MEDEDELING: Hulst aast op Europese subsidiepot Bezwaar sport p an weggewuifd STOPZETTEN SUBSIDIE WAS SLECHTS AANKONDIGING VOORNEMEN' Basisschool De Ark bestaat dertig jaar ER GELEGENHEID KERINGEN nor P.L. de Bruijn Halve eeuw EHBO St.-Martinus Kloosterzande Hontenisse wil slib goedkoop kwijt Jacht op trekvogels in Hulst aan banden PLAATSELIJK NIEUWS DE ROOY DE STEM Nieuw bedrijf in Sint Maartensdijk Tiende keer Expo Steen ^Projektbouw' wil acht premiewoningen bouwen in Van Eyckstraat Axel TELIJK CITEERD EN Y.C. 50-JARIG HUWELIJK ENDAAL ENARGIETDIJK 67 er ruime tussenwoning op 197 m2 irport in een rustige omgeving, ig: royale zitkamer, open keuken, mer, 3 slaapkamers en ruime zolder aste trap. Tuin en dubbele beglazing. n.o.t.k. DE STEM VAN ZEELAND 2 ZATERDAG 22 OKTOBER 1988 T22 GEMEENTE VRAAGT BIJDRAGE AAN VOOR RESTAURATIE MOLEN HULST - Het bezwaarschrift van de Stichting Gemeenschapswerk tegen stopzetten van subsi die aan het Hulster sportstimuleringsproject gaat deprullebak in. Taak clubs Stekelenburg opent winkel van de FNV in Bergen op Zoom Weekenddienst Stem-redactie Wél besluit Monsters Lamswaarde Lezing G. van Vooren in De Halle Voorbarig Informatie-avond over Krammer- V olkerakgebied NIEUWE BEPALING JACHTCONTRACTEN I A12 I 'n rubriek om te zoenen Voor particulieren lukwens, bedankje, jubileum, receptie, slijk, geboorte, verloving, overwinning, tie, examen, Abraham, openbare dank, ia zo maar door, mag best eens in de en wel op de pagina familieberichten, ilijk is dat niet en duur hoeft het niet te n.(B.v. 5 regels kosten een tientje), per regel per kolom 2,00. Eén grote erplicht a f 2,55. Voor het plaatsen van to of afbeelding met een formaat van 35 45 mm rekenen wij 14,05 toeslag, erige tarieven op aanvraag. Bij niet- ante betaling wordt 4,00 adm.kosten end. Foto's worden niet geretourneerd. 076-236442 of geef uw tekst 2 dagen plaatsing af bij één van onze kantoren, riftelijke opgaven stuurt u eveneens 2 en vóór plaatsing naar Postbus 3229, v/IB Breda. Schriftelijke opgaven worden luitend geaccepteerd indien naam en en bekend zijn, ook indien uw betaling svoegd is. Wij behouden ons het recht teksten zonder opgaaf van redenen te weigeren. i de uitgever klachten bereiken over de jeven tekst behoudt de uitgever zich het voor om de naam van de opdrachtgever bekend te geven. Verenigingsnleuws sluitend op 2 kolom op donderdag. n ons en jullie iakelijk eten to. 3E STEM GROTE RESULTATEN Bij beschikking d.d. 12 oktober 1988 is door de Arrondissementsrecht bank te Middelburg on der curatele gesteld Cornelia Janna Su- zanna Christiaanse, ge boren op 16 november 1969 te Bergen op Zoom, verblijvende te Middel burg aan de Koude- kerkseweg 145 in „Vij vervreugd". Tot cura- trice is benoemd Corne lia Christiaanse-Flipse, wonende te Tholen, Zwarteweg 1 en tot toe ziend curator Izaak Ma- rinus Christiaanse, wo nende te Tholen, Zwar teweg 1. Mr. A. Mast, Advoca- tenmaatschap Van Ginneken, Schute Haans c.s., Hoogstraat 16,4331 KR Middelburg. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIL 'de willen wij familie, vrienden, buren en ken- hartelijk danken voor de gelukwensen, kaar- emen en cadeaus die wij ontvingen bij ons oor ons een onvergetelijke dag geworden. endk 6 V Hulst E. Verheijden-Nijs :dylaan 1 stbus 263 3sendaal 550)43050* MAKELAARDIJ ASSURANTIËN i van de heer P.L. de Bruijn delen e verzekeringen van al onze ;ht bij te St.-Jansteen. ïlijk voor het in ons gestelde prettige samenwerking. rzekeringen ten zeerste in bovenstaande hopen wij uw te kunnen blijven behartigen. erste best doen om de werkwijze uijn te volgen. is in de toekomst het vertrouwen Is u dat aan de heer De Bruijn j ons voor al uw verzekeringszaken foonnummer 01140-13429. Heerstraat 1 -B 4564 EA ST.-JANSTEEN fflJLST - De gemeente Hulst gaat proberen een graantje mee te pikken uit ,je geldpot die de Europese gemeenschap heeft voor restauratie van monumen- t6H. gepoogd zal worden geld in de «acht te slepen voor onder houdswerken aan de Hulster jtadsmolen op de wallen, laarvoor is in totaal een be- jrag nodig van zowat 300.000 julden. De actie van B en W volgt op een suggestie van CDA-raads- lid mevrouw E. Hageman. Die heeft tijdens de raadsvergade ringen al enkele keren betoogd dat er bij de Europese Gemeen schap wel wat geld te vangen is voor dergelijke projecten. Als voorbeeld noemde ze daarbij de gemeente Leidschendam, die twee ton heeft gekregen voor de restauratie van een molen. Na vorige raadsvergadering is wethouder G. van de Voorde op pad gegaan om links en rechts te informeren. „Er is in derdaad een mogelijkheid", zegt hij. „Maar het is zeker niet zo dat we in onze auto kunnen stappen en daar even geld op halen". Het blijkt in ieder geval dat de eigen bijdrage van de gemeente aan een project min stens even groot moet zijn als de eventuele Europese subsidie. „In het geval van Leidschen dam gaat het om een project dat in totaal 1,8 miljoen gulden omvat, waarvoor dus 200.000 gulden subsidie is ontvangen". Daarnaast heeft de wethouder vernomen dat er ook maar een beperkt budget in de subsidie- pot zit en dat er heel wat aan vragen liggen. „Maar we zullen zien hoe we scoren. Het is zeker de moeite waard om het te pro beren", aldus wethouder Van de .Voorde. Aanvragen voor subsidie moeten voor 15 april bij de Europese Gemeenschap binnen zijn. fan onze verslaggever De raadscommissie voor de bezwaarschriften meent dat het Gemeenschapswerk te vroeg van de toren blaast en stelt de gemeenteraad voor het bezwaar 'niet ontvanke lijk' te verklaren. De kwestie gaat terug tot net voor de zomervakantie. Toen besloot de gemeenteraad een kleine 1.500 gulden te geven aan het sportstimuleringspro ject. Met daarbij de kantteke ning dat er in de toekomst geen reden meer is om een extra ge meentelijke subsidie aan dit project toe te kennen. Burgemeester en wethouders meenden daarbij dat de sport verenigingen en belangheb benden bij de sportstimulering in staat zijn zelf hun toontjes te doppen met de bij- »e via de sportsubsidiever- ordening. Toen al zagen B en W de subsidie niet zo zitten, maar besloten ze over hun hart te strijken. Het college ziet het sportstimuleringsproject dui delijk als een taak van de ver- Van onze verslaggever BERGEN OP ZOOM - Lan delijk FNV-voorzitter Jo- han Stekelenburg opent woensdag 26 oktober de vakbondswinkel van de FNV in Bergen op Zoom. Het gaat om de eerste FNV- winkel in Zeeland en Brabant. Het hoofdbestuur van de FNV beeft de Bergse FNV-afdeling toestemming gegeven om ge durende twee jaar te bekijken of een dergelijke winkel in de behoefte voorziet. De FNV-winkel in Bergen op Zoom bestaat vanaf augustus. --e-"» afdelingsvoorzitter Henk Meertens is het duidelijk dat via de winkel de contacten lussen leden en vakbond goed worden versterkt. De opening wordt 's middags om half vijf verricht. Daarna, van vijf tot zeven uur, is er een receptie. Voor redactionele zaken, niet voor advertenties of bezorgklachten, kunt u dit weekeinde terecht bij Eugène Verstraeten, 01140-16755. B.g.g. 01155- 1534. Zondagmiddag 01150-18924. jï&AOVOORZUlOWESr NEDERLAND kantoren lerneuzen, Hulst en Goes, bressen en telefoon- emmers op pagina 2. Openingstijden: 8 30-12.30/13.30-17.00 uur. erneuzen: Rein van der (editie-ohef), Romain •en Damme, Peter 'erenhalm, Conny van wemberghe, Ronald •erstraten, Cor de Boer 1'°). Ton Koomen (sport). Hni^an Jansen, lm! ^u9ène Verstraeten f'v- editiechef), Joep lummelen. A^ertentie-exploltatie C facteur Zeeland: 95g3®nu' Privé tel. 01150- 88-10 schillende verenigingen, even tueel in samenwerking met de sportraad. Tijdens de bewuste raads vergadering werd van achter de collegetafel nog het idee ge opperd dat er in de toekomst wellicht ook nog iets uit de pot sportieve recreatie kan worden gedaan. Dat was reden voor wat tegensputterende raadsle den om ook akkoord te gaan. Die hadden met name moeite met de woorden 'voor de laatste maal'. Ook dus het Gemeenschaps werk, dat op grond van die pas sage nu bezwaar heeft inge diend. De commissie bezwaar schriften meent dat in het raadsvoorstel slechts sprake is van een vooraankondiging van een gemeentelijk voornemen. Pas als de raad een subsidie verzoek voor 1989 definitief zou afwijzen, zou het Gemeen schapswerk een geldig be zwaar kunnen indienen. In het huidige geval, zo meent de commissie, moet het bezwaar schrift 'niet ontvankelijk' ver klaard worden. Daar is het Gemeenschaps werk het niet mee eens. „Ik lees uit het voorstel, en ik word daarbij gesteund door de raadsnotulen en het briefje dat we van de gemeente hebben gekregen, dat er wel degelijk besloten is geen subsidie meer te geven", stelt activiteitenbe geleider A. Bogaart van het Gemeenschapswerk. Hij krijgt daarbij gelijk van de Vakgroep Staats- en be stuursrecht van de universiteit in Leiden. Ook daar meent men dat uit de gewraakte passage geen andere conclusie te trek ken is dan dat besloten is de subsidie stop te zetten. Kritiek heeft het Gemeen schapswerk overigens ook op de verwijzing door B en W naar de sportsubsidieverorde- ning. „Dat is onzin. Immers, daar kan een vereniging alleen beroep op doen voor jeugdle den. Maar bij het sportstimule ringsproject gaat het juist om kinderen die geen lid zijn van een club. Of B en W kennen hun eigen subsidieverordening niet, of ze hebben er geen benul van hoe het sportproject werkt". De zaak komt donder dag aan de orde in de gemeen teraad. Van onze verslaggever ST. MAARTENSDIJK - Het bedrijf Prianga bv uit Den Haag verhuist naar het nieuwe bedrijfsverzamelge bouw in St. Maartensdijk. Dit gebouw werd onlangs door minister De Koning geopend. Prianga houdt zich bezig met het branden en verpakken van pinda's. Die gaan vervolgens naar de groothandel en naar een grote keten van super markten. In St. Maartensdijk wil het bedrijf ongeveer twintig ton pinda's per week gaan verwer ken. Daarvoor heeft men tien mensen nodig. Drie personeels leden verhuizen met het bedrijf mee vanuit Den Haag. Voor aanvulling van het personeels bestand zal het bedrijf een be roep doen op de Thoolse ar beidsmarkt. Gewerkt wordt volgens een ambachtelijk procédé. Het be drijf huurt in het bedrijfsver zamelgebouw een ruimte van ongeveer vijfhonderd vier kante meter. Het toenmalig schoolhoofd J. Neeteson metselde in 1958 de eerste steen. FOTONEELEMANS Van onze correspondente HULST - De basisschool De Ark in Hulst bestaat deze maand dertig jaar. Voor de leerkrachten en leerlingen een reden om eens goed feest te vieren op zaterdag 29 oktober. Het feest heeft weken voorbe reiding gekost. Onder leiding van Marianne Dieleman wordt een waar klederdrach tenfestijn gehouden. Een Zeeuws-Vlaamse dag met oude spelletjes, oude ambach ten en vele zoete Zeeuwse lekkernijen. Dertig jaar geleden met selde het toenmalig school hoofd J. Neeteson de eerste steen van het gebouw waarin de lagere school voor christe lijke onderwijs zou komen. De school is in die dertig jaar gegroeid. Enkele jaren gele den kwam er een kleuter school bij en werd De Ark een volwaardige basisschool. Het jongetje dat toen de sleutel aanbod aan de inspec teur is er ook bij op het feest. Jacky Elenbaas hijst om 11.00 uur de vlag. Hij wordt geas sisteerd door de oudste en de jongste leerling die gehuld zijn in Axelse klederdracht. Na het zingen van het Zeeuws-Vlaamse volkslied begint voor de jeugd en de vele ouders het feest. Juffrouw Dieleman heeft heel wat ouders aan het werk gezet. Er moesten rokjes ge knipt worden en Zeeuwse sie raden worden gemaakt. De jeugd komt uitgedost naar school om het thema 'Zeeuwse Klederdrachten' eer aan te doen. Daar kunnen ze meedoen aan twaalf leson- derdelen, waarvan er drie niet gemist mogen worden omdat ze daar hun outfit ver volmaken. De kinderen kun nen een echt 'beukje' en een buideltje maken en een pet of ,muts. Met deze attributen worden het echte Axelaars en geschminkt en wel kunnen ze dan op stap door het gebouw om hier en daar een wafel, wentelteefje of babbelaar op te peuzelen. Volksdans en oude spelletjes zoals bikkelen of steltlopen maken de dag compleet. De ouders en grootouders die op bezoek komen, wordt gevraagd in Zeeuwse kleder dracht te komen. De leerlin gen en leerkrachten gaan om 15.00 uur op de foto. Daarna zingt Piet Brakman zijn lied jes. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - De RK EHBO-vereniging St.-Marti nus bestaat dit jaar vijftig jaar. Dit feit zal uitgebreid ge vierd worden door leden, oud-leden en andere belangstel lenden. Vandaag, zaterdag 22 oktober, zal er in de parochiekerk te Groe nendijk een mis worden opgedragen voor de overleden en de le vende leden van de vereniging. Deze mis begint om 18.30 uur. Zaterdag 29 oktober is de eigenlijke feestdag. Dan wordt er in zaal Van Leuven een receptie gehouden van 16.30 tot 18.00 uur. Om 18.30 uur begint een grote reünie met een gezamelijke maaltijd, gevolgd door een feestavond. Dat belooft een interessante bijeen komst te worden, want er hebben ruim honderd mensen toege zegd om te zullen komen. Onder hen bevinden zich nog drie perso nen van het eerste uur, die dus in 1938 lid waren. De EHBO in Kloosterzande werd opgericht op initiatief van het wit-gele-kruis met het oog op de naderende oorlog. Oprichters waren toen dokter Casparie en de heer Jansen uit Hulst. Er werd met twee cursussen tegelijk gestart onder leiding van dokter Cas parie en dokter Hermans. Miel Ivens was toen voorzitter. Tijdens de oorlog moest de EHBO opgeheven worden, maar toch bleven verschillende leden actief bij water- en voedselvoorziening bij de krijgsgevangenen-transporten. Ook werden wonden verzorgd van Waalse krijgsgevangenen die in Walsoorden ingescheept werden. Na de oorlog werd in 1947 de afdeling her-opgericht en werd Miel Ivens weer voorzitter. Reeds in 1948 slaagden de eerste 23 EHBO'ers van na de oorlog. In 1951 werd Pol Menu tot voorzitter gekozen en tot nu toe is hij nog steeds een erg actieve voorzitter. Volgens de mede-bestuursleden is er geen betere te vinden. De Kloosterse afdeling is toch erg actief. Bij allerlei evenemen ten van verschillende aard is er een EHBO'er aanwezig. Jaarlijks worden er cursussen gegeven en wordt aan wedstrijden deelgeno men. Dit jaar start voor de derde maal een jeugd-EHBO-cursus op de scholen en bovendien een herhalingscursus voor de jeugd. De scholen reageren erg enthousiast, ook de leerkrachten. Veel van het succes van de vereniging is ook te danken aan dokter J. ter Burg. Al vele jaren verzorgt deze arts zeer enthousiast de cur sussen. Op 8 november start er weer een cursus voor mensen van zes tien jaar en ouder. Tijdens de wedstrijden is de jubilerende ver eniging dit jaar ook prima uit de bus gekomen. Zij werd eerste in het district en tijdens de landelijke wedstrijden werd de EHBO Kloosterzande tweede van Nederland. Van onze verslaggever SINT-JANSTEEN - De middenstand van Sint-Jan steen maakt zich op voor de tiende Expo Steen. Deze beurs, waarop de plaatse lijke bedrijven zich aan het pu bliek presenteren, vindt plaats van 4 tot en met 6 november in het gemeenschapscentrum De Warande. Dit jaar doen er dertien standhouders mee. Dagelijks kunnen de bezoeker twee twee daagse reizen naar Parijs win nen. Verder zijn er nog dertig dagreizen naar Düsseldorf. Da gelijks is er tijdens de Expo ook een modeshow. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - De gemeente Hontenisse hoopt het giftig slib uit de haven van Walsoorden voor een schappelijk prijsje te kunnen depone ren in het aan te leggen slibdepot in de Koegor- spolder. De uitgebaggerde modder, die niet in de Westerschelde gedumpt mocht worden, ligt momenteel opgeslagen nabij het haventerrein. Het opruimen zou Honte nisse handenvol geld gaan kosten. Vooral vanwege de hoge vervoerskosten. De komst van een slibdepot in de Koegorspolder zou voor Hon tenisse een oplossing kunnen zijn. Hoewel het in principe bedoeld is voor de dumping van Kanaalslib zegt wethou der J. Joossen te hopen dat ook Hontenisse er terecht kan. In die gemeente wordt nog steeds alles in het werk ge steld om een herhaling van de de havenvervuiling te voorkomen. De provincie is verzocht de hinderwet van een van de twee werfjes aan te scherpen, terwijl de ge meente datzelfde doet met het andere bedrijfje. Inmiddels heeft Rijkswater staat op verzoek van de ge meente monsters genomen in de sloot die het polderwater in de haven loost. De resulta ten daarvan zijn nog niet be kend. Uit eerdere metingen door de technologische dienst van de waterschappen bleek dat de sloot niet de vervuiler van de haven was. „We willen niet zeggen dat die bemonstering niet goed gebeurd is", zegt wethouder Joossen, „maar we willen de finitieve zekerheid door ze door een onafhankelijke in stantie als Rijkswaterstaat te laten nemen. Als er nu weer een positief resultaat uit de bus komt, dan weten we in ieder geval zeker dat we die sloot als mogelijke vervui lingsbron kunnen afschrij ven". BRIDGE - In café De Vier Jaargetijden speelden de le den van de bridgeclub de achtste wedstrijd van de na jaarscompetitie. Het was een draaiende Mitchell met der tien paren. Uitslag: 1. me vrouw A. Kint-de heer Van der Wielen, 2. dames Van Puyvelde-Smulders, 3. heren Van Aart-De Kerf. Van onze correspondente AXEL - De oud-secretaris van Aardenburg G. van Vooren verzorgt dinsdag 25 oktober een lezing over de geschiedenis van Aardenburg. De lezing wordt gehouden voor leden van de oudheidkundige kring 'De Vier Ambachten' en voor overige belangstellen den. De uitleg begint om 19.30 uur in het cultureel centrum De Halle in Axel. Van Vooren is voor velen in Zeeuwsch-Vlaanderen een goede bekende,vooral ook door zijn artikelenreeks 'Spitten in het verleden', wekelijks in De Stem. Hij is secretaris van de Heemkundige kring West- Zeeuwsch-Vlaanderen en weet op aangename wijze zijn gehoor te boeien. Zijn lezin gen zijn wetenschappelijk verantwoord en hij vertoont tij dens zijn praatje veel dia's. Aardenburg is tot op heden de enige plaats in de streek waar archeologische vondsten van betekenis uit de Ro meinse tijd bekend zijn. Dit jaar zijn die vondsten aanmer kelijk uitgebreid en dit was voor de oudheidkundige kring de aanleiding om Van Vooren te vragen een lezing tegeven. Niet alleen de Romeinse periode komt aan bod, maar ook de geschiedenis van Aardenburg in het algemeen. Van onze verslaggever AXEL - Projektbouw Zeeland is van plan acht premie-A woningen te bouwen in de Jan van Eyckstraat in Axel. B en W van Axel stellen de raad voor de acht percelen te verkopen voor 224.000 gulden. Het gaat om ongeveer 2000 vierkante meter grond. Pro jektbouw bood eerst 208.000 gulden, maar ging toch ak koord met de door Axel ge vraagde prijs. Projektbouw heeft inmiddels bij de provincie een aanvraag ingediend om in aanmerking te komen voor de landelijke herverdeling van het contingent woningen dat dit jaar in Zeeland gebouwd mag worden. Hierover valt voor het eind van dit jaar een beslissing. Alleen als Projektbouw de wo ningen krijgt toegewezen gaat de bouw door. Directeur W. Winter vindt het voorstel van het Axelse college daarom 'een beetje voorbarig'. „Dan gaan ze ervan uit dat we de premies ook krijgen. Dat is nog niet voor honderd procent zeker". Hij begrijpt echter wel waarom B en W nu al met het voorstel naar de raad gaan. De verkoop betekent namelijk dat Axel voor de grond 18.334 gul den minder ontvangt dan in het oorspronkelijke exploitatie plan en dus wel in een vroeg stadium naar de raad moet voor toestemming. In het voor stel schrijven B en W dat 'het uit financieel oogpunt bezien beter is deze kavels nu te ver kopen tegen een gereduceerde prijs, dan te wachten totdat particulieren, deze kavels in de vrije sector tegen de exploita tieplan-prijs afnemen. Vanuit deze laatste sector is de vraag de laatste jaren praktisch nihil geweest'. Projektbouw heeft echter wel goede ervaringen met de verkoop van huizen in Axel. Ook voor het nieuwe plan heb ben al enkele kandidaten een plaats gereserveerd. Als Pro jektbouw voor het einde van het jaar toestemming krijgt, begint de bouw in de eerste maanden van het volgend jaar. „Maar ook als we nog geen toe stemming krijgen, denk ik dat de verkoop toch wel doorgaat. Kunnen we dit jaar niets doen, dan volgend jaar maar", aldus Winter. De verkoop van de grond komt aan de orde tijdens de raadsvergadering van donder dag 27 oktober. Deze vindt plaats in het stadhuis en begint om 19.00 uur. Van onze verslaggever OUDE TONGE - De havens van Oude Tonge en Oolt- gensplaat krijgen elk zestig tot zeventig ligplaatsen voor recreatievaartuigen. Met de aanleg is al een be gin gemaakt. De gemeente Oostflakkee heeft zich inge zet voor de inrichting van een recreatieproject aan de oostkant van het Hellegats plein. Komend jaar zal dat project afgerond zijn. De grootste problemen voor de recreatievaart bij de Kram mersluizen behoren tot het ver leden. Op drukke dagen mag de recreatievaart ook gebruik ma ken van de sluizen voor de be roepsvaart. Dat blijkt uit de voortgangs- en evaluatie-rapportage 1987- 1988 van het Beleidsplan Krammer-Volkerak. Deze rap portage bestrijkt het eerste jaar van dit gebied na de slui ting van de Philipsdam. Om gebruikers en belang hebbenden op de hoogte te stel len van deze ontwikkelingen in het Krammer-Volkerakgebied is er donderdagavond 27 okto ber een informatieve bijeen komst in cultureel centrum de Grutterswei in Oude Tonge. Van onze verslaggever HULST - Op jachtvelden die eigendom zijn van de ge meente Hulst mag voortaan niet meer gejaagd worden op een aantal trekvogelsoorten. Burgemeester en wethouders hebben besloten een dergelijke bepaling op te nemen in de jachtcontracten. Het gaat om de wintertaling, slobeend, watersnip, krakeend, pijlstaart, tafeleend, kuif eend, toppereend, houtsnip en goud plevier. Ook op de patrijs, een steeds zeldzamer wordende standvogel, mag niet meer ge jaagd worden. Voor jagers die momenteel nog een lopend con tract hebben met de gemeente is er voorlopig echter nog geen vuiltje aan de lucht. De bepa ling wordt pas opgenomen in nieuwe j achtvergunningen. Met hun besluit voldoen B en W aan een verzoek van de Ne derlandse Vereniging tot Be scherming van Vogels. Die heeft de gemeenten gevraagd de jacht niet langer te openen op een aantal vogelsoorten die geen enkele schade aan land- of tuinbouw berokkenen. B en W wijzen erop dat de genoemde vogels allemaal al worden ver meld in het besluit Opening en Sluiting van de jacht. Op al die vogels mag slechts gedurende een bepaalde periode van het jaar gejaagd worden. Het opnemen van de bepa ling in de jachtcontracten bete kent niet dat er in het geheel niet meer op de genoemde vo gels gejaagd kan worden. Mocht namelijk blijken dat de beesfjes toch schade berokke nen aan de landbouw, dan biedt de Jachtwet mogelijkhe den om maatregelen te nemen tegen die dieren die de overlast veroorzaken.

de Stem | 1988 | | pagina 19