SNELHEID VAN OPSLAG WEER TERUG IN TOKYO EVVC Molina sterkste in Ironman-triathlon WAARSCHUWING Hoyer te sterk voor| badminton-elite Tsitsjov raakt punt kwijt aan Leandro Parijs-Moskou eindigt op het Rode Plein PHILIPS Markt 15 goede vor DE STEM SPORT 4 MAANDAG 24 OKTOBER 1988 T12 Koenders TOKYO (ANP) - Na een blessure-pauze van 47 dagen heeft Boris Becker dit weekeinde in Tokyo ouderwets hard toegeslagen. Hij bracht het met 627.500 dollar gedoteerde indoortoernooi op zijn naam door in de finale met 7-6 (7-4), 6-4 te win nen van de Australiër John Fitgerald. Mayotte Winst Servette ^koii Shriver Verhoudingen gewijzigd Gemakkelijke prooi Marathonschaatser Hoeve nog drie weken in ziekenhuis Herstel Timman komt te laat Belgische rugbyers weer sterker dan Nederland AAN ALLE GEBRUIKERS VAN EEN PHILIPS PERSONAL COMPUTER Bij de fabricage van de losse netsnoeren geleverd bij alle modellen Philips Personal Computers uit de NMS 9100 serie, P3100 en P3200 serie en de P5040 tekstverwerker kan een fout zijn gemaakt waardoor deze netsnoeren niet voldoen aan de door ons als normaal beschouwde veiligheidseisen. Wie in het bezit is van één van de boven-1 genoemde Personal Computers wordt verzocht - losse netsnoeren om te ruilen op één van de Service Centra van Philips of - losse netsnoeren kosteloos op te sturen aan PHILIPS NEDERLAND ANTWOORDNUMMER 12516 5680 WD SON onder vermelding van naam en adres. Na ontvangst hiervan wordt u zo snel mogelijk een nieuw netsnoer toegestuurd. DESTEM IJZENDIJKE - In titie ging de belar derby in de derde en Scheldesport. Wapen van HONOLULU (DPA) - De Amerikaan Scott Molina heeft de beroemde Iron man-triathlon op Hawaii gewonnen. Voor de tiende editie van het evenement was een prijzenpot beschik baar met 320.000 gulden. Molina haalde er 40 mille uit door de klassieke triathlon (3,8 km zwemmen, 180 km fietsen en 42,195 km lopen) te volbren gen in 8 uur en 31 minuten. Hetzelfde bedrag werd gere serveerd voor Paula Newby- Fraser, die na ruim negen uur als eerste vrouw de streep pas seerde. De atlete uit Zimbabwe werd elfde in het totaalklasse ment. Molina profiteerde van de afwezigheid van titelverdedi ger Dave Scott en Europees kampioen Axel Koenders. De Nederlander, met 8.13.11 sinds eind juni wereldrecordhouder, moest afzien van deelneming wegens zijn arbeidsverplich- tingen als sportleraar. Scott, die de Ironman-triath lon al zes keer eerder won, trainde nog wel op Hawaii maar moest een paar uur voor de start afhaken omdat hij te veel hinder ondervond van een knieblessure. Molina had alleen concur rentie te duchten van zijn land- genoten Michael Pigg en Ken Glah. Pigg kon het spoor nog het best volgen en ging met ruim twee minuten achter stand als tweede over de eind streep. De Westduitser Dirk Asch- moneit, die bij de Europese ti telstrijd in Roth duidelijk werd verslagen door Koenders, was de beste buitenlander. Hij werd zevende. De Fin Paul Kiuri, die in augustus bij de Holland triathlon in Almere als profes sional werd dwarsgezeten door de amateuristische jury en tweede werd achter Ben van Zeist, eindigde op Hawaii als tiende, twaalf seconden voor Paula Newby. De uitslag van de Ironman-triath lon is: 1. Molina (VSt) 8.31.00, 2. ,Pigg (VSt) 8.33.11, 3. Glah (VSt) 8.36.37, 4. Tinley (VSt) 8.43.11, 5. Al len (VSt) 8.43.22, 6. Browning (VSt) 8.53.36, 7. Aschmoneit (WD1) 8.54.15, 8. Jacobs (VSt) 8.55.53, 9. Miyazuka (Jap) 8.57.35, 10. Kiuri (Fin) 9.00.49, 11. Newby-Fraser (Zim) 9.01.01 (eerste dame). Axel Koenders heeft zondag op en rond de Jaap Eden-baan in Amsterdam een wintertriath- lon gewonnen. De sporter uit Ouderkerk aan de Amstel had aan de meet een ruime voor sprong op nummer twee, Ouke Brouwer. Koenders had voor zijn eerste halve wintertriath- lon, 10 1/2 kilometer lopen, 45 kilometer fietsen en 20 kilome ter schaatsen, twee uur, 19 mi nuten en 10 seconden nodig. Brouwer volgde op ruim twee minuten. Beste dame was Ada van Zwieten. Zij kwam na 2.34,35 over de finish. Uitslagen halve wintertriathlon: heren: 1. Koenders (Ouderkerk aan de Amstel) 2.19.10,2. Brouwer (Am sterdam) 2.21.25, 3. Van Hoeijen (Amsterdam) 2.24,04. dames: 1. Ada van Zieten (Bodegraven) 2.34.35. Becker ouderwets op dreef Het apparaat, dat de opslag registreerde, mat bij één ge legenheid een snelheid 223 km per uur. Dat is dichtbij Beckers persoonlijk record. Fitzgerald vond overigens de opslag niet het gevaarlijkste wapen van de 20-jarige Westduitser, maar diens met veel topspin geslagen back hand langs de lijn. „Daar had ik nooit goed zicht op", al dus de Australiër. „De partij van vandaag is het bewijs, dat ik de afgelopen drie weken goed heb getraind", be groette Becker zijn vijfde Grandprixzege van het jaar en zijn zeventiende in totaal. Fitzgerald gaf goed partij. Zo goed zelfs, dat bij Becker de frustratie herhaaldelijk over kookte. Hij schold op zichzelf in Engels en Duits en betwistte nogal wat lijnbeslissingen. De nummer vijf van de we reld en tweevoudig oud-Wim- bledonkampioen had zichzelf wel in bedwang als het erop aan kwam. Bij een achterstand van 0-2 in de tiebreak van de eerste set liet hij een onbereik bare topspin backhand los en bij 3-3 smoorde een fore- handklap in het .net. De bal bleef even hangen en klom ver volgens over het net om dood neer te vallen. Becker won de tiebreak met 7-4 nadat een soortgelijke netbal op het laat ste punt eveneens in zijn voor deel was uitgepakt. In de tweede set was één doorbraak beslissend. Bij 30-40 in de negende game plaatste Fitzgerald bij een open veld een volley in het net. Becker won ook het volgende punt en stak triomfantelijk de vuist in de lucht. In de dubbelspelfinale won nen Slobodan Zivojinovic en Andres Gomez (Joe/Ecu) met 7-5, 5-7, 6-3 van Becker en Je- len (Wdl). Ondanks die nederlaag schijnen Beckers blessurege- voelige voeten juist op tijd weer honderd procent te zijn. De Westduitser heeft een druk programma in het vooruitzicht. Van Tokyo reist hij naar Stockholm, dat op 31 oktober begint. Daarna komt hij uit in Stuttgart (8 t/m 13 november) en de Masters in New York (14 t/m 20 november). Onder de druk van een soortgelijk overladen pro gramma heeft Stefan Edberg gedreigd het komende jaar de vier Grandslamtoernooien te zullen boycotten. De Wimble- donkampioen schreef zijn ver lies in de halve finales (6-7,0-6) tegen Fitzgerald toe aan over vermoeidheid en gebrek aan inspiratie. Edberg steunt evenals de meeste van zijn collegas de plannen van de spelers vakbond (ATP) een eigen toernooien- circuit op te zetten. De meeste spelers willlen niet meer van wege de Grandprix het hele jaar van huis zijn. Mocht de totstandkoming van een eigen circuit op moeilijkheden stui ten, dan kiest Edberg voor de ATP, zo liet hij in Tokyo weten, finale: Becker (WDl)-Fitzgerald (Aus) 7-6 (7-4), 6-4. Tim Mayotte bevalt het prima in Frankfurt. De Amerikaanse tennisser zegevierde zondag voor de tweede keer in dit jaar bij een Grand Prix-tennistoer- nooi in de Westduitse stad. De 28-jarige nummer acht van de wereld, versloeg zondag in de eindstrijd van het toernooi om de Frankfurt Cup '88 de on geplaatste Mexicaan Leonardo Lavalle moeizaam in drie sets: 4-6,6-4,6-3. Het voor 'gentleman Tim' zijn vierde zege in een Grand Prix-toernooi van dit jaar en zijn elfde in totaal. Mayotte voegde door de overwinning 28.000 dollar aan zijn bankre kening toe, Lavalle kreeg voor zijn onverwacht sterke optre den de helft. heren enkel, halve finales: Mayotte (VSt)-Pugh (VSt) 7-5, 6-4, Lavalle (Mex)-Jarryd (Zwe) 1-6, 7-5, 6-1, finale: Mayotte (Vst)-Lavalle (Mex) 4-6,6-4,6-3. heren dubbel, halve finales: Ba- tes/Nijssen (GBr)/Ned)-Gilbert/ Rostagno (VSt) 6-3, 6-3, finale: Haas/Ivanisevic (Wdl/Joe)-Nijs- sen/Bates (Ned/GBr) 1-6,7-5,6-3. ZURICH (SIZ) - Servette, woensdag tegenstander van FC Groningen in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker, heeft za terdag de uitwedstrijd te gen St. Gallen gewonnen, 1- 0. Het doelpunt werd gemaakt door Eriksen. De Deen stond in de basis wegens het ontbreken van Rummenigge, die was ge schorst. Normaal gesproken zit de voormalige speler van Roda JC en Feyenoord op de bank, omdat Servette met de West duitser Rummenigge en de Braziliaan Sinval al twee bui tenlanders in de ploeg heeft. Naast Rummenigge ontbra ken bij Servette ook de gebles seerden Fargeon en Grossen- bacher. Sinval was de beste man van het veld. Servette zal het in de Europa Cup-wedstrijd tegen FC Gro ningen, woensdag in het Oos- terparkstadion, overigens doen zonder zijn Nederlandse in breng. Rob Kok, voormalig Ajacied, is door de leiding van de club uit Genève na een conflict te ruggezet naar het jeugdelftal. Daar behoort hij wekelijks tot de uitblinkers. De 31-jarige Kok, die des tijds bij Ajax eveneens in het jeugdelftal speelde, werd aan het begin van dit seizoen om disciplinaire redenen gestraft. Hij had zijn ongenoegen over zijn rol in-het elftal ondermeer afgereageerd op het publiek. Boris Becker is weer terug, al mogen er, zo te zien, best nog een paar kilootjes af. - fotoanp Het Grand Prix-tennistoernooi in Wenen is verrassend gewon nen door Horst Skoff. De Oos tenrijker versloeg in de eind strijd zijn favoriete landgenoot Thomas Muster in vier sets: 4- 6,6-3,6-4,6-3. Voor Skoff was het de tweede zege in een Grand Prix-evene- ment van dit jaar. Eerder ver overde hij de titel bij het toer nooi in de Griekse hoofdstad Athene. Muster was voor het duel tussen de twee oud-leerlingen van de Nederlandse bonds coach Franker duidelijk favo riet. De nummer dertien van de wereld zegevierde dit seizoen al in vier toernooien, Boston, Bor deaux, Praag en Bari. Zijn landgenoot moest het tot zondag doen met de 65e plaats op de wereldranglijst. Na een moeilijk begin kreeg de 20-ja- rige Skoff steeds meer grip op het topspin-spel van Muster. In drie sets maakte hij het treffen daarna uit. Het was de tweede keer in twintig jaar dat de fi nale van het toernooi twee Oostenrijkers af te zien. Uitslagen: halve finales: Muster (Oos)-Curren (VSt) 6-4, 6-4, Skoff (Oos)-Tsjes- nokov (Sov) 7-5, 6-4, finale: Skoff (Oos)-Muster (Oos) 4- 6,6-3,6-4,6-3. Uitslagen; halve finales: Shriver (VSt)-Kohde (WD1) 6-4,6-4, M. Ma- leeva (Bul)-Martinez (Spa) 4-6,6-4, 6-4, finale: Shruver-Maleeva 6-3, 6-4. PARAMARIBO - Rob Clerc was in de twaalfde ronde van het wereldkampioen schap dammen in Paramaribo de enige speler uit de kopgroep die tot winst kwam. Hij klom daardoor naar de met Sij brands ge deelde tweede plaats. De oud-wereldkampioen deelde in een snelle partij de punten met Sovjet kampioen Baljakin en behield een punt achter stand op lijstaanvoerder Tsjitsjov, die op ver rassende wijze werd bedwongen door de Brazi liaan Jose Leandro. Na het uit de competitie nemen van de nog steeds doodzieke Senegalees Macodou N'Diaye en het ongeldig verklaren van diens partijen waren de verhoudingen binnen de kopgroep wel enigszins gewijzigd. Van de vijf Sovjet-spelers verloor alleen Tsjitsjov twee punten, de overi gen één. Sij brands kwam al na een uur met een re mise-aanbod, dat door Baljakin gretig werd aanvaard. De Nederlander had goede redenen voor die snelle vredesovereenkomst. Hij had slecht geslapen doordat het vliegtuig met zijn vrouw aan boord anderhalve dag vertraging opliep. „Bovendien begreep ik uit zijn openingsbe handeling, dat hij op remise uit was. Mij kwam dat in dit geval goed uit", zei Sijbrands, die na vijftien jaar terugkeerde op het hoogste niveau. Een echte partij zou hem mogelijk een ge deelde koppositie kunnen hebben opgeleverd, maar daar zag het in dat eerste speeluur niet naar uit. De hoop dat Leandro zijn successen- reeks ook tegen koploper Tsjitsjov zou voortzet ten, was meer op een verwachting dan op reali teit gebaseerd. Toch bleef de Zuidamerikaan nog makkelijk overeind, nadat hij diverse aanvalspoginger. van zijn opponent fraai had ontregeld. Leandro kwam zelfs als eerste op de promotielij n, maar een eigen schijf stond in de weg om voor een sensatie te zorgen. Clerc zag de remise met genoegen aan. Hij had aan Sadiek, die vanuit de opening veel te driest aanviel, een gemakkelijke prooi. Clerc leverde in het eindspel zijn gewonnen schijf in voor een doorbraak, waarna de Surinaamse kampioen opgaf. Clubgenoot Gerard Jansen deed het tegen Gantwarg ook uitstekend. In de tijdnoodfase moest de Rus snel een beslissing nemen voor zijn vijftigste zet, die hem in een nadelige posi tie bracht. Hoewel de Huissenaar ook nu weer het langst van allemaal achter het bord zat, le verde het niet meer op dan remise. De derde Huissenaar Geert van Aalten speelde vrij ongeinspïreerd tegen de Suri naamse grootmeester Autar met puntendeling als gevolg. Hendrik van der Zee kwam in het middenspel ook voordeliger te staan tegen Ko- renevski, maar zag evenmin winstkansen en kwam (volgens enkele grootmeesters veel te vroeg) met een remise-aanbod. De uitslagen van de twaalfde ronde zijn: Clerc (Ned)- Sadiek (Sur) 2-0, Bonnave (Fra)-Alfaisie (Sur) 0-2, Sijbrands (Ned)-Baljakin (Sov) 1-1, Van Aalten (Ned)-Autar (Sur) 1-1, Leandro (Bra)-Tsjitsjov (Sov) 1-1, Jansen (Ned)-Gantwarg (Sov) 1-1, Van der Zee (Ned)-Korenevski (Sov) 1-1, Wallen (CoR)-Kemp (Sur) 0-2, Mamina N'Diaye (Mal)-Jose Maria (Bra) 2- 0, Issalene (Fra) en Valneris (Sov) waren vrij. Stand: 1. Tsjitsjov 17 (11), 2. Clerc en Sijbrands 16 (11), 4. Gantwarg 15 (11), 5. Jansen 14 (10), 6. Baljakin en Korenevski 14 (11), 8. Mamina N'Diaye en Valneris 13 (10), 10. Leandro 12 (11), 11. Van Aalten en Van der Zee 11 (11), 13. Autar en Jose Maria 10 (11), 15. Kemp 8 (11)", 16. Sadiek 7 (11), 17. Issalene 6 (10), 18. Bonnave 4 (11), 19. Alfaisie 3 (11). 20. Wallen 2 (11). MOSKOU (AFP) - De wielerwedstrijd Parijs-Mos kou eindigt op 25 mei op het Rode Plein. Dit werd za terdag in de hoofdstad van de Sovjetunie bekend ge maakt. Parijs-Moskou is een nieuwe koers, voor eenmaal op de datum van de Vredeswedstrijd, waaraan zowel amateurs als profs meedoen. De start is op 7 mei op het Place de la Bastille in Parijs ter gelegenheid van de 200e verjaardag van de Franse Revolutie. Drie en twintig ploegen van zeven renners nemen de start. Het aantal profploegen is acht. De ploegleiders van de voornaamste profformaties kondigden vorige week in Parijs aan hun beste renners niet af te vaardigen. Het parkoers voert door Frankrijk (drie etappes), de Duitse Bondsrepubliek (twee), de DDR (drie), Tsjechoslo- wakije (twee), Polen (drie) en de Sovjetunie (drie, alle rond of in Moskou). De totale lengte bedraagt 2697 kilometer. De organisatie berust bij de sportorganen van de communisti sche partijen in de diverse landen. Er ligt voor deze wed strijd een prijzengeld klaar van 1,25 miljoen gulden. REYKJAVIK (ANP/AFP) - De winst in het wereldbe ker-schaaktoernooi in Reykjavik zal worden be twist door wereldkampioen Gari Kasparov en diens landgenoot Alexander Bel javski. Beide Sovjet-grootmeesters wonnen hun partij in de erg strijdlustige zestiende ronde en brachten hun totaal op 10% punten. Kasparov schudde, met zwart nog wel, persoonlijk Jaan Ehlvest als concurrent af. Beljavski bleef in het spoor door de Brit John Nunn te ver slaan. Tal raakte een vol punt achterop door Sax een halfje toe te staan. Na twee nederlagen kwam het herstel van Jan Timman onverwacht. De Nederlander hervond zich in de voorlaatste ronde met wit. De Zwitserse vechtjas Viktor Kortsjnoi werd er het slachtoffer van. Timman kwam daardoor weer op een score van boven de 50 procent en op de met Joesoepov ge deelde zesde plaats. De ranglijst schoof in de slotfase van het toernooi nog aardig ineen, doordat slechts drie partijen in remise eindig den en de rest een, soms ver rassende, beslissing kreeg. De uitslagen uit de 15e ronde zijn: Speelman (Eng)-Petursson (IJs) Vt-Vt, Ribli (Hon)-Andersson (Zwe) Vt-Vt, Portisch (Hon)-Joesoepov (Sov) Vt-Vt, Hjartarson (IJs)-Niko- lic (Joe) 1-0, Sokolov (Sov)-Ehlvest (Sov) Vt-Vt, Kasparov (Sov)-Sax (Hon) 1-0, Tal (Sov)-Timman (Ned) 1-0, Kortsjnoi (Zwi)-Beljavski (Sov) )4-)4, Nunn (Eng)-Spasski (Fra) )4-)4. Zestiende ronde: Petursson (IJs)- Spasski (Fra) 1-0, Beljavski (Sov)- Nunn (GBr) 1-0, Timman (Ned)- Kortsjnoi (Zwi) 1-0, Sax (Hon)-Tal (Sov) Vt-Vt, Ehlvest (Sov)-Kaspa- rov (Sov) 0-1, Nikolic (Joe)-Sokolov (Sov) 1-0, Joesoepov (Sov)-Hjar- tarsson (IJs) ti - 44Andersson (Zwe)- Portisch (Hon) Vt-li, Speel man (GBr)-Ribli (Hon) 1-0. Stand: 1. Kasparov en Beljavski 10)4, 3. Tal 9 4,4. Hjartarsson en Ehlvest 9,6. Joesoepov en Timman 8)48. Sax, Speelman, Nunn en An dersson 8, 12. Sokolov en Nikolic 7)4,14. Ribli, Portisch en Kortsjnoi 6)417. SDasski en Petursson 6 LUIK (ANP) - Het Neder landse rugbyteam is zater dag in Luik wegggespeeld door Belgie. In het 52ste on derlinge treffen boekten de Belgen een grote zege: 27-9. Bij rust mocht Nederland nog illusies koesteren: 10-9. Oranje ging voortvarend van start. De goed spelende drie kwartlij n hield de Belgen bijna steeds op eigen helft en als Cris Gale alle strafkicks in de eerste veertig minuten had benut, zou Nederland bij rust reeds op winst hebben gestaan. Nu scoorde hij drie keer, een per centage van vijftig. Na bijna een half uur leidde Nederland door die kicks van Gale met 0-9, een score die op timisme rechtvaardigde. De nederlaag tekende zich in de laatste minuten voor de pauze af. Tries van Dumoulin en Lalli, met een conversie van Dorigneauy, zorgden voor een ruststand van 10-9. In de tweede helft kwam de terugslag. Vooral toen direct na de aanvang Sacher de voor sprong van België tot 13-9 ver grootte, viel Oranje ver terug. Tries van Dumoulin (met een conversie van Dorigneauy), Masset en Cambier bezegelden het lot van Nederland. TRAUNSTE IN/DOORN SPIJK (ANP) - Marathon schaatser Dick Hoeve zal nog zeker tien dagen in het ziekenhuis in Traunstein moeten verbijven. Na trans port naar Nederland moet hij nog tien dagen het hos pitaal in. Hoeve, die deel uitmaakt van de Wehkamp-ploeg met Dries van Wijhe, kan pas over drie maanden de training hervat ten. De 25-jarige schaatser uit Doornspijk werd vrijdagavond onmiddellijk na het ongeluk op de baan in Inzeil geopereerd. In de eerste bocht van een inter nationale marathon was Hoeve zo ernstig ten val gekomen, dat hij met een helicopter naar het ziekenhuis moest worden over gebracht. Hij werd geraakt Hoyer versloeg in de finale van het heren enkelspel de even eens ongeplaatste Chinees Zhang Qinqwu na een even verbeten als fascinerend duel met 15-9 en 18-16. De opmars van Hoyer in Odense was verbluffend. Hij sloeg genadeloos toe en haalde sterren als de Chinese wereld kampioen Yang Yang en de In donesische shuttle-kunste naars Eddy Kurniawan en Andy Wiranata onderuit. Voor Hoyer, in Odense een volstrekte outsider, betekende de open Deense zijn grootste triomf. In 1986 had hij de open Westduitse op zijn naam ge bracht en vorig jaar veroverde hij in Nieuwegein de open Ne derlandse titel. De damesfinale was een Chi nees onderonsje en een herha ling van de open Engelse van vorige week in Preston. De zege was voor de als tweede ge plaatste Li Lingwei, die de all winnares getipte Han Aipir.j| met twee keer 11-7 versloeg. Twee ronden eerder, in dt| kwartfinales, had Li een e gemaakt aan de deelnemirj van Eline Coene. De Velpsei veroverde in Odense belang rijke punten voor het klasse! ment om de World Grand Pril Daarin stond ze voor de start cl Odense dertiende met 470 pur.-| ten, dertig minder dan de e plaats hoger staande Astrii| van der Knaap. Van der Knaap vloog er cl Denemarken in de eerste rondel uit, Coene overleefde drie rel den. Daardoor passeerde Coerl haar rivale op de ranglijst er| verwierf ze uitzicht op plaats bij de eerste tien, i|| zich kwalificeren voor eindtoernooi. De twee hebben officieel nc:| vier toernooien om de eerfil tien te halen: de open Canade-| se, Amerikaanse, Schotse i Malaysische. De overste naar Amerika wordt evenwt niet gemaakt, waardoor Coenl en Van der Knaap in Schotlarf (15.000 dollar toernooi) en Mal laysia (150.000 dollar toernoo:| sterk voor de dag zullen i ten komen. De uitslagen van de finales I Heren enkel: Hoyer (Den)-QW l (Chi) 15-8, 18-16, dames enkel:-! Lingwei (Chi)-Han Aiping (CS" 11-7,11-7. (ADVERTENTIE) Van onze sportmedewerki HULST - In het Hi bedrijfs volley bal het dames van Voorwaai 2-1 van Van Damr wonnen. Een zege die aangeeft dat de ploeg de weg naar he ingeslagen. Voorwaa hoorde de laatste jai een van de topteams hoogste damesafdelii de Hulsterse BeVoBo. Met het wegvallen v Clingse CVC leek vooi wawrts de weg naar dan ook als het ware ge te zijn. De ontnuc kwam snel. Voorwaarts enkele nederlagen ine en viel terug. Athans, het. door de schaatsen van een voorl hem rijdende tegenstander I Door snelle hulp van omstanJ ders was een slagaderlijke! bloeding in het rechter boven- been niet fataal geweest. Volgens verwachting medici van het ziekenhuis iïk het Zuidduitse plaatsje TrauiJ stein kan Hoeve het marathon-1 seizoen 1988/89 verder verge-1 ten. De zaterdag in Nederlans| teruggekeerde Van Wijhe i wacht op grond van de gc gezondheid van zijn ploegmaat een sneller herstel. Hoeves ech-l tegenote bevindt zich momen-| teel ook in Traunstein. Een goed deel van het mara-| thonpeloton trainde de afj pen week in Inzeil. De e Nederlandse marathon wore! donderdag in Assen gehouden! de wedstrijdenreeks om KNSB-beker start twee d later in Amsterdam. ODENSE (Reuter) - Poul- Erik Hoyer heeft in Odense de complete badminton-we reldtop verrast. De onge plaatste 23-jarige Deen ging in de geboortestad van sprookjesschrijver Hans Christian Andersen aan de haal met de belangrijkste titel in het 60.000 dollar open Deense toernooi. Van onze volleybalmedew< De Hulstenaren liete staan wat hun bedoel 54 minuten werd Sche EWC blijft het in de divisie eveneens aardig In de thuiswedstrijd EAW 2 wonnen de Vliss overtuigend met 3-1. derde divisie verloren mes van Morres nipt n van Swinta, terwijl IV met 3-1 klop kreeg van Si Dames: MORRES-SWII 3 (17-15,10-15,15-6, 9-15 - Manou Speleman (stu Yvonne Steenbeek (bl waren afwezig bij de ploeg, waardoor trainer Jo Everaert, pas terug v vakantie in Portugal, zes speelsters tot zijn be king had. Voor het jongi res (gemiddelde leeftij jaar) een zware opgave hele wedstrijd voluit te In de eerste set begon de ploeg te tam. Pas in de set bacht Jolein Everae haar uitstekende opsla vuur in het spel. daarna het tempo w< kreeg Morres het moeil lein Everaert boog in de set de stand nog om maar het Hulsterse kn verschoten. TORPEDO-EWC 3-0 (1 4,15-8) - Torpedo, een koplopers, zou voor EV zware opgave worden speelden de dames van Chris de Witte in de ee derde set goed. Verdedi maar ook het spelverdel Elvira van Reimersdal het lekker. Torpedo schepte, met het surpli lengte, vaak de geringe aanvallen met het blok. Van onze sportmedewerkei OOSTBURG - In KNVB-zaalvoetbal West-Zeeuwsch-Vlaai ren werd afgelopen een uiterst mager gramma afgewerkt. D interland West-Duit Nederland werd het w dagprogramma verse naar maandag 5 decern In de eerste klasse slechts één wedstrijd. M; taalde er tegen Wape Sluis maar liefst elf b Ruim genoeg voor de Punten. Daardoor rukt debutanten in de h klasse van het ZAVIO o; ®en gedeelde vierde pla de ranglijst. In de tweede klasse pa Ploeg de volle buiten bikkels en kwam da naast het niet spelende stal aan de leiding. Cocq Weiss, dat vrij gemak bluisse Haven aan de zi bond, komt op twee punt de leiders. Vandaag (ma; Worden de kwartfinales stnjd om de ZAVIO-bei gewerkt. UITSLAGEN Tweede klasse: Sikkels-De q_7' Suisse Haven-Cocq/Edi STANDEN v,„ j klasse: Breskens'8( 5-fi\ur ?osse 5-9. Zagers 4- 5-4' HarKt 15 6-6, Oude Rae van 4-3, Bron 5-3, De Zwaan 5-0. Pwrf "dasse: Frietstal 4 Wej-f Plexat 4-7, Cocq 5-3KkfNMB 4-4. Sluisse 0 3- ZVH 4-2, Bonte 5-2, Sik

de Stem | 1988 | | pagina 14