nt en [vink ZEELAND ISTELTKLUUT: OVERHEID DOET WEINIG AAN OVERTREDINGEN 'Streven naar een goede sfeer' GLASWERK [KDOO< RLANDl Dienstverlening voor Hulsternaar die zijn leven heeft verbeterd 209.- Frank van Driessche verlaat De Schakel PRIJS! FERT HOOFT Geen extra geld voor de peuters JA? Herstel wegdek Kinderdijk AFSCHEID JACQUES PEETERS ALS DIRECTEUR ST.-JOOST: Wethouder W. Kayzer neemt eerste duik WEEKENDDIENSTEN PLAATSELIJK NIEUWS A Jpffi STEM VAN ZEELAND 2 VRIJDAG 14 OKTOBER 1988 ur van tTEDING Luid-Beveland; laanderen. 'Milieu-educatie is nog onmisbaar' 'kyt, Hulst v II T22 50-13555 ONDERNEMING lat 25, 's Gravenpolder [17, b.g.g. 1327 tng. Overal te ontbieden ht bereikbaar I reklameboodschap voqr géén geld! h tingen: ld De Stem 'Aantasting polders stoppen' yan onze verslaggever HULST - Natuurbeschermingsvere niging De Stelkluut wil dat er einde komt aan de sluipende teloorgang van het poldergebied in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Vaak gaat het daarbij slechts om kleine ingrepen die alles bij elkaar echter een steeds verdergaande aantasting van de natuur- en landschapswaarden veroorza ken. De Steltkluut heeft in het verleden dergelijke aantastingen steeds gemeld bij betreffende ge meente of ander instanties die, zo zegt voorzitter P. Maas in het ledenblad van de Stelkluut, 'in het beste geval de zaak inderdaad eens ging onder zoeken'. Concrete resultaten zijn tot nu toe ech ter steeds uitgebleven. „Het is wel eens voorge komen dat achteraf nog een speciale vergunning werd verleend, maar we moeten het eerste geval nog meemaken dat men herstel in de oorspron kelijke staat afdwong". De Steltkluut wijst erop dat iedere gemeente met het bestemmingsplan Buitengebied in de hand illegale handelingen kan tegen gaan. „In het uiterste geval kan zelfs onder politiedwang een herstel worden afgedwongen". Volgens de natuurbeschermers komt het in de praktij k nooit zover. Om overtredingen in de toekomst te voor komen, zo meent de Steltkluut, moet er conse quent en snel worden opgetreden. „Daarbij moe ten op een gegeven moment 'harde middelen' zo als politiedwang niet geschuwd worden. In het vervolg zal men dan wel beter uitkij ken". De werkgroep plannologie van de Steltkluut is inmiddels begonnen met een inventarisatie van allerlei aantastingen, die de natuur, het land schap of het milieu schade berokkenen. Het gaat daarbij om zaken als storten van afval, afgraven van dijken, egaliseren of scheuren van grasland, dempen van drinkputten en sloten of omhakken van bomen. Een en ander zal worden verwerkt in een rapport dat de Stelkluut dan onder de neus van gemeenten, waterschap of provincie wil duwen. „We hopen op deze manier duidelijk te maken dat ook een gemeente haar verant woordelijkheid moet inzien en niet zomaar pas sief mag blijven toekijken hoe allerlei voor schriften die in het bestemmingsplan Buitenge bied opgenomen zijn worden overtreden". MIDDELBURG - Hoewel politierechter mr. Nomes er 'be paald niet gelukkig mee was' ging hij tenslotte mee met het voorstel van dienstverlening voor de twintig-jarige Hui- sternaar FL. Hij' stond dinsdag in Middel burg terecht omdat hij zich in de loop van het vorig jaar had schuldig gemaakt aan een reeks van diefstallen en inbra ken in zijn woonplaats. Boven dien had hij het in augustus aan de stok met de gebroeders R. die hij respectievelijk met een aardappelmesje had be dreigd en mishandeld. Eenmaal ook had hij zich laten verleiden tot heling van een partij jeanskleding die eerder door een ander bij een inbraak in een kledingzaak was buitge maakt. Mr. Nomes vond eigenlijk dat de feiten te groot in aantal en bovendien te ernstig waren dinsdag 22 november 1988,1 |cteur van de provinciale water fomstig het U.A.R. 1986 open i de provinciale wegen met bij en betaling van 35,75 (ine ingevulde en ondertekende g rekening no. 120500 te Middel postbus 60014330 LA Middel nvraag bestek"; de onder a. vermelde por it Pieterstraat 42 (ingang Koor /inciale griffie van Zeeland, Sir ir-directeur voornoemd en, voo iringkantoren van de provincial! bestek no. 2; ho. 3. hen bij de hierbovengenoem® ;n gehouden. De nota's van 14 november 1988 ter inzage o| paandelijkse termijnen. Als aan edrijf is aangesloten bij de tr vaterstaat in Zeeland. HULST - De peuterspeelza len in de gemeente Hulst hoeven niet te rekenen op extra gemeentelijke subsi die. Wethouder W. Kayser heeft hen dat laten weten in een ge sprek over de wensen van de peuterspeelzalen. Die willen dat de leidsters minimaal het minimum loon krijgen uitbetaald en liever nog een salaris via de welzij ns-cao. „Er is gewoon geen geld in de gemeentekas om extra geld te geven", zegt wethouder W. Kayker. „Los uiteraard van de vraag of extra betaling terecht is. Want wij hebben nog geen standpunt ingenomen over het inhoudelijke van het peuter- werk. Daarbij is het de vraag of dat nu wel of geen vrijwilli gerswerk moet zijn". De wet houder is van plan dat nader te onderzoeken „Maar los van de uitslag is onze portemonnee ge woon niet toereikend". om met een dienstverlening te worden afgedaan, maar L.'s raadsman betoogde dat er sindsdien een ommekeer had plaats gevonden in de levens wandel van zijn cliënt, die in tussen een vaste baan en een woning heeft. Een gevangenis straf zou dit alles doorkruisen waardoor L. weer terug moet naar af. Hoewel 'met grote tegenzin' stemde de politierechter ten slotte in met de eis van de offi cier van justitie mr. Oppe en veroordeelde hij L. tot een voorwaardelijke gevangenis straf van drie maanden met de bijzondere voorwaarde dat hij 120 uur dienstverlening zal verrichten. De 31-jarige P.K. uit Bors- sele had in november '86 in ver schillende plaatsen in Neder land cheques verzilverd die hij had voorzien van een valse handtekening. Als administra tieve kracht bij de ABN in Goes had hij de cheques plus pasjes in handen gekregen. K. ont kende dat hij die zelf achter over gedrukt zou hebben: dat zou een collega hebben gedaan die ze vervolgens aan K. zou hebben toegespeeld. Wel er kende de verdachte dat hij de cheques vervolgens verzilverd had tot een bedrag van 2700. Intussen heeft de bank zelf de gedupeerden schadeloos ge steld en is er met K. een terug- betalingsregeling getroffen. Hij werd conform de eis veroor deeld tot een geheel voorwaar delijke gevangenisstraf van zes weken. De 34-jarige JB. uit St. Phi- lipsland had als penningmees ter van een tafeltennisvereni ging in april van het vorig jaar ruim ƒ500 aan contributiegel- den verduisterd. B. hield vol dat hij dit geld niet voor zich zelf had gebruikt maar het aan een kennis, die dit overigens ontkend, had geleend. B. werd veroordeeld tot een week voor waardelijk met daarnaast een boete van 200. burg, tel. 01180-35920 BLÈR louclé tapijt van ge le kwaliteit wol met geschikt voor zwaar ge- In 5 prachtige kleuren aturel, beige, terra en er meter jaar garantie. Vervolg van pagina Zeeland 1 Maar hij heeft in zeven eneenhalf jaar Zeeland toch al heel wat bereikt? „Precies, daarom juist. Er zijn bijvoor beeld veel vrijwilligers opge leid, maar dat moet je wel on derhouden. Een keer een kwartje erin stoppen is echt riet genoeg. En kijk eens naar de bijscholing van leerkrach ten. Er zijn in Zeeland toch wel zo'n 1500 onderwijzers. Dat kost tijd." Dus richtte hij een subsidie verzoek aan het Zeeuws pro vinciebestuur: tachtig mille - V' •V Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstilden: «•30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der "rim (editie-chef), Romain ven Damme, Peter vierenhalm, Conny van Jkemberghe, Ronald verstraten, Cor de Boer Ooto), Ton Koomen (sport), jjoes: Jan Jansen. ulst: Eugène Verstraeten ipiv. editiechef), Joep "Ommelen. Advertentie-exploitatie inspecteur Zeeland: 958 'privé,el'01150" Sleuven in het wegdek en overlast voor het verkeer. Van onze verslaggever AXEL - In Axel is deze week begonnen met het herstel van het wegdek van de Kinderdijk. De onder grond wordt voorzien van een nieuwe fundering en de weg krijgt een nieuwe as- faltlaag. Het karwei is nodig omdat de asfaltlaag forse scheuren ver toont aan weerszijden van de rijbaan. Deze scheurvorming is onder andere een gevolg van een onvoldoende opsluiting van dit wegdek en het ontbreken van goede fundering onder de weg. De werkzaamheden zullen geruime tijd in beslag nemen. Onder enig voorbehoud wordt - FOTOWIMKOOYMAN verwacht dat eind december van dit jaar de klus geklaard kan zijn. In de tussentijd zal het verkeer met stoplichten over één weghelft geleid wor den. De gemeente heeft de be woners laten weten dat gepro beerd wordt de overlast zoveel mogelijk te beperken. Met het karwei is ruim 326.000 gulden gemoeid. extra voor meer menskracht. Afgewezen.„De mensen moeten het zelf gaan doen, zeg gen ze. Maar zo werkt het nog niet. Kijk naar de schippers, de loonspuiters, de jachteigenaars. Milieu-educatie is nog onmis baar. Daarom blijf ik het ook proberen. Uiteindelijk is het heel goedkoop wat wij doen, maar het kan niet alleen met vrijwilligers. Zie je de gezond heidszorg al volledig met vrij willigers werken? Nee dus. En dit lijkt me maatschappelijk gezien toch van dezelfde or de..." HULST - Wethouder W. Kayser zal maandag 17 ok tober als eerste het water induiken bij de start van de veertiende zwemvierdaagse in Hulst. Hij doet dat om 16.00 uur, ge huld in nostalgische zwemkle- ding, in het overdekt zwembad De Driehoek. Meteen is dat ook het start sein van de zwemvierdaagse, die in het teken staat van Uni cef. Deelnemers kunnen via een sponsorkaart familieleden en kennissen bereid vinden om hun zwemprestatie met een be paald bedrag te honoreren. De opbrengst gaat naar het kin derfonds van de Verenigde Na ties. De sponsorzwemmers kunnen ook verkleed aan de zwemvierdaagse meedoen. HET SCHEPPEN van een goede sfeer, waarin docent en student met een onderlinge betrokkenheid kunnen werken aan het moeilijke vak van beeldend kunstenaar. Dat is kort samengevat de intentie waarmee Jacques Peeters (54) zes tien jaar directeur was van de Aca demie voor Beeldende Kunsten St, Joost in Breda. Bij zijn komst in 1973 stonden al lerlei onderwijsinstituten op hun kop door democratiseringsproces sen. Zijn inzet daarbij en andere veeleisende ontwikkelingen daarna hebben hun tol geëist en zijn mede oorzaak van het feit dat hij om gezondheidsredenen voor tijdig afscheid moet nemen. Na de opening van de expositie 'De jaren Peeters' vanmiddag is er een re ceptie in St. Joost. Door Henk Egbers JACQUES PEETERS is van huis uit grafisch vormgever. Als hoofd van de afdeling Publiciteit en Vormgeving bij Océ-Van der Grinten in Venlo werd hij aangezocht als docent op de kunstacade mie in Den Bosch. „Dat was mijn eerste contact met het kunstonderwijs. Ik had de Duwaer-prijs gekregen voor mijn werk en werd toen gevraagd om Strij- bosch op die academie ten dele te ver vangen. Drieënhalf jaar heb ik er les ge geven. Ook het kunstonderwijs stond na de 'revolutie 1968' onder grote spanning. St. Joost ontkwam er niet aan. In 1972 lag er een basisrapport voor een nieuwe struc tuur, geschreven door de directeur van het Opbouworgaan, Paul Kuypers. Daarin werd een tweehoofdige directie voorgesteld. Jacques Peeters: „Goed en wel benoemd werd me duidelijk wat er tussen de regels van dit rapport gelezen kon worden: St. Joost zat als gemeen schap geweldig in de problemen. Ik kwam er toestanden tegen die ik in het bedrijfsleven niet ontmoet had. St. Joost stond snel vooraan in de democratische beweging, met instellingen als De Trap- kes en de Kritische Filmers in de stad. Toen ik kwam was de keiharde strijd voorbij. Er was een status quo. Verwerkt was het niet. Er was schade. Als ik de fo to's nog eens bekijk van die heftige ver gaderingen in de aula, waarbij bijvoor beeld de academieraad het bestuur aan de kant wilde zetten, dan kun je zeggen dat het slopende jaren waren. Er is heel wat roofbouw gepleegd. Ik kwam uit het bedrijfsleven en was waarschijnlijk ies beter in staat dan de generatie voor me, die stamde uit een hiërarchische struc- Jacques Peeters: 'Het was de moeite waard!' - foto de stem/dickoe boer tuur, om verantwoordelijkheden te dele geren", aldus Jacques Peeters. „Samen met het bestuur, onder de goede leiding van dr. P. van Rosevelt, is het gelukt de partijen (studenten en do centen) weer bijeen te krijgen door mid del van cleane afspraken. De menselijke verhoudingen zijn gezuiverd. Democra tie is méér dan vijftig plus één. St. Joost is weer een hele menselijke samenleving geworden. De nieuwe generatie studen ten heeft er geen zin meer in en vindt dit verhalen van oude mensen. Nee, het is niet voor niets geweest. Het was de moeite waard, al is het te betreuren dat er mensen bij gesneuveld zijn. Is directeur heb ik er vooral naar ge streefd een harmonische sfeer te kweken als basis voor goed onderwijs. De inhou delijke verantwoordelijkheid daarvan ligt op de eerste plaats bij de vakmensen van de afdelingen. Wel heb ik gepro beerd dwarsverbindingen aan te bren gen tussen die afdelingen, maar dat lukte niet goed omdat we over verschil lende gebouwen door de stad heen ge spreid zitten. Ik vind overigens dat een academie los moet staan van trends. We hebben periodes gekend dt 'schilder kunst voorbij was'; dat architectuur bijna geen leerlingen trok en niet te ver geten de anti-mode periode. Veronder stel dat je dan die afdelingen opgeheven zou hebben! Op dit moment wordt een directie echter door de overheid gedwon gen, om financiële, getalsmatige rede nen, disciplines te laten verdwijnen. Daarom sta ik achter het nieuwe werk plan van de academie waarbij ateliers zijn ondergebracht onder grotere eenhe den. Je merkt dat een man als Maarten Reguin, mijn opvolger, weer van een nieuwe generatie is die nog flexibeler met verantwoordelijkheden weet om te gaan dan de onze. Ja, toen ik aan deze klus begon, wist ik dat het een management-functie was. Maar ik zag deze steeds als nauw be trokken bij de ontwikkeling van de vormgeving en beeldende kunst. Voor- waarden-scheppend met Gevoel voor wat er zich afspeelt. Daarom liep ik vanaf het basisjaar alle beoordelingn af. Kende alle mensen. Wist hoe ze heten. Daarom heb ik nooit een decaan gehad om langs die weg contact te kunnen hou den. Maar de druk is toch te groot ge worden, want de dingen kwamen van buitenaf binnen. Landelijk overleg. Fu- sieverhalen. Je holde van de ene verga dering naar de ander. Ik ben steeds voor kleinschalige aca demies geweest. Het nieuwe St. Joost(ge- bouw) zou maar 312 studenten kunnen hebben. Dat zag ik als ideaal. Dan ken je ze nog allemaal. Dat dit niet gerealiseerd is, doet me nog pijn. Het rijk dwong je naar een school met onmenselijke maat (minimaal 600 leerlingen). Het is geen kunst die bij elkaar te krijgen. Maar waar laat je ze en wat gebeurt er met de kwaliteitscriteria? Daarom kozen we al vroeg voor samenwerking binnen hoge- sehoolverband. Toch is het voortbestaan van St. Joost nog niet voor 100% zeker. Ik zou wensen dat de gemeent Breda, met zijn Benelux-knooppuntborden langs de weg, beter zou beseffen de verstrek kende betekenis van deze academie, die letterlijk binnen de stad zou moeten functioneren. Jammer dat we niet zijn begonnen met bouwen. Ik ontdek nu dat ik zestien jaar als een kloek op mijn eie ren gezeten heb en dat je met je verant woordelijkheidsgevoel dan soms onge wild dingen tegenhoudt". St. Joost heeft een goede naam in Neder land. „Ja, het is gelukt met goede docen ten een grote betrokkenheid naar het in stituut toe op te bouwen. Ik denk dat ik daaraan veel heb kunnen doen. Er wordt wel gezegd dat St. Joost een strenge school is. Je moet er hard werken, maar de manier waarop met jonge mensen omgegaan wordt heeft een goede sfeer. Wie zich daarin niet thuis voelt valt af. Studenten moeten moedige mensen zijn. Alles is al gemaakt en met die weten schap moet je dan een omgeving creëren waarin men toch creatief kan blijven", zegt hij heel nuchter. Dat er nu in De Beyerd een expositie is met werk van de zestien kunstenaars die in zijn tijd de St. Joostpenning kregen, vindt hij een ge weldig idee. „Fantastischer is nog de we tenschap dat alle zestien ais kunstenaar nog goed functioneren. Ze bleven! Eén van de criteria bij de toekenning van de penning is de te verwachten toekomst voor de kandidaat. Er wordt niet zo gek geoordeeld op St. Joost"! En wat zijn eigen toekomst betreft: „Dit was een baan, maar ik heb nog steeds een vak. Ik geniet er weer van om dingen te maken, zoals de catalogi voor meestal jonge kunstenaars die expose ren bij de NBKS. Ook de internationale contacten, zoals die voor de Germina tions, blijven". Jacques Peeters moet nog wat wennen aan zijn gezondheidsfiet stochten na de spannende baan op St. Joost. Maar deze bieden hem ook de ruimte om te denken aan een nieuwe toekomst in een ander levensritme. OUD PAPIER - De voetbalvereniging HW'24 haalt zaterdag weer oud papier op. Dit keer gebeurt dat in de wijken Moer- schans, Niéuw-Hulst en de wijk ten noorden van Den Dullaert. De ophaalploeg vertrekt om 9.00 uur. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd 19 u. tot maand. 8 u. dokter P. de Bruljckere, Brouwerijstr. 8, Oostburg, tel. 01170-2323. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter J. Hoefman, Oranjestr. 4, tel. 01155-1555. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter N.v.d. Maas, Beursstr. 6, IJzendijke, tel. 01176-1266. Clinge, Koewacht en St Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter K. Kerckhaert, Kon. Ju- lianastr. 23, Clinge, tel. 01140- 12361. Breskens en Groede - Dokter R. Bonarius, Walenstr. 1, Groede, tel. 01171-1825. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter G. de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o. - Van vrijd. 19 u. tot zond. 8 u. dokter H. Zwartelê, Werrilaan 43, 's-Heerenhoek, tel. 01105-1280. Van zond. 8 a tot maand. 8 u. dokter J. Peene, Monsterweg 8, Borsele, tel. 01105- 1203. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 19 a tot zat 19 u. dokter M. Kooi man, Van Hoogendorplaan 6, Goes, tel. 01100-14450. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter D. Thijs- sen, Zonnebloemstr. 2a, Goes, tel. 01100-15003. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hansweert, Terseke en Zeeburg 1 - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 a dokter P. Polderman, tel. 01131- 3520. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedge vallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde, Rilland- Ba th en Kruiningen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter C. Ris- seeuw, tel. 01130-1566. Bood schappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter M.v. Kalmthout, Groe nendijk 52, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Spreekuur spoedge vallen zat. om 11.30 u. Heinkenszand e.0. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- mans wordt waargenomen door dokter C. Miermans, Kloetingse- weg 3, 's-Heer Abtskerke, tel. 01103-2089, bgg. 01106-3074 (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wol- phaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aar- noutse en v.d. Vlugt wordt waar genomen door dokter G. Aar- noutse, Havenweg 16, Nieuw dorp, tel. 01196-12327. (bood schappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 a dokter C.v.d. Mee, Wilhel- minalaan 13, Hulst, tel. 01140- 14215. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Kapelle en Wemeldinge - Van zat 8 u. tot zond. 24 u. dokter M. Riemeijer, Parklaan 1, Kapelle, tel. 01102-1264. Middelburg - Zaterdag dokter S.v.d Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. Zondag dokter J. de la Hayze, Seisdam 22, tel. 28574. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur (zonder afspraak). Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter F. Puylaert, Oostkade 19, Sas van Gent, tel. 01158-1366. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter M. Jongsma, Julianastr. 2, Hoek, tel. 01154-1356. Spreek uur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot maand. 8 uur dokter P. Nijsten en H. Zuiderbaan, Anna Bijnsstr. 25, tel. 01150-12324. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vllssingen - Tot zat. 24 u. dokter Thiadens, tel. 01183-64633. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter A. Mijnlieff, tel. 12525. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Zaamslag - Dokter C. Verboom, Axelsestr. 2, Zaamslag, tel. 01153- 1377. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100- 12456 Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130- 1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Dag en nacht be reikbaar. (dringende boodschap pen inspreken op antwoordappa raat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01140- 12191 (boodschap inspreken op antwoordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen - Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150- 19049. U kunt naam en telefoon nummer inspreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkun dige u kan bereiken. VERLOSKUNDIGEN Zeeuwch Vlaanderen - Mevrouw H. Haak, St. Maartenlaan 48, Axel, tel. 01155-3982. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts M. Karei- se, 'S-H.H. Kinderendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Ovezande, Goes, Kapelle en Rei- merswaal - Dierenarts W. Ver boom, Alexanderstr. 46, Kapelle, tel. 01102-2486. Hulst en Hengstdijk - Dierenarts E. de Nijs, Wilhelmlnalaan 11, Hulst, tel. 01140-13004. Spreekuur za. en zo. om 13 u. Hulst - Dierenartsen Aerts- Bosch, Dullaertstr. 43, tel. 01140- 14015. Spreekuur za. 10-12 a en volgens afspraak. Breskens - Dierenarts G.A.M. de Bruijckere, Dorpsstraat 133, tel. 01172-2769. Spreekuur za. en zo. 11.30 u. en volgens afspraak. Terneuzen, Axel, Zaamslag en Hulst - Dierenarts M.P. Schaub en J. Kop., Zaterdag spreekuur; 11-12 u. Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-1488 en 13.30-14 u. W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017. Hulst en Zaamslag via afspraak 01140-10905 of 01153- 1366. Zondag na afspraak. Die renarts J. Kop, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-1488. Sas van Gent - F. de Dobbelaere, dierenarts grote en kleine huis dieren, Walstr. 1, Sas van Gent, tel. 01158-3322. Spreekuur za. 10- 11.30 u. zo. 12-13 u. en volgens af spraak. Sas van Gent - Dierenarts E. Da vid, Westdam 54, tel. 01158-3800. Spreekuur za. en zo. 10-11 en na afspraak. Terneuzen e.0. - Peter de Vos, Polikliniek voor kleine huisdie ren 'De Steenberghe', v. Steen bergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat 12-13 u. Verder na telefonische af spraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30- 14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts A.v. Bruinessen, Ro manlaan 28, Aardenburg, tel. 01177-2398. Spreekuur zat en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts H.v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176-1388. Spreekuur zat om 13 uur en zond. om 12 uur in de die renkliniek Minnepoortstr. 14, IJ zendijke, en volgens afsDraak. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts J. Schautteet, Grote Maagdenstr. 24, Sluis, tel. 01178- 1921. Spreekuur zat en zond. 12- 12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts J. Nijsten, Hondiusstr. 2, Terneuzen, tel. 01150-13780. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18- 18.30 u. zond. 12-12.30 u. Walcheren - Tandarts D. Ruis- sen, Kanaalstr. 91, Souburg, tel. 01184-61347. Spreekuur zat en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts J. Chilla, Markt 11, Kruiningen, tel. 01130-1443. Spreekuur zat en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Apotheek Goese Polder, de Spinne 1162, tel. 28228. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten ope ningstijden is de dienstdoende apothekersassistente thuis be reikbaar tel. 01140-14255. Middelburg - Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 12538. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Hamann, tel. 01150-12060. Geop. zat van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18u. Vllssingen - Apotheek Paauwen- burg, Troelstraweg 2a, tel. 70717. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raadplegen Hulst - St. Liduinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St Antoniuszieken- huis, tel. 01170-9000. Terneuzen - Julianaziekenhuis 01150-12851 Sluiskil - St Elisabethziekenhuis 01157-1451 AMBULANCE EN BRAND WEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel 01150-12200. Van onze correspondent VOGELWAARDE - Vandaag wordt in Vogelwaarde op basisschool De Schakel door de bovenbouw afscheid geno men van meester Frank van Driessche. Na acht jaar in Vo gelwaarde werkzaam te zijn geweest heeft hij nu in zijn woonplaats Lamswaarde een benoeming tot onderwijzer aan de basisschool aanvaard. Hier was plotseling een plaats vrijgekomen doordat een zwangere leerkracht op het laatste moment te kennen gaf te willen stoppen met het on derwijs. Aangezien het school bestuur in Lamswaarde niet van de mogelijkheid gebruik wilde maken om een tijdelijke leerkracht in dienst te nemen voor de periode van drie maan den, moest men in Vogel waarde ook op korte termijn noodoplossingen zoeken. Na overleg tussen de leer krachten, het schoolbestuur en medezeggenschapsraad is be sloten om groep vijf, de klein ste groep van de bovenbouw, te splitsen. Voor de kinderen niet leuk en voor veel ouders nog een vraagteken. Vanmiddag wordt dus afscheid genomen van Frank van Driessche in de grote zaal van de school met veel gezang en na afloop begint de herfstvakantie.

de Stem | 1988 | | pagina 15