ermijden' SEOUL 1988 Subka weer klasse apart Edberg andermaal te flegmatiek SPORT SCHANDE VAN MÜNCHEN' IN SEOUL NIET UITGEWIST Van de Kerkhof: afscheid met zege SPORTPRIJSVRAGEN OOR ROB DE WIT TENNIS IEK VOLLEYBAL MEDAILLEVERDELING ESTEM SPORT 3 T48 DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1988 Honkbalzege naar Japan Volleyballers blijven groeien Schockemöhle weer goud waard Wijnsma niet in finale verspringen Hongaar betrapt op doping Koeleman komt stappen te kort Ronde van Ierland Papin schiet Frankrijk naar zege Mechelen naar tweede ronde Jo Van Marie in ziekenhuis Milan uit Italiaanse beker VRIJDAG 30 SEPTEMBER 110m 00.00-00.20 BRT2: KANO finales D en H tien- 00.05-14.30 ARD: als N3 en BRT2 Hes 00.20-07.20 BRT2: ATLETIEK 50 km snelwan, pols- delen, discuswerpen H, 4x40% lina- series D en H, halve finales 10% H, horden, kogelstoten D, halve t|. artfi- nales 1500m H, finale hoogspring ver- gen D, finale 100m horden, fa» 500m 3000m steeple, halve finale» 4x400m D en H, finale 10km 0 01.30-06.15 N3: ATLETIEK (zie BRT2 00201- Is N3 TENNIS finale Henkei 1 02.00-06.30 WDR: TENNIS finales H enkel m .00) Ddubbel ~van 06.00-10.00 ARD: herhaalde samenvatte van een uur Den- 06.15-07.40 N3: HOCKEY finale D 07.20-08.40 BRT2: BASKETBAL finale H ■s 07.40-08.00 N3: KANO finales SEN 08.00-08.30 N3: hoogtepunten 08.30-09.10 N3: BASKETBALL finale H fina- 08.40-12.25 BRT2: JUDO; RITMISCHE GYM NASTIEK 09.10-09.45 N3: KUNSTZWEMMEN finale indi vidueel 09.45-12.00 N3: RITMISCHE GYMNASTIEK f|. nale 12.00-15.30 N3: VOLLEYBAL H halve finales- TAFELTENNIS finales H enkel ei Ddubbel 12.25-13.30 BRT2: TENNIS finale H enkel GE- 15.00-16.00 BRT2: samenvatting 16.15-17.15 ARD: herhaling samenvatting 19.14-21.55 N3: SCHERMEN; JUDO; WORSTE LEN en dagsamenvatting 20.00-23.00 BRT2: dagsamenvatting 20.15-21.45 ARD: dagsamenvatting 23.00-24.00 ARD: Olympia Spezlal uit- ijke taal e in ben t hij bo- ral af- tde _ar l Pa- De Oostduitser voert na de eerste dag het klassement aan met een puntentotaal van 4470, mede te danken aan die sprong van 2.27. Schenk wordt gevolgd door de Fransman Christian Plaziat, die bijna honderd punten min der heeft verzameld. Derde staat Daley Thompson met 4332 punten. „Maar ik geloof, dat hij niet helemaal in orde is," zegt De Wit over Thompson. De Eindhovenaar ziet er wel brood in. „Meestal is mijn tweede dag beter. Dan ben ik lekker op gang gekomen. Als ik maar geen last van stress krijg. Waartoe dat kan leiden heb je met Jürgen Hingsen gezien," zegt hij. „Er ging trouwens een geschater op, toen de Duitser werd gediskwalificeerd na zijn drie valse starts. Nee, erg po pulair is hij niet bij de tien kampers. Geef me dan Thomp son maar. Erg vriendelijke jon gen". 9+1, 4+8, 0+-), t met For met Mill 27,50 Cot- obert ~and nada met De nummers één en twee gaan over naar de laatste zestien. HEREN Enkelspel, halve finales: Mayotte (VSt) - Gilbert (VSt) 6-4 6-4 6-3, Edberg (Zwe) - Mecir (Tsj) 6-3 0-6 6-14-61-6. DAMES Dubbelspel, halve finales: Pam Shriver/Zina Garrison (VSt) - Eli zabeth Smylie/Wendy Turnbull (Aus) 7-6 6-4. Finale: Shriver/Garrison - Suko- va/Novotna. HEREN Plaats 5 t/m 8: Nederland - Zwe den 3-2 <15-10,13-15,8-15,15-11,16- 14), Bulgarije - Frankrijk 3-0 (15-8, 15-12,15-11). Plaats 9 t/m 12: Japan - Zuidkorea 3-2 (13-15, 6-15, 15-9, 15-13, 15-9), Italië - Tunesië 3-0 (15-2, 15-2,15- 5). Sovjetunie 36 19 Oost-Duitsland 29 22 Verenigde Staten 19 20 West-Duitsland 10 9 Hongarije 8 5 Bulgarije 7 7 Roemenië 5 10 Groot-Brittannië 4 7 Italië 4 4 Frankrijk 4 3 China 3 9 Zuidkorea 3 3 Australië 2 4 Polen 2 4 Tsj echoslowakij e 2 2 Nederland 2 2 Noorwegen 2 2 Nieuw-Zeeland 2 1 Denemarken 2 1 Joegoslavië 2 0 Japan 1 2 Finland 1 1 Spanje 1 0 Kenya 1 0 Marokko 1 0 Suriname 1 0 Portugal 1 0 Turkije 1 0 Zweden 0 3 Zwitserland 0 2 Canada 0 1 Brazilië 0 1 Chili 0 1 Costa Rica 0 1 Senegal 0 1 Ned. Antillen 0 1 Maagdeneilanden 0 1 België 0 0 Griekenland 0 0 Mexico 0 0 ui onze speciale verslaggevers SOUL - Sergei Bubka kan jaren van alle atleten het tste met de polsstok over- Russische wereldkampioen i dan ook als de uitgespro- i favoriet voor het Olym- :h goud. En hebben met ge de Fransen, die toch ook jaren aan de top meedraaien al eens problemen met die niets van dat alles bij Bub- t Koel werkte hij zijn karwei i dat leidde naar Olympisch goud. Om zijn doel te bereiken had de Rus slechts vijf spron gen nodig, tekenend voor zijn klasse. Terwijl de voltallige concurrentie al minstens één sprong achter de naam had zat Bubka nog rustig in zijn trai ningspak van het zonnetje te genieten. Op 5.70 meter vond de Rus het pas nodig in de wedstrijd te komen. Hij overbrugde deze hoogte in twee sprongen. Het trainingspak ging weer aan en toen de lat op 5.90 meter lag be gon Bubka ook weer mee te doen. Hij wist, dat hij Olympisch goud zou hebben als hij op deze hoogte slaagde. Groot was zijn jubel dan ook, toen zijn derde poging goed was. Ondanks zijn eerste plaats ging Bubka toch onder enig ge fluit van de toeschouwers de baan af. De oorzaak hiervan was, dat hij eerst de lat op 6.10 meter liet leggen, vier centime ter boven zijn wereldrecord, maar vervolgens geen poging waag'de. „Het waaide plotseling weer te hard. Ik wist dat ik geen kans zou hebben een nieuw wereldrecord te springen, dus waarom zou ik het dan toch proberen?" De Russische luchtmacht was trouwens bijzonder op dreef. Het zilver ging met 5.85 naar Rodion Gataullin, die zich zichtbaar ergerde aan de ma nier waarop het publiek zich gedroeg ten opzichte van zijn landgenoot Bubka. Grigori Egorov maakte met zijn spring van 5.80 m het Rus sische succes met brons com pleet. En zoals gebruikelijk waren de zenuwen van de Franse springers Collet en Vig- neron weer niet tegen de span ning van de finale opgewassen. Boebka schreeuwt het uit van vreugde als hij zich zeker weet van het goud. - fotoanp Nederlaag Amerikanen Ian onze speciale verslaggever SEOUL - Vermorzelen. Dat sleutelwoord behel- de strategie van de Amerikaanse basketbal- iloeg in de halve finales van het Olympisch toer- looi tegen de Sovjetunie. I Olympische wedstrijden had de Verenigde Staten ién keer verloren van de sovjetunie. In de beruchte fi nale van 1972 in München. Die diefstal moest in de eerste llympische confrontatie na zestien jaar gewroken wor- ien. De revanche werd er bij de Amerikaanse ploeg zo iverdreven in gehamerd, dat spelers woensdag met ge- pannen, bleke gezichten het leid betraden. Wat wisten zij an München? Toen de Amerikanen in Beieren aanvankelijk met één punt wonnen, na een Russisch irotest voor nog drie seconden irugkwam en daarin met één lunt verloren, waren zij hoog- lit zes jaar oud. Nu moesten zij lie schande eens en voor altijd uitwissen. De stress lag zo duïmendik de ploeg, dat de Sovjetunie :n meesterstukje kon voltooi- a Met 82-76 (47-37) stapten de Bussen de finale binnen. Het sud, gereserveerd voor de taerikanen.kan hooguit nog brons worden. De Russische Coach Gomels- ii, de geslepen zestigplusser, speelde het slim. De fast-break ran de Amerikanen moesten ifgeremd worden, het tempo moest laag gehouden worden, Je aanvallen de volle dertig se conden duren en in de verdedi- jng moest veertig minuten een ware press gespeeld worden. In dat systeem zou het ngte-overwicht en de routine ran doorslaggevende betekenis '■'orden. De grijze Rus kreeg lelijk. De Amerikanen slaag den er niet aan zich aan de druk te ontworstelen en liepen veertig minuten achter de fei ten aan.De Amerikanen waren ernstig gehandicapt door de blesssures van de power-for wards Manning en Hawkins, jte afstandsschutters die een teuke driepunter in de vingers bebben. Maar ook zonder dat talent- wile duo werd de Sovjetunie kansloos geacht tegen het Amerikaanse collectief, dat ta- lent paart aan snelheid en sterk 'erdedigen. De Amerikanen werd echter de das omgedaan w drie aanstaande Russische profs. Sabonis, 2 meter 23 en na ,ee achillespees-operaties daar gestoomd voor de Spelen !u^de Portland Trailblazers, Plukte als in zijn beste dagen 13 eoounds, scoorde 13 punten en meld David Robinson (2.15), de miljoen dollar boy, op 19 Punten. Marsjoelenis, binnenkort verstappend naar de Atlanta pawks, was traditioneel de man in de wedstrijd. De vormde een voortdurende ,8 voor de Amerikanen, worde 19 punten en werd be raam geassisteerd door zijn anstaande ploeggenoot in At- de Moskoviet Volkov. Maar de Amerikanen had- ja geen rekening gehouden i Koertinaitis, de afstands- cnutter pur sang, in Rotter- 'Ddens de pre-olympische pmrtenis nog afgetest door Amerikaanse scouts onder het Pas in de slotminuten drongen de Amerikanen sterk aan. Met 1.18 op de klok bedroeg het ver schil drie punten: 77-74. Koertinaitis bracht de marge op vijf, waarna Anderson met een verschrikkelijke slam dunk achttien seconden voor het einde 79-76 aantekende. De Amerikanen gingen forceren, de Russen scoorden: 82-76. De schande van München werd niet uitgewist. Integendeel, het werd'gevolgd door de vernede ring in Seoul. Er is een hoop werk te doen voor Barcelona 1992. In de finale ontmoeten de Russen de Joegoslaven, een herhaling van het duel in de voorronde. De Joegoslaven ont deden zich op hun gemak van Australië, de lichtgewicht bij de laatste vier. Drazen Petrovic was ongrijpbaar, scoorde 24 punten en strooide met verruk kelijke passes. De forward van Cibona wil met goud afscheid nemen van zijn land. Na Seoul treedt hij voor vier jaar in dienst bij Real Madrid, voor een miljoen gulden netto per jaar, een gratis huis en auto en twee dozijn vliegtickets Ma- drid-Joegoslavië. Petrovic werd ondersteund door de zeer beweeglijke center Divac (15 punten), voor wie profclubs uit de Vereningde Staten veel belangstelling heb ben. Niet als center maar als power-forward. Ook Cutura, spelverdeler Obradovic en Radja kwamen in de dubbele cijfers. Voor Obradovic kwamen de Spelen precies op tijd. Hij zat vast na in beschonken toestand een dodelijk ongeluk veroor zaakte te hebben, maar werd vrijgelaten om in Seoul zijn balletje te kunnen meegooien. Australië moest het vooral hebben van Andrew Gaze. Hij kreeg alle vrijheid en profi teerde knap met 27 punten. Glorie en nederlaag. Terwijl de Russen elkaar om de nek vliegen, verlaat de Amerikaanse coach John Thompson met ge bogen hoofd de basketbalarena. - fotoanp SEOUL (ANP) - Miloslav Mecir en Stefan Edberg zijn misschien wel de twee grootste talenten in het tennis. De eerste heeft een balgevoel dat zijn weerga in het professio nele tennis niet kent, de Zweed is in potentie de beste serve-volleyer in het circuit. Daar stopt de overeenkomst tussen het tweetal niet mee. Het tweetal deelt namelijk ook een eigenschap die wei nig anderen in het tennis hebben: flegma. De Zweed kreeg er donderdag in de eer ste halve van het Olympische tennistoernooi als eerste last van. Na een imponerende eerste set nam de gemakzucht weer eens bezit van de winnaar van het toernooi van Wim bledon. Het leidde vooral tot een minder indrukwekkende opslag, het enige wapen waar de Zweed Mecir dusdanig mee onder druk kan zetten dat winst mogelijk is. Nu kon de Tsjechoslo- waak, eerder verantwoorde lijk voor de uitschakeling van Michiel Schapers, in de beslissende fase in het duel naar zijn hand zetten; 3-6, 6- 0,1-6,6-4,6-1. De duels tussen Edberg en Mecir hebben altijd een extra lading. Niet alleen de con frontatie tussen twee ver schillende speelstijlen maakt de wedstrijden interessant, ook de psychologische aspec ten van het professionele tennis komen altijd uitge breid aan de orde. De Zweed is wat dat laatste betreft al tijd in het nadeel. De Tsjechoslowaak heeft in de laatste jaren een posi tieve score opgebouwd tegen alle Zweden. Maar daar waar bijvoorbeeld Mats Wi- lander die gedachte tijdens een wedstrijd van zich af kan zetten, speelt die kennis bij Edberg mee. Vooral in de beslissende ogenblikken. Donderdag liet de Zweed het zelf tot die mo menten komen. In de eerste reeks was het spel van Ed berg, als eerste geplaatst in Seoul, indrukwekkend. De opslag liep geheel naar wens waardoor het gevreesde flu welen balgevoel van Mecir er niet meer toe deed. De set winst was logisch en gevaar lijk. De wetenschap dat hij de eindstrijd kon bereiken was funest voor de concentratie van de Zweed. Hij begon fou ten te maken die hem eerder niet waren overkomen. Mecir voelde het, zag het en profi teerde. Slechts bij momenten kwam Edberg terug in de wedstrijd. Het was te weinig. De Zweed wist de strijd nog wel te rekken tot een vijfde set.' In de eerste game kwam hij al weer in de problemen. Mecir wist echter de twee break-mogelijkheden niet te benutten. Het bleek uitstel. Twee keer verloor Edberg in die laatste set zijn opslag. Het was teveel, de Zweed kon de veerkracht niet meer op brengen een wending aan het duel te geven. In de achtste game maakte Mecir, zonder nog een punt te verliezen, de partij uit. Het herenenkelspel wordt in ieder geval een uiterst vriendelijke wedstrijd. Te genstander van Mecir in de eindstrijd is namelijk Tim Mayotte, in het tenniscircuit beter bekend als Gentleman Tim. De Amerikaan kwam zover door in een weinig op zienbarend duel zijn landge noot Brad Gilbert te ver slaan. Slechts in de eerste set was er even sprake van spanning. Mayotte liet Gilbert van 5-1 terugkomen tot 5-4. Het was een opleving die geen lang le ven beschoren was. Mayotte., beheerste het duel, liet Gil bert slechts kort aan iets meer ruiken maar maakte het duel wel op de eerste mo gelijkheid uit. Een ace was het juiste einde van dit tref fen (6-4, 6-4,6-3). van in een dozijn'. Die /'frtnaitis vonniste de Ver- Xe Staten van afstand, met n ^Punters en 28 punten. de eerste helft leg- in, l en de basis voor de iet Na de Pauze bleef verschil lang negen punten. van 'daar hebben wij er EINDHOVEN (ANP) - Met een erewed- strijd tussen PSV en een door hemzelf ge kozen Europese selectie heeft Willy van de Kerkhof woensdagavond afscheid geno men van het betaalde voetbal. Voor 16.400 toeschouwers stond de 37-jarige 63- voudig international tien minuten voor het einde bij de stand 4-2 voor PSV zijn plaats af aan de jeugdige Cemal Yilmaz. Hevig geëmotio neerd nam Van de Kerkhof tijdens een ereronde een dankbaar applaus in ontvangst. Van de Kerkhof begon zijn voetbalcarrière bij het Helmondse MULO en kwam daarna drie seizoenen uit voor FC Twente. Op 12 augustus 1973 speelde hij zijn eerste wedstrijd voor PSV, die met 1-2 werd verloren van FC Amsterdam. De laatste vijftien jaar droeg de 'ballenaf- pakker' het shirt van PSV. De 'stofzuiger', zoals hij wel genoemd werd vanwege zijn harde werk, speelde ongeveer 800 wedstrijden voor de Eindhovenaren, waaronder 67 Europa-Cupwed strijden. In zijn af scheids wedstrijd, waar aan Euro pese kant onder andere Jean-Marie Pfaff, Ruud Krol, zijn broer René, Oleg Blochin en Johan Neeskens meededen, was het Van de Kerkhof niet gegund te scoren. Zelfs werd hij in de over het algemeen saaie vertoning nauwelijks in het spel betrokken. Johan Neeskens, die tegenwoor dig in Zwitserland actief is als speler/trainer van de derde-divisieclub Baar, maakte een ver rassend frisse indruk. De wedstrijd werd na tien minuten ontsierd door een incident in verband met overtreding van de reclameregels. Op de shirts van de Euro pese selectie prijkte in te grote letters de naam van een sponsor. Na verwisseling van de shirts werd het spel hervat. De wedstrijd eindigde in 4-2 (1-2). Voor PSV scoorden Kieft (tweemaal), Gillhaus en Berg huis. Voor 'Europa' scoorden Blochin (straf schop) en Lokhoff. PSV-EUROPESE SELECTIE 4-2 (1-2). 24. Kieft 1-0, 28. Blochin 1-1, 35. Lokhoff 1-2, 49. Gillhaus 2-2, 63. Kieft 3-2, 73. Berghuis 4-2. Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 16.400. PSV: Van Breukelen; Gerets (Valckx), Koot, Koeman (Veldman) en Linskens; Vanenburg, W. van de Kerk hof (Yilmaz), Lerby en Krüzen; Kieft (Berghuis) en Gillhaus. EUROPESE SELECTIE: Pfaff (Formannoy); Stevens (Jankovic), Wijnstekers, Metgod en Krol; Lokhof, R. van de Kerkhof, Neeskens (Stevens) en Smolarek; Luliec (Peters), Blochin, Willy van de Kerkhof. NIEUWSOVERZICHT De Japanse honkballers hebben het Olympisch demonstratie- toernooi gewonnen. In de finale versloegen ze woensdag de Verenigde Staten met 5-3. Het brons ging naar de ploeg van Puerto Rico, dat Zuid-Korea met 7-0 terugwees. Japan en Puerto Rico waren beide afkomstig uit de poule met Neder land. Oranje had van beide landen verloren. In Barcelona 1992 wordt honkbal een volwaardig lid van de Olympische familie. SEOUL - De volleyballers hebben woensdagavond veel van de rek uit Selingers doel voor Seoul gehaald. De coach mikte op een plaats tussen vijf en acht, na de overwinning in vijf sets op Zweden (15-10, 13-15, 8-15, 15-11, 16-14 kan het alleen nog maar vijf of zes worden in de laatste wedstrijd tegen de Bulga ren, die eerder op de dag Frankrijk vrij hardhandig aan de kant zetten. Een best resultaat na een aanloop die eigenlijk te kort is ge weest voor de gecompliceerde sport die volleybal is. Een bewijs van het vakmanschap van de voorman, zoals de overwinning op de Zweden aantoonde dat hij zijn doelen scherper kan stel len, indien de groei in mentaliteit binnen de groep zich doorzet. Zweden namelijk werd niet op kwaliteit verslagen, maar op wil, die het sterkst was op de momenten dat de wedstrijd echt verloren leek, 11-13 en 13-14 in de laatste set van een duel, dat bijna twee en een half uur vroeg. Om de vijfde t/m achtste plaats: Nederland-Zweden 3-2 (15-10,13-15, 8-15,15-11,16-14), Bulgarije-Frankrijk 3-0 (15-8,15-12,15-11). SEOUL - Ook zonder zijn miljoenenpaard Deister is Paul Schockemöhle goud waard voor de Duitse ruitersport. De 43- jarige Schockemöhle, die Deister niet meer aan een zwaar Olympische toernooi wilde laten beginnen, werd door de Duit sers ingehuurd als coach van de springruiters. Die hadden het hele jaar nog geen enkele landenprijs kun nen winnen. Maar toen woensdagmiddag de medailles werden uitgereikt, waren de gouden plakken toch voor de Duitse ploeg. „Dat is alleen maar het werk van één man. Van die professor Schockemöhle," wees de Amerikaanse coach Daniel Harris naar de glunderende Duitser. „Die man is een fenomeen en overal waar hij komt leert hij. Hij heeft altijd de ogen en oren goed open en kijkt onder elke steen of hij daar iets kan vinden wat nuttig voor hem is. Zonder Schockemöhle waren de Duit sers nooit zover gekomen." Marjon Wijnsma, die als elfde eindigde op de zevenkamp, is er niet in geslaagd de finale van het verspringen te bereiken. De Eindhovense fysiotherapeute kwam met haar beste van de drie pogingen die zij had met 6,39 meter duidelijk te kort voor de kwalificatie-eis van 6,65 meter, die overigens maar door negen atletes werd gehaald. De eindstrijd werd met drie springsters, die het dichtst bij de eis kwamen, aangevuld tot twaalf. Afgelopen zaterdag kwam Wijnsma in de zevenkamp tot een afstand van 6,34 meter. De beste in de kwalificatie was de Russin Jelena Beljevskaja, die met 7,06 meter als enige boven de zeven meter kwam. Weer is een gewichtheffer bij het Olympische toernooi betrapt op het gebruikt van dope. In de urine-staal van Andor Szanyi, zilver medaille-winnaar in de categorie tot 100 jaar, werden sporen van een verboden stimulerende middelen aangetroffen. Het bericht werd bekend gemaakt door de voorzitter van het Hongaars Olympisch Comité, Gabor Deak. Ook hij wist nog niet welk middel het betrof. Slechts enkele stappen kwam Hans Koeleman tekort om de fi nale van de 3000 meter steeple chase binnen te komen. De over een week 31 jaar wordende Nederlandse recordhouder (8.18,02) finishte woensdag in de eerste halve finale als achtste in 8.21,88. Uit de halve finales gingen de eerste vijf alsmede de drie snel ste verliezers over. BOYLE (Reuter) - De Fransman Christophe Lavainne heeft woensdag de eerste etappe van de Ronde van Ierland op zijn naam gebracht. De 24-jarige wielerprof arriveerde na een etappe, die 's morgens in Dublin was gestart en ruim 170 kilo meter telde, met 32 seconden voorsprong op een groepje achter volgers in Boyle. De uitslag van de eerste etappe: 1. Lavainne (Fra) 170,5 km in 5 uur, 53 minuten en 8 seconden, 2. Elliott (GBr) op 32 seconden, 3. Van der Poel (Ned), 4. Kelly (Ier), 5. Anderson (Aus), 6. Gölz (WD1), 7. Gayant (Fra) allen zelfde tijd als Elliott, 8. Da Silva (Por) 1.03,9. Pedersen (Noo) z.t., 10. Earley z.t., 12. Roche z.t. Algemeen klassement: 1. Lavainne 5.53.08, 2. Van der Poel 0.33, 3. El liott 0.34,4. Kelly z.t., 5. Anderson 0.42,6. Gölz z.t., 7. Gayant z.t., 8. Pe dersen 1.12,9. Da Silva z.t., 10. Earley z.t. PARIJS (AFP) - Jean-Pierre Papin heeft het Franse voetbal elftal behoed voor een blamage. Vijf minuten voor tijd van de interland tegen Noorwegen in Parijs benutte de spits van Mar seille een strafschop. Het nieuwe Franse elftal won zo zijn eer ste kwalificatiewedstrijd in groep 5 voor de wereldtitel met 1-0. Noorwegen verloor onlangs in eigen huis met 1-2 van Schot land, zodat het na twee wedstrijden in groep vijf al bijna kans loos is. FRANKRIJK-NOORWEGEN 1-0 (8-0). 85. Papin 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: Habermann (OD1). Toeschouwers: 30.000. FRANKRIJK: Bats; Sonor, Casoni, Boli (Kastendeuch) en Amoros; Bravo, Sauzée, Passi (Paille) en Dib; Papin en Xuereb. NOORWEGEN: Thorstvedt; Henriksen (Halle), Kojedal, Johnsen en Giske; Berg, Bratseth, Brandhaug en Osvold (Gulbrandsen); Jakobsen en Sorloth. Stand groep 5: Schotland 1 10 0 2 2-0, Frankrijk 1 10 0 2 1-0, Noorwe gen 2 0 0 2 01-3, Cyprus en Joegoslavië kwamen nog niet in actie. LUXEMBURG (AFP) - KV Mechelen heeft zich moeiteloos ge plaatst voor de tweede ronde van het Europese toernooi voor bekerwinnaars. De Belgische club, die de beker verdedigt, won in Luxemburg met 3-1 van Avenir Beggen. Mechelen had thuis met 5-0 gewonnen. Voor de club van Aad de Mos scoorden de Nederlanders Bosman en Den Boer. Het derde doelpunt was van Wilmots. AVENIR BEGGEN <LUX)-KV MECHELEN (BEL) 1-3 (0-1). 34. Bos man 0-1 (strafschop), 56. Den Boer 0-2,62. Wilmots 0-3, 65. Krings 1-3. Scheidsrechter: Lartigot (Fra). Toeschouwers: 2500. ZEIST (ANP) - Jo van Marle, bondsvoorzitter van de KNVB, is deze week na een hart-infarct opgenomen in een ziekenhuis in West-Duitsland. De Zwollenaar was in Duitsland voor een korte vakantie. Volgens de behandelende geneesheren is er geen reden voor ernstige ongerustheid. MILAAN (AFP) - AC Milan is op de derde en laatste dag in de tweede ronde van de Italiaanse voetbalbeker uitgeschakeld. Milan, dat met Torino, Verona en Sambenedettese uitkwam in groep 1, verloor de uitwedstrijd tegen Torino met 0-1. Ruud Gullit en Marco van Basten speelden niet mee vanwege blessu res.

de Stem | 1988 | | pagina 11