SLOBODAN ZIVOJINOVIC WINT IN SYDNEY SPORT Zuidafrika blijft atleten lokken met geld Bridgers op dreef in Olympiade UITSLAGEN Rompelberg tegen de zoutvlakte Dodgers beginnen met winst VCG pakt zi DE STEM SPORT 4 MAANDAG 17 OKTOBER 1988 BREDA - Jimmy Connors weet nog steeds niet niet van ophouden. De 36-jarige Amerikaan boekte in de nadagen van zijn imposante loop baan zondag zijn 107e toernooizege door in de fi nale van het met 290.000 dollar gedoteerde evene ment van Toulouse Andrej Tsjesnokov te ver slaan. Nijssen 'Bobo' Mecir Gilbert Navratilova Minter Ajax in de markt voor Geovani Emile Hendrix wint in Leiden SPORT IN HET KORT Paardesport Yan Limbeek derde in Schönebeck Castro wint vier mijl van Groningen Rugbybenefietwedstrijd groot succes Zaal Kardolus wint Challenge van Oosten Edwin Evertsen wint strandrace AZC bij laatste acht Europacup Spaanse bond handhaaft straf Kelly Goud, zilver en brons voor Nederland BADMINTON PESTEM SPORT IJZENDIJKE - In de 1 titie hebben de Zeeuws gedaan. SLUVOC OYERSP T12 JOHANNESBURG (Rtr) - De Zuidafrikaanse atletiek- wereld blijkt vast besloten te zijn buitenlandse atleten met grote geldbedragen te verleiden aan wedstrijden in het land deel te nemen, dat door zijn apartsheidspo- litiek van vrijwel alle inter nationale sportcontact is uitgesloten. Charles Nieuwoudt, de voorzit ter van de Zuidafrikaanse atle- tiekbond, verklaarde zondag: „Wij mochten niet eens de Olympische Spelen in Seoul op onze televisieschermen zien. Wat verwacht men dan". Nieuwoudt werd geïnter viewd naar aanleiding van de internationale atletiekwed strijden, die zaterdag in Preto ria werden gehouden en waar aan een groep buitenlandse, voornamelijk Amerikaanse, atleten deelnam. „Wij zullen natuurlijk meer van dergelijke wedstrijden houden". Nieuwoudt weigerde te ont hullen hoeveel geld de groep van vijftien atleten ontvangt voor de serie van drie wedstrij den. De Zuidafrikaanse krant 'Sunday Star' onthulde dat de trip van de groep een miljoen dollar (ruim twee miljoen gul den) kost en dat elke atleet mi nimaal op 60.000 gulden kan re kenen. „Wij zijn sedert 1976 uitgesloten van internationale atletiek. Wij mogen al 25 jaar niet uitkomen op de Olympi sche Spelen. Wij hebben deze toernee georganiseerd. Het was ons initiatief. Wij hebben de atleten betaald en wij zullen daarmee doorgaan", aldus Nieuwoudt, die er aan toe voegde dat zijn bond de hoop heeft opgegeven ooit te kunnen terugkeren in de rangen van de Internationale Amateur Atle tiek Federatie. De groep atle ten, die in Zuidafrika is gestart, hangt een levenslange schor sing boven het hoofd. De Ame rikanen hebben echter ver klaard een dergelijke maatre gel tot het hoogste niveau bij hun nationale bond en de IAAF te zullen aanvechten. Connors gaat maar door Van onze sportredactie De veertien jaar jongere Sovjetrus was geen partij voor de ontketende Connors, die slechts 55 minuten nodig had om Tsjesnokov met 6-2,6-0 zijn plaats te wijzen. „Ik weet, dat ik niet best speel de", gaf de Oosteuropeaanse nummer zeventien van de we reldranglijst na afloop toe. „Het vervelende is, dat ik ook absoluut niet weet hoe ik die man moet bestrijden". Connors bleek totaal geen te kenen van vermoeidheid te to nen als reactie op zijn duel in de halve finale van zaterdag tegen de Zwitser Jakob Hlasek, die pas na drie uur zwichtte met 7-5, 6-7, 3-6. Daarmee nam Connors revanche voor de ne derlaag, die hij een week eer der tegen dezelfde opponent leed in de halve finales van het toernooi in Basel. Tsjeskokov haalde de eind strijd door een zege op de Zweed Christian Bergström (7- 5,6-3). Connors was als tweeide geplaatst, Tsjesnokov als der de. De 107 eerste prijzen van Connors, een record bij de he ren, vallen overigens nog in het niet bij de 157 toernooi-over- winningen op de erelijst van Chris Evert-Mill. Connors was lange tijd op een totaal van 105 zeges blijven staan, sinds hij in 1984 het indoortoernooi in To kyo won. Op 18 juli van dit jaar kwam de 'doorbraak' toen de onverwoestbare Jimbo in de fi nale van Washington Andres Gomez uit Ecuador versloeg. Halve finales: Connors (VSt)-Hla- sek (Zwi) 5-7, 7-6 (7-2), 6-3; Tsjes nokov (Sov)-Bergström (Zwe) 7-5, 6-3, finale: Connors-Tsjesnokov 6- 2,6-0. Tom Nijssen zegevierde in Toulouse voor de tweede keer dit jaar in de dubbelspelfinale van een Grand Prix-toemooi. Met zijn Westduitse partner Ricki Osterthun won hij van de Fransman Guy Forget en Man- sour Bahrami uit Iran. De set standen waren 6-3, 6-4. In fe bruari won Nijssen met de Tsjechoslowaak Navratil de fi nale dubbelspel van het toer nooi in Metz. Uitslag: Oster- thun/Nijssen (WDl/Ned)-Forget/ Bahrami (Fra/Ira) 6-3,6-4. De als vijfde geplaatste Joego slaaf Slobodan Zivojinovic heeft zondag het met 510.000 dollar gedoteerde Grand-Prix- toernooi van Sydney op zijn naam gebracht. In de finale van het indoortoer nooi zegevierde hij met 7-6 (10- 8), 6-3, 6-4 over de Amerikaan Richard Matuszewski, die op de wereldranglijst een bescheiden (136ste) plaats inneemt. Voor 'Bobo' Zivojinovic was het de vierde maal in zijn car rière, dat hij in een finale aan trad en de tweede maal dat hij woa De eerste maal gebeurde dat in Houston 1986. In de halve finales had Zivo jinovic aan twaalf aces vol doende om de als tweede ge plaatste Andres Gomez te de moraliseren (6-4,6-2). Vooral in de tiende game van de eerste set was zijn opslag intimide rend. Viermaal achtereen zag de twee meter achter de ach terlijn staande Zuidamerikaan de bal langs zich heen vliegen zonder dat hij hem kon aanra ken. Matuszewski liet zich in de eindstrijd minder eenvoudig van de wijs brengea De Poolse emigrantenzoon kreeg in totaal achttien aces te verwerken, maar hield desondanks lang stand. Zivojinovic moest in de eerste set twee setpoints weg werken, voordat hij greep op zijn tegenstander kreeg. Overhaasting en te offensief spel van de Amerikaan deden daarna de rest. De overwinning bracht Zivojinovic 79.500 dollar op. De-tweede prijs van 39.000 dollar betekende voor Matus zewski een verdubbeling van zij n j aarinkoms ten. Uitslagen: halve finales: Matus zewski (VSt)-Mayotte (VSt) 7-6 (8- 6), 6-4, Zivojinovic (Joe)-Gomez (Ecu) 6-4, 6-2; finale: Zivojinovic- Matuzewski 7-6 (10-8), 6-3,6-4. Stefan Edberg heeft bij het de- monstratietoernooi in Hong kong geen revanche kunnen nemen voor de nederlaag bij de Olympische Spelen van Seoul tegen Miloslav Mecir. De Olympisch kampioen ver sloeg de als eerste geplaatste Zweed met 7-6 (7-2), 6-4, 6-1 en verdiende daarmee 60.000 Amerikaanse dollars. In de partij tussen de verlie zende halve finalisten won An- dré Agassi (VSt) met 6-4,3-6,6- 3 van Nicolas Percira (Vene zuela). Uitslagen: halve finales: Mecir (Tsj)-Agassi (VSt) 2-6,6-4, 6-2, Ed berg (Zwe)-Pereira (Ven) 6-2, 6-3; finale: Mecir-Edberg 7-6 (7-2), 6-4, 6-1. Miloslav Mecir in actie tijdens de finale tegen Stefan Edberg. De Amerikaanse tennisser Brad Gilbert heeft het Grand- Prixtoernooi van Tel Aviv ge wonnen. In de finale van het 123.000 dollar-evenement ver sloeg hij zijn landgenoot Aaron Krickstein in drie sets; 4-6, 7-6, 6-2. Het duel duurde tweeëneenhalf uur. Gilbert, de bronzen-me daillewinnaar van Seoul, ver loor de eerste set maar keerde de rollen om na de gewonnen tie-break van de tweede set. Net als Krickstein had Gil bert in Israel al eerder gewon nen. In 1985 en 1986 won hij Tel Aviv. Vorig jaar verloor hij de eindstrijd van de voor eigen publiek spelende Mansdorf Finale: Gilbert (VSt)-Krickstein (VSt) 4-6,7-6,6-2. Martina Navratilova heeft zich zondag tot de tenniskoningin van Filderstadt laten kronen door het plaatselijke indoor- evenement voor de vijfde keer te winnen. In de finale versloeg de 31-jarige Amerikaanse haar al even geroutineerde maar niettemin veel fouten makende landgenote Chris Evert in twee sets: 6-2,6-3. In het 79ste Grand-Prix-duel tussen beide grootheden, die sinds 1973 de dienst hebben uit gemaakt in het damestennis en pas het laatste jaar door de in Filderstadt afwezige Olympi sche kampioene Steffi Graf zijn overvleugeld, bracht Na vratilova de onderlinge score op 42-37 in haar voordeel. De positieve marge op overdekte banen is evenwel veel groter. Evert moest zondag al na vijf kwartier in de hegemonie van haar rivale in de zaal berusten. In beide sets verloor Evert al in een vroeg stadium voor de eer ste keer haar opslag. Navrati lova, topfit en zeer zelfverze kerd, stond haar service pas bij een voorsprong van 5-1 in de tweede set voor het eerst af. Meer tegemoetkomingen deed ze niet. Geen eer aan te beha len, was de conclusie van Evert, die zich na afloop nog wel druk maakte over een dubieuze be slissing van een lijnrechter. „Martina was vandaag veel te sterk", zei Evert die zich moest troosten met een bedrag van 50.000 gulden. „Maar deze ne derlaag is absoluut geen reden om te stoppen. Ik knoop er nog een jaar aan vast". Navratilova, die haar trainer Tim Gullikson uitvoerig be dankte en tot ziens riep tegen de 2500 bezoekers, koos voor de Porsche als hoofdprijs. Het was de vijfde sportwagen, die ze wegreed uit Filderstadt. Tra- cey Austin deed dat in het ver leden vier keer. Halve finales: Navratilova (VSt)- Pfaff (WD1) 6-4, 6-2, Evert (VSt)- Reggi 6-3, 6-1, finale: Navratilova (VSt)-Evert (VSt) 6-2,6-3. Dubbellfinale: navratilova/Kuc- zynska (VSt/Pol)-Reggi/Reinach (Ita/ZAf) 6-1,6-4. De als vierde geplaatste Australische Anne Minter heeft zondag het tennistoernooi van San Juan (Puerto Rico) ge wonnen. Ze versloeg in de fi nale van het enkelspel de Ar gentijnse Mercedes Paz in drie sets: 2-6,6-4,6-3. In de halve finales had Min ter gewonnen van de in Puerto Rico geboren Amerikaanse Gigi Fernandez. Paz rekende toen af met de Braziliaanse speelster Niege Dias. LOS ANGELES (Rtr) - Kirk Gibson, matchwinnaar voor de Los Angeles Dodgers in het eerste duel om de worldseries tegen de Oak land Athletics (5-4), maakte zaterdag trekkebenend zijn ereronde. De hardnekkige knieblesure had de van Detroit overgeko men buitenvelder niet verhin derd in de laatste fase van de negende innings bij een stand van twee uit vernietigend toe te slaan. Zijn homerun in het rechter veld tegen relief-pitcher Den nis Eckersley, gaf Los Angeles de leiding met 1-0 in de best- of-seven series. Tot het laatste moment leek het erop dat Gib son, die twee homeruns sloeg in de series voor het National League-kampioenschap tegen de New York Mets, werkeloos aan de kant zou blijven. Hij zat met een zak ijs op zijn geblesseerde knie. Volledig im mobiel. Toen de gezichten van zijn mede-spelers allengs ver somberden, ging de spuit erin. Gibson gebaarde tegen trainer Tommy Lagorda, dat het nu moest gebeuren. Eckersley gooide een bal die laag van hem wegdraaide. Gibsons ti ming was perfect. Zijn klap reikte meer dan 120 meter ver. „Gibson kan hem uit de Grand Canyon slaan", was de reactie van de verblufte Lagor da, „het verbaasde me dat hij zich aanmeldde. Het leek of hij maar één been had". In de wedstrijd verschenen de Dodgers het eerst op het sco rebord, toen Mickey Hatchers homerun ook een tweede speler binnenbracht. Oaklands sterke man Jose Cansecco joeg echter in de volgende slagbeurt de bal over de heining en zette daar mee Oakland op 4-2. De Dodgers brachten dat verschil in de zesde inning te rug door honkslagen van achtereenvolgens Mike Mars hall, John Shelby en Mike Scioscia met één uit. In de negende inning nam Eckersley gewoontegetrouw zijn plaats op de heuvel in om de voorsprong van Oakland vast te houden. Met twee slag mensen uit leek het geen ramp dat hij Mike Davis een vrije loop moest toestaan. De vroegere Athletics-speler stal het tweede honk, toen Ec kersley werd geconfronteerd met Gibson. Dat onderlinge duel liep op tot een 'volle bak' (3 wijd en 2 slag), voordat Gibson uiteindelijk het hout goed te gen de bal plaatste. DAGBLAD 'O GlOBO': RIO DE JANEIRO (DPA) - Het Olympische elftal van Brazilië, dat in Seoul de zil veren medaille veroverde, brokkelt verder af. Volgens de krant O Globo uit Rio de Janeiro, zal ook de spel maker van het elftal Geovani naar Europa vertrekken. Net als Romario de Sousa Faria, die door PSV werd aan getrokken, zou ook de man, die woensdag twee keer tegen Bel gië scoorde, een aanbieding uit Nederland hebben. Volgens O Globo is Ajax in de markt voor de meest opvallende speler uit het Braziliaanse elftal, maar er is ook uit Italië en Spanje be langstelling voor hem. Nu de spelerskern als los zand uit zijn handen glipt, heeft ook trainer Silva besloten het Braziliaanse voetbal de rug toe te keren. Silva zegt een aanbod van Atletico Madrid te hebben. Hij voegde er aan toe: „Ik zou wel gek zijn wanneer ik er niet op in ging. Er is geen club in Brazilië die mij zoveel kan bieden als Atletico Ma drid". BONNEVILLE (ANP) - Bij een aanval op het wereldsnelheidsrecord is de Lim burgse beroepsrenner Fred Rompelberg zaterdag ten val gekomen. Hij raakte gewond aan zijn linkerhand en zijn ge zicht. Het gebeurde op de zoutvlakte van de Ameri kaanse staat Utah bij Bonneville. Rompel berg probeert daar sedert enige dagen het wereldsnelheidsrecord met gangmaking van 245 km/,u op zijn naam te brengen. Hij kwam, volgens eigen zeggen door een stuurfout, ten val bij een snelheid van ruim boven de 200 kilometer per uur. De renner gleed 200 meter door. Gezien de snelheid vie len zijn verwondingen mee. Een zwaar ge kneusde hand en een schram over zijn ge zicht. „Het zou allemaal veel erger zijn geweest, als ik geen leren pak had gedragen. Ik was daar aanvankelijk niet zo voor, maar ach teraf was dit pak mijn redding". Zaterdagavond sprak Rompelberg de hoop uit een dokter te vinden, die hem een pijnstil lende injectie in de hand wilde geven, zodat hij nog een nieuwe aanval op het record van John Howard kan ondernemen. „Ik was im mers zo goed bezig. Bij de laatste training voor mijn val lag de snelheid al op 208 kilo meter". LEIDEN (ANP) - Emile Hendrix heeft zondag de belangrijkste rubriek van het concours hippique In- door Leiden gewonnen. De ruiter uit Baarlo gooide na twee foutloze omlopen met Decison in de barrage op nieuw geen balk af. Hij was bovendien een fractie van een seconde sneller dan Willy van der Ham, die door dezelfde sponsor wordt bij gestaan als Hendrix. Eric van. der Vleuten, die als coach van de Koreaanse Olym pische ruiterequipe weinig suc ces had in Seoul, keerde met twee paarden terug voor de barrage. Met geen van beide dieren kon hij de tijden van Hendrix en Van der Ham ver beteren. ZEVENTIEN DRAVERS uit zes landen nemen dinsdag in Hilversum deel aan de Prijs der Giganten met een prijzen geld van 150.000 gulden. De se riedraverij over een mijl is het voorlaatste onderdeel van het Europese circuit. VENETIE (ANP) - De Ne derlandse heren hebben zich tijdens de Bridge Olympiade in Venetië op knappe wijze hersteld van hun slechte toernooistart. Door een fraaie tussensprint tegen Bermuda (18-12), Mauri tius (25-0), Taipeh (20-10) en Barbados (19-11) werden 82 punten gescoord, waardoor Ne derland aansluiting kreeg bij de betere landen. Daarna wachtte de grote krachtproef met wedstrijden tegen achtereenvolgens Oos tenrijk en de Verenigde Staten, de nummers twee en drie van de stand in groep A. Ook tegen deze sterke opponenten bleef Nederland zeer goed spelen, al kreeg het duel met de Oosten rijkers door enkele missers over en weer een rommelig ka rakter. Nadat de strijd lange tijd gelijk op was gegaan bleek een fout van Kubak beslissend. Hij bood een kansloze groot slem, waardoor Nederland met 17-13 kon winnen. Een gewaarschuwd Ameri kaans team trad vervolgens te gen Nederland aan in de sterk ste opstelling: Hamman-Wolff met Neckstroth-Rodwell. Het mocht niet baten. Kirchhoff- Tammens en Maas-Borm speelden een perfecte wedstrijd en hadden eindelijk ook eens wat geluk. Nederland won zelfs met maximale cijfers (76-23, hetgeen in punten 25-5 bete kende) en is nu twaalf duels ongeslagen, waardoor de ze vende plaats is bereikt na 23 van de 27 ronden. In de vol gende ronde wacht koploper Griekenland de Nederlanders op. De Nederlandse dames, die het lange tijd zo goed deden, hebben hun kansen inmiddels vergooid. Na onverwacht groot verlies tegen Mexico (3-25) werd de wedstrijd tegen lijst aanvoerder Engeland in ge wonnen positie totaal onnodig uit handen gegeven, met name door een serie grote fouten van Anneke Simons. Een gedesillusioneerd team verloor vervolgens tot over maat van ramp ook nog met 7- 23 van het onbeduidende San Marino. Nederland is nog wel vijfde, maar de achtersstand op de nummers één en twee is vrijwel onoverbrugbaar ge worden. Standen: Heren, groep A (na 23 ronden): 1. Griekenland 466 pun ten, 2. Oostenrijk 451, 3. Verenigde Staten 435, 4. Zweden 419, 5. Polen 412, 6. West-Duitsland 392, 7. Ne derland en Australië 389. Dames, groep A (na 20 ronden): 1. Engeland 391 punten, 2. China 355, 3. Mexico 348,4. Zweden 333, 5. Ne derland 323. NIEUWSOVERZICHT MAGDEBURG (ANP) - Bean van Limbeek is in de Grote Pr», trap van Schönebeck, bij Magdeburg, als derde geëindigd j Almeloër, vorig jaar winnaar van deze Oostduitse weg schoot net als zijn voornaamste concurrenten een zeer vallige wedstrijd door de weersomstandigheden. Van tijd tot tijd was het schieten vrijwel onmogelijk doori^ tflarden. Van Limbeek miste daardoor in één serie van 25 gen duiven evenveel als in de andere series tesamen. Met* Finnen Voitto Helin en Veijo Koskinen schoot de Nederland een totaal van 182, voldoende om de barrage te halen Itu laatste serie van 25 waren Helin (24) en Koskinen (23) iets t kerder dan Van Limbeek (22). DEN HAAG (ANP) - Domingos Castro, de nummer vier var,} Olympische 5000 meter van Seoul, heeft zondag de vier van Groningen gewonnen. Uitslag: 1. Domingos Castro (Por) 18.18,2. Pinheiro (Por) 18.28,3. Th» bault (Fra) 18.43,4. Dionisio Castro (Por) 18.48,5. Van den Abbeel (t 18.53,6. Guido Sasse (AVA 70, Aalten) 19.11,7. Koeleman (AAQ1911; Ten Kate (Fortis, Enschede) 19.23. HILVERSUM (ANP) - De benefietwedstrijd tussen het Nede;. lands rugbyteam en een internationale ploeg, spelend onder i naam 'Rugby zondèr grenzen', voor Marcel Bierman, die d«, een ernstig ongeval zich zijn verdere leven in een rolstoel y moeten verplaatsen, is een enorm succes geworden. Zo'n vierduizend toeschouwers stroomden het Hilversu® Sportpark binnen en zorgden voor een recette van bijna ej halve ton. Dit bedrag zal worden gestort in de kas van; Stichting Nazorg Gehandicapte Rugby'ers. Enkele weken den raakte een speler van de Delftse Studenten, Etienne v; Aalten, dusdanig geblesseerd, dat ook hij voor zijn leven kluisterd is aan een rolstoel. Het werd geen echte wedstrijd. Daarvoor waren de kracht verschillen te groot. De internationaal gelouterde spelers ii; Wales, Frankrijk, Engeland, Australië en Argentinië zich zichtbaar in, maar demonstreerden zo nu en dan hunfc midabele techniek. Het werd ten slotte 10-36. Dam en zorgden voor de Nederlandse tries, die beiden door Gale den geconverteerd. ARNHEM (ANP) - De eerste equipe van Zaal Kardolus ui Zoetermeer heeft zondag in sporthal Valkenhuize in Arnhet het jaarlijkse schermtoernooi om de Challenge van Oosten ge wonnen. Yvette Kardolus boekte op floret dames 11 overwirminge: Bouke Ridder op floret heren 9, Eric Prins op degen 9 en Osca Kardolus op sabel 11, waardoor het totaal van de ploeg opt zeges kwam. Eindstand: 1. Zaal Kardolus I, Zoetermeer (Yvette Kardolus, Ridde, Prins, Oscar Kardolus) 40 overwinningen, 2. Scaramouche, Anita (Tiedink, Gogoase, Besselink, Vossen) 32,3. Zaal Kardolus II31,4. Zii van Oeveren, Amsterdam 29,5. Donar, Groningen 28. SCHEVENINGEN (ANP) - Honderdduizend toeschouwen hebben zondag op het strand van Scheveningen de doorbraak van het motorsporttalent van Edwin Evertsen gezien. De» gentienjarige coureur uit Duiven won in de badplaats de inter nationale strandrace. Over drie manches bleef hij de met een Luxemburgse licentie rijdende Van Poppel en de Amenta Kalos voor. UITSLAGEN Solo: 1. Evertsen (Ned) Honda 7 punten, 2. Van Poppel (Lux) Hond: 1] 3. Kalos (VSt) Honda 14,4. Combee (Ned) Kawasaki 16,5. Tragter (Na! Honda 18,6. Van Mierlo (Ned) 19. ATV (vierwielers): 1. McCarty (VSt) Suzuki 2,3. Gentry (VSt) Hondal 3. Bontoux (Fra) Yamaha, 6. Van den Berg (Ned) Suzuki 13. ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - AZC Alphen en (Ita) hebben zich geplaatst voor de laatste acht van het toernooi om de Europese beker voor waterpolokampiooenen. De kwart finales worden volgens afvalsysteem gespeeld tussen de win naars en de nummers twee uit de vier voorrondegroepen. AZC werd zondag bij de loting voor de kwartfinales gekoppeld aan de Spaanse kampioen Cataluna Barcelona, twee keer wordt gespeeld (29 of 30 oktober in Spanje en 5 ofl november in Alphen aan den Rijn). De veelvoudig Nederland: titelhouder slaagde er in het eigen bad De Thermen niet inhei kwalificatietoernooi te winnen. De Napolitaanse opponent Po- sillipo, met een aantal ervaren Italiaanse internationals Fiorillo, Postiglione en de broers Porzio die ook in Seoul goed presteerden, bleek zondag in de finale over de gehele linie mee: inhoud te hebben dan AZC: 12-15 (3-3,2-2,3-7,4-3). Uitslagen: AZC (Ned)-Ethnikos Athene (Grk) 12-8 (2-0,1-4, 5-1, «I PosiUipo (Ita)-Gent (Bel) 13-5 (2-1, 3-2, 4-0, 4-2), Ethnikos-Gent 11-1 AZC-Posillipo 12-15 (3-3,2-2,3-7,4-3). Eindstand: 1. Posillipo (Ita) 3-6, 2. AZC Alphen (Ned) 3-4,3. Ethnita (Gri) 3-2,4. Gent (Bel) 3-0. MADRID (AFP) - De raad van beroep van de Spaanse wieler bond heeft het appel van Sean Kelly en zijn ploeg tegen een straf wegens het gebruik van verboden stimulerende middelt» verworpen. Kelly reageerde positief op 8 april bij de dopingcontrole in tk Ronde van het Baskenland, waarin hij als tweede eindi|J' achter Erik Breukink. De raad van beroep handhaafde straf, een boete van ongeveer 1800 gulden en een schorsing va» drie maanden, die uitsluitend voor wedstrijden in Spanje telt In Montreuil bij Parijs eindigde Kelly zondag als tweede in ett wedstrijd over 100 kilometer. Hij werd in de sprint verslager, door Claude Criquielion (Bel). Pascal Poisson werd derde op drie seconden, Gert-Jan Theunisse vierde (0.08) en Steven Rooks negende op 4.24. SEOUL (ANP) - De eerste dag van de Paralympics, de Olymp» sche Spelen voor gehandicapte sportlieden in Seoul, heeft de Nederlandse afvaardiging al een handvol medailles verd. De Amsterdamse zwemmer Johan Mosterd kwam het voor de dag in het Olympische bad. Hij won in zijn eater goud op de 400 meter vrije slag. Sjerstin Vermeulen uit I® tikte op dit nummer bij de dames als tweede aan. De Tubber- genaar Fred Hazewinkel haalde op het onderdeel zittend schie ten 547 punten, goed voor de bronzen medaille. Het schieten leverde Jan van den Meerendonk (Venray) punten eveneens de derde plaats op. In het Olympisch stadion mocht rolstoelatleet Theo Duijvestein zondag terugkomen voo' de ereceremonie. De Poeldijker kreeg het brons voor zijn verrichting op de 100 meter. De Nederlandse basketballers rolden in de openingswc- - moeiteloos over Zuidkorea heen: 71-18. Bij rust stond Oranje» met 47-10 voor. De zitvolleyballers versloegen Zweden met»-1 (15-6,15-12,15-3). EN STANDEN DAMES Halve finales: Han Aiping (Chi)- Kitada (Jap) 11-5, 7-11, 11-3; Li Lingwei (Chi)-Van der Knaap (Ned) 11-5, 11-5, finale: Li Ling wei (Chi)-Han Aiping (Chi) 4-11, 11-5,12-9. HEREN Halve finales: Wiranata (Ind)- Nierhoff (Den) 15-9, 18-13; Frost (Den)- Sugiarto (Ind) 15-7, 15-7, finale: Frost (Den)-Wiranata (Ind) 15-9,15-3. Uitslagen tweede sP®e}% Eindhoven-Emmen 1-2, WJ:.; Lelystad 2-1, Sittard-Ke* 0-3, Den Haag-Gouda 1-2, Duivendrecht 2-1, Breda-k driel 2-1, Gouda-Duivendre 1, Den Haag-Lelystad 2-i, tard-Emmen 1-2, De iJ®r*^2.| hoven 0-3, De Lier-Den Haai Sittard-Breda 2-1, Gouda-|> n. hoven 1-2, Kerkdriel-Did drecht 1-2, Emmen-Lelystao 1 Stand: 1. Eindhoven 14 pW™» Emmen 12, 3. De Lier 10, 4- stad 9,5. Duivendrecht 9,6.o 8, 7. Den Haag 8, 8. Sittara 1. Kerkdriel 7,10. Gouda 6. Van onze sportmedewerker VLISSINGEN - Gert van dt Weele van AV'56 uit Goes heeft de 53e editie van d( Boulevardloop over 400( meter op zijn naam ge bracht. In een flitsend* eindspurt liet hij in Vlissin- een medevluchter Johan d( Vlieger van het organise rende Marathon achter zich Rii de veteranen won Piel Vonck van RKHAV met over macht. Hij pakte op het even- eens 4000 meter lange traject d< zege met ruim verschil vooi Sam Polderman van Marathon Bij de heren ontspon zich eer spannende strijd. De wedstrijc werd in de beslissende plooi ge legd toen een viertal bestaande uit Rian van de Broeke en Jo han de Vlieger, Gert van de Weele en de Belgische deelne- EWC won in de tweede drecht Sport, terwijl Schel eerste zege behaalde tegen De Sterre acteerde goed in Oss en zegevierde met 3-0. Morres pakte enkele belangrijke pun ten bij Van Tartwijk en won met 3-2. Tweede divisie heren: SLIE- DRECHT SPORT-LEIJNSE/ EWC 1-3 (15-17,8-15,15-12,12- 15) - Na de teleurstelling var vorige week moest EWC er weer tegenaan. De eerste sei ging gelijk op, terwijl de tweede set geen problemen op leverde. Na een 14-8-achter- stand in de derde set kwamer de Vlissingers nog goed terug maar het verschil was al te groot. „Deze winst is goed vooi ons zelfvertrouwen," aldus de EWC-woordvoerder. Derde divisie heren: OVOCO DE STERRE 0-3 (11-15, 13-15 13-15) - Erwin Lambert en Rol Lammerts opereerden als spel verdelers en met eenvoudig spel bracht dit ook nog vee punten op. Ovoco is een jon) team en bood goed tegenstand Toch kwam het blok er nie goed uit. De Sterre hield he initiatief en coach Gerard Puy vlaert was na afloop daaron dik tevreden met de drie pun ten. SCHELDESPORT-SARTO 3- (10-15, 9-15, 15-9, 15-13, 15-9) Sarto, een atletische en lang ploeg, overheerste in de eerst twee sets. Daarna kreeg Schel desport steeds meer vat op d wedstrijd. De ommekeer kwan al in de tweede set toen d thuisploeg na een 2-11-achter stand sterk terugkwam. He herstel bleef voortduren, zowe verdeeligend als aanvallen door het midden. Sarto kon nie meer op tegen deze overmacht waardoor coach Theo Sarnee de eerste puntjes op zak kq steken. Een leuke opstekepvóo de derby van volgende wee tegen Morres. VAN TARTWIJK-MORRES 2 3 (8-15, 15-10, 4-15, 15-8, 7-15) Morres wisselde goede me slechte sets af. „Hier gaan nie veel ploegen punten pakken aldus Egbert Versprille na ai loop. „Dit zijn belangrijke pun STANDEN DAMES Derde divisie: Provimi/DVO 3-9, Tc Pedo 3-9, Karanoi 3-9, Morres 3-5, IKS 5. VCE/PSV 3-4, Sarto 3-4, Mytdlus 3 AKS 3-3, Swinta 3-2, Leijnse/EWC 3 Zebra's 3-0. HEKEN Tweede divisie: Rijnmond 3-9, Rab IJZENDIJKE - In de tweed halcompetitie in het districl gemak van een niet complei Kikkers had weinig problemer «etste punt pakte tegen De Ste e«n 'makkie' aan Philippine, d; "ames: PHILIPPINE-SLUVC mlippine nogal geplaagd wet aantreden. Sluvoc was uj kt kampioenskandidaat te w a thuisploeg was erg zwak, Kwamen. „We hadden wel een loopWel terUg'" aldus Sonja PfflUWïNE 2-KIKKERS 0-, ïn^i onêeslagen en gaat san Wt»e ^asse- Aanvallend k\ r.T' Vooral in de situaties aa rmk er veel condens in de "noespeelbaar. Met handdoek Jjeegd. STERRE-voo 3-2 - In de don Het leverde een 0-2- eoht6 v*euide in het Groedese [-kijzonder spannend. El Dimt I de vermoeidheid aan t voor VCG is echter binne Eaafk fHILIPPINE-VOORl epoo i met Philippine, dat üiPB^ d. Doordat er ve b]LwSt' team nog niel Dimt stefk voor de mannen moet binnenkort toch gef

de Stem | 1988 | | pagina 14