'Consument snapt er niets van' ol in Sas keersweek HOOFDPLAAT Inspraakavond over Knetemann fietst Napoleonhoeve open dorpslan van Eede Voorwaardelijk en boete voor verkoper softdrugs KORT ZEEUWS lerlaag van de tegen it-Niklaas ZAKENNIEUWS Geen postbus op Eiland IJK NIEUWS Insignekamp voor scouts PLAATSELIJK NIEUWS MARKTEN Spotters naar Woensdrecht Controle Politie houdt jongeman aan na autoinbraken ,g STEM VAN ZEELAND 4 WOENSDAG 19 OKTOBER 1988 T20 dorp. POLITIE STAAT HANDEL LANG TOE CONSUMPTIEPRIJZEN MELK ALS EEN RAKET OMHOOG Ongelimiteerd Import Eerste lustrum school Oostburg Vrouwenraad houdt cursus voor penningmeesters CDA-Zeeland over Europa Aardenburg Eede Schoondijke Echtpaar Riemens wint reis naar Amerika 'SERVICE VAN PTT IS GOED' aan rookartikelen gestolen Verder worden een tmW versterker en een cassette^ vermist. Mede-eigenaar J r deed daarvan gisteren aan gifte bij de gemeentepolitie van Terneuzen. HOEK - Bij een door de ge. meente politie van Terneuzen gistermorgen op de kruist, Molendijk-Hoekseweg ge. houden snelheidscontrole werd negentien keer een pro. ces verbaal uitgeschreven. Er passeerden tijdens de con trole 282 voertuigen, pj hoogstgemeten snelheid be- droeg 111 kilometer terwijl maximum 80 is toegestaan. fé Het Wapen van Zeeland werd een kaartwedstrijd in bieden zonder roem gehouden tussen de aldaar gevestigde kaartclub DW en de kaart club van café De Vriendschap uit Terneuzen. DW boekte een ruime overwinning. De individuele uitslag was als volgt: 1. P. Verberkmoes, De Vriendschap, 2. C. Kaan, 3. c, Florussen, allen van DVV. |aarde heeft een bijzonder ac- ewerkstelligen in de vriend- jd tegen de Belgische derde deze pretentieuze topclub in de arde slechts een 1-2-nederlaag waarde-doelman Guust de Schepper in actie komen op het schot van Frederik Massa on schadelijk te maken. In de 1-: stand kwam geen verandering. Zondermeer een knap resultaat van de thuisploeg, ondanks het feit dat Sint-Niklaas een ge vaarlijke aanvaller Joris Cor net miste. Deze wedstrijd werd ook ge houden ter gelegenheid van de ingebruikname van de nieuwe lichtinstallatie. Het was burge meester A. Kessen van Honte- nisse die deze installatie voor de wedstrijd officieel ingebruik stelde. Van onze correspondent TERNEUZEN - De gemeen tepolitie van Terneuzen heeft de 20-jarige CM. uit Sluiskil aangehouden en in verzekering gesteld. De jon geman heeft inmiddels een aantal inbraken in gepar keerd staande auto's bekend en diefstal van benzine. Dinsdagmorgen werd de ge meentepolitie gealarmeerd dat in Biervliet werd ingebroken in auto's. Toen de politie daar ar riveerde waren de inbrekers verdwenen, maar het spoor leidde naar Sluiskil, waar M. ■s werd aangehouden. De politie [t heeft het vermoeden dat M. nog meer op zijn kerfstok heeft en stelt in samenwerking met de rijkspolitie van de groep mid den Zeeuwsch-Vlaanderen en nader onderzoek in. e k it at te week voor de herfstvakantie :eburcht uit Sas van Gent een ia: verkeer en de buurt. Gedu- het thema centraal in de lessen n activiteiten. lende verkeersborden. Politie man Paul de Groene leerde de kinderen uit de jongste groepen donderdag goed oversteken. Ook werd de politiebus uitvoe rig door de kleintjes bekeken Een bezoek aan de op nf1 schoolplein geparkeerde VVN- caravan en een gezamenlijke feestelijke viering in de awe van de school vormden de al- sluiting van de verkeersweek. WN-secretaresse Marijke Hemelsoet-de Jager van de ai* deling Axel-Sas van toonde zich bijzonder tevreae ovrr het verloop van de week- „De kinderen hebben eIJorT genoten en tevens heel wat op gestoken." De verkeersweek op De Valckeburcht is innwu® traditie geworden. Zo'n t» jaar geleden werd de weck v initiatief van onderwijzer Maas en WN-man J- v Bambost voor het eerst o| :n e 1- ;k ig ;n ie ï- )e e- sn ,e- a- h- n- a- in tl- 'Camping op de Vossekaai' Van onze verslaggever jOOFDPLAAT - De dorpsraad van loofdplaat wil dat er iets gaat ge uren met het nu al j aren braaklig- rende terrein de Vossekaai bij het De raad vraagt in een brief, die volgende week naar de gemeente gaat, of een deel van het terrein niet voor een zacht prijsje verkocht kan worden aan de Hoofdplaatse ondernemer A. Comelis. Voorzitter van de dorpsraad J. van den Ameele wil op deze Wijze proberen iets met de Vossekaai te doen. Van den Ameele: „Comelis heeft duidelijk la ten blijken dat hij een kampeerterrein in Hoofd plaat wil. Hij heeft een tijd geleden een stuk grond gekocht aan de Schoolstraat. Maar daar mocht volgens het bestemmingsplan geen kam peerterrein komen. Onlangs heeft het college Comelis een perceel grond bij het voetbalveld aangeboden. Voor dat veldje van driekwart hec tare zou een symbolisch bedrag betaald moeten worden van een gulden". „Nogal wat raadsleden maakten toen bezwaar omdat het te goedkoop van de hand gedaan zou worden. Ook enkele omwonenden waren niet ge lukkig met de lokatie aan de Zeedijk", zegt Van den Ameele. Volgens Van den Ameele biedt het plan van de dorpsraad uitkomst. „Een bungalowpark op de Vossekaai kunnen we zo langzamerhand wel vergeten. Er wordt al meer dan twintig jaar over die lokatie gepraat en we zijn er nog niets wijzer van geworden. Het terrein ligt nog steeds braak. Waarom verkoopt de gemeente het terrein niet voor een zacht prijsje aan Comelis? Er kan be gonnen worden met een kampeerterrein, nie mand heeft er last van en er gebeurt eindelijk wat met de Vossekaai. We sturen de brief begin volgende week op naar de gemeente en de heer Comelis". Met dit initiatief wil de voorzitter van de dorpsraad voorkomen dat de plannen voor een kampeerterrein doodbloeden. „Als er niets ge beurt komen we in de moeilijkheden. Met Hoofdplaat gaat het al niet zo goed, er gaan nog steeds mensen weg. Daarom is het een goede zaak dat deze plaats een impuls krijgt. Een kam peerterrein kan veel goed maken. De toeristen kunnen Hoofdplaat weer een impuls geven". EEDE - Op dinsdag 25 oktober kunnen de bewoners van e en directe omgeving hun oordeel geven over het ont werp dorpsplan voor de kern van Eede. De inspraak-avond wordt ge- mogelijk te maken en te hou- houden in de Hof van Eede. Het ontwerpplan gaat over werk- aamheden op het gebied van verkeer, bedrijven, bestrating, welzijn, riolering, woningen, speel- en groenvoorzieningea Er staan zaken in het plan die verbeterd of veranderd moeten worden, of die extra aandacht nodig hebben. Het ontwerpplan kwam tot stand door een nauwe samen werking van een viertal men sen uit de kern Eede met de ge meente, provincie en de Heide- mij. De bedoeling van dit plan is om de kern Eede zo leefbaar den. Het aanpakken van Eede gaat de gemeente veel geld kos ten. Op dit moment wordt voor een groot bedrag het dorpsplan voor Sint Kruis uitgevoerd. Verder moeten ook de Aarden- burgse Kaai en Nieuwstraat nog een 'beurt' krijgen. De Aardenburgse gemeenteraad heeft voor Eede wel krediet af gedwongen, maar de vraag is of nog voor het eind van dit jaar de werkzaamheden in Eede kunnen beginnen. De inspraakavond in de Hof van Eede begint om 19.30 uur. Van onze correspondente MIDDELBURG - Jarenlang al verkocht de 32-jarige Mid delburger M.J. vanuit zijn woning hasj aan een grote groep klanten. De zaken gingen zelfs zo goed, dat hij met zijn handel zo'n 2.000 per maand verdiende, en dat was het moment waarop hij zijn uitkering stopzette. De politie wist van dit alles, en yy ggn onvoorwaardelijke ge vangenisstraf niet op zijn plaats achtte. J. werd veroor deeld tot een geheel voorwaar delijke gevangenisstraf van drie maanden met daarnaast een boete van 1.000 plus ver beurdverklaring van de inbe- slaggenomen spullen. liet hem rustig zijn gang gaan. Tot de dag van 30 mei, toen er zonder enige waarschuwing vooraf een inval werd gedaan in het pand aan de vismarkt. De gehele aanwezige voorraad met een handelswaarde van 9.000 plus een bedrag van f3.800 werden in beslag geno men. Gisteren stond de Middel- irger voor de politierechter, waar officier van justitie mr. een gevangenisstraf eiste van een maand, plus nog eens twee maanden voorwaardelijk en verbeurdverklaring van de ■"beslaggenomen hasj voorraad en het geld. Evenals bij een vorige gele peld ging J.'s raadsman mr. Smit uitvoerig in op het vervol dat in Nederland 'an plaats tot plaats nogal ver kilt. Het gedogen van het ge bruik van softdrugs enerzijds, het bestraffen van de ver- >P ervan anderzijds, noemde ook nu weer hypocriet, •ooral ook omdat andere ver wende middelen zoals alco- M en tabak wel verkrijgbaar «W. Door de verkoop van een eerlijk produkt' tegen rede- JJke prijzen zou zijn cliënt bo- 'endien een sociale functie lebben vervuld in de samenle- hng. Als 'marktleider' in deze tranche bewaakte J. op Wal meren de prijs en de kwaliteit fan de softdrugs, die de gebrui- ta bij hem konden kopen, «inder zich daarvoor in crimi nele kringen te hoeven bege ven. Als reden voor de inval na laren van 'gedoogbeleid', noemde de politie klachten van klvk woners' z°udeu ben van het komen en gaan de klanten. „Volstrekt on- bpelijk, en bovendien on- waarschijrüijk", zo stelde mr. die de politierechter erop m»'j frietkraam tegen- de woning van J. hoogst- Wschijnlijk een veel grotere (lawaaiige) klanten te perken kreeg, i,°"tierechter mr. Branden ds bepaalde tenslotte, dat herwegingen voor wat be- j'det vervolgingsbeleid en sntM a functie van bonafide Wdrugs-verkopers, voor de embank niet terzake doende L'^dat die verkoop nu een- vpj ,no8 steeds door de wet dnoJt Wordt. Wel terzake Dolit,6 von.d hij het feit, dat de vorm6 na iaren> zonder enige at ridVan Waarschuwing voor- .^v°ninë van J. was bin- Reden waarom Gerrie Kneteman rust uit op de schouders van speaker Pierre Eijsackers. - FOTO WIM KOOYMAN EERST WAREN er de boterberg en de melkplas. Toei kwam de quotering; boeren moesten melkproduktie én koeien in gaan leveren. Vervolgens was er een melktekort, gevolgd door de import van melk vanuit België en Duitsland. En als klap op de vuurpijl gaan nu de consumptie-prijzen van melk als een raket om hoog, ook weer als gevolg van het melktekort. Stuk voor stuk waren het ontwikkelingen op de zui- velmarkt die goed waren voor grote krantekoppen. Maar wie niet heel goed thuis is in de zuivelwereld is het verband tussen het een en het ander al lang duis ter. Melkveehouder en NCB-bestuurder Jan Sweep uit Etten-Leur onderneemt, desgevraagd, een poging om licht te scheppen in de duisternis. Door Kees den Exter niet .Na te „ALS DE limonade drie cent per liter duurder wordt, dan hoor je de Consumentenbond niet. Laat ik dat vooropstel len. Anderzijds snap ik ook wel dat de consument niks snapt van deze prijsverho ging, na alle ontwikkelingen op het zuivelfront". Jan Sweep laat er geen mis verstand over bestaan dat die ontwikkelingen de indivi duele melkveehouder slecht zijn uitgekomen: tuurlijk staat geen boer juichen als hij koeien moet opruimen. Maar de laatste ja ren zijn er ook positieve ont wikkelingen geweest. De ren te-daling en de lagere vee- voederprijzen hebben per ge middeld bedrijf 30 tot 40.000 gulden opgebracht. Als ge volg van beter veevoeder en andere ontwikkelingen is de melkgift per koe fiks geste gen. Vijf, zes jaar geleden was 6000 liter per koe nog heel netjes. Nu zit hier in Etten- Leur een bedrijf dat tegen de 10.000 liter per koe per jaar aanschommelt. Hij zit daar mee bij de Top-Tien van Ne derland, maar evengoed geeft het een ontwikkeling aan. Bo vendien hebben de laatste ja ren de melkveehouder ge leerd om tussen de kwartjes ook naar de dubbeltjes te kij ken. Ik wil daar maar mee zeggen dat in de bedrijfsvoe ring meer en beter op de kleintjes wordt gelet. En daar viel nog volop te halen. Reden tot klagen is er voolopig niet". Jan Sweep is echter te veel organisatie-man om dan maar meteen te juichen: „De melkveehouder maakt goede jaren door. Maar reden tot juichen is er pas als het ook de akkerbouwer, de biggen- fokker goed gaat. Die zitten nu in een diep en naar ik vrees structureel dal". Het verbeterde inkomen van de melkveehouder is be paald niet de rechtstreekse oorzaak van de prijsstijgin gen waar de melkconsument vandaag de dag mee te ma ken heeft: „Nee, dat is een heel ander verhaal. Dat loopt via Brussel". Tot aan het begin van de ja ren tachtig konden zuivelcor- teerde in de ontwikkeling van nieuwe markten. De produktiebevorderende maatregelen kostten de EG echter miljarden. Om dat tij te keren kwam de melkquote ring, de produktiekorting per land, per boer. De boterberg en de melkplas slonken, als sneeuw voor de zon. Daar za ten de zuivelconcern, met hun danig opgevoerde verwer kingscapaciteit, met hun duur ontwikkelde markten, te kij ken naar een melkstraaltje dat alsmaar dunner werd. Melkveehouder Sweep: ik zou wel willen uitbrei den. FOTO DE STEM/DICK DE BOEF poraties rij wel ongelimiteerd produceren: overschotten aan boter en melkpoeder werden opgekocht door 'Brussel' en bij de export naar landen buiten de Europese Gemeen schap paste Brussel het ver schil bij tussen de lagere we- reldprijs en de EG-prijs. Dat was een klimaat waarin de vooraanstaande Nederlandse zuivelindustrie zijn produk- tie-capaciteit opvoerde en gi gantische bedragen inves- Melkveehouder Sweep weer: „En in die omstandigheden kan ik heel goed begrijpen dat de concerns er alles aan doen om hun aanvoer op peil te houden, bijvoorbeeld door import. Mij stoort het niet dat ik quotum heb moeten inleve ren en dat mijn coöperatie nu melk importeert vanuit Bel gië. Een andere vraag is of ik mijn melkveestapel niet zou willen uitbreiden. Natuurlijk zou ik dat wel willen. Een mens wil vooruit. Grond heb ben we genoeg en met wat voer bij kopen zou het alle maal best lukken. Maar ik praat over een illusie. De Mestwet verbiedt mij om mijn veestapel uit te brei den". Voorlopig betaalt de consu ment het gelag van het Brus selse beleid. In krap vier jaar tijd steeg de wettelijke mini mumprijs voor een liter volle melk van 1,18 naar 1,32. Die prijsverhoging zou nog veel forser zijn uitgepakt als niet in het najaar van '86 en eveneens als gevolg van een ingreep in de EG-hoofdstad, diezelfde minumprijs eenma lig met zeven cent verlaagd was. Van onze verslaggever BRESKENS - Met het stuk rijden van een papieren Are de Triomph heeft wielren ner Gerrie Knetemann gis teren de vernieuwde cam ping Napoleonhoeve offi cieel geopend. Met toespraken van onder meer burgemeester J. Kruize, dijkgraaf Th. Cambier en eige naar A. Boomert werd de ope ning nog eens verbaal beves tigd. Het was zelfs zo druk op de hoeve dat er zelfs een aantal gasten buiten moest wachten. De familie Boomert moest vorig jaar gedwongen door de Delta-werken een eindje op schuiven. Het terrein werd aanzienlijk uitgebreid. Ook kwam er een aantal faciliteiten bij, zoals een luxe zwembad. Na dé officiële opening deelde de Kneet handtekeningen uit aan de jeugd. Van onze correspondent HOEK - Zo'n tweehonderd gidsen, verkenners en zee verkenners uit geheel Zeeuwsch-Vlaanderen be zetten komend weekeinde De Braakman. Na het succes van voorgaande jaren wordt dan weer een in signekamp gehouden. Waren voorheen alleen groepen uit de Kanaalzone en Oost-Zeeuwch- Vlaanderen aanwezig, dit jaar nemen ook de West-Zeeuws- Vlaamse goepen deel. De scouts ut Terneuzen, Sluiskil, Sas van Gent, West- dorpe, Axel, Oostburg, Aarden burg, Kloosterzande en IJzen- dijke konden kiezen uit zes ve- schillende insignes, te weten toneel, koken, zwerven, kam peren, pionieren en brandpre ventie. Aan het kamp gingen heel wat voorbereidingen vooraf. Tijdens een voorbereidings middag kregen de deelnemers een instructieboekje over het gekozen insigne, waarmee ze de afgelopen weken zelfstandig aan de slag konden gaan. Dit weekeinde moeten ze hun kun nen tonen en wordt een en an der getoest. Aan het eind van het weekeinde wordt dan het insinge met het bj behorende certificaat uitgereikt. De voor bereidingen op het iinsigne- kamp zijn gebeurd door de eigen leiding van de deelne mende groepen. Het geheel staat onder leiding van spelad- viseur voor de verkenners Jan Duine. Van onze verslaggever OOSTBURG - De Prins Willem Alexanderschool voor speciaal en voortgezet speciaal onderwijs in Oost burg viert woensdag 2 no vember het eerste lustrum. In het kader van het vijfjarig bestaan van de onderwijsin stelling wordt op die dag een feestelijke ouderavond gehou den. De schoolleiding heeft voor deze bijzondere avond een speciaal programma gemaakt. Om 18.00 uur worden de ouders en andere belangstel lenden ontvangen, waarna een wandeling gemaakt wordt door de 'winkelstraat' van de school. Daarna worden de genodigden een wafelmaaltijd aangeboden in het schoolcafé. Om 19.00 uur kijkt R. Boender terug op de eerste levensjaren van de scho len. Daarna start het eigenlijke feestprogramma, dat verzorgd wordt door de leerlingen en leerkrachten van de school. Na de pauze worden nog dia's vertoond over het school kamp. GOES - De Zeeuwse Vrou wenraad geeft op dinsdag 15 november van 10.00 tot 16.00 uur een penningmeesterscur sus in hotel Terminus in Goes. De gratis cursus staat onder leiding van Monique Royen, en is vooral bedoeld voor vrouwen die een vrijwil lige bestuursfunctie vervul len. Zij komen er meer te we ten over kasboekenjaarreke ningen, begrotingen en subsi dies. GOES - Het CDA-Zeeland wijdt de algemene ledenver gadering van maandag 14 no vember -20.30 uur in hotel Goes- grotendeels aan Euro pa. Op het programma staat een inleiding door Euro-par lementariër J. Maij-Weggen. Zij spreekt over 'de functie van de Europese Volkspartij' en de 'Europese eenwording'. BENOEMING - Mejuffrouw C. van Deuren, medewerkster op de gemeentesecretarie van Aardenburg afdeling Alge mene Zaken, wordt per 1 ja nuari 1989 benoemd op de se cretarie van 's-Gravendeel. COENSDIKE - In bejaarden tehuis Coensdike wordt don derdag 20 oktober een kaart avond gehouden, die ook toe gankelijk is voor ouderen van buiten het tehuis. Aanvang 19.30 uur. KAARTING - In De Hof van Eede werd een kaarting ge houden. Uitslag bieden: 1. Rita van Rie, 2. Alfons Ver- straete, 3. Medard Rijckaert. Jokeren: 1. Marie de Vos, 2. Alma Dhondt, 3. Marie- Christien Cocquit. EXCURSIE - De dorpsraad 'Een kern waar pit in zit' houdt zondag 30 oktober een excursie naar het stadspark Tudor in Brugge, waar een kruidentuin te bezichtigen is. Dit alles onder leiding van een gids. De mogelijkheid be staat ook om een bezoek te brengen aan de abdij van Ze venkerken. SOOS - De soos voor alleen staanden West-Zeeuwsch- Vlaanderen houdt zaterdag 22 oktober een dansavond in zaal Wijffels. Het orkest De Apollo's verzorgt de muziek. Er wordt ook bingo gespeeld en een loterij gehouden. Aan vang 20.00 uur. Z AAMSLAG - Het echtpaar Riemens uit Hoek is winnaar ge worden van de reis naar Amerika, beschikbaar gesteld ter ge legenheid van de renovatie van vier Zaamslagse zakea Uit duizend goede inzenders van een prijsvraag trok notaris Van Stee de kaart van de familie Riemens. Die waren de trekkings datum al helemaal vergeten en nogal ondersteboven toen ze vernamen dat zij de gelukkige winnaars waren. De overhandigde reischeque is een jaar geldig. KAPELLE, 18 oktober - Fruit veiling: Cox Orange Pippin, 55.100 kg: kl. 1 55/00 0,42-0,59, 60/65 0,75-1,00, 65/70 1,00-1,22, 70/75 1,30-1,50, 75/85 1,30-1,48, 80/85 1,06-125, 85/90 0,73. Kl. 2 55/60 0,34, 60/65 0,41-0,63, 65/70 0,40-0,89, 70/75 0,55-1,07, 75/80 0,47-0,97, 80/85 0,47-0,76, 85/90 0,40-0,61. Sierappel, 100 kg: kl. 2 50/55 0,56, 55/60 1,39, 60/65 1,78. Zoete Ermgaard, 2600 kg: kl. 1 55/60 0,55-0,63, 60/65 0,98-1,07. Kl. 2 50/55 0,17, 55/60 0,52, 60/65 0,82. Elstar, 85.900 kg: kl. 1 60/65 0,33- 0,35,65/70 0,61-1,12,70/75 0,81-1,48, 75/80 0,98-1,49, 80/85 0,84-1,39, 85/90 0,75-0,91, 90/95 0,48. Kl. 2 60/65 023-0,38, 65/70 0,32-0,75, 70/75 0,43-0,98, 75/80 0,57-1,18, 80/85 0,48-0,99, 85/90 0,37-0,77. Dijkmans zoet, 5.400 kg: Kl. 1 60/70 0,43, 70/80 0,59,80/90 0,39. Golden Delicious, 84.800 kg: kl. 1 60/70 025-0,30, 70/80 0,58-0,73, 80/90 0,60-0,68, 90+10 0,46. Kl. 2 70/80 0,32,80/90 0,35. Goudreinet- te, 42.700 kg: kl. 1 65/70 025, 70/75 0,32-0,41, 75/85 0,32-0,50, 85/95 0,32-0,42, 90+10 0,32. Kl. 2 65/70 024, 70/75 0,32, 75/85 0,34-026, 85/95 0,33. Rode boskoop, 53.100 kg: kl. 1 65/70 0 27, 70/75 0,39-0,51, 75/85 0,41-0,65, 85/95 0,32-0,54, 95+10 0,32-0,41. Kl. 2 65/70 024- 028,70/75 0,36-0,42,75/85 0,44-0,48, 85/95 0,33-024, 95+10 0,32. Kar mijn de Sonnaville, 33.400 kg: kl. 1 60/70 0,31-0,35, 70/80 0,96-1,08, 80/85 0,97, 85/90 0,69-0,70, 90+10 0,51. Kl. 2 60/70 024-0,30, 70/80 0,32-0,62, 80/85 0,34-0,64, 85/90 0,32-0,49, 90+10 0,33-0,41. Jona gold, 80.700 kg: kl. 1 65/70 0,59- 0,68,70/801,07-1,57,80/85 1,05-1,46, 85/90 0,77-120, 90/95 0,59-0,83, 95+10 0,44-0,63. Kl. 2 65/70 028, 70/80 0,38-122, 80/85 027-122, 85/90 0,36-1,06, 90/95 0,53-0,58, 95+10 0,39. Conference, 31.100 kg: kl. 1 55/65 123-1,37,65/751,33-1,47, 75/85 125. Kl. 2 45/55 0,69-0,85, 55/65 0,88-121,65/75 0,80-1,02. Co- misse de Paris, 100 kg: kl. 2 00/70 020, 70/80 0,35. Gieser Wildeman, 1300 kg: kl. 1 50/55 0,76-0,82, 55/60 1,13-1,19, 60/70 1,34. Kl. 2 45/50 023,60/70 1,03. Beurre Alexander Lucas, 500 kg: kl. 2 65/70 0,51, 70/80 0,77, 80/90 0,75. Bramen doornloos ds. x 200 gr., 140 ds.: kl. 2 0,80-1,00. Totaal aantal colli 43.197. Schilappels Golden n 65/op 36-80, 37-40. Witte Kroet 16.90. Peren: kroet 18.60. Groenteveiling: Tomaten krat, 110 krat: kl. 1A 5,50, B 5,50. Verpakt fruit: Cox Orange Pip pin, 9990 kg: kl. 1 70/75 1,10-1,47, 75/80 1,09-1,43, 80/85 1,01-127, 85/90 0,77. Karmijn de Sonnaville, 1980 kg: kl. 1 75/80 0,95, 80/85 0,92, 85/90 0,72, 90/95 0,53. Jonagold, 9020 kg: kl. 1 75/80 1,31-1,49, 80/85 1,18-1,41, 85/90 1,13-121, 90/95 0,90-1,04, 95+5 0,71. Totaal aantal colli: 2763. AMSTERDAM, 18 oktober Aardappeltermijnmarkt: In bintje 50mm opw. april kwamen 108 contracten tot stand tegen 27,50 tot 2720. In bintje 50mm opw. mei kwamen 10 contracten tot stand tegen 28,50 tot 28,30. De stemming was kalm. Van onze verslaggever AARDENBURG - De bewoners van woonkern 't Eiland hoeven niet te rekenen op een eigen postbus. De gemeente Aardenburg heeft navraag gedaan bij de PTT in Oostburg en kreeg te horen dat de service in de buitengebieden (on der meer 't Eiland) goed is. Tijdens de Aardenburgse raadsvergadering van vorige maand vroeg raadslid E. Ram- melaere (eigen lijst) of er bij 't Eiland geen brievenbus kon worden geplaatst. Het raadslid zei dat er er veel animo was on der de Eiland-bewoners voor een PTT-brievenbus in de woonkern. Volgens de gemeente is de service van de PTT in het ge bied goed genoeg. Zo heeft elke PTT-klant het recht om brie ven aan de postbode mee te ge ven voor verzending. Ook heeft elke postbode een voorraadje postzegels bij zich en een regis ter voor aan te tekenen stuk ken. Verder komt de PTT, als er om gevraagd wordt, de pen sioenen aan huis uitbetalen. Wanneer de mensen in het bui tengebied een boodschap aan de PTT-beambte willen mee geven, kunnen ze aan de eigen brievenbus een briefje hangen. Daarop staat of de postbode even aan wil bellen en de bood schap in ontvangst wil nemen. Van onze verslaggever WOENSDRECHT - De vliegbasis Woensdrecht opent vandaag zijn deuren voor 500 spotters: lucht vaartliefhebbers die er hun hobby van maken om zoveel mogelijk foto's van vliegtuigen te verzamelen. Zij krijgen in Woensdrecht de gelegenheid om foto's van de geparkeerde NF 5 vliegtuigen te maken. De spotters, die uit alle delen van Nederland komen, ko men op verschillende tijdstippen in groepsverband de ba sis binnen. Elke groep krijgt een uur de tijd om rond te neuzen. De basis is vandaag niet toegankelijk voor ander publiek.

de Stem | 1988 | | pagina 15