nleven rauue SPORT Gullit weer in actie, maar twijfels blijven EEL TOPRENNERS NIET PRESENT IN RONDE VAN LOMBARDIJE 1 iGölz int opnieuw Clerc en Valneris op kop bij WK dammen UITSLAGEN m m SPORTPRIJSVRAGEN Inschikkelij kheid boutique VRIJDAG 14 OKTOBER 1988 MILAAN - Op de Corso Venezia in hartje Milaan, het eindpunt van de Ronde van Lombardije, wordt morgenmiddag een punt gezet achter het Iklassieke wielerseizoen op de weg. IPunten Aandacht Rekening Geslaagd I Paramaribo (anp) - Timman wint van Andersson Schuster mist duel tegen oude club Ten Caat vier duels geschorst het volk een halt kan toeroe pen. Een volk in aktie is een gigantische spier. Dat zien wij in de geschiedenis van de vol ken." Thans vraagt het volk om gerechtigheid. In de straten is te horen dat degenen die de mensenrechten hebben ge schonden, moeten worden ge straft. Vindt Guastavino dat de beulen en hun opdrachtge vers moeten worden veroor deeld? Ook als daardoor de onderhandelingen met de mi litairen worden bemoeilijkt? „Sommige willen de bloe dige terreur vergeten en wil len een pardon afkondigen. Wij zijn het daar niet mee eens. Wij willen een democra tie waar geen gevoelens van haat en wrok meer bestaan Daarom is het niet alleen cor rect, maar ook gezond dat er recht wordt gesproken. Ook in dit opzicht dicteert het volk wat er moet gebeuren." Zijn eisen tot mobilisatie van het volk en zijn eis tot het voeren van processen tegen de folteraars, wil Guastavino in geen geval inslikken. Op an dere punten toont de commu nistische strijder echter een grote inschikkelijkheid. Hij verklaart zich voorstander van een 'Chileense perestroj ka'. Guastavino: „Het gaat er niet om nu al een toekomstige orde te formuleren. Er moet eerst democratie zijn. Wij communisten willen opgaan in de eenheid van de demo cratische krachten. Wij willen geen sectarisme, niemand is de exclusieve eigenaar van de waarheid. In plaats van het socialistische experiment dat Salvador Allende wilde reali seren, moet een democratisch experiment komen. Nieuwe politieke formules zijn nodig. De tragedie van dit land is het overdreven ideologiseren. Daarom moeten we ons zoveel mogelijk van onze ideologiën ontdoen. Een toekomstige re gering moet zijn basis vinden bij links, het centrum en wel licht bij democratisch rechts. Om limonade te drinken is het niet nodig revolutionaire koorts te hebben!" De ontwikkeling van Chih is een ladder. Wie de hoogste trede wil bereiken, moet eerst zorgen dat hij op de eerste trede staat. En die eerste trede is het vertrek van Pinochet. Al het andere is daaraan on dergeschikt. CRISCA SUCKT-DKSS COLLECTION CLASEN MorkM Oosterhout tel. 01620 - 33722 DESTgM Jvan onze sportredactie loRAGNA/ZEIST - Ruud IGullit is weer in actie ge weest. Gisteren speelde de aanvoerder van het Neder lands elftal drie kwartier mee met zijn club AC Milan neen oefenwedstrijd tegen le amateurclub Soragna. ■AC Milan won het partijtje met Is-O bij rust was het al 5-0. Gul- ■jit scoorde, net als Van Basten, SfS M •y.v .v.v S;!;; M SS twee keer. Na rust bleven de Nederlanders Gullit, Van Bas ten en Rijkaard in de kleedka mer achter. Gullit, die twee weken geleden op de training door zijn enkel ging en in het gips moest, vertelde dat de pijn 'te verbijten' geweest was. „Ze ker na een behandeling met ijs ging het wel". Gullit zal zondag in de com petitiewedstrijd tegen Pescara op de bank beginnen ('logisch'), maar de twijfels over zijn in zetbaarheid bij West-Duits- land-Nederland van komende woensdag blijven. „Het lijkt me logisch dat als ik niet speel te gen Pescara, ik ook niet in München meedoe. Ik kan moei lijk met 45 minuten tegen So ragna in de benen aan komen zeilen. Of ik word ingezet tegen Pescara, zal afhangen van de ontwikkeling van de wed strijd". Pierre Blattler (Roda JC) zal zijn clubgenoot Wilbert Su- vrijn vervangen in de groep van twintig spelers, die voet- balcoach Thijs Libregts heeft geselecteerd voor de wedstrijd van 19 oktober in München te gen West-Duitsland. Suvrijn liep woensdagavond in de thuiswedstrijd van Roda JC te gen FC Twente een spierscheu- ring op. Na het weekeinde zal de groep van twintig worden teruggebracht tot zestien spe lers. W. SlS: Ruud Gullit. FOTO A 'Nee.' Hard en onwrikbaar. 'Of jullie geven als regering de garantie dat het project wordt ingevuld met name en uitslui tend met 'landlozen' of het gaat helemaal niet door', stelden de geldschieters. Behalve Neder land zijn dat in dit geval Zwe-, den, Denemarken en Duitsland In Arnhem zegt project-ma nager Ton Janssen: „Met die toewijzing van dit zogenaamde kash-land aan de armsten is de regering het formeel wel eens. Het is zelfs wettelijk vastge legd dat het zo moet. Maar wettelijk vastleggen en overheid garanderen dat del wet dan ook wordt uitgevoerd, zijn in dit land heel verschil-! lende zaken." De grondeigena ren, de uitbuiters in Dhaka zijn) voor de overheden veel te be langrijk dan dat ze dezen tegen zich in zouden durven nemen. „Daarom moeten we blijven vechten. Om alstublieft volgens de wet te mogen en te kunnen handelen." Het Sandwip-pro- jekt is voorlopig in de kast ge-j legd. In afwachting van een be- slissing van de regering. iGeen afscheid in stijl m m Door Jacques Eestermans lüe wedstrijd van de omstreden koersdirecteur Vincenzo Torriani - de wantoestanden Idit jaar in de Ronde van Italië kostten hem bijna zijn kop - vormt als vanouds de af sluiting van de belangrijkste reeks eendaagse koersen. Maar hoe spectaculair of fraai de 82ste editie van de Ronde van Lombardije vandaag ook mag uitpakken, een afscheid lin stijl van een alleszins spraakmakende competitie wordt het niet echt. |Daarvoor ontbreken er op het km lange parkoers tussen IComo en de Noorditaliaanse in dustriestad, met de venijnige .ladonna del Ghisallo (754 me iter), Valico di Esino Lario (1182 Valico di Valcava (1336 m.) 'en Colle di Valpiana (989 m.) als de meest gevreesde hindemis- te veel topfiguren uit het Internationale profpeloton. top-drie in het FlCP-klas- sement, Sean Kelly, Steven loks en Adrie van der Poel, laten de laatste mogelijkheid |noVARRA (AFP/SID) - Rolf Gölz, kopman uit de [wielerploeg van Jan Raas, (heeft zijn topvorm voor de ■veede keer in 48 uur be- jyestigd. Na de winst in Mi- -Turijn dinsdag, ging |de Westduitser donderdag i eerste over de streep in |de Ronde van Piemont, een ht over 196 kilometer in de [omgeving van Novarra. ISirids half september behaalde |Gölz zijn vierde grote overwin ning, na Parijs-Brussel, de Ronde van Ierland en Milaan- ijn Kwam hjj dinsdag na een intsnapping alleen aan, twee hgen later was Gölz de snelste n een kopgroep van elf, die na 120 kilometer was ontstaan. De Kaan Bugno, winnaar in van de Ronde van Pie- toont, de laatste voorberei- ugswedstrijd op de Ronde ■Van Lombardije (zaterdag), "erd tweede. jJtteUg; 1, Gölz (WDl) 196 kilome- I m uur, 31 minuten en 6 secon- 2. Bugno (Ita), 3. Lietti (Ita), 4. Pjago (Ita), 5. Delion (Fra), 6. Lancker (Bel), 7. Dubois (Fra), Lif?Fchand (Fra). 9- Ducrot L0. Robeet (Bel), allen zelfde 'Wals Gölz. om punten en prestige te ver garen, bijvoorbeeld onbenut. Maar ook renners als Erik Breukink, Gert-Jan Theunisse en Moreno Argentin, geknipt voor de koers die klimmers- bloed in de benen vereist, staan niet op de deelnemerslijst. Ar gentin, de winnaar van vorig jaar, zit thuis reeds de teleur stelling over zijn matige pres taties te verbijten, de anderen zijn moe of verkiezen aan het einde van een lange en zware competitie een werk-vakantie in zonniger streken (de Sun Tour in Australië, zoals Van der Poel). In Italië gaat in de eerste plaats de aandacht uit naar wereld kampioen Maurizio Fondriest. De jonge Italiaan, die in Ronse profiteerde van de 'botsing' tussen Steve Bauer en Claude Criquielion, beiden morgen ook van de partij, was dit jaar nog niet te zien in een echte klassie ker, maar geldt wel als een van de voornaamste kanshebbers voor de overwinning. Hij moet die positie delen met zijn land genoot Gianni Bugno, Charly Mottet en vooral Rolf Gölz. De Westduitser, die fietst voor de ploeg van Jan Raas, heeft de smaak immers flink te pakken in de naj aars-competi tie. Hij won Parijs-Brussel, de Ronde van Ierland en de afge lopen week zowel Milaan-Tu- rijn (dinsdag) als de Ronde van Piemonte (donderdag). Van de Nederlandse formaties, die alle vier acte de présence geven, mag trouwens toch best wat verwacht worden in de Ronde van Lombardije. Niet 2ozeer van landgenoten, als wel van de buitenlanders in dienst van van de ploegen. Naast Gölz dient terdege rekening gehou den te worden met mannen als Phil Anderson, aan wiens werk Peter Pieters voor een niet on aanzienlijk deel zijn zege in Parijs-Tours heeft te danken, Greg LeMond, langzaam terug in vorm, en Eric van Lancker. De Belg uit de ploeg Post voelt zich zeker thuis op dit sterk ge accidenteerd parkoers, waarop hij in 1987 de tweede plaats voor zich opeiste. Nederlands hoop beperkt zich meer dan waarschijnlijk tot Johan van de Velde, ver trouwd met de Italiaanse koersopvattingen, Teun van Vliet en Peter Winnen. Voor hen geldt dat ze een superdag zullen moeten hebben om de verzamelde concurrentie de loef af te kunnen steken. Maar in een seizoen, waarin met name de Belgen met Ronny van Holen (Omloop Het Volk), Eddy Planckaert (Ronde van Vlaanderen), Dirk de Demol (Parijs-Roubaix) en Michel Dernies (Grote Prijs van Frankfurt) voor verrassingen hebben gezorgd, mag niets tot de onmogelijkheden worden gerekend. Waar Superconfex, PDM en ook TVM kunnen terugkijken op een geslaagd klassiekersei- zoen, staat Panasonic nog altijd met lege handen. Op de schou ders van de renners van de ploeg van Peter Post rust in de Ronde van Lombardije dan ook de loodzware verantwoorde lijkheid het geschonden bla zoen op de valreep nog een beetje op te poetsea Het lijkt nauwelijks haalbaar voor het team, dat als excuus kan aan dragen dat pech (Vanderaer- den), blessureleed (van Vliet), en ziekte (Freuler) in het voor jaar een lelijke streep door de rekening haalden. Bij de drie andere formaties heerst tevredenheid. Jan Raas heeft een goudvinkje in huis met Rolf Gölz, in de lente ook al winnaar van de Waalse Pijl, en zag Jelle Nijdam de 'Gold Race' op zijn naam schrijven. De ploeg van Jan Gisbers stelde de overwinning in het wereldbe kerklassement onder andere veilig met klassieke triomfen van Adrie van der Poel (Luik- Bastenaken-Luik) en Steven Rooks (Kampioenschap van Zürich). En afgelopen zondag bezorgde nationaal kampioen Peter Pieters eerstejaars ploegleider Cees Priem een eerste klassieke zege met zijn coup in Parijs-Tours. Over het hele klassieke sei- Maurizio Fondriest, een van de grote kanshebbers. zoen waren in 1987 zeven zeges van Nederlandse ploegen te be jubelen. Dit jaar bleven zij op zes staan. Maar straks op de Corso Venezia zou nummer ze ven wel eens bijgeschreven kunnen worden. Rolf Gölz is de belangrijkste gegadigde om de stand gelijk te trekkea De Westduitser zou tevens ge- [Twee van de zeven koplo- ■Pfirs, Rob Clerc en de Sov- liet-speler Valneris, hebben IJ1 de tumultueus begonnen I derde ronde van het we reldkampioenschap dam- inien in Paramaribo op- I nieuw winst laten aanteke nen. Zij hebben thans sa- I d de leiding. Rob Clerc Ivni06® de Costaricaan l<ï,. terwijl de jeugdige l^et-grootmeester Valne- |ns iets te sterk was voor de lhUSnamer Alfaisie. Beiden I "ebben nu vijf punten, één |Stetan achtervolSend '^■wereidkampioen Ton Sij- aiu kwam ook een punt nter op het leidende duo. In n positioneel duel met Hen rot van der Zee kwam hij niet oer dan remise. „Ik had er ?cK j voren rekening mee «wouden een punt aan hem kwijt te raken", aldus de niet teleurgestelde Nederlandse ti telhouder. Bij het achtervolgende vijf tal zitten verrassend ook twee Brazilianen, Leandro en Maria. Leandro hield zich goed staande tegen Europees kam pioen Gerard Jansen, die in het middenspel een verkeerde va riant koos, waardoor het Lean dro wat eenvoudiger werd ge maakt tot een puntendeling te komen. José Maria was in een flankspelpartij de Franse kam pioen Bonnave te slim af. Oud-wereldkampioen Gant- warg miste tegen de Senegalees Macodou N'Diaye in het gevor derde middenspel de winnende voortzetting. Ook Van Aalten moest weer een punt inleveren. De Huissenaar mocht uiteinde lijk nog blij zijn met zijn punt, dat hij aan de remise overhield, omdat de Fransman Issalene in hevige tijdnood de winst over zag. Het toernooi om het wereld kampioenschap telde vanaf donderdagavond 21 in plaats van 20 spelers. De door de meerderheid der deelnemers ingediende petitie om de Mali- nese grootmeester Mamina N'Diaye alsnog toe te laten, was voor het organisatiecomité doorslaggevend de eerdere, ne gatieve beslissing te herroepen. Daarmee kwam een einde aan twee dagen van soms heftige discussies over de uitsluiting van de te laat gearriveerde Afrikaan. Met name oud-we reldkampioen Ton Sijbrands trok zich het lot van de Mali- nees aan en zette een spelersac tie op touw, die uiteindelijk een positief effect had. „Zijn niet- deelneming zou grote conse quenties kunnen hebben voor het Afrikaanse dammen en de werelddambond. Dat zou zeer onverstandig zijn geweest", verklaarde Nederlands kam pioen Sijbrands. „Dit is overi gens de eerste keer in de dam- historie, dat organisatoren zich iets aantrekken van spelers", liet hij er nog op volgen. Alleen de Nederlanders Rob Clerc en Gerard Jansen onder steunden zijn actie niet. Beiden hebben de beslissing van de or ganisatie aanvaard, maar schriftelijk kenbaar gemaakt onder protest verder te spelen. Ook hoofdarbiter Raymond Pi- card heeft in de bespreking met de dammers duidelijk gesteld geen verantwoordelijkheid te willen dragen voor de nu geno men beslissing. „Het organisa tiecomité heeft mij opgedragen het wedstrijdrooster aan te passen en dat heb ik gedaan", gaf de Belg, die eerdere protes ten en verzoeken om toelating van N'Diaye terzijde had ge schoven, als commentaar. FMJD-voorzitter Piet Roo- zenburg toonde zich tevreden over de uiteindelijke toelating van de Malinees. In een later stadium zal de kwestie onge twijfeld nog uitvoeriger wor den geanalyseerd. De betrok kene zelf was opgetogen. „Ik ben blij dat het recht heeft ge zegevierd", zei de N'Diaye, die de instelling van zijn collega's prees. „Jammer dat twee Ne derlanders het niet kunnen ac cepteren. Ik begrijp hun weer stand wel, want er vervallen nu twee rustdagen en die zijn NIEUWSOVERZICHT REYKJAVIK (AFP) - In de achtste ronde van het toernooi om de wereldbeker schaken in Reykjavik heeft Jan Tim man de Zweed Ulf Andsersson, die dikwijls als zijn secon dant optreedt, een nederlaag toegebracht. De Nederlandse grootmeester steeg daardoor in het klasse ment tot boven de vijftig procent, waarbij hij nog één afge broken partij (tegen Joesoepov) tegoed heeft. De leiding bleef in handen van Michael Tal, die remise overeenkam met Sokolov. Uitslagen achtste ronde: Petursson (IJs)-Kasparov (Sov) Vt -14, Tal (Sov)-Sokolov (Sov) ti-ti, Kortsjnoi (Zwi)-Hjartarsson (Ijs) 0-1, Nunn (GBr)-Portisch (Hon) 1-0, Spassky (Fra)-Ribli (Hon) (4-Tt, Beljavski (Sov)-Speelman (GBr) Timman (Ned)-Andersson (Zwe) 1-0, Sax (Hon)-Joesoepov (Sov) (4-Vt, Ehlvest (Sov)-Nikolic (Joe) 1-0. Stand: 1. Tal 5V4 punten, 2. Beljavski, Sokolov en Ehlvest 5,5. Joe soepov en Timman beiden 4% en 1 afg. partij, 7. Kasparov, Sax en Nunn 4V4, 10. Speelman 4, 11. Andsersson en Hjartarsson 3%, 13. Spasski, Ribli en Nikolic 3, 16. Kortsjnoi en Portisch 2Vt en 1 afg. partij18. Petursson 2. MADRID (Rtr) - Real Madrid-spelverdeler Bernd Schuster mist het eerste competitieduel tegen zijn oude club Barcelo na, dat volgend weekeinde gespeeld wordt. De Westduitser werd voor twee wedstrijden geschorst, om dat hij afgelopen zaterdag uit het veld werd gestuurd in het treffen met Zaragoza. Beenhakkers belangrijke speler had naar een tegenstander getrapt en een ander omver geduwd. Bovendien noteerde scheidsrechter Juan Brito, met 25 jaar de jongste arbiter in de Spaanse hoogste klasse, een deni grerende opmerking van Schuster in zijn rapport. Toen de middenvelder uit het veld werd gestuurd, kreeg Brito te ho ren: 'Wat doe je nou, jongetje'. ZEIST (ANP) - Het slaan van een tegenspeler in de wed strijd Emmen-Eindhoven van 8 oktober is de Emmen-speler Ten Caat komen te staan op een schoring van vier wedstrij den. Bovendien kreeg hij een boete van honderdvijftig gul den. Vier spelers werden voor één wedstrijd uitgesloten. Het zijn Eykelkamp (FC Groningen), Matthaei (Haarlem), Van Cor- stanje (Eindhoven) en Duut (Fortuna Sittard). Zij kregen de derde gele kaart. EN STANDEN TENNIS Damestoeraooi Filderstadt Uitslagen achtste finales: Evert (VSt)-Lindqvist (Zwe) 6-1, 7-6 (7-5), Zrubakova (Tsj)-Fernan- dez (VSt) w.o., Tauziat (Fra)- Paulus (Oos) 6-2, 6-2, Pfaff (WDl)-Cueto (WDl) 3-6, 6-4, 7-5, Reinach (ZAf)-Novotna (Tsj) 6- 0, 6-1, Reggi (Ita)-Wiesner (Oos) 6-4,6-4. Damestoeraooi in San Juan Uitslag eerste ronde: Manon Bollegraf (Ned)-EUy Hakami (VSt) 1-6,3-6. Invitatietoernooi Hongkong Uitslagen: Edberg (Zwe)-Chang (VSt) 7-6 (7-4), 6-4, Agassi (VStj- Pearce (VSt) 6-1, 6-4, Mecir (Tsj)-Teltscher (VSt) 6-1, 5-7, 6- 3, Pereira (Uru)-Perez-Roldan (Arg) 6-4, 7-6 (7-5), Goldie (VSt)- Berger (VSt) 7-5, 6-3, Weiss (VSt)-Van 't Hof (VSt) 6-2,6-2. j: Grand-Prix-toernooi in Tel Aviv Uitslagen kwartfinales: Gilbert (VSt)-Davis (VSt) 6-4, 6-3, Krickstein (VSt)-Baur (WDl) 6- 4, 6-3, Mansdorf (Isr)-Mronz (WDl) 6-1, 6-4, Van Rensburg j: (Zaf)-Perkiss (Isr) 6-3,3-6,6-4. Coene (Ned)-Dineen (GBr) 11-4, 11-5, Hoogland (Ned)-Koizumi (Jap) 11-7,11-2. tweede ronde: Van der Knaap (Ned)-Larsen (Den) 12-9, 5-12, 12-11; Coene Ned)-Munday (GBr) 11-4, 11-6, Hoogland (Ned)-Sarwendah (Indo) 7-11, 6- 11. TAFELTENNIS Uitslagen superdivisie Europese competitie: Zweden-Tsj echoslo- wakije 6-1, West-Duitsland- Bulgarije 5-2, Engeland-Finland 7-0, Nederland-Frankrijk 6-1; Haldan-Chila 21-19, 21-18, Van Spanje-Marmurek 21-15, 11-21, 21-16, Wang-Keen 21-12, 21-13, Haldan/Van Spanje-Chila/Mar- murek 21-16, 21-14, Haldan/De Groot-Chila/Wang 21-16, 17-21, 21-19, Van Spanje-Chila 21-13, 21-14, Haldan-Marmurek 21-15, 14-21,21-18. PAARDESPORT WIELRENNEN j: Zesdaagse Munster Eindstand: 1. Clark/Doyle (Aus/GBr) 221 punten, 2. Gün- ther/Diehl (WDl) 179, op een ronde: 3. Thurau/Hermann (WDl/Lie) 131, op drie ronden: 4. Giebken/Bolten (WDl) 217, op tien ronden: 8. Wijnands/ Grenda (Ned/Aus) 116. Military van Boekelo Stand na het eerste deel van de dressuur: 1. Clapham (GBr) Ricky Bee 46,60 strafpunten, 2. Stibbe (Ned) Bristol A 50,20, 3. Leng (GBr) Griffin 51,40, 4. Er- horn (WDl) Very Kind 53,40, 5. Mengers (WDl) Aquila 54,80, 6. Lemoine (Fra) 55,20, 7. Todd (NwZ) Peppermint Park en Tay lor (GBr) Cam. Choice 56,40, 9. Köhnke (WDl) Sultan 57,00, 10. Darmoise (Fra) Galvaudeur 57,60,15. De Jonge (Ned) Salland 60,40,29. Nij boer (Ned) 68,00. VOETBAL IJSHOCKEY Competitie eerste divisie ASSEN - DEN BOSCH 3-7 <2-2, 0-4, 1-1). Scheidsrechter: Hoek- stra. Toeschouwers: 200. Straf- minuten: Assen 16, Den Bosch 8. Topscorers: Kruger (Assen, 3), Livingston (Den Bosch, 2) en Hossack (Den Bosch, 2). ROTTERDAM - HEERENVEEN 5-2 (1-1,2-0,2-1). Scheidsrechter: Engelsman. Toeschouwers: 450. Straf minuten: Rotterdam 30, Heerenveen 16. Topscorer: Sim- j son (Rotterdam, 2). BRIDGE GOTHENBURG: vriendschap pelijk duel: Zweden-Portugal 0- 0. SE VILLA: vriendschappelijk duel: Spanje-Argentinië 1-1. MONTEVIDEO: vriendschappe lijk duel: Uruguay-Paraguay 2- 0. EUROPACUP III BELENENSES LISSABON (POR) - LEVERKUSEN (WDL) 1-0 (0-0). 85. Adao 1-0. Scheids rechter: Hill (Eng). Toeschou wers: 18.000. Gele kaarten: Ri- beiro (Belenenses) en Rolff (Le- verkusen). Belenenses, dat de eerste wedstrijd met 1-0 won, speelt in de tweede ronde tegen Velez Mostar. schiedenis schrijven als hij de Italianen aan het einde van het seizoen in eigen land voor de derde maal op rij de baas zou blijven. kostbaar in een dergelijk zwaar toernooi. Maar de Mali- nese delegatie heeft nu in ieder geval geen 20.000 gulden voor niets uitgegeven. Het sportieve karakter van onze sport wordt er bovendien nog eens door on derstreept", aldus N'Diaye, die zijn eerste partij tegen Sovjet kampioen Alexander Baljakin speelt. Drie dammers, onder wie Rob Clerc, kregen donder dagavond onverwacht een vrije ronde. Uitslagen derde ronde: Alfaisie (Sur)-Valneris (Sov) 0-2, Baljakin (Sov)-Sadiek (Sur) 1-1, Autar (Sur)-Kemp (Sur) 1-1, Tsjizjov (Sov)-Korenevski (Sov) 1-1, Gant- warg (Sov)-N'Diaye (Sen) 1-1, Clerc (Ned)-Wallen (Cra) 2-0, Bon nave (Fra)-José Maria (Bra) 0-2, Sijbrands (Ned)-Van der Zee (Ned) 1-1, Van Aalten (Ned)-Issalene (Fra) 1-1, Leandro (Bra)-Jnsen (Ned) 1-1. Stand: 1/2. Clerc en Valneris 5,3/7. Baljakin, Maria, Leandro, Sij brands en Tsjizjov 4, 8/15. Van Aalten, Bonnave, Gantwarg, Jan sen, Korenevski, N'Diaye, Sadiek en Van der Zee 3, 16/17. Autar en Kemp 3,18/19. Alfaisie en Issalene 1,20. Wallen 0. Olympiade in Venetië UITSLAGEN Dames groep A: Nederiand- China 4-25. Heren: groep A: Nederiand-Ve- nezuela 15-15, Nederland-Kenya 24-6, Nederland-Australië 16-14. STANDEN Dames: groep A: 1. Engeland 236, 2. Zweden 219, 3. China 215, 4. Mexico 213,5. Nederland 205. Heren: groep A: 1. Griekenland 283, 2. Verenigde Staten 274, 3. Oostenrijk 269, 4. Venezuela 254, 5. Noorwegen 252, 16. Nederland 210. SCHAKEN -TBILISSI-TSJIBOERDA- NIDZE WK dames in Tbilissi Uitslag negende partij: Maja Tsjiboerdanidze (Sov)-Nana Jo- seliani (Sov) ti-ti. Tsjiboerda nidze leidt met 5-4. BASKETBAL BADMINTON Open Britse titelstrijd in Pres ton Herenenkelspel: eerste ronde: Pelupessy (Ned)-Rees (Wal) 15-4, 15-3; tweede ronde: Yang (Chi)- Wiranata (Indo) 7-15, 12-15, Pe lupessy (Ned) -Mainaky (Indo) 6-15,8-15. Damesenkelspeleerste ronde: Van Dijck (Ned)-Bostofte (Den) 12-9, 5-11, 6-11, Van der Knaap (Ned)-Gowers (GBr) 11-1, 11-3, Voorronde Europacup voor landskampioenen dames Den Helder-DJK Düsseldorf 81- 75. Europacup voor landskampioe nen heren Eerste wedstrijd eerste ronde: Asker-Den Bosch 81-103. AUTOSPORT Rally van San Remo Stand na vierde etappe: 1. Bia- sion (Ita) Lancia 3.51.38, 2. Markku (Fin) Lanci op 1.01, 3. Fiorio (Ita) Lancia 1.49, 4. Cer- rato (Ita) Lancia 2.05, 5. Sainz (Spa) Ford Sierra 5.59. 1 Toto 40 A: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs; 10 winnaars, f. 451,10; derde prijs: 110 winnaars, f. 102,50. Naar de jackpot van toto 42 gaat een bedrag van ruim 6700 gulden. CIJFERSPEL Cijferspel 40 en 40 Aéén winnaar van de hoofdprijs van 100.000 gulden bruto.

de Stem | 1988 | | pagina 7