mmm*. w Dans-tweeluik in Zuidland Terneuzen DIEGO LLMAGRO OPZWEPENDE CHOREOGRAFIE VAN BIANCA VAN DILLEN Grote orkesten en solisten op Festival van Vlaanderen Liedjesprogramma Willem Yermandere in Halle Axel O 50 Theatergroep De Tijd dikwijls in De Singel Christian Zacharias: Mozart op de piano Eerste avond Blues Promotion met dubbelconcert in Porgy Ensemble Scaramouche verzorgt koffieconcert Michiel Warbroek exposeert in stadhuis Terneuzen Blues en boogie woogie van Bob Hall in 'Media' 39 NOG TE ZIEN DE mDEPENAS TINTO eginnen de Diego de ;erva 1983. Een stevige, vol- Iwijn. Het woord Reserva |maal 3 jaar oud, waarvan n vaten gerijpt De andere :anaga. Dit is een Krachtige, |middels al 10 jaar oud is. Reserva. Helaas is hij niet ius mocht u er iets voor te lang. (ojuist hebben beschreven, punten van onze Spaanse maast zult u deze week nog andere Spaanse wijnen e de moeite van 't proberen waard zijn. Want ze komen jat weliswaar nog niet zo ekend is om z'n wijnen als rankrijk of Italië, maar dat iterk in opkomst is. Niet alleen vanwege de onberis- lelijke kwaliteit, maar ook vanwege de sterk concurre- ende prijzen. Rest ons nog j een tongstrelende reis toe te wensen. Deze week gratis voor u in de winkel de wijn- AllerHande? Met aandacht voor o.a. Spaanse wijn, hartige taarten met kaas en prei: alledaags en exclusief. DE STEM GIDS THEATER DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1988 t1 oup van 't Hek met 'Hond op het ijs' naar Hulst kerkelijkheid. K^/' -' 'SS -' I SSSs V.- - RESF.RVA denominacion de 0r1cen 1983 75 cl.e PRODUCE OP SPAIN h e n. cmo-c* iELABORADO.CRIADO YEMBOTEL1ADO POR: is gfi{ix<§olis, S- S&VaÉüfXfitis (Sf0"*) 17 De artikelen in deze advertentie kunt u In alle AH winkels kopen, behalve de artikelen waar kleine cijfertjes bij staan. Die artikelen kunt u alleen kopen In AH winkels waar één van die cijfers op de deur staat Reclameprijzen gelden van donderdag 29septembert/m zaterdag 1 oktober?" •Zolang de voorraad strekt DE EERSTE dansvoorstel ling van het nieuwe sei zoen in het Terneuzense Zuidlandtheater is er een van de Stichting Danspro- duktie uit Amsterdam, een gezelschap onder leiding van Bianca van Dillen dat regelmatig in binnen- en buitenland optreedt (on langs nog in New York). Vanavond brengen de dan sers hun voorstelling 'Dag en Nacht'. Het is een tweeluik voor zes dansers en danseressen en twee pianisten, die op geprepareerde piano's muzak van de compo nist John Cage uitvoeren. De choreografie is opzwepend, rit misch en toch exact. Afgelopen maandag hield Bianca van Dil len een inleiding over de voor stelling in de Terneuzense Mu ziekschool. Vanavond begint ze om 20.00 uur en wie een kaartje koopt betaalt 12,50. Woensdag 5 oktober opent het Zuidlandtheater-filmsei- zoen met 'Himmel über Berlin' van de cineast Wim Wenders. Deze regisseur is ondermeer bekend van 'Paris, Texas'. In Himmel über Berlin' staan twee engelen centraal, die sinds de oorlog ietwat doelloos boven Berlijn zweven. Wanneer een van hen verliefd wordt op een trapeze-acrobate, moeten zij Kathy Dekker en Anne Affowrtit dansen 'Dag en nacht' van Bianca van Dillen. kiezen tussen de felijkheid en de saaie onster- harde, maar spannende werkelijkheid van een aards bestaan. Bruno Ganz en Peter Falk spelen belang rijke rollen. De aanvang van de - foto jannes linders vertoning is 20.00 uur en een kaartje kost zes gulden. De komende weken heeft het theater de volgende films gea gendeerd: 'Sammy and Rosie get laid' van Stephen Frears op 12 oktober, een week later 'Oci Ciornie' met Marcello Ma- stroianni, en de Oscar-winnaar 'Babettes Feest' komt op 26 ok tober. Het leven van de beroemde dichter Gerrit Achterberg (1905-1962) verliep zeer drama tisch. In een vlaag van ver standsverbijstering -of was het toch met voorbedachte rade?- doodde hij zijn hospita en ver wondde haar dochter. Daarna bepaalde een gang langs ge vangenissen en psychiatrische inrichtingen zijn verdere leven. Over dat leven en het werk van de dichter schreef Manuel van Loggem het toneelstuk 'Achterberg', donderdag 7 ok tober in het Zuidlandtheater te zien. De acteur Huib Broos speelt de titelrol en doet dat volgens de pers zeer subtiel, met een groot gevoel voor de complexe persoon die Achter berg was. Naast Broos speelt onder andere Yoka Berrety een belangrijke rol. Pianist-componist Leo Cuy- pers schreef voor de voorstel ling een speciale 'Achterberg Nocturne', die veel bijdraagt aan de kracht van de voorstel ling. 'Achterberg' werd gere gisseerd door Christiaan Nor- tier. De aanvang is eveneens 20.00 uur en de toegang slechtsf 7,50. ALLE NIEUWE produkties van De Tijd zijn het ko mende seizoen te zien in De Singel in Antwerpen. Naast Don Carlos' van Schiller in een regie van Ivo van Hove, speelt De Tijd 'Congo' van Paul POurveur in een regie van Lucas Vandervost en Decadence' van Berkoff in regie van Dora van der Groen. De tijd opent de theaterserie met Don Carlos van Schiller, een meesterwerk dat de intri- in de Spaanse koninklijke familie verhaalt en dat de cha otische politieke toestanden be- handelt. Het verhaal van ko ning Filips die zich verschuilt achter Alva. Slechts Posa, de vriend van prins Don Carlos, slaagt er in aan het web van intriges te ontkomen tot hij ge dwongen wordt zijn vriend 'om diens bestwil' te arresteren. Posa wordt in de gevangenis neergeschoten en Filips levert zijn eigen zoon uit aan de In quisitie, wegens vermeende steun aan Willem van Oranje. Don Carlos kan een familie drama zijn met universele menselijke aspecten, of een po litieke tragedie over onvrij heid, dictatuur en despotisme. De Tijd doet voor deze produk- tie beroep op een relatief uitge breide bezetting met onder an dere Ilse Uitterlinden en Bob de Moor. Donderdag 29, vrijdag 30 september en zaterdag 1 ok tober in de Rode Zaal om 20.00 uur. Voor de liefhebbers is er een kans om met vertegenwoordi gers van De Tijd te discussië ren. Zaterdag 1 oktober is er om 15.00 uur een 'profieldag'. Het programma bestaat uit twee delen. Eén interview door een gerenommeerd journalist en het publiek met de artistieke leiding van De Tijd en een ge sprek met een bekend panel van mensen die lang hebben gewerkt met De Tijd, De Witte Kraai of Art/Vertikaal. Het panelgesprek begint om 17.00 uur. DIT JAAR heeft de leiding van het prestigieuze Festi val van Vlaanderen geko zen voor een grotere sprei ding van de evenementen. Heejl wat concerten worden verzorgd in kleinere steden. Voor de inwoners aldaar de misschien lang verbeidde kans om gerenommeerde orkesten, ensembles en so listen aan het werk te zien en te horen. Deze week is er weer volop va riatie en voor de Zeeuws-Vla mingen enkele evenementen die de moeite waard zijn. Ter wijl de bekende Nederlandse muzikanten The Rambles in de feestszaal Merodestraat in Me- chelen lichte muziek brengen uit veertiger, vijftiger en zes- tigr jaren vanaf 20.30 uur, speelt het Scottish Chamber Orchestra, onder leiding van Jukka-Pekka Saraste in de Opera in Gent. Op het pro gramma de Deutsche Tanze van Schubert/Webern, de lyri sche suite van Berg en de derde symfonie van Mendelssohn. Aanvang 20.00 uur. De liederencyclus 'Die schone Müllerin van Schubert is een geliefde serie. Veel teno ren hebben deze serie gekozen om een avondvullend pro gramma te brengen. De be kende Vlaamse tenor Guy de Mey, die in Aardenburg vorig jaar de evangelist zong in de Mattheus Passie van Bach, zingt deze liederen maandag 3 oktober in het museum Plan- Youp van 't Hek. - foto janswinkels IN ZIJN programma 'Hond op het ijs' gooit de cabare- «er Youp van 't Hek droom on werkelijkheid voortdu rend door elkaar. Hij speelt o® jongen die zoveel moge- Ijk droomt om het leven een beetje aantrekkelijk te "raken. Steeds vlucht hij w®g in zijn absurde verzin- lels. Maar wat voor leuks rrj ook droomt en wat hij x>k verzint als de droom op ret hoogtepunt is loopt stee vast de wekker meedogen ds af en staat hij weer met rerae benen in de keiharde Een hond op het ijs' tracht zich f d terwijl het publiek «ent- Hij komt gevaarlijk dicht 'J het wak, kijkt wanhopig jÜu het Publiek dat alles 'edt, behalve de helpende rand. Cabaretier Youp van 't Hek emt vrijdag 30 september ,ar Hulst. In het gemeen- enapscentrum 'Den Dullaert' rengt hij het adembenemende woprogramma. Aanvang 20.00 afloop van de voorstel en uan er on<ier het genot van hapje en een drankje gezel- g nagepraat worden in de w dit doel ingerichte kleine tijn Moretus in Antwerpen. Hij koos voor ietwat ongebruike lijke begeleiding. Deze keer geen piano, maar een gitaar. De begeleidster is de eveneens be kende gitariste Raphaella Smits. Aanvang 20.30 uur. De dansliefhebbers kunnen dinsdag en woensdag 4 en 5 ok tober terecht in de Oude Hospi taalzaal in Bijloke in Gent, waar Rosas met Annenmarie de Keersmaeker de danspro- duktie 'L'Incoronazione di Pop- pea' op muziek van Monteverdi brengt. Een prachtige combi natie van moderne dansopvat- tingen op oude muziek. Aan vang telkens 20.00 uur. De wereldberoemde dirigent John Eliot Gardiner leidt woensdag 5 oktober het Orche- stre de l'Opiera de Lyon in de Blauwe zaai van De Singel in Antwerpen. Voor de pauze werken van Franse componis ten (Massenet en Ravel) en daarna de negende (Grosse) symfonie van Schubert. Aanvang 20.30 uur. Christian Zacharias. DE DUITSE pianist Chris tian Zacharias heeft zich sinds enkele jaren opge werkt als de Mozartspecia- list. Hij studeerde bij Irene Salvin en Vlado Perlemuter en won onder andere de Ra- velwedstrijd in Parijs. Hij maakte samen met Hein- rich Schiff en het Alban Berg Kwartet veel kamer muziek en bouwde tevens aan een internationale con certcarrière. Hij werd regelmatige gast op de festivals van Salzburg en Edinburgh. In 1985, tien jaar na zijn eerste plaatop name, maakte hij de opna men van de integrale piano sonates van Mozart. Een in drukwekkende platenreeks - foto archief de stem die zowel van een grote pia- nistieke maturiteit als van de typische Mozartiaanse frisheid en ontdekkings- drang getuigen. In de Blauwe Zaal van De Singel in Antwerpen speelt Zacharias vanavond de so nates KV 2184 en 309, de Fantasie in D en Het Rondo in D en de melancholische Weense sonsate in Bes KV 570. Dit is het eerste recital in de serie Mozartpiano. Voor ieder concert wordt er in De Singel door Katelijne Fleerackers een toelichting gegeven op het programma. Dit gebeurt steeds in de foyer van de Rode Zaal om 19.15 uur. Het concert zelf begint om 20.00 uur. Dirigent John Eliot Gardiner. fotoarchief de stem DRIE MUSICI uit Zeeuwsch Vlaanderen ver zorgen zondag 2 oktober een koffieconcert in het Neder lands Hervormd kerkje in Kloosterzande. Het concert is georganiseerd door de ju bilerende Rotary-afdeling Terneuzen en de opbrengst gaat volledig naar de mu ziekgroep De Happy Band. Het ensemble Scaramouche heeft voor deze gelegenheid een toepasselijk programma sa mengesteld met werken uit de barokperiode tot en met mo dernere getinte muziek. Het geheel is romantisch getint en gaat in op het thema: In en uit de Kunst. Scaramouche bestaat uit de pianist/clavecinist Jos Ver- poorten die delen uit 'Kinders- zenen' van Schumann zal ver tolken, de klarinettiste Anne- marie Hoefeijzers en de mezzo sopraan Jeanette de Caluwé. Samen, maar ook als solist, tra den zij op in Nederland en Bel gië. Het programma is afwisse lend omdat er composities uit verschillende stijlperioden worden vertolkt en omdat er gebruik gemaakt wordt van de combinaties van piano/klari net, piano/zang, clavecimbel/ zang en klarinet/zang. Uiter aard treden zij ook als trio op in werken van Spohr en Gersh win. Aanvang 11.30 uur. De toe gangsprijs bedraagt 10,- (kof fie inbegrepen). Kinderen beta len 2,50. NA DE vele successen van het afgelopen seizoen wil de Stichting Blues Promotion Terneuzen vrijdag weer uitpakken met een dubbel concert in Porgy Bess te Terneuzen. Om 20.00 uur bijt The William Clarke Blues Band uit Los Angeles de spits af, gevolgd door The Mick Clarke Band uit Londen. Over de William Clarke Blues Band schreef de bekende Ame rikaanse Blues Recensist Dick Schurman, een veteraan op dit terrein: „Clarke is het levende bewijs van het voortbestaan van de Blues in Los Angeles". Uitgever Tony Burke (Het Britse 'Gospel Truth') is niet minder lyrisch. „William Clarke is eén van de dierbaar ste eigendommen van de Blues". William Clarke speelt zelf mondharmonica en zingt. Hij wordt begeleidt door gitarist Alex Schultz (in april dit jaar in Terneuzen nog te zien ge weest als lid van The Mighty Flyers), bassist Willy Bringle en drummer Ed Clarke. De William Clarke. - fotoarchief de stem groep speelt voornamelijk in clubs en op festivals langs de Amerikaanse westkust, als zelfstandige band of als bege leider van grote bluesnamen. Zo speelde men met onder an dere Charlie Musselwhite, Lo well Fulson en Guitar Shorty. De eerste elpee stamt uit 1987, en de groep bestaat nu zo'n vier jaar. De plaat viel meteen in de prijzen bij de bluesliefhebbers. William Clarke werd zelf genomineerd VOOR ISPIRATIE hoeft de kunstenaar Michiel War broek niet ver van huis te gaan. Wonend in Tiel is de Betuwe een prachtige bron van onderwerpen voor zijn aquarellen en schilderijen, die tot en met 21 oktober in het gemeentehuis van Ter neuzen te zien zijn. Hij werkt in een realisti sche stijl, met een kleine ruimte voor zijn persoonlijke fantasie. Hij wil niet opdrin gen, maar dingen maken die het waard zijn bewonderd te worden. Hij probeert zich op een zo veelzijdig mogelijke manier opoen te stellen voor alles om hem heen. Zijn ma teriaalgebruik is dan ook erg verschillend. Hij wil datgene dat hij als inhoud van zijn le ven ziet aan andere mensaen overdragen en op die manier zijn eigen levensinhoud weer versterken, vanzelfsprekend botst een mens op die manier op zijn eigen beperkingen, stelt Warbroek, maar dan komt het moment waarop er eenheid gevonden wordt. Het stadhuis is geopend op werkdagen tijdens kantoor- Werk van Michiel Warbroek in het stadhuis van Ter- neuzen. - foto wim kooi jman L'Escaut Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Galerie Esprit in Clinge. Churchill Hotel Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Galerie Trouvaille. Dikke van Dale Sluis. Expositie van Peter van Nes. Tot en met september. Scheepvaartmuseum Antwer pen. Antarcticatentoonstelling. Tot 13 november. Dagelijks open van 10.00 tot 17.00 uur. Stedelijk Museum St. Niklaas. Triënnale met beeldhouwers uit West-Vlaanderen. Dagelijks ge opend. Kunstuitleen Middelburg. Siera den van Greet Harinck. Tot en met september. Open dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 en donderdag eveneens van 19.00 tot 21.00 uur. Stadhuis Terneuzen. Aquarellen en schilderijen van Michiel War broek. Tot en met 21 oktober. Op werkdagen geopend. De Singel Antwerpen. Tentoon stelling over toneeldecorbouwer Jan Versweyveld. Tot 3 oktober. Geopend dinsdag tot en met zon dag van 14.00 tot 18.00 uur. L'Aubergerie Hulst. Werk van uur. Urbain Marin en Guido Eek- hardt uit de vaste collectie van Galerie Esprit in Clinge. Galerie Esprit Clinge. Grafisch werk van 21 verschillende kun stenaars en keramiek van Anto nio Lampecco. Tot 17 oktober. Geopend vrijdag tot en met zon dag van 13.30 tot 17.30 uur. Don derdag tot 21.00 uur. Veerboot Prinses Juliana Vlis- singen-Breskens. Vier litho's van Theo Jordans. Tot en met okto ber. Galerie van Geyt Hulst Grafiek van Wim van de Mey en Beelden van Jits Bakker. Tot 4 oktober. Geopend op werkdagen van 9.00 - 12.00 en 14.00 - 18.00 uur, zaterdag tot 17.00 uur en zondag van 14.00 - 18.00 uur. Dinsdag gesloten. Club Cd Hujist. Schilderijen van Giorgio Rubino. Tot én met 19 oktober. Dagelijks geopend vanaf 11.30 uur. Scholengemeenschap 't Vaartje Terneuzen. Schilderijen en aqua rellen van J.A. Campfens. Tot 15 december. Geopend donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. Museum voor Sierkunst Gent. Expositie over zilverwerk. Tot en met 30 oktober. Geopend dinsdag tot en met zondag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 17.30 als instrumentalist van het jaar en de groep als bluesband van het jaar. De Mick Clarke Band maakte onder meer furore op grote Blues-festivals zoals in het Belgische Peer en het Blues-festival in Ravenna, Ita lië. Het is Rock'n Roll met een bluesgevoel. Muziek waarop je kunt dansen of wegdromen. De groep bestaat eveneens vier jaar en maakte al vier el pees, waarvan er een in Ane- rika is uitgebracht. Mick Clarke zingt en speelt gitaar, Mike Hirsh drumt, Mick Phil lips speelt bas, Chris Lloyd-Ba- ron mondharmonica en Kerry Canfield bespeelt de toetsen. Zij kregen het publiek met een combinatie van originele en standaardnummers snel aan hun zijde. Aanvang in Porgy Bess 20.00 uur. De kaarten kosten in de voorverkoop 15 gulden. De avond zelf betaalt de liefhebber 17,50. Inlichtingen, Mare Pauwels 01150-13351. Voorverkoopa dressen: De Waterput, Terneu zen en Goes. Sonora, Terneu zen. VLAANDEREN HEEFT vele troubadours. Iedere vo gel zingt zoals hij gebekt is en de zangers in het Vlaamse land nemen ieder op hun manier een aantal zaken op de korrel. Een van de mannen van het eerste uur is Willem Vermandere, die zaterdag 1 oktober in De Halle in Axel optreedt. Hij is al 20 jaar actief op het podium. Hij begon als West Vlaamse jongen zijn liedjes te zingen in parochiezaaltjes. Het duurde niet lang of deze werden inge ruild voor de grote theaterza len. In het begin begeleidde hij zichzelf op de gitaar. Dit doet hij nog steeds maar hij wordt nu geassistreerd door meerdere instrumentalisten. De groep bespeelt een uitgebreid instru mentarium van snaar- en blaasinstrumenten. Een lied jesavond met Vermandere be tekent een totale muzikale show. Willem Vermandere. - foto jean-patrick meert De taal waarin hij zingt is nog steeds het West-thaams en de onderwerpen gaan over het gewone leven en de mensen uit zijn geboortestreek. Met het programma „Zo gezeid, zo ge zongen" komen Willem en drie andere muzikanten naar Axel. Zaterdag 1 oktober zijn zij te beluisteren in „De Halle". Aan vang 20.00 uur. De toegangs kaarten kosten 12.50 (CJP/ Pas65 tien gulden) DE ENGELSE pianist-gita rist Bob Hall is het type muzikant waar men in De Media in Eeklo gek op is. Hij heeft als muzikant na 25 jaar in het vak zijn sporen ruimschoots verdiend, maar is niet te beroerd om ook in kleinere, gezellige zalen op te treden. Bob Hall is nooit echt' beroemd geworden, maar zijn reputatie is bij de kenners groot. Hall be gon aan het begin van de jaren zestig in de groep de Ground hogs, die speelde met onder meer John Lee Hooker, How ling Wolf en Little Walter. La ter richtte hij zelf de Savoy Brown op. Tot '69 maakte hij met deze band vier elpees. Daarna werd hij leider en pia nist van de Blueshounds, waar mee hij tijdens Engelse tour nees talloze bluesgiganten uit Amerika begeleidde. In 1977 begon hij de all-star band Rocket '88. Figuren als Jack Bruce (ex-Cream), Rol ling Stone drummer Charlie Watts, Chris Farlowe en Alexis Korner speelden op zijn uitno diging in deze groep. Met Kor ner en Watts nam hij onlangs nog elpees op. Verder treedt hij tegenwoordig nog op met The Deluxe Bluesband en Dave Peabody. Hall treedt zaterdag 1 okto ber in De Media op. De aan vang is 21.00 uur en de toegang bedraagt 150 Frank.

de Stem | 1988 | | pagina 25