lans de Booy in Zuidlandtheater Afrikaanse muziek in De Media Eeklo Van Langeveld koos voor nieuwe koers Theatrale expositie Liliane Vertessen Festival v. Vlaanderen: twee avonden Beethoven Concert met orgel en klarinetmuziek in Axel B>rtpakk£T. Kost norma, VATER 64 Breskens .30 SUCCES. ïummer. ftTEM GIDS THEATER DONDERDAG 6 OKTOBER 1988 HOOFDSTAD OPERETTE BRENGT 'GASPARONE' Film Internationaal Filmgebeuren 10 dagen in Gent St. Juttemis speelt in Porgy Bess Uit West per bus naar uitvoeringen Hugo Metser en Pleunie Touw met 'Twee op de wip' in Hulst FFFF in De Witte Leeuw Nieuw concert programma ZOMA 'Jonge Helden' in de Singel Jan Verschoore te zien in Trouvaille AS p beginnen met het 'ejj ioewel de Ford Escort( standaard al heel s p trekjes vertonen, he( ■larde automobilist(e) HANS 1 Aa Clfftf len RS velgen, vierspa! ■5/70R13) banden en kies dan het suPERSpm der genoemde extra'soo Rirts en een skirt onder len f 5.337,- maar f 2.00C ijgbaar bij de aanschaf vj jeringen. Waaronder fck) motor. i)it aanbod geldt slech is dus geboden. Maar let? jèesten van binnenuit. Over de gunsti op reparaties en Garantie Extra zal K vanaf f 24.460,-. Alle genoemde prijz ingskosten. Wijzigingen voorbehoud ccesstoiy die tot de ver- 'i miljoen tevreden auto- ind. el, zuinig (1 op 22,2 bij met vinnige, schone alleen de scha- aar ook de Bij- a ing vermindert is verkrijgbaar in maar tvoeringen. Met diesel- of 5-deurs. Automatic, pk (top van 208 km/u) et indaag nog even bij ons neer informatie of een rm. prijzen inclusief BTW e, leasen tegen een aan- )en en 20.000 km per jaar- >50. BREDA, JAN JONGERIUS B.V, >3-55, TEL.: 01608-13151. GIL», EL.: 01659-2429'. HULST, AUTO- GARAGE 'T WESTEN B.V., BREDE' EL: 01650-36328/36450. L: 01150-12035. Tl DE Booy verwierf jé afgelopen j aren bij j ong en oud grote populariteit pet liedjes als 'Annabel', .$n vrouw zoals jij' en «Thuis *ben'. In zijn thea terconcert 'Vertrouwen', morgenavond vrijdag 7 oktober te zien en te horen j„ het Zuidlandtheater in Terneuzen, combineert hij het bekende werk met nieuw repertoire. De Booy laat zich begeleiden joor Lené te Voortwis op gi taar en synthesizer en Koen van Baal op piano en synthe- jzer. Er zijn voor dit concert steeds kaarten beschik- Ze kosten vijftien gul den en de aanvang van het ,ptreden is 20.00 uur. De Hoofdstad Operette be- ekt Terneuzen zaterdag 8 ..itober met de operette Gas- parone van de componist Kar! Millöcker, die bekend is van zijn 'Der Bettelstudent'. De Hoofdstad Operette brengt dit seizoen voor het eerst in haar geschiedenis een ander werk van Millöcker. De voortstelling is inmiddels uit verkocht. Gasparone speelt zich af in het Sicilië van het van de negentiende eeuw. De titelfiguur is een rover hoofdman die merkwaardig nooit op het toneel Hans de Booy. verschijnt. Wel speelt een ze kere Graaf Erminio een be langrijke rol; zijn omgeving verdenkt hem ervan Gaspa rone te zijn. Nico Schaap speelt en zingt zijn rol. Jacco van Renesse en Marga de Boer zijn andere vertolkers. De vorstelling is een echt ope rette-spektakel. Aanvang 20.00 uur. Volgende week woensdag 12 oktober is er weef een film voorstelling in het theater. Ditmaal met de prent - FOTO OBJECTIEF 'Sammy and Rosie get laid' van de Engelsman Stephen Frears. Hij brak eerder door met de film 'My Beautiful Laundrette'. Zijn nieuwste film kent een grote beelden rijkdom. Het verhaal speelt in de Londense onderwereld, waar twee jonge mensen uit verschillende culturen tegen alle verdrukking in proberen een relatie op te bouwen. De film begint om 20.00 uur. Een dag later, donderdag 13 oktober, brengt de groep In- trodans het ballet-spektakel 'Carmina Burana'. Ed Wubbe Uit 'Carmina Burana' van choreograaf Ed Wubbe. maakte het dansstuk, waar over een krant schreef: 'Dit ballet krijgt een plaats in de rij der internationale mees terwerken'. Het voledige en semble van Introdans uit Arnhem is bij de uitvoering betrokken. Wubbe maakte zijn choreo grafie op de gelijknamige compositie van Carl Orff, die zich op zijn beurt weer liet in spireren door een bonte ver zameling liederen en gedich ten uit de twaalfde eeuw. In zijn versie van 'Carmina Bu rana' ontpopt Ed Wubbe zich als een spektakulair theater maker. Hij geeft een fascine rende weergave van Middel eeuwse wellust, wreedheid, liederlijkheid en sexuele uit spattingen. Er zijn associaties met de wereld van Jeroen - FOTO HANS GEHRITSEN Bosch en Pieter Breughel. 'Carmina Burana' duurt een uur en daarna brengt In trodans nog twee kortere bal letten: 'Longing' van de Is raëlische choreograaf Yair Vardi op een strijkkwartet van Ginastera en 'Forte Ver- de' van Norbert Taatgen op muziek van percussionist Ist- van Marta. De aanvang is ook hier 20.00 uur. SLECHTS SPORADISCH krijgen de muziekliefhebbers in Vlaanderen de kans authentieke Afrikaanse mu- VOOR DE vijftiende maal wordt het Internationaal Filmgebeuren in Gent geor ganiseerd. Het festival loopt van 12 tot en met 22 oktober. Dit jubileumjaar met nog meer evenementen. Meerdere stille films met live-orkestbe geleiding en zelfs een spekta kel met groot orkest en gere nommeerde musici-compo nisten. Nieuw is de sectie 'officiële selectie'. Daarin komen de is in competitie (journa listen zullen de beste films se lecteren) en films buiten de competitie aan bod. Dus Avant Premières en muziek films. In 'Filmgebeurtenissen' krijgen de cinofilen een over zicht van 15 jaar markante filmgeschiedenis. In de sectie Before Hollywood' komen fims aan bod van rond de eeuwwisseling die afkomstig zijn uit het Amerikaanse filmarchief. Naast de klassieke anima ties zijn er tentoonstellingen en recepties en een publieks enquête, De nacht van de re clamevreters wordt dit jaar gehouden op de Filmgebeu- ren-happening op vrijdag 21 oktober in de Zaal Vooruit in Gent. De voorverkoop is 1 okto ber van start gegaan. Kaar ten zijn verkrijgbaar in de ™ac en in Decascoop (09- 32.91.252512). TER GELEGENHEID van net uitkomen van de eerst Zeeuwse Compact Disc speelt ,e voormalige fanfare St. Juttemis zaterdagavond 8 ok tober in Porgy and Bess in 'erneuzen. °P de CD staan opnamen die september 1987 door de «PRO werden gemaakt in de unze Lieve Vrouwenkerk- in vhssingen. Toen werd precies jten jaar gelden de Zeeland «rite yan Leo Cuypers op verschillende plaatsen opge nomen. St. Juttemis is een eigen- jmnige groep, die voorname- IJlk composities speelt van Bandleider' Dies le Due. De muziek lijkit een beetje op die 'f Willem Breuker. Er is an alles in terug te vinden: tijnse ritmes, jazz, oude uropese patronen en heden- jnagse muziek. Ook de fan- Jl ft zÜn invloed, al dju ®t- Juttemis alleen in .„ginjaren fanfare. Dat de vomponisi van de Zeeland tijdens het concert een L® ol heeft geeft de avond ra dimensie, sm 0r^est bestaat uit ne- frifn muzikanten: vijf saxo- trombone, een bas- thesier e^ang Pian°' Cia22nMunur.Van C°n" ziek te horen. De Afrikaanse popgroepe die vrij populair zijn staan toch nog vrij ver af van de traditionele Afri kaanse klanken. De groep Saaba uit Burkina Faso brengt echter vrijdagavond 7 oktober muziek en dans in De Media In Eeklo. Het gezelschap speelt muziek en danst zoals dat al eeuwen lang gebeurt in Burkina Faso. Opvallend zijn hun zelfge bouwde percussie-instru menten, die bijvoorbeeld veel weg hebben van een xylofoon of een tam-tam. De dans is niet alleen spektakulair, maar heeft ook alles te maken met het leven in Afrika. Het zijn rituelen die vaak recht streeks aansluiten bij het 'animisme', de natuurgods dienst die nog veel aanhan gers heeft. De groep Saaba is opgezet door het collectief Benebnom- ma, dat iets probeert te doen aan het slechte onderwijs in het land. De opbrengst van de tournee van Saaba gaat rechtstreeks naar dit doel. De aanvang van het concert is 21.00 uur en een kaartje kost 150 Bfr. Dezelfde avond is de ope ning van een tentoonstelling van de Nederlandse kunste nares Marie-Louise Schoen makers, wier werk ook veel Afrikaanse invloeden ver toont. Ze studeerde in Breda en Maastricht. Haar werk valt op door het laag voor laag aanbrengen van kleuren, waarbij ze een transparant effect krijgt. Ze 'heeft iets' met bogen en spiralen, en liet zich inspireren tijdens reizen naar onder andere Ghana. De expositie is te zien tot en met 2 november. DE STICHTING 'Uit West Zeeuwsch-Vlaanderen' heeft veel succes met de organisatie van culturele busreizen. Deze maand staan er drie reizen op stapel naar manifestaties die vanwege een onvoldoende ac- comodatie niet realiseerbaar zijn in de streek. Op donderdag 13 oktober ver trekt een bus op het Ledel- plein in Oostburg om 18.00 uur. In het operagebouw in Antwerpen danst de musical- afdeling van het Ballet van Vlaanderen om 20.00 uur 'West Side Story' op muziek van Leonard Bernstein. Een musical waar volgens de or ganisatie de vonken van af springen. Vrijdag 14 oktober gaat de reis naar Roosendaal waar in 'De Kring' André van Duin zijn nieuwste revue op de planken zet. De bus vertrekt om 17.45 uur en de voorstel ling begint om 20.15 uur. Voor dit evenement zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Een dag later is er een uit stap naar Brussel waar in het Paleis voor Schone Kunsten het Beethovenconcert dat door het Nieuw Filharmo nisch Orkest van Radio France wordt gespeeld, wordt bijgewoond. De bus vertrekt om 18.00 uur. Voor plaatsbespreking en informatie kan gebeld wor den naar 'Den Hoekzak' in Oostburg. Sigiswald Kuijken dirigeert 'La petite bande'. - FOTO ARCHIEF DE STEM HET FESTIVAL van Vlaanderen is een ongekend succes. Twee maanden lang krijgen de Belgen en de Zeeuwsch-Vla mingen een overvloed aan concerten. Uitvoeringen met een hoge kwaliteit en in soms prachtige zalen met historische waarde. Zowel de uitvoerenden als de toeschouwers zijn ra zend enthousiast. - - Wereldniveau en muzikale pure klasse in een 300 concer ten die vooral plaatsvinden in de grote steden Brussel, Leu ven, Mechelen, Gent en Ant werpen, maar ook in vele kleinere plaatsen. De decen tralisatie is ook doorgedron gen in het prestigieuze festi val. Deze week zijn er weer tal van manifestaties die de moeite van een concertbezoek meer dan waard zijn. Vanavond, donderdag 6 ok tober, speelt het wereldbe roemde Orpheus kamerorkest in de Opera in Gent. Aanvang 20.00 uur. Op het programma composities van Bach, Haydn en Mozart. Vrijdag 7 oktober treedt 'La Petite Bande' onder leiding van Sigiswald Kuij ken op. Dit orkest speelt vol gens de authentieke uitvoe- ringspractijk en verwierf veel lof de afgelopen jaren. Op het programma dat ge speeld wordt in de Opera van Gent werken van C.Ph. E. Bach Haydn en Mozart, waaronder de concertaria 'Ch'io mi scordi di te' van Mo zart die vertolkt wordt door de sopraan Lena Lootens. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag spelen in de opera van Gent 'I Fiamminghi' onder leiding van violist Rudolf Werthen o.a. de 'Pulcinella suite' van Stravinsky en werk van R. Strauss. Aanvang 20.00 uur. Dichtbij huis voor de Zeeuws-Vlamingen is er za terdag een aantrekkelijk con cert in de feestzaal van het stadhuis in Sint Niklaas. Daar speelt het Purcell Quar tet Italiaanse suites van Vi valdi en Corelli. Aanvang 20.00 uur. Hoofdbrok deze week zijn de concerten in de Elisabeth- zaal in Antwerpen waar de integrale Beethoven symfo nieën worden gespeeld. Het Nouvel Orchestre Philharmo- nique de Radio France speelt o.l.v. Marek Janowski dins dag 11 oktober de tweede en de vijfde symfonie en woens dag 12 oktober symfonie nr. 4 en 6. Aanvang telkens 20.30 uur. Het orkest is opgericht in 1976 en telt 138 muzikanten. Daardoor kan het gesplitst worden in verschillende for maties. Deze grote flexibili teit stelt het orkest in staat om programma's met een verschillend karakter uit te voeren. Toch spits het reper toire zich toe op de klassieke meesters en de hedendaagse muziek. Het orkest kreeg een extra stuwkracht door de enorme inzet van dirigent Ja nowski, een veel gevraagd musicus op internationale po dia. De uitvoeringen van de Beethoven symfonieën belo ven een hoogtepunt te worden in het Festival van Vlaande ren. VELE BEROEMDE acteurs gingen Pleunie Touw en Hugo metsers voor in het comedy-drama 'Twee op de wip' van Wil liam Gibson. Op Broadway waren dat Henry Fonda en Ann Bancroft, in Nederland Guus Hermus en Andrea Demburg. In een muzikale bewerking van Willy van Hemert zag het ne- deriandse publiek Jeroen Krabbé en Willeke A,bertri aan de slag. Dit jaar trekken Metsers en Touw volle zalen met de productie die ze vrijdag 7 oktober spelen in 'Den Duilaert' in Hulst. Hugo Metsers woonde jaren in Hulst en daarom staat deze plaats steeds op het lijstje van voorstellingen. Het stuk vertelt beurtelings geestig en ontroerend het ver haal van twee eenzame zielen in een grote stad. Ze proberen hun hoofd en ziel boven water te houden. Ze zoeken bescher ming bij elkaar, maar de één krijgt het woord 'alsjeblieft' niet over de lippen en de ander durft nooit nee te zeggen. Twee kwetsbare mensen die hartverscheurend naar genegenheid zoeken. Een spannend verhaal over twee mensen en wie de toeschouwers een stukje van zichzelf herkennen. De emoties zijn duidelijk en voelbaar. Er kan hartelijk, maar ook verte derd gelachen worden. Aanvang 20.00 uur. De toegangskaarten kosten 17,50 (CJP/PAS 65 15,00). HET ECHTPAAR van Eersel is in de Zeeuwse muziekwe reld goed bekend. Kees van Eersel is als vaste organist verbonden aan de Grote Kerk in Goes en is tevens stads- beiaardier in Zierikzee en Veere. Hij geeft veelvuldig concerten in binnen- en bui tenland en maakt vele radio- en plaatopnames. Hij ver zorgt ook recitals samen met' zijn vrouw Hennie die piano en klarinet studeerde. Zij is lerares aan de Zeeuwse mu ziekschool en eerste klarinet- tiste in het Zeeuws orkest. In Axel verzorgen Kees en Hennie van Eersel zaterdag 8 oktober een concert in de Ge reformeerde Kerk aan de Kerkdreef 21. De organisatie DE BEKENDE Herman de Broek en de Fat Freddy's Freak Federation uit Terneu zen spelen vrijdagavond 7 ok tober in café De Witte Leeuw in Axel. De groep speelt aanstekelijke bluesgetinte muziek. Herman de Broek heeft een aantal ta lentvolle jonge muzikanten rond zich verzameld. Het op treden in De Witte Leeuw be gint om 21.30 uur en de toe gang is gratis. DE STICHTING Zeeuws- Vlaamse Operette en Musical Amateurs (ZOMA), presen teert zondag 9 oktober het nieuw concertprogramma in cultureel centrum Den Hoek zak in Oostburg. Deze presen tatie is alleen voor genodig den. Zondag 16 is er een Bel canto- en Operetteconcert voor iedereen. Onder leiding van de diri- gente Marie-Louise Ceule- mans-De Cort is in het con certprogramma een geheel anderen vormgeving ont staan. Zowel in het repertoire als in de presentatie. Dat komt onder andere door het optreden van balletgroep Re lease van Ingrid Neve. De pianobegeleiding is in handen van de dirigente en K. Clark. De ZOMA brengt een selectie van werk van de vol gende componisten: Benatz- ky, Johann Strauss jr., Lehar,. Jerry Bock, Quincy Jones, Brahms, Millöcker en Zeiler. Het presentatieconcert van de ZOMA begint om 14.30 uur. Zondag 16 oktober brengt het Zomakoor 21 liederen, van uiteenlopende componis ten als Mozart, Offenbach, Puccini, Schubert en Lehar. Solist is Frans de Swert van de Opera voor Vlaanderen. Ook hier is de aanvang 14.30 uur. De toegang bedraagt ƒ7,50. van deze muziekavonden probeert enkele keren per jaar het publiek een afwisse lend programma aa te bieden. De avonden kennen een groot succes en over variatie is er tot nu toe niet te klagen. In de afgelopen jaren traden er naast gerenommeerde orga nisten ook instrumentale en vokale solisten op. Het orgel in de kerk is uiterst geschikt als concertinstrument en leent zich goed voor composi ties uit verschillende stijlpe rioden. Kees en Hennie van Eersel vertolken zaterdag werken van Bach, Krebs, Gade, Men delssohn, Stanford, Stanton en Pierné. Afwisselend wer ken voor orgelsolo en orgel met klarinet. Het concert wordt besloten met twee ko raalbewerkingen van Kees van Eersel. Aanvang 20.00 uur. De toe gangskaarten kosten voor volwassenen 7,50. De jeugd betaalt een rijksdaalder. IN DE Singel in Antwerpen start deze maand een serie onder de titel 'Jonge Helden', met voorstellingen voor kin deren en de schoolgaande jongeren. Voor de kinderen steeds op zondagmiddag om 15.00 uur en voor de tieners (en hun ouders) zijn er avondvoorstellingen die steeds om 19.00 uur beginnen. Maandag 10 oktober bijt het Nedërlandse toneelgezelschap 'Het Volk' de spits af met een bewerking van 'De trein der traagheid' van Daisne. Een meeslepende voorstelling van een boeiend gegeven voor de jeugd vanaf 14 jaar. Dinsdag 11 oktober speelt Jozef van de Berg de familievoorstelling 'O Oceaan'. Het is een bewer king van 'De Pleisterplaats' en geschikt voor een ruim pu bliek vanaf 6 jaar. Studio Peer uit Haarlem laat zich inspireren door stukken uit de wereldlitera tuur. Voor 'Raam zonder uit zicht' ging men uit van 'End game' van Beckett en de stem van Maria callas. Het werd een tragi-comedische ge schiedenis van twee mannen die de tijd doden met spel letjes, ruzies en uitvluchten. Zondag 23 oktober om 15.00 uur (vanaf 8 jaar). De Blauwe Zebra tenslotte speelt zondag 30 oktober om 15.00 uur 'Een tuinhuis'. Sterk visueel muziektheater in een groots opgezet project met acht acteurs en muzikan ten. Het verhaalt de ontlui kende liefde tussen het jon getje Haks en het blinde meisje Cathariena. Geschikt voor de jeugd vanaf 9 jaar. Meer informatie via 09- 32.3.2376158. l| §PS f f sliJI W fc: b i# Cees van Langevelde, te zien in De Blokken. - FOTO WIM KOOYMAN DE TERNEUZENSE kunstenaar Cees van Langevelde presenteert van aanstaande vrijdag 7 oktober tot en met zondag zijn nieuwste werk in zijn galerie aan De Blokken. Opvallend werk, omdat Van Langevelde een andere koers heeft gekozen. Het Zeeuws-Vlaamse land schap, Terneuzen en de Wes- terschelde blijven favoriete onderwerpen. Maar ook de naakten zijn na een lange af wezigheid teruggekeerd in zijn repertoire. „Mijn werk is denk ik een stuk poëtischer geworden, realistischer ook dan de vorige jaren. Dat viel me pas op toe ik de schilde rijen vorige week in mijn ga lerie ophing. Ik heb me in de laatste periode duidelijk in een andere richting ontwik kelt. Dat zal ongetwijfeld voor velen een verrassing zijn". De 34 nieuwe schilderijen zijn gemaakt na maart van dit jaar. Al vrij snel verruilde Van Langevelde de tot dan toe gebruikte spatel en nam de penseel ter hand. Zijn kleuren veranderden en wer den soberder. Sommige schil derijen, zoals die van naaktfi guren in een stadlandschap, neigen naar het surrealisti sche. Dat geldt ook voor het schilderij 'Lanschappelijke Heksenkring' waarop ty pisch Zeeuws-Vlaamse ko renschoven in een heksen kring staan opgesteld. „Dat boeit me echt, het magische, ondefinieerbare", stelt hij. In de nieuwe reeks zitten ook een aantal schilderijen die bij elkaar horen. 'Paradij selijke Droom' is een twee luik. Opvallender is echter een landschap met dorpsge zicht dat Van Langevelde in drie verschillende fases van herfst en winter heeft ge schilderd. Een serene sfeer straalt een drieluik uit, waarop in hetzelfde land schap vanuit het niets drie wilgen groeien. Zoals van ouds schildert Van Lange velde in allerlei formaten, van heel klein tot heel groot. Zijn grote produktiviteit van het laatste half jaar schrijft hij aan verschillende factoren toe. „Ik heb dat wei eens meer gehad. Dan heb ik ht ineens te pakken en ga ik door. Maar ook het werk met de penseel heeft invloed. Dat gaat sneller dan de arbiedsin- tensieve manier met de spa tel". Burgemeester C. Ockeloen opent het weekeinde waarin de nieuwe collectie wordt ge presenteerd om 19.00 uur. Daarna zijn Van Langeveldes schilderijen alleen op af spraak te ziea ALS EERST in een reeks hedendaagse beeldende kunst exposeert de Belgische Liliane Vertessen tot en met woensdag 26 oktober in Galerie Bellamy 19 in Vlissingen. In haar kunst spelen foto's een belangrijke rol. Dat heeft wellicht iets te maken met haar opleiding aan de school voor theater, film en tv die ze in Brussel volg de. Daarnaast doorliepze de Kunstacademie. Filmische en theatrale invloeden bepalen de sfeer van haar op stellingen. Bij de opening van de expositie, afgel,open zaterdag 1 oktober, bracht Vertessen een gesigneerde zeefdruk in een oplage van vijftig stuks in omloop. Dit was moge lijk dankzij een provinciesubsidie. De provincie geeft ook geld voor een catalogus met daarin werk van alle zeven exposanten uit de reeks, die 26 oktober ver schijnt. In Vertessens werk spelen de begrippen macht en on macht een belangrijke rol. Dor het afbeelden van machtssymbolen stelt zij deze tevens ter discussie. JAN VERSCHOORE expo seert momenteel in de Ter- neuzense galerie Trouvaille met nieuw werk dat eigenlijk in twee categorieën is op te delen. De Zeeuwse kunste naar maakt grote schilderijen van acryl op doek en kleine met gemengde technieken op papier. Maar dat is niet het enige verschil. In de grote schilde rijen ontbreken de mensfigu ren, die in de klein steevast aanwezig zijn. In plaats daar van werkt hij met primaire vormen en kleuren in een ab stracte compositie en ont breekt de ronde vorm volle dig. Door subtiel met heldere kleuren accenten te geven aan grijsachtige tinten, weet hij een doek een bepaalde spanning mee te geven. In de kleinere werken op etspapier komen dezelfde vormen en kleuraccenten steeds weer terug, zodat ze een geheel lijken. Jan Verschoor is tot en met 30 oktober in Trouvaille te zien. De galerie is tijdens winkeluren open behalve op maandag. NOG TE ZIEN CEscaut Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Galerie Esprit in Clinge. Churchill Hotel Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Galerie Trouvaille. Dikke van Dale Sluis. Expositie van Peter van Nes. Tot en met september. Scheepvaartmuseum Antwer pen. Antarcticatentoonstelling. Tot 13 november. Dagelijks open van 10.00 tot 17.00 uur. Stedelijk Museum St. Niklaas. Triënnale met beeldhouwers uit West-Vlaanderen. Dagelijks ge opend. Stadhuis Terneuzen. Aquarellen en schilderijen van Michiel War broek. Tot en met 21 oktober. Op werkdagen geopend. L'Aubergerie Hulst. Werk van Urbain Marin en Guido Eek- hardt uit de vaste collectie van Galerie Esprit in Clinge. Galerie Esprit Clinge. Grafisch werk van 21 verschillende kun stenaars en keramiek van Anto nio Lampecco. Tot 17 oktober. Geopend vrijdag tot en met zon dag van 13.30 tot 17.30 uur. Don derdag tot 21.00 uur. Veerboot Prinses Juliana Vlis- singen-Breskens. Vier litho's van Theo Jordans. Tot en met okto ber. Club Cd Hulst. Schilderijen van Giorgio Rubino. Tot en met 19 oktober. Dagelijks geopend vanaf 11.30 uur. Scholengemeenschap 't Vaartje Terneuzen. Schilderijen en aqua rellen van J.A. Campfens. Tot 15 december. Geopend donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. Museum voor Sierkunst Gent. Expositie over zilverwerk. Tot en met 30 oktober. Geopend dinsdag tot en met zondag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 17.30 uur. Galerie Trouvaille Terneuzen. Schilderijen en gemengde tech nieken van Jan Verschoore. Tot en met 30 oktober. Open tijdens winkeluren, maandag gesloten. Galerie Bellamy 19 Vlissingen. Werk van Liliane Vertessen. Tot en met 26 oktober.

de Stem | 1988 | | pagina 25