HET WACHTEN IS NU OP DE RESULTATEN Wat doen we met het Erasmushuis? Vorlesung über psychoanalyse VOOR VOL Reanimeren: masseren en beademen LEASI CENTS jMan rijdt met DE STEM EXTRA OP MAANDAG 10 OKTOBER 1988 DE SHOW is gelukt. De vraag blijft hoe het nu verder moet. Zelf hadden ze bij de FNV gerekend op maximaal 50.000 demonstranten. Het werden er uiteindelijk bijna 150.000: het drievoudige. Geen wanklank Informatie Boodschap TWEEDE KAMER BESPREEKT 'CULTUUR ZONDER GRENZEN' Recepties Te nauw Visitekaartje Circulatie MEDISCHE RUBRIEK Vondst AARDENBURG - De I gemeente Aardenburg bezuinigt volgend jaar verder op het welzijns werk in de gemeente. Peuterspeelzaal Te laat ^aterlandkerkje - T48 De FNV-show is gelukt Door Thom Meens Alle reden voor tevredenheid bij het FNV-bestuur, met voorzitter Stekelenburg voorop. „Er is aangetoond dat onze leden dit kabinetsbeleid niet accepteren en bereid zijn ervoor de straat op te gaan", constateerde hij na af loop glimmend. Stekelenburg had reden om te glimmen: zijn pokerspel was succesvol gebleken. Hij had ge gokt op een grote opkomst, op een massaal teken van verzet, en had daarmee het risico ge nomen dat hij in zijn hemd zou komen te staan. Dat zijn leden hem in de steek zouden laten. Dat gebeurde niet. Het werd de grootste demonstratie van de arbeidersbeweging sinds de Tweede Wereldoorlog, zegt de FNV. De eigen boeken maken tenminste geen melding van een nog massalere opkomst in de afgelopen decennia. Dat wil niet zeggen dat er geen grotere bijeenkomsten waren: de twee demonstraties tegen de kernbewapening en de kruisraketten aan het begin van de jaren tachtig trokken veel meer mensen. Maar acties tegen het sociaal-economisch beleid van kabinetten waren tot nu toe veel minder succes vol. De FNV had daarmee rekening gehouden. Het programma was met opzet licht en luchtig ge houden. Veel ontspanningsmo gelijkheden, weinig sprekers. De opkomst was navenant. Daarmee is voor de FNV aangetoond dat de Tweede Ka mer niet akkoord mag gaan met de voorstellen van het ka binet om de koopkracht van minima en uitkeringsgerech tigden te bevriezen. „Wij eisen minstens anderhalf procent koopkrachtverbetering voor iedereen", zei Stekelenburg za terdag. Zijn woorden waren niet te gen dovemansoren gericht, zo als zijn 'aanvallen', bekend van het Europees kampioenschap voetballen evenmin werd ver smaad. De voor de FNV zo glorieuze dag kende nauwelijks wanklanken. Of het zou het op treden van een klein groepje 'autonomen' moeten zijn. Deze club Amsterdamse krakers (een honderdtal sterk) pro beerde vooral aan het begin van de bijeenkomst op het Mu seumplein de orde te verstoren. Ingrijpen van FNV-secreta- ris Van Eekert voorkwam dat de zaak uit de hand liep. Later deed ook Stekelenburg een duit in het zakje. De autonomen mochten bij hem hun zegje doen en bliezen vervolgens de aftocht, overigens nog steeds mokkend dat de FNV voor hen niet hard genoeg is. „Actie, actie", riepen ze. Het moet de FNV-top even hebben herinnerd aan vijf jaar geleden toen op de laatste grote bijeen komst (in Utrecht) een handvol demonstranten de toenmalige voorzitter Wim Kok het spre ken belette met dezelfde op roep. Zover kwam het dit keer niet. Lang voor Stekelenburg het podium beklom, hadden de autonomen al de wijk geno men. De aftocht verliep langs drie bussen vol ME'ers. Die hoefden niet in te grijpen, maar ontlokten één demonstrant» toch de ontboezeming: „Schande dat de FNV de ME nodig heeft". ..Armoe in Nederland- Enkele tienduizenden heb ben die kleine ruzie niet eens meegemaakt. Ze stonden toen nog steeds voor het Centraal Station, of zelfs voor Diemen waar de treinen van de NS in file hun beurt moesten afwach ten om Amsterdam-Centraal te benaderen. Dertig extra treinen hadden de NS ingezet. Het bleek niet genoeg om de stroom reizigers, voorzien van een gratis trein kaartje, tijdig naar de hoofd stad te brengen. Toen de eer sten op het Museumplein aan kwamen, stonden de laatsten nog op Centraal Station. Degenen die er in slaagden op tijd op het Museumplein te komen, werden daar bezig ge houden met muziek, eten en drinken, verzorgd door de 17 FNV-bonden. Zo kwam de koffie van de Bouwbond („wel zwarte koffie, geen zwart geld"), leverde de Industriebond de shawls, zorgde de Voedingsbond voor de interne mens en nam de Dienstenbond de kinderopvang voor zijn rekening. Sprekers waren er ook. De boodschap was telkens duide lijk: „Het beleid van dit kabi net deugt niet, het roer moet om, het kan anders, beter". Vrouwenbond, studenten, bui tenlandse werknemers en mi lieugroeperingen sloegen voor één keer de handen ineen om gezamenlijk om een ander be leid te vragen. Stekelenburg (voor deze ge legenheid in een knalrode trui gestoken) mocht uiteindelijk oproepen tot de aanval. Hij gaf aan dat zijn federatie niet meer rekent op het kabinet. „Ko mende week de Algemene Be schouwingen in de Tweede Ka mer, volgende maand de eerste cao-onderhandelingen. Dan zullen we laten zien dat we er zijn". Of iedereen deze profetische woorden heeft gehoord, mag worden betwijfeld. Daarvoor trokken de botsauto's van de Dienstenbond (versierd met fo to's van kabinetsleden), de koe van de AbvaKabo, de anti stress-tent van de Abop of ge woon de koffie, teveel. Het Museumplein had veel van een kermis. Van de sfeer op traditionele vakbondsde monstraties (veel sombere ge zichten, zware toespraken en weinig pret) was weinig of niets te merken. Er waren stands, veel informatie en nog meer ontspanningsmogelijkhe den. Daar tussendoor, welhaast ver ontschuldigend ook nog de sprekers met een boodschap. En Johan Stekelenburg, die op gymschoenen kennis maakte met zijn achterban. Hier een handje, daar een kort gesprek. Precies afgemeten, niemand - foto piet den blanken teveel aandacht, memand het gevoel gevend dat hij of zei te kort kwam. Het tekent de perfecte regie van de FNV-show, de eerste in vijf jaar tijd. Daarover kan de FNV-top tevreden zijn. De show is alvast goed gelukt, de gok heeft goed uitgepakt. „Wij hebben vleugels gekregen", kon vice-voorzitter Adelmund gisteren trots melden. Aan de FNV is het om die vleugels ook in resultaten om te zetten. Nu moeten de belof ten van zaterdag worden waargemaakt. Nu moeten de eisen voor herverdeling van arbeid, gelijke koopkracht voor iedereen en investeringen in scholing en milieu, in klin kende munt worden omgezet. Pas als dat lukt, kan de vak centrale - tevreden - de balans opmaken van een nieuw beleid. En die zaken moeten aan de onderhandelingstafel worden bevochten, met op Museum plein. VANDAAG bespreekt de Tweede Kamer in een Uit gebreide Commissieverga dering de WRR-nota 'Cul tuur zonder grenzen', die handelt over het Neder landse cultuurbeleid in het buitenland. IPS-verslag- geefster Rineke van Hou ten bezocht in mei dit jaar het Erasmushuis in Jakar ta, een van de Nederlandse culturele centra in het bui tenland die volgens de WRR hard toe zijn aan re organisatie. Door Rineke van Houten JAKARTA - De taxichauffeur in de Indonesische hoofdstad fronst zijn wenkbrauwen als we de plaats van bestemming doorgeven: het Erasmushuis. De naam zegt hem niets, hoe wel verschillende in Jakarta wonende buitenlanders hadden verzekerd dat het cultuurcen trum 'een begrip' is. Langs een van Jakarta's enorme verkeersaders wappert even later dan toch de bekende driekleur. Pal naast de Neder landse ambassade onttrekken bomen en hekwerk het mo derne gebouw bijna aan het zicht. „Het schilderij van de ko ningin is helaas net weg", meldt directeur U. Verstrijden spijtig. Het doek is gemaakt door een Indonesisch kunste naar. De eerste verdieping huist de trots van het cultureel cen trum: een concertzaallje met een oorstrelende akoestiek dat plaats biedt aan zo'n 500 bezoe kers. Dé Indonesische receptio niste wijst later in vloeiend Ne derlands de weg naar het 'ta lenlab', een apart gebouwtje waar jaarlijks 1.500 Indonesiërs het 'bahasa Belanda', de taal van Nederland, onder de knie proberen te krijgen. De Nederlandse regering be sloot in 1970 dat er een 'ontmoe tingsplaats voor Indonesiërs en Nederlanders' in het voorma lige Batavia moest komen en riep daarom het Erasmushuis in het leven. Het biedt alle in grediënten voor 'het uitdragen van de Nederlandse cultuur', zoals de Nederlandse ambas sade het noemt en voor 'een huis waarin Indonesiërs en Ne derlanders samenwonen', in de woorden van de directeur. Toch doet er, op de Neder landse kranten en boeken na, weinig aan een kruisbestuiving van de twee culturen denken. De tentoonstelling in de hal gaat over Moorse architectuur in Spanje en een expositie van Deense posters is net achter de rug. Op de eerste verdieping is een lezing over de islam. Pal naast de Nederlandse ambassade in Jakarta onttrekken bomen en hekwerk het moderne gebouw van het Erasmus huis bijna aan het zicht. - foto ips Een Nederlander klaagt dat het Erasmushuis soms dagen is ge sloten omdat er recepties wor den gehouden. Een Ameri kaanse inwoner van Jakarta vertelt enthousiast over een ('gratis!) concert van buiten landers in het muziekzaallje. Komen er dan nooit Neder landse artiesten? Jazeker, zegt directeur Verstrijden, „maar ze doen dat op weg naar Austra lië. WVC vindt dat ze Jakarta dan mooi even kunnen meepik ken. Dat is goedkoop". De directeur die per 1 januari komend jaar vertrekt, is zelf de eerste om te beamen dat het programma niet zoveel voor stelt. Verstrijden, een vijftiger die al twintig jaar in Indonesië woont en tien daarvan door bracht op de directeursstoel van het Erasmushuis, is een te leurgesteld man. Hij fulmi neert zonder ophouden tegen wat hij 'de cultuurbarbaren' in Nederland noemt. Er is niet al leen geldgebrek, er is volgens Verstrijden evenmin een visie. „Er is alleen nostalgie". Directeur Verstrijden kreeg vorig jaar bijval van de Weten schappelijke Raad voor het Re geringsbeleid (WRR). Deze stelt in een rapport, dat overi gens niet alleen over het Eras mushuis gaat, onomwonden dat Nederland met weet wat het aan wil met zijn cultuur in het buitenland. De besluitvor ming verloopt voorts te om slachtig en de regering vat het begrip cultuur te nauw op. Bij de grote buurlanden zoals Frankrijk, West-Duitsland en Groot-Brittannië steekt Neder land maar schameltjes af, stelt de raad voorts vast. De buren hebben elk meer dan honderd culturele instituten over de grenzen. Nederland heeft acht instituten, waarvan het Eras mushuis er een is. Wat zou het cultuurbeleid over de grenzen moeten beogen? Cultuur kan een visitekaartje zijn: je laat zien wat je in huis hebt. Dat hoeft met zonder bij bedoelingen. Meer kennis over Nederland kan ook van invloed zijn op de handel of het Neder lands standpunt in internatio nale organisaties steunen, ge looft Maarten Mourik, voorma lig ambassadeur voor Neder land bij de Unesco (VN-Orga- nisatie voor Onderwijs, Weten schap en Cultuur) in Parijs. Een tweede visie is dat Ne derland als kleine natie het buitenland nodig heeft om de eigen cultuur te versterken. Een Nederlandse film is pas ge slaagd als het op een interna tionaal festival in de prijzen is gevallen. Het commercieel suc ces in het buitenland van Ne derlandse rolprenten als 'Sol daat van Oranje', 'De Vierde Man', 'De Aanslag' of 'Turks Fruit', is een oppepper voor de Nederlandse filmindustrie. Het huidige beleid van de Nederlandse overheid hangt ergens tussen deze twee visies in, stelt de WRR. Het stand punt van de raad zelf komt nog het dichtst bij de tweede visie. Het buitenlands beleid van de regering moet in de eerste plaats leiden tot versterking van Nederlandse cultuur en cultuurbeoefenaars, menen de deskundigen. Zij vinden bo vendien dat het bedrijfsleven best mag meebetalen aan het culturele visitekaartje waar mee het koninkrijk in het bui tenland wappert. De volksvertegenwoordigers buigen zich vandaag in een Uitgebreide Commissieverga dering over het rapport. De re gering heeft de Kamer geadvi seerd de aanbevelingen van de WRR in grote lijnen over te ne men. Dat betekent versterking van het Erasmushuis. Maar het houdt ook in dat de uitvoering van het buitenlands cultureel beleid straks in handen komt van een zelfstandig Nederlands Cultureel Instituut, waarin niet zozeer ambtenaren de dienst uitmaken als wel ex terne deskundigen zoals we tenschappers, kunstenaars en onderwij skundigen. FREUD is 'out'! Freud is defi nitief niet langer 'in'. Het is mode geworden te meesmui len over Freuds ontdekking over het verdringen van de geslachtsdrift als oorzaak van allerlei op het oog zuiver lichamelijke klachten. Wladi- mir Nabokov heeft hem vanaf het eerste woord ge wantrouwd en steevast naar hem verwezen als The Vien nese Quack. Volodja heeft lang alleen gestaan met zijn negatief oordeel, maar inmid dels heeft hij naast Karei van het Reve een steeds groeiend aantal diepdenkers achter zich gekregen die naar harte lust spotten met De Weense Kwakzalver die achter alles de erotiek zocht en vond. „Achter alles schuilt de phallus", sneerden ze. Als woord-fetesjist was ik het meest gecharmeerd van Freuds theorie dat achter versprekingen ook veel meer stak dan louter vergissing. Met belangstelling las ik de voorbeelden die hij aan haalde in zijn lezingen over het verspreken. Van de dame die wilde zeggen: „Wenn man dann zu Hause kommt", maar zich versprak en zei 'zu Hose' kommt. Van heimelijke vreugd was ik vervuld als ik vrienden betrapte op ver sprekingen die hun geheimste gedachten onthulden. „Ik kom nog wel eens een avondje neuzen", zei er een die ik op zaterdagmiddag uit liet met een van mijn boeken onder zijn arm; dat wou hij zeggen, maar uit zijn onder bewustzijn ontsnapte waar hij aan dacht: dat werkwoord dat maar één letter verschilt van 'neuzen'. Hij zei dan ook: Ik kom nog wel eens een avondje neuken. Ja, ja, avondje, en hij wist heel goed dat ik 's avonds niet thuis was maar les gaf op de avond- HBS. Ha, ha, die wilde mij de hoorns opzetten, de arglistige geilpaap, die ik hier op heter daad betrapte dank zij mijn kermis van Freuds theorie over de oorzaak van verspre kingen. Freud zegt er nadrukkelijk bij dat drukfouten gemaakt op de zetterij van een krant niets onthullen over verdron gen bedoelingen of gevoelens van hem of haar die het stukje schreef, zonder spel fouten. Dat is toeval. De Stem van 22-8-'88 hielp het toeval een handje met een klein drukfoutje dat mets erg ont hulde maar wel leuk onder streepte wat de schrijfster aan ons had over gelaten om te concluderen. Coks van Eysden beschreef in haar cursiefje een type vrouwmens dat heel erg geë mancipeerd was en daar heel erg van getuigde in de trein naar Milaan 'met een stem als van een directrice van een opvoedingsgesticht. Een kostelijk mens', zo somde Coks de heel erg resolute dame op waarmee ze een cou pé had moeten delen in die trein naar Milaan. Toen het kostelijk mens uitstapte wuifde ze haar na, maar dat staat er niet. Er staat niet: wij wuifden haar na, maar: Wij wijf den haar na. De Stem be vestigde onbewust en onbe doeld wat de lezers al lang dachten: Wat een wijf, dat kostelijk mens! Eten onderwij zeresje vatte op mijn verzoek 1 van de 10 romans samen die ze gelezen had voor 't examen ter ver krijging van de Akte L.O. En gels. Midden in haar résumé gebruikte ze het idioompje: All hell broke loose. Dat dacht ze. Wat ze in werkelijkheid zei was: All hell brook loss. Mijn mede-examinator, die alleen maar vraag en ant woord opschreef voor 'n ver slag van 't examen, hief even het hoofd op, keek naar haar en mijn gezicht en schreef toen weer door, mompelend maar voor mij hoorbaar: To Hell with Freud! Door Jan Paalman WIE op straat een hartin farct krijgt is aan de goden overgeleverd. En aan de le ken. Met een beelje geluk tref je een van de half mil joen die een cursus reani matie hebben gevolgd, zo niet, dan moet je kostbare minuten wachten voordat professionele hulp met zwaailicht en sirene aan komt snellea Dat tijdverlies is er de oorzaak van dat veel mensen het ziekenhuis niet levend bereiken. Het hart is dan opgehouden met klop pen, of slaat zo in de wilde weg dat de circulatie in feite stil staat. Alleen een snelle reanimatie kan dan nog red ding brengen. Reanimatie - ook wel re- suscitatie, wat allebei zoiets betekent als 'het opwekken der levensgeesten' - berust op twee pijlers: beademing en hartmassage. De hart massage gaat aldus: eerst moet je nagaan of het hart inderdaad stil staat, anders heeft massage geen nut. Dat is, elke geoefende tv-kijker weet dat, het best te voelen aan het al dan niet kloppen van de halsslagader. Vervolgens zoek je met je vingers glijdend langs de ribbenboog het maagkuiltje op, leg daarboven (dus in de richting van het hoofd van het hoofd van het slachtof fer) twee vingers op het borstbeen en plaats weer daarboven beide handen. Dat is de correcte positie van de handen: laag op het borstbeen, maar niet al te laag. De massage moet in een straf tempo van min stens 60 keer, en als het even kan minstens 80 keer per minuut, en elke keer moet het borstbeen met zo'n cen timeter of vier, vijf omlaag! Dat is zwaar werk, zeker als het in de verkeerde houding wordt uitgevoerd. Het mak kelijkste gaat dat met ge strekte armen en met de schouders loodrecht boven de handea Op die manier wordt nog 40 procent van de normale cir culatie op gang gehoudea Hoe precies, is nog steeds omstreden. De Amerikaanse arts Kouwenhoven, in 1960 min meer uitvinder van de hartmassage, meende dat het hart telkens tussen borstbeen en wervelkolom wordt samengedrukt. Die theorie zie je nog steeds in de EHBO-boekjes staan. Tegenwoordig neemt men aan dat het in elkaar druk ken van de longen, en niet van het hart, de bloedsom loop op gang houdt. De Ne derlandse cardiologen Pij ls, van Kalmthout en Vonk, be wezen in een beelje bizar experiment dat mensen bij hartstilstand hun circulatie op gang kunnen houden door intensief te hoesten. Om het bloed van de pa tiënt van zuurstof te voor zien moet hij ook beademd worden. Belangrijk is dat men eerst de luchtweg vrij maakt. Heel vaak is bij de bewusteloze de ademhaling tot stikkens toe belemmerd omdat de tong achterin de keel is gezakt. Door de kin naar beneden te trekken en tegelijkertijd het hoofd ach terover te buigen, haalt men de tong los van de achterste keelwand en dat is ook pre cies de juiste houding bij be ademing. Als er alleen een ademstilstand is, dan bea demt men ongeveer 12 tot 16 keer per minuut; als er een hartstilstand is, dan moet men 15 keer masseren af- wisselen met 2 keerb men. Dat afwisselen van mJ en beademen wajT vondst van de AmerükJ arts Sassi in 1962. Hij j, duceerde als eerste heil schema. Amerikanen j dol op handige letterei naties als ezelsbrug, ei betekent vertaald: Ademweg vrijmaken, Beademen en dan pas(j latie op gang houden hartmassage. Dit seh wordt overal ter werel hanteerd, behalve, jawi Nederland. De Hartstii propageert sinds CAB schema en vindtl hartmassage urgenter is beademea De theoretici achterl afwijkend schema cardiologen A. Zimmêri en Meursing. In Trou« hij vorig jaar: „Als jet* bij een patiënt zijn I riem los te maken, zijnl los te doen, z'n boordje is knopen, zijn gebit er a halen en je gaat hem mond op mond beads dan ben je niet aan hetr nimeren maar aan I leggen. Intussen gaat de tiënt dooier en dooist." Als er namelijk spra van een hartaanval, e zou bij 90 procent vandi nen die onwel worden geval zijn, dan zit er voldoende zuurstof in i chaamsslagader. Dus o begint men met dan stroomt er vanuit slagader nog zuurstof de hersenen ij nen. Dit wordt weer fel 1 den door andere gen, vooral door de ane: sist P. van den Berg va Amsterdams Medisch trum, zodat we in Nederl| de malle situatie hebb men hier zus en daar zor nimeert. Alle cursisten de Hartstichting, en dat er 50.000 per jaar, leren ze bij een hartstilstand e moeten masseren, en pas beademen, het schema dus. De Hartstichting er naar om op de duurt! procent van de bevolk het reanimeren bij te bii gen, zodat, als er wat i beurt, u niet aan de r bent overgeleverd, maar: de deskundige leek. hoe deskundig wordt leek nu dank zij een; cursussen reanimatie? Eten recent onder; wierp daar een wat licht op. Nijmeegse onl zoekers waren bij 92 hu artsen nagegaan hoe het: him reanimatievaardi(! den was gesteld. Niet best Bij 34 procent was die: voldoende, bij de helft r zo zo, en slechts 18 pro: scoorde een dikke voldi de. Tien deelnemers voeri wel hartmassage uit, vergaten om te beadei een kwart zette de op een verkeerde plaats de borstkas; 30 procentr seerde te traag, dan 60 keer per minuut nog eens 30 procent f de borstkas bij het mas nauwelijks in, enzovo: Een tamelijk lachwekkffl vertoning. Nu had van: huisartsen 65 procent een cursus gelopen en t vendien is het hun vak, toch is er van die reanirmf maar bij 18 procent doende blijven hangen Parade Partner in Autoleasing Leasing Centrum B. 4903 RE Oosterhout Van onze verslaggevers VLISSINGEN - De voorzit ter van de Zeeuwse Visserij Belangen (Zevibel), J. van den Bos, vindt dat de over heid 'ontzettend tactisch moet optreden' in het on- derzoek naar teveel gevan gen vis. v Hij ziet de vechtpartij vrijdag- avond bij de Vlissingse vismijn v tussen vissers en Mobiele Een- v heid als een logisch gevolg van de steeds groter wordende frustraties onder de vissers, d „Zo'n uitbarsting is op zichzelf 0 niet te excuseren, maar dat ga 0 Aard Van onze verslaggever De verschillende instellin gen krijgen samen twaalf procent minder geld te verdelen. B en W doen in het ontwerp-welzij nspro- gramma voor 1989 een voorstel om ruim 7500 gul den minder te besteden. De bejaardensociëteiten in Aardenburg en Eede krijgen over drie jaar geen subsidie meer voor de soosactiviteiten. Dat betekent een besparing van duizend gulden per jaar. In gesprekken met de gemeente hadden zij daar niet al teveel moeite mee, omdat ze al jaren lang in een uitzonderingsposi tie verkeerden. Elders krijgen de sociëteiten alleen de huis vestingskosten vergoed. Die vergoeding blijft in Aarden burg in ieder geval gehand- haaft. Aardenburg heeft met een bij drage van zes gulden per inwo ner de op een na duurste peu terspeelzaal van Zeeuwsch- Vlaanderen. In juli spraken B en W met het bestuur van de Stichting Peuterspeelzaal en legde men uit dat er een einde moest komen aan de steeds maar stijgende subsidie. Het college wil voortaan niet meer dan 20.000 gulden per jaar ge ven, inclusief huisvesting. Om de stichting met in de proble men te brengen, wil men pas over drie jaar zover zijn. Voor volgend jaar levert dat de ge meentekas 1400 gulden op. Verder denken B en W aan 500 gulden minder subsidie aan de sport en aan 1380 gulden minder voor het zogenaamde 'flankerend ouderenbeleid'. De Zoma krijgt ook minder, even als het Evenementen Comité. De laatste groep bleek het be schikbare budget de afgelopen jaren niet helemaal op te ma ken. Ook dit jaar stellen B en W vast dat een aantal vereni- jongen te laat of helemaal geen begroting indienden voor vol gend jaar. De laatste week van september kregen zij nog een aans om voor 1 oktober hun be rekeningen op het stadhuis af geven, maar nog steeds ver zuimden enkelen dit De commissie van advies en bijstand voor welzijnsbeleid vergadert woensdag 12 oktober 19.30 op het stadhuis van Aardenburg. Het welzij nspro- gramma is een van de agenda- Punten. Van onze correspondent nacht van zaterdag op ia? 8 om 3-45 uur is de 25- bjjlge P-D. uit IJzendijke devn verkeersongeval op i Ketelaarstraat in Water- li; r.erkje levensgevaar gewond geraakt, gebeurde toen D. vanuit de tijk Dit HpuS""™™® toen u. vanuit ae en tv,1?8 ?.1' Kruis kwam rijden bernl zÜn auto in de rechter shiiïL tepecht kwam. Hij rde tegen en belandde ver- J

de Stem | 1988 | | pagina 4