06-11 1Het alarmnummer voor deze regio! PvdA hekelt inkomensbeleid kabinet MINDER SNEL UITKERINGEN VOOR ARBEIDSONGESCHIKTHEID Prins Claus doopt Prins Claus Seksuologische hulp van huisartsen laat te wensen over I )ere|ya BINNENLAND ALARM atkundig teem jetunie Overvol busje Grote schoonmaak Niersteen vergruizer besmet DE STEM BINNENLAND ZATERDAG 1 OKTOBER 1988 DE STEM COMMENTAAR DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris De Graaf (Sociale Zaken) wil met werkgevers en werkne mers praten over beperking van de toekenning van uitkeringen wegens arbeidsongeschiktheid. Maatregelen Lubbers: vrees VVD over plan niet terecht STUDIO MODEl 2000 NIEUWSOVERZICHT Brinkman bij uitreiking P.C. Hooft-prijs FOTOANP Steeds meer werkende moeders Minister Van den Broek naar Iran CDA vraagt Van der Linden terug in Kamer Eind1990 kan heel Nederland 06-11 bellen. 06-11 Is niet gratis. Sedert februaril988 kon in deze regio behalve 06-11 ook 0011 nog gedraaid worden, als u dringend de hulp nodig had van politie, brandweer of ambulance. Dat is met ingang van oktober1988 veranderd; 0011 is per die datum komen te vervallen. U kunt dus nu alleen nog maar gebruik maken van 06-11. Voor politie, brandweer of ambulance. Maaralleen in zeer spoedeisende gevallen. Dus als tijdwinst levens kan redden, misdaad direct kan helpen bestrijden A! Q Ei i{E QEPn/lIHE TE IT en branden kan helpen bedwingen. MLO ELiXE OEUUIvUE LLi T5 an doners °nt- nog ext^enkti3d gevolgen <>n enkele oed te ov#nken en te sprels' me* «de eht verstasivan heb- verziekte .erhoudin- ment is eentrteis over een kab»etscrisis. uleerde daar enige den al openlij k 0Pi ■dmde het dreigement herhalen. Kennelijk gisteren niet aan de jnbank te «en. De nad de premier genoeg am de WD te prikke en. Gisteren gunde hij n bedenktijd. )A (en Lubbers) is de ook zeer comfortabel, noodzakelijke beslis- kele dagen brengt de -operatie niet wezen- En tegelijkertijd weet WD zich nauwelijks 'isis kan permitteren immers het CDA een ngsonderwerp geven: et meewerken aan een aaibare gerondheids- tomst, zoals het CDA ogan kun je de verkie- rnen. Voorhoeve weet voelt voor het eerst weer eens wat het is CD A-juk door te moe sten de liberalen zeg- 'Dekker' doen. Als de al dat met de grootst nzin doen. Niet alleen iker' niet lust, maar ijk omdat de verhou- oalitie dan weer her- Df de WD weer terug 1 van willige bondge- DA is de vraag. De li- luist zo lekker brutaal ;en gezicht weer te la- iheid verslaaft. noet zich donderdag hebben beseft dat het oris en de draak (Lub- linge wending krijgt. T28 VERZICHT van de die de basis vor- n de Sovjet-staat: ITBUREAU Een 13 illend college van top- uit de corjnunisti- rtij, dat in vezen de litmaakt in Sovjet- igenlijk hetiagelijks Naast secEaris-ge- Michail Gsrbatsjov meest bekede leden orgaan predent An- omyko, prer.er Niko- zjkov, minster van andse Zake Eduard nadze en sgor Li- Het Pütbureau wekelijkse, besloten ringen. 'RAALCOMTE-Het jrmende orgaan van ;ij, en in theorie het aan dat de partij zaken emt tussen partij con- die om de vijf jaar gehouden. De 300 le- rden gerecruteerd uit al en plaatselijk par s', regering, leger, KGB ere belangrijke dien- Iet Centraal Comité t zijn gelederen de se- -generaal, de functie rbatsjov sinds maart deedt, en de leden van tbureau. 1RSTE SOVJET - Of- het hoogste wetge- ichaam, maar in wer- :id meestal weinig an een groep ja-knik- e de besluiten van de iding zonder weer kracht van wet geeft ierste Sovjet telt 1.500 afgevaardigden van jke sovjets, verdeeld ee kamers. Gorbatsjov Opperste Sovjet uit- met een derde, even leden tellende kamer, vergrote orgaan wil hij n laten kiezen die zich ie met de politiek bezig en mede daardoor als rter, kritischer volks- nwoordiging kunnen n. MUNISTISCHE PAB' e enig toegestane par- s de revolutie van 1917- rjov wil de bemoeienis partij met zaken van ss bestuur en (^taats- ding terugdringen, en beperken tot theorie- j en het uitstippelen beleid op de lange ter- orbatsjov heeft er ech- i misverstand over h' aan dat de communis* artij haar unieke posi- >ehouden, en dat poli* jpositie niet zal wor- ilereerd. UTRECHT - PvdA-voorzit ter Marjanne Sint heeft gis teravond een felle aanval gedaan op het inkomensbe leid van het kabinet Lub- l*rs- j fer opemng van de vergade- fing van de partijraad hekelde [ij het feit dat voor het zesde achtereenvolgende jaar men sen met een uitkering er niets bij krijgen. De rechtvaardiging door het kabinet van deze hernieuwde bevriezing met een verwijzing naar de werkgelegenheid wees Sint van de hand. „Het venijn van deze redenering zit vooral in de gevolgen voor de mensen met de laagste uitkeringen, on der wie velen met alleen AOW." Sint rekende voor dat de koopkracht van alleen staande AOW-ers terug is op het niveau van 1975, nog los van allerlei maatregelen als de medicijnenknaak, het verwijs- geeltje, hogere gemeentelijke belastingen en duurder open baar vervoer. Sint: „De armoede is terug in Nederland. De mensen die zwoegden in de jaren '50, de ja ren van wederopbouw en ge leide loonpolitiek, die de basis legden voor onze welvaart, de len daar nu niet in mee. Dat is de rechtvaardigheid op zijn kop. Er is echter een eenvou dige en rechtvaardige oplos sing: pas de koppeling toe. Dat is geen gunst, maar een kwestie van rechtvaardigheid en soli dariteit." Over de positie van het kabi- net-Lubbers zei Sint, voort gaande in de busparabel die WD-fractieleider Voorhoeve vorige week zaterdag bezigde, dat als het erop aan komt, de WD geen enkele invloed op de koers van het kabinet heeft. „Het CDA zit aan het stuur. De WD kan niet eens remmen en bijsturen, alleen maar aan de handrem trekken, als de sloot kant te dichtbij komt." Overigens stelde Sint dat het tijd wordt dat in de bus een ta chograaf wordt ingebouwd. „Lubbers is zo oververmoeid geraakt, dat er, als hij nog lan ger aan het stuur blijft, nog meer ongelukken gebeuren." Marjanne Sint, voorzitter van de PvdA. - fotoanp Strenger WAO/AAW beleid EMMELOORD (ANP) - De politie heeft vrijdag op de A-50 van Lem mer naar Emmeloord een Mercedesbusje aangehouden dat bijna zeven maal was volge laden met het maxi maal toelaatbare laad- gewicht. In plaats van de 430 kilo gram die volgens het ken tekenbewijs maximaal mogen worden vervoerd had de 18-jarige bestuur der uit Appelscha zijn 'vrachtwagentje' volgela den met bijna 3.000 kilo materialen voor een so ciale werkplaats in Em meloord. Volgens de politie heeft de bestuurder vaker over- beladen transportdiensten verzorgd. „Hoewel de be stuurder uit voorzorg zwaardere veren onder zijn vrachtwagentje had geplaatst, spant de bijna 2.500 kilogram overbela- ding toch wel de kroon. Een dergelijk verkeersge vaarlij k gedrag kunnen wij niet tolereren", aldus een woordvoerder van de politie. De bestuurder heeft een proces verbaal gekregen en moest ter plaatse het teveel aan goederen uitladen. Op Schiphol doopt prins Claus de nieuwe Boeing 747 van Martinair. De komende vijf maanden is de nieuwe Boeing door de Spaanse luchtvaart-maatschappij Qantas gehuurd. Gedurende de wintermaanden wordt de machine gebruikt voor goederenvervoer. - fotoanp DE RUSSISCHE leider Michaïl Gorbatsjov heeft grote schoon maak gehouden. Met een gewaagde en verrassende politieke manoeuvre, die enige trekjes vertoont van een heuse coup, heeft Gorbatsjov zich 'ontdaan van de prominente dwarsliggers in het Politbureau, het hoogste bestuurscollege in de Sovjetunie, en in het Centraal Comité, het toporgaan voor partijzaken. De nu ont- agen anti-perestrojka bonzen zijn niet de eerste de besten. Zij zijn de veteranen van de Russische revolutie met grote per soonlijke invloed in de nationale, regionale en plaatselijke partij kaders. Zij zijn ook de mensen die hun beste papieren verdien den in hun stalinistische verleden en toen het brevet verwierven voor een glanrijke carrière. Zij worden nu niet alleen gezien als een fossiele, falende en dogmatische oude garde, verantwoorde lijk voor het economische en politieke failliet van de Sovjetunie, maar ook als de apparatsjiks die de snelle opkomst van het nieu we, welvarende Rusland van Gorbatsjov willen verhinderen. Wat Gorbatsjov begin 1986 - toen hij na veel politiek gehakke tak geen lengte kreeg zijn Politbureau drastisch te vernieuwen - "iet lukte, lukte hem nu wel. Dat duidt erop dat zijn machtsbasis steviger is geworden en dat zijn tactisch inzicht hem heeft gehol pen zijn vernieuwingsstrategie op het gepaste moment nieuw elan te geven. Dat is moedig en knap. Het is tevens een demonstratie van Gorbatsjovs politieke durf, timing, inzicht en taaiheid. Gorbatsjov trof als nieuwe partijleider in 1985 een nucleaire su permogendheid aan, die in het midden van het vorige decennium 111 de greep geraakte van een morele, sociale en economische slagnatie. Interne en externe onbeweeglijkheid was het vignet ge worden waaronder de nazaten van de oktober-revolutie hun da- Qen doorbrachten. Er moest veel tegelijk gebeuren. Naar binnen en buiten moes ten risico's worden genomen. Voor een samenleving waarin het Pit de weg gaan van risico tientallen jaren lang een voorwaarde totoverleven was, werd geëist op korte termijn mensen te leveren die flexibel, ondernemend en creatief zijn. Gorbatsjov toonde zich de nieuwe Russische 'durfal'. Hij durfde zich terug te trekken uit Afghanistan en hij durfde zijn SS- 2(1 te laten vernietigen. Hij durfde bovendien onaantastbaar Steachte partijbonzen het politieke bos in te sturen en hij durfde PP straat in discussie te gaan met landgenoten die geen droog P'ood te eten hebben. Zijn strategie is er nu op gericht de Sovjetunie met behoud van suprematie van de communistische deel te laten hebben aan pp technologische en sociale vanderingen die zich in de geïndus- "raliseerde wereld voltrekken. Bij dat proces wil hij met grote per soonlijke inbreng de bèsluitvormende macht zijn. Gorbatsjov wil °e persoonlijke macht van de leider, die onder Breznjev en Tsjer- jtenko was uitgehold, terug. Die heeft hij gisteren snel en handig wuggepakt. Niet om leiding te geven aan een onderdrukkings- "techine (zoals onder Stalin), maar om meer vaart te kunnen ge- 'Pnaan het veranderingsproces in Rusland. De jonge, kundige, energieke en zelfverzekerde Gorbatsjov PPeft sinds 1985 de belangstelling voor de persoon van de Sovjet- teder, de vozjd, weer tot leven gewekt. Hij heeft bovendien de "Pop op radicale hervorming en verandering gewekt. Gorbatsjov heeft met zijn perestojka en glasnost een nieuwe 'Panier bedacht om de crisis in Rusland op te lossen. Hij heeft ge- tijd en genoeg mogelijkheden om in de wereldgeschiedenis Pan echte plaats te veroveren. Maar alle veranderingen die tot op "Wen hebben plaatsgevonden zijn nog omkeerbaar. De Russen zelf willen voorlopig maar een paar dingen: een be- F 'even, meer welstand en meer vrijheden. Meer vrijheden heb- jten zij onder Gorbatsjov mondjesmaat gekregen. Zijn dramati ze ingrepen van deze week kunnen enkele obstakels wegne- Pten om de andere doelen te bereiken. Gorbatsjovs hervormingen zullen nog veel spanningen opleve- Z Daarom blijft de nabije toekomst, hoe hoopvol ook, onvoor- ROTTERDAM (ANP) - De kwaliteit van de seksuologische hulpverlening door huisartsen laat te wensen over. Ruim de helft (57 procent) van de huisartsen weet deze klachten niet goed te behandelen. Ze hebben te weinig tijd, het ontbreekt ze aan de benodigde kennis en vaardigheden terwijl ook hun persoonlijke instelling de hulpverlening kan bemoei lijken. Dat blijkt uit een onderzoek onder 137 huisartsen dat is ver richt in opdracht van het NIS- SO, het Nederlands Instituut voor Sociaal Sexuologisch On derzoek. De seksuoloog prof.dr. J. Frenken, een van de onder zoekers, presenteerde de on derzoeksresultaten vrijdag in Rotterdam op een symposium over seksualiteit en hulpverle ning. De Nederlandse huisartsen krijgen jaarlijks ongeveer 400.000 hulpvragen over sek suele problemen aangeboden. Drie maal zoveel vrouwen als mannen komen met deze klachten bij de huisarts. De meest voorkomende klachten op het spreekuur zijn: geen zin in seks (mannen en vrouwen), impotentie, conflicten tussen de UTRECHT (ANP) - Een van de drie mobiele niersteen- vergruiizers in Nederland is begin dit jaar kort na het in gebruik nemen ervan be smet met een bacterie (pseudomonas aeruginosa) die ontstekingen in de huid, urineweginfecties en oor ontsteking kan veroorza ken. De vergruizer, die maanden besmet is geweest, rouleerde in die tijd langs achttien zieken huizen. In vijf van die ziekenhuizen is de bacteriestam geïsoleerd. De artsen-microbiologen van de betrokken ziekenhuizen mel den dit in het Nederlands Tijd schrift voor Geneeskunde. Dat heeft hij vrijdag hun samenwerkingsverband de Stichting van de Arbeid laten weten. partners over het verschil in seksuele behoefte en pijn bij de gemeenschap bij vrouwen. Van dit soort klachten wor den er gemiddeld een tot twee per week bij de 6.000 Neder landse huisartsen aangeboden. Van de problemen heeft 80 pro cent een psychosociale achter grond. Het aantal lichamelijk bepaalde seksuele problemen is verhoudingsgewijs gering. Naast de circa 400.000 seksuele problemen worden er jaarlijks nog eens ongeveer een half miljoen vragen over seksuele voorlichting bij de huisarts aangekaart, grotendeels door jonge mensen. De gemiddelde huisarts be steedt tussen de vijf en vijftien minuten aan een seksuele klacht en slechts vier van de tien patiënten in kwestie wordt gevraagd nog een keer te ko men. Gezien de meestal psychi sche aard van de problemen is dat weinig, meent prof. Fren ken. Een op de klacht gericht methodisch onderzoek wordt in twee derde van de gevallen achterwege gelaten terwijl een derde van de huisartsen geen onderzoek verricht om een li chamelijke oorzaak uit te slui ten. Bij seksuele problemen met een psychische achtergrond worden er teveel medicijnen voorgeschreven. Bijna een vijfde van de huisartsen onder scheidt zich positief: die beste den wel meer tijd aan de pa tiënt, onderzoeken de klacht methodisch, schrijven minder medicijnen voor en verwijzen doelmatiger. De huisartsen meldden ook zelf vaak (27 procent) of af en toe (54 procent) een tekort te ervaren in hun seksuologische kennis. Ruim een derde weet niet hoe hij een lichamelijk on derzoek moet uitvoeren bij een seksuele klacht. Ook schort het bij de helft aan gespreksvaar digheid en behandelingsmetho den. De helft van de artsen zei dat de seksuele hulpverlening er in schiet wegens tijdgebrek. WAO en de AAW dekken nu alle invaliditeitsrisico's. Werk gevers hebben de afgelopen tijd juist gepleit om dit te beperken tot beroepsrisico's, en de risi co's bij bijvoorbeeld sporten en klussen er buiten te houden. De Graaf schrijft dat hij funda mentele wijzigingen in opzet en inrichting van WAO en AAW niet bij voorbaat uitsluit, zij het na deze kabinetsperiode. Op korte termijn wil hij in het najaarsoverleg met werk gevers en werknemers praten over twee maatregelen die het verwisselen van werk voor een uitkering moeten beperken. Aanleiding voor De Graafs beroep op sociale partners om de discussie op gang te brengen is het nog steeds groeiende aantal mensen met een WAO- of AAW-uitkering. Ondanks aanpassingen in de wetten zal hun aantal dit jaar oplopen tot achthonderdduizend, terwijl ambtenaren van Sociale Zaken in berekeningen die bij De Graafs brief zijn gevoegd over schrijding van het miljoen in 2010 niet uitsluiten. „Een ont wikkeling waarin het kabinet niet kan en mag berusten", al dus De Graaf. In het najaarsoverleg wil hij met sociale partners praten over maatregelen die er op korte termijn toe moeten leiden dat minder werkenden in de WAO of de AAW terechtko men. De Graaf wil bedrijfstak ken of ondernemingen die een bovenmatige dan wel een min der dan gemiddelde uitstroom van arbeidsongeschikten heb ben meer, respectievelijk min der premie laten betalen. Daarnaast denkt hij aan het afschaffen van de laagste klasse van arbeidsongeschikt heid in de WAO en de AAW. Daarmee wordt de drempel om in de regeling te komen ver hoogd en een grotere financiële verantwoordelijkheid bij de werknemer gelegd, zo schrijft hij. De Graaf geeft in zijn brief toe dat de maatregelen die het beroep op WAO en AAW moe ten beperken, in het kader van de stelselherziening van de so ciale zekerheid, niet de beoogde resultaten zullen opleveren. Ondanks het schrappen van de werkloosheidscomponent in de regelingen (wat betekent dat een arbeidsongeschikte voor het deel dat hij of zij kan wer ken een veel lagere NWW-uit- kering krijgt) komen er dit jaar vijfduizend personen meer bij dan voorspeld. Het effect op termijn valt eveneens tegen, is de verwachting. Daar komt bij dat de ont wikkelingen in de bevolkings opbouw (bij gelijkblijvende kansen op invaliditeit) tot ge volg zullen hebben dat er meer WAO-ers en AAW-ers komen. Ook de waarschijnlijke verlen ging van de uitkeringsduur zal zorgen voor toenemende om vang van het beroep op de re gelingen. De Graaf schrijft dat meer nog dan uit economisch oog punt, deze ontwikkeling uit so ciale overwegingen onaan vaardbaar is. Het mag volgens hem niet zo zijn dat, terwijl te rugdringing van de werkloos heid hoofddoelstelling is van het kabinetsbeleid, tegelijker tijd het aantal arbeidsonge schikten voortdurend groeit. Uit De Graafs brief en het bijgevoegde cijfermateriaal blijkt dat terugdringing tot maatschappelijk aanvaardbare omvang van het probleem een verdergaande aanpak vergt dan de twee voorgestelde korte-termijnmaatregelen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Premier Lub bers deelt de angst niet van de WD-fractie in de Tweede Kamer voor een te snelle invoering van het plan-Dekker voor de ge zondheidszorg, maar heeft wel begrip voor de liberale aarzelingen. „De invoering verloopt in fasen en zal zorgvuldig zijn", aldus Lubbers. De premier zei de WD de extra tijd te willen gunnen die de liberalen don derdag zeiden nodig te hebben,. Lubbers was 'niet helemaal' verrast over de wending die het debat donderdag had genomen. Lubbers sloeg gisteren een opmerkelijk milde toon aan over het optreden van de WD. Hij had geen behoefte om het politieke machtswoord te her halen van staatssecretaris Dees (WD, Volksgezondheid). Die had donderdag met een poli tieke crisis gedreigd als de WD dinsdag niet instemt met de Dekker-plannen. Dan ver gadert de kamer opnieuw. (ADVERTENTIES) Mode voor iedereen zeer betaalbaar ook grote maten yGinnekenstraat 118 - Breda/ J JX i/ v? Dees of geen. De WD moet of een bittere pil slikken of een operatie riskeren die fatale gevolgen kan hebben. Misschien komt Joris Voorhoeve nog met wat wonderolie op de proppen, maar of die echt helpt Dees is niet van plan om zijn partijgenoten hun zin te geven. Ais het aan hem ligt betekent WD Volks Verzekering Dees. Dees legt het er wel dick op. Hij is niet van plan de volksge zondheid te laten verzieken. De WD mag kiezen: of Wisse Dekker of een wisse dood voor het kabinet. In de Sovjetunie worden politieke problemen simpeler op gelost. Tegenstanders van de voorgestelde lijn worden aan de kant geschoven. Glasnost zonder lastpost. Andrej Gromyko was de laatste van de oude garde die nog iets in de melk te brokkelen leek te hebben. Maar hij is nu ook uit het politbureau verdwenen. Waarschijnlijk knarsetandend: Grom-yko. In dat politbureau zaten nog een paar door Gorbatsjov on gewenste elementen. In de Russisische wandelgangen werd het daarom ook wel poliepbureau genoemd. Die poliepen zijn nu verwijderd. Gorba kan weer ongehinderd spreken. Michaïl heeft de afgelopen dagen grote schoonmaak gehouden. De crème de la Kremlin staat nu achter hem. Hij hoeft geen Rode Plein-vrees meer te hebben. MERJJN Minister Rinks). Brinkman feliciteert Rutger Kopland DEN HAAG (ANP) - Minister Brinkman (WVC) was erbij toen in het Letterkundig Museum in Den Haag de P.C. Hooft-prijs 1988 voor poëzie aan Rutger Kopland werd uitgereikt. Hef was voor het eerst dat de bewindsman zo'n gebeurtenis bijwoonde sinds deze letterkundige onderscheiding na tussenkomst van de minister geen officiële staatsprijs meer is. De eerste keer ging de prijs-nieuwe-stijl naar schrijver en columnist Hugo Brandt Corstius. Hij was eerder voorgedragen, maar Brinkman ging tegen het oordeel van de jury in en weigerde toekenning. De zaak werd hoog opgenomen door de letterkundigen en de politici. Brink man schafte tenslotte de staatsprijs af, droeg de verantwoorde lijkheid voor de toekenning over aan een onafhankelijke parti culiere stichting en verhoogde na aandrang vanuit de Tweede Kamer de prijs van vijftien- tot 25.000 gulden. DEN HAAG (ANP) - Steeds meer vrouwen met jonge kinderen blijven werken. Van alle moeders met een kind onder de vier jaar heeft 27 procent een baan tegen 18 procent vijf jaar gele den. Het merendeel van deze moeders werkt in deeltijd, zo blijkt uit een onderzoek van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek onder 6000 vrouwen van 18-37 jaar. Nog steeds stoppen de meeste vrouwen met werken als hun eerste kind wordt geboren. Van de vrouwen die de afgelopen jaren een eerste kind kregen en voor de geboorte werkten stopte tweederde deel. Een derde deel ging minder uren wer ken en regelde kinderopvang vooral in eigen kring (partner, familie, buren en dergelijke). NEW YORK (ANP) - Minister Van den Broek van Buiten landse Zaken heeft een uitnodiging van zijn Iraanse collega, Ali Akbar Velayati, een bezoek aan Teheran te brengen, aan vaard. Het bezoek zal waarschijnlijk niet voor het begin van het volgend jaar plaatsvinden, zo werd van gezaghebbende zijde in New York meegedeeld. Beide ministers hebben in de wandelgangen van de Verenigde Naties voornamelijk de Golf oorlog besproken. Bilaterale problemen tussen Nederland en Iran zijn er niet. DEN HAAG - Het landelijk secretariaat van het CDA vraagt ex-staatssecretaris Van der Linden terug in de Tweede Kamer. Het verzoek gaat de deur uit zodra het huidige CDA-kamerlid mevrouw Kraaijeveld-Wouters officieel benoemd is tot burge meester van Hilversum. Die benoeming is een formaliteit om dat het Kabinet gisteren zoals verwacht Kraaijeveld-Wouters tot burgemeester van Hilversum heeft voorgedragen. „Binnenkort wordt de heer Van der Linden inderdaad ge vraagd om weer zitting te nemen in de CDA-Tweede Kamer fractie. Het is ons niet duidelijk of hij dat doet, omdat er bij hem nog twijfel is," aldus een woordvoerder van het landelijk secretariaat van het CDA in Den Haag. Van der Linden was gisteren niet voor commentaar bereikbaar. '1

de Stem | 1988 | | pagina 3