8* 8?5 9?5 Kabel Nieuw-Namen pas half 1989 CONFERENTIE-OORD APPARTEMENTEN MEDISCH CENTRUM Raad laat sociaal hart niet kloppen Roctus: Bibliobus kost gemeente veel GELEGENHEID Volksdansers vieren op vrolijke wijze jubileum DE STEM Gevarieerd programma KVO Kloosterzande Gemeente: Tweede voetbalveld Nieuw-Namen niet nodig PLAATSELIJK NIEUWS Wacht met ms terda m als iemand A A Alk maar bedoelt. Europese das voor Kessen zeggen DE STEM VAN ZEELAND 2 DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1988 'GECOMPLICEERDE KWESTIE DOOR VEEL BETROKKENEN' ZUIDDORPE - Beleggingsmaatschappij Immo- bel heeft ambitieuze plannen met het huidige be jaardenoord De Lindenhof in Zuiddorpe. Immo- bel heeft het gebouw voor een kwart miljoen gul den van de RK Stichting Bejaardenzorg Zuid dorpe en omgeving gekocht en wil er een confe rentie-oord, appartementen, gastenverblijven en. een medisch centrum in onder brengen. GEEN ADOPTIE VAN KINDEREN Advertentie-exploitatie van de BMW-dealer Garage Verbrugge B.V. Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-81121 'Zeldzame mensen' Vogelwaarde Axel Koewacht Hulst Burgemeester Kessen boos op gemeenteraad Kampioenschap gehoorzaamheid voor honden A12 briek om te zoenen bC- oor particulieren ns, bedankje, jubileum, receptie, eboorte, verloving, overwinning, xamen, Abraham, openbare dank, maar door, mag best eens in de el op de pagina familieberichten, dat niet en duur hoeft het niet te v. 5 regels kosten een tientje), egel per kolom 2,00. Eén grote ht a 2,55. Voor het plaatsen van afbeelding met een formaat van 35 m rekenen wij 14,05 toeslag, tarieven op aanvraag. Bij niet- betaling wordt 4,00 adm.kosten Foto's worden niet geretourneerd. 236442 of geef uw tekst 2 dagen sing af bij één van onze kantoren, jke opgaven stuurt u eveneens 2 óór plaatsing naar Postbus 3229, reda. Schriftelijke opgaven worden d geaccepteerd indien naam en kend zijn, ook indien uw betaling ~d is. Wij behouden ons het recht ten zonder opgaaf van redenen te weigeren, uitgever klachten bereiken over de tekst behoudt de uitgever zich het om de naam van de opdrachtgever bekend te geven. Verenigingsnleuws end op 2 kolom op donderdag. KT nties op dag. Mo- en Eric sept. '88, nkwestie. gen: -236911 LOUIS H.g. met je 75e verjaar dag. Bram, Jean-Louis, Gijs, Marie-Paule. raars weten heus wel wat ze zessen in de rede vallen helpt niet. Geef ze de tijd om uit hun woorden te komen, dert al gauw de spanning. Zo komt een otter op gang en gaan we elkaar ook beter begrijpen. Doen we dat? matie voor mensen met stotterproblemen f, in hun gezin of naaste omgeving: 01808 SVS, Postbus 119,3500 AC Utrecht. itolleraars even Je tijd- CROZES BIURRADA MARQUÉS HERMITAGE 1980 T22 Van onze verslaggever HULST - Het dorp Nieuw- Namen zal pas in de eerste helft van volgend jaar op het Belgische kabelnet van Kieldrecht wordèn aange sloten. De aanleg, die eerst afgelopen zomer zou begin nen, heeft flinke vertraging opgelopen, omdat alle be trokkenen het nog niet met elkaar eens konden worden. Wethouder G. van de Voorde heeft er nu toch alle hoop op dat begin 1989 gestart kan wor den. „In principe is er nu met iedereen overeenstemming", aldus de wethouder. „We zijn druk doende de regelingen ad ministratief voor te bereiden, zodat er binnenkort handteke ningen kunnen worden gezet". De Belgische kabelmaatschap pij Tevelo/Ebes heeft beloofd dat binnen zes maanden na on dertekening van het contract Nieuw-Namen is aangesloten. Volgens wethouder Van de Voorde is de gecompliceerdheid van de hele kabelkwestie de oorzaak van de vertraging. Met name omdat er zoveel verschil lende partijen bij betrokken zijn: de gemeente Hulst, Teve- lo, de PTT en de Regionale Wo ningbouwvereniging. De PTT eist dat ze eigenhandig de aan sluiting op het Belgische net moet verrichten. Bovendien ligt er een eis dat de televisie zenders Nederland 1, 2 en 3 op Nederlands grondgebied uit de lucht moeten worden geplukt en op de kabel gezet. Hetzelfde geldt voor de radio-zenders 1 tot en met 5. Men wil voor doorgave van de Nederlandse programma's namelijk niet af hankelijk zijn van een buiten landse zendgemachtigde. Met de Regionale Woning bouwvereniging is overeen stemming bereikt over de aan sluiting van de huurwoningen op het toekomstig kabelnet. „De bouwvereniging heeft zich zo positief opgesteld", aldus Van de Voorde, „dat men de niet meer benodigde masten van de eigen antennesys teempjes voor niets beschik baar wil stellen". Bij Tevelo wordt nu bestudeerd of het technisch mogelijk is die mas ten te gebruiken om aan het begin van het kabelnet de Ne derlandse zenders uit de lucht te plukken. Wethouder Van de Voorde verwacht echter dat een en an der geen problemen meer zal opleveren. „Ik heb goede hoop dat het nu snel voor mekaar komt". Groots plan De Lindenhof Omdat de gemeenteraad van Axel voor een verkoopprijs van 330.000 gulden garant stond, betekent de verkoop dat Axel 80.000 gulden aan de stichting bijbetaalt. Schirris uit St. Jansteen op pa pier heeft gezet. Die heeft te vens plaats ingeruimd voor conferentiezalen met onder meer een podium. De exploita tie van het oord wil Immobel als het verantwoord is zelf ter hand nemen, maar het is niet uitgesloten dat men die zaak uitbesteed. „Alles kan nog, we buigen ons nu over wat het meest interressant is", zegt Den Doelder. De verbouwing van De Lin denhof zou volgens de eerste schattingen 1,2 miljoen gulden gaan kosten. Maar het uitein delijke bedrag hangt af van hoe de tekeningen er na een grondig onderzoek naar de pre cieze behoeften komen uit te Wethouder J. van Schaik, die samen met gemeentesecretaris J. van Sabben bemiddeld heeft, toont zich desondanks zeer te vreden met de transactie: „Voor de raad en de gemeente is het van het grootste belang dat het tehuis, dat het afgelo penjaar nogal wat commotie in Zuiddorpe heeft veroorzaakt, uiteindelijk een goede bestem ming krijgt. Nu is het volgens mij zo dat Zuiddorpe er wei eens, economisch gezien, op vooruit kan gaan". „Heel die affaire is een gesloten boek voor ons", zegt Van Schaik over de 'affaire Linden hof'. Van de kant van de raad verwacht hij ook geen proble men meer, na de positieve ge luiden die de commissie finan- cieën over het plan liet horen. Alleen de raad en de provincie kunnen de plannen van Immo bel nog tegenhouden. Of een Arob-procedure van de kant van de Zuiddorpenaren tegen de verhuizing van het bejaar denoord naar Koewacht. Want als die niet doorgaat, gaan de plannen van Immobel ook niet door, staat in het verkoopcon tract. „Maar als de Raad van State nu nog zou besluiten de zaak ongedaan te maken, snap ik niet hoe ze al die kerncen trales uit de grond hebben ge kregen", zegt Van Schaik. Directeur J. den Doelder van Immobel denkt een goede aan koop te hebben gedaan. Als Belg denkt hij ook aan het Vlaamse achterland als moge lijke klantenkring. „Zuiddorpe is toch centraal gelegen, zeker in de gedachte rond het jaar 1992, als in Europa de grenzen verdwijnen". De komende an derhalf jaar, voordat de be jaarden naar Koewacht ver huizen, gaat hij nog brainstor men over hoe De Lindenhof (de naam blijft overigens gehand- haaft) er definitief uit komt te zien. De buitenkant verandert in ieder geval nauwelijks. Het conferentie-oord is de eer ste poot waar Den Doelders plan op stoelt. Hij denkt dat er bij de industrie in de omgeving (onder andere Dow Chemical en Sidmar) behoefte is aan ruimte voor seminars en wil aan het oord een tiental gast verblijven koppelen. Die zou den bijvoorbeeld ook dienst kunnen doen als een 'golfhotel' voor de nieuwe golfbaan in Axel, waar volgens Den Doel der steeds meer internationale belangstelling bestaat. Een res taurant met een bar en een ter ras maken ook deel uit van de eerste plannen, die architect F. Een Britse dans. - FOTO WtM KOOYMAN zien. Dat hangt onder andere af van de vraag naar de dertien appartementen, die Immobel in het plan heeft opgenomen. Den Doelder denkt dat daar vooral bij ouderen belangstelling voor is. Mocht die echter tegenval len, dan kunnen de apparte menten altijd nog door de klei nere gastenverblijven van het conferentie-oord worden ver vangen. De derde poot is het medisch centrum. Den Doelder heeft verregaande contacten met een groep medici uit Zeeuwsch- Vlaanderen, die in De Linden hof een praktijk willen begin nen. Van onze correspondent CLINGE - Meer dan honderd volks dansers hebben gisteren in het ge meenschapshuis Malpertuus in Clinge op zeer vrolijke wijze het tien-jarig bestaan gevierd van de volksdansgroep Clinge. De hele groep Clinge in feestelijke kleding gestoken, opende deze middag met een dans op de muziek van Strauss. Het feest werd meegevierd door de volksdansgroepen Sas van Gent, Asse nede, Graauw en Nieuw-Namen. Het ge heel stond onder leiding van D. Bols- sens-Triest, die geassisteerd werd door de docente van de groep Sas van Gent. Na de opening kwamen alle groepen op de vloer en voerden verschillende dansen uit. Het duurde niet lang of de groep Clinge kwam verkleed als land- bouw-echtparen op de vloer, en voerden een paar Slavische dansen uit. Intussen mengden alle anderen zich tussen de groep van Clinge om mee te dansen. Nog juist voor de pauze kwam de groep Clinge voor de derde maal, volledig in rood-witte kleding, op de vloer, tot grote hilariteit van de aanwezigen. Na de pauze werd begonnen met het optreden van alle groepen, terwijl de groep Clinge zich voor de vierde maal gereed maakte voor de vrolijke partij. Met z'n allen kwamen ze opeens op de vloer in cowboys-kleding met laarzen en hoeden. Onder het dansen van Old Ame rika kregen ze de hele zaal mee. De tijd was nu intussen zover gevorderd dat er nog gedanst kon worden op de muziek van 'O Suzanna', 'De Bernhardwals' en als finale de zeer oude dans 'Veleka'. Tussendoor waren er aan de feestvie rende groep Clinge bloemen aangebo den. Het was een buitengewone gezellige middag, waarbij uit elkaar gegaan werd met een 'tot spoedig weerziens'. yGBlAD VOOR ZUinWF.ST-NFnFRI AND kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 0-30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Romain van Damme, Frank Deij, Lonny van Gremberghe, Ronald Verstraten, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Goes: Jan Jansen. Hulst: Eugène Verstraeten, Joep Trommelen. Inspecteur Zeeland: 95839nU,PrtVé tel01150~ 87-10 Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - De Hontenisser gemeenteraad heeft gisteravond zijn 'so ciaal hart', zoals burge meester A. Kessen het noemde, niet laten knoppen. Met acht stemmen tegen en vijf voor verdween een voorstel om in het kader van het Foster Parents Plan twee kinderen uit de derde wereld te adopteren in de prullemand. De meerderheid van de raads leden vond een dergelijke fi nanciële adoptie geen gemeen telijke taak. Enkel de raadsle den L. Mangnus (eigen lijst), W. Gelderland (lijst L. Mangnus), C. Roctus (lijst P. Mangnus) en de beide wethouders P. Mang nus en J. Joossen (lijst A. Roc tus) toonden zich fervent voor stander van adoptie. A. Roctus prees het werk van Foster Parents, maar het ging hem te ver er gemeenschaps geld in te stoppen. „Laat ons elk als raadslid zo'n kind adop teren", stelde hij voor. „Dat", riep A. Sponselee (CDA), „is je reinste morele chantage". Me vrouw J. de Kock-Ringoot (lijst P. Mangnus) meende dat met goedkeuring van het voorstel het einde zoek zou zijn. „Er is zoveel leed in de wereld. Sti muleer liever plaatselijke ac ties voor de derde wereld". Ook een voorstel van L. Mangnus om het geld uit de pot van het Armfonds te halen kon de raadsleden niet over de streep trekken. Bijzonder te leurgesteld was W. Gelderland, de initiatiefnemer van het voorstel. „Niet voor mezelf, maar voor die kinderen die nu uit de boot vallen", betoogde hij. Ook burgemeester A. Kes sen zei teleurgesteld te zijn door de houding van de raad. „Omdat hier anderen de dupe van worden". HULST - Nieuwigheid op de Hulster najaars kermis is komend weekeinde een kijktent waarin 'zeldzame men sen' te zien zijn. De kermis duurt van 1 tot en met 4 oktober. Andere attracties die hebben ingeschreven zijn een autoscooter, een 'Su per Spider', een Berg- en Dalbaan, schietsalon, golfbaan, minicars, twee kindermolens en een aan tal gokkramen. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - De afdeling Kloosterzande van de KVO staat aan het begin van een nieuw seizoen. Voorafgaande aan de ope ning wordt 5 oktober om 18.45 uur in de kerk van de H.-Martinus te Groenendijk een mis opgedragen. Op 6 oktober wordt het seizoen om 19.00 uur officieel geopend met een jaarvergadering in zaal Van Leuven. Op de agenda staat ook een bestuursverkie zing. Na de pauze komt J. Baecke-Kerckhaert, als kader docente voor de KVO, vertellen wat de KVO de leden kan bie den, niet alleen binnen de afde ling, maar ook gezien vanuit het hoofdbestuur in Tilburg. Ook wordt deze avond een be gin gemaakt met een planten- wedstrijd. Alle leden krijgen een plantje uitgereikt en in april komt een bloemist beoor delen wie in de prijzen is ge vallen. Het verdere programma ziet er als volgt uit: 6 oktober cur sus heilgymsnastiek en er is al een yogacursus begonnen; 8 november lezing van majoor Bosshardt van het Leger des Heils; 22 november lezing door genealoog Nijenhuis over fami liegeschiedenis en voorouders; 15 december uitstapje naar Brussel; 19 december kerstvie ring; 3 januari: nieuwjaars morgen; in januari excursie naar de fabriek van General Motors in Antwerpen en een bezoek aan mouterij Menu te Kloosterzande; in februari le zing door dermatoloog dr. Blom; in maart een demonstra tie poppen maken door C. van de Vijver; in april lezing van F. Lion over verzorging van ka merplanten en bekendmaking prijzen plantenwedstrijd. Vrij wel alle bijeenkomsten zijn in hotel Van Leuven te Klooster zande. Van onze verslaggever NIEUW-NAMEN - De voet balclub Hulsterloo uit Nieuw-Namen heeft cijfer matig gezien geen tweede veld nodig. Dat blijkt uit berekeningen die wethou der W. Kaysers heeft ge maakt over de speeldruk op het huidige veld. In de gehele gemeente Hulst komen de verschillende voet balclubs aan ongeveer tachtig spelende leden per veld. Opval lend is daarbij dat dit gemid delde over alle kernen onge veer hetzelfde is. Bij de W Graauw lag dat op 140 spelers per veld, zodat het besluit om deze club aan een tweede veld te helpen volgens wethouder Kayser zeker terecht is ge weest. Op Nieuw-Namen ligt de zaak echter anders. Daar kan over het enige veld een spelersaantal van 76 genoteerd worden. Dus onder het ge meentelijk gemiddelde. Daarnaast valt ook het aan tal elftallen per veld niet posi tief uit voor de vurige roep om een tweede veld in Nieuw-Na men. Graauw brengt bijvoor beeld 11 elftallen op de been en STEEN met drie velden 17 elf tallen. Dat is iets meer dan vijf elftallen per veld. W Hulster loo brengt in totaal vijf elftal len op het veld. De roep om een tweede veld in Nieuw-Namen vindt wet houder Kayser begrijpelijk maar volgens hem moeten de cijfers toch niet uit het oog worden verloren. „Je kunt de cijfers ook op de toekomst los laten. Daaruit blijkt bijvoor beeld dat bij Graauw in 1992 ongeveer net zoveel jeugd zal voetballen als nu. Bij Hulster loo daarentegen zakt het aantal jeugdspelers". Het probleem in Nieuw-Na men is volgens de wethouder niet een tweede veld, maar de slechte kwaliteit van de hui dige grasmat. „Op zich wordt dat veld niet overspeeld, maar het is destijds gewoon slecht aangelegd". Een technische op lossing voor dit probleem ziet Kayser nog niet. Bij aanleg van een tweede veld, gekoppeld aan privatisering zet de wethouder nog de nodige vraagtekens rond de financiële haalbaar heid. „Ik zie Hulsterloo niet twee velden op eigen kracht onderhouden". VISWEDSTRIJD - Hengel- vereniging De Puit hield een viswedstrijd, waaraan tien mensen deelnamen. Uitslag: 1. Th. van Goethem, Vogel waarde met 140 cm. 2. T. Gel derland, Vogelwaarde met 133 cm. 3. P. Reunis, Klooster zande en A. de Kort uit Osse- nisse met 127 cm. De volgende en laatste wedstrijd is 24 ok tober in de Wilhelmuspolder. TOUWTREKKEN - De Axelse touwtrekvereniging Cambrinus houdt zondag 9 oktober het Zeeuws-Vlaamse kampioenschap touwtrekken op het eigen terrein nabij zwembad 't Plaatje. De wed strijden vinden plaats onder auspiciën van de Nederlandse Touwtrekbond. De kam pioenschappen zijn tevens een gelegenheid voor Cam brinus het nieuwe terrein en het zelfgebouwde clublokaal officieel in gebruik te nemen. Dat gebeurt door wethouder H. de Mul om 10.00 uur. De kampioenschappen beginnen om 11.00 uur. BRIDGE - Bridgeclub Axel speelde de eerste wedstrijd van de najaarscompetitie in De Halle. Uitslag groep A: 1. heren Arnoldi-IJsebaert, 2. heren Hemelsoet-De Wever, 3. de heer en mevrouw Pie- ters. Groep BI: 1. dames Kaan-De Jonge, 2. dames Vereecken-Van Waes, heren Vermunt. Groep B2: 1. echt paar Brökling, 2. echtpaar Herrebout, 3. echtpaar Schee- Ie. Groep Cl: 1. dames Hof man-Van de Peyl, 2. dames Moons-La Croix, 3. echtpaar Van Straten. Groep C2:1. da mes Huis-Houtepen, 2. dames Van Bundere-De Koning, 3. mevrouw Van de Wagt-de heer Kuyk. PRIJSKAARTING - De bil jartclub TOVAK houdt zater dag 1 oktober een prijskaar- ting in café Wil-Ton. De prij zen bestaan uit vlees en er wordt bieden zonder roem ge speeld. Aanvang 20.00 uur. GEMEENSCHAPSVIERING - In de kapel van De Blaauwe Hoeve wordt zondag 2 okto ber een gemeenschapsviering gehouden. Het thema is: in trouw verbonden. De muziek wordt verzorgd door het jon gerenkoor. In deze viering is er speciale aandacht voor de kinderen. Aanvang 11.30 uur. OUD PAPIER - De voetbal vereniging HW'24 haalt za terdag weer oud papier op. Dit keer worden de inwoners van de Binnenstad, Compo- nistenbuurt, Dullaertwijk en Saxhavenwijk van hun oud papier verlost. De ophaal- ploeg vertrekt om 9.00 uur. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Het Hontenisser raadslid C. Roctus heeft gisteren grote bezorgdheid uitgesproken over de kos ten van de bibliobus. Roctus vroeg zich af of de kosten van deze voorziening nog wel in verhouding staat tot het ge bruik dat er van gemaakt wordt. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Bur gemeester A. Kessen heeft er woensdagavond de raadsleden flink van langs gegeven. Dat gebeurde nadat herhaalde lijk werd gezeurd over voor stellen waarmee iedereen het in de commissievergaderingen eens was, of die naar wens van die commissies verbeterd wa ren. Zo werden heel wat spijkers op laag water gezocht bij voor stelen rond de verkoop van het voormalig gemeentehuis in Vo gelwaarde en de aanleg van parkeerplaatsen bij De Luifel in Vogelwaarde. „De commis sievergaderingen blinken uit door de afwezigheid van raads leden", zei Kessen geïrriteerd. „Ik vind niet dat men nu aller lei scherpe opmerkingen moet maken, terwijl men de com missies niet bezoekt en van toe ten noch blazen weet. Op ad vies van de commissies passen wij voorstellen aan en tijdens de raad' blijkt iedereen weer 180 graden omgedraaid. Onbe grijpelijk, dan gaat er bij mij een lampje uit". Bij de hele zaak moeten vol gens de wethouder ook de handbalclub en de schutters- maatschappij betrokken wor den. Beide verenigingen zijn naarstig op zoek naar geschikte accommodatie. Een mogelijke constructie is de aanleg van een nieuw goed voetbalveld, terwijl de schutters en handballers dan de beschikking over het huidige veld zouden krijgen. „Dan zou je, net als in Graauw de voetbal en de tennis, moeten denken aan één omnisport- vereniging. Maar ik ben er voorlopig nog niet uit". Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Burgemeester A. Kes sen van Hontenisse werd gisteravond tij dens de raadsvergade ring verrast met een stropdas met Europees embleem. Het kledingstuk was hele maal uit Straatsburg meegenomen door vier raadsleden, die daar te recht waren gekomen voor een driedaagse stu diereis. Het waren L. Mangnus, P. Mangnus, W. van Gemst en C. Roctus, die er zich hebben laten voor lichten over met name de gevolgens van het open stellen van de grenzen in 1992. L. Mangnus zei gis teren dat het viertal heel wat indrukken en erva ringen rijker was terug gekomen. Behalve de stropdas hadden ze voor Kessen, wiens stok paardje de Europese een wording is, een documen- tatiepakket meegenomen. De burgemeester beloofde de das op passende mo menten te zullen dragen. Toch zeker, als begin vol gend jaar in Hontenisse een Europese studiedag op touw wordt gezet. De bus kost 3.000 gulden per uur en de praktijk wijst uit dat in de kleinste kernen slechts enkele volwassenen en een handvol kinderen de bus be zoeken. „Voor die paar mensen kun je toch geen bus laten rij den", betoogde Roctus. Raadslid H. Bruggeman, zie even zijn pet van bibliotheek- voorzitter opzette, wees er op dat het de bedoeling is dat de gemeente ook de pesoneelskos- ten nog gaat betalen. Dan zal dat bedrag nog aanzienlijk ho ger worden. De kosten zijn, zo liet hij weten, ook al onderwerp van gesprek geweest in het bi- bliotheekbestuur. „Maar wij hebben gemeend toch ook iets voor die kleinste kernen te blij ven dioen. Het komt ongetwij feld de leefbaarheid ten goede". Naar aanleiding van het be toog van Roctus beloofde Brug geman de zaak nog eens in het bestuur aan te kaarten. „Ik ben er wel van geschrokken", zei Roctus nog. „Dat hebt u vorig jaar ook al gezegd dacht ik", reageerde burgemeester A. Kessen. „Nou", verzuchtte roc tus, „dan heeft dat weinig re sultaat gehad". Van onze correspondent KOEWACHT - In Koe wacht werd het vijfde Ne derlands kampioenschap Obedience (gehoorzaam heidswedstrijden voor hon den) gehouden. De organis- tie was in handen van The Dutch Obedience Society. Als keurmeesters traden op P. Beeton en P. Ware uit Engeland en A. van de Bosch uit Nederland. Negentig combinaties namen deel in zes verschillende klas sen. De winnaar van de hoogste klasse en dus Nederlands kam pioen, werd Louise Mieras met haar border collie Sealight Blink (Menang). Tijdens de prijstuitreiking werd ook de Charlie Wyant Trofee uitgereikt aan de com binatie die in de loop van het jaar de meeste punten in de wedstrijden verzameld had. Deze prijs ging naar Dominque Standaert met haar border col lie Homestead Woodruff. UITSLAGEN Pre-beginners: l. A. Houthuis met Saros, Terneuzen; 2. J. Bustraan met Hassan, Kapelle; 3. S. Bersee met Paddy, Terneuzen. Beginners: 1. A. van d Bosch met Gethijn, Zuiddorpe; 2. D. Knoester met Voyeute, Leiderdorp; 3. J. Bu straan met Hassan, Kapelle. Novice: 1. W. Amesz met Famke, Den Haag; 2. P. van de Velde met Menko, Terneuzen; 3. P. ten Hoe ven met Murdoch, Vogelwaarde. A-klasse: 1. L. Mieras met Berani, Koewacht; 2. M. Blankenstijn met Wooly, Kortgene; 3. D. Standaert met Ruffles, Zeebrugge. B-klasse: 1. P. van de Velde met Menko, Terneuzen; 2. I. van der Meer met Bintang, Den Haag; 3. D. Standaert met Ruffles, Zeebrugge. C-klasse: L. Mieras met Menang, Koewacht; 2. A. van de Bosch met Kieran, Zuiddorpe; 3. R. van Cam- pen met Jock, ColijnsplaaL t

de Stem | 1988 | | pagina 17