bestuur kinderzorg wil subsidie van terneuzen toerist Flinke boete voor autorijden zonder verzekering Aardenburgsche Steen toeristische attractie Spannend zaal voetbaltoernooi in Terneuzen Koffieconcert in Den Dullaert druk bezocht Kleine nederlaag van Vogelwaarde tegen topclub Sint-Niklaas Basisschool in Sas hield verkeersweek Cursus anderstaligen gaat nu toch van start Inspraak dorpslan Voorwaa boete vo verkopen POLITIERAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS DE STEM VAN ZEELAND 3 WOENSDAG 19 OKTOBER 1988 TERNEUZEN - De Stichting Kin dercentra Terneuzen en omgeving heeft bij de gemeente Terneuzen een verzoek om 34.500 gulden subsidie ingediend voor drie speciale plaat sen in het kinderdagverblijf De Wip Wap. Behouden Vaart een jaar actief iff STEM VAN Z Hond dood Inbraak Controle Terneuzen Zaamslag Politie houdt jongeman aan na autoinbraken ARBEIDSBUREAU KOMT TE HULP de St. Antoniusschool. POLITIE STAAT T16 'Extra plaatsen in Het gaat hier om plaatsen voor kinderen die om medische of sociale redenen in het dagverblijf geplaats zouden moeten wor den, maar door de lange wachtlijst voor het opvangcentrum tussen wal en schip raken. Volgens het bestuur wordt in toenemende mate een beroep op het kinderdagverblijf gedaan in situaties waarin eigenlijk sociale en medische kwesties een rol spelen. Het gaat dan vooral om kinderen, dan wel gezinnen, die op een of andere manier in een achterstandssituatie verkeren zonder dat opname in een behandelingsinstelling aan de orde is. Daarbij komt nog dat de laatste jaren steeds meer gebruik wordt gemaakt van het kinder dagverblijf. Ook door zogenaamde twee-verdie ners, die evenwel meer een beroep doen op de plaatsen die de afgelopen jaren door bedrijven zijn 'gekocht'. Hoe dan ook; de wachtlijst voor De Wip Wap groeit gestadig en dit kan problematisch zijn voor kinderen die direct geplaatst zouden moe ten worden. In een begeleidende brief geeft het bestuur enkele voorbeelden aan. Gedacht wordt dan aan plaatsingsmogelijkheden voor kinderen van alleenstaande, werkloze ouders die naar school willen gaan, kinderen van ouders die ern stig ziek zijn en niet over hulp kunnen beschik ken en mogelijkheden voor kinderen uit (tijde lijk) instabiele gezinnen. Het bestuur wil, uitgaande van de reeële be hoefte, minstens drie kindplaatsen in De Wip Wap erbij krijgen. Volgens directrice I. Herrebout van De Wip Wap ligt er een taak weggelegd voor de ge meente in deze. „De laatste tijd krijgen we steeds meer mensen bij ons die in noodsituaties verke ren. We zitten echter door de vele aanvragen met een grote wachtlijst. De gemiddelde wachttijd ligt nu rond een half jaar. Wij vinden dat de ge meente in deze de helpende hand zou moeten bieden. Vandaar het subsidieverzoek. Verder ho pen we binnenkort met wethouder J. van Rooijen over deze kwestie van gedachten te wisslen," aldus de directrice. TERNEUZEN - De 25-jarige Terneuzenaar SV. had in de afgelopen decembermaand een auto gekocht, waaraan nog wat gesleuteld moest worden. Op de 22e maakte hij een proefritje, sloeg de bocht om en botste in het Wilgenplat- soen op een auto. Toen de gealarmeerde politie V. om zijn verzekeringspapie ren vroeg kon hij deze niet te voorschijn toveren. Een ver grijp dat V. dinsdag op een boete van 500 gulden en vier maanden voorwaardelijke rij ontzegging kwam te staan. Officier van justitie mr. T. Lind had gisteren tijdens de zitting van het Terneuzense kantongerecht weinig lovende woorden over voor de onverze kerde automobilist. De Terneu zenaar, zo bleek uit het relaas van de officier, staat inmiddels te boek als recidivist op dit ge bied. In het recente verleden werd hij al eens eerder voor onverzekerd rijden beboet. V. voerde aan dat 'wanneer hij de aanrijding niet had plaatsgevonden er niets aan de hand was geweest.' „Dat doet niet terzake," benadrukte Lind, „want U had zonder verzeke ring niet achter het stuur moe ten kruipen." De officier uitte ook kritiek aan het adres van de beklaag de, omdat hij de schade die hij veroorzaakt had bij de tegen partij nog niet eens vergoed had. „Een typisch voorbeeld van hoe anderen in de proble men kunnen raken en daar til ik zwaar aan," aldus Lind. De officier eiste dan ook de maxi mum boete van 500 piek en vier maanden niet rijden. Kantonrechter mr. B. Ver hoeven vonniste conform de eis met uizondering van de rijont zegging. V. kreeg nog wat res pijt De Sassenaar R.T. voelde zich op Driekoningendag opge jaagd door een automobilist die pal achter hem reed. Hierdoor trapte hij het gaspedaal steeds dieper in, waardoor hij op een gegeven moment met negentig kilometer over de Sasse West kade raasde. Toen de achterlig ger langszij kwam realiseerde T. dat het om een surveillance wagen van de rijkspolitie ging. De officier wuifde T's aange voerde excuses simpel weg door te stellen dat hij zich niet had moeten laten opjagen. Ze ker niet op een plaats waar een maximumsnelheid van vijftig kilometer van kracht is. Mr. Lind eiste dan ook 175 gulden boete of vier dagen hechtenis. De kantonrechter vonniste conform. Op 26 januari van dit jaar reed J. de V. uit Hulst met zijn auto over de Terneuzense Veerstraat. Hij werd aange houden door de politie en ge constateerd werd dat de auto van De V. niet APK-gekeurd was. De aangeboden schikking had de Hulstenaar niet betaald. „Ik leef van een uitkering, die bekeuring kon ik niet betalen," luidde De V's verweer. De officier hield de Hulste naar voor dat 'rijden zonder keuringsbewijs ook steeds duurder wordt' en eiste 180 gul den boete of vier dagen zitten. De 23-jarige R.W. uit Graauw werd bij verstek ver oordeeld tot het betalen van in totaal 1075 gulden boete. Op 13 maart van dit jaar was W. aan gehouden in een rijdend onver zekerd wrak op de Stationsweg in Hulst. Ook de overige reis documenten kon W. de politie niet tonen. Voor deze overtre dingen eiste de officier in totaal 810 gulden boete en een onvoor- waardelijke rijontzegging van vier maanden. W. had ook een snelheids overtreding op zijn kerfstok. Begin januari van dit jaar raasde hij met een vaart van 98 kilometer over de Sluiskilse Oostkade. Voor deze overtre ding eiste de officier nog eens 265 gulden. De kantonrechter vonniste conform. De zaak tegen MW. uit Vo gelwaarde die bekeurd was wegens het rijden in een niet gekeurde auto, maar naar zijn zeggen niet in de auto gereden had, werd aangehouden. Eerste trad de Koninklijke Ste delijke Harmonie op onder lei ding van Johan de Witte. Dit uit 55 leden tellende korps Van onze correspondent TERNEUZEN - De Terneu zense buurtvereniging Be houden Vaart wil het eerste jaar niet ongemerkt afslui ten. Voor de leden en buurtbewo ners worden zaterdag 27 okto ber op het grasveld naast de LTS twee tenten opgetrokken. Vanaf 09.00 uur start een rom melmarkt voor j ong en oud. De toegang is gratis. Daar naast houdt de buurtvereni ging een Vlaamse kermis. Als extra worden er tevens ver schillende demonstraties ge houden. Om 14.00 uur kunnen de kinderen in de basisschool leeftijd een gratis ballon opha len en meedoen aan de ballon- nenwestrijd. Vanaf 19.00 uur komt de oudere jeugd aan de beurt. Voor hen wordt een ta lentenjacht en play back-show gehouden. Aansluitend is er een disco. Opgave voor beide evenementen bij de bestuursle den van de buurtvereniging. Van 1-april-grap tot 'monument'. FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever AARDENBURG - De Aardenburgsche Steen die door de steenfabriek als 1- april-grap op de Markt werd geplaatst, trekt be hoorlijk wat toeristen. Af gelopen zomer namen tientallen vakantiegan gers een kiekje van de steenklomp. De meegte mensen vroegen zich af waar de steen van daan kwam. De reacties van de toeristen waren zeer ver schillend. Sommigen dachten dat het een overblijfsel was van de middeleeuwse gevan genis (vanwege de zware ketting), anderen zagen er een soort Apeldoornse zwerf kei in. Over het algemeen vonden de toeristen het een fraai stukje vakwerk. Afgelopen juli heeft de be denker van de grap, de Aar- denburgse Steenfabriek, de steenmassa aangeboden aan de gemeente. Het bedrijf zal in het gevaarte de tekst Aar denburgsche Steen laten houwen. Verder wordt het gevaarte, dat toendertijd nogal willekeurig op de Markt werd gedumpt, recht gezet. Het college is blij met deze onbedoelde toeristische at tractie en zal de raad op 27 oktober voorstellen de steen hoop in dank te aanvaarden. Aardenburg wacht met spanning op de volgende 1 april-grap. HULST - De Koninklijke Stedelijke Harmonie hield zon dag een van haar traditionele koffieconcerten in Den Dul laert te Hulst. Ongeveer 300 belangstellenden en sympathi santen konden genieten van twee optredens met totaal ver schillende programma's. voerde diverse concourswerken uit. Vooral met het spectacu laire muziekwerk Cordillefas de los Andes (de Bergencyclus) van Malanda in een bewerking van Kees Vlak, oogstte met veel succes. Na de pauze trad de harmo nie Volharding uit Oostvoorne op onder leiding van A. Glotz- bach. De harmonie had een po pulair programma uitgezocht, dat in de smaak viel bij het aanwezige publiek. De wijze waarop de dirigent de diverse nummers introduceerde was op zich al een vrolijke noot. Het publiek bracht de beide korpsen na afloop een staande ovatie. Hiermee was het pro gramma voor Oostvoorne nog niet afgelopen. Vanaf 14.30 uur maakte het korps een rondgang via de Tivoliwijk door Hulst, een optreden dat door het pu bliek op prijs werd gesteld. Na de rondgang waren de muzi kanten en hun meegekomen familieleden in de gelegenheid verder kennis te maken met Hulst. Na een diner vertrok het gezelschap om 20.30 uur rich ting Oostvoorne. Gezien de re acties van hun muziekvrienden kan de Koninklijke Stedelijke Harmonie terugzien op een ge slaagde uitwisseling. Het is de bedoeling dat een tegenbezoek wordt gebracht in de zomer van 1989. KAPELLEBRUG - Maan dagavond rond tien uur is bij een aanrijding met een perso nenauto de herdershond van E.S. uit Hulst gedood. Het dier stak plotseling de Gent- sevaartstraat over. De auto mobilist B. van de G. uit Ter neuzen kon de hond niet meer ontwijken. Bij de aanrijding werd het voertuig licht be schadigd. TERNEUZEN - Bij een in braak in restaurant Vijverhof aan de Frederik van Eeden straat te Terneuzen is voor enkele honderden guldens aan rookartikelen gestol» Verder worden een i versterker en een cassett^ vermist. Mede-eigenaar j deed daarvan gisteren a; gifte bij de gemeentepok van Terneuzen. HOEK - Bij een door de meente politie van TerneuJ. gistermorgen op de kruisj Molendijk-Hoekseweg houden snelheidscontrol werd negentien keer een pt:. ces verbaal uitgeschreven passeerden tijdens de eon trole 282 voertuigen, p, hoogstgemeten snelheid be. droeg 111 kilometer tentf maximum 80 is toegestaan. COLLECTE - De in Terneu zen gehouden collecte ten bate van de Nierstichting Ne derland heeft in Terneuzen opgebracht een bedrag van 4267,36. In Zaamslag was dat 949,15. KAARTWEDSTRIJD - In ca fé Het Wapen van'Zeelanj werd een kaartwedstrijd bieden zonder roem gehoud» tussen de aldaar geves v kaartclub DW en de kaan club van café De Vriendschaj uit Terneuzen. DW boekt een ruime overwinning, p individuele uitslag was al volgt: 1. P. Verberkmoes, ft Vriendschap, 2. C. Kaan, 3, Florussen, allen van DW. Van onze sportmedewerker VOGELWAARDE - Vogelwaarde heeft een bijzonder ac ceptabel resultaat weten te bewerkstelligen in de vriend schappelijke voetbalwedstrijd tegen de Belgische derde klasser Sint-Niklaas. Tegen deze pretentieuze topclub inde derde klasse moest Vogelwaarde slechts een l-2-nederlaa[ incasseren. In het veld was het nauwelijks waarneembaar dat er twee ploegen van groot niveau-ver- schil bezig waren. Vogel waarde trok zich niets van de reputatie van Sint-Niklaas aan en voetbalde ontspannen en aanvallend. Al na tien minuten konden de circa 300 aanwezige toeschouwers juichen. Uit een hoekschop van Michel Pieters scoorde Marco van Vlierberghe 1-0. Op dat moment werd de wedstrijd gekenmerkt door wisselend voetbal. De eerste kans voor Sint-Niklaas kwam na ruim een kwartier, maar in valler-doelman Patrick Vonck stopte fraai een inzet van Mike Obiku, een Nigeriaanse inter national die onlangs nog actief was in Seoul en nu getest wordt door de Belgische club. Naar mate de eerste helft vorderde, werd de druk van Sint-Niklaas groter en werd duidelijk dat de mannen van trainer/speler Paul Theunis technisch wat meer bagage in huis hadden. Toch moest de Sint-Niklaas-doelman een tiental minuten voor rust nog alle zeilen bijzetten en een schot van Jos Lambert, na een combinatie met Honnie Claes- sens, te stoppen. Pas kort voor de pauze zou Sint-Niklaas op gelijke hoogte komen. Het was de topscorer van die ploeg, Ka- rel Cornelisse, die van afstand 1-1 aan liet tekenen. Ook na de pauze bood Vogel waarde knap tegenstand. De bezoekers hadden er zelfs een strafschop voor nodig om op voorsprong te komen. Het was Boban Ylic die in de 62e minuut 1-2 scoorde. Daarna werd de thuisploeg nog gevaarlijk via Harold de Rijk, na goed aange ven van Arno Wauters en moest de ingevallen Vogel waarde-doelman Guust di Schepper in actie komen op he schot van Frederik Massa on schadelijk te maken. In de 1-ï stand kwam geen veranderinj Zondermeer een knap resultaa van de thuisploeg, ondanks he feit dat Sint-Niklaas een ge vaarlijke aanvaller Joris Cot net miste. Deze wedstrijd werd ook ge houden ter gelegenheid van ingebruikname van de nieuwe lichtinstallatie. Het was burge meester A. Kessen van Honte- nisse die deze installatie voo de wedstrijd officieel ingebni stelde. Van onze correspondent TERNEUZEN - De gemeen tepolitie van Terneuzei heeft de 20-jarige CM. ui Sluiskil aangehouden en verzekering gesteld. De jon geman heeft inmiddels aantal inbraken in gepar keerd staande auto's bekend en diefstal van benzine. Dinsdagmorgen werd de ge meentepolitie gealarmeerd da in Biervliet werd ingebroken» auto's. Toen de politie daar ar riveerde waren de inbreken verdwenen, maar het leidde naar Sluiskil, waar E werd aangehouden. De politie heeft het vermoeden dat M. nog meer op zijn kerfstok stelt in samenwerking rijkspolitie van de groep m den Zeeuwsch-Vlaanderen nader onderzoek in. Leerling van Het Kompas op weg naar een doelpunt tegen Van onze correspondent TERNEUZEN - De Dag-en Avondscholengemeenschap Zeeuwsch-Vlaanderen kan toch beginnen met een taalcur sus voor Hoger Opgeleide Anderstaligen (HOA). Het Ge westelijk Arbeidsbureau (GAB) in Terneuzen heeft de di rectie van de school laten weten de financiën voor de cur sus beschikbaar te stellen. De gemeente Terneuzen stelt gelden beschikbaar voor de scholing van beter gekwalifi ceerde asielzoekers, die ook de taalcursus van de Terneuzense scholengemeenschap kunnen volgen. Het GAB heeft echter wel de voorwaarde gesteld dat de mensen die de HOA-leergang willen gaan volgen zich moeten laten inschrijven als werkzoe kende. De HOA-leergang in Ter neuzen dreigde niét door te gaan omdat het ministerie van onderwijs weigerde om de in tensieve taalcursus voor beter opgeleide anderstaligen te be kostigen. Veel asielzoekers zouden door het niet doorgaan van de cursus gedupeerd kun nen raken. Nu de directie van het Ter neuzense instituut met ge meente en GAB afspraken heeft kunnen maken en de leergang ook heeft opengesteld voor anderstaligen die wel een baan hebben kan het taaipro ject tot juil 1989 doorgang vin den. Mogelijk worden de lessen gegeven in Terneuzen en Hulst. Voor andere inlichtingen kan men zich wenden tot de school. Van onze correspondent TERNEUZEN - Tijdens de tweede dag van het drie daagse zaalvoetbaltoernooi voor basisscholen in sport hal 't Zwaantje in Terneu zen, was het gisteren we derom de beurt aan de jon gens om zich te plaatsen voor de finale. De ploeg van de Torenberg en de Prins Willem van Oranjeschool wisten zich te plaatsen. Om half negen werd begonnen met de poule-wedstrijden in poule C. In tegenstelling tot de wedstrijden van maandag wa ren de ploegen dit keer aan elk aar gewaagd. De strijd om de eerste en tweede plaats ging tussen de ploeg van de Prins Willem van Oranjeschool en de Wiekslag. De strijd tussen beide ploegen werd echtr in het voordeel van de Prins willem van Oranjeschool beslecht. De winnaars van de poules zullen op een nader te bepalen woensdagmiddag tegen elkaar - FOTOWIM KOOYMAN spelen om uit te maken wie zich schoolvoetbalkampioen 1988 mag noemen. Vandaag komen de meisjes aan de beurt. Zij mogen in twee poules uitmaken wie dit jaar winnaar wordt. Er hebben zich negen ploegen ingeschreven. De eindstand zag er als volgt uit: 1. Prins Willem van Oranjeschool 8 punten, 2. Wiekslag 6 punten, 3. Zuidlandschool 4 punten, 4. De Hille 2 punten, 6. De Geule. In poule b kwamen zes ploegen tegen elkaar uit. De strijd ging hier tussen de teams van De Golfslag en De Torenberg. De wedstrijd tussen de beide leidende ploegen werd beslecht in het voordeel van De Torenberg die De Golfslag met 1 doelpunt verschil wist te ver slaan. De einduitslag was als volgt: 1. Torenberg 10 punten, 2. De Golf slag 8 punten, 3. Het Kompas 8 punten, 4. St.-Anthonius 3 punten, 5. Prins Willem van Oranjeschool 2 punten, 6. Wiekslag 2 punten. In totaal namen er vier jongen steams aan dit zaalvoetbaltoernooi deel. De uitslag van maandag 17 oktober was als volgt: poule A: 1. Meerpaal, 2. St.Willibrordschool, 3. Oudevaart, 4. De Zeemeeuw, 5. Oranje Nassau Poule B: I. Op Weg, 2. De Stelle, 3. De Schelde- school, 4. St.Willibrordschool, 5. Op de Hoogte, 6. De Zeemeeuw. SAS VAN GENT - De laatste week voor de herfstvakantie hield basisschool De Valckeburcht uit Sas van Gent een verkeersweek met als thema: verkeer en de buurt. Gedu rende een hele week stond het thema centraal in de lessen en deden de kinderen tal van activiteiten. De hoogste groepen van de school brachten vorige week onder meer een bezoek aan het douanekantoor in Sas van Gent en aan Rijkswaterstaat in Ter neuzen, waar de kinderen uit leg kregen over het werk en onderhoud aan wegen. Maan dag was er een diapresentatie van plaatselijke verkeersitua- ties en (inmiddels een vast on derdeel van de verkeersweek op De Valckeburcht), dinsdag kwam Opa Duister de fietsen van de leerlingen keuren. Die bleken achteraf in goede tech nische staat te verkeren. De kinderen met een goedge keurde fiets kregen allen een sticker. Woensdag maakten kinde ren uit de jongste groepen sa men met ouders en leerkrach ten een wandeltocht in de om geving van de school en oefen den spelenderwijs hun rol in verkeerssituaties en verschil lende verkeersborden. Politie man Paul de Groene leerde® kinderen uit de jongste groepen donderdag goed oversteken Ook werd de politiebus uitvoe rig door de kleintjes bekeken Een bezoek aan de op schoolplein geparkeerde VVK- caravan en een gezamenlijk' feestelijke viering in de w van de school vormden de® sluiting van de verkeerswee» WN-secretaresse Marijk' Hemelsoet-de Jager van di deling Axel-Sas van 1 toonde zich bijzonder tevre® ovrr het verloop van de wee „De kinderen hebben eno™ genoten en tevens heel wat op gestoken." De verkeersweek De Valckeburcht is inmid®_ traditie geworden. Zo'n jaar geleden werd de wee initiatief van onderwijze1 Maas en WN-man J- Bambost voor het eerst opge- 'Cai Van onze verslaggever HOOFDPLAAT - De Hoofdplaat wil dat ei beuren met het nu al j gende terrein de Vos dorp. De raad vraagt in een br week naar de gemeente van het terrein niet voor verkocht kan worden aan ondernemer A. Cornelis. Van onze verslaggever EEDE - Op dinsdag 25 ol Eede en directe omgeving werp dorpsplan voor de k« De inspraak-avond wordt g houden in de Hof van Eede. E ontwerpplan gaat over wer zaamheden op het gebied v verkeer, bedrijven, bestra til welzijn, riolering, woninge speel- en groenvoorziening! Er staan zaken in het plan c verbeterd of veranderd moet worden, of die extra aandac nodig hebben. Het ontwerpplan kwam stand door een nauwe same werking van een viertal me sen uit de kern Eede met de meerite, provincie en de Heió mij. De bedoeling van dit pl is om de kern Eede zo leefba Van onze correspondente MIDDELBURG - Jarenlai delburger M.J. vanuit z groep klanten. De zaken j zijn handel zo'n 2.000 pe het moment waarop hij zij De politie wist van dit alles, liet hem rustig zijn gang gas Tot de dag van 30 mei, toen zonder enige waarschuwi vooraf een inval werd geda, in het pand aan de vismari De gehele aanwezige voorra hasj, met een handelswaar van 9.000 plus een bedrag v, ƒ3.800 werden in beslag gen men. Gisteren stond de Midde burger voor de politierecht waar officier van justitie n Oppe een gevangenisstraf eis van een maand, plus nog ee twee maanden voorwaardeli en verbeurdverklaring van inbeslaggenomen hasj voorra en het geld. Evenals bij een vorige gel genheid ging J.'s raadsman n Smit uitvoerig in op het verve gingsbeleid, dat in Nederlai van plaats tot plaats nogal ve schilt. Het gedogen van het g bruik van softdrugs enerzije en het bestraffen van de ve koop ervan anderzijds, noem ook nu weer hypocri Vooral ook omdat andere ve slavende middelen zoals alc bol en tabak wel verkrijgba zijn. Door de verkoop van e eerlijk produkt' tegen red hjke prijzen zou zijn cliënt b vendien een sociale func' hebben vervuld in de samen] jong. Als 'marktleider' in de branche bewaakte J. op We eheren de prijs en de kwalib yan do softdrugs, die de gebn j kij. hem konden kop* zonder zich daarvoor in criir e kringen te hoeven beg ven. Als reden voor de inval laren van 'gedoogbelei noemde de politie klachten v F bewoners, die last zoud nebben van het komen en ga an de klanten. „Volstrekt o oogrijpelijk, en bovendien o ^arschijnhjk", z0 stelde n Joü Politierechter er dat de frietkraam tege er de woning van J. hoogs waarschijnlijk een veel grote °™ep (lawaaiige) klanten lorken kreeg. h,.„ itierechter mr. Brande all? oepaalde tenslotte, c t JL°Yerwegingen voor wat b dn„ vervolgingsbeleid fractie van bonafi rXFngs-verkopers, voor ziin niet terzake doen fJi ',omdat die verkoop nu ee n°g steeds door de u drJYren wordt. Wel terza boiiv e vond hij het feit, dat vorm6 na iaren> zonder eni af h Van waarschuwing voc woning van J. was bi ballen. Reden waarc

de Stem | 1988 | | pagina 14