'iet Derksen brengt paus wereldwijd op tv reest satie JNOEVER-OVERLEG VOLGENDE WEEK WEER VAN START GRATIS Ontvoerd jongetje bevrijd PLO: snel eigen staat, geen regering Ongeregeldheden in Algerije nemen toe BUITENLAND STEM BUITENLAND DONDERDAG 6 OKTOBER1988 NEDERLANDSE MILJONAIR DE MEDIA-GOEROE VAN HET YATICAAN Duur verkocht Noodzaak taper heeft efde nodig' DEN HAAG (ANP) - Drie departementale insti tuten zijn een omvangrijk onderzoek begonnen ter ondersteuning van het Rijn-actieprogramma, waarover de ministers van de Rijnoeverstaten 11 oktober in Bonn opnieuw zullen onderhandelen. Het onderzoek zal in eerste instantie drie jaar in beslag nemen. Miele-Keuken-Centrum Montall Breda b.v. Veiligheid van Thatcher kost vijf miljoen NIEUWSOVERZICHT België stopt medewerking aan Kalkar Werkloosheid in België sterk gedaald Gaslek bij olieplatform op Noordzee Honduras wil VN-macht in grensgebieden Grootste moskee ter wereld in aanbouw Hirohito krijgt weer bloed toegediend Mickey Mouse profiteert van glasnost Shultz voorspelt meer geweld Zuidafrika Israël sluit partij van verkiezingen uit T21 an onze correspondent iOME - De 74-jarige Ne- erlandse miljonair Piet jerksen ontwikkelt zich tot media-goeroe van het aticaan. Derksen is de rote man achter de inter zonale organisatie 'Lu ien 2000' die de paus straks n staat stelt via drie satel- ieten tot alle gelovigen ter iereld te spreken. Derksen iaakt inmiddels ook deel it van de Raad van Be- van het televisie-cen- van het Vaticaan. het Italiaanse kerkelijk ;andblad 'Jesus' is een groot iikel verschenen over Lumen dat in Italië veel opzien heeft gebaard. De diepgelovige Derksen, die zijn fortuin ge maakt heeft met het opzetten van luxueuze vakantie-doipen, wil de boodschap van Christus op een moderne manier onder de mensen brengen. In dat kader past ook zijn uitgave van een nieuw katho liek familie-blad in Nederland, Manna. Lumen 2000 zal de paus straks in staat stellen vanuit Rome preken te houden en missen op te dragen voor een groot deel van 's werelds ka tholieken. Lumen 2000 streeft naar een bekeerde wereld in het jaar 2000. De slogan van de organisatie is: „Jezus Christus een geschenk aanbieden voor zijn 2000e verjaardag: een we reld die christelijker is". Dat zal de paus zeker aanspreken. Wojtyla is gefascineerd door het jaar 2000 en de mogelijk heid dat hij degene zal zijn die de kerk tot aan dat magische jaartal zal leiden. Lumen 2000 heeft zijn hoofd kwartier in Dallas in de Ame rikaanse staat Texas. In de or ganisatie wordt Derksen ge flankeerd door de Franse fi nancier Jean-Loup Dherse en de vroegere Amerikaanse luchtmachtkolonel Bobbie Cavnar. Deze militair werkte mee aan de ontwikkeling van de intercontinentale raketten en aan het project van het spio- nage-vliegtuig U2. Toen hij op het punt stond generaal te wor den verliet hij het leger en Werd een succesvol zakenman. Uiteindelijk kwam hij aan het hoofd van een charismatische groep, genaamd 'De Gemeen schap van de vreugde van God'. Derksen maakte in oktober 1987 op uitnodiging van de paus deel uit van de synode over de leek in de kerk. Velen vroegen zich toen af waarom de Franse financier was uitgenodigd. Dherse's betrokkenheid bij Lu- men 2000 maakt echter veel duidelijk. Net als Derksen maakt Dherse zich grote zor gen dat de kerk de boot mist door op een volstrekt verou derde manier te communice ren. Met de meest moderne communicatie-middelen moet de boodschap van Christus straks tot in alle hoeken van de aarde worden uitgedragen. Het armlastige Vaticaan zal nau welijks in de kosten bijdragen. Maar Derksen, Dherse en Cav nar hebben er geen twijfel over dat zij het kapitale project ge financierd krijgen. In de ko mende vijf jaar willen zij drie krachtige satellieten in de ruimte brengen om de stem en het gezicht van de paus we reldwijd in de huiskamer te brengen. Maar daar blijft het niet bij. Er staat al een serie educatieve projecten op stapel. De Congre gatie voor de Geloofsleer onder leiding van de Duitse kardinaal Josef Ratzinger maakt een soort religieuze bijscholings programma's voor bisschoppen en theologen. Datzelfde doet de Congregatie voor de Clerus voor de priesters. „Een wereld wijde indoctrinatie", meent de gezaghebbende krant La Re- Piet Derksen - fotoanp pubbiica, „niet alleen voor de gelovigen en voor de heidenen, maar ook voor bisschoppen, priesters en vooral theologen." Volgens de krant zou het pro gramma in Afrika al bestem peld zijn als „een nieuwe vorm van geestelijke kolonisatie". De Heilige Stoel zal via het. staatssecretariaat de algemene supervisie houden over Lumen 2000. Het staatssecretariaat krijgt daarbij hulp van een groep adviserende theologen. onderontwikkelde voedsel- verwerkende industrie. e Indiërs hebben hun huid iuur verkocht. Volgens ieskundigen heeft het Amerikaanse concern nog rooit zoveel concessies ge daan. Zo heeft Pepsi moe ten beloven gedurende tien aar in plaats van de ge bruikelijke vijf de helft van de omzet uit te voeren. De multinational zal verder vijfmaal zoveel buiten landse valuta het land moe ten binnenbrengen als het eruit haalt. Ook heeft Pepsi genoe gen genomen met een min derheidsbelang van 40 pro cent in het nieuwe bedrijf, dat zich wat betreft de fris dranken zal moeten beper ken tot het fabriceren van concentraat. Het inblikken, heeft concurrent Parle be dongen, gebeurt door In diase bedrijven. De blikjes zullen een Indiase opdruk dragen in plaats van het bekende Pepsi-rood en blauw en de frisdrankom- zet mag ten hoogste een kwart van de totaalomzet bedragen. Parle kan redelijk tevreden zijn. En weinig Indiërs ont kennen de noodzaak van een impuls voor de sikh- boeren van de Punjab. Maar scepsis is er gebleven Moet uitgerekend een „le vend symbool van het Amerikaanse kapitalisme" de Punjab uit de problemen halen? En, zeggen critici, waarom heeft Ghandi, met zijn blinde voorkeur voor buitenlandse technologie, niet in eigen land gekeken naar mogelijkheden voor innovatie? Ramesh Vangal, een van de directeuren van Pepsi, wijst dergelijke kritiek van de hand met de opmerking dat geen enkele Indiase on derneming aan het bod van Pepsi kan tippen. „Wij heb ben het niet over een lang; zame en onzekere groei. Pepsi wil de tuinbouw snel tot ontwikkeling brengen. En alles wat we terugvra gen is een beetje tijd om te bewijzen dat dat lukt." Met name milieudeskun digen willen Pepsi die tijd niet geven. Volgens Bharat Dogra, een gezaghebbend landbouwverslaggever, zullen bij de tuinbouw vol gens de Amerikaanse me thode grote hoeveelheden mest en bestrijdingsmidde len over de akkers vloeien. Dat zal ernstige gevolgen hebben voor het ecologisch evenwicht in India's be langrijkste landbouwge bied. Met het Pepsi-project is een totaalbedrag gemoeid van 32 miljoen gulden. Dat is in vergelijking met an dere overeenkomsten met buitenlandse bedrijven niet veel. Maar volgens insiders is de overeenkomst met Pepsi de voorbode van een ware cola-nisatie, het begin van een hele reeks Indo- Amerikaanse projecten- Volgens niet bevestigde ëe' ruchten heeft Coca Cola al een voorstel gedaan voor een vergelijkbare fabriek in Midden-India. ijn grondig onderzocht Smit-Kroes fotodestem/johanvangurp OME (UPI) - Een 15-jarige ngen die vorig jaar twee igen voor kerstmis een rkeersvliegtuig van de jM kaapte is meer gebaat n met liefderijke zorg dan et straf. De psychiater en de psyeho- »g die Adalgiso Scioni onder- chten zeggen dat de jongen eliswaar emotioneel onvol- assen is maar niet patholo- sch gestoord of gevaarlijk, zo ibben rechtbankfunctionaris- m bekendgemaakt. Het rap- irt van de twee deskundigen ffl mogelijk tot gevolg hebben de jonge kaper volgende laand tijdens een zitting van kinderrechter onvoorwaar- ilijk op vrije voeten wordt ge- (ADVERTENTIES) De resultaten van het onderzoek moeten de basis leggen voor de verdere besluiten die de bewindslieden de ko mende jaren met betrekking tot de sanering van de Rijn zullen nemen. Op de voorgaande ministers conferentie in oktober vorig jaar in Straatsburg stelden de bewindslieden het Rijn-actie programma op. Dit houdt on der meer in dat de lozing van schadelijke stoffen op de rivier in 1995 met de helft moet zijn verminderd. Aan het onderzoek nemen deel het Rijksinstituut voor de Zuivering van Afvalwater (RI- ZA) van verkeer en waterstaat, het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid en Milieuhy giëne (RIVM) van het ministe rie van milieubeheer en het Rijksinstituut voor Visserij- onderzoek van landbouw en visserij. De kennis omtrent de na- tuurhuishouding en de invloed van vreemde stoffen daarop is volgens minister Smit-Kroes van verkeer en waterstaat, die volgende week in de West- duitse regeringsstad aanwezig is, verre van volledig en boven dien zeer verspreid. Om tijdig de juiste informatie voor de uitvoering van het Rijn-actie programma beschikbaar te hebben is samenwerking, zo wel nationaal als internatio naal, volgens haar noodzake lijk. Als eerste stap daartoe is een onderzoeksprogramma van de drie Nederlandse instituten opgesteld. De bewindsvrouw nodigt ook andere instituten uit mee te denken en een bijdrage te leveren om het gebrek aan kennis met het oog op het eco logisch herstel van de Rijn aan te vullen. Het onderzoek van de drie rijksinstituten richt zich op de ontwikkeling en toepassing van alarmeringssystemen met behulp van dieren. In deze be wakingssystemen, bedoelt om op korte termijn plotselinge veranderingen in de kwaliteit van het Rijnwater te signale ren, zullen verschillende orga nismen, zoals watervlooien, bacteriën, algen, mosselen en vissen worden gebruikt. Voorts zal aandacht worden besteed aan het leven zelf van vissen en waterplanten in de Rijn, hun onderlinge relaties en leefomgeving. Tenslotte zullen de instituten kijken naar de effecten van schadelijke en giftige stoffen in de rivier. Ook de gevolgen van veranderingen in de water huishouding van de Rijn en de wijzigingen in de rivierloop zullen worden bestudeerd. Te vens zal worden gekeken naar de mogelijkheden van herstel. De resultaten van deze studie zullen moeten leiden tot aanbe velingen voor maatregelen. De gezamenlijke inzet van de drie onderzoeksinstituten be draagt twintig mensjaren per jaar. In aanvulling hierop is anderhalf tot ruim twee mil joen gulden beschikbaar voor uitbesteding van onderzoek. De ministers van de Rijnoe verstaten, die hebben afgespro ken regelmatig bij elkaar te komen om de voortgang van de Rijnsanering niet te laten ver slappen, hebben voor ogen de Rijn omstreeks de eeuwwisse ling zo schoon te krijgen dat hogere diersoorten er weer in kunnen leven. Tevens moet het gebruik van het Rijnwater voor de drinkwatervoorziening veilig worden gesteld. Een derde doelstelling is de belas ting van de rivierbodem met giftige stoffen drastisch te ver minderen. Dennis herenigd met zijn moeder. BREMEN - De Duitse poli tie heeft gisteren een eind gemaakt aan de ontvoering van de 8-jarige Denis Mook uit Bremen. Het kind is on gedeerd terug bij zijn ouders. Dertien dagen eerder was De- nis, zoontje van rijke ouders, in zijn woonplaats ontvoerd. Een losgeld van 1 miljoen mark moest in de nacht van dinsdag op woensdag worden overhandigd. Een koerier met het geld moest de treinvan München naar Hamm nemen. Onderweg zou hij een teken krijgen om het losgeld te over handigen. In Kassei stapte de koerier en een aantal politiemensen over in de trein naar Hamm. Machteloos moesten de poli tiemensen toezien hoe de koe rier de zak met losgeld over handigde en de vreemdeling met zijn gijzelaar het station verliet. Voor het station dwong de man zijn gijzelaar, de zak met geld in de kofferbak van een VW-Golf, met kenteken van Paderborn, te leggen. Toen de gijzelnemer eenmaal in de auto zat, mocht de gijzelaar vertrekken. Even later reed de onbe kende zich vast op een land weggetje. TUNIS (RTR) - De Pales tijnse bevrijdingsorganisa tie PLO wil zo snel mogelijk een onafhankelijke staat afkondigen, maar de vor ming van een voorlopige re- gering-in-ballingschap nog uitstellen. Dit heeft de Pa lestijnse leider Abu Ij ad ge zegd in een vraaggesprek met het Tunesische week blad al-Batal dat woensdag verscheen. Abu Ij ad, wiens eigenlijke naam Salah Khalaf is, zei dat de Palestijnen geen haast ma ken wat een regering betreft. „De huidige algemene trend is de onafhankelijkheid uit te roepen en de vorming van een regering uit te stellen tot later", zei hij. Waarnemers vermoeden dat de Palestijnen een onafhanke lijkheidsverklaring zullen uit geven tijdens een zitting van de Palestijnse Nationale Raad (PNC). Dit parlement-in-bal- lingschap komt vermoedelijk later deze maand bijeen in de Tunesische hoofdstad Tunis of de Algerijnse hoofdstad Al giers. De woordvoerder van het PNC, Abdul-Hamid al-Sayeh, zei dinsdag dat het uitvoerend comité van de PLO binnen twee dagen in Tunis bijeen zal komen om de datum en plaats van de PNC-zitting te bepalen. Volgens Abu Ij ad is niet de vorming van een regering de belangrijkste taak van de PNC, maar de beslissing over de te nemen politieke stappen met betrekking tot de al tien maan den durende Palestijnse op stand in de door Israël bezette gebieden. De PLO staat onder druk om een verklaring uit te geven waarin zij het bestaans recht van Israël uitdrukkelijk erkent om zo directe bespre kingen met dat land mogelijk te maken. Maar Abu Ij ad zei dat de Pa lestijnen niet al hun kaarten voor niets willen uitspelen. „We willen dat iedere stap wordt beantwoord", zei hij. „Wat zullen we terugkrijgen voor de erkenning van deze criminele bende (de Israëlische regering)? We zullen geen en kele concessie doen als dat geen vooruitgang oplevert op een ander gebied". Mele afzuigkappen voor inbouw in wkende merken keukens Breda: Van Coothplein 46. Tel.076-222269 Rotterdam: Goudsesingel 229. Tel.: 010-4136217 LONDEN (RTR) - De Britse politie heeft ver gaande veiligheidsmaat regelen getroffen in ver band met het naderende partijcongres van de Con servatieven in Brighton, volgende week. Er is een bedrag van bijna vijf mil joen gulden uitgetrokken om een herhaling te voor komen van de in 1984 maar net mislukte IRA- bomaanslag op premier Thatcher, zo zei een zegs man woensdag. De omgeving van het con grescentrum voor alle ver keer zal worden afgesloten en in een straal van 5,6 kilo meter boven Brighton alle luchtverkeer verboden zal zijn. De politie zal met 1.400 agenten - al dan niet in bur ger - uitgerust met snuffel honden auto's doorzoeken en bezoekers fouilleren. Alle Margaret Thatcher - fotap postbussen in de buurt zijn gesloten en taxistandplaat sen worden tijdelijk opgehe- Het is voor het eerst sinds 1984 dat de Conservatieven weer in Brighton vergade ren. Dat jaar had het (verbo den) Ierse Republikeinse Le ger een bom in Thatchers ho telkamer verstopt. Zij over leefde de aanslag op het nip pertje, maar vijf mensen vonden wel de dood. Er vie len verder veel gewonden. ALGIERS/TUNIS (AFP) - In de Algerijnse hoofdstad Al giers zijn woensdag ongeregeldheden uitgebroken tussen honderden meest jonge demonstranten en de politie die traangas gebruikte. Het is in het Noordafrikaanse land de laatste tijd onrustig. Waarnemers schrijven de spanningen toe aan het gebrek aan toekomstperspectief voor jongeren en de dalende koop kracht. Voor woensdag was opgeroe pen tot een algemene staking. Ooggetuigen zeiden dat de monstranten bussen kaapten van chauffeurs die weigerden te staken. Daardoor kwam het openbaar vervoer stil te leggen. Betogers wierpen barricaden op, staken auto's in brand en trokken plunderend door het centrum. In een wijk gebruikte de politie traangas om de beto gers uiteen te jagen. Naar aanleiding van de on rust kwam het politieke bureau van de regeringspartij FLN, met inbegrip van president' Chadli Benjedid, in spoedzit ting bijeen. In een naderhand verspreide verklaring veroor deelde de FLN „het vandalisme en de agressie" van de betogers. Zij liet weten dat de veilig heidstroepen hoe dan ook wet en orde zullen handhaven. Zoals het officiële persbu reau APS berichtte, houdt de FLN ondanks de gewelddadig heden vast aan haar econo misch herstelprogramma als „het enige middel" om de crisis te overwinnen en de koop kracht te behouden. De vlam sloeg kennelijk in de pan toen de staking leek te mislukken, aldus de zegsman. De politie, die zich aanvanke lijk afzijdig had gehouden, greep daarop in en verrichtte tientallen arrestaties. De spanningen in Algerije houden mede verband met de recente stijging van de voedsel prijzen. Die stijging zijn het ge volg van de verlaging van de prijssubsidies voor voedsel die president Benjedid vorige maand aankondigde. BRUSSEL (ANP) - België zal niet langer deelnemen aan het project van de snelle kweekreactor in Kalkar in de Bondserpu- bliek Duitsland. Dat heeft de Belgische minister van economi sche zaken, Willy Claes, woensdag meegedeeld. Zodra we heb ben voldaan aan de verplichtingen die de vorige regering heeft aangegaan houden we ermee op, zo zei de bewindsman tegen over de commissie van de Kamer van Volksvertegenwoordi gers die zich bezig houdt met het bedrijfsleven. Die commissie bespreekt op het ogenblik de begroting van economische zaken. Volgens Claes stelt de voltallige huidige Belgische regering zich op het standpunt dat België zijn deelname in het nucleaire project in Kalkar moet beëindigen zodra het de bestaande overeenkomsten heeft nageleefd. BRUSSEL (ANP) - De werkloosheid in België is in de maand september sterk gedaald en wel met 3,4 procent. Dat blijkt uit gegevens die de Rijksdienst voor de Arbeidsvoorziening (RVA) woensdag in Brussel verstrekt heeft. Aan het eind van de maand waren er 13.340 mensen minder op zoek naar een baan dan aan het begin. Vooral in Vlaanderen is de werkloosheid af genomen. Daar telde men eind september 8.611 werklozen min der dan aan het begin. Officieel staan er nu 381.436 Belgen als werkloos geregistreerd. Daarvan wonen er 180.865 in het Ne derlandstalige landsgedeelte. In een jaar tijd is de werkloos heid in het gehele land afgenomen met 9,9 procent. Bij het to taal van ruim 380.000 werklozen moeten nog 71.953 ouderen worden opgeteld die niet langer als werkzoekenden worden be oordeeld. ABERDEEN (AP) - Op het olieplatform Ninian Central in de Noordzee is de produktie stil gelegd nadat een lek was gecon stateerd in een gas-compressorkamer. Er werden onmiddellijk maatregelen getroffen om het lek te isoleren, en ongeveer 50 minuten later werd het platform veilig verklaard. Niemand raakte gewond en alle 271 bemanningsleden zijn aan boord ge bleven. Dat heeft de oliemaatschappij Chevron meegedeeld. Het 10 jaar oude platform ligt 346 kilometer ten noordoosten van Aberdeen. Hangende een inspectie door het Britse ministe rie van energie zal de oliewinning bij de Ninian Central en het zusterplatform Ninian Northern worden opgeschort. Samen met een derde platform, de Ninian Southern, winnen zij 140.000 vat ruwe olie per dag. De stillegging op de Ninian Central komt een week nadat het ministerie van energie bekend maakte dat de ramp met het platform Piper Alpha, waarbij op 6 juli 167 mannen de dood vonden, was veroorzaakt door een lek in de gas-compressor. NEW YORK (RTR) - Honduras heeft de Verenigde Naties op geroepen een VN-vredesmacht te stationeren in de Hondurese grensgebieden om te voorkomen dat deze worden gebruikt door opstandelingen uit El Salvador en Nicaragua. „Honduras heeft grenzen met twee Centraalamerikaanse lan den, waar burgeroorlogen worden uitgevochten", aldus de Hondurese minister van buitenlandse zaken, Carlos Lopez Contreras, in zijn toespraak voor de Algemene Vergadering. Hij voegde hieraan toe dat „in beide interne conflicten de twee grootste mogendheden zijn betrokken. Hoe is het denkbaar de regering van Honduras ertoe te bewegen de opstandelingen van Nicaragua en El Salvador te ontmantelen, wanneer dat voor Honduras zou betekenen de politiek van de grote mogend heden tegen te werken?" CASABLANCA - In de Marokkaanse stad Casablanca is de grootste moskee ter wereld in aanbouw. Op de (truc)foto een indruk van het eindresultaat. De gebedsminaret zal 180 meter hoog worden. Het is bedoeling dat de moskee klaar is op 9 juli 1989, wanneer koning Hassan zijn 60e verjaardag viert. TOKYO (AP) - De Japanse keizer Hirohito heeft weer een bloedtransfusie gekregen. Zijn toestand blijft ernstig. Woordvoerder Kenji Maeda van de keizerlijke hofhouding deelde mee dat Hirohito nog steeds verhoging heeft en intrave neus gevoed wordt. De sinds 1926 regerende keizer is op 19 sep tember ziek geworden. Hij heeft nadien wegens aanhoudende bloedingen in totaal 5,4 liter nieuw bloed gekregen. Volgens sommige kranteberichten lijdt de 87-jarige keizer aan kanker. Paleisfunctionarissen hebben die berichten willen be vestigen noch ontkennen. Volgens andere berichten zijn ook de nier- en leverfunctie van Hirohio gestoord. Bijna vier miljoen mensen hebben de registers getekend die in het hele land zijn opengesteld om de keizer beterschap te wen sen. BURBANK (AP) - Mickey Mouse zal deze maand voor het eerst sinds zijn creatie door de Amerikaan Walt Disney op bezoek gaan bij de Russische mascotte, de beer Misja. Voor het eerst zullen kinderen in de Sovjetunie kunnen kijken naar Disney's tekenfilmklassiekers 'Sneeuwwitje en de zeven dwergen', 'Fantasia', 'Bambi' en '101 Dalmatiërs'. Deze films worden vanaf 16 oktober in een door de Sovjet-overheid ge steund filmfestival vertoond. Dat heeft The Walt Disney Co. bekend gemaakt. Bij aankomst op het vliegveld van Moskou zullen Mickey Mouse en zijn Russische tegenvoeter Misja geschenken uitwis selen. De Disney-delegatie wordt geleid door Roy E. Disney, een neef van de wereldberoemde tekenfilmmaker. NEW YORK (RTR) - De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, George Shultz, zei dinsdag dat de vooruitzichten op vermindering van geweld in Zuidafrika niet gunstig zijn, omdat de blanke regering geen hervormingen wil. „Het is betreurenswaardig maar de politieke vooruitzichten in Zuidafrika....zijn niet erg bemoedigend", aldus Shultz tijdens een receptie ter ere van de Organisatie voor Afrikaanse Een heid (OAU). „Ondanks internationale druk zijn er weinig aan wijzingen voor dramatische, diepgaande veranderingen in de wetgeving en samenleving van het land, hetgeen noodzakelijk is om geweld te voorkomen". Shultz sprak ook zijn bezorgdheid uit over de toenemende on derdrukking van tegenstanders van apartheid door de over heid. De Amerikaanse minister zei dat geen enkele regering in Washington hartelijke betrekkingen kan onderhouden met een regering, die haar niet-blanke onderdanen berooft van hun fundamentele rechten. JERUZALEM (RTR/DPA) - De Kach Partij van de zeer be houdende Israëlische politicus Meir Kahane mag niet deelne men aan de parlementsverkiezingen van 1 november. Dat heeft het Centrale Kiescomité bepaald. Een woordvoerder van de partij verklaarde dat Kahane tegen de beslissing in beroep zal gaan bij het Hooggerechtshof. Volgens het Kiescomité maakt de Kach Partij zich, tegen de principes van de Israëlische grondwet in, schuldig aan 'racisti sche hetze' en handelt de partij in strijd met de 'democratische waarden'. De partij van Kahane is voorstander van de verban ning van de circa twee miljoen Palestijnen in Israël en de door Israël bezette gebieden.

de Stem | 1988 | | pagina 5