Animo wil wintertitel prolongeren WINTERTENNISCOMPETITIE BLIJFT KOSTBARE ZAAK Indeling wintercompetitie DANKZIJ EEN BREDE SELECTIE BU TERNEUZENSE CLUB Belangstelling is beperkt bij SJEF Hulster Ambacht: twee herenteams Volop concurrentie in hoogste klasse Sterke formaties in tweede klasse FONS DE STEM SPORT DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1988 KAPELLE - De van dis- trictswege georganiseerde wintertenniscompetitie blijft voor de deelnemers een dure aangelegenheid. DOOR TEAMS VAN LUDO ET EMERGO EN MLTC fAUTOL AUSTIN RO\ den haag Vlaamse ministe Dupré (milieu) minister N. Smit-! (Verkeer en W staat) bewust keerde informatie schaft over de gev van de smeerpiji het Belgische b Tessenderlo Chem Dossiers Keukenbra FNV eert lec in Breskens T49 4We steken niets in eigen zak' Door Kees Hamelink Het staat in schril contrast met de vele vormen van bedrijfscom- petitie, die door de hallen via ge sponsorde teams wordt gehou den. De deelnemers hieraan spe len op deze wijze de gehele win ter door tegen een gering bedrag. Anders ligt het met de 'officiële' com petitie waar sponsoring (nog) niet is doorgedrongen. De meeste vereni gingen nemen het ook niet op in hun jaarlijkse begroting, zodat de compe titieteams beperkt blijven tot het zo merseizoen. Het Terneuzense Animo neemt wellicht een uitzonderingspo sitie in. Deze vereniging bindt zijn vele spelers al jaren aan zich door in de winter trainigen te geven, gekop peld aan de wintercompetitie, als mede de jeugd in de gelegenheid te stellen in de wintermaanden trainin gen te volgen. Competitieleider Jan Piet Willemse uit Kapelle daarover: „Het inschrijf geld is nu eenmaal gekoppeld aan de hoogte van de zaalhuur. Deze kosten worden omgeslagen over de deelne mende teams op basis van het aantal te spelen wedstrijden. Verder zit er niets tussen. We steken echt niets in eigen zak." De competitie gaat zondag 2. okto ber van start. De indeling is gesplitst in een competitie voor mixed-teams en herenteams, terwijl er in de week een damescompetitie wordt gehou den. Voor wat betreft de 'zondag competitie' word het spelen verdeeld over de hallen in Kapelle, Goes, Vlis- singen en De Braakman. Het Racket centrum in Kapelle slokt de meeste wedstrijden op, terwijl in het tennis- centrum Ador-sport in De Braakman voornamelijk teams uit Zeeuwsch Vlaanderen in actie komen. „Het aan- vangstijdstip ligt vroeger dan voor gaande jaren. Dat komt omdat de poule-indelingen wat logischer in elkaar zitten. De belangstelling scheelt nauwelijks. Ik denk dat er voor de herencompetitie iets meer in schrijvingen werden ontvangen, zo dat deze poules iets groter zijn gewor den," aldus Willemse. Aan de opzet van de competitie is er de afgelopen jaren weinig of niets veranderd. „Dat klopt, wel is er twee jaar geleden een verandering aange bracht in de promotie- en degradatie regeling. In de aanvangsjaren werd een volledige competitie gespeeld, dus met uit- en thuiswedstrijden. Nu speelt men tot aan de jaarwisseling een halve competitie, waarna promo tie en degradatie volgen. Het voordeel hiervan is dat men gedurende de win terperiode ook nog eens andere tegen standers ontmoet," legt Willemse uit. Volgens hem vinden de meeste ver enigingen dit wel een goed systeem. „Ja, want op de vraag of er nieuwe ideeën zijn, ontving ik weinig of geen respons. In het verleden zijn er wel stemmen geweest die vroegen om an dere districten erbij te betrekken. Daar ben ik toen achteraan geweest en heb contacten gehad met Rotter dam. Het bleek niet haalbaar, de be langstelling was minimaal." Het blijft dus een Zeeuwse aange legenheid, waarbij het opvallend is dat de vorig jaar opgerichte Competi tie Combinatie Zeeland het buiten Zeeland zoekt. „Het is nooit de bedoe ling geweest ons te storten in de win tercompetitie. De sterksten spelen in een Zeeuws team dat deelneemt aan een Brabants circuit. De minderen vinden gewoon onderdak bij hun eigen verenigingen," aldus Leen Breure, wedstrijdsecretaris van de CCZ. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - De indeling van de districtswintercom petitie tennis ziet er als volgt uit: MIXED-COMPETITIE Eerste klasse: MLTC 2, MLTC 1, Animo 1, De Schelde 1, Ludo et Emergo 1, Souburg 1. Tweede klasse: Souburg 2, Souburg 3, MLTC 3, Animo 2, DOS 1, Dau- wendaele 1. Derde klasse: 't Halve Maantje, MLTC 4, Animo 3, Kapelle, DOS 2, Yerse- ke. Vierde klasse: ASOC 1, DOS 3, Lewedorp, De Schelde 2, MLTC 5, Ove- zande, Vrouwenpolder. HERENCOMPETITIE Eerste klasse: Animo 1, Animo 2, SJEF, 't Halve Maantje, DOS 1, Hulster Ambacht 1, Bongerd. Tweede klasse: DOS 2, DOS 3, Domburg, Sou burg, Duiveland, De Schelde, Hulster Am bacht 2. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Het Terneuzensee Animo is vast van plan de vorig jaar be haalde titel in de wintercompetitie vast te houden. De vereniging beschikt over een brede selectie, waaruit drie mixed teams kunnen worden gevormd. „De twee hoogste teams worden zo sterk mo gelijk opgesteld. Het is jammer dat het tweede team vorig jaar in de tweede pe riode degradeerde uit de hoogste klasse, maar ja, zo werkt het systeem nu een maal," zegt competitieleider Kees Ha melink van Animo. De vereniging dankt de brede selectie aan de goede resultaten van het afgelopen zomersei zoen. „Van de elf teams wisten er zeven kam pioen te worden waarbij er zes promoveer den. De spelers en speelsters van deze teams worden vrijwel allemaal opgenomen in de teams voor de wintercompetitie, zodat men de mogelijkheid heeft te blijven spelen op competitie-niveau en binnen de vereniging. Door toevoeging van jongere jeugd blijft de doorstroming binnen de club gewaarborgd," legt Hamelink uit. De Terneuzense vereniging blijft overigens aan de weg timmeren. Inmiddels kreeg de 'top-selectie' uitbreiding van twee Axelse ve detten. Guido Tolhoek, die zich afgelopen zo merseizoen met het Axelse team zag degra deren, vroeg overschrijving aan naar Animo, terwijl de nationaal jeugdkampioene van en kele jaren geleden, Martine van Maarleveld, de Competitie Combinatie Zeeland verruilde voor Animo. „Door hun komst is de selectie niet alleen breder geworden, de top wordt hierdoor ook groter. Dit werkt alleen maar gunstig tegen het feit dat het eerste team promotie behaalde. Het vult op deze manier goed aan," aldus Hamelink. Vorig jaar behaalde Animo in de winter competitie het kampioenschap in de eerste klasse. Tim van Dijk, Mark Albers, Isabelle Leenhouwers en Manon Kienjet vormden toen de basis van dit succes. „Het was jam mer dat Manon Kienjet vorig jaar voor de Zeeuwse Combinatie koos. Die zijn we dus kwijt. De komst van Mike Simon en Stepha nie Rottier maakten dit meer dan goed. Door dat Martine van Maarleveld de selectie komt versterken ziet het verdere verloop er gun stig uit. Ook het feit dat Martine Njjsten zich de komende winter beschikbaar stelt recht vaardigt de hoop op prolongatie van de titel," stelt Hamelink vast. Ook Tim van Veldhoven zal van de eerste selectie deel uitmaken. Mike Simon, de man die het eerste team van Animo is komen versterken en mee zal proberen de Terneuzense ploeg aan de wintertitel te helpen. - foto re stem/cor j. re brer Van onze tennismedewerker AARDENBURG - Het herenteam van het Aardenburgse SJEF is een vaste klant in het wintergebeuren. Vorig jaar verliep de eerste periode voor het team minder succesvol. Vlak voor de jaarwisseling wees de promotie- en degrada tieregeling het team aan als degradant, maar dankzij de goede resultaten in de tweede periode werd het wintersei zoen afgesloten met een promotie naar de eerste klasse. „Het is al een voordeel dat er in de eerste klasse vier Zeeuws- Vlaamse teams vertegenwoor digd zijn. Het houdt in dat we vaak in de Adorhal kunnen spelen," zegt Jake trapman van de Aardenburgse tennisvereni ging. „Het team ziet er in grote lijnen hetzelfde uit als vorig jaar. Zjaak Risseeuw moeten we deze keer missen vanwege zijn studie in Utrecht. De selec tie is daarom wat groter dan in andere jaren. Piet Baas, Jo Raedts en Jan Willem Buijs- rogge zullen nu en dan inval len," aldus Trapman. Ook in Aardenburg staat de wintercompetitie los van het clubgebeuren. „Het wordt nu eenmaal niet gespeeld op het eigen park, zodat het al beperkt blijft tot een kleine groep," legt Trapman uit. Het team kan in ieder geval vast rekenen op Teun van Heelsbergen, Pierre Lampaert, George d'Hont en Jake Trapman. De Bongerd uit Kloetinge is nieuw in deze klasse. Het moet zeker ook tot de sterkere teams gerekend worden, want Harold Schipper, Robert Lentinck en Dennis Reijnhout maken deel uit van dit team. Het Vlissingse DOS 1 heeft geqn wijziging on dergaan. Harry Tijssen kan ook deze winter rekenen op Ton Veraart, Frans van de Velde en Pieter Visser. Het kampioensteam van vo rig jaar, 't Halve Maantje uit Goes, treedt weer met dezelfde formatie aan. Onder het motto: Alles wat goed is moet je niet veranderen, is het team onge wijzigd. Het bestaat uit Chris Versteeg, Robert Springer, Rel Bek, Arno van Trigt en Frans Schouw. Het Terneuzense Animo zal op enkele plaatsen veranderd zijn. Fred Elliott, Fons Stock man en Enno Cohen behoren tot de vaste mensen. Norwin van Riel is in dit team nieuw. Deze speler was afgelopen zo mer mede verantwoordelijk voor de promotie van het tweede mixed-team naar de tweede klasse. Voorts zullen ook Frank Hamelink, Menno van den Hout en Ronny de Jong vaak van de partij zijn. Animo zag ook zijn tweede he renteam naar de eerste klasse gaan. De samenstelling hiervan zal voor een groot gedeelte af hangen van de tegenstander. Zeker is dat de formatie niet veel zal verschillen van vorig jaar. Van onze tennismedewerker HULST - Roland Renique is in Hulst de man van de technische commissie. Zelf speelt hij al vanaf de aan vang in de wintercompetitie voor Hulster Ambacht. „Ik denk inmiddels nu zo'n acht jaar," overpeinst hij. „We zijn destijds begonnen in het team met Ronnie van Remortel, Reggie van de Berg en Bennie de Boy. La ter kwamen daar Jean- Loup Deltour en Mark Leenknegt nog bijzegt hij Inmiddels kent het team een andere samenstelling. Hijzelf bleef de zaken behartigen voor het team, terwijl als vaste krachten deelnemen Ronnie van Remortel, Jean-Loup Del tour en Stanny Verstraeten. „Wat mij al die jaren nog goed voor de geest is gebleven zijn de duels met Terneuzen, vooral toen het ons een keer is gelukt Animo het kampioenschap af handig te maken. Er is tussen ons en Animo altijd sprake van een gezonde rivaliteit," zegt Renique, „en dat proberen we zo maar te houden." Het gebrek aan dames speelt bij Hulster Ambacht een grote rol voor de deelname van een mixed-team. „Vroeger hadden we dat nog, maar het werd te problematisch dat team te handhaven gedurende een ge hele winterperiode. Het is wel verheugend dat we deze keer met een tweede team in de he rencompetitie konden inschrij ven. Het is hetzelfde team dat afgelopen zomer kampioen werd in de zesde klasse en pro moveerde naar de vijfde klas se," aldus Renique. Stephan Buijsse en Wim Wuijts staan aan het hoofd van dat team en beiden hebben af gelopen zomer hun sporen ver diend in de toernooien. Het team bestaat verder uit Mark Jan de Jonge en Jean-Loup van de Wiele. In de tweede klasse van de herencompetitie behoren zij ongetwijfeld tot een van de kanshebbers. „In de eer ste klasse denk ik dat het alleen maar sterker is geworden," zegt Renique. „Vorig jaar werd 't Halve Maanlje uit Goes kam pioen en dat team speelt nu weer mee. Ik denk dat wij op een derde plaats moeten kun nen eindigen," aldus Renique. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - In de tweede klasse zijn in ieder geval twee teams verte genwoordigd, die na de eerste periode in de eerste klasse zullen spelen. Sou burg 2 en Animo 2 lijken goede kanshebbers, terwijl van DOS 1 nog niet geheel bekend is hoe de samen stelling zal zijn. Animo kan putten uit een scala van spelers en speel sters. Bij de dames bestaat de groep uit Annemarie Robesin, Nancy Blok, Andrea Hame link en Danielle van Zwee- den, terwijl bij de heren staan vermeld Bernd van Quekel berghe, Jeroen Everling, Frank Wille, Guido Tolhoek en Michel Verberkmoes. De spelers zullen om beurten de kleuren van de Terneuzense vereniging verdedigen. Het Souburgse team onder ging niet veel verandering. Jenny Kuijs en Elisabeth Buijs zijn daar langzamer hand mee vergroeid. Of schoon nog werd gedacht aan het inzetten van een 'derde heer' spelen in ieder geval Ewald Saalmink en Dirk Rempt. Overigens heeft Sou burg nog een team in deze klasse. De derde formatie wordt gevormd door Jochem de Klerk, Menno Sanderse, Anneke Engelse en Cora Cij- vat. Bernd van Quekelberghe, de tennisser die deel uitmaakt van het op promotie beluste team van het Terneuzense Animo. - foto de stem/cor j. re boer Het derde team van het Middelburgse MLTC wordt gevormd door Ineke van Leersum, Gwen Melis en Hes ter de Jong. De mannelijke helft bestaat uit Arthur Jan Roose en Armand Tournois. Voorts speelt in deze klasse het vorige winter gepromo veerde Dauwendaele 1 uit Middelburg. Voor het eerst is 't Halve Maantje uit Goes weer verte genwoordigd in de mixed competitie. Vorige zomer pro moveerde dit team naar de vierde klasse. Het team, be staande uit Conny van der Vloet, Jolanda Baarends, Ro nald Pateer en Christian Hiensch, gaat het deze keer ook in de wintercompetitie proberen. Animo 3, dat in deze klasse speelt, staat onder aanvoe ring van Olaf Burgers. Mar tin Hamelink en Ard van Eijl speelden ook vorige winter in dit team, terwijl de aanvul ling van de jeugd geschiedt door het inzetten van Laurens Visser, Richard Hamelink en Boas Bierings. Bij de dames spelen Jacqueline de Bliek, Leslie Lipjes, Eugenie Tamis, Mirjam Hij mans en Marisa Everling. In deze klasse wer den voorts ingedeeld Kapelle, DOS 2 en Yerseke. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Ze zullen niet altijd in actie komen, Joos Thorenaar, Remco Maandag en Patrick Mar- teijn. Laatstgenoemde ten nisser is de motor achter het Oostburgse Ludo et Emer go, terwijl Thorenaar en Maandag de ruggegraat vormen van het Middel burgse MLTC. „De sterk sten van ons zullen in Noord-Brabant aan de bak komen, maar dat neemt niet weg dat er voor ons geen rol zou weggelegd zijn in de Zeeuwse competitie," aldus de mening van Remco Maandag. „Joost Thorenaar zal voorna melijk het eerste team begelei den en zal ook zeker enkele ke ren in actie komen." Het eerste team heeft in ieder geval In- grid de Vries in de gelederen naast Esther Levolger. Bij de heren zullen Sander Jobse en Ramon de Jong de mannelijke helft vormen, waarbij ge noemde Thorenaar het kwartet zal begeleiden. „Zelf zal ik nu en dan in het tweede team pre sent zijn," zegt Maandag. Beide Middelburgse teams gaan in de eerste klasse van start. „Vorig jaar was het gun stig dat ons tweede team in de eerste periode degradeerde, waarna het in de tweede speel- helft promoveerde uit de tweede klasse," legt Maandag uit. De tweede formatie bestaat uit Marjolein Cijsouw, Mi randa de Veij, Dennis de Jong en René Montenarie. De bezetting van de heren ligt in Oostburg gemakkelijker dan die van de dames. „In de eerste plaats leeft bij ons de wintercompetitie minder, maar in ieder geval anders, in verge lijking met de zomercompetiti- te. Er bestaat weinig of geen interesse voor en bovendien is het erg duur, want de vereni ging draagt nu eenmaal niet bij. Mirjam Brakman en Karin de Bruijckere zijn in feite de enige dames waarover we kun nen beschikken en dan ligt het nu eenmaal moeilijk. Bart Gorthmanns had veel interesse Han Petiet zal weer regelmatig van de partij zijn in het team van het Oostburgse Ludo Emergo. - foto de stem/cor j. de boe" om te gaan spelen en ook John Dijkman wilde wel weer. Ook Han Petiet zal regelmatig van de partij zijn, zodat ik zelf wat minder zal gaan spelen. Uitein delijk ben je er een hele zondag mee kwijt," aldus Patrick Mar- teijn, die dit jaar samen met John Dijkman het trainersdi ploma A in ontvangst mocht nemen. Souburg 1 strijdt ook dit jaar mee in de eerste klasse. In het Walcherse kamp is er voor wat de samenstelling van de hoofd macht betreft weinig nieuws onder de zon. Het team kan op nieuw rekenen op Jeanet Meij- ers en Jeanet Engelse met aan hun zijde Ronald van de Broek en Antoine van Bockel, die op een goed zomerseizoen kan te rugzien. Het eerste team van het Vlis singse De Schelde completeert de poule van zes in de eerst® klasse. Competiteleider Bob Kats is er overigens nog nie' zeker van hoe het team er M gaan uitzien. „Nee, ik wach' nog op bericht van de Zeeuws® Combinatie wie van onze ver eniging in Brabant zal meespe len. Anders zal het team we' weer bestaan uit Frans Ver huist, Gillis van de Gruit®£ Marion Mewiss en Vanessa Haan. We zullen wel zier." Van onze Haagse redactie MR. G. Nomes de president van de dissementsrechtb Middelburg doet i een stapje terug. I ter wil meer tijd v ken voor zijn priv Morgenmiddag le zijn functie van v sident van de mee dige strafkamer n Maar het is niet z< afscheid neemt v£ Hofplein nummei maal in de week z als politierechter houden en vonnis ken. De verdachte nog niet van hem Door Peter Vierenhalr „HET wordt tijd d wat rustiger aan Mijn gezondheid is r goed. Ik wil meer maken voor mijn kinderen", vertelt straat in zijn bover in het huis aan de straat, dat in het deelte van Middelbu „De zaak wordt u ende gehouden ho volgt de man die nu 'dienst van Vrouwe is'. „De rechtbank ir burg is zelfs onder de stroom strafzaki eerder toe dan af. moet gedaan word dat is door de bezu van de overheid we ker geworden". Het kamertje in d( aan de Verweystr; acht jaar lang de pl: rechter Nomes dag de stukken leest v een strafzaak, brengt de bode eei stapel. Mr. Nomes: me altijd goed v stukken lees ik, alle de zitting blijven di gesloten. Ik vind he rijk dat het werk goe wordt. Er rust een z' antwoordelijkheid o Ruim 36 jaar gele< de carrière van mr. justitie. Eerst in het gebouw in Den Bosc 'zitting' in Leeuwaï in '64 Amsterdam Middelburg. „Mijn ik hebben in 1980 ze gekozen voor Midde gingen elk jaar op v. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE keuken van hotel ven in Kloosterza woensdagmiddag brandje uit door hitting van de fr hen. BRESKENS - De 4 hjke afdeling van h bert morgen drie tro den. Hating, districtsbes Pelt in de Kombuis kens de leden P. Seyr en J. Corn speldjes op. p. Se knjgt de diamanten sc ri! HLal zestig Jaar li de vakbond J. Blaakir t-ornelis ontvangen h< ren speldje.

de Stem | 1988 | | pagina 14