Doorakkers verovert laatste titel Tourné wil duidelijkheid SPORT Aziaten bc PROST ZET NA NIEUWE WINST SENNA ONDER GROTE DRUK Gölz wint Ronde Ierland Johnson: 'Ik be en wil dat graa§ DE STEM SPORT 6 MAANDAG 3 OKTOBER 1988 COUREUR RADEMAKER IN KWARTLITERKLASSER VERONGELUKT JEREZ (Rter/AFP) - Alain Prost heeft de span ning in de McLaren-renstal opgevoerd tot het kookpunt. 'AAN DE SCHANDPAAL ZONDER BEWIJZEN' NIEUWSOVERZICHT Wilander sterkste in Palermo Vladimir Vacholda naar Amsterdam Monster-skeelerrace voor Huizebosch Voetbaldames winnen van Zweden !Pee,ld- Tr ii a v drog'. Bijna twee weken la )ESTEMSP0RT7 Theunisse tweede na 256 kilometer Autocoureur stort neer met vliegtuig Van Lieshout: jeugdrecord speerwerpen Pogingen Rompelberg afgelast Onderhuids Kuiper des duivels op 'Tilburg' Lendl geopereerd aan schouder Action Skoatter verdient halve ton Dubbele zege Van der Vleuten Speedwaytitel weer voor Steman Johnson drong het nieuws ;ies naar de achtergrond. T50 HEERLEN (ANP) - Cees Doorakkers uit Gilze heeft zondag in Heerlen op de laatste wedstrijddag van de strijd om de Nederlandse ti tels motorraces op de weg, de enige nog te vergeven eerste plaats veroverd. In de 500cc-klasse bleef hij Van Leyen voor. Het tweetal eindigde daardoor gelijk in puntental, 71, maar door de triomf van Doorakkers in de laatste wedstrijd mag hij zich kampioen noemen. In de strijd van de 250 cc-klasse kwam de 32-jarige Arend Ra demaker uit Hazerswoude om het leven. De motor van Rade maker kreeg op een van de snellere stukken van het circuit in Heerlen een vastloper. Over- eenkomstig de beleidslijn, het programma wordt afgewerkt als er geen gevaar voor de toe schouwers bestaat, werd daarna ook nog de race in de 500cc-klasse gehouden. UITSLAGEN 125 cc: 1. Spaan (Castricum) Honda 17.14,72 - gemd. snelheid 131.041 km/uur, 2. Van Dongen (Capelle aan de IJssel), 3. Nijenhuis (Heer- de) Casal, 4. Straver (Waardhui zen) Honda, 5. Bakker (Enschede) Honda, 6. Gevers (Berlicum) Spe cial. Snelste ronde: Spaan 1.28,51 - gem. snelheid 133.137 km/uur. Eindstand: 1. Spaan 100, 2. Van Dongen 81, 3. Nijenhuis 68, 4. Stra ver 67,5. Boiten (Norg) Honda 41,6. Bakker 34. 250cc: 1. Van der Heyden (Za.lt- bommel) Honda 16.51,21 - gem. snelheid 139.271 km/uur, 2. Stam- snijder (Bornebroek) Honda, 3. Zeelenberg (Bleiswijk) Yamaha, 4. Van den Goorbergh (Breda) Hon da, 5. Verwey (Haastrecht) Yama ha, 6. Sala (Westendorp) Honda. Snelste ronde: Stamsnijder 1.22,59 - 142.100 km/uur. Eindstand: 1. Zee lenberg 92, 2. Van den Goorbergh 73, 3. Stamsnijder 70, 4. Van der Heyden 60, 5. Boerman (Almelo) Yamaha 54, 6. Koopman (Heino) Honda 46. 500cc: 1. Doorakkers (Gilze) Honda 16.21,73 - gem. snelheid 143.450 km/uur, 2. Van Leyen (Wervers- hoof) Suzuki, 3. Van der Endt (Leeuwedorp) Honda, 4. Ten Napel (Beilen) Suzuki, 5. Louwes (Hooge- zand) Suzuki, 6. Grooten (Lage Zwaluwe) Suzuki. Snelste ronde: Doorakkers 1.19,96 - gem. snelheid 146.773 km/uur. Eindstand: 1. Doorakkers 71,2. Van Leyen 71, 3. Van der Endt 57, 4. Liuwes 57, 5. Duyzers (Almkerk) Honda 52, 6. Punt (Heiloo) Suzuki 45. Zijspannen: 1. Van Stekelenbrug/ Brettgens (Oss) Windell 17.31,15 - gem. snelheid 135.997 km/uur, 2. Smit/De Rijk (Alphen aan den Rijn) LCR, 3. Lemstra/Nap (Alk maar) LCR Special, 4. Van Ber gen/Van Bergen (Alblasserdam) Yamaha, 5. Leyssen/Möller (Den) Special, 6. Nilsen/Zakrisen (Den) Special. Snelste ronde: Van Steke lenbrug 1.24,70 - gem. snelheid 138.562 km/uur. Eindstand: 1. Streuer/Schnieders (Grolloo) LCR Yamaha 80, 2. Van Stekelenbrug 69, 3. Van Bergen 55, 4. Lemstra 54, 5. Moolenaar/Van de Berg (Barendrecht) Yamaha 52, 6. Van kempen/De Haas (Beilen) LCR Yamaha 49. Heel lang heeft Hans van Gogh er achteraan gelopen, verscheidene keren mocht hij eraan ruiken en zelfs heel even de beker aanraken. Maar zich Nederlands kampioen zijspancross noemen was tot dit jaar niet weggelegd voor de rijder uit Schijndel. Toen hij ook nog eens het medisch advies kreeg na dit seizoen niet meer op de motor te stappen, een ernstige hernia speelde al langer op, leek zijn loop baan als een nachtkaars uit te gaan. Maar het werd alsnog een afscheid met ere. Na twaalf man ches in het seizoen 1987-88 mocht de coureur zich eindelijk nationaal kampioen noemen. De zesde plaats in de eerste manche zondag in Ze venhoven zorgde ervoor dat hij on bereikbaar werd voor de concur rentie. UITSLAGEN Eerste manche: 1. De Vries/De Bresser (Roelofarendsveen) VMC- Maico, 2. Timmermans/Verhagen (Schijndel) EML-Kawasaki, 3. Janssen/Geurts van Kessel (Schayk) EML-JUmbo, 4. Smit/ Van der Bijl (Markelo) EML-Hon- da, 5. Van Heugten/Willems (Wou denberg) EML-Folan, 6. Van Gogh/S.Hurkmans (Schijndel) EML-Jumbo. Tweede manche: 1. Janssen, 2. Timmermans, 3. De Vries, 4. Schrijver/Van de Venne (Bergha- ren) EML-KTM, 5. Van Gogh, 6. Hermsen/Visser (Zetten) EML- Maico. Dagklassement: 1. Janssen 55, 2/ De Vries 55,3. Timmermans 54. Eindstand: 1. Van Gogh 311, 2. Tiftimermans 286,3. De Vries 271,4. Bens/Bij leveld (Reek) EML-Maico 227, 5. Janssen 222, 6. Van Gastel/ E.Hurkmans (Eindhoven) EML- KTM 193. Top spanning in formule 1 Gölz - FOTO DE STEM/BEN STEFFEN DUBLIN (Rtr) - Met de Westduitser Rolf Gölz kreeg de Ronde van Ierland voor het eerst een buitenlandse win naar. De drie voor gaande edities werden alle gewonnen door Sean Kelly. Uitslag vierde etappe: 1. An derson (Aus) 180 km in 5 uur, 9 minuten en 33 seconden, 2. Vermote (Bel), 3. Museeuw (Bel), 5. Gölz (Wdl) z.t., 6. Yates (Gbr) op 18 seconden, 7. Walsham (Gbr) 0.21. Uitslag vijfde en laatste etappe: 1. Peiper (Aus) 132 km in 3.13.06, 2. Poisson (Fra) op 0.08, 3. Yates (GBr), 4. Carlsen (Den), 5. Kimmage (Ier) allen zelfde tijd als Poisson, 6. Wegmüller (Zwi) op 2.43. Eindklassement: 1. Gölz (WD1) 26.16.18, 2. Elliott (Gbr) op 0.06, 3. Kelly (Ier) 0.15, 4. Van der Poel (Ned) 0.17, 5. Gayant (Fra) 0.34, 6. Earley (Ier) 1.06. De Zwitserse beroepswiel renner Tony Rominger heeft zaterdag de 222 lSlometer lange Ronde van Emilië ge wonnen. Uitslag: 1. Rominger (Zwi) 222 km in 5.00.49, 2. Fondriest (Ita) op 1.05, 3. Sörensen (Den), 4. Baronchelli (Ita), 5. Contini (Ita), 6. Corti (Ita), 7. Cassani (Ita), 8. Da vie (Ita), 9. Cimini (Ita), 10. Gianetti (Zwi) allen zelfde tijd als Fondriest. Nagenoeg in zijn ach tertuin heeft Nico Ver hoeven zondag de prof ronde van Tilburg gewon nen. De in Berkel-Enschot wonende Brabander ver sloeg na 100 kilometer zijn medevluchter Marc van Orsouw in de eindsprint. Uitslag: 1. Verhoeven (Ber kel-Enschot) 100 km in 2.11.10, 2. Van Orsouw (Oyen) z.t., 3. Appeldoorn (Zegge) op 16 seconden, 4. Maassen (Haelen), 5. Theo van de Velde (Rijsbergen), 6. Rëkers (Rijen), 7. Van Rijen (Hoe ven), 8. Kersten (Geldrop), 9. Alberts (Geleen) allen zelfde tijd als Appeldoorn, 10. Vlas saks (Bel) op 0.45. Jean-Paul van Poppel heeft zondag in Leiden een dernykoers gewon nen. Gerrie Knetemann werd tweede en Henk Lubberding derde. Het startgeld van de beroeps renners ging naar de ge handicaptenzorg. Uitslag dernykoers Leiden: 1. Van Poppel, 2. Knetemann, 3. Lubberding, 4. Stevenhaa- gen, 5. Peeters (Bel), 6. Nij- dam, 7. Broers, 8. Jac v.d.Poel, 9. Mackaay, 10. Kleinsman. Uitslagen koppeltijdrit profs/amateurs in Kerk- driel: 1. Schurer/Theus 58 km in 1.14.36, 2. Nijdam/ Goense 1.15.33, 3. Dernies (Bel)/Lagerwey 1.15.47, 4. Ja- kobs/Bok 1.55.55, 5. Sergeant (Bel)/Coorie 1.15.57. De 33-jarige Fransman behaalde zondag op het snikhete circuit van Jerez in de formule-l-race om de Grote Prijs van Spanje zijn zesde seizoenzege. Door de overwinning staat Prost met nog twee races op de kalender vijf pun ten voor op zijn team-maat Ayrton Senna, die dit seizoen al zeven keer de champagne ontkurkte. Het gevecht Prost-Senna houdt de formule 1 dit seizoen over eind. De turbo's van McLaren zijn veruit superieur. Het duo won dertien van de veertien races. Berger hield McLaren van de honderd procent af door in Monza op het thuiscircuit van Ferrari het overlijden van baas Enzo op gepaste wijze te herdenken. Ondanks zijn voorsprong (7- 6) in overwinningen staat Senna in de resterende twee races onder zware druk. Zijn achterstand in het klassement om de wereldtitel bedraagt met aftrek vijf punten (84-79). Om dat slechts elf van de zestien wedstrijden meetellen, kan de 29-jarige Braziliaan bij een overwinning op 30 oktober in Japan in de voorlaatste race de wereldtitel veroveren. Die mo gelijkheid is ontstaan door het gebrek aan puntenaftrek van Prost. De Fransman is gezien zijn prestatiecurve (zes over winningen, zes tweede plaatsen plus een uitvaller) slechts ge baat bij overwinningen. En die leveren hem slechts (extra) drie WK-punten op. Ook die van zondag in Jerez, waar Senna's vierde plaats evenveel punten opbracht en de marge tussen beide rivalen intact hield. Stalbaas Ron Dennis houdt zich afzijdig in het tweege vecht. McLaren is zeker van de wereldtitel voor merken en de individuele eindzege. Prost staat voor de deur van zijn derde wereldtitel, Senna voor zijn eerste. Beiden gunnen elk aar de titel niet. Het is een strijd tussen ervaring (Prost) en (over)moed (Senna). De in Monte Carlo gehuisveste Bra ziliaan waande zich na de overwinning in Francor- champs in de Grote Prijs van België zeker van de titel, gaf een klein feestje voor een dikke honderd genodigden en gaf daarna in zijn woonplaats door een onverantwoorde inhaal- moeuvre de 'zekere' wereldtitel uit handen. Prost, die in, Jerez zijn 34ste overwinning in zijn carrière vierde, is een sluwe baas. Met listige uitspraken voerde hij de rivaliteit met Senna op. De Zuidamerikaan voelde zich gepakt en wilde tot iedere prijs zijn superioriteit op het circuit bewijzen. Die prijs lag hoog. Te hoog, want Prost zegevierde vorige week in Es- toril en zondag in Jerez, terwijl Senna niet verder kwam dan de zesde en vierde plaats. Nog heeft hij aantrekkelijke kansen op de wereldtitel. Al wordt de druk met de race groter. Prost liet in Jerez voor slechts 25.000 toeschouwers een uitstekende indruk achter. Achter Senna gestart, passeerde hij zijn stal- genoot in de eerste bocht en reed hij van start naar finish naar de overwinning. Zelfs tij dens de bandenwissel behield hij de koppositie. Senna was veel minder op dre op het bochtige circuit in A.idalusië. De Brit Mansell en de Italiaan Nannini draaiden hun zuigmo- Alain Prost laat de champagne spuiten na zijn overwinning in Jerez. - FOTO AP toren sneller door de vele cur ves en werden respectievelijk tweede en derde. Uitslag: 1. Prost (Fra) McLaren 303.696 km. in 1.48.43,851 (gem. snel heid 167.586 km/uur), 2. Mansell (GBr) Williams op 26,232, 3. Nan nini (Ita) Benetton op 35,446, 4. Senna (Bra) McLaren op 46,710, 5. Patrese (Ita) Williams op 47,430, 6. Berger (Oos) Ferrari op 51,813, 7. Gugelmin (Bra) March op 1.15,964, 8. Piquet (Bra) Lotus op 1.17,309, 9. Boutsen (Bel) Benetton op 1.17,965, 10. Caffi (Ita) Dallara op één ronde. Stand WK na 14 van de 16 races (zonder aftrek): 1. Prost 90 punten, 2. Senna 79,3. Berger 38,4. Boutsen 25, 5. Alboreto (Ita) 14, 6. Piquet 16, 7. Warwick (GBr) 15,8. Capelli (Ita) 14,9. Nannini 13,10. Mansell 12. Door Rob van Deursen ANTWERPEN - Vaak zou Stan Tourné het van ellende wel uit willen schreeuwen. De Belgische prof, in de Zesdaagse van Antwerpen gekoppeld aan Etienne de Wilde, loopt sinds het we reldkampioenschap op de baan in Gent eind augustus met de zwarte Piet rond, maar zelf beweert hij van niks te weten. De 32-jarige coureur uit Wille broek eindigde in de stayers-fi nale als tweede achter Danny Clark, maar moest zijn zilveren medaille weer inleveren, omdat de dopingcontrole voor hem positief uitviel. Volgens Tourné werden er ernstige fouten gemaakt, die door de wielerofficials in zijn land met de mantel der liefde bedekt worden. „Wat iedereen ook zegt, ik weet van mezelf dat ik niet positief was", aldus Tourné, die nog steeds hevig geëmotioneerd kan raken als het onderwerp 'Gent' ter sprake komt. „Het is toch van de gekke, dat ik nu begin oktober niet weet welk verboden product ik eventueel gebruikt zou hebben. Ik ben zelf op onderzoek uitge gaan, maar iedereen zwijgt als het graf. De doktoren verschui len zich achter hun beroepsge heim en de Belgische wieler bond onderneemt niets voor mij. Ik mag het kennelijk niet weten, terwijl ik wel aan de schandpaal genageld ben. Bij de contra-expertise was nie mand aanwezig, die mijn be langen kon behartigen. Dat druist tegen de regels in. En daarnaast, de pers wist eerder dan ik dat ik positief was ver klaard. Dat vind ik helemaal te zot". Tourné heeft de afgelopen weken overwogen een proces aan te spannen tegen de inter nationale wielerbond (UCI). Op aanraden van zijn advocaat Crucke zag hij daar echter vanaf. „Puur qua geschreven regle menten zag hij het wel zitten, maar als kenner van de wieler sport en wat daar om heen hangt, heeft hij het me afgera den. Zo'n procedure vergt twee, drie jaar met alle financiële of fers van dien. En tegen wie moet ik gaan procederen? Te gen de UCI? Dat kan wel, maar dan verlies ik direct mijn licen tie. De UCI verbiedt licentie houders om tegen die bond ge rechtelijke'stappen te onderne men op straffe van het intrek ken van je vergunning. Dus dat zou betekenen dat ik gelijk ook een zaak tegen de UCI zou moeten beginnen om mijn li centie te kunnen behouden. Hieruit blijkt dat alleen cou reurs fouten kunnen maken en dat de officials zich tevoren in dekken". Met stijgende belangstelling volgde Stan Tourné de laatste weken de ontwikkelingen in Seoul bij de Olympische Spelen en dan vooral de doping-affai- res. „Ik ben echt geen engel, maar wat daar gebeurde, spant de kroon. Daarvan heb ik in veertien dagen meer geleerd dan in de tien jaar dat ik prof ben. Ik las dat op tien hormo nale stoffen er zeven niet val len op te sporen. Daar sta je dan als onnozel coureurke. Die Ben Johnson spendeerde tien duizend dollar per maand aan zijn medische staf. Dat bete kent dat het niet langer een zaak is van 'pakken', maar van 'niet gepakt' worden. Heb je als sportman veel geld, haal je wat knappe doktoren bij elkaar en die mannen vinden wel iets voor je dat niet op te sporen valt. Titels kun je dus kopen". Met het voorgaande wil Stan Tourné niet aangeven dat hij voorstander is van het afschaf fen van de lijst met verboden middelen. „Nee, de controles daar ga ik mee akkoord, maar ze moeten wel waterdicht wor den uitgevoerd. En er moet meer begrip komen voor de problemen van de profcoureur. Na drie weken Tour de France zitten de vedetten er knap door heen. Twee weken rusten zou dan noodzakelijk zijn, maar de criteriums in Nederland bij voorbeeld laten dat niet toe. Er moet brood op de plank komen. Profs moeten middelen kunnen nemen om het lichaam niet over de rand te jagen". Op het hout van het Ant werpse Sportpaleis toont Stan Tourné zich in de 46ste Zes daagse een van de actiefsten. Zoals gistermiddag toen hij in een dernykoers de wereldkam pioen achter de grote motoren Danny Clark gedecideerd ach ter zich liet. „Ik moet me deze winter in de kijker rijden. Mijn sponsor heeft mij na die affaire in Gent mijn ontslag aan het eind van dit baanseizoen aan gezegd. Dus ik moet op zoek naar een andere. Al zal dat niet eenvoudig zijn. Voor mezelf weet ik voor meer dan honderd procent zeker dat ik zuiver op de graat was in Gent, maar die blaam van het positief bevon den zijn, raak ik niet meer kwijt. Ik kan namelijk niks be wijzen. Alle deuren blijven voor mij potdicht". Stand: 1. Danny Clark (Aus)/Roger Ilegems (Belg) 251 pnt, 2. Anthony Doyle (Eng)/Adriano Baffi (It) 203, 3. Stan Tourné (Belg)/Etienne de Wilde (Belg) 202,4. op 2 ronden Urs Freuler (Zwits)/Hans Rudorf Marki (Zwits) 165, 5. op 3 ronden Michel Vaarten (Belg)/Roman Hermann (Liech) 149, 9. op 7 ron den Peter Pieters (Ned)/Ad Wij- nands (Ned) 125, 12. op 10 ronden Michel Cornelisse (Ned)/Marco van der Hulst (Ned) 133. PALERMO (Rtr) - Na een paar weken vakantie, opgenor het veroveren van de open Amerikaanse tennistitel op hing Meadow, heeft Wilander de draad van winnen weer] woon opgepikt. Dit keer sloeg de Zweedse nummer een vj wereld een kleine vis aan de haak, het Grand Prix-tei nooitje in de Siciliaanse stad Palermo. In eindstrijd had Wilander opvallend veel problemen metj landgenoot Kent Carlsson: 6-1,3-6,6-4. Uitslagen: enkelspel, halve finales: Wilander (Zwe)-Perez-l, (Arg) 6-2, 6-2, Carlsson (Zwe)-Muster (Oos)7-6, 7-5; finale: Wila Carlsson 6-1,3-6,6-4. John McEnroe heeft de halve finales van het tennistoernooi jJ Francisco bereikt. De als derde geplaatste Amerikaan versloeg! landgenoot Tim Wilkinson in drie sets2-6,6-2,6-2. Uitslagen kwartfinales: Kriek (VStl-Curren (VSt) 1-6,6-4,6-2, vl (ZAf)-Annacone (VSt) 6-4,6-4, McEnroe (VSt)-Wilkinson (VSt):1 2,6-2, Chang (VSt)-Pernfors (Zwe) 6-4,6-0. AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam 2000, uitkomend it| hoogste ijshockey-afdeling van Nederland, heeft de Tsje: slowaak Vladimir Macholda gecontracteerd. De 32-jarige verdediger speelde 62 keer voor het natk team van zijn land, dat in deze sport mede toonaangevend] de wereld. LEEUWARDEN (ANP) - Eric Huizebosch heeft zaterdag I skeelertocht over tweehonderd kilometer in Friesland ge»" nen. De rolschaatser uit Gramsbergen zegevierde in de t editie van deze race in 6 uur 49 minuten en 01 seconden. In de eindsprint verwees hij Berend Visser uit Broek: woude naar de tweede plaats. Derde werd Ellard Tuik uitl| lenhove op 1 minuut en 33 seconden. VALKENSWAARD (ANP) - Het Nederlands damesvoetl tal heeft in Valkenswaard de kwalificatie-wedstrijd voor toernooi om het Europees kampioenschap tegen Zweden wonnen, 1-0. Het doelpunt werd een minuut voor het einde gemaakt ilk „_TTT „on H, Majoke de Bakker. Oranje speelt nu in de kwartfinale te jEOUL - JJe spelen van u Noorwegen. De eindronde wordt volgend jaar in Nederland gn de geschiedenis in gaai De laatste groepswedstrijd in Valkenswaard Was zater J„„l.j..,,, slechts van statistische waarde. Beide landen hadden ®)ing alS een SCnaaUW o\ reeds bij de laatste acht geschaard. NEDERLAND-ZWEDEN 1-0 (0-0). 89. De Bakker 1-0. Scheids re) Kesseler (Lux), toeschouwers: 800. NEDERLAND: Koks: Miltenburg, F. Timisela, Smit en Van Erp;I misela, Wiegman, De Winter en De Bakker; Vestjens en Leen Bulgaarse en Hongaarse gewi (Zwart). Eindstand: Nederland 4-7, Zweden 4-4, Ierland 4-1. tan onze speciale verslaggever ;OUL - De vorige keer dat „jffi Graf en Gabriela Sa- tini elkaar troffen, in de nale van de U.S. Open, nd er meer dan een mil- ,n gulden op het spel. Za- dag in Seoul was er al en de glorie en iets, waar oor een nieuwe naam be- lCht moest worden: het [per-Grand Slam. oor de motivatie maakte het ets uit. Steffi Graf was net zo genaakbaar als bij armere belegenheden en greep met 6-3, 3 ook het Olympisch goud. Ik heb het bereikt. Hierna 'n eigenlijk niets meer ko en. Ik denk niet dat veel ensen me dit zullen nadoen", aliseerde zij zich in het pers- mertje, waar het zo benauwd js dat zij bijna bezwijmde; ATHENE (ANP) - De Nederlandse atleet Ron Theunisse - T terdag als tweede geëindigd in de 256 kilometer lange loop r het volse^ mi Sparta naar Athene. werden m net volgens een 111+ rioo+r<ioiiiv> Viod \rr\r\T da lrlocoiolra jende laboratorium tien spor- ers op dopinggebruik betrapt, laar zonder twijfel liepen er Seoul aanzienlijk meer iportleiden rond, die hadden gepakt'. Zij bleven echter bui- De Amerikaanse autocoureur Al B ten schot. Of het Internationaal De 35-jarige atleet uit Castricum had voor de klassieke lo die op vrijdagochtend om 08.00 uur van start ging, 25 uur ei minuten nodig. Hij had een achterstand van ongeveer een: op de winnaar, de Zweed Rune Larsson. COLUMBUS (Reuter) bert is in het weekeinde om het leven gekomen bij een ong*oiympisch met zijn tweemotorig vliegtuig. Hij was de enige inzittende. De 41-jarige Holbert won drie keer de 24-uursrace van Mans. In de Verenigde Staten was hij recordhouder met overwinningen in de IMSA Grand Touring. HELMOND (ANP) - De 19-jarige atleet Johan van Lieshou:^^^ter op dopmpebmi^k Helmond heeft zondag in zijn woonplaats het Nederl» ^fexw^tise werd vrii eesnro jeugdrecord speerwerpen op 75,20 meter gebracht. e?Pertlse werd vrijgespro SALT LAKE CITY (ANP) - De geplande pogingen van Maastrichtse beroepswielrenner Fred Rompelberg om heti reldsnelheidsrecord aan te vallen, werden in-het weekeinde gelast in verband met de weersomstandigheden. Rompelberg zou proberen op de zoutvlakte van Bonneville de staat Utah gedurende één mijl harder te fietsen dan 2451 lometer en 77 meter per uur. Dat record staat sinds juli 198! naam van de Amerikaan John Howard. Set valt aan te nemen dat 'hristie een beter maskerings- middel heeft gebruikt dan Johnson. Bedrog via 'drog', het TILBURG (ANP) - Het wielercomité Tilburg heeft zich woede van Hennie Kuiper op de hals gehaald. De 39-j; oud-Olympische en -wereldkampioen werd voor gekondigd als het stralende middelpunt van een groot scheidsfeest van het Nederlandse wielerpubliek. De renner in kwestie wist van niets en ontstak in toorn toen er van hoorde. Kuiper: „Bij een valpartij ben ik geblesseerdi jn raakt. Ik kon helemaal niet in Tilburg rijden. Ik heb ook» een contract voor dat criterium getekend". Kuipers officiële afscheid is op 6 november in Oldenza: gebied waar hij als wielrenner opkwam. In de sluitingsl van Putte-Kapellen, toevallig zijn woonplaats, rijdt hij' gende week dinsdag zijn laatste wedstrijd op de weg. „Als mijn karkas daar tenminste nog fit voor krijg", aldus Kuip« zondag yan onze gpg^jg verslaggever een WASHINGTON (SID/AFP) - Ivan Lendl is in een ziekei in Washington geopereerd aan zijn rechterschouder. Dat zondag bekend gemaakt door een woordvoerder van de fin die de zakelijke belangen van de Tsjechoslowaak beheert. Verwacht wordt dat de 28-jarige Lendl, die vooral bij de Amerikaanse kampioenschappen hinder ondervond van blessure, over zes weken zijn rentree op de tennisbaan kani ken. MÜNCHEN (DPA/ANP) - De Nederlandse merrie Ai Skoatter, met Appie Bosscha in de sulky, heeft voor keer in een week veel geld verdiend in West-Duitsland. De 'Vliegende Hollander' werd in München tweede in de ruim 400.000 gulden gedoteerde 'Prijs der Besten'. Die kla ring was goed voor bijna 50.000 gulden. De winst was voor Deen Preben Kjaersgaard met zijn hengst Meadow Roland detw» Sli klas Derail een BEEK (ANP) - Eric van der Vleuten heeft zondag bij het cours hippique de Grote Prijs op zijn naam gebracht. I uit Mierlo bleef met Virta du Tatu ook in de tweede zonder fouten. Zijn tijd, 37,12, was beter dan die van de eens nog foutloze combinatie Albert Voorn-Raspoetin, Van der Vleuten schreef nog een concours tabel a op zijn nas De weer in de wedstrijdsport teruggekeerde Johan Heinsl haalde eveneens een overwinning. Met Eliott Ness won hij progressief springconcours voor Piet Raymakers. BLIJHAM (ANP) - Henk Steman heeft zondag in Blij ham1 Nederlandse titel speedway na enig vallen en opstaan mets1 ces geprolongeerd. De 40-jarige coureur uit Honselersijk kreeg zijn afscheidt deau, hij stopt ermee, echter niet zomaar. Voor het begin' de strijd in Blijham deelde hij met Rene Elzinga (Zenderen! Robert-Jan Munnecom (Vleuten) de eerste plaats. Tot laatste race bleef het drietal op een gelijk puntenaantal. slotwedstrijd diende dus de beslissing te vallen. In de voor! ste ronde viel die inderdaad, letterlijk en figuurlijk. Ste_. kwam ten val door een handeling van Munnecom, die daar" werd gediskwalificeerd. Volgens de reglementen telt da" volgorde bij voorlaatste doorgang. Steman lag daarin vo® waardoor hij met een punt voorsprong de titel prolongeerde Kan onze speciale verslaggevers ie Canadese sprinter hun me luis, omdat zij uit een pot me ien gesnoept. Volgens velen vormden zij het Comité vond het voorbeeld Johnson' met het welletjes. Hoe anders is het te verkla ren dat de Britse sprinter Lin- !ord Christie, die na Johnsons diskwalificatie zilver won op ken? De Brit kreeg te horen dat de hoeveelheid van de aange troffen verboden stof te gering was om hem te straffen. ial,l 1 SEOUL - China mag min er dominant geweest zijn het Olympisch tafelten nistoernooi dan verwacht, bleef een Aziatische on deronsje. Zuidkorea was de aanvoerder van de paleisre volutie en slaagde bijna in de machtsgreep. Aan de streep bedroeg het verschil tussen beide rivalen slechts én zilveren medaille. VEVOLG VOORPAGINA Bij kens het interview in de T son geen enkel wantrouwer lechts één lid is van de uitge de spinter er op na houdt. •Jhj is als een vader voor mij. ih] behandelt me als zijn zoon. ik kom bij hem thuis. Ik ver trouwde hem". Het Westduitse weekblad btern heeft Johnson 500.000 uollar geboden voor zijn exclu- 111 c,eve verhaal. „Eerst werd mij ».en bedrag van 250.000 dollar a gtzegd' Dat heb ik afgewe- vfï'Jk vertel mijn verhaal aan net Canadese volk via de Cana- HiS. media. Vervolgens ver dubbelden ze het bedrag, ik Weigerde opnieuw". ..óndanks zijn levenslange uitsluiting door de Canadese atiehekautoriteiten, wil John- ,°n opnieuw voor zijn vader- r™ iepen. Zelfs heeft hij de P niet opgegeven over vier Int) Olympische Spelen Barcelona aan de start te Verschijnen. rrx^k.ymd het belazerd dat de eaaille mij werd afgenomen, 'r v,ar er 's meer in de wereld", 'onnnson zegt in de Sun de F;m van de gebeurtenissen in *oui - voor en na de finale - ze malen te hebben terug ..In' Stan Tourné: op zoek naar andere sponsor. FOTO OE STEM/BEN STEFFEN

de Stem | 1988 | | pagina 16