itiek op an Feij Eedenaren positief over het dorpsplan Gebruik van weg over Oesterdam valt nog tegen De standbeelden van een dijkgraaf Voorwaardelijk en boete voor stelen en illegaal zenden KORT ZEEUWS iRAPPORT COLLEGE AARDENBURG WIL HUUROVEREENKOMST AFSLUITEN l GILLES DE JAGER: IK BEN EEN DOE-BESTUURDER MARKTEN LIJK NIEUWS VERSTERKT ONRUST DE STEM VAN ZEELAND 4 WOENSDAG 26 OKTOBER 1988 Informatie-avon< voor motorrijders AARDENBURG - De Aar- denburgse voetbalvereni ging AVC kan deze week misschien tweemaal juichen. Tienduizenden guldens strop voor aannemers door inbraken Integriteit 'Statengedoe' Studiedag van Vrouwenraad Brochure over Oosterschelde Open kijkdag bij Rammekens Discussie over paardeziekte t Oostburg en RS. uit Fran furt beschadigd. De aan. Irij- ding ontstond dordat N., foj] De mende vanuit de De Pauy/ er- straat tegen H. op reed en c oor vervolgens weer tegen S. uit was materiële schade. vereniging Zeeuwsch-Vlaai deren. hd- OUDERAVOND - De ouden dag raad van de openbare bas 6-30 school De Meerpaal aan 10or Sloelaan houdt 27 oktober v cht- jaarlijkse algemene oudei djes avond. Na het huishoudeüjj gedeelte wordt een video vei s er toond, waarin te zien is h0 5.00 een lesdag op De Meerpa De verloopt. De opnamen zijn c met afgelopen weken gemaakt, t atie ouderavond begint om 20.1 gel- uur. T20 Feij van Breda weigert stel- het Bredase gemeentepolitie zaken die zich in en rond het korpsleiding leggen de dienst- )'s op dat die commissie eigen- sen staf en dienstcommissie. D« staf heeft toegezegd in dit ge sprek alle openheid te zullei betrachten. Het is niet uitgesl» ten dat staf en dienstcommissii na die bijeenkomst met een ge zamenlijk standpunt naar bui ten komen. De ongeveer hon derd aanwezige politiemensei riepen de dienstcommissie o[ toch vooral geen nieuwe em bargo's meer te accepteren Di mensen van het korps zijn he beu uit de krant te moeten le zen wat er aan de hand is. De leden gingen unanien akkoord met de standpunt be paling van het afdelingsbe stuur over de ontslagaanvraag In een verklaring stelt het be stuur dat het besluit van Fei om ontslag te vragen de we van de minste weerstand „Feij tracht zijn positie te ver sterken en hij heeft daarvoor zelfs het middel van de ont slagaanvraag niet geschuwd Twee nieuwe commissarissen kunnen de problemen niet op lossen. De burgemeester moei alleen de politieke eindverant woordelijkheid over het korps hebben en zich niet bemoeier met de dagelijks leiding binner het korps", aldus het afdelings bestuur. 3k et ia et •is n de as n- rn an de jn ig ur- in- JS- rer Ier len 'eij het ijn an de de- nog in in ïen aar de en- ;el- ist- ien, de yas rde de uit- ïn- ■ust nog tik in vas. ge le egd zijn Tot ïen: De om aar ken pro- üng ch- aag aas- Afdelingsvoorzitter A. Jan sen van de NPB verklaard! gistermiddag dat Feij te vroej tot het aanvragen van ontslag heeft besloten. „Feij heeft di' voor een belangrijk deel aar zichzelf te danken. Hij Strooper geen millimetei ruimte en hield zelf strak de touwtjes in handen. Dat bete kent ook dat hij voor een deel verantwoordelijk is voor de ontstane situatie. Strooper is te verwijten dat hij die situatie te lang heeft geaccepteerd. De hoofdcommissaris hangt nu feite in de strop van zijn eigen loyaliteit", aldus Jansen. Het ministerie van Binnen landse Zaken verklaarde over de omtslagaanvraag niet te be grijpen waarom Feij de brie richt aan èn de minister var Binnenlandse Zaken èn aan de minister van Justitie. In deze affaire is de minister vcan Bin nenlandse Zaken degene di het besluit neemt. Voor ontslagaanvraag van een korpschef bestaat geen vast procedure. De minister vraag waarschijnlijk advies aan commissaris van de koningn en de procureur generaal vervolgens een besluit te ne men. Van onze correspondent ZANDSTRAAT - De Mo torclub Zeeuwsch-Vlaande ren (MZV) houdt vrijdag oktober in het wijkgebou» De Straete in de buurtschap Zandstraat een informa tieve avond voor motorrij ders, aanvang 20.00 uur. Op deze bijeenkomst, v0°i iedereen toegankelijk, g public relationman van KNMV Jaap van Steenberg® informatie over verschillen® activiteiten van KNMV-belaO' genbehartiging. Aan de or® komen de voortgezette rij-of" leiding, de hulpdienst en verkeersveiligheid, dat au® met vertoning van dia's. toegang is gratis. Voetbal krijgt sportpaviljoen Van onze verslaggever Afgelopen weekend werd Corn Boys met 1-0 verslagen. En de kans is groot dat AVC morgen avond te horen krijgt dat de club de beschikking krijgt over een eigen clubhuis. De Aardenburgse raad buigt zich na melijk donderdag over een voorstel van het college van B en W om het sportpaviljoen aan de Herendreef op naam te zetten van AVC. Het huur contract ligt al klaar. AVC wil al lang een eigen accomo- datie hebben. De club speelde eerst met het idee een noodkantine te laten bouwen, maar de raadscommissie Al gemene bestuurlijke zaken dacht er anders over. Deze commissie pleegde overleg met G. Devreeze-Van de Geuchte, de hui dige huurster van het gemeentelijk sportpaviljoen. Resultaat bleef niet uit. Devreeze gaat akkoord met een behoorlijke overnamesom. In totaal gaat de overname zestigduizend gul den kosten. De gemeente neemt 45.000 gulden voor haar rekening in de vorm van subsidies, een renteloos voorschot en een bijdrage voor het groot onder houd. AVC zelf moet voor een bedrag van 15.000 gulden bijspringen. AVC gaat het beheer en de exploita tie overnemen. De club heeft van B en W wel enkele 'opdrachten' meegekre gen. Het paviljoen moet tijdens het zwemseizoen open zijn voor bezoekers van het zwembad. Het clubhuis blijft dus een functie houden als gemeen schapsvoorziening. Een ander heet hangijzer is het (achterstallige) groot onderhoud. De Aardenburgse voetbalvereniging heeft beloofd dat zij het onderhoud, zoals vervangen van rotte delen van de kozijnen en het dak en schilder werk, zal uitvoeren. De gemeente geeft daar wel een financiële tege moetkoming voor van 15.000 gulden. De huur voor de vereniging bedraagt per jaar 3500 gulden. Volgens het college is het voorstel acceptabel voor de gemeente en de voetbalvereniging. Aardenburg is verzekerd dat de exploitatie van het sportpaviljoen wordt voortgezet door een vereniging die haar sporen heeft verdiend. Aan de andere kant heeft AVC nu een eigen clubhuis en zal met zelfwerkzaamheid van de leden ga rant staan voor het onderhoud van het paviljoen op het gemeentelijke sport park. EEDE - De meeste inwoners van Eede reageerden gister avond positief op het nieuwe dorpsplan. De inspraak avond in de Hof van Eede werd door ruim honderd men sen bezocht. Slechts een klein aantal had kritiek over de toekomstige invulling van de plaats Eede. Het ontwerpplan is gemaakt door vier mensen uit de kern Eede met ambtenaren van de gemeente, de provincie en mensen van de Heidemaat schappij. Mevrouw Horst van de Heidemij maakte de plan nen op een groot scherm be kend. Het voornaamste plan is de herinrichting van de kern van Eede. Vooral tussen het Dorps plein en Grein zal er nogal wat veranderen. Zo wordt het voet/fietspad aangepast en zul len er bomen geplant worden. Ook komen er meer parkeer plaatsen. Verder komt er een bord met Eede-dorp langs de weg te staan. De snelheid in de kern wordt aan banden gelegd. In de toe komst mogen de automobilis ten niet harder dan dertig kilo meter per uur rijden. Verder kunnen mensen sub sidie krijgen om hun woningen te laten opknappen. De bedrij ven en woningen die staan te verkrotten zullen in sommige gevallen gesloopt moeten wor den. Ook stelt het dorpsplan voor meer bedrijven naar het bedrijfsterrein Vlasschaard te lokken. Reclameborden zijn op dit moment in de maak zijn. Ook probeert de gemeente de detailhandel te interesseren voor Eede. De gemeente heeft al van het Rijk een ruggesteuntje in de rug gekregen in de vorm van een bedrag van 32.000 gulden voor het vervangen van de rio lering in de Nieuwstraat. Het plan maakt verder mel ding van een telefooncel, een jeugdhotel aan de Brieversweg en betere plaatsen voor de bus haltes. Burgemeester E. Jong- mans vroeg of er behoefte be stond aan behoud van de oude Bescherming Bevolking uit kijkpost en het laten aanleggen van een zebrapad in de kern van Eede. Deze twee voorstellen spra ken de inwoners van Eede niet zo aan. En ook op het plan had den de mensen niet veel aan te merken. Wel bestaat er grote behoefte aan een goede kleed- accomodatie voor de voetbal club. Ook willen enkele inwo ners betere straatverlichting. Een andere vraag was wanneer de kabeltelevisie in Eede aan gelegd gaat worden. Verder moet er een verklarend bord komen bij het oorlogsmonu ment in Eede. Deze beziens waardigheid wordt door de toeristen goed bezocht. Het dorpsplan wordt nog in de komende tijd in een aantal commissies en de raad bespro ken. Binnen vijfjaar moeten de werkzaamheden uitgevoerd zijn. Van onze verslaggever THOLEN - Het gebruik dat automobilisten maken van de weg over de Oesterdam blijft nog achter bij de ver wachtingen. Inmiddels is vervoersmaat schappij ZWN (Zuid West Ne derland) ook een busdienst vanuit Goes via de Oesterdam naar Tholen gestart. Door mensen die niet afkom stig zijn uit de regio wordt de nieuwe weg nog weinig ge bruikt. Automobilisten van el ders weten hem nauwelijks te vinden omdat er nog geen rich tingborden zijn geplaatst. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat komt dat, om dat de aansluitende wegen op Tholen nog niet gereed zijn. Daarom wordt de weg bewust nog niet gepromoot. De gemeente Tholen schatte van tevoren het aantal auto's dat per etmaal over de weg gaat op 3.000. Ook Rijkswater staat verwacht in de toekomst een dergelijk aantal. Rijkswa terstaat beschikt momenteel alleen over cijfers van de eerste dagen dat de weg open was. Er reden toen 1.800 en 1.900 auto's over de Oesterdam-weg. Op het ogenblik worden nog steeds tellingen gehouden De weg over de Oesterdam is ongeveer vijf weken geleden geopend. Sinds deze officieuze opening-de officiële volgt in 1989 - maken inwoners van het eiland Tholen er veelvuldig ge bruik van om richting Midden- Zeeland en Walcheren te gaan. De woordvoerder van Rijks waterstaat zegt dat daarmee bewust wordt gewacht. Eerst moeten de aansluitende wegen op Tholen gereed zijn. Vanaf de Oesterdam moet het verkeer nu nog over smalle polderwe gen. Rijkswaterstaat wil de aan leg van de aansluitingswegen begin volgend jaar aanbeste den. In september van het zelfde jaar moeten ze dan ge reed komen. Van onze verslaggever STEENBERGEN - In de nacht van maandag op dinsdag is ingebroken bij verschillende aannemers die bezig zijn met nieuwbouw aan de Panneman in noord-oost in Steenber gen. Uit stalen bouwcontainers van bedrijf Z. uit Steenbergen werd voor 22.000 gulden aan bouwmateriaal en gereedschap gestolen. Er verdwenen onder meer dure koperen buizen en een luchtdruk hamer van 4.000 gulden. Ook vier keten van aannemersbedrijf S. uit Hoogerheide wer den opgebroken. Hier werd voor duizend gulden gereedschap en bouwmateriaal gestolen. Van de container annex schaftkeet van B.V. uit Sliedrecht wer den sloten vernield. De schade is groter dan de waarde van het ge- stolene: dat was slechts een pak koffie. De politie van Steenbergen wil graag in contact komen met eventuele getuigen van de inbraken. - FOTO WILLEM MIERAS Gilles de Jager, een van de weinige mannen die minister Smit-Kroes in het openbaar mag kussen. y.- '!r - TsAnui 'tf' ar VANDAAG ZAL hij glimmen van pret. Niet dat dijkgraaf Gilles de Jager er genoeg van heeft, maar de manier waarop hij afzwaait, met een symposium en de presentatie van een boek over de waterkeringen in zijn waterschap, dat is bijna zo goed als een standbeeld. Een ander dan dat van de Zeeuwse milieubeweging, die hem in de jaren zeventig op een twijfelachtig voetstuk plaatste, als 'eeuwige vijand van de Gouden Delta'. Nu vindt-ie de open Oosterscheldedam 'een goede oplossing', en roept hij waterbeheer ('dus milieuzorg') uit tot speerpunt van waterschapsbeleid. Het kan verkeren. Gilles de Jager (65), boer, boerenbestuurder, statenlid, bij na-gedeputeerde, waterschapsman, legt zich vanaf 1 november toe op koken, reizen en een cursus Frans. Door Jan Jansen EEN REUSACHTIGE plant geeft een groen tintje aan zijn ruim bemeten werkkamer in Goes, vanwaar uit Gilles de Jager elf jaar lang het waterschap Noord- en Zuid-Beveland in een ijzeren greep had. De manier waarop hij alge mene vergaderingen toesprak duldde en ontmoette weinig tegenspraak. „Ik ben geen politiek dier, veel meer een doe-be- stuurder," zegt hij zelf. Zijn onwil om in te schikken kostte hem in 1982 waarschijnlijk een loopbaan als gedeputeerde, maar hij treurde er vervolgens geen seconde over. De Zeeuwse politiek paste voor zijn eis om de waterschappen bij een gedeputeerde onder te brengen. 'Dan maar niet', zei De Jager Iakoniek. Hij bleef statenlid (CDA) en wijdde zich vooral aan zijn waterschap. Op Sint-Philipsland, waar hij van '47 tot '77 zelf boerde, raakte De Jager van lie verlee verzeild in organisaties en poli tiek: het landbouwschap, de CBTB, de raad Flipland en, wat hem het meest is bijgebleven, een landelijke watersnood commissie. „Ik heb het zelf aan den lijve ondervonden, tot aan m'n buik in het water gestaan. Dat heeft men zich in de discussie rond de Oosterschelde mis schien te weinig gerealiseerd. Dat naast het persoonlijk leed-mensen verdron ken, van huis en haard verdreven-de ramp vooral heeft toegeslagen in de landbouwsector. Over mijn eigen be drijf heb ik vaak gedacht: dat wordt nooit meer wat. Het is vanzelfsprekend dat de landbouw, nog feller dan anderen zei: dit nooit meer. Ja, ik stond van harte achter de afsluiting van de Oos terschelde." „Nu zeg ik, met de nieuwe inzichten: de gekozen oplossing is de beste, los van het feit dat het veel te veel heeft gekost (acht miljard, red.). Maar je krijgt meer oog voor de milieubelangen. Het water beheer, het milieu, zal ook een speer punt van beleid worden voor het water schap van morgen: de vuile onderwa terbodems, de slibberging, het zuive ringsslib. We hebbën de minpunten van economische groei nu wel ontdekt. Wat je vandaag met het milieu allemaal niet meemaakt; dan moet je toch doordron gen zijn van het belang van een schoon milieu." Vandaar dat-ie, bijna even drammerig als de milieubeweging hem destijds te lijf ging, zelf zijn nek uitstak voor een verdere concentratie van de water schappen in Zeeland. Want alleen grote waterschappen kunnen die nieuwe ta ken aan. „Er is een grote bestuurskracht en een sterk ambtelijk apparaat voor nodig, al was het alleen maar op het zelfde kennisniveau tegenspel te kun nen bieden aan provincie en rijk. Er is een nieuwe waterschapswet op komst, die de waterschappen meer verant woordelijkheden geeft, en een wet wa terhuishouding, en een wet waterkerin gen. Het is niet voor niets dat ook het rijk grotere waterschappen wil." De andere Zeeuwse waterschappen, collega-statenleden van het CDA, en andere politici, vielen over de eigenzin nige dijkgraaf heen. 'Gilles wil zelf de grootste worden', klonk het niet zonder rancune. Maar hij behoorde tot een minderheid; Zeeland houdt zeven wa terschappen, en dan verstomt zoiets gauw. „Het was niet moedig," zegt hij nu. „Ik verdedigde gewoon een beleid. De politiek heeft zich nu uitgesproken, dus is het finito. Ik laat er geen traan over en dit waterschap valt zich geen buil. Maar ik ben vandaag nog voor geen millimeter van gedachten veran derd. Het gaat om de toekomst van de waterschappen." Persoonlijk belang bij een groter water schap boven de Westerschelde? „Ja, zo proberen ze de discussie op het ver keerde been te zetten, door er bijzaken bij te halen. Maar een kind kon uitreke nen dat ik er geen privé-belang bij had. Ik was 63 toen de discussie zich afspeel de. Nee, men moet niet twijfelen aan mijn integriteit, dan word ik narrig." Toch kreeg de milieukrant Gouden Delta, die nooit anders deed, hem niet kwaad. „Ik heb erom gelachen, nooit ge reageerd. En op het ogenblik heb ik een erg goede verhouding met die mensen, bijvoorbeeld met Jan de Vries van de milieufederatie. Dat drammerige ka rakter is er af. Men heeft er nu begrip voor dat wij belangen moeten afwegen, bijvoorbeeld bij de vraag of je een dijk binnen- of buitenwaarts versterkt. Aan de ene kant tref je de landbouw, aan de andere kant de natuur. De vraag is nu: wat heb je over voor milieubeleid, want uiteindelijk betaalt de burger. Je moet het wel met elkaar doen." Een autoriteit, die van de Unie van Waterschappen de portefeuille water keringen kreeg, zodat Gilles de Jager ook thuisraakte in het landelijke circuit. Een van de weinige mannen, zegt een bron, die minister Smit-Kroes in het openbaar mag kussen. Is het valse be scheidenheid dat hij dat 'uit de lucht ge grepen' noemt?- Hij boerde zelf dertig jaar en was bijna twintig jaar lang voorzitter van de Zeeuwse CBTB. Een specialist, zou je zeggen, die wel een oplossing voor de akkerbouwcrisis bij de hand heeft. „Nee, daarvoor ben ik er te lang uit. Zelf heb ik nog een redelijk goede periode meegemaakt. Nu zit je met het bijkans onoplosbare probleem van de afzet." Quoteren noemt hij 'rommelen in de marge', en over het braak laten liggen van grond: „Het is van de dolle dat je kostbare, vruchtbare grond zo moet la ten liggen. Ik weet het niet. Als je be denkt dat de Derde Wereld honger heeft, is het misschien te vinden in een wereldwijde afzet, maar dat blijkt ook moeilijk te liggen. En de kostprijs verla gen? Daar is de rek al lang uit." Het pasklare antwoord is er niet; hij filosofeert maar wat. „Weet je, er zitten enorme bedragen in het machinepark, dure dingen die maar af en toe worden gebruikt. Je zou met een machine een zo groot mogelijk areaal moeten kunnen bewerken. Grotere bedrijven dus, en meer samenwerking, al stelt ons kli maat daaraan weer beperkingen. Kwa liteitsverbetering moet ook ja. Andere produkten zie ik weer minder zitten. Als er maar een procent teveel van is, stort zo'n markt in elkaar. Nee, ik ben er niet uit." Het waterschap bestuurde hij graag, als politicus voelde Gilles de Jager zich al tijd wat onwennig. Hij werd raadslid en statenlid omdat 'je in onze kringen zoiets niet gauw weigert, als je wordt gevraagd'. „Maar ik ben geen politiek dier. In '82 heb ik erin bewilligd om kandidaat-gedeputeerde te zijn. Ik was er niet vreselijk blij mee, heb lang zitten aarzelen. Bij het waterschap voelde ik me als een vis in het water. Dat moest aan de Abdij nog blijken. Toen het af ketste op mijn eis, was ik eerlijk gezegd opgelucht. Ik had geen noodzaak om het te doen, en heb tot op heden geen spijt." Het 'statengedoe' vindt hij tegenwoor dig allemaal wat 'duffer en vlakker' dan in de tijden van Eversdijk;' Don en Schlingemann. „Alles wordt doodge- praat in commissies, en hoe genoeglijk rolt het leven van de statenleden voort. Dat is het zo'n beetje." Per 1 november krijgt hij meer tijd om zich erin te verdiepen. Anderzijds heeft-ie 'achter de deur' ook nog een ruilverkaveling af te maken, gaat hij z'n Frans opkrikken, en verwacht z'n vrouw van hem dat hij nou eindelijk ook eens wat meer leert te koken dan een eitje. Gilles de Jager gaat ook reizen, lezen en fietsen. „Nog eens verder kijken, want zak je in het niks, dan ga je dood." KAPELLE - De Zeeuwse Vrouwenraad houdt op maandag 7 november een stu diedag over het thema 'Mor gen zal het anders zijn'. Dat gebeurt van 10.15 tot 16.00 uur in de Vroone in Kapelle. De bedoeling is om vrouwen er van te doordringen dat het afgelopen is met de traditio nele rolverhouding. 'Oplei ding en werk worden voor meisjes net zo belangrijk als voor jongens. Het combineren van gezin en werk zal voor beiden noodzakelijk zijn' al dus de Vrouwenraad in de aankondiging. Inleiders in Kapelle zijn onder andere ge deputeerde E. Maris-Koster en directeur D. de Buck van de Terneuzense scholenge meenschap De Leeuwtjes. GOES - Een aantal natuurbe schermingsorganisaties, ac tief in en om de Oosterschel de, heeft een brochure uitge geven over dit unieke natuur gebied. Het drukwerkje is aangeboden aan bestuurders van gemeenten en water schappen rond de Ooster schelde omdat zij er een bij zondere verantwoordelijk heid hebben voor de bescher ming van het milieu. De bro chure legt de nadruk op de kwetsbaarheid van het ge bied, zeker nu toeristen, vis sers en watersporters er steeds massaler op af komen. Na de aantasting door de Oosterscheldewerken, onder meer gemaakt om het milieu te beschermen, mogen de na tuurwaarden niet verder ach teruit gaan, aldus de samen stellers, VLISSINGEN - De Vogel werkgroep Walcheren houdt op zaterdag 29 oktober een 'open kijkdag' rond schor en slik bij Fort Rammekens (Ritthem). De bedoeling is om te wijzen op de bijzondere na tuurwaarden van dit laatste zoutwaterschor van Walche ren. De werkgroep vindt dat het schor behouden moet blij ven, en is het dan ook vol strekt oneens met plannen van het havenschap Vlissin- gen om bij Rammekens ver vuild slib op te slaan. Om die reden zijn ook gemeentelijke, provinciale en landelijke po litici, onder wie minister Smit-Kroes (Verkeer en Wa terstaat) uitgenodigd om een kijkje te nemen. De kijkdag vindt plaats tijdens de laag- waterperiode, van 9 tot 12 uur. KAPELLE, 25 okt. - Fruitveiling. Cox Orange Pippin kg kl. 1 60-65 36-84, 65-70 66-114, 70-75 70-136, 75-80 66-140, 80-85 71-121, 85-90 42-75, kl. 2 55-60 28-38,60-65 26-49, 65-70 32-81, 70-75 32-105, 75-80 47- 103,80-85 35-87,85-90 45-62. Sweet Carolein kg kl. 1 60-70 33, 70-80 75-81, 80-90 26-62. Gloster kg kl. 1 60-70 33, 70-80 49-71, 80-90 35-45, kl. 2 70-80 32. Sterappel kg kl. 2 50-55 39, 55-60 135,60-65 188. Zoete Ermgaard kg kl. 155-60 34-61,60- 65 98. Melrose kg kl. 1 70-80 33. El- star kg kl. 1 60-65 34-35, 65-70 51- 78,70-75 50-133, 75-80 61-137,80-85 46-121, 85-90 32-68, 90-95 36, kl. 2 60-65 31-38, 65-70 38-63, 70-75 32- 82, 75-80 37-93, 80-85 32-68, 85-90 32-44. Dijkmans zoet kg kl. 1 60- 70 28,70-80 38-48, kl. 2 60-70 24,70- 80 32, 80-90 20. Golden Delicious kg kl. 1 60-70 24-29, 70-80 42-51, 80-90 43-59, kl. 2 60-70 24, 70-80 37- 44, 80-90 33-44. Goudreinette kg kl. 1 65-70 25, 70-75 34,75-85 33-39, 85-95 32, kl. 2 65-70 24,70-75 36,75- 85 45. Rode Boskoop kg kl. 1 70-75 43, 75-85 47-61, 85-95 42-49, 95+10 35-37, kl. 2 70-75 40, 75-85 49, 85-95 41. Karmijn de Sonnaville kg kl. 1 60-70 25, 70-80 55-79, 80-85 52-67, 85-90 36-51, 90+10 34-38, kl. 2 70- 80 33-58, 80-85 32-48, 85-90 32-33. Jonagold kg kl. 1 70-80 63-106,80- 85 61-97, 85-90 56-87, 90-95 40-61, 95+10 36-48, kl. 2 65-70 32, 70-80 51-64, 80-85 42-56, 85-90 33-50, 90- 95 32-39. Conference kg kl. 2 45-55 42-70, 55-60 94-114, 65-75 94-121. Gieser Wildeman kg kl. 1 50-55 67.55-60 95-115,60-70 132-152, kl. 2 45-50 42, 50-55 55-73, 55-60 97-108, 60-70 131-141. Winterrietpeer kg kl. 1 50-60 36,60-70 42-52,70-80 41- 47, 80-90 28-34, kl. 2 50-60 33,60-70 37-45, 70-80 35-46, 80-90 28. Doyenne du Cornice kg kl. 1 65-75 170-199, 75-85 183-203, 85-95 127- 146, kl. 2 55-60 26, 60-65 44-102, 65- 75 89-167, 75-85 106-172, 85-95 73- 133. Beurre Alexander Lucas kg kl. 2 60-65 24,65-70 32,70-80 42,80- 90 34. Bramen doornloos doos 200 gram kl. 2 70-150. Mispels kg kl. 1 80-120, fn. 90, gr. 140, kl. 2 30-90. Blokveiling. Cox Orange Pip pin kl. 1 55-60 42, 60-65 96-102, 65- 70 118-122, 70-75 130-135, 75-80 130-136, 80-85 111-116, 85-90 75-84, kl. 2 65-70 50-51, 70-75 58-63, 75-80 55-64, 80-85 50-56. Golden Deli cious kl. 1 60-70 25-26, 70-80 39-52, 80-90 54-56, 90+10 37. Goudrei nette kl. 1 65-70 24, 70-75 38, 75-85 44, 85-95 41-43, 95+10 35. Rode Boskoop kl. 1 65-70 26, 70-75 46, 75-85 52-58, 85-95 40-48, 95+10 36. Karmijn de Sonnaville kl. 1 60-70 27, 70-80 75-76, 80-85 60-64, 85-90 44-45, 90+10 33. Jonagold kl. 1 65- 70 31-44, 70-80 92-106, 80-85 78-91, 85-90 71-75, 90-95 47-58, 95+10 35- 44. Conference kl. 1 55-65 123-128, 65-75 134-145, kl. 2 45-55 76-81, 55- 65118,65-75119. Verpakt fruit. Cox Orange Pippin kg kl. 1 70-75 119-139, 75- 80114-132,80-85 92-115. Groenteveiling. Tomaten krat kl. 1 A 600, B 640, C 370. Witte kroet 16.00. Peren kroet 17.80. Schil Golden niet verkocht. AMSTERDAM, 25 okt. - In Bintje 40-50mm werden 20 contracten verhandeld voor levering april tegen 23,80 per 100 kg. De stem ming was kalm. In Bintje 50mm werden 81 contracten verhandeld voor leve ring april bij een prijs van 29,40 tot ƒ29,10 per 100 kg. De stem ming was kalm-prijshoudend. Van onze correspondente MIDDELBURG - 'Voor de gein jatten' twee 25-jarige Middelburgers (PN. en J. de L.) op 14 maart twee krat ten pils uit een personenbusje dat in de binnenstad stond geparkeerd. Later verklaarde het tweetal tegenover de politie dat dit was gebeurd omdat de inzittenden, een groep studenten uit Limburg, hen met hun 'yuppie-ge drag' nogal had geïrriteerd. „Voor een geintje ben ik altijd wel te vinden", aldus de politie rechter dinsdag in Middelburg, „Maar het stelen van een kratje pils is geen geintje meer". Overigens tilde de politie rechter nog zwaarder aan het tweede feit waarvoor N. te recht stond. Op 15 juni bleek hij in het bezit van een illegale zender, waarmee hij bovendien reclameboodschappen uitzond. „Met het illegaal uitzenden via ondeugdelijke apparatuur wordt de luchtmacht, brand weer en ambulance dikwijls ernstig gestoord en de reclame boodschappen geven daar nog een een commercieel tintje aan", aldus de politierechter. Dit laatste was dan ook de reden waarom hij N. veroor deelde tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie we ken en een boete van ƒ600. Voor wat betreft De L. wilde hij het houden op een boete van ƒ250. 'Omdat het zo lollig was' hadden de Middelburgers C. de Z. (twintig) en JR. (24) op 20 maart in het gebouw van de Provinciale Zeeuwse Courant (PZC) een ruit ingegooid, waarna zij zich vergrepen aan het papier dat daar achter lag opgestapeld. De grote hoeveel heid briefpapier en folders werd vervolgens over de straat voor het gebouw uitgestrooid. De totale schade bedroeg ten slotte 2.800. Beide 'lolbroeken' werden door de politierechter bij ver stek veroordeeld tot twee we ken voorwaardelijk en een boete van 400. Daarnaast zul len zij de schade tot het maxi mumbedrag van 1.500 binnen het eind van de proeftijd aan de PZC moeten vergoeden. Van ozne verslaggever VLISSINGEN - De Zeeuwse ringrijdersvereniging heeft voor vrijdagavond een in formatie- en discussie avond georganiseerd over besmettelijke paardeziek- ten en hoe men daarmee moet omgaan. De avond begint om 19.30 urn- in de toneelzaal van het Schel- dekwartier in Vlissingen. De ringrijdersvereniging kwam enige tijd geleden in het nieuws toen de paardeziekte droes zich in Zeeland ver spreidde en beschuldigende vingers richting ringrijders gingen. De forum-discussie wordt voorgezeten door prof. Breu- kink van de Rijksuniversiteit Utrecht. In het forum zitten dierenartsen uit Zeeland en vertegenwoordigers van di verse paardesportorganisaties.

de Stem | 1988 | | pagina 17