Die journalisten toch! Muizen in de motor *ptee ujut de Sc/taofécu ZEEUWSE BABBELS Omleiding Laatste gang PC KERKDIENSTEN RK KERKDIENSTEN PASTORIEDIENSTEN SISKA VAN RUSSELAAR }E STEM VAN ZEELAND 5 ZATERDAG 1 OKTOBER 1988 licitatieprocedure. ntprijs 17.000.- ntprijs 27.500.- ntprijs 10.000.- ntprijs 10.500.- ntprijs 12.000.- ntprijs 15.000.- ntprijs 15.000.- ntprijs 4.000.- ntprijs 2.500.- ntprijs 5.500.- 985 zilver 1983 Wit i onderhoud gratis onderhoud gratis. 1 Op z'n Belgisch DA KAN TAOR LEKKER GAON AFFESEREN VAT 69 Boomer hondje Op leeftijd Hontenisse toch op kaart T6 vakantiebijslag, 25 vak: een studiekostenregelin ïtvangt u een interne oplt aat de mogelijkheid tot hi xterne opleidingen. Boven binnen de functie ruin theden, alsook promotit geïnteresseerd in deze vee ie en voldoet u bovendiei 1de eisen, stuurt u dan sollicitatie binnen 10 dage stskantoor Randstad Uit t.a.v. de heer J.T. Neumeiei 4701EV Roosendaal, teer informatie kunt u be ole Voets (01650) 3 39 nctie afge dIo- oek naken :ie- randstad uitzendbureat vrijdag oopavond dag gesloten Eindredactie: Eugene Verstraeten en Rein van der Helm BIJ EEN brand wil iedere vrijwillige brandweer man zich zo snel mogelijk naar de kazerne spoeden. Toch zeker deze week in Kloosterzande, toen het brandalarm toch al niet te snel kwam. Toen de pie per ging, stapte een van de brandweerlieden fluks in zijn auto en stoof vol gas richting kazerne. Nu trekken vlammen ook de nodige belangstellenden. Een Belgische automobi list zag al van een eindje fikse rookwolken boven het hotel Van Leuven en reed, om de zaak goed te kunnen zien, met een slakkegangetje verder. Maar achter hem zat de haastige pompier, die he vig claxonerend uiteinde lijk toch de aandacht van de Belg wist te trekken. Die maakte de weg vrij en schoot, om niemand meer in de weg te zitten, de eer ste de beste oprit in. Om meteen getrakteerd te worden op luid sirenege- huil. Immers, het was de uitrit van de brandweer kazerne... Vijfduzend uizen staon d'r leeg deur eel Zeeland. Ik en die zelf nie geteld, 'k en da gelezen in de krant. Bezin Maorus etta d'overlest in Middelburg gezeed, en reket'r op dazze zukken dingen ammel eel sekuur weet. Daorom meugen z'alles tesaomen maor dik duzend uizen bou wen. Zouwen ze daor in de rippebliek Ontenisse nou rekenik mee ouwen? Want, jao ik kan da ne laoten ank zukken cijferkes zien, ik ent weer 's uit laoten zoeken deur mijn rekenmasien. Verstand enk'r nie van, ik leze kik gewoon watter staot en dan kom'k'r achter da tom ruim dertien'onderd uizen gaot. die moej verdelen in zijn tweejen: vijftug persent is sosijaol, en vijftug persent is dan asosijaol, da's dan klaore taol. Zeg nou zes'ondertsestug, 't steekt'r nie op e stik of tien en dan kan'k uit mijnen kop naorekenen of mijn masien 't goed toet, want ik vertrouw zukken dingers nogal nie te wijd, maor oe wast nou ook weer? Ik zijn mijnen draod kwijt. Ahjao, in dienen elft zijn d'uizen ook weer nie ammel gelijk da moej in zijn driejen doen ank 't teminsten goe bekijk en da za wel oor, da durf k ou wel op 'n briefken te geven, maor verdeeld over dertug gemeentes is da voor ieder zeven. Ontenisse ook en daor ist mij om begost vaneigen, kan tus eel komende jaor zeven diere, niev 'uizen krijgen. Gelijk verdeeld oer acht durpen, want zo eerluk zijn ze wel, is da nog geen uis per durp ank mij teminsten nietteveel mistel. Da kan taor in't Laontsjen lekker affeseren ank da zo bekijk: 't uitbraijingsplan mee iets meer as 'n alf uis gelijk. Ontenisse is nen groeikern, kijkt zelf maor op 't streekplan, zulle z'in Middelburg zeggen, allenug ge merkt'r niksken van. Kunnen ze in Hulst die parkeermeters tijdens de kermis niet tijdelijk ombouwen tot gokkasten? Subsidie vogelclubs: wie wil vogelen moet er maar voor willen betalen ook. Dat was een sneltreinonderzoek in de Tramstraat. Het patiëntenplatform is ziek. Muziekschool vindt de goede toon weer. Zouden die bergers nou ook gaan ruziemaken over wie de brand mag blussen? Als de grenzen verdwijnen, dan zijn er toch geen grensarbei ders meer? Ambtenaar van de burgerlijke stand is een onzeker bestaan, ze- te in Aardenburg. Aardenburgse raad: De wethouder mag niet trouwerf. Terneuzense ambtenaren zijn echte bestuurders. Smeerpijperij. Daar zijn sommige Belgen gek op. 1500 kilo kolen met de schop verwerken en dan nog praten over romantiek. Ho luchtmachtmensen die aan de Zeevaartschool studeren, le ren vliegvaren. Hessen wil lokale televisie. Dan weten wij al wie Pipo de Clown êaat spelen. Reanimatie: de kerk levend houden. ER ZIJN gemeenten die met geldelijke bijdragen de inwoners stimuleren een compostvat aan te schaffen. In Hulst is men nog niet zover. Wat raadslid W. de Brouwer betreft hoeft het voorlopig ook nog niet. „Ik zie het niet zitten", zei hij tijdens de raadsvergadering, „om iedereen een vat in hun tuinje te geven, naast dat andere vat (rolemmer, red.) waar ze al mee opge scheept zijn. Ik hou me bij VAT '69, dan weet ik ten minste wat ik heb". W. de Brouwer- .VAT'69. - foto de stem/cor j. de boer DE INVLOED van de televisie op de dierenwereld, vooral als het om huisdieren gaat, zal vroeg of laat nog wel eens on derwerp worden van een proefschrift. De student die op dat idee komt, heeft dan iets gevonden dat nog niet eerder wetenschappelijk werd be schreven, maar onmisken baar aanwezig is. Het ligt niet voor de hand te veronderstellen dat veel men sen na het zien van 'Skippy' een kangoeroe in huis hebben genomen. Evenmin zullen ze een dolfijn hebben aange schaft toen de tv-serie 'Flip per' werd uitgezonden, al mo gen dolfinariums zich sinds de zestiger jaren in een ver hoogde populariteit verheu gen. Bij Lassie lag dat anders. De slimme Amerikaanse tv- hond was er de oorzaak van dat vele van zijn soortgenoten een thuis vonden. En dat niet alleen. Ze mochten, nee móes ten, in korte tijd voor zoveel mogelijk nageslacht zorgen. Dat is het ras later lelijk op gebroken, want door opfok zagen nogal wat exemplaren met heup- en andere ziektes het levenslicht. Maar misver standen konden er niet ont staan: als je om een Lassie vroeg kreeg je in ieder geval een Schotse collie in huis. Minstens zo slim als Lassie is het hondje Boomer. Met vertederend snoetje viert het momenteel triomfen op de Nederlandse verrekijk. Het beestje is niet al te groot, een ideale huisgenoot dus. Dat moet het Zeeuws-Vlaamse gezin gedacht hebben dat een reis naar Limburg ondernam. Een fokker had er 'Boomer hondjes' te koop, inclusief stamboom en garantie. Al snel hadden ze een pup uitgezocht en keerden, na betaling van een aanzienlijk bedrag, huis waarts. Op aanraden van een ken nis besloten ze het hondje eens goed na te laten kijken door de plaatselijke dieren arts. 'We hebben een boomer hondje gekocht', vertelden ze trots toen ze de praktijk bin nenstapten. De dierenarts keek stomverbaasd. „Een boomerhondje? Dat ras be staat helemaal niet!" En al snel trok hij de conclusie: het was een kruising tussen een poedel en een schapedoes. Volgens ons is die fokker minstens zo slim als Lassie en Boomer tezamen. We zouden hem alleen niet in huis halen. EEN WISSELING van werk kring kan ertoe leiden dat mensen volledig vervreemden van de kringen waarin zij voorheen toefden. Zo ook het geval met burgemeester J. van Rest van Sas van Gent die, alweer een jaartje circu lerend in bestuurlijke krin gen, weinig meer op heeft met haar vroegere vakgenoten in de journalistiek. Die jongens en meisjes met gladde tongen en rappe pennen rommelen volgens de Sasse burger- vróuwe maar wat aan, zo bleek uit de uitspraken van deze notabele tijdens de afge lopen raadsvergadering. Sas van Gent was weer eens in het nieuws gekomen. Plannen om eventueel giftig kanaalslib te storten in de be- zinkvijvers van de voorma lige CSM-suikerfabriek brachten het college in beroe ring. „Waanzin," riep milieu wethouder Marquinie. Een mening, die gedeeld werd door de bewoners van de Witte Wijk. „Wij staan achter onze bewoners," benadrukte mevrouw Van Rest, Paniek in Sas, gegniffel in Terneuzen en een gedeputeerde Barbé, die deed alsof zijn neus bloedde. Het ballonnetje van Barbe om slib neer te gooien in de bezinkvijvers werd door slib plan-coördinator Boom van rijkswaterstaat vrij snel doorgeprikt. Geen slib in Sas en iedereen kon weer fris, nou ja in Sas, ademhalen. De storm is nu gaan liggen en mevrouw Van Rest keek donderdag nog eens terug op de woelige periode. Raadslid C. Barbé had dat ook gedaan en hij was niet blij. 'Over de ruggen van de burgers' was volgens hem een 'ordinaire strijd' gevoerd. Via 'loopgra- ventechnieken' was gepoogd elkaar 'letterlijk door het slib te trekken'. De burgemeester was dat niet met hem eens. Ze wenste zich te distantiëren van de manier waarop een en ander in de pers was geko men. „Want u weet toch hoe de pers te werk gaat? Ze wil liefst pittige uitspraken en geeft daar dan een bloemle- Burgemeester Van Rest: U weet toch hoe de pers te werk gaat?' - foto de stem/corj.de boer zing van. Soms zijn citaten uit zijn verband getrokken, soms ook niet", aldus de oud-hoofd redactrice van enkele land bouwbladen, waarvan je mag verwachten dat die weet hoe journalisten werken. Wij gaan er dit weekeinde eens lekker voor zitten: met de volledige jaargangen van de bladen 'Tuinderij' en 'Volle Grond' voor onze neus. Dat wordt smullen, met al die pit tige uitspraken die daarin dan te vinden moeten zijn. de automobilisten op gebruikelijke wijze attent vierden gemaakt op een alternatieve route. De eerste automobilist die de obsta kels op de weg naderde en het aandui dingsbord ontwaarde, stopte op tijd. Keek eventjes goed en heeft toen hoofdschud dend zijn wagen omgedraaid. - foto wim kooyman België, eertijds het stukje slechte weg tussen Nederland en Frankrijk, nu de race baan van Europa, blijft aan de verbetering van het nationale wegennet timmeren. Dat leidt wel eens tot ergernis, frustraties en verbazing bij weggebruikers. Zoals deze week in Stekene, waar noestige wegwer kers het wegdek hadden opengebroken en HET WOORD promotie heeft in de gemeente Hontenisse een magische klank. Dat de goede subsidie aan de peuterspeelzalen kan bijdra- gèn aan het promotiebeleid en stijging van het inwonertal, daar was burgemeester A. Kessen echter nog niet opge komen. „Jazeker", betoogde raadslid W. Gelderland deze week. „Ik heb gelezen over een welzij nsinstelling die in een plaats een kindercrèche oprichtte en plotseling namen veel mensen daar een kind". „Eh, eh, ja maar", reageerde de burgervader, een afwerend gebaar makend met zijn han den. „U moet niet naar mij kijken, want ik begin voor dat soort dingen al aardig op leef tijd te geraken...". 'czJ: ®NS stonden zij te pron- te voor de respectieve "wdeuren. Waren zij de Jots van hun eigenaars, en van afgunst voor min- tebedeelde buren die het met een brommertje moesten stellen. Wat zouden deze wrakken niet allemaal kunnen ver tellen. Over de wegen en streken, soms ver weg in Europa, die bij weer en wind werden bereden. Daarbij soms vertroeteld, een andere keer als pakezel of werkpaard gebruikt. Nu rest alleen nog de laatste gang van de schroothoop naar het eindstation: de gulzige ovens van het hoog- ovenbedrijf. Om dan weer te worden getransformeerd tot materiaal dat - mis schien - zijn weg naar de auto-industrie weer vindt. En dan begint het verhaal opnieuw. - foto wim kooyman EEN OUDE poetslap, weggef- rommeld tussen het remolie- tankje en de carosserie. Altijd bij de hand, dat is toch ge makkelijk, dacht de man en hij maakte aanstalten om er zijn oliepeilstok mee af te ve gen. Tot zijn verbazing viel de lap in stukjes uiteen. „Muizen!", stelde een toevallig aanwezige kennis gedecideerd vast. „Ze hebben onder je motorkap ge zeten. Dat krijg je in deze tijd. Buiten wordt het kouder en onder die kap is het warm. Daar kun je nog plezier mee beleven. Als ze eenmaal in je auto zitten, vreten ze de stoe len onder je kont vandaan." Onderzoekend keek de automobilist verder onder de motorkap. Al gauw bleek dat het geknaag niet tot het ka toen beperkt was gebleven. Van een electriciteitskabel was de isolatie aangevreten, het slangetje van de ruiten sproeier was door en weer een andere slang had ook een gat op een plaats waar dat niet hoorde. Beteuterd kwam de man overeind. Hij woonde sinds kort in de polder. Dat je daar wat gauwer last van muizen had, dat wist hij wel. Maar dat het zulke riskante gevolgen kon hebben, dat had hij niet verwacht. En hij kon toch maar moeilijk iedere keer een muizeval onder zijn motorkap zetten? Met de doorgeknaagde slangen en aangevrete kabel reed hij nog diezelfde middag naar de garage. Een beetje ge geneerd, bijna alsof hij zelf iets onfatsoenlijks had ge daan, bracht hij de chef-mon teur op de hoogte van het euvel. Die keek er, tot zijn verbazing, niet eens van op. „Dat gebeurt wel vaker met auto's op boerenhoven", zei hij kalm. „We hebben het wel eens gehad dat er eentje in de verwarming was gekropen. En stinken dat dat deed!" De auto kon naar binnen. Er kwam een monteur bij. „Slangen, aangevreten. Niet door chemische stof, hoor. Muizen, denk ik", herhaalde de man zijn boodschap. In een wip was het karwei geklaard. De monteur veegde zijn han den af en zei „We hebben er ook wel eens eentje in de ver warming gehad". „Ja, dat weet ik", sprak de man snel. Over muizen had hij nét even genoeg gehoord. ALS MEN in Hontenisse van één ding spijt heeft, dan is het wel dat de gemeente Honte nisse heet. Hoe er ook gepro moot wordt, veel mensen blij ven er geen flauw idee van hebben waar het nu precies ligt. Immers, zo verzuchtte CDA'er A. Sponselee al tij dens een raadsvergadering, Hontenisse is niet te vinden in de telefoongids, noch op een wegen- of toeristenkaart. Welnu, we hebben goed nieuws. Hontenisse staat wel degelijk op kaart. Namelijk een levensgroot wandexem- plaar dat is uitgebracht door het Anti-Bontcomité. Maar ja, of men daar nu in Hontenisse wel zo blij mee moet zijn ZONDAG HERVORMDE KERKEN Aardenburg, 10.00 u. dienst in St.-Kruis. Axel, 10.00 u. ds J. Maasland. Biervliet, 9.30 u. ds Meeuse. Vre- desdienst. Breskens, 9.30 u. ds RE. Num merdor. Cadzand, dienst te Retranche- ment. Groede, 9.30 u. ds RF. de Vries. Hoek, 10.00 u. ds W.J. van Meeu wen. Hontenisse, 9.00 u. dhr. M. Loos, Antwerpen. Hoofdplaat, geen dienst. Hulst, 10.30 u. dhr. M. Loos, Ant werpen. Nieuwvliet, 9.30 u. dhr. Ende. Oostburg, 10.00 u. ds C.W. Schlin- geman. HA. Philippine 9.30 u. ds B.A. van der Wel. Retranchement, 11.00 u. ds C. Balk. HA. Sas van Gent, dienst te Philippi ne. Schoondijke, 11.00 u. ds P.F. de Vries. St.-Anna ter Muiden, dienst te Sluis. St.-Kruis, 10.00 u. ds H. Valk. Sluis, 9.30 u. ds C. Balk. Sluiskil, 10.00 u. hr. F. Bergwerff Terneuzen, Grote kerk: 10.30 u. ds M.C. van der Meer. Goede Herderkerk, 10.00 u. ds C. Hoo- gendoorn, 19.00 u. ds P. Kolijn, Krimpen a/d IJssel. Opstan- dingskerk, 9.00 u. ds C.L. de Rooij. Waterlandkerkje, 11.00 u. ds RE. Nummerdor. IJzendijke, 11.00 u. ds Meeuse. Vredesdienst. Zaamslag, 10.00 u. ds R.H.M. de Jonge. Zuidzande, 11.00 u. dhr. Ende. GEREFORMEERDE KERKEN Axel, 10.00 en 17.00 u. ds E. van der Weide. Hoek, 10.00 en 15.00 u. ds M. de Craene te Middelburg. Terneuzen, Noordstraatkerk, 9.00 u. ds J. Jurjens. Opstandings- kerk, 10.30 en 17.00 u. ds J. Jur jens. Zaamslag, 10.00 u. dhr. A. van Westen te Borsele, 15.00 u. ds B. van de Wel te Kloosterzande. Aardenburg, 9.30 u. dhr. H. Ver- cóuteren te Voorburg. Breskens, 9.30 u. dhr. Timmers te Rilland-Bath, 17.00 u. kand. mevr. Taalman-de Ruiter te Ter neuzen. Oostburg, 11.00 u. ds M. Lorier. Schoondijke, 9.30 u. ds M. Lorier, 14.30 u. dhr. A. Vercouteren. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel, 10.00 en 15.00 u. ds T. Bos nia. Terneuzen, 10.00 en 15.00 u. ds C. Mewe. Zaamslag, 9.30 en 15.00 a ds A. Kruizinga. CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK Zaamslag, 10.00 en 15.00 u. ds L. van der Meij te Alphen a/d Rijn. EVANGELISCHE GEMEENTE Terneuzen, De Kandelaar, 10.00 u. dhr. Koster. VRIJ EVANGELISCHE GE MEENTE Breskens, 9.00 u. ds L. Mietus. Cadzand, 9.00 u. ds H. Jager. Nieuwvliet, 10.30 u. ds L. Mietus. Retranchement, 10.30 u. ds H. Ja ger. LEGER DES HEILS Terneuzen, Donze Visserstraat, 10.00 u. heiligingsdienst o.l.v. broeders Castel te Goes, 19.00 u. avonddienst. NOORD - ZUID - BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdale- na: zat. 19 u. zond. 9.00 en 10.30 u. Zierikzee - H. Willebrord, Mo- lenstr. 62, zat. 9 u. zond. 11 u. Hansweert - O. L. Vrouw Onbe vlekte Ontvangenis, zat. 17 u. zond. llu. Maria-oord, zat. 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat. 19 u. zond. 10.30 u. Rilland-Bath.- H. Jozef, ofwel zat. om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat. 19 u. ofwel zond. 9.30 a (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemel vaart, zat. 19 u. zond 9.30 u. WEST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Aardenburg - Maria Hemel vaart, zat. 17 u., zond. 9.30 u. Biervliet - H. Maagd Maria On bevlekt Ontvangen, zat. 19 u. zond., 10 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaartzat. 19 u. zond 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. zond. 9 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. zond. 9 u. Oostburg - H. Eligius. zat. 19 u. zond. 11 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 10.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemel vaart. zat. 19 u. zond 10.30. Huize Emmaus. zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Pau- lus, Lombardstr. zond. 10 a Kerkcentrum De Hoeksteen, Ro zenburglaan, zond. 11.30 a Vlissingen: Paauwenburg. Kerk centrum Open Hof, A. Gogelweg: zond 11 u. Lieve Vrouwekerk, Singel: zat. 19 en zond 9.30 u. Souburg - Martinuskerk. zond. 10 u. Domburg- Willibrorduskerk- le en 3e zat. 19.15 u. OOST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Clinge - H. Hendricus. zat. 19 u. zond. 9.30 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11.30 u. Graauw - Maria ten Hemelope- ning. zat. 19 u. St. Jansteen - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau- lus. zond. 9.30 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 a Hengstdijk - H. Catharina. zond. 11.00 u. Heikant - H. Theresia. zat. 19 u. zond. 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 17 u. zond 11 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jacobus, zat. 17 u. zond. 9.00 u. Lamswaarde - H. Cornells, zond 9.30 u. Nieuw-Namen - H. Jozef, zond 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 9.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 18.30 u. Sluiskil - St. Antonius. zat. 19 u. zond. 11 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 11.00 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemel vaart. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemel vaart. zat. 19 u. zond. llu. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Tri- niteitskerk). zat. 19 u. zond. 9.15 en 10.30 u. Verrezen Christus: Maand. t.m. zat. 19 u. zond 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 10.30 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemel vaart. zat. 17 u. zond. 9.45 u. Van zondag 12 u. tot dinsdag 12 uur is voor geestelijke bijstand onderstaande pastorie te berei ken. OOST-ZEEUWSCH-VLAAN DEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Past. J. v.d. Heijden, Clinge, tel. 01140-12230 of Ziekenhuis Hulst, tel. 01140-12651. Vriendjes onder ons ge schaard Ik zing nu hier wat waar. Ik zal u laten hooren 't liedje Van Siska van Russelaar Hoort wat een schoone grap Ons Siska had gelapt Met enen advocaat Al in die Leuvenstad. Refrein: Ja die boerinnen zijn los van zinnen Dat denken die heeren alle maal. Maar weest voorzichtig Maakt uw niet plichtig Want ze scheeren je glad en kaal. Ons Siska net en prompt, Blauwe oogen en haren blond. Ging dagelijks naar Leuven, Met haar melkkruiske rond. En in de Diezerstraat Daar woont een advocaat Die al zo menin oogske Op ons Siska had gemaakt. Refrein: Ze dacht in haar eigen Ik zal jouw wel krijgen Kedin als gij niet voorzich tig zijt Zal Siska leeren, die kale heeren, Ze worden gefopt door een boerenmeid. Madam was naar de kerk En de meid was naar de merk. Ons Siska stond weer daar, Met haar botermelk. Siska stond in de gang Met haar kruikske in de hand. Mij nheer sprong uit zij n bed al in zijn nachttoilet. Refrein: Wil jij kariseeren Moet jij trakteeren Dan moet er wijn en paté- kes zijn Mijnheer zijn slippen gin gen fleschenknippen En Siska dacht nu ben je voor mij. Mij nheer de trappen af Ons Siska sloeg pardaf De kelderdeur op slot Zie dat is nu voor uw straf Ziet gij getrouwde kapoen Wat de boerinne doen Met eenen advocaat Die zijnen staat te buiten gaat. Refein: Blijf maar zitten In uwe slippen En bid maar eene Vader ons Dat zal je leeren, ja kari seeren Want wacht madammeke is op komst. Volgende week de rest van dit lied

de Stem | 1988 | | pagina 25