dl Eerste slag Duitsers Beckenbauer: 'Niet verliezen' SPORT 1 INVULLING LINKERFLANK BLUFT VRAAGTEKEN Warm draaien voor "Spiel des Jahres' UITSLAGEN E TERNEUZEN fDMAKING ONNODIG VERLIES TECHNISCH BETER JONG ORANJE Tumult rond column' van Cruijff Ruzie Clerc en S ij brands gemeentel gemeente I AUGSBURG - De eerste s|ag was voor de Duitsers. [Gisteravond beslechtte de [Bondsrepubliek de jeug- Nederland UNTERHACHING/MUNCHEN - Bondscoach Thijs Libregts heeft op minstens één onderdeel zijn voorganger Rinus Michels geëvenaard. Nederland Vraagstuk WK- imjwel premie identiek Spanning DUITSERS WEIGEREN SHIRTJES TE RUILEN MET ORANJE Achterwerk Aanvoerder Theorie WOENSDAG 19 OKTOBER 1988 NIEUWSOVERZICHT Voorzitter FA moet aftreden Ratcliffe terug bij Wales Myers zestien maanden geschorst Nederlaag Jan Timman ;e Koerier. ir van Terneuzen brengt ter dat vanaf 20 oktober I98g aand voor een ieder ter in. ir Gedeputeerde Staten van ïen ontwerp-besluit inge- [lid 1 van de Wet Geluidhin- ig van een geluidzóne rond ein Oostelijke Kanaaloever nweg-Driewegen te Terneu- iluit met bijbehorende teke- stukken kunnen worden in. imeente-secretarie van Ter- ik Bolwerk 4, te Terneuzen de mogelijkheid het ont- zien bij het bureau Milieu- Provinciale griffie te Middel- gen van 09.00 uur tot 12.00 I0 uur tot 16.00 uur. Gedu- genoemde termijn kan een bij het college van Gedepu- in Zeeland, Postbus 6001 iurg, bezwaren indienen te^ ktober 1988. r van Terneuzen. ibrteren het geld rollen, kier. INDERWET wethouders van Terneuzen rning aan het bepaalde in arti- .Igemene Bepalingen Milieuhy- e kennis dat op 5 september aanvraag is ingekomen van V. de Zeeuw, Geraniumstraat een vergunning ingevolge de oprichten en in werking heb- ersbedrijf (met spuitcabine) op lijk bekend Mr. F.J. Haarman- bekend gemeente Terneuzen, 013 (ged.). ndere terzake zijnde stukken van heden voor een ieder ter nte-secretarie, afdeling alge- el tot 19 november 1988 elke tot 12.00 uur en van 13.30 tot londerdag van 19.00 tot 22.00 tukken wensen in te zien op in 19.00 tot 22.00 uur, worden ooraf mededeling te doen (tel. gewenst kan tijdens de kan- elinge toelichting worden ver and vanaf heden kunnen ge en schriftelijk bij het College en Wethouders worden inge- een bezwaarschrift indient, persoonlijke gegevens niet be- mondeling bezwaren worden sen openbare zitting op dins- 88 om 10.00 uur in het stad- waarbij tevens gelegenheid een gedachtenwisseling over het bevoegd gezag, de aan-- ele overige aanwezigen, otte de aandacht op, dat de en hebben ingebracht op de wijze en een ieder, die aan- e redelijkenwijs niet in staat is legenheid zuilen worden ge- tegen de ontwerp-beschikking ber 1988. ethouders meester retaris vakje benutten, entie wordt in een groter de advertentie met het belangrijkste n bondig. lummer in de advertentie op. smakkelijk en snel. ZIJKANT HET BEDRAG Voor toezending van brieven extra te betalen. Als n groene betaalcheque of een giro- of bankoverschrijving) staling ontvangt u een Ij u echter f 4,- ïing moeten brengen. Jagblad De Stem, f inleveren op onze kantoren. Prijs incl. 6% BTW •f 6,07 f 8,09 f 10,11 f 12,13 f 14,15 f 16,17 DE STEM I duitgave van de kraker van vandaag in haar voordeel: 2-0. J In het met 9.000 toeschouwers I gezette Rosenau-stadion van lAugsburg waren het twee fou- 1 (en van doelman Ed de Goey (Sparta) die de onnodige Ne- I derlandse nederlaag inleidden. I Het was voor het eerst in de ge- I schiedenis dat Jong Oranje een wedstrijd van de Westduitse [leeftijdgenoten verloor. Vorig I jaar won Jong Oranje beide duels. In Augsburg werd de tweede wedstrijd in de (nieuwe) EK- kwalificatie gespeeld. Oranje, vorig jaar nog halve finalist, is na de 1-1 van IJsland en het verlies van gisteren nu al drie punten achterop geraakt bij de Oosterburen. Het verlies van gisteren was onnodig. Oranje was technisch beduidend beter, maar leunde naarmate de wedstrijd vor derde meer en meer op de de fensie. In de 64ste minuut be sloot doelman De Goey, nota bene een dispensatiespeler, de machteloze Duitsers de hel pende hand te reiken door een makkelijk schot van Dammeier DOOR TED VAN LEEUWEN van de benen te laten weg springen, waarna Bierhoff de score opende. Vijf minuten la ter dook de Sparta-keeper over een inzet van invaller Effen- berg heen: 2-0. De tactiek van bondscoach Nol de Ruiter was op counters gericht. Hij had gehoopt op de snelheid van de door PSV aan Beveren uitgeleende Viscaal en Van Ankeren. De eerste bleef onder de maat, de TGV van Zwolle gedijt door zijn gebrek kige techniek alleen als vleu gelspits. Tegen de matige Duit sers was het breekijzer Jeroen Boere gewenst, maar de VW- er bleef op de bank. Zoals bondscoach De Ruiter ook voorbij ging aan spelers als Regtop, Bergkamp, Roy en Sneekes die in deze ploeg niet zouden misstaan. Een drie- spitsen-systeem past Oranje beter dan het flauwe counter- spelletje. „Het verschil is", al dus De Ruiter, „dat we vorig jaar een fysiek sterke ploeg hadden. Ondanks de nederlaag zit in onze ploeg meer perspec tief dan in de Duitse." JONG WEST-DUITSI.AXD - JONG ORANJE 2-0 (0-0) - 64. Bierhoff 1-0, 68. Effenberg 2-0. Scheidsrechter: Negreira (Spa), toeschouwers: 9.000. Gele kaart: Alflen (Jong Oranje). JONG WEST-DUITSLAND: Reek (Werder Bremen); Metz (Karlsru- her SC), Binz (Eintracht Frank furt), Strehmel (VFB Stuttgart) en Luginger (Schalke 04); Steffen (Uerdingen), Effenberg (Bor. Mön- chengladbach), Möller (Borussia Dortmund), Dammeier (Hannover '96) en Reinhardt (Leverkusen); Witeczek (Uerdingen) (Kober/ Hamburger SV) en Bierhoff (Ham burger SV). Jong Oranje: De Goeij (Sparta); Elzinga (FC Twente), Plomp (FC Utrecht), Duim (PEC Zwolle) (Frank de Boer/Ajax) en Scharmin (FC Twente); Alflen (FC Utrecht), Linskens (PSV) en Richard Witschge (Ajax) (Vurens/Sparta) Van Ankeren (PEC Zwolle), Vis caal (Beveren) en Laamers (Vites se). STAND 1. West-Duitsland22004(5-0) 2. Finland21012 (2-4) 3. IJsland20111(2-3) 4. Nederland.20111(1-3) Oranje in nevelen gehuld MÜNCHEN - Johan Cruijff heeft verbijs terd gereageerd op een column in het blad Welt am Sontag waarin afgelopen weekeinde zogenaamd uit zijn mond voor Oranje vrij pijnlijke opmerkingen zijn op getekend. „Ik heb de laatste tijd met geen enkele Duitse ver slaggever gesproken", meldde Cruijff vanuit Barcelona. In de column, opgesierd met het portret van Cruijff en boven de aan hef de woorden 'Von Jo han Cruijff' veegt de coach van Barcelona de vloer aan met Oranje en het Nederlands voetbal. Cruijff spreekt van een bang Nederlands elftal, noemt het voetbal in zijn vaderland van een bela chelijk niveau, zegt dat Libregts een slechte rela tie met zijn spelers heeft en wijst erop dat Van Basten momenteel uit vorm is. Navraag bij Welt am Sontag leerde, dat de co lumn van Cruijff afkom stig is van een journalist bij het Limburgs Dag blad. Volgens een woord voerder van de gerenom meerde Duitse zondags krant heeft de Neder landse journalist de co lumn voor Cruijff ge schreven. „Daar kan geen sprake van zijn", rea geerde Cruijff op de le zing van Welt am Sontag. Gisteren is dat door de betrokken Nederlandse medewerker van Welt am Sontag ook toegegeven. Hij zei alleen wat oude uitspraken van Cruijff, aangevuld met Cruijff- teksten die hem door be vriende Catalaanse jour nalisten werden aangele verd, aan zijn Duitse rela ties te hebben gegeven. Inmiddels is zowel door Welt am Sontag als de Nederlandse journalist Sezegd, dat er sprake van een misverstand tussen hen beide moet zijn ge weest. De derde partij, Cruijff zelf, overwoog aanvanke lijk een proces aan te spannen tegen de toch ge respecteerde Duitse krant, maar heeft besloten de jaak op zijn beloop te la- Hij heeft de selectie van Oranje in een paar dagen tijd tot een hechte eenheid geboetseerd. Maandagavond al maakte hij de opstelling voor de kwalifica tiewedstrijd tegen de Duitsers bekend. In Hotel Huber in Un- terhaching bezwoer hij zijn spelers die opstelling niet uit te laten lekken, om het zijn tegen strever Franz Beckenbauer niet al te gemakkelijk te ma ken. Heel braaf hielden de spe lers gisteren hun mond op slot. Een hecht Oranje hulde zich volledig in nevelen. Er is de zelfde sfeer ontstaan als vier maanden geleden in Hamburg. Het kleine maar dappere Ne derland wapent zich tot de tan den om in een vijandige omge ving het grote boze Duitsland te verslaan, zoiets moet destijds amateurpsycholoog Rinus Mi chels zijn spelers hebben voor gehouden. Met dit verschil voor Libregts, dat Nederland nu de underdogpositie niet meer kan opeisen met een Europese titel op zijn conto. I an onze speciale verslaggevers JtoTTACH-EGERN - Net als Nederlandse internationals 4ftnüfn °°k He Westduitsers mark oftewel (44.000 gul- iym ze er in slagen de eind- S/an de strijd om de we- in it voetbal, over twee j aar Italië, te bereiken. Het enige vraagstuk rond de 'line-up' van het Nederlands elftal behelst de invulling van de linkerkant. Komt Silooy linksback te staan met Erwin Koeman voor hem? Of schuift Erwin Koeman naar achter en wordt Witschge linkermidden velder? De eerste optie duidt op een defensief Oranje, waar Li bregts' voorkeur naar uit zou gaan. De tweede mogelijkheid PARAMARIBO (ANP) - De zevende ronde van het WK dammen heeft in de kop groep weinig wijzigingen opgeleverd. Koploper Alexej Tsjizjov ver stevigde zijn positie door een zege op Sadiek. Zijn landgenoot Baljakin nam de tweede plaats van het kiftende Nederlandse duo Clerc-Sij brands (remise) over. De spanning tussen Clerc en Sij brands is hoog opgelopen. Dat ontlaadde zich kort voor hun duel toen Clerc arbiter Thom Nobbe vertelde dat hij Sij brands bij aanvang geen hand zou geven. Hij deelde de arbiter mee dat 'het om meer ging dan alleen de petitie (op initiatief van Sijbrands, red.) inzake de deelneming van de Malinese grootmeester N'Diaye'. Clerc neemt het zijn landge noot ook kwalijk, dat hij zich meer met de buitenlanders be moeit dan met de andere Ne derlanders. Sijbrands heeft protest aangetekend tegen het 'onsportieve gedrag van Clerc. Uitslagen: Autar (Sur)-Alfaisie (Sur) 2-0, Tsjizjov (Sov)-Sadiek (Sur) 2-0, Gantwarg (Sov)-Mamina N'Diaye (Mal) 1-1, Macodou N'Diaye (Sen)-Valneris (Sov) 1-1, Korenewski (Sov)-Kemp (Sur) 2-0, Baljakin (Sov)-Bonnave (Fra) 2-0, Sijbrands (Ned)-Clerc (Ned) 1-1, Van Aalten (Ned)-José Maria (Bra) 0-2, Jansen (Ned)-Wallen (CoR) 2- 0, Issalene (Fra)-Van der Zee (Ned) 0-2. Stand: 1. Tsjizjov 11 punten, 2. Bal jakin 10,3. Clerc en Sijbrands 9 (uit 6), 5. Jansen en Korenewski 9, 7. Mamina N'Diaye 8 (uit 6), 8. Gant warg, Macodou N'Diaye en Valne- ris 8,11. Van Aalten en José Maria 7 (uit 6), 13. Autar en Van der Zee 7. DOOR CHRIS VAN NIJNATTEN is populair in de spelersgroep, omdat men liever aanvallend speelt tegen de Duitsers. Het ligt echter voor de hand dat Li bregts kiest voor Silooy in plaats van Witschge. De bonds coach heeft immers in een eer der stadium al te kennen gege ven in München voor zekerheid te kiezen. „Een gelijk spel is voor ons al genoeg", liet Li bregts weten. Een dag voor het grote tref fen met de Duitsers hebben de Nederlands elftalspelers niet al te zwaar hoeven trainen. Door een muggenplaag in hotel Hu ber had het grootste deel van de selectie, inclusief technische en medische staf, een slechte nachtrust gehad. Tot overmaat van ramp veroorzaakte bonds- arts Frits Kessel 's nachts een electriciteitsstoring in het hotel door op zijn kamer een lamp onhandig te verwij deren. Omdat Oranje volgens de me dische staf aan rust toe is, mochten de spelers gisteravond zelfs niet naar Augsburg, waar Jong Oranje tegen Jong Duits land speelde. De spanning be gint in het Nederlandse kamp toch wel wat toe te nemen. Illu stratief daarvoor was maan- Oranje traint licht op de dag voor de wedstrijd tegen West-Duitsland. Op de voorgrond duelleren Sonny Silooy (links) en Marco van Basten, daar achter gaat reserve-doelman Joop Hiele Erwin Koeman te lijf. - fotoanp dagavond een incident in het spelershotel. Daar arriveerde de Nederlander Rob Hanssen, die tijdens het EK namens de Duitse voetbalbond heel veel hand en spandiensten ver richtte voor Oranje. Hanssen had een kamer geboekt bij Hu ber om net als tijdens het EK weer bij het Nederlands elftal te kunnen zijn. „Maar dat vin den wij niet fijn, Rob", liet KNVB-secretaris Jan Huij- bregts weten aan de verbouwe reerde Hanssen. Huijbregts hield voet bij stuk en Hanssen kon vertrekken. Ook tijdens de training in Unterhaching, 's ochtends was er getraind in het Olympiasta- dion, was er sprake van lichte agitatie onder het gezelschap van Libregts. Niemand mocht de training bekijken. Pers, een handvol reeds neergestreken in knaloranje kleren gestoken supporters en handtekeningen jagers werden van het trai- ninsgcomplex verwijderd. Van de oefeningen van de Nederlanders had echter zelfs Beckenbauer, als hij aanwezig was geweest, niets wijzer kun nen worden. Er werd aan con ditietraining gedaan en de spe lers moesten in groepen op het doel afwerken. Het enige dat daaruit bleek, was dat Bosman in ieder geval speelt, omdat hij keer op keer samen met Rijk aard bij de hoekschoppen de posities bij de eerste paal moest innemen. Vermoedelijke opstellingen: Nederland: Van Breukelen; Van Tiggelen, Ronald Koeman, Rijk aard, Silooy; Van Aerle, Vanen burg, Wouters, Erwin Koeman; Bosman en Van Basten. West-Duitsland: Illgner; Berthold, Buchwald, Fach, Kohier; Hassler, Matthaus, Thon, Brehme; Voller en Klinsmann. Door Chris van Nij natten UNTERHACHING - Rond het ruilen van shirtjes is een ware polemiek ont staan in Beieren, waar de betrokkenen nu toch echt aan het warm draaien zijn voor het 'Spiel des Jahres'. De oorzaak daarvan ligt in het EK-treffen tussen West- Duitsland en Nederland op 21 juni in Hamburg. Dat duel spookt trouwens toch door de hoofden van supporters, voet ballers en bondscoaches. Zel den zullen negentig minuten voetbal zoveel sentimenten hebben losgemaakt, dat bij het eerstvolgende onderlinge pofje de motivatie om er eens flink tegenaan te gaan naar angstwekkende hoogte is ge stuwd. Zoals bekend veegde Ronald Koeman in het Hamburger Volksparkstadion voor bom volle tribunes zijn achter werk af met het zo juist door hem verworven shirt van Olaf Thon. Die actie was ze ker geen staaltje van goede maniereu Maar de Duitsers maken er zich nu wel heel erg druk over. Lothar Matthaus riep gisteren in Rottach Egern uit dat hij na de wed strijd zijn tricot met geen en kele Nederlander meer wil ruilen en Thon beloofde in geen geval zijn shirt met Koe man uit te wisselen. De tradi tionele 'ruilbeurs' na een wedstrijd lijkt vanavond op zijn minst voor een deel ach terwege te blijven. Zulke on derwerpen vormen 'Gefunde- nes Fressen' voor de Duitse boulevardpers. Men raakt er niet over uitgeschreven. „Ik ruil mijn shirt ook niet", reageerde de boosdoe ner van Hamburger in Unter haching. Ik heb spijt van dat gebaar in het Volksparksta dion, maar het paste hele maal, in de vreugde, waarin volgens mij iedere Nederlan der zich in liet meeslepen". Ronald Koeman, die van avond aan zijn 30ste interland begint, moet in München ook om een andere reden het goede voorbeeld geven aan zijn collega's. Hij is immers bij ontstentenis van Ruud Gullit de aanvoerder van ht Nederlandse team. „Ja, ik ben kennelijk reserve-aanvoer der. Als Ruud er niet is, zoals uit tegen Griekenland en thuis tegen Roemenië, dan draag ik de aanvoerdersband. Maar ik probeer me heus ook wel te gedragen als ik die band niet draag hoor". De PSV'er is echter de me ning toegedaan, dat de scheidsrechter aangeeft hoe ver een speler in de wedstrijd mag gaan. „De arbiter be paalt de grenzen, niet ik. In Hamburg, om die wedstrijd er maar weer eens bij te ha len, hebben we alles gedaan om te winnen, alles wat scheidsrechter Igna toeliet. Nou, dat was erg veel, dat geef ik toe". Het begint onderhand inte ressant te worden waarom, afgezien van een verloren WK-finale in 1974, een inter land tussen de Duitsers en de Hollanders zo omgeven wordt met een heuse oorlogssfeer. Koeman heeft daar een theo rie over. „Dat komt volgens mij door de Duitse manier van spelen. Ze gokken erop, dat door hun provocaties alle stoppen bij je doorslaan. Ge beurt dat, dan rollen ze je op. In Hamburg gebeurde dat bijna. Na 1-0 voor hen bracht hun geprovoceer ons tot op de rand van de afgrond. We gin gen er bijna aan onderdoor, maar gelukkig kregen wij ook een strafschop. Woensdag zullen de Duitsers zich niet anders opstellen. Daarom moet onze inzet perfect zijn. Net als op 21 juni moeten we alle persoonlijke duels win nen, dan kunnen we nooit een slecht resultaat boeken". Net als de overige leden van de Oranje-selectie maakt Koeman zich niet al te druk over de afwezigheid van Ruud Gullit. „Dat is voor veel mensen het gesprek van de dag, maar voor ons niet. Ruud is een geweldige voetballer. Ik heb hem er liever wel bij. Maar de grootste kracht van het Nederlandse elftal schuilt in het collectief. Er staat een ijzersterk geraamte; als er een pion wegvalt, kan er zo een nieuwe ingepast worden. Als die minder draait, vangt de rest dat moeiteloos op. Dat is toch nog wel de verdienste van Michels. Dat gevoel heb ik al vanaf de wedstrijd tegen Bulgarije in mei in Rotter dam. Sindsdien staat er een Oranje dat niet gemakkelijk is kapot te krijgen". Van onze sportredactie ROTTACH-EGERN - Franz Beckenbauer heeft zijn ambities bijgesteld. Althans naar buiten-uit. Zijn spelers heeft hij voor gehouden dat zij deze Hol landers makkelijk kunnen kloppen, maar in de publici teit spreekt hij andere taal. „We zullen spelen om niet te verliezen", zei de Teamchef gisteren in het training kamp Rottach-Egern. „De media kloppen de wedstrijd op. Dat leidt tot een onge zond sfeertje. Ik vind dat de spelers zich op de wedstrijd moeten richten en niet op randzaken". De spelers bewegen zich vol zelfvertrouwen door het trainingskamp. Aan alles is te merken dat ze uiterst ge motiveerd zijn Holland te kloppen. „Het verschil met Hamburg van 21 juni zal zijn dat we nu met twee in plaats van drie spitsen spe len", aldus Beckenbauer. De Westduitsers hebben nagelaten de video-band af te spelen. Spelmaker Olaf Thon: „Die band, nee geluk kig niet gezien. Is ook niet nodig, we weten welke fou ten we gemaakt hebben en die zullen we nu niet meer maken. Nederland heeft in die wedstrijd geluk gehad. Maar desondanks verdiend gewonnen, want geluk hoort nu eenmaal bij voetbal. Vandaag wofdt het anders, al was het alleen maar van wege het publiek in Mün chen. Het beste in de Bonds republiek". Hoe diep de EK-nederlaag nog steekt, moge blijken uit de reactie van Jürgen Klins mann op de vraag of hij nog naar de videoband van 21 juni heeft gekeken: „Nee! Daar ben ik nog niet aan toe. Over een jaar of drie mis schien". LONDEN (RTR) - Philip Carter, voorzitter van de Engelse voetbalbond FA, is dinsdag tijdens een vergadering ge dwongen zijn functie neer te leggen. Carter, eveneens praeses van Everton, en vice-voorzitter David Dein (Arsenal) werden aangesproken voor hun lei dende rol bij de pogingen een super-league op te zetten. Volgens de andere leden van de FA hadden Carter en Dein de belangen van hun verenigingen, Everton en Arsenal, bij de onderhandelingen over de televisierechten laten prevale ren boven die van de voetbalbond. Carter miste in de stem ming de steun van twee verenigingen om in de voorzitters positie te blijven: 3314-29%. Dein werd 'duidelijker' van zijn functie ontheven: 37%-23%. Elke ploeg uit de eerste divisie heeft anderhalve stem. SWANSEA (Rtr) - Wales voetbalt vandaag tegen Finland met Ratcliffe en Vandenhauwe in het hart van de verdedi ging. Hiermee is de concurrent van het Nederlands elftal in de voorronden van het wereldkampioenschap weer op volle sterkte. Ratcliffe stond negen maanden aan de kant wegens een hernia-operatie. Hij heeft inmiddels twee wedstrijden voor Everton gespeeld en werd door Wales' bondscoach Terry Yorath direct weer opgeroepen. Ratcliffe neemt ook de aan voerdersband weer over van Ian Rush. ST LOUIS (Rtr) - Gebruik van dope in de selectiewedstrij den is Angel Myers niet alleen op een verwijdering uit de Olympische zwemploeg voor Seoul komen staan, ze raakte ook haar Amerikaanse records kwijt en werd bovendien voor zestien maanden geschorst. De tuchtcommissie van de Amerikaanse zwembond sprak de straffen in St Louis uit. Angel Myers, die altijd haar on schuld bepleitte, werd geschorst voor nationale en interna tionale wedstrijden van 8 augustus 1988 tot januari 1990. Voorts werd bepaald, dat Angel Myers zich bij een even tuele terugkeer in de zwemsport minimaal aan drie doping controles dient te onderwerpen. REYKJAVIK (ANP/AFP) - Jan Timman heeft maandag avond voor de twaalfde ronde van het wereldbekertoernooi in Reykjavik zijn partij tegen de IJslander Johan Hjartar- son verloren. De met wit spelende Amsterdamse grootmeester bezet met zes punten en een afgebroken partij de negende plaats. De ranglijst wordt nog steeds aangevoerd door het Sov jet-drietal Michael Tal, Alexander Beljavski en Jaan Ehl- vest. Zij kwamen alledrie in de twaalfde ronde remise over een. Op een halfje volgt wereldkampioen Gary Kasparov, ook uit de Sovjetunie. Wint Timman zijn hangpartij tegen de Hongaar Lajos Portisch, dan voegt hij zich bij Kasparov en diens landgenoot Andrej Sokolov. Uitslagen twaalfde ronde: Petursson (IJsl)-Kortsjnoi (Zwi) 0-1, Nunn (GBr)-Tal (Sov) (4-(4, Spasski (Fra)-Kasparov (Sov) Vt-Vt, Beljavski (Sov)-Sokolov (Sov) (4-(4, Timman (Ned)-Hjartarson (IJsl) 0-1, Sax (Hon)-Portisch (Hon) 0-1, Ehlvest (Sov)-Ribli (Hon) ti-%, Nikoloc (Joe)-Speelman (GBr) (4-(4, Joessoepov (Sov)-An- dersson (Zwe) (4-(4. Stand: 1. Tal, Beljavski en Ehlvest 7(4, 4. Sokolov, Kasparov 7, 6 Joessoepov, Nunn, Hjartarson 6(4,9. Timman 6 1,9.10. Sax 6,11. Andersson, Speelman, Nikoloc, Kortsjnoi 5(415. Ribli 5,16. Spasski 4(4,17. Portisch4 1,18. Petursson3(4. WK-kwalificatie Luxemburg - Tsjechoslowakije 0-2 (0-2) - 25. 0-1 Hasek, 0-2 31. Chovanek. Stand groep 7:1. Zwitserland 1 10 0 2 (4-0), 2. Tsjechoslowakije 1 1 0 0 2 (2-0), 3. België 0 0 0 0 0 (0-0), 4. Portugal 0 0 0 0 0 (0-0), 5. Luxemburg 2 0 0 2 0 (0-6). EK-kwalificatie jeugdploegen Groep 1: Bulgarije - Roemenië 2-1 (1-0). Groep 2: Engeland - Zweden 1-1 (1-0), Polen - Alba nië 0-0. Groep 3: Sovjetunie - Oostenrijk 2-2 (1-2). Groep 5: Schotland - Joegoslavië 0-2 (0- 0). Oefenvoetbal Feyenoord-Wilhelmus (Voor burg, hoofdklasse) 3-1. Doel punten Feyenoord: Mitchell, Van Geel en Csinga (e.d.). Doel punt Wilhelmus: Wiliemse. FC Twente-IJsselmeervogels (Spakenburg, eerste klasse, zat.) 6-0. Doelpunten FC Twente: Keur (4), Balm en Schmidt. TENNIS Toernooi Frankfurt Eerste ronde: Nijssen (Ned)- Bates (Eng) 6-4,6-7 en 4-6. GP-toernooi Wenen Eerste ronde: Schapers (Ned)- Palandjian (VSt) 6-0, 6-0; Svensson (Zwe)-Grabb (VSt) 6- 2, 6-4; Muster (Oos)-Lauren- deau (Can) 6-4,1-6,6-3. Toernooi Zürich Eerste ronde: Schultz (Ned)- Frankl (WD1) 6-1, 6-2; Pospisi- lova (Tsj)-Paulus (Oos) 6-7, 6-1, 7-5; Van Rensburg (ZAf)-Cec- chini (Ita) 6-1,6-2. Indoortoernooi Tokyo Eerste ronde, herenenkelspel: Becker (WD1) - Seguso (VSt) 6- 4, 6-3; Matsuoka (Jap) - Cahill (Aus) 7-6 (8-6), 6-1; Goldie (VSt) - Frawley (Aus) 4-6, 6-4, 6-3; Gomez (Ecu) - Rive (VSt) 6-4,6- 4. BRIDGE Olympiade Venetië HEREN Uitslag: Nederland-Argentinië 17-13. Eindstand groep A: 1. Grieken land 532 punten, 2. Oostenrijk 513, 3. Verenigde Staten 507, 4. Zweden 494, 5. Polen 487, 6. West-Duitsland 458, 7. Austra lië 457,8. Nederland 455. Groep B: 1. Italië 560, 2. Dene marken 541, 3. Engeland 537 en India 528. De eerste vier ploegen gaan over naar de kwartfinales. DAMES Uitslagen: Nederland-China 23-7, Nederland-Spanje 20-10, IJsland-Nederland 25-5. Eindstand: 1. Engeland 496, 2. Mexico 471,3. China 447,4. Zwe den 436, 5. Nederland 417. In de kwart-finales spelen: Enge land, Mexico, Frankrijk, Dene marken, Verenigde Staten, Oostenrijk, Bulgarije en Cana da. PARALYMPICS TAFELTENNIS Goud: Nederlands herenteam: Niels Rohof (Amstelveen) en Rein Zijda (Gouda). ATLETIEK Goud: Jaennette Jansen (Wes- terhaar), rolstoel dames 3000 m., Ans Bouwmeester (Apel doorn), kogelstoten. ZWEMMEN Goud: Jacqueline Nannenberg (Groningen) en Marco Elout (Borne)

de Stem | 1988 | | pagina 7