NEUZEN De Meisjes in Zuidlandtheater 7 OKTOBER ruimte iro orion loterij issenlotteri* Tattoo Theater vijf avonden in de Singel Methleen in Jamasj Internationaal Filmgebeuren Kindertheater in Hulst Zangrecital in historisch kerkje in Kloosterzande 6West Side Story' in première in Antwerpen Impressies van Zeeland Nieuwe lij n Theo Steyaert in Arthouse Biervliet Sieraden in Middelburg PARTEM GIDS THEATER DONDERDAG 13 OKTOBER 1988 HUGO CLAUS REGISSEERDE ZELF ZUN 'SCHOMMELPAARD' 51628 Jazz in de Singel Koffieconcert Harmonie Hulst Uit West deze maand VERRASSEND de buut op de Neder landse podia van het vorig jaar was de groep De Meisjes; vier jonge vrouwen die lekker gearran geerde popmuziek koppelt aan cabaret- teske dialogen. Ze komen morgen, vrij dag 14 oktober, met hun programma 'Stuck with a Fanta sy' naar het Zuid landtheater in Ter- neuzen. Kaktus Nog te zien I A7q| T1 IN GENT loopt nog tot 22 oktober het Internationaal Filmgebeuren van Vlaan deren. In de bekende zalen Decascoop en Studio Skoop worden films gedraaid waar de echte cinofielen hun vingers bij aflikken. Historische documenten en zeer moderne rolprenten. We kozen drie mogelijkhe den voor U uit. In Decascoop vanavond om 19.45 uur 'Ground Zero', een klassiek verhaal van H. Den- ton. Een cameraman gaat op zoek naar de ware doodsoor zaak van zijn vader die een documentaire aan het filmen W3S' De officiële bronnen melden 'verdrinking'. De zoon komt er snel achter dat er meer achter schuilt. Hij raakt verstrikt in politieke intriges en wordt aardig onder druk gezet. Een sfeervolle thriller met een sterke politieke gela denheid. Twee dagen later (15 okto ber) in dezelfde zaal om 19.45 uur 'Sammie and Rosie get laid'. Deze film, gemaakt door Hanif Kureishi en Frears, ging het afgelopen filmfesti val in Londen in prmière. Een venijnige, geestige, satirische en surrealistische film over Engelsen en immigranten. Over klassen- en rassente genstellingen, over sex en het leven onder Thatcher. In Studio Skoop wordt woensdag 19 oktober 'Vier avonturen van Reinette en Mirabelle' gedraaid om 17.30 uur. Vier verschillende perio den worden uitgebeeld. De hoofdpersonages zijn twee meisjes die zeer alledaagse si tuaties meemaken. Soms ko misch vanwege de tegenstel ling stads- en plattelands kind. Een eenvoudig verhaal met frisse en levensechte hu mor dat zeer smaakvol wordt gebracht. Verdere informatie via 09- 32.91.252512 (Decascoop). Jaar) m f25.910,- GL-inject automaat 5-deurs'uitge- >t met: automaat voorruit snelontdooier wis/was óp achterruit electr. verstelbare verwarmde bui tenspiegels centrale deurvergrendeling alarm getint glas metaallak PRIJS afl. klaar 59.445,- Ni 55.470,- nt van harte welkom, ag 14 oktober van 10.00-21.00 uuc dag 15 oktober van 10.00-18.00 uut ïdag 17 oktober van 10.00-18.00 unc baby-kleutermode van kinderwagen en kindermeubel tot complete baby-uitzet van I alle bekende merken Tevens positiekleding raat 21 -Terneuzen 1.01150-94118 50.000,- op lotnr. 012292 377937 759616 30.000,-op lotnr. 488624 606256 886738 50.000,-op lotnr. 254018 538190 548536 25.000,- Op lotnr. 360027 380527 481977 j 801152 852639 876747 15484 17577 28023 28915 43187 54352j 55281 70090 7 5615 75618 79222 83569 j 8 5928 7327 7589 8241 8427 9169 4 643 745 901 onder voort* Het Joegoslavische Tattoo Theater'. - fotomarcomodic TONEELWERK VAN wereldklasse is er vijf avonden achtereen te zien in de Rode Zaal van de Singel in Ant werpen. Het internationaal bekende gezelschap uit Joe goslavië speelt 18 tot en met 22 oktober een verhaal zon der woorden. De stijl is naturalistisch met soms merk waardige ingrepen en soms harde rockmuziek als on derlijning van sommige scènes. Het verhaaltje is typisch het jongen ontmoet meisje' the ma. Een arbeider, kleine dief en oplichter wordt verliefd op een serveuse. Hij verleidt haar en gaat met haar samen wonen in een armzalige twee kamerwoning. Ze krijgen een kind. Er volgt een verhuizing. Hij gaat drinken, bedriegt haar, komt in de gevangenis. Zij drinkt en wordt oud. Het kind groeit op. Een anti sprookje van het leven in een uitzichtloos milieu. Het aantal plaatsen voor Tattoo Theater is beperkt. Tijdig reserveren (09-32.3. 2376158) is aan te raden. VOOR DE kinderen begint ook in Hulst het nieuwe theaterseizoen. In het gemeenschapscentrum 'Den Dul- laert' verzorgt zaterdag 15 oktober Oud Huis Stekel- bees/Beursschouwburg Gent de familievoorstelling K T. Aanvang 14.00 uur. K T: het spektakel dat niet af raakt, en de wanhopige po gingen van vier 'schouwspe lartiesten' om tenminste hun ONDER DE naam Bravo Quintet komen Anthony Braxton en het Rova saxo foonkwartet naar de Singel in Antwerpen voor een exclusief concert in België en Neder land. Zaterdag 15 oktober in de Rode Zaal. Aanvang 21.00 uur. Braxton is een multi-in- strumentalist. Hij bespeelt al les tussen de sax sopranino en de contrabasklarinet. Hij is bovendien een vernieuwend componist met referenties naar Parker en Konitz, Schönberg en Stockhausen. In het Rova saxofoonkwar tet vindt hij de uitgelezen partners voor zijn nieuwe jazz. Rova werd op gericht in 1977 uit de nieuwe muziek- middens in San Francisco. Verleden jaar verzorgden de vier uitvoerende musici en kele schitterende optredens in Vlaanderen. Kenmerkend voor de stijl van zowel Braxton als Rova is het samengaan van strak, ge structureerde en gecompo neerde delen, soli, en collec tieve improvisaties. Steeds is er een spanning tussen vorm en spontaniteit. DE STEDELIJKE Harmonie Hulst verzorgt zondag 16 ok tober weer een koffieconcert. i® een jaarlijkse traditie dat de Harmonie in het najaar een optreden verzorgt in het gemeenschapscentrum 'Den Dullaert'. De concerten zijn steeds druk bezocht. De muzikanten urn etirigent Johan de witte genieten een warme be langstelling en hebben een "Ouwe achterban. In de grote zaal speelt de Harmonie vanaf 11.00 uur. Het programma is voor ieder- n aantrekkelijk. Zowel oude mü nummers als nieuwe mposities worden gespeeld. ?anê tot dit muzikaal tostijn ïsgratis. eigen optreden te redden. Een onderneming die, dat weet men op voorhand, gedoemd is te mislukken. Maar ondanks alles blijft het schouwspel fascinerend, opwindend, spannend, ontroerend. In K T stellen twee dan sers, hoe vrolijk en inin- drukwekkend ze ook tekeer gaan, de kilte van hun bewe gingen vast en ze treuren er AcHlSlclg over. Een actrice ziet haar zorgvuldig opgebouwde we reld van illusie uiteenspatten als een zeepbel, maar de zeep bel flonkerde heerlijk. En de liedjes van die andere speel sters vermengen ook droef heid én het besef dat je het niet mag opgeven. Vier spelers, tegelijk vier personages, bouwen hun we reldje op in een wereld van verval, een wereld waarin zelfs uitzinnige liefde gevaar lijk is geworden. DE STICHTING Uit West in Oostburg gaat volgende maand naar verschillende uitvoeringen in België en verzorgt in oktober enkele evenementen in het ge meenschapscentrum Den Hoekzak. De kaarten voor de optredens van The Everly Brothers, de bijna legendarische zingende broers, op 5 november in het sportpaleis in Gent moeten snel besteld worden. Ook die voor de uitstap naar Brussel waar de cultuurliefhebbers 27 november naartoe gaan kun nen via Den Hoekzak besteld worden. In Brussel wordt het concert door het Nationaal or kest van België in het Paleis voor Schone Kunsten bijge woond. Het concertbezoek wordt gecombineerd met een bezoek aan de 'China-exposi- tie' in de namiddag. De bussen vertrekken vanaf het Ledel- plein. Voor de evenementen in eigen huis is ook de kaartver koop gestart. In Den Hoekzak treedt de Vlaamse bard Wil lem Vermandere 21 oktober op voor de liefhebbers van goede volksmuziek. En voor de kinderen is er op 29 oktober het poppentheater Opgepast uit Axel. Verdere inlichtingen tussen 9.30 en 11.30 uur via 01170- 3377. Hun debuut leverde veel goede kritieken en een uitno diging voor het Knokke Star festival 1988. Onlangs waren De Meisjes nog op televisie te zien, als opening van het Te levisiegala van de Neder landse Theaterprijzen. In het Zuidlandtheater pre senteert de groep zich met ballads als 'Baby I love you', 'After Midnight' en een Donna Summer-medley. Naast een zachtswingende 'Zon in Scheveningen' uit het songbook van Rita Reijs staat een geslaagde parodie van Meatloafs 'Paradise by the Dashboardlight'. Veel variatie in muziek en volop dialogen over de vereisten van goede minnaars, verliefdheid, te leurstellingen en andere re sultaten van omgang met mannen vormen samen de in grediënten van een avond met De Meisjes. De groep bestaat uit Saskia van Zutphen, Caroline Mout, Paulette Willemse en Su zanne Venneker ('de blonde van Vulcano'). 'Stuck with a Fantasy' werd geregisseerd door Paul Vermeuelen Wind- sant en Willem Ennes maakte de arrangementen. De aan vang is 20.00 uur. In Hugo Claus' nieuwe toneel stuk 'Het Schommelpaard' gaan een industrieel en een advocaat na het winnen van een louche zaak een avond De Meisjes. naar een sexhuis. Ze belanden in een geheimzinnig zaaltje, met een extravagante dame en een onzichtbaar wezen, het schommelpaard. Aanvanke lijk amuseren de twee zich wel, maar dat verandert als het gebouw doelwit wordt van een terroristische aan slag. Het stuk is zaterdag 15 oktober te zien om 20.00 uur. Claus schreef 'Het Schom melpaard' als een satirische komedie, waarin hij de draak steekt met het macho-gedrag van middelmatige man- neljes.Tussen de grappen door schetst hij een beeld van de il lusieloosheid en het egoïsme van de jaren tachtig. Claus zorgt zelf voor de regie. Ac teurs zijn Jules Hamel, Johan Ooms en Jeröme Reehuis. De mateloos populaire Me neer Kaktus komt woensdag middag 19 oktober naar het theater om de kinderen te vermaken. Zijn televisieshow, Kaktus heet in werkelijkheid Peter Rens, is een van de meest bekeken kinderpro gramma's. De show is echter ook in theaters te zien. Me neer Kaktus, Kweetniet en mevrouw Stemband maken er met de kinderen een feest van vol sketches en muziek. De voorstelling in de herfstva kantie is tevens de opening van het jeugdtheaterseizoen in Terneuzen. De voorstelling begint om 15.00 uur, en is ge schikt voor alle leeftijden. Tenslotte is er woensdag 19 oktober film in het Zuidland. Het is de rolprent Oei Ciornie (Zwarte Ogen) van de Russi sche regisseur Nikita Michal- - foto bob van dantzig kov, maar draagt evenzeer het stempel van acteur Mar cello Mastroianni. De laatste vroeg min of meer aan de Rus om de film te maken. Tijdens het filmfestival van Cannes kreeg Mastroianni voor zijn rol prompt de onderscheiding voor de beste acteur. Hij speelt een welgestelde Ita liaan, wiens echtgenote uit een bankiersfamilie komt. Op een van zijn uitstapjes om- tmoet hij een Russische vrouw (Elena Sofonova) die zijn avances beantwoordt met een liefde, waar zij zelf van schrikt. De aanvang is 20.00 uur. IN DE sfeervolle Nederlands Hervormde Kerk in Kloos terzande verzorgenmezzosopraan Dina Grossberger en pianist Stephen Collins zondag 16 oktober een koffiecon cert. Mezzosopraan Dina Grossberger is geboren in Oostenrijk waar zij ook haar zangstudie voltooide. Zij kwam naar België om zich te specialiseren. In Antwerpen volgde zij aan het conser vatorium lessen bij Lucie Fratteur en ook nam zij deel aan ver schillende interpretatiecursussen. Zij is sinds 1981 als lerares zang verbonden aan het Lemmens-instituut in Leuven. Zij verzorgde vele radio-opnamen en trad op in enkele Europese Muziekfestivals. Haar repertoire omvat naast werken uit de barok, oratoria en missen ook liederen uit deromantiek en he dendaagse werken. Stephen Collins is Nieuw Zeelander en heeft zijn muzikale sporen verdiend in Australië, Engeland, Frankrijk en België. Hij is leraaraan het conservatorium van Antwerpen en enkele stedelijke academies. Hij treedtregelmatig op als solist, bege leider of dirigent. Hij begeleidt Dina Grossbergen al enkele ja ren op haar recitals in verschillende Europeselanden. In Kloosterzande brengen pianist en zangereszondag 16 ok tober een mooi programma. Voor de pauze liederen van J. Brahms. Erna drie liederen uit 'Des Knabenwuderhorn' van Mahler en Zigeunermelodieën van A. Dvorak. Aanvangom 11.30 uur. De toegangskaarten kosten 7.50. (Kinderen tot 12 jaar gratis). Het Fine Arts String Quartet treedt woensdag op in Leuven. - fotoarchief HET FESTIVAL van Vlaanderen komt deze weken in wat rustiger vaarwater. De grote stroom van concerten is voorbij. Toch is er ook deze week nog volop variatie in het ruime aanbod. DE GROEP Methleen is zaterdag 15 oktober te be luisteren in jongerencen trum Jamasj in Terneuzen. De groep onderging de afgelo pen jaren een aantal perso neelswisselingen en naams veranderingen, net zo stro- machtig als de muziek die ze spelen. Vorig jaar speelde de groep bijvoorbeeld nog onder de naam Zattlebeezies in Ja masj. De leden van de groep spelen muziek die is geïnspi reerd door de muziek die ze thuis op de draaitafel legden: stevige rhythm blues, met invloede van de, psychedelica uit de jaren zestig en (hard) rock uit de jaren zeventig, men werkte hard aan een eigen repertoire en onlangs stond Methleen in het voor programma van The Fuzzto- nes in de Amsterdamse pop tempel Paradiso. Jamasj haalt op 19 novem ber de vrij bekende Casandra Complex naar Terneuzen. de voorverkoop is inmiddels be gonnen en verloopt voorspoe dig. Er zijn nog slechts 85 kaarten en ze kosten tien gul den. De aanvang van het optre den in Jamasj is 21.30 uur en de toegang bedraagt 3,50. Vanavond gaat de musical 'West Side Story' van Bern stein in première in Antwer pen. Het Koninklijk Ballet van Vlaanderen heeft tijdens de repetities dan wel te kam pen gehad met vele tegensla gen. Het resultaat zal er niet minder door zijn. De moderne bruisende musical is door Linda Lepomme gekneed tot een smaakvol geheel van dans, kleur, licht en muziek. In de Vlaamse opera om 20.00 uur. Daarna wordt de produc tie in heel Vlaanderen ge danst. Een andere vorm van dans wordt op de planken gezet in de Opera van Gent op zondag 16 oktober om 15.00 uur. In de serie 'Hofdans' worden sier lijke dansen uit de tijd van Lodewijk XIV gebracht. Een prachtige combinatie van dans en muziek uit een 'hoffe lijke' tijd. Woensdag 19 oktober speelt in het kader van het Interna tionaal Filmgebeuren het Na tionaal Orkest van België tij dens de Night of the Filmmu- sic in het Sportpaleis. Het evenement begint om 20.00 uur. Diezelfde avond speelt in de stadsschouwburg in Leuven het beroemde 'Fine Arts String Quartet. Op het pro gramma werken van Tjai- kowski en Mendelssohn. Aan vang 20.00 uur. Een viertal musici dat zijn sporen ver diend heeft in de platenwe- reld en recitals verzorgt in vele landen over de gehele wereld. ONDER DE titel 'Impressies van Zeeland' exposeert Ma rian Binkhuysen tot en met 19 november schilderijen en tekeningen in het Museum voor Zuid- en Noord-Beve land in Goes. Marian Binkhuysen is geboren in Djakarta, maar heeft het grootste deel van haar jeugd in Zeeland gewoond. Ze woont en werkt nu in Amsterdam, waar ze ook haar opleiding als beel dend kunstenaar kreeg aan de Rietveldacademie en de Rijks academie. Zelf zegt ze van haar werk: „Vanaf het moment dat ik in Zeeland kwam wonen heeft de totale atmosfeer, die zo type rend is voor dit land een grote rol gespeeld in mijn belevings wereld. Om dit nader te verklaren ga ik jaren terug in de tijd naar een gesprek dat ik eens met mijn vader had. Op mijn vraag waaron hij Zeeland als woonplaats had gekozen vertelde hij me dat het hem op de een of andere manier deed denken aan de Indische archipel. Bepaalde aspecten van dat eilandwe zen spreken mij ook erg aan. Ik denk daarbij aan de ver vloeiende grenzen tussen land, hemel en water. Toen ik inder tijd een oriëntatiereis naar Indonesië maakte had ik weer die zelfde ervaring. Je waarneming moet als het ware een voort durend gevecht leveren omdat het beeld permanent aan veran dering onderhevig is". Het werk van Marian Binkhuysen was eerder te zien in on der andere Amsterdam en Den Haag. Het museum is geopend dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Tot 29 oktober hangt er in galerie Arthoüse in Bier vliet werk van Theo Steyaert. De 38-jarige kunstenaar is eigenaar van galerie en lij stenmakerij Trouvaille in Terneuzen. Tot voor kort legde Steyaert zich vooral toe op landschappen en modern werk. De krijttekeningen die in Arthouse hangen, is een nieuwe weg die hij heeft in geslagen. Steyaert: „Zo'n drie jaar geleden ben ik serieus met houtskool- en pasteltekenen begonnen. De krijttekeningen die in Arthouse hangen stel len vrouwelijke figuren voor. Ik werk met modellen, ik heb een verschrikkelijke hekel aan het natekenen van fo to's". Steyaert werkt op papier met een ruwe ondergrond. „Dit papiersoort houdt de krijt beter vast. De doeken zijn niet af, ik heb er een ba sis in gebracht", vertelt de kunstenaar. Steyaert is een van de weinige kunstenaars die op deze manier werken. Theo Steyaert heeft vier jaar geleden de Academie in Eeklo gevolgd. Daarna is hij doorgegaan als professioneel kunstenaar, galeriehouder en lijstenmaker. Volgens galeriehoudster Loes Cozijnsen is de expositie in Biervliet al een succes. „Ik heb al lang het idee gehad om werk van Theo Steyaert in Arthouse aan het publiek te presenteren. En het is geen slecht idee. De expositie slaat goed aan. De mensen die al zijn komen kijken, hebben goede kritiek gegeven. Ikzelf Werk van Theo Steyaert, te zien in Biervliet - foto de stem/corj.de boer vind bijvoorbeeld het kleur gebruik van de krijttekingen heel erg mooi". De mensen kunnen tot 29 oktober in galerie Arthouse aan de Markt 1 in Biervliet het werk van Steyaert be zichtigen. Daarna gaan de te keningen naar galerie Ker sten aan de Markt in Geer- truidenberg. Die expositie duurt tot 29 november. De openingstijden van ga lerie Arthouse zijn: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Zondag is de galerie ge sloten. Voor meer informatie: 01152-1627. IN DE expositieruimte van de Kunstuitleen aan de Kui perspoort in Middelburg laat Mecky van den Brink tot en met november haar sieraden zien. Na haar opleiding ana de Rietveldacademie in Amsterdam be gon ze met het maken van wandwerk en objecten. In 1979 ging ze zich toeleggen op sieraden. Ze wil dat haar werk soepel, kleurrijk en licht is. Daarom koos ze voor textiel als belang rijkste materiaal. Door toevoeging van kunststof aan bijvoor beeld allerlei verpakkingsmaterialen maakt het materiaal stijf. Samenvoegen ervan leidt tot opvallende sieraden. De ma nier van schakelen geeft het sieraad zijn soepelheid. In alle sie raden is de sluiting onzichtbaar gemaakt of ontbreekt ze ge heel. ze vormen als het waren een doorlopende cirkel. De expositieiruimte is open dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. L'Escaut Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Galerie Esprit in Clinge. Churchill Hotel Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Galerie Trouvaille. Scheepvaartmuseum Antwer pen. Antarcticatentoonstelling. Tot 13 november. Dagelijks open van 10.00 tot 17.00 uur. Stedelijk Museum St Niklaas. Triënnale met beeldhouwers uit West-Vlaanderen. Dagelijks ge opend. Stadhuis Terneuzen. Aquarellen en schilderijen van Michiel War broek. Tot en met 21 oktober. Op werkdagen geopend. L'Aubergerie Hulst. Werk van Urbain Marin en Guido Eek- hardt uit de vaste collectie van Galerie Esprit in Clinge. Galerie Esprit Clinge. Grafisch werk van 21 verschillende kun stenaars en keramiek van Anto nio Lampecco. Tot 17 oktober. Geopend vrijdag tot en met zon dag van 13.30 tot 17.30 uur. Don derdag tot 21.00 uur. Veerboot Prinses Juliana Vlis- singen-Breskens. Vier litho's van Theo Jordans. Tot en met okto ber. Club Cd Hulst. Schilderijen van Giorgio Rubino. Tot en met 19 oktober. Dagelijks geopend vanaf 11.30 uur. Scholengemeenschap 't Vaartje Terneuzen. Schilderijen en aqua rellen van JA. Campfens. Tot 15 december. Geopend donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. Museum voor Sierkunst Gent. Expositie over zilverwerk. Tot en met 30 oktober. Geopend dinsdag tot en met zondag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 17.30 uur. Galerie Trouvaille Terneuzen. Schilderijen en gemengde tech nieken van Jan Verschoore. Tot en met 30 oktober. Open tijdens winkeluren, maandag gesloten. Galerie Bellamy 19 Vlissingen. Werk van Liliane Vertessen. Tot en met 26 oktober. Museum voor Zuid- en Noord- Beveland Goes. Impressies van Zeeland. Werk van Marian Binkhuysen. Tot en met 19 no vember. Open dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Art House Biervliet. Houtskool en pastels van Theo Steyaert. Tot en met 29 oktober. Open maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur, zaterdag ook van 13.00 tot 16.00 uur en zondag ge sloten. Kunstuitleen Middelburg. Siera den van Mecky van den Brink. Tot en met november. Open dins dag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur, donderdagavond ook van 19.00 tot 21.00 uur. i

de Stem | 1988 | | pagina 23