'olitie lost schot Hulst krijgt parochieblad FONS v. DORST b.v. Neckermann-vestiging in V ogelwaarde CENTRUM VOOR ALLE ZEEUWS-VLAAMSE SOCIALE ZAKEN Zeeland blijft letten op landbouw verkeer 'Stelling nemen tegen Belgische smeerpijp' Bijeenkomsten over Europa 1992 leveren weinig op 24-uurs service en verzending van 'grote stukken' 4.98 Nele, nieuwe dependance van Katelijne in Oostburg echtpartu hulster bar •vaKabo-leden praten over PTT-cao raadsleden oostburg: f987. Mü 00 gulden loete oor heler AUTOBEDRIJF f9799 kilo lê3§14.yy tuks, 2000 gram 1U." sbeeïd, komen uit rdeaux gebied, maar ieder heeft m keer moeten st bevalt En t liefst in x Suite' beschikbaar, /an Rooyen, exclusief Albert Heljn Bordeaux en bij 12 flessen van suite ook apart kopen op gang te helpen, aanbieding. VAN GENT - In het voormalige Zus- irklooster in Sas van Gent komt een crisisop- ngcentrum voor mensen die tijdelijk hulp no- lig hebben omdat ze maatschappelijk in de knel itten. Lindenhof 'AUTOMOBILISTIS TE ONGEDULDIG ALS EEN TREKKER HEM OPHOUDT (TIES MOGELIJK ALS VAKBONDSLEDEN CAO AFWIJZEN DONDERDAG 6 OKTOBER 1988 Erepenning voor Linex-directeur De nieuwe ROVER FASTBACK! STIN ROVER nu In onze showroom Ettensetoaan-Breda Tel. 076-224031* DE STEM VAN ZEELAND Ulf n onze verslaggever ULST - Het postorderbe- ij{ Neckermann in Hulst kat de volledige afdeling litieverzendingen over ;engen naar Vogelwaarde, jet bedrijf heeft daar een rieduizend vierkante me- j grote loods gehuurd van «plaatselijke transporton- [trneming Scheerders. inuit Vogelwaarde krijgt ook i nieuwe 24-uurs service van termann gestalte. Die houdt in dat bepaalde artikelen als televisietoestellen binnen een dag bij de klant afgeleverd kunnen worden. In de vestiging te Vogelwaarde komen onge veer twintig mensen te werken. Voor een klein deel gaat het om nieuwe arbeidsplaatsen. Voorlopig heeft Neckermann de helft van de loods in ge bruik. Na 1 januari kan over het gehele gebouw worden be schikt. Dan wordt ook een ge deelte van de goederenopslag naar Vogelwaarde verhuisd. Momenteel is die opslag in Cu- lemborg. Daar blijven enkel nog de meubels. „Nu wordt die opslag uitbesteed", zegt finan cieel directeur R. van der Berg. „Maar we willen dat liever in eigen beheer houden. Nu we de mogelijkheid hebben om die loods te huren kan dat". Volgens Van der Berg is Oost Zeeuwsch-Vlaanderen voor Neckermann het ideale gebied om de 24-uurs service te verle nen. „Immers, van hieruit kun nen we niet alleen Nederland snel bedienen, maar ook Bel gië". T27 Nadat de verzending van de 'grotere stukken', die niet met de post verstuurd worden, in Vogelwaarde is geconcen treerd, worden vanuit de Hul ster vestiging enkel nog de PTT-verzendingen verzorgd. „Daar hebben we de ruimte in Hulst dan ook helemaal voor nodig", zegt Van der Berg. „En eigenlijk is het dan nog te klein". Neckermann heeft aan de Verrekijker nog wel enige mogelijkheid tot uitbreiding. Momenteel wordt bekeken of een en ander gerealiseerd kan worden. FRANCS W- ;./^§s§-v. A aux? /riblappen, 1/1 QQ ^hakt, lo 55.75 kilol34§lU.4y art, <arbonade, i A ikelen in deze advertentie lie AH winkels kopen, behalve n waar kleine cijfertjes bij artikelen kunt u alleen kopen els waar één van die cijfers op aat rijzen gelden van donderdag irdag 8 oktober a.s.. e voorraad strekt risisopvang in klooster Sas onze verslaggever Ie Vereniging Kinderzorg in Middelburg heeft plannen oor een centrum voor heel Zeeuwsch-Vlaanderen. Het ibouw moet plaats bieden aan twintig bewoners. vereniging onderhandelt omenteel met de zusters anciscanessen in Roosen- al, de eigenaars, over de aan- np van het gebouw op de iek van de Kloosterlaan en de isterstraat. De gesprekken n in de allerlaatste fase be id en volgens H. Sarneel van Vereniging Kinderzorg 'is er dit op een overeenkomst'. RED A - De 22-j arige M. de uit St.-Jansteen wist dat e banden die hij kocht ge ulen waren. Hij had dan k geen bezwaar tegen de oete van 500 gulden. Die ierd hem gisteren opgelegd «Joor de Bredase politierech- tmr. De Ruijter. heen avondje stappen in Am- ferdam vond De N. zijn wagen Tnig op blokken. Een tijdje la ir kon hij van een onbekende jer banden met magnesium- ten kopen. J Hij moest 400 betalen ter- Rl de banden een waarde fcdden tussen de 2500 2800 lilden. De jongeman vond dat g goedkoop en had een ver fden dat ze gestolen waren, pjttemin kocht hij ze. Volgens Ificier van justitie mr. A. iken had hij zich schuldig laakt aan heling. Zij eiste 1 boete van ƒ500. Politie- thter mr. De Ruijter was het (ermee eens. Het Rijk moet de kosten van de opvang betalen. Op dit moment is nog niet te zeggen hoeveel het centrum precies gaat kos ten. Het crisisopvangcentrum moet uit drie delen bestaan: een vrouwenopvangcentrum, een deel voor algemene crisis opvang en een sociaal pension. Inmiddels is er tussen de wethouders sociale zaken van de Zeeuws-Vlaamse gemeen ten overleg geweest over het centrum, dat voor alle sociale diensten en centra van maat schappelijk werk beschikbaar is. De wethouders stellen zich unaniem op achter de plannen van de vereniging. Plannen die voor de Axelse wethouder J. van Schaik reden waren een alternatief plan voor het toekomstig gebruik van bejaardenoord De Linden- hof aan de kant te schuiven (zie pagina Zeeland 2). De Vereni ging Kinderzorg is immers een door het Rijk erkende instel ling die ook voor subsidie in aanmerking komt. Volgens de Sasse burge meester J. van Rest heeft de vereniging een tijdlang gezocht naar een geschikte locatie voor het centrum. Daarbij hield men rekening met de voorzieningen waarvan het centrum in de di recte omgeving gebruik kon maken en zaken als het woonklimaat, scholingsmoge lijkheden en het verenigingsle ven. „Het gaat immers om tij delijke opvang van mensen. Het is de bedoeling dat ze daarna weer zelfstandig gaan functioneren. En Sas is uitein delijk goed uit de bus geko men", zegt Van Rest. J. de Voogd (met stropdas) deelt stickers uit. FOTOWIM KOOYMAN KRUININGEN - Nu de tijd van slik en trekkers op de weg weer is aange broken gaat in Zeeland ook de, zoetjesaan tradi tionele, actie om dat in goede banen te leiden weer van start. Namens provincie, politie en Veilig Verkeer Nederland (WN) gaf gedeputeerde J. de Voogd gisteren op de pont Kruiningen - Perkpolder het startsein van de actie 'Letten op landbouwtrek kers'. Charmante gastvrouwen van Veilig Verkeer Nederland reikten de passagiers niet al leen stickers uit, maar ook een gratis consumptiebon. De Voogd wees er op dat het landbouwverkeer nog altijd teveel ongelukken veroor zaakt. Vorig jaar kwamen daardoor twee mensen om het leven en raakten er veer tien gewond. Hij wilde de verantwoordelijkheid daar voor niet alleen bij de boeren leggen. „Eerlijk is eerlijk: iedereen weet dat in de oogstperiode veel langzaam verkeer op de weg is", zei De Voogd, eraan toevoegend dat menig automobilist te onge duldig is als een langzame combinatie hem ophoudt. Hij vroeg daarom om 'wederzijds begrip'. In dat kader probeert men met de actie trouwens zoveel mogelijk weggebruikers te bereiken, onder meer door posters en stickers gul rond te delen. onze verslaggever - De Hulster politie heeft zondagavond met het sen van een waarschuwingsschot een einde gemaakt 18 sen massale vechtpartij in een Hulster bar. wingsschot in het plafond te ja gen. De knal had het gewenste resultaat, want de vechtpartij werd abrupt afgebroken. Het preciese hoe en waarom van de massale kloppartij was de politie gisteren nog niet dui delijk. Ook is niet bekend of er bij de vechtpartij gewonden zijn gevallen. Er heeft in ieder geval niemand aangifte gedaan van mishandeling. r ^beurde toen twee te hulp tepen agenten geconfron- N werden met zowat twin- 8 barbezoekers die elkaar te (Barkrukken en glazen vlo- P in het rond en de agenten I'toi al snel in de gaten dat («iet twee man in het tumult r'nig viel uit te richten, pop werd, om erger te voor- "«n, besloten een waarschu- J. de Graaf onthult de twee kunstwerken in Nele - FOTO WIM KOOYMAN verslaggever -Da - De leden van de «pnarenbond Abva- r» bij het PTT-Telecom- Ipatiedistrict Breda ko- 8 vanavond in Breda bij 88 om de problemen J de nieuwe CAO bij de 'te bespreken. piet Breda loopt van fc, J™rg tot Tilburg en om- I 0011 Zeeuwsch-Vlaanderen. De bijeenkomst in de kantine van PTT-Telecommunicatie aan de Heerbaan begint om 20.00 uur. Begin deze week heeft de landelijke groep kaderleden van de AbvaKabo het laatste bod van de PTT-directie afge wezen. De leden bij de PTT van AbvaKabo hadden een eerste bod massaal afgewezen en daarom was er een tweede on derhandelingsronde ingelast. De kaderleden vinden het resultaat daarvan - een extra compensatie van 40 a 50 gulden voor de PTT-ers die de ko mende jaren loon moeten inle veren - te laag. De leden mogen het nu zelf zeggen. Daarom worden overal in het land vergaderingen gehou den om de stemming te peilen. Als de leden het resultaat af wijzen, zijn acties mogelijk. Dat kan weer alleen als de le den zich daar ook uitdrukkelijk voor uitspreken. Van onze verslaggever OOSTBURG - Mevrouw J. van de Graaf, vice-voorzitter van de Werkgroep Emanici- patie Subsidie (WES), heeft gisteren de de pendance in de Nieuwstraat (bij Loije) van het Terneuzense Vrouwengezondheidscen trum Katelijne officieel geopend. Zij onthulde voor het oog van medewerkers van het centrum en notabelen van de gemeenten Oostburg en Aardenburg twee grafische kunst werken over Nele, de dochter van Katelijne. Deze twee figuren komen voor in de verhalen over Tijl Uilenspiegel. De dependance draagt nu voortaan de naam Nele. HULST - De parochie van de H. Willibrordus in Hulst krijgt een eigen parochieblad. De afgelo pen tjjd is een kleine werkgroep van de paro chieraad in touw geweest om het krantje op po ten te zetten. Het is de bedoeling om elke twee maanden huis- aan-huis dit blad te gaan verspreiden, met als op zet de communicatie tus sen parochie en inwoners van Hulst te bevorderen. De presentatie van het eerste nummer zal met enig officieel vertoon ge paard gaan. Als datum is daarvoor zaterdag 10 de cember geprikt. Het nieuwe parochieblad zal dan tegen Kerstmis bij ieder gezin in de bus val len. Voor het zover is moet nog een geschikte naam voor het nieuwe perio diek worden gevonden. Alle inwoners worden daarom uitgenodigd om ideeën hiervoor aan te reiken. Ook alle school kinderen zijn opgeroepen om een passende naam te bedenken. Ideeën worden in een gesloten envelop verwacht op de pastorie in de Steenstraat 22 te Hulst Inzenden kan tot uiterlijk 15 oktober. Voor degenen die met de meest originele namen komen zijn er prijzen beschik baar. De persoon wiens suggestie uiteindelijk ge volgd gaat worden zal nog eens extra in de bloe metjes worden gezet. Pastor K, van Geloof denkt dat er in Hulst wel behoefte is aan een paro chieblad. Momenteel ver schijnt het Tintinabu- lum'. Dit krantje is ech ter een gezamenlijke uit gave van de parochies in Oost Zeeuwsch-Vlaande ren. Bovendien bieden de kolommen te weinig ruimte voor wat uitge breidere informatiever schaffing, meent Van Geloof. Een bijkomend nadeel is dat hierop een betaald abonnement moet worden genomen. „Twee keer per jaar geven we een Tintinabu- lum-extra uit, dat wel gratis huis-aan-huis wordt verspreid. Daar krijgen we toch telkens reacties op", stelt Van Geloof. „Dus het interes seert de mensen wel als zo'n blad in de bus rolt Alleen wil men er blijk baar niet voor betalen". OOSTBURG - De gemeente Oostburg moet duidelijk stel ling nemen tegen de Belgische plannen om via een smeer pijp afvalwater in de Westerschelde te lozen. Dit bena drukte het raadslid H. Lippens (CDA) gisteren tijdens de commissievergadering. De CDA'er vond dat Oostburg samen met de gemeenten Hulst en Hontenisse in het geweer moet komen om een verdere vervuiling van de Wester schelde tegen te gaan. Lippens: „De gemeente moet protesteren tegen de Belgische plannen. We moeten blijven strijden voor een schonere Westerschelde. In de eerstvol gende raad wil ik graag dat we spijkers met koppen slaan en een officieel protest bij de Bel gen indienen". De Belgen hebben plannen om het afvalwater dat afkom stig is van vier bedrijven van het concern Tessenderlo Che mie via een smeerpijp op de Schelde te lozen. De bedrijven lozen nu nog op de riviertjes de Laak en Winterbeek. Deze beekjes zijn biologisch dood. Een week eerder sprak raadslid H. van der Weegen (D&T) tijdens een vergadering van de financiële commissie zich al uit tegen de eventuele komst van de smeerpijp. Van der Weegen: „Ik zeg nogmaals dat we snel moeten handelen. Gemeenten als Hontenisse en Hulst hebben ook al een offi ciéél protest ingediend, wij moeten niet achterblijven". Volgens wethouder J. de Feijter zal het college de aan bevelingen van de raadsleden ter harte nemen De Feijter: „We zullen ruim voor de eerst volgende raadsvergadering met een voorstel voor de dag komen. Dat is al eerder toege zegd". Overigens is aan de andere kant van de grens de conster natie rond het plan van minis ter J. Dupré van de Vlaamse gemeenschap enigszins geluwd. De milieubeweging Green peace heeft acties tegen de voorgenomen ingebruikname van de smeerpijp tijdelijk op geschort wegens de gemeente raadsverkiezingen in België. „We willen ons in deze niet voor het karretje van de poli tieke partijen laten spannen. Na de verkiezingen zullen we bezien wat we gaan onderne men," liet Greenpeace-cam- pagneleider M. Besieux weten. KOEWACHT - Linex Ne derland bv heeft het feit herdacht dat directeur S. van Sterkenburg 25 jaar in dienst is van het bedrijf. Tijdens deze plechtigheid over handigde commissaris F. van Lith naast de nodige lofuitin gen de bekende enveloppe met inhoud. Uit handen van loco-burge meester H. de Mul van Axel kreeg de jubilaris de zilveren legpenning van de Maatschap pij voor Nijverheid en Handel en het daarbij behorende ge tuigschrift De Graaf zei in haar toespraak dat Katelijne trots mag zijn op de nieuwe ruimte. „Ik hoop dat het vrouwengezondheidscentrum voor een bre der publiek in West-Zeeusch-Vlaanderen be reikbaar zal zijn". Katelijne is een centrum waar vrouwen voor allerlei medische informatie terecht kunnen. Het centrum houdt verder praatgroepen en thema dagen met informatie over gezondheid en ge zondheidszorg. Drie jaar geleden opende Katelijne haar deu ren aan de Walstraat in Terneuzen. De nieuwe vestiging in Oostburg is vanaf deze maand iedere tweede en vierde woensdagavond van de maand van 19.00 tot 21.00 uur open. Van onze verslaggever TERNEUZEN - Met het jaar 1992 in het verschiet zullen de Kamers van Koophandel (KvK) zich met hun voorlichting meer moeten richten op het midden-en kleinbedrijf. De grote bedrijven hoeven van de Kvks op voorlichtingsge- bied weinig te leren. Dit zei H. Kok, voorzitter van de Terneuzense kamer gisteren bij de overhandiging van het de brochure -Tiet witboek ver taald' in Terneuzen. Kok constateerde dat er het afgelopen jaar een vloedgolf aan seminars en symposia in het kader van de Europese eco nomische eenwording is losge barsten. Veel hebben de onder nemers niet tijdens deze bij eenkomsten kunnen opsteken. „Gewoon, omdat de stof over de eenwording te veel in zijn alge meenheid aan de orde werd ge steld en er geen specifieke vra gen beantwoord werden," al dus Kok. De Terneuzense kamer is dan ook van plan om zeer se lectief te zijn met het uitnodi gen van deskundigen. „We zijn ons bewust van het toch wel af- wijkend karakter van Zeeuwsch-Vlaanderen. In een wat geïsoleerde grensstreek als de onze denkt men van nature al wat internationaler, maar ook hier zullen sneller de effec ten van de eenwording voel baar zijn," aldus Kok. De voorzitter van de Terneu zense kamer was zeer te spre ken over het initiatief van de NMB om het 'Witboek van Lord Cockfield' te vertalen en beschikbaar te stellen voor on dernemers in het midden- en kleinbedrijf. In de brochure staan een kleine driehonderd maatrege len verwoord, die genomen moeten worden om de uitein delijke Europese eenwording op economisch gebied te ver wezenlijken.

de Stem | 1988 | | pagina 15