"EEL AANDACHT BESTEDEN AAN AMATEURKUNSTENAARS' ar richt Be vr ij dingsmar s trekt voor de 15e maal naar Knokke lomeruniversiteit leer denk-vakantie' Dienstverlening wegens hele reeks inbraken Veel overtredingen bij verkeerscontrole op rijksweg A 58 officier: laatste kans voor tweetal uit poortvliet [KIEN Schoneveld stelt het dier centraal tijdens vakantie KORT ZEEUWS SCHIETINGEN PLAATSELIJK NIEUWS kflftTEM VAN ZEELAND 4 WOENSDAG 12 OKTOBER 1988 T20 Wielen weg Surfers k Iestuur na eerste uitgave: 'Zitdansen' in Den Hoekzak ware straf Autoservice d vrouw Hoorzitting in oor rijden nder invloed ^constructie int-Kruis ost drie ton -ëaat voor dat bedrag de Waterlandkerkje Breskens IJzendijke Oostburg Dialectdag Kapelle Culturele raad zoekt sectieleden J eugdmuseumdagen in Oostkapelle Bon voor jonge Roosendaler wegens bezit alarmpistool een schroevendraaier het ski van de voordeur te forceren. TERNEUZEN - In de nacht I van maandag op dinsdag ^.1 van een, voor het ChurchO hotel in Terneuzen gepatj keerd staande, personenau^ I alle vier de wielen afgehaald I Eigenaar B.D. uit GeldroJ deed hiervan aangifte bij il gemeente politie van Terneu.l BRESKENS - Dinsdagmij.l dag omstreeks 13.00 uur is (U reddingboot Javazee uitgeva.l ren voor een tweetal surfers die voor de kust in moeilijk I heden verkeerden. D^J moeilijkheden werden ver.l oorzaakt door de vrij harde wind en de harde stroming De reddingboot heeft echter I de surfers niet op hoeven te halen daar zij op het laatste moment kans zagen zelf naar het strand terug te keren met peddelen en andere mogelijk, heden. eer exposities in Hoekzak „onze verslaggever jSTBURG - Ernest Joa- tim, Jaap Clement en An- fclies Soet willen de werk- ,p die tentoonstellingen loudt in Den Hoekzak uit- jden. Op dit moment be at de groep uit vijf man, l3r dat is volgens Soet :t voldoende, werkgroep bestaat al een of tien. Daar zitten drie flsen van het ZIKV (kunstzin nige vorming) in en twee mensen van de gemeente. Vroeger hiel den we tentoonstellingen in een lokaal in de oude school", aldus Soet. „Sinds er in het multifunctionele cen trum Den Hoekzak een goede ten toonstellingsruimte is, willen we va ker exposities gaan houden. We moe ten tot een goed tentoonstellingsbe- leid komen in Oostburg. Tot nog toe is er daar nog geen duidelijke lijn in ge komen", zegt Soet. De wens van Soet en de ZIKV-do- centen Clement en Joachim is de werkgroep opnieuw samen te stellen. Soet: „We zoeken nieuw bloed, men sen met interesse voor de kunst en die zich graag willen inzetten om tot een degelijk kunstbeleid te komen. Het liefst hebben we personen die bekend zijn met het werk op organisatorisch gebied. Daarom zoeken we ook con tact met het streekmuseum in IJzen- dijke". De werkgroep heeft van de ge meente Oostburg vierduizend gulden gehad voor het bekostigen van de ex posities in Den Hoekzak in 1988. Soet: „We willen niet dat zo'n gift eenmalig is. De gemeente heeft ook gezegd dat, willen we subsidie krijgen, met een goed concept voor volgend jaar moe ten komen. In principe is ons een be drag van tienduizend gulden toege zegd voor volgend jaar. Daarom moe ten we nu koppen met spijkers slaan en aan een goed beleid werken". Afgelopen jaar heeft de werkgroep al van zich laten horen met een aantal tentoonstellingen. Soet: „We hebben in de afgelopen maanden een zomer- tentoonstelling van de Zeeuwse Mu seumstichting gehad. Verder was er een expositie van cursisten van het ZIKV, die net afgelopen is. Het is onze bedoeling dat we zeker niet alleen werken laten zien van de professio nele kunstenaar, het wordt geen com merciële galerie. We gaan ook veel aandacht besteden aan de amateur- kunstenaars". De huidige werkgroep heeft een voorlopig plan gemaakt voor de ko mende tijd. Soet: „In november komt er in Den Hoekzak een grafische ten toonstelling. In december en half ja nuari is er een expositie van Zeeuwse kunstenaars. Het jaar 1989 moeten we nog invullen. We hebben wel voorlo pige keuzes gemaakt, zoals tentoon stellingen over keramiek en van jonge kunstenaars. Maar de nieuwe werkgroep moet straks een duidelijke lijn in het beleid brengen. Daarom hopen we dat veel enthousiaste men sen op onze oproep reageren". vliet; 2. mevrouw Riemens, 1 C. Sandrini, beiden Terneu- zen. Jokeren: 1. mevrouw Harte, Terneuzen; 2. mejuf frouw Nieuwenboom, Axel; 3. J. van de Straaten, Terneu zen. De volgende kaarting is zaterdag 12 november, aan vang 14.00 uur. neuzen; Jean-Paul de Bruijn, 23, Terneuzen en Anna Dieleman,2S Terneuzen; Francois de Braai, a, Terneuzen en Heieen de Putte: 19, Terneuzen. Getrouwd: Ronny van Ee, 27 Cornelia Karreman, 25 te Groede; Arnold Loof, 25 en Alina de Hulster, 24 te Terneuzen; Ro- nald Krijger, 30 en Susanni Maat, 24 te Terneuzen; Patrick de Letter, 24 en Sara Dieleman, 35 te Terneuzen; Johannes Dobbelaar 24 en Jacqueline Buijze, 25 Terneuzen; Johannes van dei Peijl, 25 en Adriana van Leen wen, 21 te Terneuzen; Edwin vao Leuven, 22 en Carolien Jurriëra 20 te Sluiskil. Overleden: Johan Mijnsbergh jSSINGEN - Nee, de workshop naar het strand ver- latsen zit er niet in. Maar het bestuur van de Zomeruni- •siteit Zeeland zal toch op zoek moeten naar wat meer spanning voor de deelnemers. Dat weekje in Vlissingen jet een echte 'denk-vakantie' zijn, met evenveel nadruk het tweede als op het eerste woord. Dat kwam het be- iur te weten uit een enquête onder de deelnemers. alvUvUt u vilein iTüjrwuciRIl j 50, Sas van Gent; Anthonin nten nog net mee uit de voe- Versehelling, 72, wed v D. Kak- gelooft voorzitter J. van jer, Zaamslag; Alouisius r Doef Het geeft de zomeru Laar, 73, Hontenisse; Maria dens, 84, Hontenisse; Laura Meeusen, 77, Terneuzen; tal 58, 80-85 46-49, 85-90 38-44, 90+10 33. Conference kg kl. 1 55-65 112- 129,65-75 136-142, kl. 2 45-55 25-75 55-65 57-89, 65-75 59-101, 75-85 BI BS. Bonne Louise kg kl. 2 50-55 35, 55-60 60, 60-70 82. Gieser Wilde man kg kl. 1 50-55 78, 55-60 106- 109, 60-70 141, kl. 2 60-70 106. Saint Remy kg kl. 1 50-60 51,60-70 81-8! 70-80 83-87, 80-90 61-65, kl. 2 50-60 50-53, 60-70 77, 70-80 79-80, 80-90 55. Winterrietpeer kg kl. 1 60-70 48, 70-80 50, kl. 2 50-60 32-36,60-70 44-45, 70-80 40-45, 80-90 11 Doyenne du Cornice kg kl. 165-75 174-176, 75-85 172-174, 85-95 123- 126, kl. 2 55-60 26-36, 60-65 54-100, 65-75 75-149,75-85 87-151,85-95 53- 123. Beurre Alexander Lucas kj kl. 2 55-60 27,60-65 44-46, 65-7075- 77, 70-80 96-115, 80-90 75-80. Bra- men doornloos doos 200 gram kü 120-160. Frambozen doos 200 gram kl. 2 270-280. Verpakt fruit Cox Orange Pippin kg kl. 1 70-75 132,75-80 12J, 80-85 108. Elstar kg kl. 1 70-75 92- 127, 75-80 110-138, 80-85 115-ltt 85-90 86. Doyenne du Cornice Kg kl. 170-75168,75-80174,80-85161 Groenteveiling. Tomaten krat kl. IA 60-630, B 640. AMSTERDAM, 11 okt. - In bintje 50mm, oogst 1988, werden 174 con tracten verhandeld voor levenni april bij een prijs van 28,20 to ƒ27,70 per 100 kg. De stemming was flauw. ;t bleef uiteraard niet onbe- token bij de evaluatie van de augustus gehouden eerste imeruniversiteit Zeeland. Als tbrek aan ontspanning' het lornaamse kritiekpunt is, valt 't eigenlijk best mee, mochten initiatiefnemers tevreden stellen. Ze zullen volgend ar-een tweede uitgave staat vast - wel proberen eer deelnemers te trekken. Nu waren er 56 die de vijf orkshops trouw volgden; dat n er zo'n honderd moeten „Twintig per workshop, ar kunnen begeleiders en do- versiteit, een kar die hij trok, bovendien wat van Hecke, 8i, wed v A. de CraMfer financiële armslag. Al fB,' van TTkeSfS s£rt ?°k dn dat per van Roeyen, 81, Hulst; Pal- 'ude. „We houden zelfs nog myre Rammeloo, 76, wed van B Corijn, Terneuzen; melink, 81, wed v Terneuzen; Minikus de Bruij! 87, Hoek, rneuzen; Martha Ha L„!t „i wed v P. de Jonp TIS KFllffl i: Minikus de Bruiini «F O verzorgd. Eind oktober wordt gestart met acht cursussen TERNEUZEN - Autobedrijf Autoservice aan de Mr. Haar- manweg 56 te Terneuzen, houdt op 22 oktober een open huis-dag. De automerken Saab en Scania staan deze dag centraal. weer met afgezaagde loop op vrouw. Onder bedreiging van W' geweer riep de man 'hera heraus'. De vrouw schrok s wezenloos. Twee politiertnn nen zagen de bedreiging get* ren en konden de man jf' aanhouden. Na de aanhoudt™ bleek dat in het geweer slagpin zat. Van E. kon g verklaring geven voor zÜfUf er ae Komenue drag. Hij kent de vrouw Wen Wat ongemak, omdat de verklaart onder invloed drank en cocaïne te zij" 6 weest. wat over. Maar dat komt dan wel omdat we erg steunden op vrijwilligers. Dat kun je een eerste keer doen, maar volgend jaar moeten we de zaak toch wat profesioneler opzetten." Zeeuwse gemeenten, provincie en rijk mogen alvast rekening houden met subsidieverzoeken in die geest. Sponsors zijn in beeld. „Ze zullen natuurlijk zeggen: waarom verhoog je de deelnemersbijdrage niet? Maar dat willen we juist niet. De drempel moet laag blijven, in alle opzichten. Financiëel, en ook intellectueel. We blijven erbij dat je geen opleidingsei sen moet stellen. Vooral in Zee land, dat op dat gebied toch niet zoveel heeft te bieden, moet je dat doen. Intellectuele nieuwsgierigheid is het crite rium om mensen toe te laten, niks anders." Daarom blijft het bestuur ook bij een brede opzet. Bij de werving met een Zomeruniver- siteit, waar je over allerlei za ken wat kunt opsteken, in plaats van een op bepaalde doelgroepen toegespitst pro gramma. „Dat kun je met de workshops altijd nog doen. Als het programma eenmaal is uit gewerkt zullen we daarmee ook wel gaan werven onder be paalde groepen," denkt secre taresse J. Boogerd-Quaak. Eén doelgroep weet de voorzit ter haar al aan te bieden. Als burgemeester (van Vlissingen) beziet hij met lede ogen de in tellectuele verschraling waar onder sommige gemeentebe stuurders lijden. „Ze tanken toch zo weinig bij. Dit is een ideale gelegenheid, en ook de goede tijd van het jaar, om er eens uit te breken voor zulke mensen." Dat bedoelt hij onder meer ook met een meer markt gerichte benadering. „We blij ven bij het aanbod van de Zo- meruniversiteit. Maar tegelij kertijd kun je natuurlijk ook de markt verkennen." Een denkvakantie dus. 'Niet naar het strand', zegt Van der Doef. Maar misschien zal het bestuur wat meer cultuur in het pakket doen dan de ene avond, die er dit jaar voor uit getrokken was. En worden er in 1989 niet vier maar twee de batavonden op touw gezet. „Het hangt ook van de mensen zelf af natuurlijk. En uiteinde lijk worden er gaan examens afgenomen." Elitair, een nogal linkse club? Van der Doef kan z'n Haagse image slecht afschud den, maar is er verder nogal la- koniek over. „In het bestuur en in de adviesraad is dat toch niet te herkennen. We hebben gewoon gezocht naar bestuur lijke ervaring, niet naar be paalde kleuren. Links is echt niet oververtegenwoordigd. Ach, wat moet je erover zeg gen? Bepaalde groepen hebben een maatschappelijke betrok kenheid, die misschien ver dacht is. Maar waarom eigen lijk...?" 1EDA - Zeker een arts ent volgens de Bredase jlitierechter mr. L. van de erbel te weten wanneer len te veel alcohol gedron- en heeft om achter het uur te kruipen. Hij gaf een ■jarige arts dan ook een kse boete voor het auto jden onder invloed; 3.000. e man werd op 13 juni 1987 »r de politie aangehouden «fat hij betrokken was ge- aktbij een ongeval. De agen- u constateerden dat de arts fohol gebruikt had en namen blaasproef af. Die werd ge- Igd door een bloedproef.Offi- van justitie mr. Y. van lijck was onverbiddelijk in u eis. Het was voor de ver- elite niet de eerste keer. Een crwaardelijke gevangenis taf van twee weken, een wwaardelijke ontzegging a de rijbevoegdheid voor ne- maanden en een boete van 1 gulden. Een eis die door de itierechter werd overgeno- De arts mocht zijn rijbewijs -"ouden vanwege zijn werk. w de rechter en de officier doorslaggevende reden het bewijs niet af te nemen. °ize verslaggever 'NT KRUIS - De recon- fjctie van de straten in "t-Kruis gaat de ge- eente Aardenburg 314.000 kosten. aannemersbedrijf LAB uit DE volksdansgroep voor ouderen in Oostburg heeft gisteren in Den Hoekzak in Oostburg het twaalf- en-een-half-jarige be staan gevierd. Ter ere van dit feit, kwam de Stich ting Welzijn voor Oude ren met een nieuwe dans- demonstratie voor oude ren: het zitdansen. GerdLa Maenhout-Be- gijn heeft deze dans be dacht. De zitdans is spe ciaal bedoeld voor die ouderen die het gewone volksdansen niet meer aankunnen maar toch nog graag in beweging willen blijven. Volgens een woordvoerster van de stichting is er door het zit dansen geen verschil meer tussen de jongere en de oudere bejaarde. Op deze manier hoopt de stichting een sneller contact tussen de ouderen te bevorderen. - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER BRESKENS - Het recreatie park Schoneveld heeft in de herfstvakantie (14 tot en met 21 oktober) een recreatiepro gramma samengesteld. De dieren staan centraal in dit programma. Op zaterdag 15 oktober wordt er een bezoek gebracht aan de kinderboerde rij in Terneuzen. Op zondag staat de forellenfarm in Bres- kens op het programma. Een hoogtepunt uit het herfstprogramma is een de monstratie van Reptielen Ga lerij Filmar. Deze galerij uit Retranchement houdt op don derdag 20 oktober een open huis op het recreatieterrein in Breskens. De demonstratie be gint om 14.00 uur. Filmar houdt een inleiding over het reptielenhuis en ver toont verder dia's. De mensen kunnen ook enkele reptielen en slangen van dichtbij bekijken. Schoneld vult het weekpro- gramma verder op met het ver tonen van tekenfilms over die ren. De ouderen kunnen op za terdag en zondag naar een happy hour in het nieuwe bruine café op het recratieoord. Van onze verslaggever HOOFDPLAAT/KNOKKE - De heemkundige kring Cnoc Is Ier houdt op dinsdag 1 november de vijftiende Canadese bevrijdingsmars van Hoofdplaat naar Knokke. Vorig jaar deden een paar duizend mensen aan de 33 kilometer lange mars mee, die door Hoofdplaat, Oostburg, Retranchement gaat en eindigt in Knokke. Cnoc Is Ier wordt onder meer bijgestaan door de heemkun dige kring West Zeeuws- Vlaanderen, de WNZB wandel club uit Knokke-Heist, het Rode Kruis, de VW in Retran chement en de gemeentebestu ren van Oostburg, Aardenburg en Sluis. Op de 33 kilometer lange tocht zal ook dit jaar een pele- ton Canadese militairen mee doen. Verder komt een aantal veteranen uit Canada over voor de festiviteiten. Op 29 oktober wordt er om 10.00 uur een hulde gebracht aan de Canadese bevrijders bij het monument in Eede. Daarna kunnen de mensen om 11.00 uur naar de optocht in Aardenburg kijken. Om 14.30 uur is er een huldigingsplechtigheid bij de Hickmanbrug. Een uur later komen de Canadezen door de straten van Sluis. De deelnemers aan de be vrijdingsmars vertrekken op 1 november tussen 8.30 en 9.30 uur in Hoofdplaat. Daarna gaat het richting Knokke. Rond 16.45 uur komen de wandelaars in Knokke aan. De mensen krijgen bloemen en er is een défilé voor het gemeentehuis in de Belgische badplaats. De mars eindigt om 18.00 uur. Jtaaamheden uitvoeren. e reconstructie geschiedt in Kader van de uitvoering net Dorpsplan voor Sint- G,s'In deze eerste fase wordt ^dorpsstraat onder handen omen. Er komen parkeer den, een nieuw wegdek en orden bomen geplant. Er Bewerkt worden in de «straat en Roeselaere- Vnlrl3 u" het 'Pleintje'- oor de bewoners van Sint- ontstaat er de komende door de werkzaamhe- ""onilijk te bereiken zijn. WATERLANDKERKJE - Vanavond is er om 19.30 uur een hoorzitting in Water landkerkje over het Dorps plan van de gemeente Oost burg. Het college van B en W van Oostburg wil met de dorpsbe woners van gedachten wisselen over de plannen voor het Dorpshuis en de groenvoorzie ning in Waterlandkerkje. De openbare hoorzitting wordt in het Dorpshuis gehou den. Van onze correspondente MIDDELBURG - Het was dinsdag de eerste keer dat de negentien-jarige E.S. en de 22-jarige D. van der G. (beiden uit Poortvliet) voor de Mid delburgse politierechter terecht moes ten staan, maar het was dan ook met een 'goed raak'. In een periode van acht maanden had het tweetal zich schuldig gemaakt aan niet minder dan 33 diefstallen in Bergen op Zoom en omgeving uit welke lijst hen een drietal feiten ten laste was gelegd. Het be trof twee inbraken in auto's in oktober en november en een diefstal van een brom fiets in dezelfde maand. Bij Van der G. was bovendien in juli van het vorig jaar een geweer met geluid demper en bijbehorende munitie aange troffen. Vooral aan dit laatste werd ter zitting zwaar getild. Vooral ook omdat Van der G. het wapen had 'uitgeprobeerd' in de buurt van een boerderij waarbij, zo stelde officier van justitie mr. Tempel, de grootste ongelukken hadden kunnen ge beuren. Dit was dan ook de reden waarom hij slechts met grote aarzeling wilde in gaan op het dienstverleningsvoorstel, om dat aldus de officier, hier eigenlijk een ge heel onvoorwaardelijke gevangenisstraf op z'n plaats zou zijn. Het feit dat het voor beide mannen de eerste keer was en hun raadsleden met klem betoogden dat het hier om een 'inci dent' ging was tenslotte voor zowel mr. Tempel als de politierechter aanleiding om beiden een laatste kans in de vorm van een dienstverlening te geven. S. werd veroordeeld tot tien weken voorwaardelijk met daarvoor in de plaats 120 uur dienstverlening die binnen de zes maanden zal moeten worden voltooid. Van de G. kreeg drie maanden voorwaardelijk opgelegd en 140 uur dienstverlening, even eens binnen de zes maanden te verrichten. Een derde verdachte de 21-jarige RH. (eveneens uit Poortvliet) had als meeloper meegedaan aan de auto-inbraak op 4 okto ber en had daarvan ook geprofiteerd door het aannemen van wat buit gemaakte spullen. Hij kreeg twee weken voorwaar delijk opgelegd met daarnaast een boete OPEN DAG - De modelspoor- vereniging De Baanbrekers houdt zaterdag 15 oktober open dag in cafetaria De Kombuis bij de gelegenheid van het éénjarig bestaan. Er is voor deze gelegenheid een modelspoorbaan opgezet van 840 bij 360 centimeter. Men kan er ook terecht voor het in- en verkopen van modeisp- oorzaken en men kan zich als lid laten inschrijven. Voor in lichtingen kan men terecht bij Wim Waleboer, Ghistel- kerke 312. gebouw een grote bingo avond gehouden. KAARTING - Bolclub Raak tegen Staak hield een kaar ting waaraan 83 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1. P. Slabber, 2. F. de Smit, 3. F. Moens. Jokeren: 1. R. Jonk- heere, 2. mevrouw Beijer, 3. mevrouw Scherpenisse. Op 18 november wordt in het club- BOLLING - Het trio onder leiding van Constant de Poor ter had tijdens de veijaars- dagsbolling van Lottie Creeel geen enkel pardon met Voor man Willy de Schipper en won met 9-0. Aan deze ver- jaarsdagsbolling, die werd gehouden op de banen van bolclub Molenzicht, werd deelgenomen door 63 perso nen. Uitslag: 1. C. de Poorter- Th. Vermeulen-A. Eecke, 2. A. Cretel-W. de Schipper-W. Cornelis, 3. K. Ekkebus-S. Ek- kebus-R. van Limmen. WAFELACTIE - De wafelac tie die peuterspeelzaal Dik- kertje Dap hield heeft 1027,04 opgebracht. Dit geld wordt gebruikt voor de aan schaf van nieuw speelgoed en een opknapbeurt aan de loka len. KAPELLE - De Zeeuwsche Vereeniging voor Dialecton derzoek houdt op zaterdag 15 oktober de jaarlijkse Zeeuwse Dialectdag. Dat gebeurt vanaf 9.30 uur in de Vroone in Kapelle. Behalve voordrach ten en liedjes in dialect staan enkele lezingen op het pro gramma, onder andere van mevrouw dr. N. Bakker over 'Guido Gezelle als dialecton derzoeker'. MIDDELBURG - De Zeeuwse Culturele Raad is op zoek naar leden voor de ver schillende secties; dat zijn commissies van maximaal negen personen die per deel gebied besluiten van de ple naire raad voorbereiden. Van de leden wordt belangstelling of deskundigheid op het ter rein van de sectie verwacht. De raad roept nu kandidaten op voor de secties algemene zaken, wooncultuur, beel dende kunst, professionele podiumkunsten en amateu ristische kunstbeoefening/ kunstzinnige vorming. Het bureau in Middelburg hoopt op reacties uit de hele provin cie. OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Museum Natuurhis- torie houdt op dinsdag 18 en donderdag 20 oktober de tij dens de herfstvakantie tradi tionele j eugdmuseumdagen. Per dag-van 10.00 tot 15.15 uur - kunnen zo'n 150 kinde ren van zes tot zestien jaar hun hart ophalen aan allerlei activiteiten rond het thema 'het geheim van Propp'. Dat verhaal wordt voorgelezen en gespeeld. In een bij het mu seum geparkeerde bibliobus kunnen de kinderen van alles te weten komen over de Kin derboekenweek, bekroonde boeken, natuurboeken enz. Liefhebbers kunnen zich tele fonisch of aan de balie van het museum opgeven. KWADENDAMME - AD LM, 36 schutters: eerste hoge vogel: M. Steenbakker, Victoria; tweede hoge vogel: A. Dekker, Doel naar Hoger; derde hoge vogel: M. Ver- beem Spes Nostra; eerste zij vo gel: J. de Jonge, ADLM; tweede zij vogel: M. Verdonk, Jacoba van Beieren; derde zij vogel: M.C. Verdonk, Concordia; vierde zij- vogel: J. Koens, Victoria; extra hoge vogel; H. de Jonge, Soranus; extra kleine vogel: M. Steenbak ker, Victoria; grootste aantal (8): J. Doene, Victoria. 'S-HEERENHOEK - Vrije Schutters, twintig schutters: eer ste hoge vogel: R. van Eijkeren, Vrije Schutters; tweede hoge vo gel: P. Vette, Concordia; eerste zijvogel: A. Rijk, ADLM; tweede zij vogel: J. Rijk, ADLM; derde zijvogel: J. van 't Westeinde, Wil lem teil; vierde zij vogel: A. Boonman, Vrike Schutters; grootste aantal (3): S. van Eijke ren, Vrije Schutters. ■S-HEERENHOEK - VIOS, 51 schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel: S. van Eijkeren, Vrije Schut ters; tweede hoge vogel: B. Meij er, St.-Andries; eerste zij vogel: J. Rentmeeser; tweede zijvogel: G. de Jonge, beiden Willem Teil; ex tra vogel: J. Traas, Eensgezind heid; grootste aantal (7): A. Boonman, Concordia. Wip 2: eer ste hoge vogel: B. Meijer, St.-An- dries; tweede hoge vogel: J. Rentmeester, Willem Teil; eerste zij vogel: J. Traas, Eensgezind heid; tweede zijvogel: H. Eist, Zorgvlied; derde zij vogel: L. van de Boogaart, Willem Teil; extra vogel: J. Koens, Victoria; groot ste aantal (9): J. de Baar, Willem Teil. van 600. De 21-jarige Goessenaar LW. (die wel beschikt over een lange straflijst) kreeg voor een auto-inbraak op 14 maart in Goes een gevangenisstraf opgelegd van twee maanden. W. was (samen met een maat) die later terecht zal moeten staan) getipt dat er in de achterbak van de auto van de eigenaresse van een gokautomatenhal een koffer te vinden zou zijn met daarin een groot geldbedrag. Omdat W. gebukt ging onder een huurschuld besloot hij de koffer te bemachtigen. Inderdaad werd daarin een bedrag aangetroffen van bijna ƒ7000. Het bezit van zoveel geld steeg de jonge man onmiddellijk naar het hoofd en, in- plaats van zijn huurschuld in te lossen, verbraste hij het fortuin binnen de kortste keren. „Intussen is het geld op, de schuld is nog even groot als voorheen en u zit nu dus be- hoorlijk in de nesten", aldus de politie rechter. „Die straf gaat voorbij en uit de nesten kom ik ook wel weer", zo besloot de Goessenaar bij het verlaten van de straf- zaal lakoniek. Van onze verslaggever BERGEN OP ZOOM - Bij een grootscheepse verkeerscon trole op de A 58 bij Bergen op Zoom zijn gisteren 142 be keuringen uitgedeeld. Er werden 149 automobilisten aan gehouden. De controle, als vervolg op de autogordelactie, werd uitge voerd door de gemeentepolitie Bergen op Zoom, de rijksbelas tingdienst en de verkeersgroep Breda, die assistentie kregen van de groepen Middelburg en Dordrecht. Het gros van de overtredin gen, 90, betrof het niet dragen van de autogordel. Verder kwamen er mankementen aan het licht als gladde banden, ka potte stoplichten en dito uitla ten. Sommige bestuurders had den een verlopen rijbewijs, re den onverzekerd rond of had den geen geldig APK-keu- ringsbewijs. Adjudant P. van Oevelen, die samen met adjudant G. Snel- ders de leiding van de actie in handen had, noemde na afloop de controle geslaagd en voor herhaling vatbaar. Bij de con trole bleek duidelijk dat de APK-keuringen effect hebben. „Echte wrakken zaten er niet bij. Dat is in het verleden wel eens anders geweest", aldus Van Oevelen. De controle vond plaats tus sen 10.00 en 16.00 uur. De 'aan voer' naar de parkeerplaats Gageldonk, waar alle voertui gen aan een strenge controle werden onderworpen, werd verzorgd door acht motorrij ders van de verkeersgroepen Breda, Middelburg en Dor drecht, die hun slachtoffers om beurten van de A 58 af plukten. Er is volgens adjudant Vari Oevelen selectief te werk ge gaan. Alleen automobilisten met een zichtbare overtreding werden aangehouden. In de meeste gevallen ging het daar bij om het niet dragen van de autogordel. Bij de controle zijn twee mensen aangehouden die door de politie gezocht werdea Een automobilist werd gepakt om dat hij een wapenstok in zijn kofferbak had liggen. De poli tie incasseerde gisteren voor 2145 gulden aan boetes. Van onze verslaggever ROOSENDAAL - De politie van Roosendaal heeft de 22- jarige G. van der B. uit die plaats aangehouden wegens overtreding van de Vuur- wapenwet. De man had een alarmpistool bij zich,dat leek op een revolver. Van der B. reed met zijn auto over de Nispensestraat. Hij werd onwel en stopte zijn wa gen. Een getuige zag dit, hielp de man en belde de GGD en de politie. De getuige zag in de wagen een pistool liggen en nam dat voor alle zekerheid mee. De GGD vermoedt dat de man niet goed werd vanwege afkickverschijnselea Toen hij weer bij zijn positieven was ge komen, is hij meegenomen naar het bureau. Daar kreeg hij een proces-verbaal,

de Stem | 1988 | | pagina 15