoordt. „Ja, Dassajev komt, hij ligt nu op mijn kamer uit te rusten van zijn lange reis. Het probleem is alleen, dat hij in roebels uitbetaald wil wor den", grapt de clubleider, die rijk is geworden in de handel in huishoudelijke apparatuur. „Maar geen spullen van Phi lips, ja, alleen scheerappara- ten". „Zo'n bericht wordt door Benfica gelanceerd", legt Qui nito uit. „Onze eerste doelman Mlynarczyk is geblesseerd en nu proberen ze de tweede man, Zébeto, onzeker te maken. Ik ken die streken, dat is normaal bij ons". Porto viert feest tijdens de Europacup 1-finale tegen Bayern München in 1987 met Rabah Madjer (rechts, geknield) als middelpunt. De Algerijn die weg wil en mag, speelt vanavond tegen PSV, ondanks een enkelblessure. - fotoanp. De Porto-trainer dicht zijn elftal vanavond tegen PSV wel degelijk kansen toe. Maar hij onderkent de zwakheden bin nen de eigen gelederen. „Ik heb een goede verdediging. Daar ligt mijn hart wel niet, maar als je aan een nieuwe ploeg wil bouwen, moet eerst de defensie perfect zijn. Met Gomes, Aguas en Madjer als aanvallers zit het ook in die linie wel goed. Op het middenveld liggen mijn pro blemen; dat is te langzaam. Zo'n Ronald Koeman zouden we goed kunnen gebruiken, maar ik heb begrepen dat Real Madrid hem wil. Koeman is een geweldige speler; ik noem hem 'Bob'. Dat is een afkorting voor Brains On Board. Hij is sterk, technisch én intelligent". Opstelling FC Porto: Zébeto; Joao Pinto, Geraldao, N'Kongolo, Iné- cio; Bandeirinha, André, Jaime Pacheco, Sousa; Rui Aguas, Mad jer. REYKJAVIK (AFP/ANP) - Gari Kasparov heeft ge daan, wat hij aan zijn stand verplicht was: het derde toernooi in de strijd om de wereldbeker scha ken in Reykjavik winnen. Maar de wijze waarop de Sovjetrus het evenement op zijn naam schreef had weinig van de glans van zijn eerdere prestaties in dit jaar. In de slotronde kreeg hij de onge deelde toernooi-zege in de schoot geworpen. Mede-kop loper en landgenoot Aleksan- der Beljavski liet zich ver schalken door de al jaren ge leden tot Fransman genatu raliseerde ex-Sovjetrus Spasski. Jan Timman speelde in het City-theater, dat op de slot dag een record aantal toe schouwers van 1300 mocht begroeten, een wisselvallig toernooi, hetgeen resulteerde in de gedeelde zesde plaats. Dat was in elk geval beter dan zijn vorige verrichtingen voor de wereldbeker: gedeeld tiende in Brussel en gedeeld veertiende in Belfort. Op de slotdag speelde Timman in 55 zetten remise tegen de Brit Nunn. De Amsterdammer verspeelde slechts vijf ELO- punten en staat nu op 2655. Hij liep tegen vier nederla gen op (Kasparov, Tal, Hjar- tarson en Ehlvest). Daar Jan Timman, wisselvallig toernooi. - FOTODESTEM/JOHANVANGURP stonden vijf zeges tegenover op Andersson, Sokolov, Niko- lic, Kortsjnoi en Petursson). Het volgende toernooi in de cyclus zal in april in Bar celona plaats vinden. Daarna worden nog evenementen ge houden in Rotterdam (juni) en de Zweedse plaats Skel- leftea (augustus). De 25 grootmeesters dienen aan minstens vier van de zes toernooien deel te nemen, de beste drie resultaten tellen voor het klassement dat ge doteerd is met een prijzen geld van 600.000 dollar. Uitslagen: Ribli (Hon)-Peturs- son (IJs) 1-0, Portisch (Hon)- Speelman (GBr) 14-14, Hartar- son (IJs)-Andersson (Zwe) 14-14, Sokolov (Sov)-Joesoepov (Sov) 14-14, Kasparov (Sov)-Nikolic (Joe) 14-14, Tal (Sov)-Ehlvest (Sov) 14-14, Kortsjnoi (Zwi)-Sax (Hon) 0-1, Nunn (GBr)-Timman (Ned) 14-14, Spassky (Fra)-Bel- javski (Sov) 1-0. Eindstand (tussen haakjes de punten voor de wereldbeker): 1. Kasparov 11 punten (2714), 2. Beljavski 1014 (25), 3. Tal 10 (25), 4. Hjartarson (IJsl) 914 (2014), en Ehlvest (Sov) 914 (2014), 6. Joe- soepov (Sov) 9 (2014), Sax (Hon) 9 (2014) en Timman (Ned) 9 (1614), 9. Nunn (GBr) 814 (2014), Speel man (GBr) 814 (1614) en Anders son (Zwe) 814 (14), 12. Sokolov (Sov) 8 (11) en Nikolic (Joe) 8 (14), 14. Ribli (Hon) 714 (814), 15. Por tisch (Hon) 7 (11) en Spasski 7 (11), 17. Kortsjnoi (Zwi) 614 (614), 18. Petursson (Ijs) 6 (-). Stand wereldbeker na drie toer nooien: 1. Beljavski 6014 (uit 3), 2. Kasparov 5614 (2), 3. Karpov 5414 (2), 4. Speelman 51 (3), 5. Anders son 4914 (3), 6. Sokolov 48 (3), 7. Ehlvest 45 (2), 8. Nunn 4214 (2), 9. Tal 41 (2), 10. Ljubojevic 3814 (2), 11. Timman 3814 (3), 12. Spasski 32 (2), 13. Portisch en Sax 3014 (2), 15. Joesoepov, Hjartarson en Ri bli 2914 (2), 18. Nikolic 27 (2), 19. Salov 25 (1), 20. Nogueiras 2314 (2), 21. Hübner 21 (1), 22. Short 18 (1), 23. Kortsjnoi 1414 (2), 24. Sei- rawan 13 (1). PAPENDAL (ANP) - Henk Vonhoff en Frank Schreve, voorzitters van het Neder lands Olympisch Comité en de Nederlandse Sportfede ratie, blijken in Seoul een plan te hebben uitgewerkt om te komen tot één organi satie, die de belangen van de georganiseerde sport in Nederland zal gaan behar tigen. Bij de fusie, of samensmelting, zoals Vonhoff het gisteren op Papendal noemde, zal de her kenbaarheid van het NOC na tionaal en internationaal ge waarborgd dienen te zijn, ook in de naamgeving. Negenentwintig jaar geleden ontstond uit het Nederlands Olympisch Comité de Neder landse Sport Federatie. Eén van de belangrijkste redenen was, dat de NSF als gespreks partner van de overheid zou kunnen fungeren en het NOC wat meer afstand zou houden. Beide organisaties dreven in de loop der jaren verder uiteen dan aanvankelijk de bedoeling was en vochten menig compe tentie-duel uit omdat de werk terreinen elkaar nogal overlap ten. Door de beide besturen is een werkgroep ingesteld, die de fu sie moet voorbereiden. De werkgroep bestaat van de zijde van het NOC uit Vonhoff, Frese en Von Bose en van de zijde van de NSF uit Schreve, Berteling en Bode. Uit de taak omschrijving blijkt al hoe be hoedzaam de werkgroep zal moeten opereren. De opdracht is mogelijke samenwerkings verbanden te onderzoeken en de bevindingen te kwantifice ren en zo nodig te voorzien van de financiële, organisatorische, statutaire en juridische konse- kwenties en van een eventueel gefaseerd implementatieplan. Van onze sportredactie OISTERWIJK - Guus Hiddink maakt vanochtend pas aan zijn spelersgroep de opstelling bekend waarmee PSV FC Porto vanavond te lij f moet. „We gaan eerst nog een paar mogelijkheden doornemen", al dus Hiddink gisteravond in Oisterwijk, waar de Europacu phouder zich een etmaal lang voorbereidt op het eerste duel van de tweede Europacupronde voor landskampioenen. De mogelijkheden waar Hiddink het over had, zo liet hij doorschemeren, liggen op het middenveld. De achterhoede en aanval staan vast. In het doel staat Van Breukelen, de versterkte defensie bestaat vanaf rechts uit: Gerets, Valckx, Koeman, Koot en Heintze. De twee spitsen heten Kieft en Gillhaus. Als het wedstrijdverloop zich daartoe leent, mag Ellerman het laatste half uur Gillhaus vervangen. Het middenveld bestaat vrijwel zeker uit Linskens, Va nenburg en Lerby. De technische staf van PSV acht het ook mogelijk Janssen op het middenveld te posteren, maar gaf daar gisteren nog geen uitsluitsel over. Ook gisteravond raakte het Philipsstadion nog niet geheel uitverkocht. Vandaag zijn er nog 1250 staanplaatsen aan de kassa's verkrijgbaar. DEN HAAG (ANP) - Het bestuur van de Koninklijke Ne derlandse Hockey Bond heeft de intentie uitgesproken het contract van Hans Jorritsma als bondscoach bij de heren te verlengen. Na de gesprekken met Jorritsma en leden van de spelers groep, bracht het voor het heren-hockey verantwoordelijke bestuurslid Ab van Grimbergen een positief tussenverslag uit aan zijn medebestuursleden. Van Grimbergen heeft van het bestuur volledig mandaat gekregen de zaak naar beho ren af te handelen. PARIJS (AFP) - Ajax heeft de vriendschappelijke wed strijd tegen Racing de Paris met 3-1 verloren. Alle doelpun ten werden gisteravond in Parijs in de tweede helft ge maakt. Het duel trok slechts 2500 toeschouwers en was een uitvloei sel van de transfer van Sonny Silooy naar de Franse club. Invaller Scholten gaf Ajax in de 53ste minuut de leiding met een schot van 25 meter in de bovenhoek. De treffer was voor Racing het sein meer agressie in het spel te leggen. Fernier (62), Francescoli (78) en Anziani (79) bogen de achterstand om in de overwinning (3-1). Opstelling Ajax: Menzo (46. Doesburg); Blind, Verlaat, Larsson (46. Scholten) en De Boer; Wouters (46. Bergkamp), Winter en Mühren (46. Richard Witschge); Van 't Schip, Pettersson (46. Senk) en Rob Witschge. BOEDEPEST (SID) - In het Hongaarse voetbal tekent zich, niet voor de eerste keer overigens, een groot omkoopschan daal af. Het nationale persbureau MTI meldde gisteren dat tien voetballers uit de hoogste klasse en een manager zijn gearresteerd. Hen wordt verweten, dat ze afgelopen seizoen betrokken zijn geweest bij wedstrijden waarin met de uitslag is gema nipuleerd. De Hongaarse politie heeft een omvangrijk on derzoek aangekondigd. Onder de tien gearresteerde voetballers zijn drie vroegere of huidige internationals: Tamas Preszler van Raba ETO Györ, Jozef Szekercs van Bekescsaba en Peter Hannich, vroeger Raba en nu MTK Boedapest. [TENNIS IJSHOCKEY Toernooi Parijs Voornaamste uitslagen eerste ronde: McEnroe (VSt) - Leconte (Fra) 7-5, 6-1; Winogradsky (Fra)-Jaite (Arg) 3-6, 6-3, 7-4; Mayotte (VSt)-Champion (Fra) 5-7, 6-4, 6-1; Agenor (Hai)-Cur- ren (VSt) 6-7, 6-4, 6-4; Muster (Oos) - Jarryd (Zwe) 6-0, 6-4; Rostagno (VSt) - Pugh (VSt) 6- 1,6-2. Toernooi Bergen (Noo) Belangrijkste uitslagen eerste ronde: Tom Nijssen (Ned)-John Ross (VSt) 6-2, 6-4; Patrick Kühnen (WD1/1)-Niklas Kulti (Zwe) 5-7,5-7. Toernooi Brighton Belangrijkste uitslagen eerste ronde: Hester Witvoet (Ned)- Cecilie Dahlman (Zwe) 6-7, 7-5, 6-4; Steffi Graf (WDl)-Iva Bu- darova (Tsj) 6-3,6-2. Eredivisie ROTTERDAM - NIJMEGEN 5- 5 (0-2, 4-2, 1-1). Scheidsrechter: Van Agtmael, toeschouwers: 300. Strafminuten Rotterdam: 22, Nijmegen: 28. Topscorers: Rotterdam: Morrison 2, Nijme gen: Ten Bult 2, Homburg 2. i VOETBAL Engelse league Luton Town-Arsenal 1-1, Tot tenham Hotspur-Southampton 1-2. WIELRENNEN Zesdaagse van Dortmund Eindstand: 1. Clark (Aus) /Doyle (GBr) 444 punten, 2. Diehl/ Günther (WD1) 360, 3. Kappes (WD1)/Hermann (Lie) op een ronde, 8. Pieters/Wij- nands (Ned) op negen ronden. PARAMARIBO (ANP) - De veertiende ronde van het toernooi om de wereldtitel dammen in Paramaribo le verde slechts twee overwinningen op, een daarvan had wel grote consequenties voor de stand. Ton Sijbrands versloeg de Su rinamer Sadiek en achter haalde daardoor koploper Tsjizjov. De Sovjet kwam tegen de Fransman Issalene niet ver der dan remise. De twee koplopers hebben met 20 punten een voorsprong van twee punten op de naaste belagers Clerc en Gantwarg. De tweede zege in de veer tiende ronde kwam op naam van de Braziliaan José Maria die de Surinaamse delegatie een slechte dag bezorgde door Kemp te verschalken. De verrassing kwam van Franse zijde. Daniel Issalene, die tot nu toe ver onder zijn ni veau was gebleven, werden weinig kansen toebedicht in het treffen tegen koploper Tsjizjov. De in blakende vorm zijnde Sovjet hield ook al geen rekening met veel tegenstand van betekenis. Vanuit de ope ning was echter al duidelijk dat de Oosteuropese groot meester niet zijn bekende druk-stand op het bord kon krijgen. In het middenspel had Issalene nauwelijks problemen. Rond de veertigste zet kreeg hij zelfs meer dan uitstekende bordkansen. Nu kwam hij niet verder dan een puntendeling, op de 53ste zet aangeboden door de teleurgestelde Sovjet. In de Nederlandse kolonie gloorde toen de hoop op een ge deeld kopmanschap. In een klassiek spelgenre had de Sij brands tegen John Sadiek slechts licht voordeel. De Ne derlander gebruikte tevens weer (te) veel denktijd. Sij brands hield echter constant het overzicht en raakte het ini tiatief nooit kwijt. Dat bleek toen Sadiek op de 46ste zet niet de sterkste voortzetting vorid. Sijbrands deed dat wel, met een aantal offers en het halen van een dam kreeg hij een slot- combinatie op het bord die; Sa diek tot opgave noopte. Uitslagen: Sijbrands (Ned)-Sadiek (Sur) 2-0, Van Aalten (Ned)-Alfaisi (Sur) 1-1, Leandro (Bra)-Baljakin (Sov) 1-1, Jansen (Ned)-Autar (Sur) 1-1, Issalene (Fra)-Tsjizjov (Sov) 1-1, Van der Zee (Ned)-Gant- warg (Sov) 1-1, Kemp (Sur)-José Maria (Bra) 0-2, Valneris (Sov)- Clerc (Ned) 1-1, Mamina N'Diaye (Mal)-Bonnave (Fra) 1-1. Wallen (CRi) en Korenevski (Sov) vrij. Stand: 1. Sijbrands en Tsjizjov 20 (uit 13), 3. Clerc en Gantwarg 18 (13), 5. Baljakin 17 (13), 6. Kore- newski en Valneris 16 (12), 8. Jan sen en Mamina N'Diaye 15 (12), 10. Leandro 14 (12), 11. Van der Zee 12 (12), 12. Van Aalten, Autar en José Maria 12 (13J, 15. Kemp 8 (12), 17. Is salene 7 (12), 18. Bonnave 6 (13), 19. Alfaisi 4 (13), 20. Wallen 2 (12).

de Stem | 1988 | | pagina 27