'Soms net een sociale instelling' SPORT Toppers winnen zonder moeite RAYMOND INGELS: 'NIET MOOI, WEL EFFICIENT' Zeeuwse Motorcross Trofee in Ossenisse -uitverkoop lieuwbouw ossehoek n-Leur Grijp uw kans bij Adria Grijp uw kans bij Adria WIELERKLASSEMENT )E STEM SPORT 5 ZATERDAG 1 OKTOBER 1988 kleintje aanbiedingen n gulden* voordeel bieden wij dii uurcaravans san. De meestee tel koelkast, voortent, reservewlti arland, Chateau, i t.e.C., Viking &rin deVossehoek ïn-Leur lieuw Nieuw liet vouwwagens [troduktie prijzen t.a. f 4995.-. iodellen '89 ntercamping ian Caravans e koop ek Belofte maakt schuld ongelooflijk lage prijzen }etrus Hondius ïoudt trimloop binnen-stalling Belofte maakt schuld ongelooflijk lage prijzen cesvolle verkoop emiddeiing Witkamp cesvolle verkoop emiddeiing Witkamp Ruitersportclub Axel zeer actief BIERVLIET - Het voetbalgebeuren in Biervliet blijft grillig. Ruim tien jaar knokte Biervliet voor het behoud van het vierdeklasserschap, tot het vorig jaar eindelijk tot de afdeling werd veroor deeld. ROBERT SCHALKENS YAN KARATECLUB HULST: Jammer Stofzuiger Eindstrijd tweede klasse driebanden Gelijk spel voor Superstars Bekervoetbal ZVA'81 in Axel BEDRUFS V OLLE YB AL TERNEUZEN Jaap Timmer treedt af als voorzitter TT T14 KL. zelfst. woonr. centrum Breda per 1- 1-1 aan jonger person 25-30 jr. liefst homo, geei noodzaak bij. man 40 Enig huiselijk kontakt wenst. Bij voorkeur v,w kend of studerend iemand Br.o.nr. 934117. nat, -12 I' ge- Wer a du* snel uw voordeel. r van topmerken zoal* uit ruim 100 caravan* Industrieterrein Vosdonk, slag Vosdonk, borden richting J m. linksaf) zondag gesloten, koopavond nu in onze showroom Iprsvoordeel. Nog enkele tenten enprijzen. nop Zoom. Tel. 01640-33704 ijfdweg Noord 22, Zuidorpe, tel n gebruikte vouwwagens. oor Div. Kip, en 3^5. 136, ei- 145,- La nu van 00,-; !70,- TM nu :iub nu City nu van 00,-; van 00,-; van Lux nu ions ver- tel. rgen >elle De verhuurde caravans zijn terug bij onze dealers. Deze schittereni z.g.a.n. wagens, in onbe rispelijke staat en com pleet met voortent en an dere accessoires gi weg voor Dat kan u duizenden gul dens schelen. Informatie krijgt u bij uw regionale Adria-dealer (u vindt hen in de Gouden Gids) of bi Adria Caravan Promotie Nederland (078-180100). Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De scholen gemeenschap Petrus Hon- ius te Terneuzen houdt za- irdag 1 oktober in het ka der van het 75-jarig bestaan een trimloop en een gezel- ligheidsrit. Deelnemers aan de gezellig- heidsrit kunnen om 13.00 uur inschrijven in de tent op hef terrein van Petrus Hondius. De auto's starten om de twee mi nuten. De rit wordt verreden binnen de grenzen van de ge meente Terneuzen. De start t*t voor het eerste gedeelte is nabij Othene, waarna er een ontbin ding volgt nabij Zaamslag. De start voor het tweede gedeelte is bij café Dallinga in Sluiskil. Het eindpunt van de rit is De Knol. Verwacht wordt dat alle deelnemers rond 17.00 uur bin nen zullen zijn. De deelname is gratis, terwijl er onderweg een kopje koffie aangeboden zal worden. Alle belangstellenden kunnen isnchrijvea De trimloop start om 15.00 uur. Belangstellenden kunnen voor dit sportevenement in schrijven vanaf 13.00 uur in het schoolgebouw, waar men zich tevens kan omkleden en douchen. Er is keuze uit de af standen 1,2 7 Vi15 en 22 ki lometer. De eerste drie aange komen lopers van elke afstand ontvangen een beker. Voor de overigen is er een fraaie herin nering. Voor de lange afstan den zijn er verfrissingsposten ingelast. Het inschrijfgeld voor scholieren bedraagt één gulden en volwassenen betalen 3,50. Een half uur na afloop van de lange afstanden vindt de prijs uitreiking plaats. KAMPEERAUTO 4-pers Citroën C 35, bj. 1981 me trekhaak, 60-dagenkaa/t en apk gekeurd. Tel 01150-39758 na 18.00 uur. aangeb. tel. 01646-12939. De verhuurde caravans zijn terug bij onze 33 dealers. Deze schitterende z.g.a.n. wagens, in onbe rispelijke staat en com pleet met voortent en an dere accessoires g< weg voor Dat kan u duizenden i dens schelen. Informatie krijgt u bij uw regionale Adria-dealer (u vindt he® in de Gouden Gids) of bl Adria Caravan Promo» Nederland (078-180100). Een KLEINTJE nu nog TREFZEKERDER dan voor heen zeiljachten in bemiddeling, tige voorwaarden iinteloord, tel. 01672-4234. zeiljachten in bemiddeling, tige voorwaarden Dinteloord, tel. 01672 -4234. ooten SPEEDBOOT met staW trailer f 750.-. kajuitb00' Shetland met b.b.motoi w kanteltrailer. 01650-407® Biervliet begint sterk Van onze lardesportmedewerker AXEL - Terwijl het zoge naamde groene seizoen van concoursen tegen het eind loopt, houdt de Ruiter sportvereniging Axel, waarin de landelijke rijver- eniging De Oranjeruiters en ponyclub De Kleppertjes samenwerken, zaterdag 15 oktober nog een uitnodi gingsconcours hippique voor paarden en pony's. Dit is het vierde concours dat de ruitersportvereniging Axel dit seizoen houdt. Toch zit de organisatie verder niet stil. Zo er nog een interne cross country op het programma, een strandrit en instructie-avon den voor beginnende en voor gevorderde ruiters. Ook is er weer een ruiteravond gepland. Voorzitter Henk Cijsouw: „Toch stellen we ons voor, het nu enkele maanden rustig aan te doen. We organiseren geen indoorconcoursen, hoewel we wel de grootste manege van Zeeland in de buurt hebben, manege Magrette. Het indoor- programma zit vol met zo'n vijftig wedstrijden. Daarbij hebben we nu in het groene sei zoen vier concoursen gehad met in totaal zeven dressuur- "edstrijden. Dat betekent dat she Zeeuwse ruiters twee keer Axel zijn geweest en onze eigen leden en die van de kring Zeeuwsch Vlaanderen bij onze zeven keer een dressuurwed- sMjd konden rijden. Zaterdag 1 oktober zijn er Seen wedstrijden. We hebben van tijd. En dan gaan we ons erelid Louis Verschuuren, die "a jaar wordt, huldigen. Een zeldzaam man, waar de ruiter sportvereniging Axel veel dank aan verschuldigd is. Zijn acti viteiten kennen geen grenzen. Alle dagen is hij op het terrein om toezicht te houden in en tend het clubgebouw, de loods het hindernismateriaal, is steeds de helpende hand ";J alle activiteiten van onze vereniging en bij tijd en -wijle tekt hij uit naar belangrijke Wicoursen om te helpen sup porteren. Daarom de huldiging teterdagmiddag in het clubge- Door Fred Rabout „Ze zakken gelijk verder," was de publieke opinie buiten het stadje van de man die het haringkaken uitvond, Wil lem Beukelsz. Zijn 'zonen' zakten niet, speelden een voor treffelijke eerste competitiehelft en grillig als ze zijn, werd het toch nog even moeilijk om de degradatie te ont lopen. Raymond Ingels, bezig aan zijn achttiende seizoen bij Biervliet, de club die het enorm goed doet dit seizoen. - fotowimkooyman. Voor het begin van dit seizoen moesten twee basispionnen, Koos Krul en Jan de Bruin, af haken, maar Biervliet staat er weer. De eerste drie wedstrij den onder de gescalpeerden. „We doen het niet mooi, maar wel efficiënt," stelt Raymond Ingels, bezig aan zijn acht tiende seizoen in het eerste. „Wat onze kracht is? Werk lust en ervaring. Met Piet de Koeyer, Richard Burky, Erwin Duysserinck en mijn per soontje staan er aardig wat jaartjes op dat middenrif. Bo vendien zijn Piet, Richard en ik drie oude aanvallers, dus als de mogelijkheden zich voordoen dan zijn we op de afgesproken plaats. We spelen dan ook van uit een versterkt middenveld en proberen gewoon de kansen te benutten. Dat ondervond on der meer Schoondijke, waar we gezien de veldverhouding met lege handen hadden moeten achterblijven. Dat ondervond ook Terneuzen, qua voetbal niet de mindere van ons, maar we komen op 1-0 en dan gaan bij de jonge ploeg de kopjes naar beneden. Wij niet, want in de tien jaar dat we tegen de de gradatie in de vierde klasse hebben geknokt hebben we ook geleerd dat een wedstrijd ne gentig minuten duurt." Naast eerder genoemde Jan de Bruin en Koos Krul vertrok ook doelman Ronny de Rijcke. Biervliet mocht op dit punt niet mopperen dat Pol van de Vij ver zijn stage er op de Neder- MADRID (ANP) - Paolo Futre, sterspeler van Atletico Madrid, teteft op de training van don- jterdag een vrij ernstige enkel blessure opgelopen. Hij is on adellijk naar een ziekenhuis 'n de Spaanse hoofdstad ver voerd voor nader onderzoek. Door Eddy de Schrijver HULST - „Onze karate club fungeert soms als so ciale instelling. Als we werkelijk in de gaten krij gen, dat iemand de contri butie moeilijk kan betalen, dan treffen we daar een regeling voor. We hebben al veel moeilijke 'gasten' in onze club gehad, maar als ze een tijdje op karate zitten, dan zie je die jon gens veranderen. Zelfs ouders bedanken ons soms. Er heerst hier de no dige discipline. Dat is een eerste vereiste. Ik heb nog niet vaak een karateman tegen de scheidsrechter te keer zien gaan. Daar kun nen voetballers nog wat van leren." OP DE ACHTERGROND Aan het woord is Robert Schalkens, secretaris en pu blic relations-man van de ka rateclub Hulst. Hij werkt heel wat uurtjes achter de scher men om zijn vereniging over eind te houden. „Maar geluk kig krijg ik de steun van Eddy Bossaert en Eddy Mangnus. Gouden kerels voor de club," voegt Schalkens er aan toe. Volgend jaar viert karate club Hulst het 15-jarig be staan. „En dat zal niet onop gemerkt voorbij gaan. We willen er een happening van maken," legt Schalkens uit. Veertien jaar geleden stampte de Hulstenaar in sa menwerking met instructeur Eddy Bossaert en Eddy Mangnus de karateclub uit de grond. „We hadden de keuze tussen of een eigen vereni ging op te richten of samen werken met Terneuzen. Het werd het eerste en daar zijn we blij om. Recreatief bezig zijn is eigenlijk ons eerste streven. Dat houdt niet in dat mensen met talent niet ver der kunnen stromen. Die se lecteren zichzelf. De zwarte- banders worden ingezet voor de opleidingen. En dat werkt tot op heden perfect. Op deze Robert Schalkens (midden), secretaris en public relations-man van de florerende Hulsterse karateclub, geflankeerd door Eddy Bossaert (links) en Eddy Mangnus. - FOTOWIMKOOYMAN. manier gaat de club zomaar niet kapot," aldus Schalkens. De karateclub Hulst had in het verleden met Jac Kooi een geweldenaar binnen z'n poor ten, maar de Hulstenaar kan door werkomstandigheden minder trainen en dat houdt onherroepelijk minder pres taties in. Wat Schalkens wel jammer vindt, is het feit dat mensen uit de karatewereld vaak 'ge bruikt' worden als portiers bij bars. „Ik heb in het verle den telefoontjes gekregen van eigenaren van horeca-zaken met de vraag of we goede portiers hadden. Natuurlijk, ik geef de namen door, maar ik besef op hetzelfde moment dat de karatewereld dan in diskrediet kan worden ge bracht. Want mensen associë ren vaak portiers met agres sie. En dat hoeft niet het ge val te zijn. Voor de sport is dat geen goede zaak," vindt Schalkens. Om de financiële eindjes aan elkaar te knopen houdt karateclub Hulst tijdens de jaarlijkse feestavond een grote verloting. Maar daar naast komt er weinig geld binnen. Integendeel, er gaat veel geld uit de kas. Schal kens: „We hebben nog nooit een cent subsidie gekregen of aangevraagd. We bedruipen onszelf. Als je inderdaad naar wedstrijden moet, kost dat klauwen met geld. Die wed strijden zijn trouwens ver weg. Bijvoorbeeld in de rand stad. Vandaar ook, dat er bij ons wel eens een balletje is opgeworpen om lid te worden van de Belgische karatebond. Maar achteraf zijn we toch blij dat we in Nederland zijn gebleven, want de Belgische bond is erg corrupt. En dat willen we vermijden." Inmiddels zijn de karate- lessen voor de leden gestart in het onderkomen van de kara teclub, een zaal in de Brug- school aan de Koolstraat te Hulst. Daar verzorgt 'zwarte band-eigenaar' Eddy Bos saert de trainingen samen met enkele andere zwarte- banders. „We zitten steeds op hetzelfde aantal leden. Heb ben ook een achttal dames binnen de gelederen. Er is een tijd geweest dat we meer da mes op les hadden, maar waarom dat verminderd is weet ik niet. Ikzelf ben een beetje zot op deze sport. Dat kun je zeker stellen, maar als je ziet dat de vereniging bloeit, dan heb je dat er graag voor over. Ik voel me toch een stuk veiliger hoor. Je leert van je afbijten. Dat is een enorm winstpunt. Als je ziet dat hier jongens op les ko men, die zich door deze sport maatschappelijk ook weten te handhaven, dan kan ik niet anders dan tevreden zijn," besluit Schalkens. landse Antillen op had zitten en het keepen nog niet verleerd scheen te zijn. Bovendien kwam Peter Groenen als een geschenk uit de hemel vallen. Ingels: „Qua keeper zijn we er zeker niet op achteruit gegaan, terwijl we met Groenen een jongen hebben gekregen die voor ons concept gemaakt is." De speler uit het Brabantse Valkenswaard kreeg van spe ler-trainer Piet de Koeyer de voorstoppersplaats toegewe zen. „We hadden juist een goede stofzuiger nodig. We hebben een volautomatische in onze schoot geworpen gekregen en daarnaast kunnen we Piet de Koeyer natuurlijk niet mis sen. Piet blijft een goede voet baller." Ingels zelf, overigens pas 34, ziet het weer helemaal zitten, ondanks dat hij zo rond de ju nimaand aankondigde dat het zaterdagteam wel zijn bestem ming zou worden. Daar worden evenals in andere zondagclubs vaak de mannen die het wel hebben gehad, in hun laatste jaren afgetraind. Niets nieuws voor Ingels overigens, want wie hem zo kort na een compe titie benadert, krijgt vaak te horen: 'Ik kap er mee'. Half augustus echter is hij er weer en dit jaar zoals hij zelf stelt, met veel plezier. „Kijk ik heb jaren in de spits gelopen en dat kost toch kracht, terwijl een aanvaller vaak niet gespaard wordt. Nu ik voor het eerst op het middenveld sta on derga ik gewoon een wederge boorte. Met kilometervreter en snelheidsmaniak Erik Pijcke achter me, voetbal ik in een ze tel en kunnen we lekker onze spitsen Mare de Paauwe en At- tila Pardon - ook hij is een nieuw gezicht in Biervliet - voeden." Hij waarschuwt overigens voor te veel optimisme. „We zullen heus wel een terugval krijgen, gezien onze selectie van amper twaalf man. Nu is André van Liere met gebles seerde kniebanden weer uit- gschakeld, maar gelukkig is Robby Versluys weer net her steld van een gebroken mid- denhandsbeentjes. Zo werkt dat bij ons. Als de een gebles seerd raakt moet de andere weer beter zijn en voorts, ach leven van wedstrijd naar wed strijd." Niet mooi, maar effec tief dus. Van onze biljartmedewerker SLUISKIL - De biljartvere niging SBC uit Sluiskil houdt van vrijdag 7 tot en met zondag 9 oktober het kampioenschap tweede klasse driebanden van het district Zeeuwsch Vlaande ren. Vrijdag 7 oktober ko men vanaf 19.00 uur de acht finalisten in café-restau rant Dallinga te Sluiskil in actie. Zaterdag gaat de organisatie om 13.0 uur verder en zondag hoopt men ook omstreeks dat tijdstip te kunnen beginnen. De slotpartij verwacht de wed strijdleiding, bestaande uit Jan Klaassen en Guljam Pladdet, omstreeks 17.00 uur zondag te houden. De deelnemers zijn: X. Robert Claeyssens (HGL/KOT'86 Sas van Gent) 0.5454 gemiddeld, 2. Dion Bergmans (Den Ouden Arend St.- Jansteen) 0.533, 3. Ronny de Waal (KOT Terneuzen) 0.564 (promotie), 4. Eddy Aerts (De Troubadour Clinge) 0.5244, 5. George Joos (GBC Groenendijk) 0.535, 6. Theo Schau- waert (De Smickel Hulst) 0.5245, 7. Bram de Kraker (SBC Sluiskil) 0.520,8. Jozef van de Bunder (OBV Oostburg) 0.508. Reserves zijn Koos Zwanink (Dow Terneuzen) 0.5454, Willy van Dorst (HLG/KOT'86 Sas van Gent) 0.501 en Adrie Buyze (CBC Clinge) 0.534. De gewestelijke eindstrijd, die op dit districtskampioenschap volgt, is van vrijdag 4 tot en met zondag 6 november in het district Kaatsheuvel. NIEUWSOVERZICHT TERNEUZEN - In de Ador-damestenniscompetitie speelden op de eerste speeldag Superstars en Boskreek 1 met 2-2 gelijk. Yolanda Wisse en Chariot Adam behaalden een moeizame 8-7- overwinning op het duo Van de Velde/De Visser, terwijl Ina van Doorn en Janny Tromp de winstpunten in de wacht sleep ten voor Superstars door met 12-6 te winnen van Rianne van Wanrooy en Lilian Heijdens. OVERIGE UITSLAGEN Zaamslag 1-Doesburg 0-4, Siewert-Vijverboom 4-0, Meinhardt-Oost- burg 12-2, SJEF 1-Slaghoutje 3-1. AXEL - De laatste acht teams die om de ZVA'81-rayonbeker zaalvoetbal gaan spelen zijn bekend. Bij deze acht bekerhouder Verpoorte, dat zich als winnaar van poule 1 plaatste. De ploegen van Broomchemie, Deto, De Pooter en Wapen van Axel kwalificeerden zich voor de eindstrijd door in de groepen 2 tot en met 5 te winnen. Voor de beste drie num mers twee waren er eveneens plaatsen in de achtste finales. Deze stekken werden ingenomen door Moy Fa, Bliek en Vos en Cambrinus. UITSLAGEN Ratjetoe-Groosman/Smulders 5-1, Wapen van Axel-Moy Fa 2 7-4, Disco Love-Marine Service 0-5. Amateurs: 1. N. van de Klun- dert (Hoogerheide) 678 punten, 2. T. Akkermans (Prinsenbeek) 540, 3. J. de Crom (Hoogerheide) 513,4. R. van Vlimmeren (St.-Wille- brord) 507, 5. R. Bijvank (West- dorpe) 461, 6. K. Jonkers (Oud- Gastel) 440, 7. P. Barten (Zeven bergen) 380,8. H. Rovers (Roosen daal) 315,9. P. Mol ('s-Gravenpol- der) 287,10. F. Fransen (Kwaden- damme) 276, 11. P. Heeren (Sprundel) 265, 12. T. Fase (Oud- Vossemeer) 250, 13. R. Tak (Oudenbosch) 245,14. ex aequo M. van Vlimmeren (Hoeven) en F. van der Leur (Roosendaal) 234 punten. Junioren: 1. R. Sestig (Ooster hout) 604 punten, 2. P. Konings (Roosendaal) 333, 3. P. Kroonen (Raamsdonksveer) 309, 4. J. Blij- levens (Oosterhout) 274, 5. E. van Meer (Oud-Gastel) 206,6. H. Loo- nen (Breda) 200, 7. M. Castelij ns (Steenbergen) 194,8. M. van Hees (Zundert) 188, 9. A. de Jong (St.- Willebrord) 182, 10. A. Pijnen burg (Oosterhout) 178,11. L. Keij- zers (Baarle-Nassau) 170, 12. R. van Kappel (Made) 148, 13. R. Kroon (Oud-Gastel) 145, 14. G. Buckens (Oud-Gastel) 142, 15. L. Vreeke (Oudenbosch) 128 punten. Nieuwelingen: 1. R. Leeuw (Steenbergen) 326 punten, 2. W. Maas (St.-Willebrord) 316, 3. M. Verwij meren (Breda) 300, 4. M. van Oord (Hank) 299, 5. J. van de Klundert (Hoogerheide) 274,6. M. Akkermans (Nieuw-Vossemeer) 221, 7. E. van der Boom (Dongen) 216, 8. R. Bogaard ('s-Gravenpol- der) 196,9. J. van Cadsand (West- dorpe) 194,10. T. Schalk (Galder) 181, 11. R. Oomen (Etten-Leur) 170, 12. D. Fransen (Westdorpe) 151,13. C. Keyl (Halsteren) 136,14. P. Jongenelen (Oudenbosch) 134, 15. R. Lijbaert (Sluiskil) 124 pun ten. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De be drijf s volleybalcompetitie in Terneuzen is van start ge gaan in sporthal 't Zwaantje. In de eerste klasse hadden de 'grote' jongens geen enkele moeite met hun tegenstanders. Zeldenrust won met 3-0 van De Meijer (15-6, 15-11, 15-6), Dees klopte Sterbanden met 3-0 (15- 3,15-8,15-3) en Stuntmarkt (het vroegere Neckermann) ver sloeg V&V: 3-0 (18-16, 15-11, 8- 5). Stuntmarkt had het in deze wedstrijd verre van gemakke lijk tegen een fel spelend V&V dat niets onder deed voor de Hulstenaren. Dow 1 versloeg Kramer 2 met 2-1 (15-10,13-15, 14-6). De ontmoeting tussen de twee debutanten in de eerste klasse, Gemeente 1 en Beldo 1, eindigde in een verdiende 3-0- overwinning voor Gèmeente 1 (15-9,15-3,15-10). Van Zeist, voor de eerste keer opererend in de tweede klasse, begon goed met een 3-0- zege op Dow 2 (15-7,15-8,18-16). ABN, de andere nieuwkomer in deze klasse, verloor met 1-3 van De Pooter (10-15, 8-15, 15-3, 4- 15). Jenny Hamelink van De Pooter maakte dit niet meer mee. Na vier minuten spelen werd zij het slachtoffer van een enkelblessure en moest worden afgevoerd. Neelemans won van Noordzee met 3-1 (15-1,4-15,15- 6, 14-9). Noordzee miste zijn spelverdeler Albert Augusti- nus. Hij heeft een gebroken arm. Carla de Rijk was er eveneens niet bij om de zaken goed af te maken. Rabo won in een zeer spannende wedstrijd met 3-0 van PZEM (15-12,15-13, 11-10). PSV 1-Dow 3 werd 3-1 (16-18,15-2,15-4,10-3). OVERIGE UITSLAGEN Derde klasse: Philips 2-Haven- schap 0-3 (6-15, 12-15, 5-15), Kra mer 4-Dethon 2-1 (10-15, 14-11,14- 11), Beldo 2-Voorwaarts 1-2 (15-6, 9-15, 10-15), Gemeente 2-MTS/ MEAO 2 3-0 (15-12,15-3,15-5), Bra- venboer Scheers-Bundeltouw 0- 3 (3-15, 8-15, 4-15), Dees 3-Schelde- sport 3-0 (15-3,15-9,15-11). Van onze motorsportmedewerker OSSENISSE - De MC Hontenisse heeft het licht op groen gezet voor de tweede ronde van de strijd om de Zeeuwse Motorcross Trofee, die zaterdag 1 oktober in Ossenisse ver reden zal worden. Door de regenval van de afge lopen dagen lag het circuit op het terrein van de gebroeders De Waal er dusdanig bij, dat er sterke twijfels rezen over het al dan niet doorgaan van de wed strijd, maar met de optimisti sche verwachting dat die om standigheden zullen verbete ren, wordt alles in het werk ge zet om de wedstrijd gewoon te laten verrijden. Met de stand van het klasse ment in gedachten zullen de clubpiloten van de organise rende MC Hontenisse in hun thuiswedstrijd flink aan het gas moeten schroeven willen zij nog voor een hoge eindklas sering in aanmerking komen. Tijdens de eerste wedstrijd op het Sloehavencircuit in Vlis- singen was het alleen Ronald Doens, in de 250 cc-klasse, die een sterke indruk maakte. Davy van Hoepen, de rijzende ster in de 80 cc-klasse, prijkt in de tussenstand voorlopig nog op de vijfde plaats, maar van hem mag worden verwacht dat hij op zijn thuiscircuit sterk voor de dag zal komen. Iets wat hij bewees door tijdens de springkampioenschappen van enkele weken geleden naar een eerste en een tweede plaats te rijden. BLB-toppers als Steven Mangnus en Frank van Kruys- sen in de klassen 250 en 500 cc zullen zich voor eigen publiek eveneens in de kijker willen rijden, daarbij hopend op een dagsucces. Bij de Zeeuws-Vlaamse crossers die verder voor ver rassingen kunnen zorgen, ho ren ook Bram van de Velde in de Off the road-klasse en uiteraard Jacky Lensen in de 500 cc-klasse. Lensen verraste in Vlissingen vriend en vijand met een sterke rentree en prijkt in het klassement op een knappe tweede plaats achter Kees Zuidhof. De trainingen beginnen om 10.30 uur en het eerste start schot klinkt om 12.00 uur. ASSEN (ANP) - Jaap Timmer treedt af als voorzitter van de Stichting Circuit van Drente, de organisator van de TT van Assen. Als reden gaf Timmer op een vermenging van functies te willen voorkomen. Hij is tevensj directeur van Promotion Ser vice, een stichting die werkt voor organisaties van motor sportevenementen. De Stich ting Circuit van Drente hoopt voor het einde van dit jaar een opvolger te hebben voor Tim mer, die elf jaar voorzitter was. Tot het zo ver is, zal Jos Vaas- sen de funtie ad interim bekle den. Vaassen was eerder secre taris van het Koninklijk Ne derlands Motorsport Verbond (KNMV).

de Stem | 1988 | | pagina 17