wisse a KKERIJ BLOCK ENQUÊTE: FIETSPADEN ROND TERNEUZEN ZUN GRIEZELIG 17.25 J 3.50 \r Maale Toine Metselaer Stones-fan 1988 'Woningcorporaties slaan voor een moeilijke toekomst' Jaloerse ex-minnaar steekt jongeman neer [J Dieren hebben Oostburgse markt in handen Landbouwer overleden na aanrijding Dia-presentatie in bieb Terneuzen over boek 'Frederick' Leo Lionni NCB-voorzitler vraagt CDA duidelijker beleid LEASING CENTRUM l-EN IrBAKKERM BROOD [ongendood na vechtpartij JANSEN b.v. Axilsestru! 116 TERNEUZEN 01150-12417 BROOD nenbrood 1.95 3.50 ten 5.75 if 3.95 m uw brood ie t materiële schade na ongeval in westdorpe SAMEN MET AFDELING KUNSTZINNIGE VORMING MUZIEKSCHOOL MAANDAG 3 OKTOBER 1988 Terneuzenaar mishandeld en beroofd A9 Parade Partner in Autoleasing Leasing Centrum B.V. Mechelaarstraat 11 4903 RE Oosterhout Tel. 01620-32953 DE STEM VANZEELAND T15 JjJu- Vrouwen voelen zich onveilig )5n onze verslaggever 'ERNEUZEN - Veel gouwen in Terneuzen n de buitenkernen /inden de hoofdkern 'erneuzen op een aan- al plaatsen onveilig, jit een enquête van de [ooite Vrouwen in Ter- euzen blijken defietspa- en rond Terneuzen en het ad langs de Guido Gezel- ;]aan als de meest grieze- ge plekken ervaren te vorden. Tel. 01153-1272 Zaamslag rat 17, Hulst 40-12309 Opmerkelijk is dat de binnen stad van Terneuzen hierbij als tweede uit de bus komt en de Terneuzense sportvelden als derde. Ook de planologisch fraaie beplantingen in de di verse wijken worden regelma tig liever ontweken. Daarentegen vinden de vrouwen in de buitenkernen Biervliet, Zaamslag, Sluiskil en Hoek dat zij in veilige plaatsen wonen, waar je zonder proble men 's avonds in het donker al leen over straat kan. Afgelopen tijd hebben de Rooie Vrouwen in samenwer king met onder meer de Vrou wen Advies Commissie onge veer vierhonderd enquete-for- mulieren uitgezet. Bijna de helft hiervan is ingevuld terug gekomen. „Een goede respons, die de steekproef best veel waarde geeft", zegt Wies Elze, woordvoerster van de Rooie Vrouwen. Wanneer de resultaten van het onderzoek helemaal zijn uitgekristalliseerd, zijn de Rooie Vrouwen van plan hier over contact op te nemen met het Terneuzens gemeentebe stuur, de gemeentepolitie en de dienst openbare werken. „Het onveilige gevoeld dat veel vrouwen 's avonds en 's nachts bekruipt als zij op de gewraakte plaatsen moeten zijn, kan volgens ons met een aantal maatregelen worden te ruggedrongen. Zo willen wij onderzoeken of het mogelijk is de openbare verlichting inten ser te maken en ook langer te laten branden", zegt Wies Elze. Contact wordt ook opgeno men met de gemeentepolitie om na te gaan of de als onveilig er varen plaatsen ook daadwer kelijk onveilig zijn, of en hoe veel aangiften er heirvan zijn binnengkomen. „En zeker drin gen wij aan op intensievere controle van de politie. Dat werd door veel van de door ons ondervraagde vrouwen als een van de gewenste maatregelen gezien", aldus de Rooie Vrou wen. Ook wil men gaan praten met de dienst Openbare Wer ken. In eerste instantie wil men aandringen om hoog opgescho ten struiken langs troittoirs en fietspaden - 'waar je altijd in het donker doorheen moet' - te snoeien en te verlagen. „En bij de ontwikkeling van nieuwe wijken moet met deze onlust gevoelen van vrouwen reke ning gehouden worden. Wat heb je aan fraaie bomen- en struiken-partijen als daar nie mand doorheen wil". Wat de Rooie Vrouwen ook willen propageren is de moge lijkheid om zelfverdedigings cursussen voor meisjes en vrouwen op te zetten. „Daar is veel animo voor. Dat blijkt uit de onlangs afgesloten cursus die werd georganiseerd onder auspiciën van het Vrouwenge zondheidscentrum. De Rooie Vrouwen houden op zaterdag 8 oktober een stu diedag over 'Sociale Veilig heid'. Die vindt plaats in de Prins van Oranje en begint om 10.15 uur. Vrouwen willen de straat terug! Dat is het kern punt van de bijeenkomst, die duurt tot 15.30 uur. GISSINGEN - Omdat hij 'ermoedelijk niet kon ver poppen dat zijn ex-vrien- in een nieuwe relatie had ipgebouwd, heeft de 22-ja- ige M.K uit Vlissingen rcijdagnacht zijn 20-jarige ilaatsgenoot H.T. ernstig ewond met een mes. )e jongeman werd door K. op- ewacht toen hij rond tien over sn huiswaarts keerde. Bij ïuiskomst constateerden zijn ouders ernstig bloedverlies en riepen medische en politiële hulp in. Bij aankomst in het Vlissingse ziekenhuis bleek T. vier steekwonden in de borst te hebben. Wegens bloedverlies werd hij op de intensive-care opgenomen. Het levensgevaar is geweken. K. meldde zich nog in de loop van de nacht bij de politie. Hij werd ingesloten en wordt van daag voorgeleid aan de officier van justitie in Middelburg. ÏERSEKE (ANP) - De ze- entienjarige. Marco Pronk lit Yerseke is in de nacht ran zaterdag op zondag na sen vechtpartij om het le nen gekomen. De rijkspoli tie spreekt van een 'ver moedelijke trieste samen- oop van omstandigheden.' iet slachtoffer had zaterdag ia wat uitdagingen over en Neer op straat gevochten met ■en 16-jarige jongen uit We- meidinge. Na afloop van die 'echtpartij werd de Yerseke- naar niet goed. Hij is daarop loor vrienden naar huis ge- iracht. Zondagmorgen werd lij door zijn ouders dood in bed aangetroffen. Enkele uren later verrichtte de patholoog-anatoom van het 'erechtenjK laboratorium in ïijswijk sectie op het lichaam. laarbij werd dood door her- ienbloeding vastgesteld. De pa tholoog-anatoom kon overi gens zondag niet vaststellen of de hersenbloeding was ont staan door de klap of als gevolg van een hersenaandoening. De 16-jarige jongen uit We- meldinge is in de loop van zon dag aangehouden en in verze kering gesteld. (ADVERTENTIE) gedlpl. orthopedisch schoentechnicus GESPECIALISEERD IN SPREEKUUR Volgens afspraak tel. 076-148168 orthop. schoenen, Semor orthop. schoenen steunzolen en Inlays voor alle sport-en trimschoenen Teteringsedijk 60, Breda GroteZwanenstraa^Utujstj^^ Dierenarts Jan van de Vijver keurt een konijn Van onze correspondent OOSTBURG - Het eerste dieren- weekeinde in Oostburg kan als ge slaagd worden beschouwd. Zowel zaterdag- als zondagmiddag trok ken de activiteiten rond het (huis) dier veel aandacht. Het marktplein was zaterdag voor deze gelegenheid geheel in 'handen' van de dieren. Dit terwijl de door paarden be spannen koetsjes voor hun rondrit door de kern Oostburg ook goed in de 'markt' lagen. Naast de twaalf bespannen paarden stalen overigens de amazones van De Zwinruiters de show. Netjes uitgedost presenteerden ze hun sporttak. Op het onderdeel paarden zette overigens de 'diekte droes' een streep door het opge stelde programma, want de Oostburgse winkeliersvereniging, die het geheel or ganisatorisch in elkaar had gestoken, moest een aantal onderdelen schrappen. Dat vrijdag Zeeland weer 'droesvrij' werd geklaard, kon ook deze vereniging niet voorzien. Aardig was ook het vrijblijvend ad vies van Oostburgse dierenarts Jan van de Vijver en keurmeester W. Bracke uit IJzendijke. Iedereen kon gratis bij dit - FOTO WIM KOOIJMAN duo terecht om zijn dier te laten keuren en om een aantal uitstekende adviezen te krijgen. Zondagmiddag gaf de Koewachtse LM-hondenschool een demonstratie hondendressuur. Hiervoor bestond een erg goede belangstelling en met applaus werden regelmatig de verrichtingen van de goed luisterende honden beloond. Een goedbezochte zondagmarkt - beschenen door een stralende najaarszon - en een occasion-autoshow voor een geslaagde omlijsting zorgden ervoor dat dit dieren- weekeinde zeker voor herhaling vatbaar is, deelden de organisatoren mee. Van onze verslaggevers PHILIPPINE WEST DORPE - Landbouwer J. Weststrate uit Philippine is zaterdagnacht in het Gentse universiteitsziekenhuis «verleden als gevolg van j»n ongeval. De 24-jarige man reed za terdagmorgen rond 08.00 uur met zijn tractor op de snelweg Antwerpen - Knokke. Door nog onbekende oorzaak kwam de door hem bestuurde landbouwtrekker in aanrijding met een vrachtwagen. W. werd levensgevaarlijk gewond naar het Gentse ziekenhuis ge bracht, waar hij later overleed. Van de landbouwtrekker bleef slechts een schroothoop over. Ook de vrachtwagen werd fors beschadigd. Op de kruising Tractaatweg- Langeweg-Eversdam te West dorpe verleende gistermiddag de automobilist A. S. uit Hoe ven geen voorrang aan de be stuurster van een personenauto mevrouw M. de G. uit Westdor pe. Bij de aanrijding die volgde kwam het voertuig van De G.in botsing met een tractor, die voor de verkeerslichten stond. Deze werd bestuurd door P. H. uit Westdorpe. Bij het ongeval werd niemand gewond doch de materiële schade was aanzien lijk. De brandweer van West dorpe moest in actie komen om het wegdek schoon te spuiten. Ook het overige verkeer onder vond enige tijd hinder van het ongeval. De auto van Hoevenaar S. voerd tijdens een ongeval in Westdorpe aanzienlijk beschadigd - FOTO WIM KOOIJMAN Van onze correspondent TERNEUZEN - Tijdens de kinderboekenweek houdt de openbare biblio theek van Terneuzen, in samenwerking met de af deling kunstzinnige vor ming van de Terneuzense Muziekschool, -een dia presentatie van het boek 'Frederick' van Leo Lion ni. Frederick is anders als de andere muizen. Hij verza melt geen tarwe, nootjes en stro, maar zonnestralen, kleuren en woorden. Als diep in de winter de voorraden op zijn, weet Frederick zijn vriendjes op te vrolijken met zijn verzameling. Frederick verzamelt kleuren en kan daarmee de mooiste beelden oproepen. Onder leiding van twee docenten van de kunst zinnige vorming gaan ook de kinderen met kleuren wer ken. Deze activiteit is woensdag 12 oktober in de jeugdafde ling van de centrale biblio theek, Oostkant 1. Van 13.00 tot 15.00 uur voor kinderen van zes tot en met acht jaar en van 15.00 tot 17.00 uur voor kinderen van negen tot en met twaalf jaar. Kaartjes hiervoor zijn gratis te krij gen bij de jeugdafdeling van de centrale bibliotheek en in het filiaal aan de Diepen- brockstraat. SAS VAN GENT - Toine Metselaer uit Terneu zen is de nieuwe Stones-fan 1988. De Terneuze- naar kreeg zaterdag om precies middernacht in café De Watergeus te Sas van Gent de Stones- titel. De befaamde Rolling Sto- nes-trui werd om zijn schouders gevleid en hij ontving de bijbehorende oorkonde. De bekendmaking van de Stones-fan 1988 vormde een onderdeel van de jaarlijkse Rolling Stones-avond in Sas van Gent Die werd voor het zevende achtereenvol gende jaar gehouden op initiatief van De Trip BV, een groepje Sasse Stories- fans, dat eerder concerten bezocht van de fameuze groep. De Rolling Stones- avond werd volgens Her- bert Jonkman, zélf ooit Stones-fan en quizmaster van de Stones-quiz, druk bezocht „We hebben heel wat fans in De Watergeus mogen verwelkomen en het was vooral gezellig." In de eerste plaats Sto- nes-muziek, daarna een videofilm met Stones- muziek, De Stones-mu- ziek-geluids-quiz en de spanning tot de bekend making van de fan, wa ren de ingrediënten voor de gezelligheid. Tijdens de Stones-quiz werden de potentiële fans op hun parate kennis getest De prijzen van de quiz be stonden uit, hoe kan het anders, uit Stones-attri- buten. VELDHOVEN - Woningbouwcorporaties hebben goede ja ren achter de rug, maar ze staan voor een moeilijke toe komst. Dat is de kortst mogelijke conclusie van een rapport dat vorige week is gepresenteerd bij de opening van het nieuwe bijkantoor' van het Nederlands Christelijk Insti tuut voor de Volkshuisvesting (NCIV) in Veldhoven, de minder bekende en kleinere tegenvoeter van de Nationale Woningraad. Vanuit het kantoor in Velho- ven worden 70 woningcorpora ties in Zeeland en Noord-Bra bant ondersteund. Gistermid dag verrichtte Europees Com missaris Frans Andriessen de opening van het kantoor dat gevestigd is in het voormalige gemeentehuis van Veldhoven. Andriessen was in de jaren zestig directeur van het Katho liek Instituut voor de Volks huisvesting, een van de institu ten die in het begin van de ja ren tachtig opgingen in de NCIV. Zuidelijk directeur Th. Bol len van het NCIV noemt het rapport 'Corporaties op een keerpunt' 'een cadeautje aan de leden, een spiegel die ze zich zelf kunnen voorhouden', bij gelegenheid van de opening van het nieuwe kantoor. On derzoeker ing. R. Nieuwland, voor wie het onderzoek een af studeerscriptie bedrijfs-psy- chologie was, heeft de 70 wo ningbouwcorporaties 160.000 woningen) in Zeeland en Bra bant geënqueteerd en inter views gemaakt met een aantal deskundigen op het terrein van de volkshuisvesting. Hij richtte zich op de ontwikkelingen ge durende de afgelopen vijfjaren en de verwachtingen voor de komende vijf jaren. Ir. Nieuwland: „In de afgelo pen vijf jaar hebben de corpo raties een goeie tijd doorge maakt. Er waren positieve ont wikkelingen. De besturen zijn diverser geworden. Er zitten meer vrouwen in, meer bewo ners, meer mensen met een be tere opleiding. De werkappara ten zijn moderner geworden en er wordt meer bedrijfsmatig gewerkt. De woningvoorraad nam in vijf jaar toe met vijf tien procent Oók financieel ging het voor de wind. Gemid deld nam de algemene be drijf sreserve in vijf jaar tijd toe met 37 procent". Minder gunstig volgens onderzoeker Nieuwland is dat de corpora ties weinig aandacht hebben gegeven aan de planning op de langere termijn voor financiën en onderhoud. Voor de toekomst hebben de corporaties weinig rooskleu rige verwachtingen. Ing. Nieuwland: „De besturen zul len een grotere verantwoorde lijkheid te dragen krijgen. Er zullen stategische keuzes ge maakt moeten worden. Steeds weer zal de vraag op tafel ko men voor wie er gebouwd wordt en hoe hoog de huurprij zen mogen zijn. De corporaties zullen ook meer rekening moe ten houden met externe facto ren. De verlangens van de woonconsument zullen zich steeds nadrukkelijker manifes teren, de markt zal steeds meer in beweging komen en de over heid zal steeds minder aan dacht en geld geven". Ing. Nieuwland veronder stelt dat de corporaties proble men zullen krijgen met die ver anderingen: „Veranderen is lastig en gaat langzaam. Pro testeren bij de overheid heeft weinig zin, want de overheid is langzamerhand immuun voor protesten". Twee positieve punten zijn er ook voor de toe komst: „Ze hebben geld zat en ze hebben brede maatschappe lijke waardering opgebouwd". HELMOND - NCB-voorzitter ir. A. Latijnhouwers wil dat het CDA een duidelijker landbouw- en milieubeleid voert. „In het afgelopen jaar zijn we daarin op een aantal punten ontzettend teleurgesteld". De voorzitter van de grootste bond van agrarische bedrijven in de provincie zei dat tot een CDA-delegatie uit de provin ciale staten, die een bezoek bracht aan de mest-proeffa- briek in Helmond. „Het opzetten van een effec tief milieubeleid in Noord-Bra bant, maar ook de uitwerking van het waterbeleid en van de ideeën in de Vierde Nota voor de Ruimtelijke Ordening zullen in de komende tijd de nodige aandacht vragen van het pro vinciaal bestuur", sprak La- tij nhouwers tot de CD A-sta tenleden. „Als NCB vragen we ons af welke weg het CDA bij de invulling zal volgen". De NCB-voorzitter zei te vrezen dat de provincie eenzij dige maatregelen zal treffen. „Een centrale regeling door de overheid kan mijns inziens niet in overeenstemming worden geacht met de grondbeginselen van het CDA". De statenleden werd verder voorgehouden dat wellicht een deel van de agrarische bedrij ven kan profiteren van de in terne Europese markt van 1992, maar dat de totstandkoming van die markt gevoegd bij de problemen die de boeren heb ben met allerlei milieuvoor schriften ook het einde van heel wat bedrijven zal beteke nen. Van onze correspondent TERNEUZEN - De 34-ja- rige H. V. uit Terneuzen is vrijdagnacht in zijn woon plaats na mishandeling be roofd van zijn portefeuille en portemonnee. Daarin za ten zijn paspoort, rijbewijs en ongeveer 75 gulden. V. werd omstreeks 02.15 uur in de Noordstraat aagesproken door drie jongens. Hij gaf geen antwoord en liep door. Even verderop werd hij door het drietal tegen de grond geslagen en mishandeld. V. liep daarbij verwondingen op aan hoofd en armen. De politie verzoekt die genen die omstreeks dat tijd stip in de Noordstraat het drie tal hebben gezien zich met haar in verbinding te stellen.

de Stem | 1988 | | pagina 7