De Waranda liep Zware motoren, maar gewone jongens TEGENHEID iOLLEGE MAAKT NEVENFUNCTIES BEKEND, ANDERE GEMEENTEN NIET «JlSponsorloop O ten gesproken? nconfectie i de zeeuw Kikkers houdt twaalfde wijk-volleybaltoernooi KORT VERBAAL Nieuwe rector Tasjesrover aangehouden FOTOSERVICE Verschoore voor Bangladesh PLAATSELIJK NIEUWS AARDENBURG/TERNEU- £EN - Het gemeentebestuur van Aardenburg heeft tot nu toe als eerste en enige college de al dan niet be- aalde nevenfuncties van burgemeester en wethou ders bekend gemaakt. An dere gemeenten laten het tot nu toe op dit punt afweten. sn n ng nieuwste Knaus Liebau Caravans Met spoed Geld nodig! 01860-13055 Discreet lenen! 02265-3344 #8 Film MOTORTREFFEN VAN 'THE WANDERERS' IN MAGRETTE Clichébeeld Overlast Sensatie Goede doel Kinderkunst in Terneuzense bibliotheek Inbraak Botsing Diefstal Vernieling Tas geroofd In de berm Winkeldief Vals honderdje Hulst Bazar in De Lindenhof succesvol Voormalig zwembad St.-Jansteen wordt gesloopt Eiffeltoren in Westdorpe Been afgerukt bij ongeval ïk om te zoenen particulieren sdankje, jubileum, receptie, 'rte, verloving, overwinning, Abraham, openbare dank, door, mag best eens in de de pagina familieberichten, iet en duur hoeft het niet te igels kosten een tientje). >er kolom 2,00. Eén grote f 2,55. Voor het plaatsen van Iding met een formaat van 35 enen wij 14,05 toeslag, ven op aanvraag. Bij niet ig wordt 4,00 adm.kosten worden niet geretourneerd. 2 of geef uw tekst 2 dagen f bij één van onze kantoren, igaven stuurt u eveneens 2 latsing naar Postbus 3229, Schriftelijke opgaven worden iccepteerd indien naam en I zijn, ook indien uw betaling Wij behouden ons het recht inder opgaaf van redenen te weigeren, er klachten bereiken over de behoudt de uitgever zich het naam van de opdrachtgever ikend te geven. enlglngsnleuws p 2 kolom op donderdag. LUC iarte gefeliciteerd 16e verjaardag! ia - Harold - Moni- Aardenburg ne emt voortouw Van onze verslaggever Hiermee gaat het Aardenburgse college in op een verzoek van minister Van Dijk van Binnen landse Zaken, die deze zomer middels een circulaire de ge meentebesturen opriep om de nevenfuncties van bezoldigde bestuurders te onthullen. Aardenburg neemt in Zeeuwsch- Vlaanderen het voortouw, want el ders bestaat er weinig animo om op het ministeriële verzoek in te sprin gen. Burgemeester C. Ockeloen ziet geen enkele aanleiding om minister Van Dijk terwille te zijn. „Ons credo is dat een bestuurder zijn gemeentelijke zaakjes goed moet doen. Wat zo'n man of vrouw in zijn vrije tijd erbij doet, gaat niemand aan. De minister moet zich daar niet mee bemoeien. In gaan op zijn verzoek betekent dat be paalde mensen in een bepaald soort daglicht gesteld worden. Ik voel er weinig voor om daar aan mee te wer ken," aldus Ockeloen. Ook in Oostburg is de animo om de bijbanen van betaalde gemeentebe stuurders te onthullen vrij gering. „We hebben als college andere priori teiten," voert burgemeester J. Kruize van Oostburg aan. „Als het echter zou moeten, zie ik geen problemen om het te doen, maar we zijn er nog niet aan toegekomen om deze kwestie binnen het college aan te kaarten," voegt hij er aan toe. In de Oost-Zeeuws-Vlaamse ge meente Hulst is de kwestie binnen B en W wel aan de orde geweest, maar aangezien de Hulster gemeentebe stuurders geen nevenfuncties hebben bij bestuurlijke instellingen, meent burgemeester F. Jacobs dat er geen noodzaak bestaat om het verzoek van de minister in te willigen. Burgemeester A. Kessen, afgelopen weekeinde niet in de regio maar in Vaals, waar de WD een congres hield over de Europese eenwording, had eerder al te kennen gegeven 'geen beetje moeite te hebben met het ver zoek van de minister'. Vooralsnog heeft echter alleen het gemeentebe stuur van Aardenburg de banen en bijbanen van de collegeleden bekend gemaakt. In het mededelingenblad 't Kwa kertje van deze week geeft het college openheid van zaken. Burgemeester E. Jongmans heeft vier nevenfuncties. waarvan één betaalde. Het gaat hier om een commissariaat bij de NV Wa termaatschappij Zuid-West Neder land (WZN). Voorts is Jongmans be stuurslid van het Zeeuws Consultatie Bureau voor Alcohol en Drugs, van de stichting Centrale Welzijnsvoorzie ning in Sassenheim en de Belgisch- Nederlandse Vereniging in Middel burg. Voor deze bestuursfuncties krij gt de burgemeester niets betaald. Wethouder J. de Ridder heeft naast zijn werk als portefeuillehouder voor openare werken nog een baan als di recteur van een installatiebedrijf in Aardenburg. Wethouder A. Keijmel - Cambier doet naast haar gemeente lijke taken alleen nog het huishouden van haar gezin. Onbezoldigd. n ze- met ader ober, arten en in Delft, i/raag 4998- m igens, bus- aller- ok 's 053- v.a. om de winter- a voor op de n. Ge- eisver- im een ig Re- Oude- 04199- keften tevens k voor orraad. week ip aan niet ge- scxhap. 6-2414 lanje .eren s, aanv. caravans/ kampeerartikelen Geïnteresseerd in de 1989-modellen toercara- vans, vouwwagens, tenten en de laatste kampeer- nieuwtjes? Bezoek dan de Intro '89 van 14 t/m 29 okt Georganiseerd door Ver vat Car. en Tentencentnun R'dam, Stadionweg 31, Tel. 010-4321455. Haven- nr. 1047. toercaravans kwaliteit voor een betaalbare prijs. Div. inruilwagens o.a. Kip, Adria, Tabbert, Hobby en Knaus. Inl.: Burg. Freyterslaan 45, Roosendaal, 01650-49136, Bovag erkend, bedrijf ei gen reparatieafdeling alle merken tourcarave gevraagd. De allerhr prijzen. Ook 's avonds en weekends 053-338831 Woningverb./boot/cara- van 12.500 is 60xf 260,- 20.000 is 60xf 417,- I 30.000 is 120x 383,- 40.000 is 120xf 508,- 60.000 is 120x 763,- 80.000 is 120xf 1017,- i Rente v.a. 9,4% Voorschotbank Crefinass Bereikbaar tot 21.00 uur Geen info werkgever. Doorlopend krediet. 10.000 is 200,- p.m. 9.6% 15.000 is 300,-p.m. 9,6% 25,000 is 50O,-p.m. 9,6% 45.000 is 900,-p.m. 9,3% 50.000 is 1000,-p.m. 9,3% 90.000 is 1800,- p.m. 9,3% Theor. loopt. 64 mnd. Nationale Bemiddeling I Geopend 8.30-21.00 uw KL. zelfst. woonr. centrum Breda per >'u 1-1 aan jonger 25-30 jr. liefst homo, noodzaak bij. man Enig huiselijk kontakt wenst. Bij voorkeur kend Br, ZE HEBBEN de naam ruig te zijn. Lange haren, tatoeëringen van top tot teen en tussen hun benen in geknepen vierhonderd kilo gestroomlijnd me taal. De motormannen, liefhebbers van 'heavy metal' muziek en meters bier. De stoere binken, die regelmatig de doorsnee burgers schrik aanjagen wanneer ze in clubver band langzaam door een drukke winkelstraat ron ken. In de manege in de Axelse buurtschap Ma- grette verzamelden zich zaterdag bijna 500 motor liefhebbers voor het tweede treffen van de Zeeuws-Vlaamse motor club 'The Wanderers'. Door Conny van Gremberghe ZATERDAGAVOND, kort na achten. Een paar jongens in spijkergoed staan voor het manegeterrein te wachten op hun gemotoriseerde compa- nen uit België, Duitsland, En geland en de rest van Neder land. Telkens wanneer een eenzame koplamp boven de duistere weg danst, klinkt het 'daar hebben we er weer een'. In de bak waar anders mer ries en hengsten dartele sprongen maken, staan een stuk of tien zware motoren geparkeerd. Fok de Jong, een van de oprichters van The Wanderers', staat enigszins bedenkelijk te kijken naar de vrij lege ruimte. „Ja, het is nog niet druk, maar het is nog vrij vroeg. Ik verwacht de meeste mannen pas na tienen. Dat was vorig jaar ook zo, let maar op," stelt hij nadrukke lijk. In de kantine van het paar- dencentrum maken de bands zich gereed voor hun optre dens. Gitaren worden ge stemd, af en toe klinkt een dreun op de drum. Een stuk of veertig motorfanaten, over wegend gekleed in leer of spijkertenue, houden zich bij de bar op, anderen hangen te gen de glazen wand, (Se uit zicht biedt op de bak, naar de beneden hen geparkeerde motoren te kijken. Fok de Jong komt afzetten met wat pilsjes en begint de geschiedenis van de motor club te vertellen. „Het ging eigenlijk als vanzelf. We wa ren met een paar jongens op school. Gasten die gek waren van brommers en motoren. Motortreffen met medewerking van FFFF-band. Toch maar even dansen dan? We waren een beetje 'out casts', we hingen er op school wat bij en de meeste andere kinderen wilden niet al te veel met ons te maken heb ben. Hoe dan ook, wij vonden elkaar en kwamen op een ge geven moment op het idee om een brommerclub te begin nen. De echte aanzet daar voor kwam nadat we die film 'The Wanderers' gezien had den in de bioscoop, in 1979," verhaalt hij. De eerste jaren van het clubje verliepen weinig voor spoedig. Een van de leden verongelukte, een andere jon gen kreeg kanker en weer an deren haakten af. De Jong: „Op zekere dag was ik nog het enige lid, maar dat was net in de periode dat ik kon overstappen van een brom mer op een motor. Al toerend kwam ik in contact met Frans van der Veeke uit Terneuzen en na die kennismaking be sloten we gezamenlijk de club nieuw leven in te blazen." Twee jaar geleden kreeg de motorclub de officiële status en een clubhuis in de Axelse manege. Tien gemotoriseerde leden zijn er nu; met aanhang komt dat neer op ongeveer twintig vaste leden. Terwijl de ene na de andere motor knetterend de bak bin nenglijdt, neemt het gesprek een wending. Het clichébeeld van de stoere, vechtlustige motorrijders komt ter sprake. „Onzin", zegt De Jong na drukkelijk, „de meeste leden van onze club zijn gewone jongens. Ah ja, het haar is wat langer en ze dragen wat opvallende kledij, maar dan houdt het ver op ook. De meeste mensen kijken je ech ter als je ergens met een mo tor verschijnt met de nek aan. Ook in de buurt waar ik woon. Overdreven reacties, zeker, want ik ben ook maar een gewone jongen die tapij ten legt." Net als de Zeeuwse vissers hebben de Zeeuws-Vlaamse motorfanaten geweld afge zworen. „Mensen hebben er geen idee van, maar motor liefhebbers onder elkaar vechten amper of nooit. Vorig jaar zijn we bijvoorbeeld naar een motortreffen ge weest in het Engelse Ashford. Dat werd op touw gezet door de Britse Hells Angels. Daar kwamen maar liefst 70.000 motorliefhebbers op af. Zon der problemen kon je daar drie dagen rondlopen en dan had je nog niet alle motoren gezien, maar geweld? Niet je dat, niks. Hetzelfde zien we als we naar treffens gaan in België. Nooit ruzie. Het wordt alleen anders als buiten staanders aanstoot nemen en iemand uit onze groep aan vallen, dan treden we als groep op, maar zo gebeurt het ook met voetbalclubs en noem maar op. Nee, wat geweld be treft hebben mensen een to taal verkeerd beeld van ons," aldus De Jong. Hoe het ook zij, de Zeeuws- Vlaamse motorliefhebbers hebben zelf te lijden onder het clichébeeld. Dat bleek ook zaterdag weer. De club had tijdig bij de gemeente Axel - FOTO WIM KOOYMAN een vergunning voor het eve nement aangevraagd. Ze hadden wethouder J. van Schaik gevraagd om advies om de overlast voor omwo nenden zoveel mogelijk te be perken. „Ga bij de mensen in Magrette langs de deur en vraag of ze bezwaar hebben tegen het treffen en de optre dens van de FFF-band, advi seerde Van Schaik ons," ver telt Van der Veeke. „Nou, dat hebben we gedaan en nie mand in de buurt, uitgezon derd P. Clippelaar, maakte bezwaar. Nou ja, we gingen ervan uit dat het met die ver gunning om muziek te spelen tot drie uur wel goed zat. Tot onze stomme verbazing kre gen we daags voor ons treffen een vergunning toegewezen tot één uur. Een slimme zet van de gemeente, want daags van tevoren kun je moeilijk protest tegen die beslissing indienen. Maar goed, wij zit ten nu met de gebakken pe ren. Hadden we eerder gewe ten dat we gedwarsboomd zouden worden, dan hadden we het evenement uren eer der laten kunnen beginnen. Nu moeten we onze gasten straks vertellen dat we kort na middernacht de stoppen eruit moeten draaien." Tegen tienen begint de bak aardig vol te lopen met scheurijzers. Een enkele Nor ton, Triumphs, BSA's, veel Japanse motoren en een handvol Harley Davidsons die veel bekijks trekken. Jan -'achternaam doet er niet toe' - uit Axel geeft tekst en uitleg naast zijn rode Harley. „Jong, dit ding is .onverge lijkbaar. Als je als motorlief hebber op een Harley stapt, ben je onherroepelijk verlo ren. Het is de Rolls Royce on der de motoren en een verge- lijking met andere merken en types kan gewoon niet. Rijden op zo'n apparaat is een sensa tie," klinkt het als een vol leerd verkoper. Rijden op een 400 kilogram zware Harley mag dan een sensatie zijn, het is ook een kostelijke zaak. „Een goede tweedehands kost al gauw tussen de 15.000 en 20.000 piek. Een nieuwe kost nog een mille of tien meer. Ik laat mijn motor dan ook nooit zo maar ergens achter. Alleen bij mij thuis in het schuurtje. Ga ik op pad, dan blijf ik ai- tijd in de directe nabijheid en leg er minstens drie kettingen rond. Een motor als deze is nogal in trek bij mensen met oneerlijke bedoelingen. Ze slopen zonder mankeren het motorblok er vanonder en dat levert je toch mooi een scha depost op van 10.000 gulden. Om die reden kijk ik dan ook goed uit," vertelt Jan. Herman Broek en de FFFF- Band en the Shaking Butlers spelen hun laatste noten. Het merendeel van de gasten keert in de loop van de nacht huiswaarts. Vermoeid kijken de leden van 'The Wanderers' terug op een geslaagde hap pening. „Volgend jaar doen we het zeker weer. Dan be staan we tien jaar en dan gaan we de zaken eens groot aanpakkea En paar optre dens, kraampjes met onder delen gereedschappen, hapjes en drankjes, touwtrekwed strijden en noem maar od. Dan gaan we iets doen voor een goed doel, kunnen we ons eens van de goede kant laten zien. Hopelijk worden we dan niet gedwarsboomd zoals nu weer het geval was," aldus motorvoorman Van der Vee ken. persoon snst. Bij voorxeur nd of studerend loman I Iqo Jhir>QT o nr 934117. v"5UIUig NISSAN Micra DX '87, km.st. 11.000, in-«T nw.st., radio, 12.750.-. VerKooP verband met overlijd»1 Tel. 01650-42242. ittlt i1 /Terneuzen/Tel. (01150) f2 onze verslaggever ■ASTBURG - De West- ^-Viaamse gymlera- n hielden vrijdag in sa- «werking met de winke- «rsvêrenigmg van Oost- leiL?? sponsorloop voor nvi S 'Het zieke kind «beweging'. en'" 250,scholieren versche- loo-ifb de start voor de loop Ök vif Cuntrum- Oorspronke- *t start et de bedoeling dat ven d^;m £ou w°rden gege- aoor burgemeester J. houder f °ost.burë en wet- Btettm Vries, beiden fade =f ter wegens drin- jaan spraken verstek laten fleren liepen circa 'ledmf Deen. Twee jaar Cri!erd °°k al eens een Iehoudpn°T voor stichting op- Van onze verslaggever TERNEUZEN - Tij dens de kinderboeken week is in de jeugdaf deling van de openbare bibliotheek in Terneu zen een tentoonstelling van schilderijen van kinderen te bezichti gen. De werken van de scho liertjes werden vorige week, onder toeziend oog van twee docenten van de afdeling kunstzinnige vorming van de Terneu zense Muziekschool, spe ciaal ter gelegenheid van de boekenweek gemaakt. In totaal hangen er in de bibliotheek werken van meer dan zestig kin deren. De expositie is toe gankelijk tijdens de ope ningsuren van de bieb. (ADVERTENTIE/,) Hulst, 's-Gravenhofplein 8, tel. 01140-16162 Van onze volleybalmedewerker AARDENBURG - Volley balvereniging Kikkers uit Aardenburg houdt vanaf vandaag, maandag, tot en met vrijdag het twaalfde wijk-volleybaltoernooi in de gemeentelijke sportzaal. De wedstrijden beginnen telkens om 18.30 uur. Door de grote belangstelling voor dit toernooi heeft de orga nisatie zelfs vier poules kunnen samenstellen. Indeling: Poule A: Snorkels, Wup- pies, FC Knudde, DSV en VC Wee- niks. Poule B: VC Deurdauwers, De Muizen, Kikkers-recreanten, Pieters Deco en VC Meptemweg. Poule C: Familux, AVC-jeugd, Brandweer, PZN en Smurfen. Poule D: Cocq Edelweiss, Ge meente Sluis, Hoog Voor, Giofol en Drukkerij Durenkamp. De wed strijden duren maximaal 25 minu ten. Vrijdagavond worden de fina lewedstrijden afgewerkt. Van onze correspondente AXEL - Na het zien van de beelden over de ramp in Bangladesh, stelden enkele leerlingen van de protes tants/christelijke school De Waranda in Axel de vraag of zij met hun school iets konden doen voor dit land. In de vorm van een spon sorloop werd een actie op gezet. Kinderen van de school pro beerden daarvoor bij familie en vrienden geld in te zamelen via een sponsorkaart. Daarbij werd 3330,10 opgehaald. Zaterdag was het dan zover. Om 09.30 uur gaf wethouder H. de Mul het sein en startte een groep van vijftig lopertjes. On geveer 42 kinderen, waaronder GOES - In de nacht van vrij dag op zaterdag werd inge broken in restaurant De Hol landse Pot te Goes. Twee kas sa's en een fooienpot werden meegenomen. Daarin zat een bedrag van ongeveer 1500 gulden. De beide kassa's wer den later opengebroken te ruggevonden, hetgeen een schadebedrag betekent van circa 5000 gulden. Men was het restaurant binnengeko men door het forceren van een ruit SINT-JANSTEEN - Vrijdag nacht omstreeks middernacht werden bij een botsing op de Wilhelminastraat te Sint- Jansteen drie auto's geheel vernield. De automobilist A. de M. uit Sint-Jansteen raakte op een gegeven mo ment het spoor bijster en knalde met zjn voertuig tegen twee langs de weg gepar- keerdstaande personenauto's aan. De rijkspolitie maakte tegen M. proces-verbaal op; verder werd hem een bloed proef afgenomen. ■n politie ook doordat hij wat veel had gedronken, bleef de automobilist J. de C. uit Gent op rijksweg 60 gistermiddag niet op het juiste spoor. Hij miste een bocht en kwam met zijn voertuig in de berm te recht. De schade viel mee, maar wel werd een proces verbaal opgemaakt. TERNEUZEN - Terneuze- naar M. van W. deed in het afgelopen weekeinde bij de politie in zijn woonplaats aangifte van diefstal van een radio-cassetterecorder. Deze werd vrijdagnacht uit zijn auto gestolen. Die stond aan de Guido Gezellestraat in Terneuzen. HULST - Vrijdagavond werd mevrouw L. H., fietsend op het fietspad langs Rijksweg 60 nabij de Tivoliweg te Hulst, beroofd van een brei- tas die aan haar fiets was be vestigd. Dat werd gedaan door een haar achteropko mende bromfietsbestuurder. Later werd de tas terugge vonden in de omgeving van het misdrijf, maar de in de tas opgeborgen portemonnee was verdwenen. HULST - Volgens zijn ver klaring door oververmoeid heid, maar volgens de Riiks- OOSTBURG - In de nacht van zaterdag op zondag zijn in café de Herberg aan de Nieuwstraat door de 21-jarige F.R. uit Aardenburg enige gokkasten vernield. Hij is door de rijkspolitie aange houden. SLUIS - Zondagmiddag is bij de kledingzaak G. een tweetal gebreide pakjes gestolen. De diefstal werd gepleegd door drie Belgen, een man en twee vrouwen. De man, AJ.M. uit Oostende, kon via een tip en getuigenverklaringen worden aangehouden, en is in het bu reau te Oostburg ingesloten. Het zoeken naar de overige verdachten wordt nog voort gezet. SLUIS - Bij een geldstorting door een bedrijf uit Sluis is bij de NMB een vals briefje van honderd gulden gevon den. BRIDGE - Bridgeclub Hulst speelde de zevende wedstrijd voor de competitie. Er namen 46 paren aan deel. Uitslag groep a: 1. mevrouw Van de Bogaert-de heer Melchers, 2. eehtoaar Kint, 3. heren De Nijs- Van Leeuwen. Groep B: 1. heren Heyndrickx-Deltour, 2. dames Den Boer-Smulders, 3. mevrouw De Kort-de heer Atkins. Groep C: 1. mevrouw Snoodijk-de heer De Leeuw, 2. echtpaar De Kerf, 3. mevrouw Cosijn-de heer Holla. Groep D: 1. mevrouw Perdaen- de heer Terburg 2 en 3 gelijk da mes Bruggraeve-Zwarekant en heren De Nijs-Romsom. Van onze correspondente ZUIDDORPE - Voor de negentiende keer hield de hand werkgroep in Zuiddorpe een tentoonstelling en bazar in De Lindenhof. Het publiek kon zaterdag en zondag de werk stukken bekijken en kopen. De opbrengst van deze verkoop komt ten goede aan de handwerk - club om nieuw materiaal aan te schaffen, zodat de deelneemsters ook het komende jaar weer bezig kunnen blijven en nieuwe werk stukken kunnen vervaardigen Volgens een van de leidsters was ook dit keer de bazar een groot succes. De opkomst was goed, de verkoop ook Van ozne verslaggever SINT-JANSTEEN - De ge bouwen van het voormalige open-luchtzwembad in Sint-Jansteen worden ge sloopt. Het Hulster college vraagt de raad hiervoor een krediet uit te trekken van 26.000 gulden en de sloop te laten uitvoeren door BIK Sloopwerken uit Goes. De raad van Hulst besloot in februari 1987 het zwembad te sluiten. Nog onbekend is wat het college met de vrijkomende grond wil gaan doen. verschillenden uit de jongste groep, zetten hun beste beentje voor en liepen samen 200 kilo meter. Leden van het perso neel, ouderraad, medezeggen schapsraad en bestuur liepen nog eens extra ƒ350,- bij elk aar. Met nog wat losse bijdra gen kwam het uiteindelijke be drag op 3930,70, wat deze actie tot een succes maakte. Van onze verslaggever OOSTBURG - De plaatsver vangend rector van de Scho lengemeenschap 't Zwin in Oostburg, de heer J.H. Henry, is met ingang van heden be noemd tot rector. Hij volgt hiermee drs. Th. J.J. Boogaard op. WESTDORPE - De sherrows van de We- WeKaBogroep zin hun fietstocht naar Parijs nog niet vergeten. Af gelopen weekeinde kwamen de herinne ringen weer naar bo ven, toen men besloot een stellage van palen te maken. Dit ter voor bereiding op de open dag die in mei wordt gehouden. Eén van de Sherrows kwam op het idee de Eif feltoren te kopiëren. Za terdagmorgen gingen ze aan de slag en na een hele dag was men eindelijk zover dat het bouwsel het predikaat Eiffeltoren ver diende. Het geheel stond stabiel en leek bestand te gen alle weersomstandig heden. Om het geheel te completeren bleef men ook maar onder de toren slapen, zodat alle herin neringen weer opgehaald konden worden. Van onze correspondent SAS VAN GENT - De rijks politie van de groep Mid- den-Zeeuwsch-Vlaanderen werd vrijdagmiddag voor de vierde keer binnen een week tijd geconfronteerd met een tasjesrover in Sas van Gent. Dank zij oplettendheid van ge tuigen kon deze keer de dader worden aangehouden. De man, de 23-jarige M. H. uit Zelzate, heeft bekend en is in verze kerde bewaring gesteld. De Rijkspolitie, die nog een onder zoek instelt naar de drie voor gaande tasjesroven, acht niet uitgesloten dat meer arresta ties zullen volgen. Slachtoffer vrijdagmiddag was de 70-jarige mevrouw G. de R. uit Sas van Gent. Zij werd omstreeks 15.15 uur be roofd van haar tasje in het dr. Van Looypark in haar woon plaats. Ze kwam hierbij te val len en werd licht gewond. Ge tuigen noteerden het kenteken nummer van het voertuig van de dader. Van onze correspondent SLUIS - In de nacht van za terdag op zondag is bij de motorrijder R. de K. uit Breskens bij een eenzijdig ongeval het rechterbeen af gerukt. De K. reed in de St. Annastraat en verloor in een bocht de macht over het stuur. Hij kwam hierbij terecht tegen een informatiebord, waarbij zijn rechterbeen werd afgerukt Hij is naar het Academisch zieken huis in Gent overgebracht.

de Stem | 1988 | | pagina 9