liEvitï Braks vindt minimumprijs melk zinloos BONDEN HUIVERIG TEGENOVER LOONSVERHOGING-PLAN VAN DIJK Premie ziektekosten particulieren omhoog Kamer eist meer geld voor bodemsanering I jesreiyd. Aboriginals voeren actie in Nederland Snel duidelijkheid BINNENLAND SUMATRA CUM LAUDE pBSTEM BINNENLAND DONDERDAG 20 OKTOBER 1988 I heeft. DEN HAAG (ANP) - Minister Van Dijk (ambte naren) wil meer geld beschikbaar stellen om de inkomens van de ambtenaren te verbeteren. DE STEM COMMENTAAR Korte-Van Hemel kan Kamer niet zelf antwoorden NIEUWSOVERZICHT Koningin en prins nacr Groot-Brittannië Openbare verkoop aandelen Moszkowicz jr. Evenhuis laat koffieprijs aan branders Bij Philips volgend jaar geen ontslagen Vrachtschip zinkt in IJsselmeer SER verdeeld over bevriezing uitkeringen T5É T28 doel de cliënt-gerichtheid te vergroten, structurele fouten op het spoor te komen en - uiteindelijk - klachten te voorkomen. Ook het Sociaal Fonds Bouwnijverheid heeft sinds 1 januari 1988 een klachten commissie. De bedoeling daarvan is de cliënten te sti muleren hun klachten te uiten. In het kader van de Zieken fondswet en de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) heeft de Zieken fondsraad - als toezichthou dend orgaan - een klachten commissie ingesteld. Ook daar is de bedoeling klachten te behandelen over besluiten en handelingen van uitvoe ringsorganen (ziekenfondsen) jegens verzekerden. De meeste klachtbrieven worden ingediend bij de SVR en zijn veelal rechtstreeks ge richt aan de Klachtencom missie. Ook worden (klacht) brieven ontvangen van het ministerie van Sociale Zaken, het kabinet van de koningin en van andere instanties. Die worden behandeld door de klachtencommissie SVR die daarna hun oordeel doorzen den aan de instanties die om advies hebben gevraagd. Door de Nationale Om budsman werden enkele klachten behandeld over de klachtenbehandeling door de SVR. De SVR pikte dat niet, want de SVR is geen admini stratief orgaan, waarover de Nationale Ombudsdman mag oordelen. Dat is dan weer zo'n lekker stukje bureaucratie. Wie con troleert de controleur? Ik vind dat we deze zaken maar over moeten laten aan die instan ties die met de materie het best bekend zijn. En dat is voor wat betreft de sociale wetten zeker de SVR De gang van zaken voor de behandeling van de Algemene Bijstandswet is totaal afwij kend. In feite is in de ABW het klachtenrecht niet gere geld. Als een cliënt de mening is toegedaan, dat hij door een Gemeentelijke Sociale Dienst (GSD) dan wel door een me dewerker van een GSD on juist of onbehoorlijk is behan deld, kan hij dat uiteraard schriftelijk of mondeling ken baar maken bij de directeur van de GSD of bij de verant woordelijke wethouder. Het komt er dus op neer, dat men bij de gemeenten geen externe klachtenmelding kent. Een onpartijdige behan deling door een commissie voor de bezwaarschriften zou in elke gemeente verplicht ge steld moeten worden, klach ten zouden rechtstreeks - dus zonder tussenkomst van de GSD - bij deze commissie moeten kunnen worden gede poneerd en behandeld. Uit de geproduceerde cij fers in de verschillende jaar verslagen blijkt duidelijk dat het aantal gegronde klachten niet in verhouding staat tot het aantal uitkeringsgerech tigden. Klachten zijn duide lijke signalen over de feite lijke kwaliteit van de uitvoe ring. Daarom is het gewenst die klachten via duidelijke proce dures en bestuurscommissies te behandelen. Dan kan er ook daadwerkelijk aan die klach ten wat gedaan worden, maar als de meeste mensen hun be zwaren over behandeling door de met de uitvoering be laste uitvoeringsorganen voor zich houden en alleen maar blijven kankeren over de ge noten behandeling, gebeurt er niets. En als ti klaagt helpt u ook anderen daarmee. Er moet boven tafel komen als er iets fout zit. Pas dan bereiken we optimale situaties. ADRESSEN: Klachtencommissie Sociale Verzekeringsraad postbus 100 2700 AC Zoetermeer Klachtencommissie Ziekenfondsraad postbus 396 1180 BD Amstelveen Bedrijfsvereniging Bouwnij verheid postbus 637 1000 EE Amsterdam Bedrijfsvereniging voor Gezondheid, Geestelijke en Maatschappelijke Belangen postbus 276 3700 EA Zeist bij algemene verkiezingen herkozen als president. Te genkandidaten waren er niet Verleden maand waren er in- terne partij verkiezingen, vol gens het door Moi ingevoerd^ kiessysteem waarbij de stem gerechtigden in de rij moesten gaan staan achter de kandi daat - of diens portret - va zijn of haar keuze. Voor a functie van partijleider was er slechts één kandidaa Arap Moi. Aan de verkiezingen gin® een golf van veroordelingen en politieke arrestaties voor af. Van verscheidene kante is gezegd dat de verkiezing® gepaard zijn gegaan fraude en intimidatie. (Awr/ j rit Braks, is van mening dat Let handhaven van een mi nimumprijs voor melk in Nederland weinig zin meer IMaar de verantwoordelijkheid Ivoor het opheffen van die prijs I liet bij het ministerie van Eco nomische Zaken, zo zei hij woensdag in Luxemburg in antwoord op vragen. Over deze jcwestie voert hij overigens 'voortdurend overleg' met staatssecretaris van Economi sche Zaken Evenhuis. Het er op na houden van een minimumprijs voor melk hangt volgens Braks af van de om standigheden. Zij is oorspron kelijk ingesteld om dumping praktijken en het 'stunten' door grootwinkelbedrijven tegen te gaan. Maar nu de minimum prijs de Europese richtprijs voor melk benadert, vindt Braks haar kennelijk niet zin vol meer. „Dan schiet zij haar doel voorbij", aldus de minis ter. Dat de consument steeds meer voor de melk moet gaan betalen vindt Braks overigens een normale zaak. Het pleidooi van de Nederlandse Consu mentenbond voor het laten verdwijnen van de Europese superheffing op de melkpro- duktie acht hij onterecht. De bedoeling van de superheffing was juist een meer marktge richt beleid te krijgen. Als je nu de superheffing laat verdwij nen ontstaan er opnieuw over schotten die met forse betalin gen uit de schatkisten van de EG-lidstaten weggewerkt moeten worden. Daarvan is de consument dan ook de dupe, al dus de bewindsman. Braks erkent overigens dat er momenteel in Nederland een 'relatief tekort' aan melk be staat. In de zuivelverwerkende sector heeft men soms te wei nig melk om die produkten te maken die men op de wereld markt kwijt kan. Maar dat te kort-probleem wordt volgens de minister vooral veroorzaakt door de vele nog bestaande Europese speciale afzetregelin- gen, zoals bijvoorbeeld het ver werken van magere melkpoe der in diervoeding. Op het ogenblik gaat daar 20 procent van alle EG-melk heen. Braks vindt dan ook dat deze regelin gen geleidelijkaan moeten ver- dwijnen. Loon ambtenaar uit vut-pot miljoen FNV- en CNV- ambtenaren en het Ambtena- rencentrum willen in elk geval 450 miljoen gulden steken in een gelijke loonsverbetering voor iedereen. Zij vinden de CMHA lijn recht tegenover zich. Het mid delbaar en hoger personeel wil dat loonsverbeteringen in hoofdzaak bij hen terechtko men, nadat onderzoek uitwees dat hun vergelijkbare collega's in de bedrijven veel beter af zijn. Alleen het Ambtenaren- centrum wil nog een klein be drag (0,2 procent) aan de uit komsten van deze zogenoemde 'pakketvergelijking' besteden. Van Dijk wilde niet ingaan op de vraag of geld dat wordt doorgeschoven naar onderhan delingen bij lagere overheden (FNV-ambtenaren en Ambte- narencentrum willen dat, de CNV-ers houden die mogelijk heid open) voldoende is om de eisen van de politie te honore ren. De ambtenarenbonden staan echter vooralsnog huiverig tegenover Van Dijks plan hiervoor geld vrij te maken (door de financiering van de vut te wijzigen. I Bovendien komt de minister dan nog altijd 100 miljoen gul den tekort om de salarisverbe tering voor alle werkende en 1 gepensioneerde ambtenaren te 'betalen, die FNV- en CNV- j ambtenaren en het Ambtena- jrencentrum eisen. De middel- j bare en hogere ambtenaren zijn tegen een algemene sala risronde. Dat bleek woensdag in Den Haag na afloop van het tweewekelijkse arbeidsvoor waardenoverleg voor het over heidspersoneel. Van Dijk liet de centrales veertien dagen geleden weten zijn ruimte van 295 miljoen gulden (waarvan 170 miljoen voor loonsverbetering en de rest voor werk) alleen te kun nen vergroten als er geld bin nen de totale loonkostenruimte is te vinden. De bonden weiger den 'creatief' met de minister mee te denken, waarop Van Dijk zijn vut-plan lanceerde. Door de toekomstige vut-ver- plichtingen niet langer voor ze ven, maar voor zes jaar te re serveren komt er 150 miljoen gulden beschikbaar. De tijde lijke vut-verlaging van 61 naar 60 jaar blijkt daarnaast 30 mil joen gulden goedkoper uit te vallen. Van Dijk is bereid de in to taal 180 miljoen gulden toe te voegen aan de ruimte voor in komensverbetering voor 1989 die daarmee op 350 miljoen uit komt. De centrales willen zich eerst op de mogelijke gevolgen vaneen verkorting van de vut- financiering buigen. Een der gelijke operatie houdt een ri sico voor de premiehoogte in. De centrales staan weliswaar niet onvriendelijk ten opzichte van het plan, maar zijn ook niet erg enthousiast. Van Dijk zei na afloop van het overleg dat wat hem betreft 'echte onderhandelingen' nu een stapje dichterbij zijn geko men. Hij gaf toe dat er voor de tonden moeilijke kanten aan zijn voorstel zitten, maar be speurde een uiterste bereidheid om verder te komen. Hij liet zich niet uit over de invulling van de ruimte, maar noemde elke wens van de bonden 'be spreekbaar'. De centrales van overheids personeel zitten met hun on derling verschillende eisen nog eind boven het nieuwe ruimtebod van Van Dijk (295 plus de woensdag geboden 180 miljoen, samen 475 miljoen gul- Alle vier vragen ze 675 UTRECHT (ANP) - Een groot deel van de particuliere ziektekostenverzekeraars heeft de premies per 1 oktober verhoogd met percentages die uiteenlopen van 3,9 tot 7 pro cent. Een Aboriginal maakt muziek met behulp van zijn traditionele blaasinstument, een did- gerido tijdens een demonstratie voor het paleis Noordeinde. Hij wilde de koningin een peti tie aanbieden met ruim 2500 handtekeningen om het bezoek van koningin Beatrix aan Australië tegen te houden. De koningin heeft hem niet ontvangen. - fotoanp Ook per 1 januari zal waar schijnlijk weer een verhoging nodig zijn, hoewel dan een deel van het verzekerde pakket (de psychiatrie en de kunst- en hulpmiddelen) wordt overge heveld naar de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ). Directeur R. Scheerens van het KLOZ, de overkoepelende organisatie van de particuliere verzekeraars, zei dat de pre mieverhogingen verschillende oorzaken hebben. In de eerste plaats lijden verzekeraars ver lies op de standaardpolis die in 1986 voor een niet kostendek kende premie is aangeboden aan mensen die uit het, toen opgeheven, vrijwillige zieken fonds kwamen. Verder zijn de kosten voor geneesmiddelen dit jaar 20 a 30 procent hoger uit gevallen dan vorig jaar, stijgen de tarieven van de specialisten HAVEN en de visafslag van Vlissingen bieden vandaag en "Wgen weer de aanblik van een belegerde vesting. Evenals vo rige week zullen de controleurs van de Algemene Inspectie MPers^'D) in hun ,aakuitvoerin9 worden bijgestaan door 300 Die assistentie is hard nodig. Na het veelbesproken visserij-op- oer waarbij de controleurs van de AID door Arnemuidense vis- en hun aanhang met stokken, messen en bijlen van het vis- aisiagterrein werden geslagen, besloot de overheid tot het inzet- en van nog meer politie. De massale aanwezigheid van de leden S, Mobiele Eenheid leek bij de eerstvolgende controle zijn ef- «3 te hebben. De beelden van AID-controleurs die ongehinderd ruimen van de vissersboten konden betreden, deden in ieder aeval geruststellend aan. •tef.ook in dit geval was de schijn bedrieglijk. Dat werd pas z" duidelijk toen landbouwminister Braks vanuit Luxemburg het woeden bevestigde dat de AID-controleurs hun werk nauwe- J. wdden kunnen uitvoeren. Ze voelden zich geïntimideerd en en heeft de functionele budget tering voor de ziekenhuizen een kostenverhogend effect. Het informatiesysteem van het KLOZ (KISG) heeft bere kend dat de gemiddelde kosten voor de ex-vrij willig verzeker den vorig jaar 1.553 gulden wa ren, 39 procent meer dan die voor de overige particulier ver zekerden. Door de instroom van de duurdere klanten uit het ziekenfonds zijn de gemid delde uitgaven voor alle verze kerden met 6 procent gestegen en leden de verzekeraars in 1987 per verzekerde een verlies van ruim 50 gulden. De kosten voor specialisti sche hulp blijken voor ex-zie kenfondsverzekerden gemid deld 55 procent hoger te zijn geworden dan destijds in het ziekenfonds. Voor geneesmid delen is het verschil 40 procent en voor kunst- en hulpmidde len 26 procent. Die grote ver schillen zijn volgens het KISG voornamelijk het gevolg van prijsverschillen: aan particu lier verzekerden worden vaak veel hogere tarieven in reke ning gebracht dan aan zieken fondsverzekerden. Na de stelselwijziging in 1986 hebben de particulier verze kerden in 1987 een 'solidari teitsbijdrage' geleverd van on geveer 400 miljoen gulden: 240 miljoen om de tekorten op de standaardpolis op te vangen en nog eens 160 miljoen aan toe slagen. DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Korte-.Van Hemel van justitie heeft de Tweede Kamer woensdag tot opperste verbazing ge bracht door in het debat over terugsturen van in ons land gedoogde Surinamers hardnekkig te weigeren in te gaan op exacte vragen over de criteria die zij daar bij hanteert. Premier Lub bers zal haar nu donderdag bijstaan. Voor antwoorden over de si tuatie in Oost-Suriname en re presailles jegens teruggezonde nen die bepalend zijn voor al dan niet verlenen van een asiel- of verblijfstitel verwees Korte-Van Hemel stelselmatig naar de minister van buiten landse zaken. Maar die was er niet, Van den Broek zit in Nieuw-Zeeland. Een debat had op die manier geen zin, constateerde PSP-af- gevaardige Van Es. Kamer voorzitter Dolman zag er even min enig heil in verder te de batteren. Hij stelde voor don derdag verder te gaan met ook premier Lubbers achter de re geringstafel als waarnemend minister van buitenlandse za ken en sloot kortaf de vergade ring. (ADVERTENTIE) Er zijn dingen die moet je met mate doen om er echt van te genieten. Van zo'n grote sigaar rook ik er maar één per dag, bij uitzondering twee. Zo doe ik dat al bijna twaalf jaar, waarvan pas de laatste jaren Sumatra Cum Laude. Ik ben dus duidelijk bekeerd, kun je zeggen. Het prettigste vind ik een Corona Ambassadeur na een perfekt diner met goede wijnen. Daar doe ik dan wel drie kwartier over, over die sigaar dan natuurlijk. Drie kwartier vinden wij mooi rustig roken. Bravo! Van cigarillos tot grote coronasin cederhouten kistjes en in dozen. OUD KAMPEN o- en om erger te voorkomen hebben ze het maar bij een 7 Vu ontro'e gelaten. dopt een beken,enis van een verantwoordelijk bewindsman uet vreemd aan. Burgerlijke ongehoorzaamheid kan niet, maar Mmrnige gevallen - zoals geweldloze acties voor vredesdoel- echt kan be9r'P o1 sympathie worden opgebracht. Dat geldt sinn niet voor 'ntimiclatie en terreur, zoals in de haven van Vlis- hun h1 9eval is geweest. De Zeeuwse vissers zeggen voor 3ar e'iikse brood te vechten. Maar zelfs de strijd om het be- np fecbtvaardigt niet de methoden die ze hebben toegepast, tiet n stie in Vlissingen draait overigens allang niet meer om overschrijden van de vangstquota. De vraag waar die teveel pSen vis naar toegaat heeft momenteel alle aandacht. Minis- ,raks liet met zoveel woorden weten dat de berichten over fjiafia' die voor de afzet zorgt, niet zomaar geruchten zijn. neemM er'n9en d'e een minister niet gemakkelijk in de mond justitie VitsPraken van een dergelijk zwaar kaliber leggen hem en le,n® e verPlichting op om zo gauw mogelijk voor duidelijkheid Van rt 'n de zaak van de 'Zeeuwse vis'. „dn I' de vissers zelf mag worden verwacht dat ze zich houden de A||? a,sPraken die gemaakt zijn en dat ze de controleurs van NiemA ??'kans geven om hun werk naar behoren te verrichten, and is er mee gebaat dat de zaak escaleert. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De Tweede Kamer, behalve het CDA, wil dat het kabinet meer geld in het stadsvernieu wingsfonds stopt voor de sanering van vervuilde wo- ningbouwlokaties. Een aantal gemeenten, waar onder Breda, kampt met ern stige vertraging van woning bouwplannen omdat de grond is vervuild en moet worden ge saneerd. Dat brengt de gemeenten, die sinds vorig jaar verplicht zijn bouwlokaties te onderzoeken op vervuiling, in de problemen omdat zij moeten wachten tot het rijk geld geeft voor de sa nering. Door deze stagnatie verliezen zij rente en mogelijk hun woningbouwcontingenten. Om deze knelpunten op te lossen, wil de PvdA dat het ka binet 100 miljoen gulden -de geraamde stagnatiekosten - extra uitgeeft in de periode 1989 tot 1992. Ook D66 en de PPR eisen extra geld. De WD wil twintig procent van de extra honderd miljoen die het kabinet heeft toegezegd voor het milieu, gebruiken voor de bodemsanering. De rest van het geld moet elders worden gevonden, bijvoorbeeld in ge deeltelijke financiering door de gemeenten zelf en goedkopere saneringen. Staatssecretaris Heerma (Volkshuisvesting) wil voorals nog niet horen van extra geld en wordt daarin gesteund door het CDA. Evenals CDA'ster Oomen vindt hij dat de ge meenten de stagnatie aan zich zelf hebben te danken. Als zij beter hadden gepland en de procedures zorgvuldiger ge volgd, zouden nooit vertragin gen zijn ontstaan, oordeelt Heerma. Heerma vindt ook dat de ge meenten laks omspringen met het principe 'de vervuiler be taalt'. De gemeenten verzui men van de grondeigenaar een bodemonderzoek en een even tuele sanering te eisen en ver spelen daarmee de kans de kos ten te verhalen op de vervuiler. In opdracht van Heerma is een grootscheeps onderzoek naar vervuilde bouwlokaties gedaan in de vier grote steden en in 22 gemeenten die meer dan 5000 verouderde huurwo ningen hebben. Uit dit onder zoek bleek dat de gemeenten veertig procent van de woning bouwplannen, in totaal 10.105 woningen, niet konden uitvoe ren omdat de grond moet wor den gesaneerd. Deze vertragin gen, is de verwachting, zullen de komende j aren oplopen. AS In Rotterdam hebben ze HET antwoord gevonden op vervuilde grond. Er wordt niet meer schoongemaakt, maar er wordt een leeflaag aangebracht. Een leeflaag? Ja een leeflaag. Zo'n leeflaag bestaat uit een schone deklaag en een zogenoemde regulerende laag. In simpel Nederlands heet dat: zand erover. De leeflaag is natuurlijk DE oplossing voor de milieuproble matiek. Overal waar zich in ons land verdachte plekken bevin den, leggen we een leeflaag en schoon is ons landje. Zo'n leeflaag opent volstrekt nieuwe perspectieven. We zul len straks helemaal geen afvalproblemen meer hebben. We dumpen de troep gewoon ergens op een weiland en als we een aardig bergje hebben, doen we er een leeflaag over. We kunnen zo jaren vooruit. Ergens in de volgende eeuw is Nederland inmiddels door de opeengestapelde leeflagen zo heuvel- of zelfs bergachtig dat we 's winters niet meer het land uit hoeven om een redelijke ski piste te vinden. Onze toekomstige wielrenners vinden in hun thuisomgeving zoveel geaccidenteerd terrein dat ze als volleerde klimmers eindelijk weer eens kans maken in de Tour. Als we een beetje opschieten met vervuilen, zitten we straks mooi op hoogte als de poolkappen smelten en Nederland nor maal gesproken onder water zou moeten lopen. Wie durft er nog te beweren dat milieuvervuiling slecht is? MERIJN DEN HAAG (ANP) - Koninr n Beatrix en prins Claus brengen komende zomer een officiet, bezoek aan Groot-Brittannië. Het bezoek, dat duurt van 28 tot 30 juni, wordt de afsluiting van de festiviteiten in Groot-Brittanië en Nederland ter gelegenheid van de herdenking van de regeringsperiode van Willem III en Mary. In het kader van de Willem en Mary-herdenking hebben ko ningin Elizabeth en prins Philip in juli een driedaags officieel bezoek aan Nederland gebracht. Driehonderd jaar geleden be gon de regeringsperiode van de Nederlandse stadhouder Wil lem III en zijn vrouw Mary als koning en koningin van Enge land, Schotland en Ierland. ROERMOND - De 120 aandelen van de failliete ex-advocaat mr. Baruch Moszkowicz in Patrimonium, de BV van de advo- catenfamilie Moszkowicz uit Maastricht, zullen 8 november openbaar verkocht worden. Het balanstotaal per 31 december 1986 van deze BV is ruim 8 miljoen. Het zichtbare vermogen op deze balans (zonder de stille reserves, met name in het on roerend goed) is ruim 5,7 miljoen. De verkoop geschiedt door veilinghuis De Meerman in Veghel in opdracht van mr. H. Emmerig te Den Bosch en drs. P. van Steensel te Roennond, de curatoren in het faillissement van mr. Baruch. Deze heeft een schuld van ruim 1,5 miljoen nage laten. DEN HAAG (ANP) - Staats secretaris Evenhuis (Econo mische Zaken) ziet reden noch mogelijkheid in te grij pen bij de eind september door de drie grote koffiebran- ders in ons land doorgevoerde verhoging van de koffieprijs. Ook het aspect van een eco nomische machtspositie met strijd voor het algemeen be lang krachtens de Wet econo mische mededinging is niet aan de orde. Evenhuis heeft dit de Tweede Kamer meegedeeld in ant woord op schriftelijke vragen van de WD'er Van Erp. De liberaal kon een prijsverho ging niet rijmen met de situa tie dat de wereldkoffieprijs juist laag is. Staatssecretaris Evenhuis - FOTODESTEM/JOHANVANGURP EINDHOVEN (ANP) - Philips heeft met de vakbonden overeenstemming bereikt over de manier waarop 900 van de 3.400 arbeidsplaatsen van de divisie Consumer Electronics moeten verdwijnen. In de nacht van vrijdag op zaterdag waren de partijen uiteengegaan, omdat de besprekingen waren vastgelopen. Woensdagochtend hielden 500 personeelsleden van Consumer Electronics een werkonderbreking van anderhalf uur om de eisen van de vakbonden kracht bij te zetten. Tussen de middag werd het werk nogmaals onderbroken om van de vakbonden te horen dat er overeenstemming was bereikt Overeengekomen is dat in 1989 nog geen ontslagen vallen. Philips was volgens de bonden van plan alleen het eerste kwartaal van '89 te beginnen met de ontslagen, maar van de kant van de multinational wordt dat ontkend. De ontslagen zouden uiterlijk 1 januari 1990 ingaan en nu is dat 1 april 1990 geworden, aldus J. van Reenen, hoofd sociale zaken van Consumer Electronics. LELYSTAD (ANP) - Op het IJsselmeer is ter hoogte van Andijk een geladen bietenschip gezonken, zo meldt Rijkswaterstaat in Lelystad. Over de oorzaak, alsmede om welk schip het precies gaat, is nog niet bekend. Reddingsboten, boten van Rijkswaterstaat, de rijkspolitie te water en bergingsvaartuigen zijn naar het gezonken schip onderweg om hulp te bieden. De bemanning is volgens het kustvrachtcentrum in IJmuiden in een rubberboot van boord gegaan. Er hebben zich volgens de politie geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. DEN HAAG (ANP) - De Sociaal-Economische Raad (SER) zal de regering vrijdag geen unaniem advies kunnen geven over het plan om het minimumloon en de uitkeringen in 1989 op het zelfde niveau te houden als dit jaar. Het ziet ernaar uit dat de SER wel voorstander is van verhoging van de kinderbijslag. Voor een verhoging van het vakantiegeld ziet de SER geen aanleiding. Dit blijkt uit het woensdag verschenen ontwerp-advies dat een commissie uit de SER heeft opgesteld. Die commissie is een evenredige vertegenwoordiging van de Raad. De vertegenwoordigers van de werknemers willen een verhoging van minimumloon en uitkeringen, de werkgevers zijn voorstander van het kabinetsplan. De onafhankelijke leden (Kroonleden) zullen de doorslag moeten geven voor een positief danwel een negatief advies.

de Stem | 1988 | | pagina 3