TEUR Oranjeraad ontkent rol van verkwister Opnieuw winst Sijbrands SPORT FBO-BESTUUR MOET ONDERHANDELEN MET SECTIEBESTUUR Erik Breukink getrouwd Go utl voetbalploeg op spelen gehandicapten UITSLAGEN i Controle op bloeddoping bij Noordse combinatie Nieuws dezelfbouwveranda! Serie ongelukken bij sehaatsmarathon Mogelijk inde chaats- loopbaan Gustafson nflSTEM SPORT 2 ZATERDAG 22 OKTOBER 1988 T26 UTRECHT (ANP) - De clubs uit het betaalde voetbal hebben zich gisteravond, tijdens de bui tengewone algemene vergadering van de Federa tie van Betaald Voetbal Organisaties, frontaal opgesteld tegenover het sectiebestuur betaald voetbal. TT" v v v NIEUWSOVERZICHT Timman verliest van Kasparov Dodgers wint World Series Voorzitter Celta doodgeschoten MVV huurt Guy Francois Zeilcoach Van der Aat gaat weg EN STANDEN Het Accountants- en Belastingadviesbureau NCB verleent diensten op het gebied van accountancy en administratiejuridische en fiscale zaken en administra tieve automatisering. De cliënten van het bureau, komen voornamelijk uit het midden- en klein- bedrijl, waarvan een groot gedeelte agrarisch is. Daarnaast kent het bureau een groot aantal cliënten uit de particulieren sector alsook verenigingen en stichtingen. In genoemde sectoren en vakgebieden zijn tal van ontwikkelingen gaande. Zij vragen voortdurend onze aandacht en inzet. Wij werken dan ook met enthousiaste mensen die het als een uitdaging beschouwen deel uit te maken van een dynamisch bureau. De ruim 750 mede werkers zijn verspreid over het hoofdkantoor in Tilburg en een dertigtal vestigingen in het werkgebied, bestaande uit Noord-Brabant en delen van Gelderland en Zeeland. ieburcht" te Tilburg vraagt wegens het [nctionaris per 1 mei 1989 voor het een n haar doelstelling de katholieke jt, beheert een modern en 116 aanleunwoningen. Er is een ers, part-timers inbegrepen. samenwerking met de staf; iving van nieuwe ontwikkelingen binnen in van een optimaal woon- en leefklimaat ibeleid en werkklimaat; iet bestuur en het voorbereiden en itacten. rganisatorische capaciteiten; ider wordende mens; van de Stichting; urg of naaste omgeving. werkkring; rwaarden overeenkomstig de CAO voor ïfonds. lerscommissie, de stafleden en de :h onderzoek kunnen/kan deel uitmaken vonnen bij de voorzitter van de Stichting. "0478 of bij de huidige directeur, de heer d hun met de hand geschreven >onalia, opleiding en werkervaring, van dit blad te richten aan het bestuur 1 JS Tilburg. i>ri onze sportredactie HAAG - De spelers (an het Nederlands elftal ebben bij het toernooi om u Europees kampioen- cbap in West-Duitsland aanmerkelijk minder ge- (0St dan de KNVB wil doen ,ej0ven. Dat is de strekking Jan een communiqué dat de Vereniging van Contract Spelers (WCS) in Neder- and vrijdagmiddag heeft verstrekt namens de Oran- jeraad. Volgens Rob Jansen, woord voerder namens de Oranje- raad, wekt de KNVB ten on rechte de indruk dat de oor zaak van het negatieve finan ciële resultaat van de titelstrijd bij de spelers ligt. „Wij kunnen exact aantonen wat de spelers hebben gekre gen", aldus Jansen. De op brengst van het evenement was voor de KNVB vier miljoen gulden. Aan vergoedingen aan spelers, clubs en verzekeringen is een bedrag besteed van bijna 2 miljoen gulden. Volgens de WCS is het resterende bedrag 2.080.000 gulden minus de ver goeding aan bondscoach Mi- chels. „Dat is kennelijk opge gaan aan organisatie-kosten, de problemen met de kaartver koop en het zeer kostbare, overbodig gebleken, passensys- teem", aldus de mededeling van de Oranjeraad. Secretaris Jan Huijbregts van de KNVB deelde deze week in München mee dat bij een op brengst van vier miljoen gul den rekening moet worden ge houden met een verliespost van tenminste een ton. Hij zei on dermeer dat de hotel- en tele foonrekeningen van de inter nationals buiten-proportionele vormen hadden aangenomen. „Maar die zullen beslist niet hoger zijn geweest dan nor maal is bij een dergelijk toer nooi", aldus Jansen. „De KNVB wekt de indruk dat aan pre mies alleen al een bedrag van 2 miljoen gulden is opgegaan. Dat is beslist niet waar. Wij kunnen dat aantonen. Hoe ze er bij komen? Misschien rekenen ze de bedragen die zijn uitbe taald bij kwalificatie-wedstrij den mee. Maar die horen in dit rijtje natuurlijk niet thuis". Volgens hem kregen de 20 voetballers 60.000 gulden per persoon uitgekeerd. De clubs ontvingen 31.000 gulden per ge leverde speler. De totale verze keringskosten bedroegen onge veer een ton. Alle clubs contra KNVB ;,|ÜNCHEN/STOCKHOLM DPA) - Tomas Gustafson noet voorlopig zijn schaat sen in de kast laten staan. De Zweedse topper, die in Cal- bij de Olympische Spelen op de 5000 en 10.000 meter veroverde, heeft tijdens een trainingskamp in Inzeil bij het joggen een enkelband ge scheurd. Volgens het Zweedse «rsbureau TT wordt de 28-ja- rige schaatser volgende week in Stockholm geopereerd. Gustafson toonde zich erg zorgd over de blessure. De Zweed denkt zelfs aan een voortijdig einde van zijn sport- loopbaan. „Ik wilde nog een seizoen schaatsen. Maar de blessure maakt mogelijk een eerder afscheid noodzakelijk", aldus de schaatser, die van was zijn carrière in ja nuari, bij de Europese titel strijd in Gothenburg, te beëin digen. Namens het FBO-bestuur wilde secretaris Nico Gloude- mans niet nadrukkelijk uitdragen dat de clubs de messen geslepen hebben om 'Zeist' te onthoofden, maar de una nieme instemming met het gevoerde beleid van het be stuur van de werkgeversclub, laat geen ruimte voor een andere conclusie. De vergadering keurde een stemmig het door het bestuur gevoerde commerciële beleid goed. Dat betekent onomwon den dat de plannen van het sec tiebestuur betaald voetbal van de KNVB om een eigen infor matielijn onder een 06-num- mer te beginnen en zelf een 'Voetbalkaart' met voordeel aanbiedingen uit te geven on aanvaardbaar zijn. De vergadering - 34 van de 37 clubs waren aanwezig - droeg het FBO-bestuur op bin nen veertien dagen met het Zeister sectiebestuur te onder handelen. Al was het maar om dat de publiciteit door de KNVB-initiatieven op het ter rein, waar de FBO reeds lang werkzaam was, als slecht voor het totale betaald voetbal wordt gezien. De FBO-vergadering stelde HELSINKI (SID) - Bij het toernooi om het wereldkam pioenschap Noordse combinatie, dat van 17 tot en met 26 februari in Lathi (Fin) wordt gehouden, zal voor het eerst worden gecontroleerd op bloeddoping. Bij bloeddoping wordt de atleet kort voor de wedstrijd een bloedtransfu sie gegeven om het aantal rode bloedlichaampjes en daarmee het zuurstof-transportvermogen te vergroten. De controles zijn een recht- maakt. Atleten die positief worden bevonden, zullen voor het leven worden geschorst. De nationale bond van het betref fende land zal twee jaar geen toestemming krijgen gewicht- heffers af te vaardigen naar internationale wedstrijden. Het gewichtheffen kwam tij dens de Olympische Spelen van Seoul andermaal in opspraak, doordat verscheidene medaille winnaars (Grablev, Guenchev, Csengeri) werden betrapt op het gebruik van verboden spierversterkende middelen. Onder de tien in Seoul positief bevonden atleten zaten vijf ge- wichtheffers. De Bulgaren spanden de kroon. De betrapte atleten van Seoul werden voor twee jaar geschorst. Bulgarije heeft inmiddels gezegd tegen deze straf in beroep te gaan. Gottfried Schödl, voorzitter van de IWF, zei dat het doping probleem in zijn sport niet moet worden overdreven. „Do ping is geen synoniem voor ge wichtheffen. Het gebruik van verboden middelen is een pro bleem voor de sport in het alge meen, niet alleen voor het ge wichtheffen. Desondanks zul len we alles in het werk stellen de smet van onze sport af te halen. Er zullen meer maatre gelen volgen. In de toekomst zullen we misschien wat min der leden hebben, maar ze zul len wel 'schoon' zijn". een gevolg van het succes volle optreden van Finse atle ten bij de Olympische Winter spelen van Sarajevo in 1984. Twee van hen, Kaarlo Maan- »ka en Aki Karvonen, gaven naderhand toe dat hun vorm- stijging een rechtstreeks gevolg was van de toepassing van bloeddoping. Bloeddoping is echter zeer moeilijk aantoonbaar. De atle ten laten doorgaans hun eigen bloed aftappen. Nadat de nor male hoeveelheid op natuur lijke wijze weer is aangevuld, wordt vlak voor de wedstrijd het 'oude' bloed of meestal al- de bloedcellen weer inge- :n. Deze vorm van doping was slechts aantoonbaar, wan neer de atleet gebruik maakte van het bloed van iemand an- ers. Volgens dokter Seppo Tikka, tijdens de wereldtitelstrijd in Dathi belast met het onderzoek, njn de controlemogelijkheden sterk verbeterd. „Ik kan echter met garanderen, dat we de meuwe methode voor februari voldoende hebben ontwik- d". Met ingang van januari van net volgend jaar zal de interna- Se gewichtheffederatie l'WF) onaangekondigde do- Pingcontroles gaan uitvoeren, wt werd vrijdag na een verga dering in Budapest bekend ge- (ADVERTENTIE) Zomer en winter plezier van uw tuin! VERASO levert kant-en-klaar bouwpakketten voor alle mensen die een kwaliteitsveranda willen bouwen.* Dat betekent veel geld verdienen! Met één rechter- en één linker hand bouwt u al zo'n fraaie terrasoverkapping. U bent welkom van 10 00 tot 17.00 uur. Geen tijd om te komen? U kunt ons ook vinden op de Zuid-Nederlandse beurs te Eindhoven van 21 t/m 30 oktober '88, stand B 6-7. ook nadrukkelijk dat de in komsten uit het betaalde voet bal alleen de betreffende sectie ten goede moeten komen. Het opgedragen overleg tussen FBO-bestuur en sectiebestuur kan dus alleen maar leiden tot een knieval van het sectiebe stuur. De vergadering heeft namelijk nadrukkelijk gesteld dat de uitkomst van het overleg tussen de beide besturen bepa lend zal zijn voor de opstelling van de betaalde clubs in de al gemene vergadering betaald voetbal van 28 november. De FBO acht zowel de clubkaart als de 06-Iijn van de 'Stichting Fijn Langs de Lijn' zijn onver vreemdbaar bezit, wil desnoods wel met het sectiebestuur over leggen en praten over een mo gelijke verdeling van de in komsten van de clubkaart, niet van de verantwoordelijkheden. De 06-lijn heeft in het vorige seizoen een omzet gekend van 2,5 miljoen gulden en na aftrek van BTW, PTT- en redactie kosten een winst opgeleverd van 800.000 gulden, waarvan ruim zestig procent direct ten goede van het betaalde voetbal is gekomen. In het tweede gedeelte van de vergadering stelde Gerard Bouwer, de voorzitter van DS '79, het beleid van het sectiebe stuur aan de orde. Bouwer haalde onder andere aan dat er signalen zijn dat de afrekening van het Europees kampioenschap een negatief saldo te zien zal geven, dat het sectiebestuur zijn plannen tot een meer commercieel beleid niet heeft uitgevoerd, dat de amateursectie financieel ruim profiteert van de profsectie en dat het rapport van 60,000 gul den over het terugbrengen van de eredivisie van achttien naar zestien clubs geldverspilling is geweest. De vergadering van vrijdag avond wilde op voorhand niet tot een veroordeling overgaan, wilde ook geen tegenkandida ten stellen tegen de aftredende bestuursleden Jacques Hoge- woning en Henk Hut. „Het gaat ons", stelde FBO-voorzitter Eugène Lemmens, „niet om poppetjes, maar om het beleid. Wat er zal gebeuren, is afhan kelijk van de antwoorden die wij krijgen. De belangrijkste vragen, die beantwoord moeten worden op 28 november, gaan over de commerciële plannen van het sectiebestuur, die wij als de onze beschouwen en over de kostenkant van het Euro pese kampioenschap. Wat mij persoonlijk pijn heeft gedaan, is dat Zeist het heeft doen voorkomen alsof ik, als voorzitter van de FBO, in gestemd heb met bepaalde plannen van het sectiebestuur. Maar ook dat zal op 28 novem ber geen rol spelen. Binnen twee weken is er overleg tussen de beide besturen; op onze ver gadering van 21 november kunnen wij verder praten over wat ons te doen staat". Erik Breukink en Gea Oosterhof, die al geruime tijd samenwonen in Bergen op Zoom, ga ven elkaar gisteren het ja-woord in het gemeentehuis van De Steeg (gemeente Rheden) in aanwezigheid van onder meer (v.r.n.l. op de achtergrond) zijn ploeggenoten Peter Winnen en Teun van Vliet en collega Gert Jakobs. - fotoanp PARAMARIBO (ANP) irr Oud-wereldkampioen dam men Ton Sijbrands heeft in de tiende ronde van het we reldkampioenschap in Pa ramaribo een belangrijke zege behaald. Hij versloeg zijn landgenoot Geert van Aalten en was daardoor als enige in staat gelijke tred te houden met koploper Tsjitsjov. De Sovjet-kam pioen won van de Suri naamse grootmeester Eduard Autar en behield daardoor de eerste plaats. Ton Sijbrands won met enig geluk. Zijn tegenstander over zag in de slotfase de aanwezige weg naar remise. De al dagenlang zieke Sene- galeze grootmeester Macodou N'Diaye mist de komende ze ven dagen van de strijd om de wereldtitel dammen. Bij on derzoek in'het ziekenhuis van Paramaribo bleek N'Diaye be smet te zijn met 'malaria tropi ca'. Toernooi-arts Jozefzoon schreef de Senegalees een zware zevendaagse kuur voor Ton Sijbrands: geluk te gen Van Aalten. -FOTOANP en verbood hem in die periode achter het bord te komen. Eer dere voorschriften van de arts negeerde de Senegalees, maar dit keer kreeg hij ook van de organisatoren een speelverbod opgelegd. Toernooidirecteur en hoofd arbiter Raymond Picard be sloot aan het begin van de elfde ronde nog niet tot definiteve uitsluiting van de Senegalees. Hij wacht op het officieel rap port van de toernooi-arts. Voorlopig verklaarde hij de partij die NDiaye gisteravond moest spelen tegen de Sovjet kampioen Alexander Baljakin voor de Rus gewonnen. „Mis schien kan hij na die zeven daagse kuur wel weer deelne men", aldus de Belg. Uitslagen tiende ronde: Mamina N'Diaye (Mali)-Kemp (Sur) 1-1, Sadiek (Sur)-Korenevski (Sov) 1-1, Alfaisie (Sur)-Macodou N'Diaye (Sen) 0-2, Baljakin (Sov)-Gant- warg (Sov) 1-1, Autar (Sur)-Tsjits- jov (Sov) 0-2, Valneris (Sov)-Wal- len (Co-R) 2-0, José Maria (Bra)- Issalene (Fra) 1-1, Clerc (Ned)- Jansen (Ned) 1-1, Bonnave (Fra)- Leandro (Bra) 0-2, Sijbrands (Ned)-Van Aalten (Ned) 2-0, Van der Zee (Ned) was vrij. Stand: 1. Tsjitsjov 16, 2. Sijbrands 14 (uit 9), 3. Baljakin, Gantwarg en Valneris 13, 6. Clerc en Jansen 12 (uit 9), 8. Korenevski 12, 9. Mamina N'Diaye 11 (uit 9), 10. Macodou N'Diaye 11, 11. Van Aalten en Leandro 10 (uit 9), 13. Jose Maria en Van der Zee 9 (uit 9), 15. Autar 9, 16. Sadiek 8, 17. Issalene 6, 18. Kemp 5,19. Bonnave 4 (9), 20. Wal len 2,21. Alfaisie 1. ?ul de bon i en u ontvangt dokumentatie. VERASO kan ook voor Plaatsing zorgdragen! - Edisonweg 4, Schijndel, d-terr. Duin, 04104-98303. Knappe veranda's voor handige mensen Ik wil meer weten over VERASO produkten. Naam: Adres: Postk./woonpl.: Telefoon. In gefrankeerde envelop sturen naar: Veraso, Edisonweg 4,5482 TJ Schijndel. MUNCHEN (ANP/DPA) - Bij de eerste sehaatsmarathon van het seizoen is de Nederlander Dick Hoeve vrijdag op de baan in Inzeil zwaar gewond geraakt. Hoeve was één van de 75 deelnemers, die zich in de Westduitse stad voor de inter nationale marathon meldde. De 25-jarige schaatser uit Doornspijk kwam direkt na de massastart in de eerste bocht ten val en werd door de schaats van een voor hem rijdende tegenstander geraakt. De marathon schaatser liep daarbij een slagaderlijke bloe ding in het rechter dijbeen op. Snelle hulp van omstanders, die de wond afbonden, redde hem waarschijnlijk het leven, want de schaatser had al veel bloed verloren. Hoeve werd met een helikopter naar een ziekenhuis in Traun- stein overgebracht. Het ongeluk van Hoeve was niet het enige drama in Inzeil. Bij de grote valpartij kwam een deelnemer zo ongelukkig terecht, dat hij met het ijzer van zijn schaats een oor van een fotograaf afrukte. Een dag eerder was de 27- jarige Nederlander Henk Slagter bij de trai ning ongelukkig terechtgekomen. De schaat ser liep daarbij een schedelbreuk op. Na het ongeval reden alleen de dames vrij dag nog een wedstrijd over 25 ronden. Petra Moolhuizen toonde zich de sterkste. SEOUL - Door een zege met 4-0 op aartsrivaal België heeft het Nederlandse ge handicapten-voetbalteam gisteren in Seoul goud ver overd op de Paralympics. De oranjevoetballers, voor het eerst aanwezig bij de spelen voor gehandicapten, hebben nog een wedstrijd tegen Korea voor de boeg, maar hebben nu al evenveel punten als en een veel beter doelsaldo dan de Belgen, die inmiddels zijn uit gespeeld. Bij de strijd om de indivi duele tafeltennistitels ver overde Nederland gisteren twee medailles. Harold Kersten uit Groesbeek pakte goud. De Rotterdamse Jolanda Paarde- kam eiste brons voor zich op. De 100 meter vrije slag le verde de Oranje-selectie liefst tien medailles op, waarvan vijf gouden. In de verschillende handicap-categorieën waren Vincent Maassen (Soest), Johan Mosterd (Amsterdam), Marcel Poulisse (Brunssum), Rene van Geel (Halsteren) en Marga Aarts (Roosendaal) 's werelds besten. Kasper Engel (Borne) en Jeffrey van Loon tikten als tweede aan. Brons was op dit onderdeel weggelegd voor Marco Elout (Borne), Sjerstin Vermeulen (Est) en Patrick Buyek (Zutphen). De Paralympics in Seoul kunnen volgens IOC-voorzitter Juan Antonio Samaranch het keerpunt worden in de gehan dicaptensport. De Spanjaard zei dit vrijdag tijdens een gesprek met Jens Bromann-Jensen, de voorzitter van het internationale coördi natie-comité van de Olympi sche Spelen voor gehandicap ten (ICC). Samaranch, die woensdag al in Seoul arriveer de, verklaarde dat het IOC zal bezien of enkele onderdelen van de Paralympics in te pas sen zijn in het programma van de volgende Olympische Spe len. Op korte termijn zullen vertegenwoordigers van het IOC en het ICC om de tafel gaan zitten om mogelijke vor men van samenwerking te be spreken. Samaranch hield wel een slag om de arm door te zeggen, dat het grote aantal verschil lende wedstrijden bij de Para lympics - in totaal worden liefst 732 gouden medailles uit gedeeld - het maken van een keus bemoeilijkt. UITSLAG PEC Zwolle-Haarlem Sparta I Veendam 1-2 mw 9 2 3 4 7 12-15 9 3 0 6 6 10-18 9 0 4 5 4 5-17 9 1 2 6 4 9-22 STAND PSV 9 7 1 1 15 22- 9 Twente 9 4 5 0 13 12- 5 Roda JC 9 4 4 1 12 14-10 Feyenoord 7 4 2 1 10 17-12 Groningen 9 4 2 3 10 22-14 Fortuna S 9 4 2 3 10 14-12 Haarlem 9 4 2 3 10 15-15 Volendam 8 4 1 3 9 15-11 Ajax 9 4 1 4 9 17-16 Utrecht 9 4 1 4 9 12-13 PEC Zwolle 10 4 1 5 9 17-16 RKC 9 3 2 4 8 17-15 Den Bosch 9 3 2 4 8 12-19 Willem II 9 2 3 4 7 13-16 KARAKTERISTIEK PEC ZWOLLE-HAARLEM 1-2 (0-1). 5. Holverda 0-1,63. Cooke 1- 1, 78. Atteveld 1-2. Scheidsrech ter: Van de Niet. Toeschouwers: 3000. Gele kaarten: Peeper en Linger (beiden Haarlem). PEC ZWOLLE; Abma; Leusink (Roelofsen), Kamstra, Hansma en Duim; Van Ankeren, Smook, De Meijer en Cooke; Van der Waart (Van Oostrum) en Roos. HAARLEM: Metgod; Doesburg, Baas, Stafleu en Linger; Tevre den, Atteveld en Numan; Van Velzen (Van Tour), Holverda (Verkaik) en Peeper. REYKJAVIK (AFP) - In het toernooi om de wereldbeker scha ken te Reykjavik heeft Jan Timman donderdagavond een ne derlaag geleden tegen wereldkampioen Gari Kasparov. De Sovjet Aleksander Beljavski nam de leiding in het klasse ment door zijn landgenoot Mikhael Tal te verslaan. Uitslagen veertiende ronde: Petursson (IJsI)-Nunn (GBr) 1-0, Spasski (Fra)-Kortsjnoi (Zwi) 34-44, Beljavski (Sov)-Tal (Sov) 1-0, Timmari (Ned)-Kasparov (Sov) 0-1, Sax (Hon)-Sokolov (Sov) 1-0, Ehlvest (Sov)- Hjartarsson (IJsl) 34-34, Nikolic (Joe)-Portisch (Hon) Vi-Vz, Joesoepov (Sov)-Ribli (Hon) Vi-Vi, Andersson (Zwe)-Speelman (GBr) (4-14; afge broken partij dertiende ronde: Kortsjnoi-Nunn 0-1. Stand: 1. Beijaviski 9 punten, 2. Kasparov en Ehlvest 834, 4. Tal 8, 5. Joesoepov, Sax, Nunn, Hjartarsson en Timman allen 734, 10. Anders son en Sokolov beiden 7,12. Speelman en Nikolic beiden 634,14. Ribli en Kortsjnoi beiden 6,16. Portisch en Spasski 534,18. Petursson 434 OAKLAND (Reuter) - Door een overwinning met 5-2 op Oak land Athletics is Los Angeles Dodgers winnaar geworden van de World Series honkbal. Door dit resultaat kwam de stand in de best-of-seven-serie op 4-1. VIGO (RTR) - De voorzitter van de Spaanse voetbalvereniging Celta is donderdagavond doodgeschoten. Joaquin Santome verraste in het kantoor van de club uit Vigo twee inbrekers. De 52-jarige voorzitter van de nummer drie in de Spaanse competitie werd neergeschoten en gestoken. De da ders wisten te ontkomen. MAASTRICHT (ANP) - MW heeft Guy Francois voor de rest van het seizoen gehuurd van de Belgische club Beveren. Francois kwam eerder uit voor PSV en speelde vorig jaar drie maanden voor VW. De 31-jarige aanvaller maakt deze zater dag zijn debuut voor MW in de uitwedstrijd tegen Willem II. AMSTERDAM (ANP) - Henri van der Aat verwij nt als bondscoach van de Neder landse zeilers. Hij heeft besloten het con tract met het Koninklijk Ne derlands Watersport Ver bond, dat 1 januari 1989 af liep, niet te verlengen. Van der Aat geeft de voorkeur aan een verdere carriere-ontwik- keling. Volgens de medede ling van het KNWV zijn de tegenvallende resultaten bij de Olympische Spelen niet van invloed geweest op deze beslissing. Henri van der Aat was sinds'1983 als trainer/coach in dienst van het KNWV. Gedurende deze periode bracht hij een struc tuur in het topzeilen aan. De A-, B- en C-kernploegen waren zijn idee. Het KNWV heeft te kennen gegeven de gelegde basis verder uit te bouwen. PAARDESP0RT BRIDGE Military Angers Individueel klassement na twee dagen: 1. Todd (NZe) Pedro the Cruel 54,80, 2. Teuère (Fra) Kozac de Rauly 57,20, 3. Touzaint (Fra) Pin Up de la Roge 57,40, 4. Bois- son (Fra) Okapi de Saane 58,00,9. Lips (Ned) Rüttchen's Windsor 64,20. Ploegenklassement na twee da gen: 1. Frankrijk 177 punten, 2. Nederland en West-Duitsland 211,60, 4. Zwitserland 213,60, 5. België 214,40. Heren: halve finales: Oostenrijk- Zweden 182-152, Verenigde Sta- ten-India 190-126; finale: stand halverwege: Verenigde Staten- Oostenrijk 198-133. Dames: halve finales: Engeland- Canada 167-149, Denemarken- Bulgarije uitslag niet bekend, winst Denemarken; finale: stand halverwege: Denemarken-Ca- nada 143-114. HANDBAL TENNIS Damestoern ooi van Ziirich UITSLAGEN Damesenkelspel: kwartfinales: Manuela Malejeva (Bui)-Kata- rina Malajeva (Bul) 6-2, 6-2, Shriver (VSt)-Schultz (Ned) 6-3, 6-3, Kohde-Kilsch (WD1) - Reggi (Ita) 6-1,7-5. Damesdubbelspel: kwartfinales: Kohde Kilsch/Sukova (WD1/ Tsj)-Amiach/Herreman (Fra) 4- 6, 6-3, 7-5, Novotna/Suire (Tsj/ Zwi)-Lindqvist/Strandlund (Zwe) 6-2,7-6. Herentoernooi in Tokyo Uitslagen herenenkelspel: kwartfinales: Fitzgerald (Aus)- Gomez (Ecu) 6-3, 3-6, 7-5, Becker (WDl)-Jelen (WDl) 6-2, 6-1, Ma- tuszewski (VSt)-Matsuoka (Jap) 6-4, 6-4, Edberg (Zwe)-Chamber- lin (VSt) 7-5,6-2. Herentoernooi in Wenen Uitslagen herenenkelspel: kwartfinales: Tsjesnokov (Sov)- Reneberg (VSt) 6-2, 2-6,6-3, Cur- ren (VSt)-Schapers (Ned) 6-2,6-2, Skoff (Oos)-Svensson (Zwe) 6-4, 6-3, Muster (Oos)-Vajda (Tsj) 7-6, 6-2. Herentoernooi in Frankfurt UITSLAGEN Herenenkelspel: kwartfinales: Lavalle (Mex)-Saceanu (Wdl) op gave Saceanu, Jarryd (Zwe)-Guy (NZe) 4-6,6-0, 6-4 (dus Jarryd en niet Guy heeft gewonnen), Mayotte (VSt)-Kühnen (WD1) 4- 6, 6-2, 7-6, Pugh (VSt)-Gilbert (VSt) 4-6,6-2,7-6. Herendubbelspel: kwartfinales: Bates/Nijssen (Eng/Ned)„Fra- na/Osterthun (Arg/WDl) 6-7,6-3, 6-4, Haass/Ivanisevic (WDl/Joe)- Svensson/Wahlgren (Zwe) 4-6,6- 4, 6-3, Leach/Pugh (VSt)-Laval- le/Saceanu (Mex/WDl) opgave Lavalle/ Saceanu. Damestoernooi Nashville Damesdubbelspei: Boilegraf/ Gregory-Burgin/Fairbank (VSt) 3-6,2-6. Holland toernooi voor dames in Arnhem Uitslagen: Polen-IJsland 22-12, Nederland-Hongarije 25-27. Doelpuntenmakers Nederland: Geitz 9, Dekeling 5, Hageman 5, Thorsen 2, Mouton 2, Kerssens 1 en Van der Meer 1. BADMINTON Open Deense titelstrijd in Odense UITSLAGEN Damesenkelspel: tweede ronde: Coene (Ned) - Ericsson (Zwe) 11-5 11-6, Magnusson (Zwe) - Van Dijck (Ned) 11-5 11-8. Han (Chi) - Minarti (Indo) 11-2 11-4, Katida (Jap) - Sankey (GBr) 11-311-1. Herenenkelspel: tweede ronde: Hooyer (den)-Yang (Chi) 15-2,15- 12. VOETBAL Uitslag Bundesliga: Stuttgarter Kickers-Hannover '96 0-1. IJSHOCKEY Uitslagen competitie NIJMEGEN-AMSTERDAM 5-5 (2-2, 0-2, 3-1). Scheidsrechter: Stuiver, Toeschouwers: 1200. Strafminuten: Nijmegen 20, Am sterdam 14. Topscorers: Jansen (Nijmegen) 2 en Paolucci (Am sterdam) 2. TILBURG - ASSEN 9-3 (1-0, 4-1, 4-2). Scheidsrechter: Hoekstra. Toeschouwers: 700. Strafminu ten: Tilburg 6, Assen 8. Topsco rers: De Kort en Mehary (beiden Tilburg) 2. Stand: X. Nijmegen 7-11 (39-31), 2. Rotterdam 6-10 (48-17), 3. Geleen 6-10 (45-19), 4. Tilburg 8-10 (42- 29), 5. Heerenveen 5-4 (27-21), 6. Den Bosch 7-4 (25-53), 7. Amster dam 6-3 (30-36), 8. Assen 7-0 (19-

de Stem | 1988 | | pagina 11