Zeeuws elftal tegen België SPORT 'SPECIAL! BRESSIAANDER DEBUTEERT OP 32-JARIGE LEEFTIJD Westdorp verover Titel driebanden Peter Kosters goed op dreef nclcmc Hoek voor eerste keer onderuit Titel voor Koos Zwanink Bleijenbergh gaat aan de leiding Breskens'88 haalt opnieuw uit DE STEM SPORT 3 DINSDAG 11 OKTOBER 1988 INTERESSANT DUEL OP SPORTPARK BAERSANDE BRESKENS NIEUWSOVERZICHT Krappe nederlaag voor Breskens Al HVV'24 Al kraakt Goes Al Terneuzense Boys BI in problemen Tweede plaats Peter Heyboer Europabeker in Breskens rS-b bouuu/tof hulst/terneuzen/ oostburg - De actie de medische specialisten gisteren voor onbepa duur zondagdiensten gaan draaien, heeft onde Zeeuws-Vlaamse patiëi heel wat onrust ver zaakt. Biefstuk BRESKENS - Bij de geselecteerden van het Zeeuwse team dat vrijdag 14 oktober in Breskens tegen België speelt, zit slechts één thuisspeler. Camiel van Rattingen, al jarenlang een vaste waarde in de vissersploeg, debuteert op 32-jarige leeftijd. EERSTE WEDSTRUD INDOOR-VLAANDEREN KAMPIOEN TWEEDE KLASSE DRIEBANDEN T6 Van onze sportmedewerker BRESKENS - Het Belgische elftal treedt vrijdag 14 okto ber aan tegen het Zeeuwse team. Plaats van handelen is sportpark Baersande in Breskens, waar nationaal topscheidsrechter Sjef van Vliet uit het Brabantse Sprundel om 19.00 uur de zaak opent. Een omvangrijk Zeeuws team overigens, want niet minder dan 23 spelers werden opgeroepen. Een aantal dat zijn oorzaak vindt in het feit dat komend weekeinde de competitie ge woon doorgang vindt. Oveigens hebben de meeste spelers van Vlissingen bedankt voor de eer. Peter van Vossen, Paul Schip per, Geert Bouwman, Ruud Cornelis en Ronald van Oeve- ren besloten zondagochtend tij dens een bespreking met trai- ner Jo Jansen en elftalleider Philip Krant de competitiebe- langen van Vlissingen te laten prevaleren. Alleen de Vlis- singse doelman John Jasperse heeft nog geen definitieve be slissing genomen. Wim Broekhoven, lid van de technische commissie van de afdeling Zeeland van de KNVB: „Toen destijds de af spraak met de Belgen werd ge maakt zag het er naar uit dat het weekeinde van 15 en 16 ok tober gepland was voor inhaal wedstrijden. Later bleek dat dit niet het geval was, maar uiteraard wilden we de zaak niet meer afzeggen. Het ge beurt niet iedere week dat we een dergelijke formatie naar het Zeeuwse kunnen halen. Ook voor de jongens is het een leuke ervaring. Daarom wer ken we met twee elftallen, want de spelers moeten ook weer bij hun club aan de bak. Met name voor de zaterdagspe lers is het tijdsbestek kort van de vrijdagavond naar de zater dagmiddag. We brengen als op lossing nu iedere helft een ge heel ander team in het veld. Daarmee hopen we tegemoet te komen aan de clubbelangen en de Zeeuwse voetballiefhebber toch de mogelijkheid te geven eens wat topspelers aan het werk te zien." Dat niet alle clubs er zo over denken is inmiddels duidelijk. Zo blijkt wel uit de opstelling in het Vlissingse kamp. De Belgen doen zoals gebrui kelijk de laatste jaren (Guy Thijs en zijn manen kwamen al meerdere keren hun voorberei ding hier bijstellen) een dag Zeeland. Inclusief het vissen dus op de Oosterschelde. Na het duel tegen Brazilië (woensdag) gaan ze in afzondering naar Knokke voor het WK-selectie- duel de week daarop tegen Zwitserland. Een dagje Zee land, waar Enzo Scifo en Franky Vercauteren niet aan meedoen, want zij hebben nog verplichtingen bij hun clubs (Bordeuax en Nantes) in de Franse competitie. Wel present zijn Cisse Severeijns (Pisa) en Stefan de Mol (Bologna). De Belgische selectie ziet er als volgt uit: Michel Preud- 'homme, Gilbert Bodaert, Eric Gerets, Stefan de Mol, Cisse Se vereijns, Georges Grun, Lei Clijsters, Patrick Vervoort, Bruno Versaevel, Pascal Plo- vie, Franky van der Eist, Luc Nillis, Jan Ceulemans, Mare de Grijse, Danny Veyt en Filip Al- bert. Coaches zijn Guy Thijs en Walter Meeuws. Het Zeeuwse elftal ziet er als volgt uit: John Japsers (Vlis singen), Henk de Nood (Nieuw- land), Diederick Hiensch (Kloe tinge), Camiel van Rattingen (Breskens), Pieter den Hollan der, Hans Wattel en Bert Rie- mens (Serooskerke), Leo Bracke (Axel), Adriaan van Nieuwenhuyze en Remco van Keeken (Hoek), Marco van Oeveren en Peter Noordijke (Zierikzee), Jacob van de Berge (Bruse Boys), Kees Wester- weele en Ron van Rosevelt (RCS), Gerard Maas en Mark de Kunder (Sluiskil). Deze week zal nog een aantal namen aan de selectie worden toegevoegd, vooral noodzake lijk door het terugtreden van de Vlissingse spelers. Als coa ches van het Zeeuwse team tre den Wies van Avermaete en Jaap van Maris op. Tonny Shields is verzorger, Lou Traas begeleider, terwijl het arbitrale trio bestaat uit scheidsrechter Sjef van Vliet en de grensrech ters Paul Cense uit Vlissingen en Hans Stof fijn uit Terneuzen. TERNEUZEN - In de hoofdklasse A-junioren leed Breskei een 1-0-nederlaag tegen Arnemuiden Al. Lewedorpse Boj. won ruim met 8-1 van Zaamslag Al. Koewacht Al kon tegen VCK Al geen vuist maken en gij, 5-1 ten onder. Terneuzense Boys Al deelde de punten met trijzen Al via 1-1. Wemeldinge Al liet verstek gaan er! mocht gastheer Axel Al een vrije middag nemen. STAND Robur Al 5-9, Arnemuiden Al 6-9, Axel Al 4-8, Breskens Al 5.1 wedorpse Boys Al 5-8, VCK Al 5-6, Patrijzen Al 6-4, Terne!, Boys Al 6-3, Wemeldinge Al 5-2, Koewacht Al 6-1, Zaamslag Al j TERNEUZEN - In de interregionale A-juniorencompe boekte HW'24 Al een 11-0-overwinning op hekkesluiter{ Al. Vogelwaarde Al won knap met 3-2 van Zierikzee Al. UITSLAGEN RCS Al-DOSKO Al 1-3, Halsteren Al-Roosendaal Al 2-1, Roodtr Al-Vlissingen Al 1-5. STAND Middelburg Al 5-10, Halsteren Al 6-10, Vlissingen Al 6-9, NACli DOSKO Al 6-8, HW'24 Al 6-6, Vogelwaarde Al 6-6, Zierikzee Roosendaal Al 6-4, RCS Al 6-2, Rood Wit W Al 6-2, Goes Al 6-0 TERNEUZEN - In de interregionale B-juniorencompr kwam Terneuzense Boys door de 2-0-nederlaag tegen Hïf BI wat vaster op de laatste plaats terecht. UITSLAGEN Baronie Bl-JEKA BI 3-1, Zierikzee Bl-TSC BI 1-1, Internos Bil BI 4-4, Kloetinge Bi-Middelburg BI 1-5, RBC Bl-Vlissingen Bi V STAND 1 Internos BI 6-10, RBC BI 6-10, NAC BI 6-9, Middelburg BI 6-1 nie BI 6-7, Kloetinge BI 6-6, TSC BI 6-6, JEKA BI 6-5, VlissingM 4, Zierikzee BI 6-4, HW'24 BI 6-3, Terneuzense Boys BI 6-0. Van onze sportmedewerker LEWEDORP - Lou Westdorp van de biljart verenigt DOS uit Ovezande is op overtuigende wijze kampioeng worden in de eerste klasse driebanden van het Walcheren/De Bevelanden. Bij de organiserende vera ging LBV in café De Goede Verwachting greep Westda de titel, ondanks het verlies in de finalepartij tegen z, broer Jan. uitzicht op de tweede p had, verloor zijn partij Bertus Vermeulen. Behalve titel was ook de kortste voor Lou Westdorp. In 261* ten maakte hij de dertig ramboles vol. Bij de wedstrijdleiding niet bekend wie er naar df westelijke eindstrijd gaat! maal gesproken is dat Westdorp, maar deze s. heeft nog niet te kennen ga ven dat ook te willen dt Voorzitter Hoondert van biljartvereniging LBV afloop toe dat het vanaf het) gin al duidelijk was wie beste papieren had. „Louis dorp had de touwtjes handen. Tot aan de finale L hij alle partijen gewonnen,ie wijl zijn broer Jan in devieti ronde verlies moest incassere Het kampioenschap was to dus eigenlijk al gespeeld, dorp was deze dagen veruit sterkste." EINDSTAND 1. Lou Westdorp 12 matchpia 0.753 algemeen gemiddeld en hoogste serie van 6, 2. Jan We dorp 10-0.637-5,3. Lou Scheflen 0.700-7, 4. Plet van den Dries 0.578-5,5. Marien Hoondert 6-11 9, 6. Rian Bruynzeel 6-0.609-6, Marien Vermue 4-0.657-4,8. Bef Vermeulen 2-0.647-7. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In tweede klasse A van k landelijke voetbal liepH# in Sprang-Capelle teji SSC'55 zijn eerste in dit seizoen op met 3- AZ W behaalde een kna 1-0-overwinning op li aanvoerder De Zwerver. Kloetinge smaakte voor eerst in deze competitie het» van de overwinning en k« daarvoor Altena uit: 3-0. W muiden is na een van slag af. Nu werd vooreif publiek met 1-0 van PTT IW verloren. Nieuw-Lekke# deelde de punten via 1-1-dj met Wilhelmina'26 en VK Serooskerke werd afgelast ssc55-hqek 3-2 - De tb club kwam halverwege de j- ste helft op voorsprong Rob ter Schiphorst. Dat v£: een periode met weinig tief voetbal door beide Tien minuten na de hervat® werd het 1-1 door Adr® Nieuwenhuijzen. Vanaf moment werd er wat dirï gespeeld en werd het een K1 spel dat de moeite waard»' Frank Paymans verzilv® halverwege een vrije trap' toen het tien minuten later* werd door Arno van Schans kwam SSC'55 op te zitten. Vlak voor tijd Hoek nog een keer terug een goal van Frank Heme®' maar daar bleef het bij- kloetinge-altena 3'" Rust 1-0, Leonard van Hou»; 0, Melvis Roethof 2-0, R°r' Bun 3-0. arnemuiden-ptt b 0-1 - Rust 0-0, Frans LiM 1. nieuw-lekkerland helmina'26 1-1 - r®' eindstand. John van de 1® 0-1, Tinus Stout 1-1. De finalepartij was eigenlijk geen finalepartij te noemen, omdat Lou Westdorp al zeker was van de titel. De partij moest alleen uitkomst brengen wie er met de tweede en derde plaats zouden gaan schuiven. Dat bleek Jan Westdorp te zijn, die in die finale Lou Westdorp met 30-22 versloeg. Zijn oppo nent Lou Scheffers, die ook nog Van onze sportmedewerker BRESKENS - Peter Hey boer uit Breskens heeft tij dens de open Westlandse judokampioenschappen in 's-Gravenzande een tweede plaats behaald. De 23-jarige Breskens-judoka opende met deze tweede stek zijn judoseizoen prima. Peter Heyboer, die uitkwam in de groep tot 78 kilogram, klopte in de eerste ronde Eric Block- land met een armklem. Vervol gens won hij van de Italiaan Copelli met een yugo en verloor in zijn derde partij van de uit eindelijke winnaar Ben Kra mer. In de herkansing kwam Heyboer weer tegenover Co pelli te staan. Deze keer won de Bressiaander. Zijn volgende opponent, Böckling, hield Heyboer met een houdgreep onder controle en dat betekende dat hij uit mocht komen in de strijd om de tweede plaats. Voor dit 'zilver' dwong Heyboer zijn tegenstan der tot opgave via een verwur ging. En dat betekende een tweede plaats in een interna tionaal sterk bezet toernooi. Een evenement waarvoor niet minder dan 84 clubs judoka's afvaardigden. Van onze sportmedewerker BRESKENS-De Euro pabeker voor landen teams die het Neder lands elftal deze zomer in West-Duitsland in de wacht sleepte, komt een dag naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Dit ter gelegenheid van de wedstrijd tussen het Zeeuwse elftal en het Bel gische nationale elftal op vrijdag 14 oktober. Deze bokaal wordt opgesteld in een tent op het parkeer terrein van sportpark Baersande, waar men zich met de beker kan laten fo tograferen vanaf 17.00 uur. De C-junioren van Breskens en Sluiskil spe len de voorwedstrijd. Hun optreden begint om 17.30 KEUKENS - BADKAMERS - TEGELS - BOUWMATERIAL prinsenstraat 12 "Óeop. 9.00-18.00 u., zat, 9.00-16 Cha< Honderden mensen belden ochtenduren zelf de zieker zen op om te vernemen of dan niet geholpen konden den. Veel specialisten hadd ALS DE kabeljauw zich in deze tij d van het j aar liever elders ophield dan in de zuidelijke Noordzee was er afgelopen vrijdag geen gevecht geweest tus sen vissers en politie ove: de controle van de Arne muiden 44. B. Daalder, voorzitter van het Visse rijschap, had zich giste ren de reis van Texel naar de Vlissingse vis- mijn kunnen besparen. Want de vissers vangen niet expres op kabeljauw ze krijgen de beestjes per ongeluk in hun netten al£ ze op tong en schol visser Omdat ze de in de Euro pese Gemeenschap afge sproken vangstaantallen zodoende overschrijden, vindt minister Braks het nodig in te grijpen. Een geschiedenis waarin moeder natuur voor de problemen zorgt, de vis sers met de blote vuist erop slaan en de politie vervolgens 'als SS-ers te keer gaat'. Door Joep Trommelen „IK HEB mijn jongens zo op gevoed dat ze op hun donde krijgen als er een visje over boord gaat", zei reder J. Sie reveld gisteren tijdens de vis sersvergadering in de Vlis singse vismijn. Terwijl buite op de kade nog steeds he wrak stond van het busje va de Algemene Inspectiediens (AID) dat vrijdag aan vlammen ten prooi viel, lie pen binnen de spanninge hoog op. Toen had Sierevel nog hoop dat minister Brak het aanbod van Daalder zo accepteren en de opbreng; van het overschot aan kabel jauw, in Zeeland bijna 600.0C gulden per week, aan de sa nering van de vissersvkx zou besteden. „Het is niet jullie schuil maar de schuld van de kabel jauw", sprak Daalder. Brah ging echter niet overstag e de vissers verlieten even n vier uur in de middag de vis mijn om alsnog uit varen. Me niet meer dan een sprankj hoop dat er voordat ze vrij da in de haven terugkeren ee regeling komt waarbij ze d dode vis niet overboord hoe ven te gooien. En met ee flinke kater over de geweld dadige arrestatie van twe van hun collega's, om half ze ven zondagochtend in h< christelijke Arnemuiden. Na de stormachtige gebeurti nissen hadden de vissers we fjg zin om maandagochten uit te varen; eerst moest e duidelijkheid komen ove wat ze te wachten stond bij e volgende thuiskomst. E grote vraag was wat er m ue kabeljauw moet gebeurei s Ochtends kwamen ze er ze ■uet uit. Ze besloten de hul van Daalder in te roepen, ee man met gezag, die ze vei trouwen. Visser L. Nooijer voordat het overleg tusse Braks en Daalker plaatsvoni «Zet maar op de kaai. Lai maar stinken, die kabeljau\ Gverboord zetten doe ik nooi Mijn slager gooit toch oc geen mooie biefstuk in vuilnisbak". Buiten scheen de zon, ma; Door Fred Rabout Het cliché 'beter laat dan nooit' is hier zeker van toepas sing, want hij is wellicht de grootste verrassing tussen de 22 namen die door de selectieheren werd bekend ge maakt. Een brok erkenning voor de verdedigende middenvelder, die op het voetbalveld nooit op een metertje extra kijkt. Nog nooit viel de keuze voor een vertegenwoordigend elftal (hij voetbalt al sinds zijn tiende jaar) op de geboren en getogen Bressiaander. Ook voor hem zelf kwam de selectie als een volslagen verrassing. „Toen ik vrijdagavond van mijn werk thuis kwam lag er een brief van de KNVB. Hoe is het in Godsnaam mogelijk, dacht ik. Ze sturen tegenwoordig al na twee boekingen een presentje, want ik wist zeker dat ik nog maar twee boekingen staan had. Toen ik de brief opende bleek het een uitnodiging te zijn voor de wedstrijd van het Zeeuwse elftal tegen België. Ik heb hem echt een paar keer ex tra gelezen." Een onverwacht hoogtepunt voor de routinier die in het amateurvoetbal overigens al het een en ander meemaakte. „Ik ben drie keer kampioen ge worden met Breskens bij de se nioren en ook twee keer gede gradeerd. Voorts natuurlijk de bekersuccessen een aantal ja ren geleden en terwijl ik wel eens aan afbowuen dacht nu dit nog." Het zag er er zelfs even naar uit dat hij dit seizoen niet meer aan de start van de competitie zou komen in het eerste team van zijn club. „Ik heb inder daad bij aanvang van het sei zoen 1987-1988 gezegd dat dit het laatste zou zijn, maar het gaat nog zo lekker en ik beleef nog zo veel plezier aan mijn sport, dat ik die woorden nooit meer uitspreek. We zien wel waar het schip strandt." Van Rattingen, die op zijn tiende in Breskens met voet ballen begon, is trouwens niet altijd de wit-zwarte kleuren trouw gebleven. „Na mijn A- juniorentijd ben ik naar Bier vliet vertrokken, omdat ik hier weinig kansen zag om in het eerste te komen. Vier jaar heeft dat geduurd, maar ik moet zeg gen dat het achteraf gezien niet de successen bracht waarop ik mijn hoop had gevestigd. Een periode waarin ook mijn dienstplicht viel en ik heb dan ook slechts een halve competi tie in het eerste daar gevoet bald. Mijn zwager Robby de Muijnck heeft me eigenlijk weer terug naar Breskens ge haald en ik ben daar achteraf zeker niet ontevreden over. Ik kwam hier toen de oude kern met onder meer Sjaak Ver- duijn, Piet de Winde, Joop Hoefnagels en Kees de Nooyer -en ik zal er wel een paar ver geten - er mee kapten. Dit in de vierde klasse, wat de ploeg met Bram van de Broecke, Jimmy Pieters, Willem van de Broecke op zou leveren. Ik kwam eigenlijk bij toeval in het eerste toen Bram van de Broecke voor zijn studie op stage moest en Wilco van der Hooft geblesseerd was. Vanaf dat moment ben ik eigenlijk nooit meer echt uit de basis ge weest, al zat ik ook wel eens op de bank. Ik heb er en maak er nog steeds een mooie tijd door ondanks dat het de laatste ja ren wat, sportief gezien al thans, minder is. Ook deze pe riode van verjonging heeft zijn bekoring. Op welke plaats ik moet aantreden tegen België? Geen flauw idee, maar ik denk toch wel dat ze me niet in de spits van de aanval zullen zet ten. We zien het wel. De condi tie en motivatie zijn er en het is voor mij een hoogtepunt on danks dat ik al veel mee mocht maken, waaronder een aantal wedstrijden tegen eredivisie clubs tijdens de oefenperiode. Wakker zal ik er overigens niet van liggen. Daar ben ik al te oud voor geworden." Van onze paardesportmedewerker AXEL - In de eerste wedstrijd van de springcompetitie Indoor-Vlaanderen, die dit seizoen zijn achtste jaargang kent en ge houden werd door de landelijke rij vereni ging en ponyclub Graeve Jan in manege Magrette, was Peter Kosters goed op dreef. In het eerste klassieke parkoers in de Z-klasse paarden presteerde hij met Varant van Graeve Jan als enige combinatie de lei schoon te houden en pakte zo het goud. Zilver was er voor Stefan de Vetter met Wonny H van Hulst. Het tweede parkoers, ook een klassiek en meetellend voor de eindrangdschikking in deze springcompetitie over vier wedstrijden, lagen de kaarten enigs zins anders. Toen zegevierde Theo Vaes met Alma de Bree Eik van Middelburg vóór Stefan de Vetter en derde werd Peter Kosters. Zij staan nu na één wedstrijd alle drie gelijk met vier punten. De Breskense amazone Miranda de Jonge met Ammador van De Zwinruiters was in de barrage van de M-klasse oppermachtig met een foutloos parkoers. Zij pakte de hoofdprijs vóór Luc Cor- nelissens met Vazal van Hulst. De derde stek was voor Paul Burm met Cupido van Hulst. In het tweede parkoers zegevierde Ad Bergs met Verano van Hulst. Door de tweede plaats hierin gaat Miranda de Jonge nu aan de leiding. De hoofdprijzen bij de M-klasse pony's cate gorie D waren voor Westbrabanders. Wel pakte in de B-klasse Krista Pluymers met haar schim melt] e Silver Night van De Kleppertjs in de beide parkoersen het oranjelint. Westrijdsecre- taresse en omroepster Thea Veldman: „Het was een gezellig springconcours. Met de bijschrijvin gen er bij was er toch nogal wat deelname voor zo'n eerste wedstrijd van de competitie. We wa ren ook tijdig klaar en dat is plezierig." UITSLAGEN B-pony's: 1. Rowena de Pender met Nelis (Zwinrui ters), 2. Guus Kouters met Spitfire (Graaf Engelbert), 3. Karin de Schepper met Carina (Hulst). Tweede parkoers: 1. Brigitte de Jonge met Harold (Zwinruiters), 2. Guus Kouters, 3. Angelo Overloop met Beauty (Hulst). L-pony's beide parkoersen: I. Sabina van Steenpoorte met Dolly (Heer Jansruiters), 2. Janneke van Peer met lies (Rodeoruiters). M-pony's categorie B beide parkoersen: 1. Krista Pluymers met Silver Night (Kleppert)es). Categorie D: 1. Colinda Heeren met Kombrig (Rodeo- ruiters), 2. Sanja Dingemanse met Miphan (Paarde bloem) 3. Jan Hopmans met Terry (Markiezaat) Tweede parkoers: 1. Sanja Dingemanse, 2. Jan Hop mans, 3. Colinda Heeren. B-paarden eerste parkoers: geen prijswinnaars. Tweede parkoers: 1. Sonja Dingemans met Viola (Paardebloem). L-paarden na barrage: 1. Jacolien Schouwenaar met Rambo (Paardebloem), 2. Mirjam de Feber met Bra- miro (Vossereyers), 3. Truus Duvekot met Ducor (Oranj eruiters) Tweede parkoers: 1. Mirjam De Feber, 2. Jacolien Schouwenaar. M-paarden na barrage: 1. Miranda de Jonge met Am mador (Zwinruiters), 2. Luc Cornelissens met Vazal (Hulst), 3. Paul Burm met Cupido (Hulst). Tweede parkoers: 1. Ad Bergs met Verano (Hulst), 2. Miranda de Jonge, 3. Luc Cornelissens. Z-paarden: 1. Peter Kosters met Varant (Graeve Jan), 2. Stefan de Vetter met Wonny H (Hulst), 3. Theo Vaes met Alma de Bree Eik (Middelburg). Tweede parkoers: 1. Theo Vaes, 2. Stefan de Vetter, 3. Peter Kosters. Peter Kosters met Varant van het organiserende Graeve Jan toonde zich uitstekend op dreef in de Z-springklasse tij dens de eerste wedstrijd voor Indoor-Vlaanderen. - foto wim kooyman. li.itUMI De Bressiaanders hebben een wedstrijd minder afgewerkt dan het leidende duo Van de Bosse en Zagers en staan dan ook nog op de derde plaats, want de leiders maakten geen fout. Van de Bosse won van Oude Raedthuys en Zagers pakte de volle winst tegen Bron. De Zwaan wacht nog steeds op het eerste competitie puntje, want ook tegen Markt 15 werd verloren. In de tweede klasse maakt Frietstal samen met Plexat de dienst uit. Frietstal won van NMB en Plexat had weinig problemen om twee punten over te houden aan het treffen met Bonte. De Ploeg kwam te gen Sluisse Haven niet verder dan een puntendeling. UITSLAGEN Eerste klasse: Wapen van Sluis- Breskens'88 1-7, De Zwaan-Markt 15 2-3, Cok-Vooruit 5-0, Bron-Za gers 1-4, Oude Raedthuys-Van de Bosse 2-5. Tweede klasse: Frietstal-NMB 9-3, ZVH-Cocq/Edelweiss 0-8, Sluisse Haven-De Ploeg 3-3, Plexat-Bonte 4-0. STANDEN Eerste klasse: Zagers 4-7, Van de Bosse 4-7, Breskens'88 3-6, Cok 4-4, Markt 15 4-4, Bron 4-3, Vooruit 4-3, Oude Raedthuys 3-2, Wapen van sluis 4-2, De Zwaan 4-0. Tweede klasse: Frietstal 4-8, Ple xat 3-6, De Ploeg 4-5, Cocq/Edel- weiss 3-4, Sluisse Haven 3-3, NMB 3-2, ZVH 4-2, Sikkels 2-0, Bonte 4- 0. Zeven van de acht finalisten in het districtskampioenschap tweede klasse driebanden bijeen in café-restaurant Dal- linga in Sluiskil. Van links Tiaar rechts: Robert Claeyssens, Dion Bergmans, Eddy Aerts, George Joos, Theo Schauwaert, Bram de Kraker en Jozef van de Bunder. Koos Zwanink ontbreekt op deze foto. - foto wim kooyman. SLUISKIL - Koos Zwa nink van de biljartvereni ging Dow uit Terneuzen is kampioen geworden van de tweede klasse drieban den van het district Zeeuwsch-Vlaanderen. Bij de organiserende ver eniging SBC in Sluiskil in café Dallinga greep Zwa nink de titel na een span nende finalepartij. In de finale trof Zwanink Robert Claeyssens van bil jartvereniging HGL/KOT'86 uit Sas van Gent. Beide spe lers hadden tot voor de fina lepartij evenveel punten bij elkaar weten te stoten, na melijk elf. Er was dus van al les mogelijk, maar Zwanink bewees over de sterkste ze nuwen te beschikken en veegde uiteindelijk Claeys sens van het biljartlaken. Deze speler kwam aan het einde van de partij tien ca ramboles te kort. De kortste partij in deze ti- telstrijd was voor Claeys sens. Hij had slechts dertig beurten nodig om de partij uit te maken. Twee spelers hadden een hoogste serie van acht. Dit waren Robert Claeyssens en Eddy Aerts. De beker hiervoor ging uitein delijk naar Claeyssens, om dat hij een hoogste steunserie van vijf had. Aerts had een hoogste steunserie van vier. Bram de Kraker, die als derde geëindigd was, wordt naar de gewestelijke eind strijd in Kaatsheuvel afge vaardigd. Wedstrijdleider Jan Klaassen was na afloop te vreden over het vertoonde spel: „De eindstrijd kende een voortreffelijk verloop. De sfeer tussen de spelers on derling was sportief en gezel lig. Er waren geen wanklan ken. De spelers samen heb ben met het aanwezige pu bliek voor een goede am biance gezorgd." Van onze tennismedewerker HULST - In de Hulsterse bedrijfstenniscompetitie boekte Bleijenbergh een 6- 2-overwinning op Schelde- list en plaatste zich hiermee aan de leiding in poule C. Lisette Vervaet zorgde voor de enige punten van Schel- delist door een 9-2-zege op Vera van Damme. Luc Leegwater bracht de teams op gelijke hoogte met zijn 9-4- zege op Laurens Diehl, waarna de beide dubbelspelen gemak kelijke zeges werden voor Bleijenbergh. In de hoogste poule is koploper Zaman Sport verder uitgelopen na het 4-4- gelijke spel van De Boy, terwijl Lancia zich naast De Boy plaatste na een 6-2-overwin- ning op Weemaes. UITSLAGEN Poule Al: Weemaes-Lancia 2-6, Duyse-De Boy 4-4, Melchers-Za- man Sport 0-8. Poule C: Westerterp Hemelaar- Ine Fassaert 4-4, Stratus-Koren- beurs 4-4, Terra Nova-Roberda 0- 8, Bleyko-NMB 5-3, GTI-Van Tie nen 2-6, Scheldelist-Bleijenbergh 2—6. Poule D: d'Aubioul 2-Heijndrickx 3-5, Interjute-Fassaert 8-0, Van Seumeren-Krieckaert 0-8, Wa- beko-Rabo 4-4, Tiffany-NSM 6-2, Saman-Neckermann 2 5-3. STANDEN Poule Al: Zaman Sport 16 punten, Lancia en De Boy 12, Duyse 6, El. Weemaes 2, Melchers 0. Poule C: Bleijenbergh 12, Ine Fas saert, Roberda en Van Tienen 11, Korenbeurs 10, Scheldelist 8, Bleyko 7, Terra Nova en Wester terp Hemelaar 6, NMB en Stra tus 5, GTI4. Poule D: Tiffany 14, Krieckaert 12, Interjute, Rabo en Saman 11, Wa- beko 8, Neckermann 2 en NSM 7, Heijndrickx 5, d'Aubioul 2 en Fas saert 4, Van Seumeren 2 punten. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - In de eerste klasse van het Oostburgse KNVB-zaal voetbal blijft Breskens'88 winnen. Afge lopen week werd Wapen van Sluis aan de zegekar gebonden. Late erkenning Van Rattingen i

de Stem | 1988 | | pagina 10