Oostburg schakelt Hoofdplaat uit VOGELWAARDE IN MATIGE WEDSTRIJD MET 2-1 GEKLOPT Actief Koewacht pakt punten {S juichen b IBERALEH [odderstron 'Koopkracht s Strafschoppen 'redden' Goes TOEGIFT Ruime overwinning! STEEN op Clinge M.\ Merijntje 11 DE «TEM SPORT 11 MAANDAG 3 OKTOBER 1988 T1 UZENDUKE SNEUVELT IN SAS VAN GENT TEGEN CORN BOYS SLUISKIL - Wie er eens lekker voor ging zitten kwam bedrogen uit. Het bekerduel Sluiskil-Vo gelwaarde werd nooit het spektakelstuk waar menigeen zich al op voorhand op verheugde. Kwadendamme en Robur delen punten DOMBURG KOMT TE LAAT OP GANG IN UITWEDSTRIJD Rozen MIDDELBURG UITGESCHAKELD VOOR BEKER Waterkans Junior VAN RAMP CH Onaangenaam eer dan 40(L000 juichende men: unaangeildclin aandag het ruimteveer Disc Onwennig iRIENS 'Manke Nelis' Graauw baas over Renesse STAATSSECRETARIS: 0( Iraks verbiedt clenbuterol Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Verrasin gen in de tweede ronde van de strijd om de Opel-cup bleven ook gisteren niet uit. Die troffen vooral de Zeeuws-Vlaamse KNVB- vierdeklassers. IJzendijke sneuvelde in Sas van Gent door met 1-0 van Corn Boys te verliezen. Met diezelfde cijfers ging Hoofdplaat in en tegen Oostburg ten on der. Philippine verloor met 2-0 van Biervliet. Derde klasser Axel boekte een be nauwde 3-2-overwinning op afdelingstweedeklasser SDO uit Lamswaarde. STEEN won royaal met 7-2 van Sluis. SDO-AXE12-3 - Pas in de laat ste minuut slaagde Axel er in de winnende goal te scoren Vlak daarvoor was er een inci- dentje geweest, waar de SDO- spelers kennelijk nog met het hoofd bij waren. De hierdoor aan Axel toegekende vrije trap werd door Erik Rijkaart inge schoten. Axel leek aan SDO een peuleschilletje te krijgen. Al in de eerste minuut werd door een SDO-verdediger verkeerd op zijn doelman teruggespeeld en Dick de Pooter scoorde gemak kelijk 0-1. Halverwege de eer ste helft werd het door Leo Bracke 0-2. SDO vocht voor wat het waard was en hield de schade verder beperkt. Kort na de hervatting kreeg de thuis club een vrije trap, die door Eddy van Pamelen keihard achter de Axelse doelman werd geschoten: 1-2. Met een af standsschot bracht in de twin tigste minut Werner Bisschop SDO naast Axel. Iedereen re kende op een draw en dus strafschoppen, maar zoals ge meld sleepte Axel toch nog de overwinning uit het vuur. OOSTBURG-HOOFDPLAAT 1-0 - Hoofdplaat opende met een sterk offensief dat een kwartier lang duurde, maar geen zoden aan de dijk zette. Daarna werd Oostburg wat sterker en Ronald de Bakker trof, via de handen van de Hoofdplaat-doelman, doel. In de tweede helft verder een aan dringend Hoofdplaat, maar Oostburg hield de poort geslo ten. SLUIS-STEEN 2-7 - STEEN legde in de eerste helft de basis voor een ruime overwinning. Het had bij rust al een veilige 0-4-voorsprong. Doelpunten van achtereenvolgens Peter de Belie, Jo van Remortel en Carlo Nachtegaal (2x). Vrij kort na rust slaagde Michel Coppens er voor Sluis in tegen te scoren. Daarna kwam de Steense doel- puntenmachine weer op gang. Door Fons Sturm, Eric Merckx en nog eens Sturm liep de for matie van Peter van de Boogert uit naar 1-7. Edwin Havers zorgde in de slotfase voor de tweede Sluis-treffer. BIERVLIET-PHILIPPINE 2-0 - Biervliet nam na een half uur de leiding door Erwin Duysse- rinck. Tien minuten later gaf dezelfde speler de Philippine- doelman opnieuw het nakijken. In de tweede helft een gelijk opgaand duel waarbij Philip pine de pech had een paar keer het houtwerk te raken. CORN BOYS-IJZENDIJKE 1- 0 - Een door beide teams snel en goed gespeelde wedstrijd. Spannend van het begin tot het einde. Voor de rust hielden de ploegen elkaar goed in even wicht. Beide verdedigingen slo ten goed en de rust brak aan met 0-0. Na de hervatting een wat feller op de bal spelend Corn Boys. Na een half uur scoorde Jan Snijders 1-0. In het laatste kartier kwamen voor beide teams nog enkele kans jes, maar in de score kwam geen verandering meer. LUCTOR'88-LEWEDORPSE BOYS 2-2 - Lewedorpse Boys wint na strafschoppen. Een pit tig duel waarin Lewedorpse Boys na twintig minuten op voorsprong kwam door Uiter- hoeven. Luctor'88 slaagde er in die achterstand nog voor rust om te buigen in een 2-1-voor- sprong. Een hard schot van Carlos de Jonge werd door de Lewedorpse doelman wegge- stompt en in de rebound scoorde Jos Rijk de gelijkma ker. Kort daarna knalde Carlos de Jonge een vrije trap in de uiterste hoek. Een beter voet ballend Luctor'88 slaagde er in de tweede helft niet in te sco ren. Dat deed Lewedorpse Boys wel door John de Jager. Een doelpunt dat ondanks protesten van de thuisclub wegens ver meend buitenspel toch werd goedgekeurd: 2-2. Sluiskil bekert verder Door Peter Snelders De wedstrijd leverde over het algemeen een eentonig beeld, enkele schaarse hoogtepunten en een 2-1-zege voor Sluiskil op. Geen moment werd de schijn gewekt dat het hier om een be kerwedstrijd ging en dat beide ploegen bereid waren tot het uiterste te gaaa Het had er veel van weg dat ze weinig be- IYcUISJ eS lang aan de bekercompetitie hechtten. Wie echter in de wandelgangen zijn oor goed te luisteren had gelegd wist wel beter. Zowel Sluiskil als Vogel waarde wilde graag de vol gende ronde halen. Sluiskil was in dit duel over wegend wat sterker, was meer in balbezit, maar kwam niet aan veel gevaarlijke acties toe. Sluiskil vooral. Die ploeg wil gewoon in de bekercompetitie zover mogelijk komen en om dat Vogelwaarde op voorhand geen al te moeilijk obstakel leek, werd die wens alleen maar versterkt. Voor Vogel waarde lag het iets anders. Ook die ploeg zag het bekeravon- tuur graag zo lang mogelijk duren, maar die formatie wist dat die wens wel eens moei zaam vervuld zou kunnen wor den. De vrees was aan die zijde groot voor Sluiskil en de alge mene opinie was dan ook: 'goed meedraaien en zorgen dat we niet weggespeeld worden'. Aan dat laatste voldeed Vo gelwaarde ruimschoots, want de ploeg bood degelijk tegen spel. Of dat de eigen verdienste was, of dat dit kwam omdat Sluiskil niet zo erg sterk ac teerde is een vraag die open blijft staan. Volgens Sluiskil trainer Jan Geelhoedt is dat laatste het geval: „We hebben ronduit slecht gespeeld. Geen bezieling, geen fanatisme, het was heel tam. Waar het aan ligt valt moeilijk te verklaren. Natuurlijk miste ik twee men sen, Peter Zwart en Dennis de Bruijne, maar dat mag toch niet zoveel schelea Ook zal er wel sprake geweest zijn van enige onderschatting, dat heb je altijd bij dergelijke duels te gen een lager spelende ploeg. Maar we zitten er een beetje door. Ook een stukje motivatie onbreekt. Daarom heb ik Paul van der Hooft gewisseld. Noem het maar een prikkel. Paul ver dedigde totaal niet meer mee, dat kan niet. En zeker niet als je straks tegen tweedeklassers speelt." Van onze sportmedewerker KWADENDAMME - In de eerste klas afdeling van het zondagvoetbal stond slechts één wedstrijd op het pro gramma. Dat was het streekduel Kwadendamme- Robur dat in 1-1 eindigde. In de eerste helft was Robur duidelijk de betere en meest felle ploeg en daar kon een on zeker Kwadendamme weinig tegenover stellen. Nadat Gert- Jan de Vos voor de bezoekers al eens tegen het houtwerk had geschoten was het vier minu ten voor rust wel raak Cle mens Verschoore opende met een fraai doelpunt de score: 0-1. Na de pauze waren de rollen omgedraaid en trok Kwaden damme het initiatief naar zich toe. Dat resulteerde in de ge lijkmaker van Johan de Win ter, {lie vanaf ruim twintig me ter uit een vrije trap scoorde. In de eerste twintig minuten konden slechts twee halve kansjes genoteerd worden. Ook Vogelwaarde stelde daar wei nig tegenover en kreeg in de gehele eerste helft geen enkele scoringskans. In feite kwam Sluiskil goedkoop aan zijn doelpunten. Bij beide treffers had men niet te klagen over enige medewerking van de Vo gelwaarde-defensie. Na 23 minuten beoordeelde Luc Dophemont een hoge voor zet van Paul van der Hooft verkeerd in het zestienmeter gebied en kreeg Gerard Del- laert de gelegenheid om achter de Vogelwaarde-back de bal in 'alle rust' aan te nemen. Hij werkte de zaak koelbloedig af: 1-0. Doelpunt nummer twee, dat slechts twee minuten later op het scorebord verscheen, week niet veel van de eerste treffer af. Nu kreeg Berry Dal- linga, na eerst tegen doelman Mark Arens aan te hebben ge schoten, alle tijd om de terug springende bal in te schieten. Pas in de tweede helft maakte Vogelwaarde aanstal ten om iets aan die achterstand te doen. InvaHer Arno Wauters scoorde uit een pass van Marco van Vlierberghe beheerst 2-1. De wedstrijd was weer open en zo kreeg Vogelwaarde zelfs enig geloof in een succesvolle afloop. Sluiskil ontsnapte zelfs aan de gelijkmaker. Doelman Rob Wieland zat naast de bal en Freddy van der Veeken zag zijn inzet door Mark de Kunder van de lijn gehaald worden. Een tiental minuten later leek de beslissing definitief te vallen. Scheidsrechter Hans Stof fijn wees naar de stip toen Gerard Maas ten val werd ge bracht. Een zware beslissing, waarbij een voorgaand twijfel achtig geval waarbij eveneens Gerard Maas betrokken was wel meegespeeld zal hebben. Mark de Kunder mocht de stand naar 3-1 tillen en daar mee de wedstrijd beslissen. De Sluiskil-aanvaller zag zijn in zet echter knap door doelman Mark Arens gestopt worden. In het resterende gedeelte van de wedstrrijd kwam de voor sprong van Sluiskil nauwelijks meer in gevaar. Van onze voetbalmedewerker GOES - Het nogal geladen bekerduel tussen Goes en Middelburg, dat na de nor male speeltijd in 2-2 eindig de, kreeg als kijkcijfer hoogstens een zes. In het toetje dat daarop volgde, kwamen de 500 toeschouwers toch nog enigszins aan him trekken, want de strafschop- penserie bracht veel spanning. De thuisclub toonde zich daarin iets produktiever. De eerste drie 11-meter- trappen werden aan Goese kant respectievelijk benut door Doesburg, De Bie en Hoekman. Voor Middelburg scoorden: De Rijke en Alleman, maar Blan- kaert faalde door naast te schieten. Na de vierde keer was de ba lans echter weer in evenwicht omdat Ronnie Krijger (Goes) zijn inzet gestppt zag door Sam Telussa en Vogel (Middelburg) Spelmoment uit de bekerwedstrijd Sluiskil-Vogelwaarde. Sluiskil-verdediger Willy de Jaeger (tweede van rechts) pro beert een schietpoging van een Vogelwaarde-aanvaller te blokkeren. fotowimkooyman. Door Rinus Verberkmoes KOEWACHT- In een duel met twee verschillende gezichten heeft Koewacht voor eigen publiek een 3- 1-zege op het bezoekende Domburg behaald. Een overwinning waarop niets viel af te dingen. Koe wacht schiep zich veel meer kansen dan de gas ten en kwam zodoende ge- makkelij ker aan treffers toe dan Domburg. „Dat we moesten winnen was een vaststaand gegeven. Ver lies betekende een duikeling maken en dat moesten we voorkomen," aldus Koe wacht-trainer Jos Oppeneer. Door dit 'moeten' speelde Koewacht in de openingsfase iets te krampachtig. Dom burg profiteerde daar niet van, omdat het te lang over de opbouw deed. Ondanks dat het spel mooi oogde kreeg Koewacht steeds alle tijd de angel uit de offensieve Dom burg-daden te halen. De gas ten werden daardoor zelden of nooit gevaarlijk voor het Koewacht-doel. Aan de andere kant was het precies andersom. Koe wacht, dat aanvoelde dat Domburg te pakken was, kroop langzamerhand uit zijn schulp. Dit aanvallend tevoorschijn komen bete kende onmiddellijk proble men in de Domburg-afweer. Het eerste gevaar kwam van Wauters. Deze Koewacht- spits schrok waarschijnlijk wakker van zijn verprutste scoringsmogelijkheid, want kort daarna scoorde hij twee keer. De eerste keer op aan geven van Jacky Lambert en de tweede keer op een voor zet van Boudewijn Rietjens. Met 2-0 op het scorebord kwam de thuisclub op rozen te zitten. Zij het dat Dom burg-spits Hans Wisse een keer zijn doorn uitstak. Ver ontrusten deed het Koewacht niet. Vol enthousiasme trok het onder leiding van spelbe paler Fonny van der Vloet in de aanval. Het derde doel punt moest als het ware val len. Een treffer die alle onze kerheid weg moest nemen bij Koewacht. Helaas voor alles wat geel-rood was, viel deze begeerde treffer niet. Het af standsschot van Lambert, na een goede combinatie van Ivo Wauters en Boudewijn Rietjens, spetterde op de vuisten van Domburg-doel man Jacobs uiteen, waarna dezelfde speler zijn kopbal, na voorbereidend werk van Wauters net naast zag gaan. Pech dus voor Koewacht, Oppeneer stelde bij het begin van de tweede helft: „Deze voorsprong mogen we niet meer uit handen geven." Een terechte conclusie, die echter door zijn manschappen moeizaam vertaald werd. Temeer daar de Koewachte naren het initiatief uit han den gaven. Het gevolg van dit alles was dat Domburg de overhand kreeg. Een over wicht dat het te gehaast in succes wilde vertalen. Van echt goed opbouwend spel was zodoende geen sprake meer. Koewacht liet zich meetrekken in dat spelletje, zodat het geheel een onorde lijk verloop kreeg. Een verloop waarin Dom burg op de aansluitende tref fer leek af te stevenen. Geluk aan Koewacht-zijde weer hield Domburg echter van dat succesje. Want juist in een periode dat het bij de thuisclub niet meer mar cheerde, haalde middenvel der Luc Rombout van af stand uit. Zijn schot werd van richting veranderd om vervolgens met een fraaie boog over de Domburg-doel man in het doel te verdwij nen: 3-0. Dat Daatselaar uiteinde lijk nog 3-1 scoorde, was slechts een prikkel voor de Koewacht-zenuwen. Gevol gen had dit niet meer. Koe wacht won en daar was het voor in het veld gegaan. Het gemis aan spelers als aan voerder Paul de Gronckel, Eric de Block en Peter van Gremberghe was zodoende door mannen als Boudewijn Rietjens, Maarten-Paul van Kerkhoven en Harold Ver schuren prima opgevangen. Dat daarbij een 'werkpaard' als Nicky Apers niet over het hoofd gezien mag worden, is eveneens een vaststaand ge geven. doel trof. Lindenbergh trof daarna de roos voor Goes en toen werd de zware druk ge legd op de schouders van Ron Kodde, die voor Middelburg voor de laatste keer mocht aan leggen. Kodde zag zijn schot gestopt door Ronald Kole, zodat Goes verder mag bekeren. Een leuk succes voor de Be- velandse derdeklasser en uiter aard een teleurstelling voor de Zeeuwse hoofdstedelingen. „Maar zoiets kun je nu eenmaal verwachten als je na anderhalf uur spelen geen afstand weet te nemen", ventileerde Middel- burg-trainer Paul Telussa. Overigens meende hij dat zijn team niet had gefaald. „We zit ten met Middelburg in an op- bouwperiode", stelde h*. „Er staat een j ong elftal in het veld, dat nog niet helemaal zijn draai heeft gevonden, maar dat komt nog wel". Zijn collega van Goes, Ron Schrier, wilde kwijt: „Middel burg overtrof ons in deze ont moeting zeker niet met beter spel, hoewel het een klasse ho ger speelt dan wij. Dat vind ik voor ons al verdienstelijk en hoewel er in verdedigend op zicht nog wel wat te sleutelen valt aan onze kant, zie ik de ko mende competitiewedstrijden toch met vertrouwen tege moet". Van krachtsverschil was er geen sprake in deze ontmoe ting. En zoals reeds gemeld stond het vertoonde op matig: peil. Veel slordige passjes aanu weerskanten werden afgewis seld met sporadisch goede com binaties. Reeds na vijf minuten kreeg Marcel Caljouw een unieke kans om Middelburg de leiding te geven. De rechterspits kreeg na een lange pass vrije door tocht van de Goese defensie, maar zijn inzet werd door Ro nald Kole gestopt. Een half mi nuutje later kroop het doel van Middelburg door het oog van de naald toen Paerl Doesburg uit een scrimmage de bal tegen de paal zag belanden. Goes werd iets sterker en nadat Ro nald Hoekman op de kruising had geschoten was het na twin tig minuten wel raak. Kees Dorrepaal maakte zich handig vrij en rondde bekwaam af: 1- OP MAANDAG Stem-lezers en fi week in week u „Kleintjes'-rubr dag vele tiendu Het moet dan w NA DE aanvankelijk pessi mistische berichten omtrent de vroegtijdige dood van Sto- nedunkers, komen er stilaan wat meer positievere gelui den. De jongens-kadetten van de Hulsterse (Steense?) bas ketbalvereniging zijn inge schreven in de competitie 1988-1989. De mini's (8-10 jaar) hopen te kunnen deelnemen aan de nacompetitie. En volgens trainer-coach Luc Dierickx bestaat er een 'waterkans' dat er alsnog een damesteam wordt ingeschreven. Tijdens de laatste training van de da- mes-senioren meldden zich namelijk twee ex-BC Sas- speelsters. Een fusie zou mis schien dan toch nog een da mesteam op de been kunnen brengen. DE JONGSTE speelster van de Terneuzense basketbalda mes is de 15-jarige Bianca Geense. Bianca speelde de openingswedstrijd van Schel- desport 1 mee en had geen en kele moeite met het niveau van de overgangsklasse. Ook de overige Scheldesport-da- mes hadden weinig last van aanpassingsmoeilijkheden. ELBC, vorig jaar nog vijfde, werd met niet minder dan 36- 95 verslagen. moment verstapte een tor-speler zich, waarna dei biter het spel onderl Blauw Wit, juist begoi aan een inhaalrace om de gelopen achterstand blijken. De Bie merkte ti laconiek op: „Sorry jong; we hebben een 'Manke N; in het veld." (jCHTMACHTBASIS EDWA. HET DAMESVOETBj elkomd dat na een vierdaagse schijnt nog steeds niet di jerde op aarde, velen serieus genomen ]anding luidde een nieuw tijdperl worden. Voetbal is een sjr rj^aanse ruimtevaart, twee en e voor mannen, zo wordt g8 ramp met de Challenger, wa deneerd. De doorsnee v« ,manningsleden om het leven kwaii balliefhebber mag die mere rret volkslied en veel gewapper zijn toegedaan. Dat tot 4 vlaggen moesten duidelijk toe. Anders wordt het als j gjjggn de kosmonauten, maar hd bestuursleden van een v« ru„ was van weggeweest uit de ruil balclub die een damesteam f 5at we weer aan de top staan" J de competitie hebben da™ voor niet of slechts ten d instaan. De leider van het; mesteam van het Hulste HW'24, R. Nafa, kreeg da||J- gisteren op onaangena wijze mee te maken. HVV Philippine kon op deze nige dag in oktober niet d; gaan. Reden: er was scheidsrechter. Daar had" bestuur van HW'24 mi zorgen. Helaas, dat was v; geten. Nafa: „Zoiets vind diep treurig. De meisjes uitermate goed hun Trainen een paar keer in ONWENNIG, DAT was het afgelopen zaterdag niet alleen voor alle Zeeuwse volleybalteams bij de compe titiestart. Ook voor Gerard Puylaert, volleybalman in hart en nieren en momenteel woonachtig in Brabant Vorig seizoen had hij het IJzendijkse YVC onder zijn hoede. Zoals bekend wilde het maar niet lukken pun ten binnen te halen. Hiermee werd clubman Puylaert dan ook regelmatig op de korrel genomen door zijn oude ploegmakkers van De Sterre. Gerard Puylaert kon het Zeeuwse volleybal toch niet missen en is sinds zaterdag in functie als coach bij het eerste herenteam van De Sterre. „Hoewel hij het misschien toch wel heeft geprobeerd, is het hem niet gelukt om ons ook zonder punten te laten," werd cynisch vanuit het Zuiddorpse kamp gemeld. De Sterre versloeg Schelde- sport met 3-0 en pakte hiermee zijn eerste competitie- punten. Ruim één jaar heeft Gerard Puylaert het zon der moeten doen.....Een onwennige, maar ook verve lende droom, is nu ten einde. IN DE korfbalwedstrijd Luc- tor-Blauw Wit (Zeeuwse der by) was Koos de Bie aange wezen als scheidsrechter. Al les is nieuw voor Luctor in de landelijke competitie, dus ook de scheidsrechters. Deze ras echte Rotterdammer liet zich tijdens de wedstrijd niet on betuigd. Regelmatig opmer kingen makend naar de spe lers, hield hij er een ontspan nen sfeer in. Op een gegeven week Op deze wijze voel me door mijn eigen bestuui leden in de steek gelaten. 1 is niet in het belang van^ voetbalsport." Overigens ren er volgens Nafa wel t scheidsrechters op het ten van HW24 aanwezig. Om beiden lid zijn van zag men toch maar van art trage door één van hen af. Eindredactie: Ton Ko Bijdragen: Mark Janse, van Leeuwen, Rinus de I der en Cees de Zeeuw. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Wegens het schaarse competitie- en beker-I programma grepen verschillende ploegen de gelegenheiil aan om vriendschappelijk te voetballen. Hoek speelde mei 3-3 gelijk bij Yerseke, Terneuzense Boys verloor ongelult| kig van Kloetinge (1-0), STEEN verraste met een 1-4-zei op Clinge en RIA ging fors onderuit tegen Zaamslag: 6-0. CLINGE-STEEN 1-4 - Clinge speelde een erg matige en tamme wedstrijd en had wei nig in te brengen tegen een fel ler STEEN. Bij rust was het 0-1 door een doelpunt van Jan de Visser. Clinge kwam kort na de pauze op gelijke hoogte via Pe ter de Belie, maar moest erken nen dat STEEN veel slagvaar diger was. Jos van de Walle, Giovanni Verbraeken en Ed win Hofman schoten STEEN naar een afgetekende 1-4-zege. 0. Net voor het verstrijken van de eerste helft bracht Jan de Rijke met een kopbal de balans in evenwicht: 1-1. Goes begon aan de hervat ting met Edwin Lohman voor Marco Weber als linker mid denvelder, wat overigens geen versterking betekende. De thuisclub, die aanvallend toch iets meer in zijn mars had dan Middelburg, slaagde er na zes tig minuten in om opnieuw af stand te nemen. Pearl Does burg besloot een knappe solo met een schot op de lat, maar uit de rebound scoorde Hoek man met het hoofd: 2-1. Het antwoord van Middel burg liet echter niet lang op zich wachten. Jurgen Swiers zorgde voor de gelijkmaker en daar bleef het bij tot het laatste fluitsignaal geklonken had van arbiter Jan Maranus, die de teugels kort hield. Hoe Goes daarna de vierde bekerronde bereikte werd reeds verteld. YERSEKE-HOEK 3-3 - Het zag er even na rust niet best uit voor Hoek. Niet op volle oor logssterkte en gelaten voetbal lend was Hoek toen al op een 3- 0-achterstand gezet. Bij de pauze was het 1-0. In het laat ste kwartier begon Hoek wel voluit te voetballen een trok de stand nog in evenwicht. Remco van Keeken, Gijs Lokhorst en Jean-Pierre Hubregtsen maakten de doelpunten. ZAAMSLAG-RIA 6-0 - Zaam slag was wel de betere ploeg, maar toch bood RIA meer te genstand dan de uitslag doet vermoeden. Alleen waar RIA de kansen onbenut liet daar scoorde Zaamslag bijna tegen de honderd procent. De treffers werden eerlijk over beide helf ten verdeeld. Jan de Zwarte nam vier goals voor zijn reke ning en de andere twee treffers kwamen op naam van Johan Haak. KLOETINGE-TEREUZENSE BOYS 1-0 - In het begin van de wedstrijd was Kloetinge ster ker en drukte dat na twintig minuten uit via een doelpunt van André Schillemans. Naar mate de wedstrijd vorderde werd Terneuzense Boys ge vaarlijker en creëerde het zich een veldoverwicht. Martin van de Bossche schoot tegen de on derkant van de lat en ook Jack Scheele liet eeTi fraaie kans on benut Na de pauze zouden diil beide spelers nogmaals i| kansrijke positie verschijnffil maar opnieuw lieten zij mogelijkheden onverzilverd. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In d*| tweede klasse van het afde-| lingsvoetbal op zc stond gisteren het inhaal duel Graauw-Renesse op<j!| rol. Een duel dat door thuisclub met 4-2 werd ge-| wonnen. GRAAUW-RENESSE 4-2 Graauw had ondanks dat <k cijfers anders doen vermoeden moeite met Renesse. Toch ke-| ken de bezoekers in de p tegen een 1-0-achterstand Een score als gevolg van schieten door William van Pa*| sel op aangeven van Mangnus. Na de hervattinl kwam Graauw op een 2-1-ach- terstand te staan. Leen Rade maker scoorde namelijk twee keer voor de gasten. Na 68 mi nuten kwam Graauw langszij Verantwoordelijk voor dit suf ces was Joost Mangnus, speler die korte tijd later maals raak schoot Na treffer liep het weer goed voot de thuisclub. Er kon helemaal niets meer gebeuren y00' Graauw toen in de tachtigs'-* minuut Eric Mahu 4-2 liet aan tekenen. Deze voorsprong 6a Graauw niet meer uit handen- De thuisclub won zodoen® maar had tevens pech. 'Lijden11 voorwerp' in dit geheel was Al- bert van de Brande, die zich111 een trap in het gezicht genood zaakt zag zich in het hospik te melden. 5NLO (ANP) - De consu ltent in Europa kan na 1992 neer met zijn inkomen ïoen. De koopkracht gaat |>mhoog als gevolg van de rotere concurrentie in het edrijfsleven, die zal leiden ot prijsverlagingen voor [irodukten en dienstverle- ig- lat heeft staatssecretaris uenhuis van economische za- 5EN HAAG (ANP) - Minis- Braks heeft het verwer en van clenbuterol in dier voeders met ingang van fandaag verboden. Dit om v o voorkomen dat de stof 3 vordt gebruikt in diervoer- [ters waaraan medicijnen ijn toegevoegd. Een overdosis van een ge- eesmiddel met de werk- ame stof clenbuterol blijkt J en gunstig effect te hebben °P de vlees/vet-verhouding pan een dier. ADVERTENTIE flndstraat 10, Breda, Tel.076-215469 Ajakkes

de Stem | 1988 | | pagina 22