Medisch centrum kost vijftig mille GEMEENSCHAPSHUIZEN EN SPORT MOETEN INLEVEREN fAN DIA'S ZONDER IR EN 'Geen reden voor een klaagzang' Hontenisse begint de week erg goed DE STEM SCHIETINGEN PLAATSELIJK NIEUWS A12 bijt, zonwering en verlichting, bijpassend schilderwerk fette. 12?° 78-1221. DE STEM ZEELAND 2 DINSDAG 25 OKTOBER 1988 DEEL HULSTER ZIEKENHUIS WORDT MOGELIJK GESLOOPT HULST - Het is nu al zeker dat de gemeente Hulst in 1990 fors moet bezuinigen om de begro ting rond te krijgen. Burgemeester en wethou ders kondigen dat aan in de aanbiedingsbrief bij de begroting voor 1989. Opbrengst voor Unicef mager Korenmiddag trekt volle Halle ZMF cursus in Hulst van de baan Schijnwerper BURGEMEESTER JACOBS: INKOMSTEN GEMEENTEN LOPEN TERUG Clinge Hengstdijk Terhole TTng geldig i ni 31 oktober AANBIEDING VAN: totovideostudio compu ir schoor e ivenhofplein 8 - Hulst 11140-16162 uw kleurenfoto's na 1 uur halen. Dus klaar terwijl u winkelt. ieur NU esbijts dekkend f nu lor0 NU 57.50 T22 HULST - De gemeente Hulst houdt er rekening mee dat de realisering van een medisch en sociaal cen trum (MSC) in Hulst de ge meente jaarlijks zowat 50.000 gulden gaat kosten. pat blijkt uit de pas ver schenen gemeentebegroting voor 1989. Het geld is waar schijnlijk nodig als bijdrage ja de huisvestingskosten. Burgemeester en wethou ders sluiten echter niet uit dat de gemeente ook nog moet bijspijkeren in de fi nanciële dekking van het zorgplan. Het is de bedoeling om in het MSC, naast de buitenpolikli- niek van de ziekenhuisgroep Zeeuwsch-Vlaanderen, alle eerstelijns organisaties geza menlijk te huisvesten. Dit met als uitgangspunt een uniek zorgverleningsproject te reali seren. De opzet is dat de toekom stige gebruikers van het ge bouw de exploitatiekosten vol ledig voor hun rekening ne men. Maar omdat er nog geen voldoende duidelijkheid is over de omvang van die kosten en het ook niet zeker is of alle ruimte al meteen verhuurd kan worden, vrezen B en W dat de gemeente moet bijpassen. „De groei naar een MSC is een moeilijk proces geweest. En nog", stelt burgemeester F. Ja cobs, meteen ook voorzitter van de Stichting Medisch en Sociaal Centrum. „Een zaak van voort durend onderhandeling met overheden en de verschillende zorginstellingen. Maar ik ben nu toch zeer optimistisch dat de plannen doorgaan". De polikliniek en de zorgin stellingen hebben niet het ge hele ziekenhuisgebouw nodig. Jacobs verwacht dan ook dat de rest onder de slopershamer zal vallen. Hij kan zich voor stellen dat inwoners met ge mengde gevoelens kennis ne men van de gemeentelijke bij drage. Immers, eerst moet het ziekenhuis dicht en voor wat er dan voor terug komt moet dan ook nog betaald worden. „Het zal onze opdracht zijn dat aan de bevolking duidelijk te ma ken", zegt Jacobs. „We hebben tevergeefs ge vochten voor behoud van het ziekenhuis en zouden alleen een polikliniek over houden. We zijn echter niet bij de pak ken gaan neerzitten en hebben de forse teleurstelling omgebo gen in een constructief werken aan de realisering van een me disch en sociaal centrum" Volgens Jacobs krijgt Hulst dan toch nog een mooie en nieuwe voorziening terug. Nieuw, omdat er een situatie ontstaan waarbij eerste en tweedelijns «zorg elkaar dage lij k ontmoeten. „Wij verwach ten er veel van". De vijftig mille is overigens niet de enige financiële aderla ting die de gemeente moet on dergaan. Als het Maatschappe lijk Werk uit Den Dullaert ver trekt mist het gemeenschaps centrum zowat 40.000 gulden aan huurinkomsten. Omdat de gemeente garant staat voor het exploitatietekort zal ook dat geld uit de gemeentekas moe ten komen. Inmiddels gaat men er vanuit dat een deel van de ruimte gevuld kan worden met een nieuwe huurder, zodat er naar verwachting nog dertig mille over blijft. Hulst moet fors bezuinigen Van onze verslaggever De bezuiniging heeft te maken met de door het rijk door gevoerde korting op een aantal specifieke uitkeringen op het terrein van welzijn en volksgezondheid. Daardoor loopt de gemeente Hulst ruim 120.000 gulden aan inkom sten mis. Voor volgend jaar kan de ge meente de kortingen nog net opvangen, maar voor 1990 zal het mes in de subsidies moeten worden gezet. B en W willen de kortingen op het bibliotheekwerk en op de bijdrage basisgezondheids zorg buiten beschouwing laten zodat er nog zowat 75.000 gul den aan bezuinigingen over blijft. De klappen zullen, wat B en W betreft, vallen op het ter rein van welzijn, sportaangele- genheden en gemeenschaps huizen. Het bedrag van 75 mille is genoeg om ook in 1990 de lasten te betalen van de structurele uitgaven die volgend jaar ge daan worden. Het meeste geld gaat weg naar de te verwach ten bijdrage aan de realisering van een medisch en sociaal Van onze correspondente HULST - De deelname aan dezwemvierdaagse in Hulst was bevredigend. Heel wat hinderen hebben in de herfstvakantie enkele kilo meters gezwommen om een medaille in de wacht te sle pen. Er werd echter geen kroon op het werk gezet. Te weinig deel nemers hadden sponsors ge vonden om de meters in geld om te zetten voor Unicef. Slechts 23 deelnemers, kin deren en enkele volwassenen, zwommen voor het goede doel en de eer. Dit leverde 592 gul den en veertig cent op. Een ma gere opbrengst in vergelijking met de hoge score van Honte- nisse. Vorig jaar waren de Hul- sterse zwemmers nog goed voor 1200 gulden. De vertegenwoordigers van Unicef vonden het jammer dat de opbrengst niet groot was. «Maar alle beetjes helpen. Ho- Penlijk slaan de volgende ac hes wat beter aan", aldus een van hen. Waarom de animo voor Uni cef zo miniem was wist de or ganisatie niet. „Alle scholen zijn benaderd en we hebben vi deofilms laten zien over het werk. Toen. was de jeugd en thousiast. Maar de opbrengst is to blijft magertjes". f' txgaap voor zuidwest-nederland Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8-30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Romain van Damme, Peter vierenhalm, Conny van Gremberghe, Ronald verstraten, Cor de Boer too), Ton Koomen (sport). Goes: Jan Jansen. Hulst: Eugène Verstraeten (Plv. editiechef), Joep Dommelen. Advertentie-exploitatie mspecteur Zeeland: O-Menu, privé tel. 01150- 95839. centrum en de vervanging van vervoermiddelen en machines. Daarnaast wordt geld uitge trokken voor onder meer her stel van het schooldak te Clin- ge, speelplaatsen en Clinge, Graauw en Nieuw-Namen, een hoger bedrag voor het Maat schappelijk werk, de bodemsa nering van het Oranjebolwerk, een lift in het Houtenkwartier, een hogere subsidie voor de Scouting Hulst en een bijdrage in de aanleg van een nieuwe verkeerlichteninstallatie bij het kruispunt Grote Kreek- weg-Verrekijker-Rijksweg 60. Dan blijft er nog een heel lijstje noodzakelijke wensen over, maar waarvoor geen geld is. Enkel zaken kunnen wel licht bekostigd worden via een malige uitgaven. Daar is vol gend jaar ongeveer vijftig mille voor beschikbaar. Het wensenlijstje vermeldt een subsidie aan het Rode Kruis voor rampenbestrijding, peu terspeelzalen, meer geld voor podiumkunsten, meer subsidie voor de Streek-VW, de viering van twintig jaar verbroedering met Michelstadt in West- Duitsland, de restauratie van schilderijen, vervanging van meubilair en een nieuwe huis vesting "voor de muziekschool. De financiële ruimte voor al die wensen is echter nog niet gevonden. B en W zien wel een lichtpuntje op de middellange termijn. Als met name een nieuw stadskantoor kan wor den gerealiseerd zou dat kun nen leiden tot een efficiënter werken en een daarmee ge paard gaande aanzienlijke be sparing op personeelskosten. Van onze verslaggever AXEL - De grote zaal van De Halle in Axel was gister middag vol gelopen met be langstellenden, die de ko renmiddag bijwoonden ter gelegenheid van het twin tig-jarig bestaan van het Trefpuntkoor. Vijf ander ouderenkoren uit Koewacht, Sluiskil, Zaamslag, Breskens en Terneuzen brach ten samen met het Trefpunt- koor een afwisselend program ma' In totaal deden ongeveer 200 zangers en zangeressen aan het feestelijk gebeuren mee. De ko renmiddag werd geopend door voorzitter mevrouw R. Roctus van de commissie Gekoördi- neerd Ouderenwerk Axel, die het jubilerende Trefpuntkoor bloemen aan bood. Ook burge meester W. de Graaf had in zijn toespraak alle lof voor het koor. HULST - De cursus die de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) in Hulst zou geven over het onderwerp 'Milieu bij Huis' gaat niet door. Kt Voor de zeven geplande cur susavonden gaven slechts twee mensen zich op. De ZMF be treurt het dat er zo weinig be langstelling is voor de cursus, maar is bezig met plannen voor een soortgelijke cursus die het volgende voorjaar in Sas van Gent gegeven kan worden. Alle individuele deelnemers wachten op de prijsuitreiking. Van onze correspondente HULST - De spanning was te snijden in de grote zaal van het gemeen schapscentrum 'Den Dul laert' in Hulst Zondag vond de wedstijd voor majoretten, solisten en ensembles plaats onder auspiciën van de rk Weze- bo. 150 Majoretten uit Zeeland, Noord-Holland en Noord-Brabant pro beerden met een goede oefening van drie of vier minuten de jury te over tuigen van hun kunnen. Urenlang was er kijkgenot voor het publiek, een zenuw achtige crisissfeer bij de or ganisatie die alles echter goed onder controle had en trillende emoties bij de deel neemsters. Er werd welgevallig ge draaid met de schouders en de heupen door de in glitter pakjes gestoken majoretten. De jury bestaande uit L. Pustjens en J. Peeters bleef onverstoorbaar voor het vrouwelijk schoon en lette vooral op de wijze waarmee de dames met de stick om gingen. Ook werd beoordeeld op het ritmegevoel en de juiste timing. Er stond voor heel wat deelneemsters veel op het spel. Er moesten nog punten gehaald worden om deel te kunnen nemen aan het nationaal kampioenschap in Tubbergen. Anderen tra den voor de allereerste keer op en dat is op zich al een hele onderneming. De ouders keken met span ning naar de verrichtingen van hun kroost. Zij wisten dat een dergelijke kleine xvlOOÏTjU oefening uren van trainen betekent. Heel wat uurtjes vrije tijd en een persoonlijke overwinning om jezelf te presenteren voor het groot publiek. vallig rondgedraaid en om hoog gegooid. Veel te vaak kletterde hij tegen de grond en verpletterde in een se conde de hoop die in uren was opgebouwd. De teleur stelling werd steeds onmid- delijk verbeten, de glimlach bleef, de show moest door gaan. De steun van de achterban is een noodzaak, vooral voor de allerkleinsten die de eer ste keer optraden en puntjes vergaarden. De jury was streng en geen enkel foutje ontging hen. De majorettes zelf wisten dat alles afhing van die korte tijd waarin ze in de schijn werpers stonden. De glim lach lag als geplakt op de ge zichten. Sommigen begonnen wervelend en onderbraken de oefening met een soort balletdans. De stick werd be- De organisatie die in handen was van De Vossen in Hulst was na afloop zeer tevreden. Mevrouw L. van Hoije was ontzettend moe maar vol daan. Haar 'kleintjes' hadden het goed gedaan. De toe komst ziet er zo voor De Vos sen weer wat rooskleuriger uit. Ook de deelneemsters van 'Kloortje' uit Klooster- zande waren tevreden. Zij gingen met twee bekers naar huis. Zeer opvallend waren de prestaties van leden van - foto wim kooyman 'the Rainbows' uit Roosen daal en Doskonale uit Breda en Phoenix uit Wateringen. Na een bijna acht uur du rende show gingen de bekers naar de volgende majoretten. Jeugd A Evi Tielen van The Rainbows Roosendaal met 50% punt. Jeugd B Thalita Rutten van Phoenis Wateringen met 52% punt. Jeugd B duo's Ange lica Kuzma en Denise Goossens van Sunflowers Ossendrecht met 48% punt. Derde divisie Evelijn Mens van The rainbows uit Roosendaal met 54 punten. Derde divisie duo's Chantal Bustin en Chantal Grundeler van Phoenix uit Wateringen met 51 punten. Tweede divisie Da nielle Barendrecht van The Rainbows uit Roosendaal met 51 punt. Tweede divisie duo's Annemiek de Koek en Gwenda van Overmeeren van Kloortje uit Kloosterzande met 49% punt. Eerste divisie Pascale de Bruyn van The Rainbows uit Roosen daal met 51 punt. Eerste divi sie duo's Peggy van Kruysber- gen en Inge Jansen van St. Re- mie uit Baarle Nassau. Eredivi sie Annelies Maas van Kloortje uit Kloosterzande met 52% punt. Eredivisie duo's Tina Dussen- dorp en Ingrid Janzing van KNA uit Uithoorn. Evelijn Mens uit Roosendaal kreeg uit handen van burgemeester F. Jacobs vanwege de hoogste score de ereprijs van de gemeente Hulst, een fraai beeld van de Vos Rey- naerde. Van onze verslaggever HULST - De bodem van de Hulster schatkist mag dan wel in zicht zijn, maar vol gens burgemeester F. Ja cobs is er geen enkele reden om 'een klaagzang aan te heffen'. De burgemeester stelt dat nadrukkelijk bij de presentatie van de begro ting voor het volgend j aar. „We kunnen ronduit conclude ren dat we een welvarende ge meenschap hebben", consta teert Jacobs. „We hebben mooie voorzieningen en we zijn er tot nu toe in geslaagd die ook te behouden. Met daarbij op voor de burgers gunstige voor waarden. Het enige is dat we als gemeenschap niet kunnen blijven doorgaan met het opja gen van de consumptie". Im mers, de inkomsten van de ge meente lopen de laatste jaren steeds maar terug. „Maar", vraagt Jacobs zich af, „is een pas op de plaats nu wel zo erg? Ik weet het niet. Ik denk dat het misschien wel goed is om niet steeds meer te willen. Want we zijn toch al, en daar brengt niemand me van-( af, een welvarende gemeen schap". De woningbouw is volgens burgemeester Jacobs een goede graadmeter voor de gezondheid van een samenleving. „Als je ziet dat we dit jaar tot oktober 67 bouwvergunningen hebben afgegeven, dan zeg ik: het gaat best goed". In de laatste fase van het uit breidingsplan Tragel heeft de gemeente 170 percelen beschik baar. „Die denken we de ko mende drie jaar ook nodig te hebben. Vergelijk het maar met de afgelopen drie jaar. Dan zijn er in Tragel 130 nieuwe woningen gebouwd. Het gaat daarbij niet alleen om woning wetwoningen. Dit jaar bijvoor beeld hebben we al 63 percelen verkocht aan particulieren. Dus dat is niet slecht. Een ander positief signaal ziet Jacobs in het inwonertal. „Dit jaar begonnen we met 18.624 zielen. We slagen erin dat ongeveer op peil te houden, ter wijl andere'gemeenten in Zee land toch worden geconfron teerd met een terugloop". Heel wat minder om over te juichen zijn de kortingen op de uitkeringen van het rijk. Voor een gemeente toch de belang rijkste bron van inkomsten. „Wij hebben er niet voor geko zen om die meteen aan de in stellingen door te' berekenen. Nee, wat dat betreft zijn we een lieve gemeente en hebben die kortingen jarenlang voor eigen rekening genomen. Een keer zijn de subsidies vijf procent gekort, maar voor het overige hebben we de nullijn gehan teerd. Dat zelf opvangen bete kent echter wel dat onze reser ves inmiddels fors geslonken zijn. Het schip komt steeds dichter bij de wal. Als we niet oppassen is het straks niet meer de stuurman die het schip keert, maar die wal. Veel valt er niet meer op te vangen, zo dat we in 1990 inderdaad bezui nigingen moeten gaan doorre kenen". Burgemeester en wethouders hebben daarover nog geen con crete voorstellingen. „Er zijn natuurlijk verschillende ma nieren. Of je pakt één grote vis aan, of vele kleintjes. Daar loop ik niet op vooruit. Dat is een politieke zaak". Jacobs bena drukt dat het met de financiën overigens niet altijd kommer en kwel is. „Een begroting pro beer je natuurlijk zo goed mo gelijk samen te stellen. Maar, en dat heb ik nog niet anders OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Clinge ha len zaterdag 29 oktober vanaf 09.30 uur weer oud papier op. KAARTING - In gemeen schapshuis Malpertuus hield de Katholieke Bond voor Ouderen een kaarting, waar aan 64 personen deelnamen. Uitslag: 1. C. van den Branden, Kapellebrug; 2. R. van den Bran den, 3. C. de Burger-van der Ha, beiden Clinge. Stand kampioen schap heren: 1. C. van den Bran den, 2. R. Himbrechts, 3. R. van den branden. Dames: 1. M. Blom- mert-de Block, 2. C. de Burger van der Ha. BINGO - De Katholieke Bond voor Ouderen houdt vrijdag 28 oktober in ge meenschapshuis Malper tuus een bingowedstrijd voor iedereen van vijftig jaar en ouder, aanvang 13.30 uur. BINGO - De Algemene Ne derlandse Bond voor Oude ren hield een bingomiddag waaraan 155 personen deelnamen. Uitslag dames: 1. mevrouw Rombaut, 2. me vrouw Kind, beiden Clinge; 3. mevrouw Van der Heyden, Ter- neuzen. Heren: 1. Seelix, Axel; 2. Van Vlierberghe, De Klinge; 3. Bertram, Hulst. KAARTING - In zaal 't Ja gershuis werd een kaarting gehouden waaraan veertien personen deelnamen. Uitslag bieden: 1. mevrouw Van Goe- them, Kloosterzande; 2. E. Ste- vendaal, Terhole; 3. C. van Dam me, Terneuzen. jokeren: 1. me vrouw Esseling, 2. F. Esseling, beiden Hulst; 3. C. van Goethem, Hengstdijk. KAARTING - In zaal De Kroon werd een kaarting ge houden waaraan 36 personen deelnamen. Uitslag jokeren: 1. mevrouw Sponselee, Axel; 2. mevrouw Pauwels, Kloosterzan de; 3. mevrouw Van Cadsand Axel. Bieden: 1. mevrouw Lucas- se, Kloosterzande; 2. mevrouw Boone, 3. C. Boone, beiden Hulst. AARDENBURG - St.-Sebas- tiaan, tweede puntenschietng, 28 schutters: hoge vogel; E. de Vreeze; zij vogels: F. Thilleman en R. Pielaet; grootste aantal: F. van Ecke, V. Veldkamp en N. van Daele. Stand kam pioenschap: F. Thilelman 20 punten, R. Pielaet en E. de Vreeze 15,1. Veldkamp 12, J. de Muijnk en V. Scheele 11 pun ten. AARDENBURGB - St.-Sebas- tiaan, tweede klepschieting, 28 schutters: R. Pielaet, R. de Wi- spelaere, E. de Vreeze en F. Thilleman 4 kleppen. Stand kampioenschap: F. Thilleman 9 kleppen, E. Champion 8, R. Pielaet en E. de Vreeze 7 klep pen. HULST - De Batavieren, 51 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: N. Goossen, Klooster zande; tweede hoge vogel: E. Inghels, Koewacht; eerste zij vogel: mevrouw De Ruyter, Hulst; tweede zij vogel: E. Ver schuren, St.-Jansteen; derde zij vogel: B. Herman, Zuiddor- pe; vierde zij vogel: Th. Frey- ser, Hulst. Wip 2: eerste hoge vogel: L. Turee, Zwijndrecht; tweede hoge vogel: Th. Baart, Terneuzen; eerste en tweede' zijvogel: E. Joosse jr, Axel; derde zij vogel: E. Savoye, St.- Jsnstcën HULST - Zaal. W. Blommaert 38 schutters: hoge en beide zij- vogels: J. de Waal; grootste aantal (4): F. de Block, beiden Koewacht. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 75 schutters: eerste hoge en eerste zijvogel; F. Herwegh, Heikant; tweede hoge vogel; P. van Rooyen, Kapellebrug; tweede zijvogel: J. van Dorse- laer, Paal; derde zijvogel: L. Cammaert, Kapellebrug; vierde zihvogel: Th. de Schep per; grootste aantal (4): Tiny de Block, beiden Paal. WALSOORDEN - Zaal Rue du Nord, 27 schutters: hoge vogel; J. van Meelen, Kloosterzande; eerste zij vogel: J. van Damme, Walsoorden; tweede zij vogel: mevrouw Van Meelen, Kloos terzande; grootste aantal (4): P. Strobbe, Lamswaarde; vlie gende vogel: F. Reunis, St.- J snstsën KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 61 schutters: beide hoge vo gels: J. de Waal, Koewacht; eerste zijvogel: W. Kuyper, Hulst; tweede zij vogel: L. de Kint, Paal; derde zijvogel; G. Herwegh, Heikant; vierde zij- vogel: Ch. Frankaert, Kapelle brug; grootste aantal (9); J. van Dorsselaer, Paal. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 41 schutters: hoge vo gel: E. Janssens, Moerbeke; eerste zijvogel: R. Baart; tweede zij vogel: R. de Smet, beiden Koewacht; grootste aantal (5): O. de Jaeger, West- dorpe. BOSCHKAPELLE - Bejaar- denschieting, zaal Ons Ver maak, twintig schutters: hoge vogel: B. Beulaert; eerste zij vogel: D. Verstraeten, beiden Hulst; tweede zijvogel: J. D'Hooghe, Kieldrecht; grootste aantal (5): R. de Rijk, Hulst. ZUIDDORPE - Bejaarden- schieting, zaal Onder de Lin den, dertig schutters: hoge vo gel: R. Ongenae, Koewacht; eerste zij vogel: R. D'Hondt, Zuiddorpe; tweede zij vogel: P. de Caluwé; grootste aantal (5) J. Suy, beiden Koewacht. CLINGE - Zaal De Trouba dour, 25 schutters: hoge vogel: mevrouw Geens, Beveren; eer ste zijvogel: J. de Waal, Koe wacht; tweede zijvogel: J. de Rooy, Clinge; grootste aantal (6): M. de Kint, Stekene. KOEWACHT - Zaal Oude Mo len, twintig schutters: hoge en tweede zijvogel: A. de Waal; eerste zij vogel: Th. de Caluwé; grootste aantal (8) en beker: J. de Waal, allen Koewacht. GRAAUW - De Friezen, 69 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: W. de Vrieze, West- dorpe; tweede hoge vogel: A. van Gelder, Zwijndrecht; eer ste zijvogel: A. Bruggeman; tweede zijvogel: H. Sorber, beiden Graauw; derde zij vo gel: J. Weemaes, Hulst; vierde zij vogel: P. Steyaert, Graauw. Wip 2: eerste hoge vogel: A. Hoogstraete, Terneuzen; tweede hoge vogel: Th. Tiele- man, Kloosterzande; eerste zij vogel: A. Willaert, Elver- zele; tweede zijvogel; D. de Vrieze, Westdorpe; derde zij vogel: N. de Baar, Graauw; vierde zijvogel: Th. Freyzer, Hulst. ZUIDDORPE - Zaal Onder de Linden, 31 schutters: hoge vo gel: L. van Kerkhoven, Hei kant; eerste zij vogel: V. de Schepper, Moerbeke; tweede zijvogel: E. Fierens, Lokeren; grootste aantal (6): M. Suy, Zuiddorpe. WALSOORDEN - Zaal Rue du Nord, 29 schutters: hoge en beide zij vogels: E. Luykx, Hulst; grootste aantal (5): me vrouw Verhoeven, Klooster zande. KOEWACHT - Koningsschie- ting, zaal Oude MOlen, twintig schutters: koning: A. de Waal; eerste minister: K. Martens; tweede minister: A. de Blok, allen Koewacht. ZUIDDORPE - St.-Sebas- tiaan, 138 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: A. Hoog- strate, Terneuzen; tweede hoge vogel: J. Ferket, Axel; eerste zij vogel: M. Beist, Gent; tweede zijvogel: R. Buys, Kemzeke; derde zijvogel: L. Vermeule, Nieuw-Namen; vierde zijvogel: P. Inghels, Zuiddorpe. Wip 2: eerste hoge vogel: R. de Keizer, Overslag; tweede hoge vogel: A. van Quatem, Koewacht; derde hoge vogel: G. Suy, Zuiddorpe; eerste zij vogel: L. Vermeulen, Nieuw-Namen; tweede zijvo gel: R. Rubens, Destelberge; derde zijvogel: J. Verstraeten, Zuiddorpe; vierde zij vogel: R. Wisse, 's-Heerenhoek. LAMSWAARDE - Zaal De Lamsoren, achttien schutters: beide hoge vogels: E. Huls hout; eerste zijvogel: P. van Huff el, beiden Lamswaarde; tweede zij vogel: J. de Rijk, Graauw; grootste aantal (7): J. Hulshout, Lamswaarde. WALSOORDEN - Zaal Rue du Nord, veertig schutters: hoge vogel: D. Heene, Hengstdijk; beide zijvogels: P. Maas; grootste aantal (5): J. der We duwe, beiden Kloosterzande. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 48 schutters: hoge vo gel: F. Martens; eerste zij vo gel: O. Zaman; tweede zij vo gel: W. Rombout; grootste aantal (3): P. Martens, allen Koewacht. F. Jacobs: 'We zijn een welvarende gemeenschap'. - foto de stem/corj.de boer meegemaakt, in de loop van zo'n begrotingsjaar krijg je ook met meevallers te maken. En dat werpt dan meteen weer een heel ander licht op de situatie". Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Voor de gemeente Hontenisse is de week goed begonnen met twee financiële mee vallertjes. De post bracht op het ge meentehuis het bericht dat Gedeputeerde Staten beslo ten hebben 100.000 gulden op de bankrekening van de gemeente te storten. Dit als bijdrage voor dé rioleringswerken in Wal soorden, die momenteel in volle gang zijn. Het geld komt uit het potje 'bijzon dere voorzieningen'. Daarin zit jaarlijks een half mil joen gulden om onder de Zeeuwse gemeenten te ver delen. „Daar pakken we dan toch mooi twintig pro cent van mee", reageerde een tevreden burgemeester A. Kessen. En er was gisteren ook nog een goed bericht uit Den Haag. Het ministerie van WVC heeft laten weten dat Hontenisse nog eens 25.000 gulden extra subsidie krijgt voor de restauratie van het Pand Hof te Zande- plein. Daarmee komt het totale subsidiebedrag van het ministerie van WVC op 317.000 gulden. Aan de res tauratie van het pand wordt momenteel de laatste hand gelegd.

de Stem | 1988 | | pagina 15