DE STEM Parijs-Tours leeft weer ÏRWINNING OP PSY MOET PUN VOOR AJAX EN PETTERSSON VERLICHTEN /fïYTVCV KLASSIEKER NA VIJFTIEN JAAR IN ERE HERSTELD ADI0 5 1ADI0 1 ÏADI0 2 RADIO 4 RUUD MICHELS EN ZN. ZATERDAG 8 OKTOBER 1988 ÜSTERDAM - „Ja, het heeft wel eens door |n hoofd gespeeld: Waar ben ik nou toch te- Eht gekomen. Het is natuurlijk ook niet niks at er gebeurd is in die twee maanden dat ik hier Ik probeer die gedachten maar van me af te en, want ik schiet er toch niets mee op. Ik zit Jj eenmaal bij Ajax en dat is de realiteit. Boven- en is het mijn baan. Ik word ervoor betaald te ;gen dat deze dingen niet gebeuren". brtuarium Eerbetoon Afsluiting Berusting Watewrdrager 5 Ontbijtgast; 9.03 Introé,. lletjes; 9.08 Doe 't zelf; o»» J-urig; 9.35 Plantenrubrle? jtonieuws; 10.06 Van boek-; In; 10.20 Spelletje; 10.30 cv ondheid; 10.50 Finale si»? 11.03 Kamerbreed 12.03 (S zerk met Herman Emminv 12.05 Mededelingen land- .uw. TROS: 13.06 TROS uT ■3.30 Country. 14.30 Aktui 18.06 Coulissen. NOS: 19ÏÏ 'latform. 20.02 Langs de lij» Metro's music. 23.07 Met hei p morgen. KRO: 0.02 d, s. 1.02-7.00 Niemandsland. heel uur nws. VARA: 703 .top oude hits. 8.03 De 01*. 11.03 Bal op het dak. 12,03 ;rs met koppen. 14.03 Typi»* nds. KRO: 16.10 Zin in rnul 57.03 Glas in lood 18.03 Echo Levenshef en levensW 7.00 Zie Radiol. heel uur nws. NCRV: 703 rbara. 8.03 Drie voor negen. Gospel-rock. 10.03 Popsjop Paperclip-radio 14.03 Popsta- 16.03 Zaterdag-sport. NOS' Driespoor. NCRV19.02 Kon 20.02 Elpee pop special. 2102 - en cd pop; 22.02 Country 23.02-24.00 Late date. 3:7.00 Nws. 7.02 Wakker wor- het.(8.00 Nws). 9.00 Topp, coen klassiek. 10.00 Caroü Kurhausconcert Alexander mtiya, piano. VOO: 12.02 iss Co. 13.00 Nws. 13,02 riek. Radio Kamerorkest v. Peter Masseurs, trompet Kamermuziek: Elly Amelins, »an en Rudolf Jansen, piano! Nieuwe grammofoon- en actplaten. 16.00 Lang leve de b! Wiener Symphoniker en ter Singakademie oXv. EUo ompagni. 18.00 Nws. ia02 ids temming. Componist van fiaand: Sibelius. 20.00 Nws. 20.02 KRO-klassiek op za ngavond. Met om: 20.02 Fran- Landini; 20.40 Leonardo ett; 21.40 Orgelrubriek. His- he orgels in Noord-Italië (1); Laudate. 23.00-24.00 KRO-Ii- j 'r: Camera Obscura. 6.30-6.49 Scheepvaart- en :tberichten. 9.00 Nws. 9.02 Sportief. 9.25 Waterstanden, lac: 9.30 Taal van alledag. Fe- 10.00 Hollandse Nieuwe. EO: j De muzikale fruitmand 11.1S ein-thema. 11.45 De beste van jsten. 12.00 Nws. 12.05 Meer dan lied alleen12.45 Vragen r de weg. 13.00 Nws. 13.10 Hallo jerland 13.30 Opo doro. AVRO: Jazzspectrum. 15.30 Minjon. 16.30 Homonos. EO: 17.00 |t en uitzicht 17.45 Overheids- •lichting: De Antillen. NOS: Mededelingen, schippersbe- en en nws. EO: 18.10 Iyi Ha- 18.25 Kayen Rasja, IOS: Arabisch progr. NOS: 19.00 voor buitenl. werknemers. 20.30 Laat ons de rustdag wij- 21.14 Metterdaad hulpverle- 21.15 Reflector. 21.35 Deze 22.00-23.00 Zaterdagavon- Variétés. 22.00 Journal télé- 22.35 7/7. 23.30 Sirocco. 00.30- 1 Papier glacé. er heel uur nws. KRO: 7.02 Ont- show. 7.53 Ter overweging. EO: Groot nieuws. VOO: sport 5: 10.02 Wegwezen. VARA: i Zondageditie. 12.02 Ophef en tier. NCRV: 13.05 Hier en nu. |S: 14.00 Langs de lijn, sport en ziek. VPRO: 18.05 Het Spoor. RO: 19.02 Leuterkoek en zand- ak. 19.10 Ssssssssst.19.30 sengymnastiek. 20.02 Toppers 1 toen. 21.02 Play it again. 22.02 stevige uitglijer (slot). NOS: 5 Met het oog op morgen, DS: 0.02 Nachtwacht 6.02-7.00 1 goede morgen met Ron Brand- Öer. er heel uur nws. VARA: 8.02 oege vogels. 10.02 Tony van rre ontmoet.AVRO: 10.30 iziekmozaiek. 12.02 Nederlands L 13.02 Radiojournaal. 14.02 Mu- met Meta. 16.02 Gitaar special. 30 Kom 'ns langs in Des Indes. 92 Swing low. 19.00-7.00 Zie Ra- f'TIJL* er heel uur nws. KRO: 8.02 ksennest, dorp der dorpen 9.02 in pop. 10.02 De wakkere we- J. 12.02 KRO-miniparade. 13® t weeshuis van de hits. 15.02 Tijd >r toen. 16.02 KRO's zalige be llijn. 18.02 KRO's hitweek. 19.® >-eye. 20.02 Radio Thuisland. 12 De krijsende tafel. 22.02-00.00 slag van maandag. )S: 8.00 Nieuws. 8.02 H Vier. ft® usica religiosa et profana. KRO; 00 Eucharistieviering. NyJ; 00 Für Elise. 13.00 Nws. 13.® «ra matinee: Fragmenten u» 3rfeo, van Monteverdi. 14.00 On- r de groene linde. 1415 Concert de zondagmiddag: Rotterdams ulharmonisch Orkest m.m.v. so- ten (in de pauze: Praten over ïziek), 16.30 Diskotabel. 18® vs. 18.02 Jazzgeschiedenis- IOS: 18.30 Continu klassiek. 20.® ws. 20.02 Specialiteiten Ia csfr* 00 Kamerconcert De muzikale reld van Simon Vestdijk (li- 00-24.00 Finale. OS: 6.30-6.49 Scheepvaart- eb arktberichten. 9.00 Nws. NCRV, 12 Woord op zondag. 9.30 Te eum Laudamus. NOS: 9.55 «a* rstanden. IKON: 10.00 Verhalen >oraf. 10.10 Kerkdienst. W-® 'ilde Ganzen. 11.00 De andere we id van zondagmorgen. 12.00 NWJ: 30: 12.05 Het zwarte gat. 14® idio Romantica. NOS: 16.55 Me edelingen en schippersberichte": KON: 17.00 Kerkdienst }W. 'ilde Ganzen. 18.00 Nws. BK*ÏÏ; ..10 Liturgie kerkmuziek. R»; 1.40 De onbekende islam, v^r.' .00 Programma voor buk® ndse werknemers. 19.20 Suar aluku. 19.55 Tamba 20.30 Zorg e" ï>op. 21.20 Feduco: Medelander ederlanders. 22.10-22.40 Jazz :t historisch archief. 0P kWALITËIT KUNT REKENEN multi-tapijt-bedden:zonwering Beicrumweg 32 T«ï. 076-711134 Hog*Ham107 T«l. 01623-21241: Wraak zal onze ijfveer Z1jn ir Ted van Leeuwen at supporters zich zó tegen hun club konden keren, 1 ik nooit verwacht. In Zweden is er heel wat meer or nodig om de mensen in een dergelijke staat te bren- idan een paar nederlagen". Hij was met hoopvolle gedachten naar Ajax gekomen. Peter Larsson had gerept van Europacup-successen en een strakke organisatie. Stefan Pettersson, in Zweden kortweg Stef genoemd vloog half augustus op een roze wolk naar Amsterdam. Een basisplaats in het nationale elftal, de juiste leeftijd (25), gereputeerd schutter, voor wiens kwaliteiten zelfs een tandemgenoot in de aanval (Ron Willems) was aangetrokken, Stefan Pettersson was klaar voor het grote avontuur. Het geld lokte, natuurlijk, maar vooral het sportieve aspect had hem de veilige baan bij een bank doen opgeven om in het spoor van vriend Larsson voor Ajax te kiezen. Ruim zes miljoen gulden had de Europacup-finalist in nieuwe spelers geïnvesteerd. Alle reden om de toekomst vol vertrouwen in te gaan. Precies twee maanden na zijn komst naar het Lage Land is Stefan Petterssons ideaalbeeld in een nachtmerrie veranderd. Ajax ligt uit de Europacup en mag nu al kansloos geacht worden in de competitie. Trainer Kurt Linder hield het na vijf wedstrijden voor gezien, het totale bestuur trad af en de supporters beginnen zich tegen de club te keren. Desondanks houdt Stefan Pettersson zich staande in een dolend elftal. Zijn aankoop was de enige voltreffer die Ajax dit seizoen kon registreren. Het kan niet missen of Stefan Pettersson wordt na Kieft, Rijkaard, Bosman en Van Basten de volgende held van het Amsterdamse publiek. Maar de Zweed zit inmiddels wel temidden van de scherven van een compleet mislukte seizoenstart en zelfs een 10-0- overwinning morgen op PSV kan de situatie in Amsterdam niet structureel verbeteren. „We kunnen winnen, dat zijn we eigenlijk ook wel verplicht". Stefan Petterson (tussen twee tegenstanders in): ,Als de discipline terugkomt, komt de vorm ook terug. Dat is een wet". foto anp Pettersson blikt mis tig uit het raam van de nbouwkamer in het Ajax- iion. Het oog is gericht op de •'«■weekte trainingsvelden, op dat moment gegeseld den door een zware zuid- er. i en rond stadion De Meer t twee dagen na de Euro- up-knock-out tegen Spor- Lissabon een grafstem- Niet meer dan vijf ïiwe supporters (tegen nor- 1 tenminste vijftig) volgen verrichtingen van de trai- deAjax-selectie. 'taiveertig uur voor de ■petitie-kraker tegen PSV 1 de stemming in het spe- >home de vergelijking met mortuarium doorstaan. En de radio staat af. Niemand is geïnteresseerd in het resultaat van de Europacup-loting. Het is zeer rustig in het anders zo levendige lokaal. Winter en Bergkamp leggen een lusteloos biljartje, enkele spelers verrij ken hun leven met een spelletje kaart, maar de meesten zijn al naar huis. „Als er zondag 20.000 mensen komen, is het meege nomen", mompelt één der kaarters. „Nee", weet een ander zeker, „bij tien houdt het op". De Ajacieden maken het ver wachte toeschouwersaantal af op 15.000 en dat is geen cynis me. De kater bij Ajax is enorm en nog niet verwerkt Voetbal succes is maar één vinger lang en als ze ergens niet tegen ver liezen kunnen, is het wel bij Ajax. Ook Stefan Pettersson maakt een wat aangelagen in druk. Weloverwogen koos de Zweedse spits deze zomer voor Ajax. De 3,3 miljoen gulden die de Amsterdammers over maakte naar IFK Göteborg, betekende niet alleen de duur ste transactie in de clubge schiedenis van Ajax, maar te vens het hoogste bedrag ooit voor een Zweedse voetballer betaald. De op voorspraak van zijn ploeggenoot Peter Larsson naar Amsterdam gekomen aanvalsleider maakt zijn faam volledig waar. Stefan Petters son blijkt een speler van inter nationaal niveau en de spelers achten hem hoog. 'Slechts een weinig minder briljant dan Marco van Basten, maar veel ijveriger'. De betrokkene wil niets weten van dit eerbetoon. Ook niet van gevoelens van spijt. „Ik had vooraf geen al te hoge ver wachtingen gesteld. Als je wat langer meeloopt weet je dat dit soort dingen gebeuren. Vorig jaar wonnen we met IFK Göte borg de UEFA-Cup en in het seizoen erop werden we in de eerste ronde door Bröndby geë limineerd. Deze dingen komen nu eenmmaal voor". Hoe ivas de toestand onmid dellijk na afloop van de wed strijd tegen Sporting? Stefan Pettersson; „Toen ik binnenkwam, zag ik alle kop pen naar beneden hangen. De teleurstelling was groot, maar er heerste geen shock-toestand. We wisten dat het moeilijk zou worden, maar ik had écht ge dacht dat we met 2-0 of 3-1 de zaak zouden rechttrekken. We hebben er alles aan gedaan, maar we konden het niet. Het is erger uitgeschakeld te wor den en je later te realiseren dat je er niet alles aan gedaan hebt. Maar Ajax was niet goed ge noeg. Dit Ajax. Uitgeschakeld zijn we in Lissabon en niet al leen door de scheidsrechter. Daar hebben we te zwak en veel te defensief gespeeld". Wat waren je verwachtingen, twee maaruien geleden Stefan Pettersson; „Peter Larsson had gezegd dat ik in een goed georganiseerde prof club terecht zou komen, zoiets als IFK Göteborg. Nee, hij heeft zich nog niet veront schuldigd, haha. Uit voorzorg had ik al geen al te hoge ver wachtingen gesteld, maar wat er nu gebeurd is, is het andere uiterste. Ik heb mijn ogen uit gekeken bij al die toestanden". „Spijt van mijn komst heb ik niet, nee. Ook niet dat ik niet naar Seoul ben gegaan. Ik heb voor Ajax gekozen, mijn con tract loopt drie jaar. Het is een goede club en een leuke groep collega's. Ik heb meer een ge voel van: Het beste er van ma ken. Wraak! Dat idee leeft sterk binnen de groep. De men sen laten zien dat we nog niet weg zijn, dat we het wel kun nen. We hebben tegen elkaar gezegd dat het nog niet is afge lopen". PSV heeft deze week Romario de Souza Faria voor miljoenen dollars gecontracteerd. De 3,3 miljoen gulden die Ajax voor Pettersson neertelde, zijn daar bij vergeleken een grijpstuiver. Stefan Pettersson: „Tja... Wat zegt geld. Mij niks in elk geval. Ik ben nooit gebukt gegaan on der het bedrag dat Ajax voor mij betaald heeft. Ik heb het geld nooit gezien. Bovendien is het mijn schuld niet dat er een dergelijk bedrag voor een spe ler betaald wordt. Als ik in Zweden getransfereerd zou zijn, had ik 350.000 gulden, mis schien iets meer opgebracht. De som is maar relatief". „Hier leef ik als full-prof. In Göteborg werkte ik op een bank. Topspelers van Malmö en Göteborg verdienen ergens tussen de 30.000 en 50.000 gul den. Bij A1K Stockholm en misschien Norrköping en Djur- garden kun je dat wellicht ook verdienen. Bij de andere clubs minder. In Zweden is iedereen semi-prof en dat is maar beter ook. De belasting is er nog ho ger dan in Nederland en er ko men nóg minder mensen kij ken. Malmö wil het full-profes- sionalisme volgend jaar invoe ren, maar ik geloof er niet zo in". Van Basten ging op zijn 22ste naar Italië, jij pas op je 25ste naar Ajax. Je hebt pas elf inter lands gespeeld. Je bent te laat verkast en hebt te weinig inter lands gespeeld voor een speler van jouw kaliber. Stefan Pettersson; „Er viel voor mij alleen te kiezen tussen Ajax en Panathinaikos. Bij die Grieken had ik meer kunnen verdienen, veel meer. Maar er zijn andere dingen in het leven dan geld. Ik heb voor de club gekozen. Ajax is een naam in de voetballerij. Verder zijn er geweldig veel geruchten rond mijn persoon geweest. Maar behalve Ajax en Panathinaikos ben ik met één club in contact geweest; Fiorentina. Dat had een optie, maar nam een an der". „Vroeger, zeg vijf, zes jaar geleden, was het een droom van me om in het buitenland te voetballen. Die droom had ik de laatste jaren van me afge schud. Nee, ik had de hoop niet opgegeven, maar het is in de voetballerij beter niet te ver weg te denken". „Dat ik maar elf interlands achter mijn naam heb staan, berust puur op toeval. Want mijn eerste interland speelde ik al in 1983. Maar telkens als ik voor Zweden geselecteerd was, raakte ik geblesseerd. Of de duivel er mee speelde. In 1986 ben ik een half jaar kwijt ge weest met een liesblessure, vo rig jaar tobde ik met mijn knie. Nu heb ik nergens last van" Wat moet er bij Ajax eigen lijk gebeuren om de zaak weer op de rails te krijgen Stefan Pettersson: „Hard wer ken. Dat is echt de enige oplos sing. Dan komen de resultaten vanzelf. Een dergelijke inzin king als Ajax nu doormaakt, heb ik bij Göteborg ook gekend. Als de discipline terugkomt, komt de vorm ook terug. Dat is een wet. Of Linder wegmoest Tja, ik kan de Nederlandse kranten nog niet lezen, maar ik begreep dat de druk op zijn persoon enorm was. Dan is er vaak maar één weg. Misschien is hij inderdaad te lang van de top weggeweest, wie weet Maar op de eerste plaats moe ten wij het doen. Nu Nu gaat het beter. Er wordt keihard ge werkt. Ja, ja, normaal gebeurt dat voor het seizoen, maar het was nodig. We hadden geen conditie en geen tempo. Nou ja, misschien lag dat wel aan Lin der". Maar wat er ook gebeurt te gen PSV, Ajax kan nooit kam pioen worden. Stefan Pettersson; „Misschien ken jij de eredivisie beter, maar ik heb de hoop nog niet opgegevea Tegen Sporting hebben we onze beste wedstrijd van het seizoen gespeeld. Hope lijk heeft dat Ajax op het juiste spoor gezet. Ik heb de kater van de Europacup-uitschakeling verwerkt. Vanmorgen voor de training kregen we opeens een bespreking. De trainers hebben duidelijk gemaakt dat er een streep getrokken is". „Alles wat er gebeurd is, is vergeten, telt niet meer. Alleen de toekomst telt. Dat is dus in dit geval PSV. Wraak zal onze drijfveer zijn, want natuurlijk hebben we de supporters veel te vergoeden. Een overwinning op PSV zal de pijn verlichten". Hoor Jacques Eestermans BREDA - Parijs-Tours weer. Veertien sei zoenen op rij, vanaf 1974, ontbrak de klassieker op herfstkalender, maar morgen, aan het begin van de laatste klassieke oompetitieweek voor het internationale prof-wie- «peloton, wordt een tra ctie in ere hersteld. Be Belg Rik van Linden was m 1973 de laatste winnaar I Jan de Franse wegwedstrijd, J» ver voor de Eerste We- eldoorlog, in 1906 om precies j^zijn, zijn officiële status Van Linden kreeg zijn zde overwinning in Pa s-Tours overigens op een esenteerblaadje. Op het rocoers van aankomst werd geklopt door Gerben Kar na, maar de Nederlander werd later gedeklasseerd we- Ms bedrog bij de medische tontrole. Tussen 1974 en nu maakte arys-Tours plaats voor de 2J Herfatprijs, een klas die op steeds weer inde parkoersen werd ttT .en: Tours-Versailles, 'ois-Montlhéry, Créteil- unarille en Blois-Chaville. jan dat gegoochel, een doom net °°g van de profsectie J, I van de internationale «Irenunie (UCI), die dan nodige aandrang heeft PiM nzend, is anno 1988 een gekomen. Steven Rooks, Gert-Jan Theunisse en Erik Breukink zijn niet van de partij, zoals volgende week zaterdag ook de Ronde van Lombardije hun aanwezigheid moet ont beren. Het drietal is moe, leeggeredea Dat geldt echter niet voor de nummers één en twee van de laatste uitgave van de Grote Herfstprijs: Adrie van der Poel en Teun van Vliet -"jS-Tours, 280 kilome- lai)g, leeft weer. Alle vier profploegen zijn present om de we- mee te vieren, zij in vol ornaat, '«makers van het seizoen als Van der Poel, dit j aar al win naar van Luik-Bastenaken- Luik, zegt zin te hebben in de strijd tussen Parijs en Tours. Van de inmiddels naar België verhuisde Westbrabander mocht ook niet anders wor den verwacht. Hij is altijd klaar voor de competitie, vroeg of laat maakt hem niet uit. Bovendien sluit hij mor gen zijn klassieke seizoen af. Ook hij heeft de Ronde van Lombardije uit zijn pro gramma geschrapt Maandag reeds stapt hij in het vlieg tuig naar Australië om er een beetje vakantie te vieren en later deze maand deel te ne men aan de Sun Tour (van 17 tot 22 oktober). Als altijd heeft Adrie van der Poel zich zo optimaal mo gelijk voorbereid, al gooide het miserabele weer van de laatste dagen wat roet in het eten. „Ik had het plan in de die me normaal gesproken moet liggen, hoewel ik niet precies weet wat me te wach ten staat. Maar dat geldt voor zo'n beetje alle deelnemers, vermoed ik". In tegenstelling tot Van der Poel staat Teun van Vliet niet met bepaalde verwach tingen aan het vertrek van de voorlaatste klassieker in de najaarscampagne. Het lefgozertje, dat het een jaar geleden in de straten van Chaville moest afleggen te gen het sprintgeweld van Van der Poel, heeft dit sei zoen als gevolg van blessures en problemen met zijn ge zondheid al zoveel morele dreunen te verwerken gekre gen, dat hij zich maar geen illusies meer maakt. Adrie van der Poel wint de Grote Herfstprijs 1987. „Ik heb het er nu weer op staan". - fotoap aanloop naar Parijs-Tours nog een paar koersen te rij den in België. Daar is weinig van terecht gekomen. Het leek me niet raadzaam risi co's te nemen in de regen. Maar een ramp is dat niet echt. De conditie is er, de vorm ook. Het ontbreekt me de laatste tijd alleen een beetje aan geluk. In de Ronde van Ierland reed ik lek op het moment dat ik in winnende positie lag en dat was me eerder ook al overkomen in de Grote Prijs Fourmies. Ik hoop nu maar dat zulke pech me zondag bespaard blijft. Want ik heb het er toch wel op staan. Het is een wedstrijd „Na het wereldkampioen schap heb ik me voorgeno men alles te nemen, zoals het op me af komt", klinkt het berustend uit zijn mond. „Het is me naar mijn zin te vaak gebeurd, dat ik dacht een hele piet te zijn en toch weer niets kon presteren. En elke keer krijg je dan een klap voor je kop. Er is zelfs een tijd geweest dat ik alleen maar zin had om thuis op de bank te liggea Gelukkig ben ik dat gevoel nu kwijt. Mijn gezondheid is prima en ik vind het weer leuk om aller- Teun van Vliet in volle inspanning. „Mijn verstand zegt: maak er het beste van en zie maar waar het schip strandt". - foto de stem/ben steffen lei dingen te doen. Ook koer sen, ja". Teun van Vliet rekent zich al tot de tevreden mensen, als Parijs - Tours, na Parijs - Brussel, waarin hij ruim twee weken geleden zesde werd, opnieuw een licht puntje in de duisternis zou betekenen. „Als ik mijn hart laat spreken, zeg ik: ik zie het voor zondag wel zitten. Veel collega's zijn koersmoe en die last draag ik in elk geval niet me me mee. Maar mijn ver stand sputtert tegen. Dat zegt: maak er het beste van en zie maar waar het schip strandt. Die instelling voert toch wel de boventoon". Eén ding weet Van Vliet, naar zijn zeggen, al wel hon derd procent zeker. Volgende week zaterdag op de weg tus sen Como en Milaan, in de Ronde van Lombardije dus, zal hij louter te bewonderen zijn in de rol van waterdra ger. „Lombardije is niet aan mij besteed. Dat is voer voor de echte klimmers. Ik mag al blij zijn als ik iemand in de beginfase een handje zal kunnen helpen. Maar goed, ook dat hoort bij het vak". Parijs - Tours heeft echter de eerste aandacht. Voor de Nederlandse profs ligt er de uitdaging om de miskleun van Gerben Karstens te wre ken. Maar ook de Franse be roepsrenners zullen onge twijfeld gebrand zijn op suc ces. Het is immers 32 jaar ge leden (1956), dat een Frans man de herfstklassieker in eigen land won. Albert Bou- vet was zijn naam. Samenstelling Nederlandse profploegen voor Parijs - Tours: SuperConfex: Rolf Gölz, Arjan Jagt, Gert Jakobs, Ludo Peeters, Twan Poels, Gerrit Solleveld, Edwig van Hooydonck en Nico Verhoeven. Panasonic: Eric Vanderaerden, Louis de Koning, John Talen, Henk Lubberding, Teun van Vliet, Eric van Lancker, Cornê van Rijen en Guy Nulens. PDM: Andy Bishop, Hans Daams, Marc Dierickx, Johan nes Draayer, Greg LeMond, Dag-Eric Pedersen, Atle Peder- sen en Adrie van der Poel. TVM: Phil Anderson, Jan Sie- mons, Eddy Schurer, Peter Pie- ters, Johan Capiot, Martin Schalkers, Johan van de Velde en Ludo de Keulenaer. Samenstelling Nederlandse profploegen voor de Ronde van Lombardije: SuperConfex: Rolf Gölz, Arjan Jagt, Gert Jakobs, Ludo Peeters, Twan Poels, Edwig van Hooy donck en Nico Verhoeven. Panasonic: Eric Vanderaerden, Teun van Vliet, Louis de Koning, Eric van Lancker, Peter Winnen, Henk Lubberding en John Ta len. PDM: ploegleider Jan Gisbers heeft nog geen selectie gemaakt Adrie van der Poel staat zeker niet aan de start TVM: Phil Anderson, Johan van de Velde, Jan Siemons, Eddy Schurer, Peter Pieters, Johan Capiot en Ludo de Keulenaer of Martin Schalkers.

de Stem | 1988 | | pagina 29