enkers nmaand aand SEOUL 1988 Lansink vindt met Felix oude ritme Baantred moeilijk te pakken SPORT OLYMPISCHE MELKKOE PRODUCEERT STEEDS MINDER VOCHT 'TE BA IIGER (m/v) onen en wijn. keukenplannen- ie of witte IE STEM SPORT 4 T49 ZATERDAG 1 OKTOBER.1988 SEOUL - Als morgen de kaarsen gedoofd worden van 'the biggest show on earth', zoals de 'money makers' van het Amerikaanse tv-imperium NBC hun' Olympische Spelen graag betitelen, zal de gastheer in Seoul een zucht van verlichting sla ken. Identiteit Exclusief Getallen NEDERLANDERS OP ACHTERSTAND IN ANTWERPSE ZESDAAGSE 1 Vriesekoop zevende in enkelspel Meijer verrast door Pool Beutler Strenge maatregelen bij marathon Duitse voetballer Görtz gearresteerd From hero to zero in 9,79 seconds Roda-manager Coerver voor rechter Laatste koers Kuiper in Putte RKC verder in bekertoernooi Elliott leider in Ronde Ierland erkoop van alle beken- lidden-, Oost- en Zuid zee van personenauto Jrijven voor bandenver en wij een: ornplete leveringspro- Jid-Nederland tot taak en van contacten met fan een uitbreiding met den gewerkt. Dit alles de filiaalhouder. rdt het opleidingsni- aan de gebruikte eisen |tie. Met name ten aan- i inzicht in de banden- lijker achten wij: com- |rvaring in soortgelijke bekendheid met de een pré vormt. En- in combinatie met lappen, maken het ge en functieniveau. Goe- ksfeer in een bedrijf met |ran een bedrijfsauto. schriftelijke sollicitaties, pasfoto, te richten aan itbus 13870 CA Hoeve- ipfan met foto nis prijsvast voor heel 1988 Kalen. SEOUL - Ongewild heeft lWout-Jan van der Schans ruitercoach Henk Nooren voor een pijnlijke beslissing jehoed. In de tweede kwali ficatie-wedstrijd voor de fi- lnale van zondag (tussen 11.00 en 05.00 uur in de nacht van zaterdag op zondag) .naakte Van der Schans met Olympic Treffer zoveel fou ten, dat hij als voorlaatste ieindigde en de kwalificatie voor de eindstrijd net niet (haalde. Aangezien maar drie combina ties van elk land mogen starten :en Ehrens, Lansink en Tops zich wel kwalificeerden, voor- wam hij daarmee dat Nooren 'iemand uit de ploeg voor zon dag moest zetten. Maar de foutenlast waarmee reffer gisteren in de tweede lomloop rond kwam, toont ook aan dat het paard eigenlijk niet Oistenvijk (N.Br.) Wowiwinkelcentrum INSAI0 Heusdensebaan 50 i/lai/mza 10.00 tot 17.3n uur Vr. koopav® SE 6- door Giel Hendrix had moeten starten in zo'n zwaar toernooi. Zoals bekend waren vooraf vraagtekens geplaatst bij de fitheid van het paard van Van der Schans en bij Doreen van Jan Tops. Bij een laatste her keuring, kort voor het vertrek naar Seoul, werden de twee paarden nog goedgekeurd, maar het kan geen toeval zijn dat in Seoul juist deze twee paarden het slechtst presteer den in de kwalificatie van gis teren. Wellicht ware het eerlij ker geweest als tenminste één van beide ruiters voorrang had gegeven aan de reserve-combi- natie Wiljan Laarakkers/ Olympic Up to Date, die zeven weken (quarantaine en vier weken Seoul) werkloos aan de kant is moeten blijven. Eerlij ker tegenover zijn eigen paard, maar ook ten opzichte van Laarakkers. Jos Lansink, die tijdens de Landenprijs teleur stelde, vond met Felix zijn oude ritme terug en bleef in de twee manches van de tweede kwalificatie foutloos. Naast hem deden dat nog zes anderen, onder wie drie Duitsers. „Felix is nu weer aan alles gewend", verduidelijkte Lansink de groei van zijn paard. „De eerste paar dagen was hij veel te nieuwsgierig. Alles was nieuw voor hem en hij wilde alles zien. Nu is hij eraan gewend geraakt en let hij weer beter op de hindernis sen. De quarantaine-periode heeft hem blijkbaar ook uit zijn ritme gehaald. Maar nu is het, vlak voor de finale, toch weer goed gekomen". „Jammer", voegde coach Henk Nooren er aan toe, „dat hij nu pas goed begint te lopen. Als hij tijdens de Landenprijs een zo'n ronde had gelopen, hadden we tenminste de bron zen plak gehad". Twee landen zijn na de kwa lificatie voor het 'luxe-pro bleem' geplaatst dat vier com binaties zich geplaatst hebben, terwijl er maar drie mogen starten: West-Duitsland en Frankrijk. Bij de Duitsers zal waar schijnlijk, dat hoeft pas van daag beslist te worden, op nieuw Karsten Huck het kind van de rekening worden. Hij werd ook al op het laatste mo ment uit de ploeg voor de Lan denprijs gezet, ten faveure van Ludger Beerbaum. „Huck is als tweede reserve meegegaan naar Seoul", aldus teamchef Herbert Meyer. „Ik weet dat het een moeilijke beslissing is, maar eentje zal moeten sneu velen. Ik doe dit ook niet voor mijn lol". Wie bij de Fransen op de tri bune moet gaan zitten, is nog een open vraag. De Europese kampioen Pierre Durand met Jappeloup was met zijn acht tiende plaats (onder 63 deelne mers) de slechtste Fransman. Van de traditionele ruiter- landen leverde Zwitserland een matige prestatie. In de Landen prijs werd het nog tweede, maar gisteren konden slechts twee ruiters (Fuchs en Guer- dat) zich kwalificeren. Verrassend is dat Mark Todd, die enkele dagen geleden Olympisch kampioen military werd, zich kwalificeerde voor de finale. Slechts een paar keer eerder hebben deelnemers in meer dan één tak van de rui tersport uitgeblonken. Onder hen Age Lundström, die in 1920 goud haalde bij de military en in 1924 tweede werd bij de lan- denwedstrijd springen. Earl Thomson (USA) leverde een vergelijkbare prestaties door in 1948 goud bij de military en zil ver met de landenploeg dres suur te winnen. Claes König (een Zweedse landgenoot van Lundström) haalde in 1920 en 1924 een dubbelslag. Eerst goud op het concours hippique en vervolgens zilver bij de milita ry. IOC moet kiezen of delen Acht jaar zwoegen leverden zestien dagen spektakel op, waaraan in ieder geval van buitenaf nauwelijks getornd werd. Rellen bleven nagenoeg uit. En de bloedbroeder uit het noorden, van wie het zuiden in 35 jaar zover ver vreemd is geraakt, hield zich zoals beloofd koest. De gespannen rust werd slechts verstoord door de leden van de Olympische familie zelf. Op hen heeft Juan-Antonio Sama- anch, de geestelijke vader van de 'nieuwe' Spelen, nog het minste vat. Waar regeringen en organisatie-comité's sinds de 'profijtelijke' versie op het thema Zomerspelen in Los An geles buigen als knipmessen voor de Spaanse edelman, zijn het in de voorbije twee weken oorai de atleten zelf geweest, die een bom hebben gelegd on derdiens levenswerk. door Jules Spijkers |Het IOC erkende zijn verant- iwoordelijkheid, toen het jaren geleden als beij veraar van de niet bezoedelde amateursport werk maakte van de jacht op doping. Als belangrijkste sportorganisatie ter wereld weigert het zich ook nu aan zijn verantwoordelijkheden te onttrekken. Ook al heeft het in de voorbije jaren zijn eigen identiteit in niet geringe mate verloochend door zijn poorten open te zetten voor heuse be- |roepssporters. Op hen zijn, volgens velen, I andere ethische normen van toepassing. Laat het gebruik van dope voor hen vrijDe risi co's die ze bereid te zijn te ne men bij de uitoefening van him pak, zijn aan hen. Die opvat- I ting wordt steeds vaker ge- I hoord, maar niet in de kringen van het IOC. Dat heeft ooit het I voortouw genomen in de jacht het gegoochel met pillen en I spuiten en blijkt bereid dat te I olijven doen. De Spelen in Seoul bleven, zo- jals overigens verwacht, niet 1 verschoond van zijn dopingge- I vallen. Er werden in het ultra moderne laboratorium dat in Seoul dag en nacht op volle toe pen werkte, voorlopig minder I 'positieven' opgespoord dan voorspeld. Al waren ze, zeker lm het geval van het handvol 1 gewichtheffers en sprinter Ben Johnson, wel spraakmakend. Maar eerder werd al duide lijk dat de score aanmerkelijk hoger uitgevallen zou zijn als diverse nationale Olympische comité's hun atleten voor de af mars naar Seoul al niet door de mangel hadden gehaald. Waar mee een heel leger gewichthef - fers en een enkele zwemster en atlete de schande van een ver banning van het Olympische podium bespaard bleven. Hoewel niemand uit de kringen van het IOC al bereid is ge weest daar een uitspraak over te doen, mag aangenomen wor den dat Samaranch en de zij nen niet zullen schromen hun familie te zuiveren van notoire slikkers en spuiters. Wat dat betreft hoeft niemand ervan staan te kijken als de agenda commissie van het IOC zijn eerbiedwaardige college van stemgerechtigde leden zal voorstellen het gewichtheffen van het rooster af te voeren. Maar er zijn meer sportorga nisaties die mogen vrezen voor hun banden met de Olympische wereld. De bokssport bleef in Seoul ook niet verschoond van incidenten, die de IOC-voor- mannen in het verkeerde keel gat schoten. Zoals de jurering bij voorbeeld, die de Zuidko- reanen zeer welgevallig was, nadat ze in hun aangeboren liefde voor de kampsporten eenmaal zelfs een arbiter niet over het hoofd wensten te zien. Maar ook bij de verdeling van punten bij het turnen en schoonspringen (b)leken an dere dan louter sportieve over wegingen een rol te spelen. Een De belangstelling voor de wedstrijden in het Olympisch stadion was de afgelopen twee weken groot. Het is echter de vraag of de tv-giganten opnieuw in de rij zullen staan voor de Spelen van Barcelona. - fotoanp verhaal dat trouwens al da teert van het moment, waarop onpartijdige deskundigen een oordeel mochten vellen. En in eens niet meer boven de par tijen verheven bleken. Maar de Olympische wereld wordt nog door een ander ge vaar bedreigt. Aangenomen mag worden dat NBC niet op nieuw vlot 300 miljoen dollar op tafel legt om de tv-beelden van de Zomerspelen exclusief naar de Noordamerikaanse huiskamers te mogen zenden. Het station, dat liefst 1200 man personeel in Seoul stationeerde, vreest bij lange na niet uit de kosten te komen. De Ameri kaan bleek, zeker toen de gol- drush van zijn landgenoten veel minder ver reikte dan ge hoopt, het best te kunnen stel len zonder de show, ook al mochten daar voor het eerst sinds twaalf jaar weer alle top artiesten voor opdraven. Het IOC wacht met spanning af welke prijs Barcelona, over vier jaar gastheer van het fes tijn, zal weten te bedingen. Maar aangenomen mag wor den dat NBC noch zijn tegen voeter ABC bereid zal blijken te zijn de beurs zover open te trekken als de Spanjaarden hoopten. Ze telden zich alvast rijk, gokten op 500 miljoen dol lar aan tv-rechten, maar zou den best eens met veel minder genoegen moeten nemen. Tot verdriet van het IOC, dat trouw zijn vijftien procent pro visie opstrijkt. Al zal het, steenrijk geworden na de kas successen uit de afgelopen de cennia, niet onmiddellijk hoe ven te vrezen zijn luxe-behui zing in Lausanne van de hand te moeten doen. Daarmee is wel de vraag aan de orde of er nog ooit Spelen zullen komen, waarop de wet van de grote getallen zo na drukkelijk van toepassing was als deze in Seoul. Het aantal deelnemers en officials beliep zo'n 15.000. Het leger journalis ten en technisch personeel dat hen ten dienste stond, beliep nogeens 5.000 man meer. Welk niet totalitair geregeerd land is in de toekomst nog in staat en bereid er de hele huishouding voor op z'n kop te zetten? Zuid- korea zette de tanden in het mammoet-project, toen de ver lichte despoot Chun nog aan het bewind was. Dat er intus sen een meer democratische wind waait door het land, doet daar niets aan af. Het IOC erkent overigens dat probleem en is druk doende de Olympisch koek op te delen. Vanaf 1994 worden Zomer- en Winterspelen niet langer in één en hetzelfde jaar gehouden. In eerste instantie om de tv-ma- kers te gerieven, zij hoeven dan niet tweemaal in een jaar de beurs zover open te trekken, maar ook om zo de eigen pijn te verlichten. In de maak zijn ook plannen om erkende wintersporten aan het programma van de Zomer spelen te onttrekken. Handbal lers, volleyballers en basket ballers strijden straks tegelijk met skiërs, ijshockeyers en schaatsers om het Olympisch klatergoud. Waarmee het IOC en passant weer ruimte schept voor wat nieuwe loten aan zijn (zomer-)boom. De honkballers zouden bijvoorbeeld best eens de A-status willen krijgen, na dat ze al tweemaal achtereen in het 'bijprogramma' op mochten treden. De (Amerikaanse) tv-gigan ten juichen het ongetwijfeld toe, ook al beschouwen hun af nemers het Olympisch toernooi als slap aftreksel van de pro fleagues in eigen land. Het IOC aarzelt nog, bang als het is straks geen gastheer meer te kunnen vinden voor zijn melkkoe, die weliswaar in omvang toeneemt, maar steeds minder vocht produceert. Eten kwestie van kiezen of delen dus. Door Rob van Deursen ANTWERPEN - Hoe moeilijk het is om als wielrenner binnen kort tijdsbestek van de weg over te stappen naar het werk op de piste, wordt tijdens de 46ste Zesdaagse van Antwerpen vooral be wezen door de vier deelne mende Nederlanders. Nationaal kampioen bij de profs (op de weg wel te ver staan) Peter Pieters, diens koppelgenoot Ad Wijnands plus het duo Michel Cornelis- se/Marco van der Hulst beho ren op het hout van het Ant werpse Sportpaleis niet be paald tot de renners, waar voor het publiek - gister avond opnieuw weinig in ge tal - geestdriftig op de ban ken klimt. De openingsavond sloten Pieters en Wijnands af met een achterstand van vijf ronden op het leidende twee tal Danny Clark en Roger Ile- gems, terwijl Cornelisse en Van der Hulst nog een ronde meer aan hun koersbroek kregen. En gisteravond was het opnieuw van dik hout zaagt men planken voor het Hollandse kwartet. Volgens Peter Pieters een heel logische zaak. „Sinds de Rotterdamse Zesdaagse in ja nuari van dit jaar heb ik niet meer op de baan gereden. Als ik nu een weekje voor Ant werpen had kunnen trainen op een piste, zou het wel beter gaan. Maar waar moet ik dan terecht in Nederland? Ner gens kan dat toch? Zaterdag reed ik nog de Grote Prijs Im- panis in België. Op de weg dus. Dat kun je geen goede voorbereiding op het piste- werk noemen", aldus de 26- jarige coureur uit Zwanen burg, die echter voor de ko mende dagen wel beterschap beloofde. „Het is een kwestie van die specifieke baantred weer te pakken te krijgen", zo legt Pieters uit. „De eerste dagen van je eerste zesdaagse van het winterseizoen heb je daar altijd moeite mee. Pure spe cialisten als Clark en Ilegems zijn al veel langer dan wij op de baan bezig. Die hebben dat kortere draaien van de peda len beter onder controle. Ik moet altijd eerst een paar da gen wennen. Conditioneel zijn we in ieder geval niet minder dan die mannen. Integendeel zelfs, lijkt me, als ik zo rond kijk". Pieters, die in totaal niet minder dan zeventien Neder landse baantitels (sprint, ach tervolging, puntenkoers, kilo meter met staande start) ach ter zijn naam heeft staan, be treurt het dat de belangstel ling van de zijde van het pu bliek voor het 'overdekte fiet sen' minder en minder wordt. „Ik hoor dat zelfs Rotterdam deze winter waarschijnlijk van de kalender wordt ge schrapt. Dat zou de defini tieve doodsteek voor het baanwerk in Nederland bete kenen", voorspelt Peter Pie ters, die pleit voor een andere aanpak van de zesdaagsen. „Sercu in België en Peter Post in Nederland zijn begonnen met die avondprogramma's met korte nummers. Maar dat alleen is niet genoeg. Ik geef Stuttgart altijd als voorbeeld. Daar vormt de zesdaagse een complete kermis. Het klinkt misschien gek uit de mond van een wielrenner, maar het fietsen is in Stuttgart slechts een betrekkelijk klein onder deel van het geheel. En daar komen de mensen kennelijk wel op af, want die zesdaagse is avond na avond compleet uitverkocht. Dat betekent voor ons prettig werken te midden van zoveel sfeer. Hier in Antwerpen is het maar een doodse boel. Jammer, want ik rijd hier altijd graag". Kijkt Peter Pieters diep in zijn hart, dan zou hij de voor keur geven aan het koersen op de baan en zomers zijn wegprogramma daar bij aan passen. „Ik houd van het rij den op de piste. Een wegwed strijd is vaak zo ondankbaar. Je zit zes, zeven uur achter een keihard te werken en dan wordt je dertigste in de uit slag. Op de baan heb je aller lei onderdelen, waarin je kunt uitblinken. Niet één winnaar per avond, maar vaak meerdere. Dat staat me aan. Maar de realiteit gebiedt mij om vooral op de weg te presteren. Daar ligt het geld. Niet op de baan", zo weet de Nederlandse kampioen van Rheden, die dit seizoen ook nog de Elfsteden-ronde en die van Midden-Zeeland op zijn naam schreef. Stand: 1. Clark (Aus)/Ilegems (Bel) 80 punten, 2. Doyle (Eng) /Baffi (Ita) 54, 3. op één ronde: Tournê (Bel)/De Wilde (Bel) 59,4. Diehl (WD1)/Gunther (WD1) 27,5. op twee ronden: Freuler (Zwi) /Marki (Zwi) 40, 11. op vijf ron den: Pieters (Ned)/Wijnands (Ned) 25, 13. op zes ronden: Cor- nelissen (Ned)/Van der Hulst (Ned) 47. NIEUWSOVERZICHT SEOUL - Bettine Vriesekoop heeft vrijdag haar laatste inter nationale wedstrijd gespeeld. De 27-jarige full-prof uit Ha- zerswoude nam afscheid met een overwinning op de Zuidkore- aanse Hong in de strijd om de zevende plaats. In 42 minuten nam zij met 3-0 (21-19, 21-16, 25-23) revanche voor de nederlaag, die Mirjam Kloppenburg in de voorronde tegen Hong had geleden. Eerder op de dag was Vriesekoop met Kloppenburg in het dubbelspel ook als zevende geëindigd. SEOUL - Voor Theo Meijer duurde het gevecht met de Pool Ja- cek Beutler in de derde ronde van het halfzwaargewicht 25 se conden. De 23-jarige judoka uit Amersfoort liet zich verrassen en ver loor op ippon. Voor hem was het toernooi afgèlopen, want Beutler was vervolgens kansloos tegen de Westduitser Meiling. Voor Meijer kwam er dus geen herkansing. De nummer twee bij de wereldtitelstrijd in Essen had zijn eer ste twee partijen met gemak gewonnen van de Chinees Liu en van Fernandes Torre uit Angola. Meijer was overigens niet de enige hoog ingeschatte judoka, die niet tot de medaille-plaat sen doordrong. Ook Olympisch kampioen Hyoung-Zoo Ha uit Zuidkorea en tweevoudig wereldkampioen Hitoshi Sugai uit Japan werden vroegtijdig uitgeschakeld. VRUDAG 30/9 Het hoofdkwartier van het Achtste Amerikaanse leger te Yongsan wordt met bezinebommen aangevallen. Een garage werd hierbij beschadigd. ZONDAG 2/10 36.000 poftieagenten en 7500 miKtairen bewaken het parkoers van de Marathon. Scherpschutters zijn cp daken langs het parkoers neergezet Radikale studenten protesteren tegen deveideingvanKoreain Noord en Zuid en tegen arrestatie van hun leider Young-Shïk. HET PARKOERS 100 zwaar gewapende commando's rijden voor en achter de stoet van lopers mee. Langs de gehele route zijn schrikhekken geplaatst. SEOUL - Voor de marathon bij de heren, die morgen, op de laatste dag van de Olympische Spelen in Seoul, wordt gehou den, zijn strenge veiligheidsmaatregelen genomen. Nadat radicale studentengroeperingen hadden aangekondigd op het marathon-traject springstof aan te zullen brengen, heb ben de Zuidkoreaanse organisatoren besloten ruim 36.000 agenten langs het 41,195 kilometer lange parkoers te posteren. „We hebben geen enkel idee hoe serieus de bedreiging is, maar we zijn op het ergste voorbereid", verklaarde gisteren een woordvoerder van het organisatie-comité. Al vanaf donderdag wordt de route voortdurend in de gaten gehouden. SEOUL - De Westduitse voetballer Armin Görtz is, kort nadat hij met zijn ploeg een bronzen medaille had gewonnen, gear resteerd. De politie van Zuidkorea hield de verdediger aan op verdenking van diefstal. Hij zou in Seoul een jack hebben ont vreemd. Pas na tussenkomst van de Westduitse ambassade werd Görtz vrijgelaten. De 29-jarige voetballer had de diefstal in alle toon aarden ontkend. Hij zei de jas van een vertegenwoordiger van een sportartikelen-firma te hebben gekregen. SEOUL - Humor in het atietendorp. Toen de Canadese sport ploeg vrijdag naar buiten stapte, stond op de muur van hun tij delijke woonverblijf de volgende slogan: 'from hero to zero in 9,79 seconds' (van held tot nul in 9,79 seconden). De verzinners van de spreuk kan niet ontzegd worden, dat ze in zes woorden en drie cijfers het Olympische avontuur van de Canadese sprinter Ben Johnson treffend hebben samengevat. NIEUWSOVERZICHT MAASTRICHT - Roda-manager Hens Coerver en de ex-be stuursleden Toon Vreuls en Jan Küpers zullen zich volgende week vrijdag voor de Maastrichtse rechtbank moeten verant woorden voor het zwart geld-circuit bij de Kerkraadse club in de jaren '80 tot en met '84. Hens Coerver, oud-penningmeester Vreuls en oud-secretaris Küpers wordt ten laste gelegd dat ze opzettelijk onjuiste of on volledige salarissen van verschillende contractspelers aan de belastingen hebben doorgegeven. Oud-voorzitter Mathieu Gouder de Beauregard hoeft niet voor de rechtbank te verschijnen. In verband met zijn gezondheid bood de Maastrichtse Officier van Justitie, mr. J. van Opstal, de ex-praeses een schikking aan in de vorm van een geldboete. PUTTE - Hennie Kuiper rijdt de laatste wegwedstrijd van zijn carrière op dinsdag 11 oktober. De wereldkampioen van 1975 start die dag in zijn woonplaats Putte. Als gevolg van een val partij verschijnt hij zondag in Tilburg niet aan de start. Met ingang van het volgend seizoen wordt Kuiper (39) ploeglei der voor een Westduitse firma. SPAKENBURG (ANP) - RKC heeft zich als eerste geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de KNVB-beker. De Waalwijkers zegevierden gisteravond in Spakenburg met 0-2 over IJsselmeervogels. Beide doelpunten werden in de tweede helft gemaakt door André Hoekstra. IJSSELMEERVOGELS - RKC 0-2 (0-0) - 73. Hoekstra 0-1,77. Hoekstra 0-2. Scheidsrechter: Modderman. Toeschouwers: 3000. LIMERICK (AFP) - De Brit Darryl Webster heeft de derde etappe van de Ronde van Ierland gewonnen, een rit van Gal- way naar Limerick over 202,6 kilometer. Zijn landgenoot Mal colm Elliott nam de leiding over in het algemeen klassement. De Australiër Phil Anderson, die de rangschikking na de tweede etappe aanvoerde, verdween uit de top-tien. Uitslag zesde etappe: 1. Webster (GBr) 202,6 kilometer in 5.19,2. Kelly (Ier) op 3.30, 3. Elliot (GBr), 4. Pedersen (Noo), 5. Da Silva (Por), 6. McLoughlin (GBr), 7. Szostek (Bel), 8. Van Lancker (Bel), 9. Adrie van der Poel (Ned), 10. Gayant (Fra) allen dezelfde tijd als Kelly. Algemeen klassement: 1. Elliott (GBr) 17.53.33, 2. Kelly (Ier) op 0.02, 3. Adrie van der Poel (Ned) op 0.04,4. Gölz (WD1) op 0.13,5. Gayant (Fra) op 0.20, 6. Da Silva (Por) op 0.51,7. Early (Ier) op 0.51,8. Winnen (Ned) op 0.51,9. Roche (Ier) op 1.01,10. Edwig van Hooydonck (Bel) op 1.50.

de Stem | 1988 | | pagina 15