SEOUL 1988 Annemarie Sanders: 'Ze willen zeker dat ik ophoepel' TEAM VAN VAN HEUMEN MENTAAL ZWAK Sovjetunie en Brazilië in voetbalfinale Ajax-bestuur blijft bij standpunt TWEEL EK premie onderweg Afgang Russische tennis DE STEM SPORT 3 WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1988 SEOUL - De koningin is van de troon gestoten. De coup werd gisteren gepleegd door Australië, dat via een zege met 3-2 het internationale da- meshockey eindelijk van de Nederlandse tirannie bevrijdde. SPORT IN HET KORT Series 1500 meter dames vervallen Grote schoonmaak bij boksen Kasper Kardolus al naar huis Volleybalsters Peru in finale V eiligheidsmaatregelen verscherpt Olympisch lied tophit UEFA-jeugd begint met winst Verlies voor Jan Timman pE STEM SI HULST - Privati realiseren van ee keyvereniging R maatschappelijke voor het tot stand het tweede in Zeei Programi opening SEOUL (ANP) - Annemarie Sanders-Keij- zer keek niet eens meer naar het scorebord toen haar jurycijfers voor de even tevoren gereden Grand Prix Special dressuur be kend werden. Toen de 30-jarige Zaanse hoorde, dat ze niet meer dan 1267 punten had gekregen kon ze zich toch niet inhou den. „Ze willen zeker, dat ik ophoepel", zei de ama zone uit de grond van haar hart. „Na al die jaren hebben ze genoeg van ons". Met het schamele to taal werd Annemarie Sanders met de volgens de jury aan pensioen toezijnde, 20-jarige Amon, negentiende en laatste. Nationaal kampioene Ellen Bontje deed het met Petit Prince iets beter, maar niet veel: vijf tiende met 1297 punten. De marge met de top was heel groot. De pas 21-jarige Westduitse Nicole Uphoff verzamelde met Rembrandt 1521 punten, ruim meer dan de Franse Europese kampioene Margitt Otto-Cre- pin met Corlandus (1462). Annemarie Sanders vormt al zestien jaar met Amon een combinatie. Ze boekte met de brave Westfaler ruin in deze historisch door Westduit sers beheerste tak van sport een aantal aanspre kende successen met als hoogtepunten vijfde plaatsen op de Europese titelstrijd 1981 en het wereldkampioenschap 1986, waar de nationale equipe zelfs tweede werd. De jury, die het de deelnemers in de uit de kluiten gewassen zandbak nooit allemaal naar de zin kan maken, is kennelijk volledig op de combinatie uitgekeken. „Ach, ik ben in de loop der jaren wel wat ge wend geraakt", zei Sanders na haar eerste im pulsieve reactie. „Ze zoeken het maar uit. Ik blijf lachen". Overigens zullen de in een vereni ging verzamelde dressuurdeelnemers, onder voorzitterschap van de Westduitse mevrouw Grillo, woensdag de koppen bij de jury-proble matiek te bespreken. Sanders is nog niet van plan Amon op stal te laten staan. „Dan kwijnt ie helemaal weg. Nee, zo lang hij nog fit is blijf ik hem rijden". Ellen Bontje nam min of meer afscheid met Petit Prince. Na optredens in Amsterdam en Maas tricht zal de Westduitse eigenaar Sven Rothen- berger de 9-jarige bruine Oldenburger uitbren gen. Het Westduitse kamp kreeg in Nicole Uphoff een sterke opvolger van de niet meer voor het individuele nummer gekwalificeerde vorige Olympische kampioen Reiner Klimke. Op 23 mei van het vorig jaar reed de amazone uit Duisburg in Lausanne haar eerste Grand Prix met de 11-jarige Westfaler Rembrandt, die al leen in de draf een zwak onderdeel heeft, maar dat ruimschoots met andere pluspunten goed maakt. Na de rit van Uphoff moesten de Westduitsers lang wachten op het puntentotaal. Toen de Ko reaanse omroepster de cijfers bekend maakte en het scorebord leeg bleef wisten ze nog niets met zekerheid. Pas nadat de vertaling na enkele mi nuten doorkwam kon Uphoff haar tranen de vrije loop laten. Hockeysters onttroond Voordat de beste ploegen van het toernooi (Zuid-Korea en Australië) om het goud spelen, strijdt Oranje vrijdag tegen Groot-Brittannië om de troostprijs, het brons waarvoor het jaren de neus ophaalde. De vraag is of Nederland de accu tijdig weer kan opladen. De stemming was na het echec tegen Australië namelijk ver raderlijk gelaten. Tegen Australië ontbrak de kracht om zich tegen het ver lies te verzetten. Dat zat aan voerster Marjolein Bolhuis misschien nog het meeste dwars: „Wij hebben ons laten overbluffen en konden er ken nelijk niets tegen doen. Vooral na de rust verloren we onze kop en deden van alles ver keerd". Veel speelster bleven in Seoul ver van hun topvorm. Dat bleek tegen Auistraliwre andermaal. „Wij kunnen in derdaad beter dan we hier tot nu toe hebben laten zien. Tegen Australië hebben we ook nog nooit zo slecht gespeeld als vandaag. Dat je dan een keer je kop stoot, is onvermijdelijk. Het is alleen vervelend dat het hier gebeurt", zei coach Van Heumen, die danig de pest in had. Voor Nederland is het wel even wennen aan een rol op het tweede plan. Sinds 1971 was het immers de prima donna van het wereldhockey. Zes wereld titels, een Olympisch kam pioenschap en twee Europese titels illustreerden de macht van het Nederlandse dames- hockey. De toekomst zal leren of er werkelijk een verschui ving komt in de krachtsver houdingen. Gijs van Heumen denkt van niet. „Dit is voor mij slechts een incident. Dat Ne derland nu een keer slecht speelt, wil niet zeggen dat het altijd minder zal gaan. Wij DEN HAAG (ANP) - De premie voor het behalen van het Europees kam pioenschap voetbal, is naar de spelers onderweg. De Oranje-raad kreeg dat dinsdagmiddag te horen bij het gesprek dat Van Breu- kelen, Ronald Koeman, Joop Hiele en Adrie van Tiggelen met een delegatie van de KNVB hadden. Bij de bijeenkomst, waarbij voor de voetbalbond Klaas Nu- ninga, Henk Hut en Jan Huij- bregts aanwezig waren, is door de spelers ook een aantal wen sen naar voren gebracht met betrekking tot de premies voor de kwalificatie-wedstrijden van het wereldkampioenschap. De KNVB-delegatie zal de ver langens van de spelers meene men naar het Bestuur Betaald Voetbal. In het gesprek, waar de spe ler werden bijgestaan door de WCS-bestuurders Karei en Rob Jansen, is ook een eerste aanzet gegeven voor discussie over een verdeling van de tele visie en sponsorinkomsten van de KNVB. De Oranje-raad acht het in principe juist dat de spe lers een percentage van de re venuen van de bond kunnen verdelen. door Ton van Esch hebben een groot potentieel in huis. We kunnen dit verlies en het wegvallen van drie routi niers - Bolhuis, Von Weiier en Van Manen stoppen ermee - wel opvangen", aldus van Heu men, die nog wel tot 1992 wil aanblijven. Misschien was het beter ge weest wanneer Nederland in een andere groep had gespeeld. Nu hupte het bij zijn aanloop moeiteloos over de mini-hor den Argentinië, de Verenigde Staten en Groot-Brittannië. Niet echt inspirerende tegen standers. De prikkel om echt te presteren, had Australië in de andere groep wel. Het moest tegen West-Duitsland, Canada en Zuid-Korea vanaf het begin tot het uiterste gaan. Australië was er dan ook echt 'klaar voor' om in de taal van Gijs van Heumens vader Wim te spreken. „Maar laten we dat alstublieft niet aanvoeren als excuus. Daar heeft het niet aan gelegen. Wij dachten echt dat wij gereed waren voor de strijd om de hoofdprijs", beweerde Van Heumen. Dat bleek zijn zoveelste mis rekening. Ondanks de waar schuwing van een nederlaag in april vhn dit jaar (1-2 in Perth) en de wetenschap dat Australië meteen het gas open zou draai en, liet Oranje zich al na twee minuten voor het blok zetten. Liane Tooth kogelde toen de tweede strafcorner tussen An- neloes Nieuwenhuizen en de paal: 0-1. Een strafcornerdoel- punt van Lejeune markeerde na een kwartier het herstel: 1- 1. Dat reikte echter niet ver ge noeg om de strijd een echte wending te geven. Tot aan de rust was het spel zelfs een halve finale onwaar dig. Pas in de tweede helft be gon het op hockey te lijken. Ongelukkig genoeg zorgde voornamelijk Australië voor de show. Zoals een paar jaar gele den Bolhuis en Von Weiier sa men de vijand oprolden, waren het nu Tracey Belbin en Sha ron Partmore die de tegenpar tij tot wanhoop brachten. Part more schreef tenslotte met twee goals historie. Een straf corner (2-3 door Lejeune) bracht Nederland negen minu ten voor tijd onverwacht nog terug in de race. De (veer) kracht voor een echte eind sprint was toen echter al lang verdwenen. „Wij kwamen vooral mentaal veel te kort", legde keepster Det de Beus de vinger precies op de zere plek. NEDERLAND-AUSTRALIË 2-3. 2. Tooth (strafcorner) 0-1, 15. Le jeune (strafcorner) 1-1,49. Patmore 1-2, 56. Parmore 1-3, 61. Lejeune (strafcorner) 2-3. Scheidsrechters: Asselman (Bel) en Hernandez (Spa). Toeschouwers: 14.000. Straf- corners: Nederland 6, Australië 10. NEDERLAND: De Beus; Lejeune; Van Manen, Nieuwenhuizen en Van der Ben; Holsboer, Benninga en Willemse; Wolff (51. Ohr), Bol huis en Von Weiier. AUSTRALIË: Partridge; Tooth; Belbin, Clement en M. Capes; Pat more, Dorman en Bowman; L. Ca pes, Pereira en Small. Helen van de Ben (links) en Annemieke Fokke troosten elkaar na het verlies tegen Australië. - foto an Van onze speciale verslaggever SEOUL - Brazilië en de Sovjetunie hebben zich geplaatst voor de Olym pische voetbalfinale. De Zuidamerikanen versloegen West- Duitsland in de halve eindstrijd pas na verlenging (1-1) en een serie strafschoppen (3-2). Ook het Russisch elftal had extra tijd nodig. In de verlenging was het even wel snel gedaan met tegenstander Italië: 3-2. Brazilië liet de illusie van de Westduitse voetballers veel te lang in leven. De betere ploeg, want dat was Brazilië in vrijwel alle facetten van het spel, onderkende erg laat dat voetbal geen jury-sport is, maar een spel dat wordt beoordeeld op doelpun ten. En die leken de Zuidamerikanen niet te willen maken. West-Duitsland kwam kort na rust zelfs op voorsprong door een doelpunt van Fach. Pas in de 80ste minuut ■viel de gelijkmaker. Farias scoorde met het hoofd. Doelman Uwe Kamps, de abso lute uitblinker bij de Westduitsers, sleepte zijn ploeg daarna door de verlenging, maar hij kon niet ook nog eens de last van een serie strafschoppen op zijn schouders nemen. Hardheid typeerde het spel van de Ita lianen in het duel met de Sovjetunie. De Napolitaan Ferrara ging het verst. Hij kreeg eerst geel, vervolgens rood. Italië nam vijf minuten na rust de leiding door een doelpunt van de Milanese goaltjesdief Virdis. Twaalf minuten voor tijd schoot Dobrovolski met zijn linker de verdiende gelijkmaker in. Direct na het begin van de verlenging zorgde Narbevokas met een volley voor 2-1. Mikhailitsjenko scoorde 3- 1. Het Italiaanse wanhoopsoffensief dat volgde, leverde één treffer op. Carnevale bepaalde de eindstand op 3-2. Door Ted van Leeuwen AMSTERDAM - „Ja, ik wijk voor de terreur, maar misschien dat de rust zo te rugkeert. Ik heb geen mo ment overwogen op mijn beslissing terug te keren. Er zijn grenzen. En het is geen kwestie van een zinkend schip verlaten, maar een keuze tussen de vereniging en de veiligheid van mijn gezin." Ajax-voorzitter Ton Harmsen stapt net als penningmeester Klaas Bakker van Ajax op om nooit meer terug te keren in een bestuursfunktie. „Dat be treuren we, maar we hebben niet aan de beslissing getornd", zei mr. Nico Gianotten, de voorzitter van de almachtige ledenraad, die gisteravond na lang vergaderen zijn goedkeu ring hechtte aan het bestuurs besluit unaniem op te stappen. „Natuurlijk is er in eigen kring wel getwijfeld, maar toen de bestuursleden duidelijk maakten hoe ernstig de zaak was, waren andere standpun ten niet meer aan de orde. Met spijt zijn we accoord gegaan." De ledenraad van Ajax is het belangrijkste orgaan binnen de vereniging. De raad bestaat uit 24 gekozen leden van Ajax plus de voorzitter (Ton Harmsen), secretaris (Jan Neefjes) en pen ningmeester (Klaas Bakker) van het dagelijks bestuur. Harmsen is tevens voorzitter van de vergadering. Gisteren bestond de ledenraad overigens uit 22 man (plus de drie be stuursleden) omdat voorzitter Henk van der Zwaag in het zie kenhuis ligt en het lid Alleman op vakantie is. Gisteravond kwam de leden raad om 20.30 uur samen en vergaderde drie kwartier on der voorziterschap van mr. Nico Gianotten, de vice-voor- zitter van de raad. Daarna werd het bestuur binnengeroe pen, dat al die tijd in een belen dend vertrek had moeten wachten, waarop de totale ver gadering onder voorzitterschap van Ton Harmsen verder ging. Ruim een half uur later verlie ten de drie bestuursleden de vergaderruimte alweer, waarna de ledenraad onderling verder ging in een poging de zaak te inventariseren. Twintig minuten later werd het be- stuurstrio weer ontboden. Het ging erom dat het be stuur goedkeuring vroeg voor het unanieme verzoek op te stappen. De clubleiding was de -na het vertrek van Johan Cruijff begin januari- begonnen ano nieme bedreigingen beu ge worden. Die hadden een grote vlucht genomen na de treurige resultaten van dit seizoen en het wegsturen van trainer Kurt Linder eerder deze maand. De bestuursleden, hun vrouwen, kinderen en huisdie ren hadden telefonisch en schriftelijk het complete scala dreigementen op zich af zien komen, van de dood tot ver krachting en brandstichting. Vice-voorzitter André Kraan, die het demissionaire bestuur zal leiden tot de opvol ging geregeld is, vertelde dat de Ajax-bestuurders zondag op de tribune van RKC besloten had den dat er iets moest gebeuren. Kraan: „Na de dreigementen en pamfletten daar, hebben we besloten Harmsen te bellen die in de buurt op vakantie was. We zijn met de rest van het be stuur naar hem toegereden en pas tijdens het gesprek beslo ten we onze funkties ter be schikking te stellen. Dat was niet het doel van het gesprek, maar een unanieme beslissing van dat moment." „Het liep echt uit de hand", aldus Harmsen, die wel lid blijft van het sectie bestuur be taald voetbal. Volgens Harm sen waren de dreigementen niet afkomstig van de beruchte supporters van de F-side. "Het komt uit een heel andere hoek. Vanaf de eerste competitie wedstrijd is dit al gaande. Dat burgemeester Van Thijn vindt dat niemand in Amsterdam om veiligheidsredenen hoeft af te treden zegt me niets. Boven dien, ik woon niet in Amster dam. Dat ik wijk voor terreur is een feit, maar misschien dat de rust nu terugkomt. Of mijn opvolger ook het elven zuur wordt gemaakt weet ik niet. Misschien wel, want er zijn een hoop leugens over Ajax in om loop." De ledenraad heeft een com missie van vijf man, de heren Timman, Van Wijk, Pil, Hen driks en Gianotten in het leven geroepen om de opvolging te regelen. Gianotten: "We heb ben nog geen enkel idee wie we voor deze funkties moeten be naderen. Deze ernstige zaak heeft iedereen overvallen. We beginnen volkomen blanco." Wielrennen DE BELG Peeters heeft dins dagavond in Onze Lieve Vrou- we-Waver (Bel) een wieler koers voor professionals over 148 kilometer gewonnen. Hij fi nishte na 3 uur en 34 minuten. Zijn landgenoten DeVos en Frison werden respectievelijk tweede en derde. Beste Neder lander was Kersten met een vijfde plaats. SEOUL - De series van de 1500 meter dames, die voor vandéj op het Olympische atletiekprogramma stonden, zijn in vE' band met een aantal afmeldingen vervallen. Elly van Hulst, de Nederlandse deelneemster, start nu direct in de halve finales, waaruit de eerste vier alsmede^ vier snelste verliezers zich kwalificeren voor de eindstrijd va„ zaterdag. SEOUL - Bij het Olympische bokstoernooi is gisteren gr( schoonmaak gehouden. De Bulgaar Emil Jetsjev werd door internationale boksbond geschorst als één van de jury-h^ den. De grote hoeveelheid verkeerde beslissingen was het bi stuur van de AIBA een doorn in het oog. AIBA-voorzitb Chowdhry uit Pakistan en de Oostduitse secretaris-genera Wehr van de organisatie hebben zijn functie overgenomen. Hun eerste besluit zorgde voor veel boze gezichten. Vijftien as biters, afkomstig uit Tunesië, Venezuela, Mexico, Australi Taiwan, Peru, de Dominicaanse Republiek ,en Ivoorkust den zowel voor functies binnen als buiten de ring geschrij Collegae uit Zweden, Hongarije, de Sovjetunie, Oeganda, ft nia, Algerije en Uruguay mogen alleen nog maar punten toe kennen, de ring is voor hen verboden gebied. SEOUL - Nog voordat de equipe-wedstrijden met de landse degenploeg zijn gehouden, is Kasper Kardolus al we« naar Nederland vertrokken. De Zoetermeerse schermleraa die drie pupillen bij de ploeg heeft (zijn zoons Arwin en Olafe Stephane Ganeff) voelde zich overbodig. „Ik had ze na het fijne trainen voor het individuele toernoo ook nog graag willen klaarstomen voor de equipe-wedstri den", aldus Kardolus. „Maar ik heb begrepen dat ik Vande: voodt daar niet mee zou helpen. Toen heb ik het NOC gevraag zo snel mogelijk mijn terugreis te regelen." SEOUL - De Peruaanse volleybalsters hebben de finale het Olympisch toernooi bereikt. Ze versloegen gisteren in eer schitterende wedstrijd Japan in de halve finales met 3-2. Peru - Japan was urenlang een smulpartij. Peru nam makkelijk een voorsprong van 2-0 (15-9, 15-6). Japan zoch twee sets naar de manier om het 1.94 meter lange smash-kanbi Del Solar van Peru af te stoppen. In de derde set had het de» medie gevonden. Het blok ging beter functioneren en de verdediging groeide tot grote hoogte. Aanvallend bracht Japai meer snelheid in het spel met korte set-ups en Peru bied kwetsbaar (6-15,10-15). In de vijfde set liep Japan uit naar Op die stand veroorloofde de Japanse ploeg zich een klei» adempauze. Peru greep die met beide handen aan en kwamvi verslagen positie terug: 15-13. SEOUL - De veiligheidsmaatregelen op, rond en in de Olympi sche lokaties zijn gisteren drastisch verscherpt. Dat is een volg van het dreigement, dat door een radikale studenteng® pering is geuit om de Spelen te gaan verstoren. De leider van deze groep, Oh Young Sik, werd vorige gearresteerd op beschuldiging van het in gevaar brengen van de voor de tijd van de Spelen geldende staat van nationalevêi ligheid. De groepering, die contacten onderhoudt met Noordkö- rea, eiste dat Oh Young Sik gisteren vrijgelaten zou words; maar daar ging de politie niet op in. Gevreesd wordt vooral dl zich zondag tijdens de marathon problemen kunnen voordoen clublied d< SEOUL - Sinds de opening van de Spelen heeft het van Feyenoord concurrentie gekregen. Het Olympische liéc 'Hand in hand' beklimt namelijk in razend tempo de hitlijsten In Zwitserland, Hong Kong en Korea staat het lied al aan f top, terwijl in Denemarken en Westduitsland via de vierd plaats de top-drie wordt bedreigd. Een miljoen singles zijné tot nu toe verkocht van de song, die door een Zwitserse maat schappij is geproduceerd. Die ging voor de compositie te bii bij de Italiaan Giorgio Moroder, die in Amerika als componis van filmmuziek grote successen boekt. Moroder ging er vanji dat het lied een mondiale 'sound' diende te hebben. Daarinis hij kennelijk goed geslaagd. De verkoopcijfers schieten narnp- lijk de hoogte in, de videoclips gaan over de hele aarde end groep Koreana, die voor de uitvoering tekende, heeft op slaf een overvolle agenda. De Olympische Spelen blijken maal 'big bussiness'. ROME (ANP) - Het Nederlands UEFA-voetbalelftal, voor Iers tot 18 jaar, is het vierlandentoernooi in Italië begonnen mét een overwinning op het gastland, 1-0. Het doelpunt werd vla's voor het einde gemaakt door PSV'er Lloyd Kammeron. Oranje speelt nog tegen Schotland (donderdag) en België (zondag). TILBURG (ANP)-Jan Timman heeft in de laatste ronde van het internationale schaaktoernooi van Tilburg verloren vi John van der Wiel. Anatoli Karpov, al zeker van de eindover winning, sloot af met remise tegen Nigel Short. De uitslagen van de veertiende en laatste ronde zijn: Short (G1 Karpov (Sov) Vi-Vz, Hübner (WDl)-Hjartarson (IJjs) Vt-Vi, Van Wiel (Ned)-Timman (Ned) 1-0, Nikolic (Joe)-Portisch (Hon) 1-0. De einstand is: 1. Karpov lOVz punt, 2. Short 8%3. Hjartarson, Nikolt Timman 7,6. Hübner, Van der Wiel 5%8. Portisch 5. SEOUL (SID/Reuter) - Het Olympische tennistoer nooi van Seoul bij de dames lijkt uit te draaien op een finale tussen de Westduitse favoriete Steffi Graf en de enige speelster van wie ze dit jaar twee keer verloor, Gabriela Sabatini uit Argentinië. Beiden plaatsten zich dinsdag voor de halve finales. Graf speelt daarin tegen Garrison, die in 6-3 6-2 afrekende met Shriver. Sabatini ontmoet Manuela Maleeva. De Bulgaarse had weinig moeite met Reggi, die eerder Evert had uitge schakeld. Steffi Graf had in de kwartfinales voor haar doen veel moeite met winnen. De winnares van het Grand Slam stond in de beslissende set tegen de Russische Larissa Savsjenko met 1-3 achter, maar gumde haar als twaalfde geplaatste tegenstandster vervolgens geen game meer: 6-2 4-66-3. „Ik had kunnen verliezen", gaf Graf na afloop toe. „Dat gevoel heb ik lang niet meer gehad". Voor het Russische tennis heeft die nederlaag en het falen van de rest van de ploeg grote consequenties. Het ministerie van sport zal de geldkraan volgend jaar een stuk dicht draaien, omdat prestaties uitblijven. Toen tennis vier jaar geleden in het Olympische programma werd opgenomen, bereidden de Russen zich voor op de bestorming van de wereldtop. Grote investeringen en sterk opgevoerde training moesten tot ze ker een medaille in Seoul leiden. „De druk was onmenselijk", vond damescoach Morozo- va. Zij verloor in de kwartfinale niet alleen Savsjenko, maar ook de als zesde geplaatste Natalia Zvereva. Het 17- jarige talent verloor met 4-6 3-6 van Sabatini, zodat de hele Russische tennisdelegatie naar huis kan. De trieste balans: voor Tsjesnokov (door Schapers), Vol- kov en het dubbel Volkov/Olkovski duurde het toernooi een ronde, Leila Meshki en Tsjerkasov speelden twee keer en voor Zvereva, Savsjenko en het dubbel van die twee da mes waren de Spelen na drie ronden voorbij Het ministerie van sport maakte al bekend, dat tennis in de hiarchie van de sport in de Sovjetunie een stap achteruit zal maken. „Terwijl we juist gehoopt hadden, meer voor onze talentvolle jeugd te kunnen doen", aldus Morozova. yan onze tafeltennismede jfljOOSTERZANDE je start van de Zeeu\ delingscompetitie ta „is is in de eerste kit jdoren meteen al ee rassing uit de bus Het naar de hoogste gepromoveerde West 1, dat zich versterk Ronald van Roo van heeft tegen het als f geachte Arnemuidei een zijn visitekaart] geven via een 6-4-ov ning. Daarbij waren de drie partijen van De Roo u van doorslaggevende nis. SAR 2 begon evenec met een eerste thuiszeg Ki Door Hans Radt De hockeyvereniginj tale complex te verz door de gemeente H onderhoud. De huidige voorzitter Stichting Kunstgras Pieter Smid, heeft alle het begin meegemaakt met genoegen terug: erg vlot verlopen, waa veel dank verschuldi; aan de gemeente Hulst, stekend heeft meegewe zijn tijdens de algemeni vergadering in juni 198 conclusie gekomen dat mogelijkheid van een grasveld eens serieus i gaan onderzoeken. We een werkgroep gevorr negen personen. In okto zijn we voor het eerst bi, gekomen en tijdens deze dering kwamen we tot clusie dat het financk haalbaar zou zijn. Toch we contact op met de ge om te zien hoe ons i< worden ontvangen. Na hadden we gedacht in ting van het zelf ondei van het kunsgrasveld dat bracht te weinig op. ven tekst en uitleg en kwam de gemeente Hl een tegenvoorstel. We i onderzoeken of het n was dat de vereniging het onderhoud van he complex voor zijn reker gaan nemen voor onb duur. Als tegenprestatie gemeente dan biereid vi< betalen voor het kunstg Dat was niet tegen dove ren gezegd en wij heb over de totale materie en kwamen tot de cc dat dit haalbaar moest hebben ons plan uitgew voorgelegd aan het coll burgemeester en wet en aan de gemeenteraac Op 28 april 1988 gaf groen licht. De volgend direct de Stichting Ku Rapide opgericht. Dezi tag houdt het kunsgra beheer en verhuurt het pide. Overigens kunn andere verenigingen in komst gebruik maken kunstgras, uiteraard te «tag. Op 25 mei van Van onze sportmedewe HULST - In het k van de opening vai kunsgrasveld var hockeyvereniging Pide in Hulst heef bestuur van die ve; ging voor zaterd, oktober een feesl programma same steld. Dat ziet er als volgt u 15.00 uur: voor strijd van het C- van Rapide tegei Zeeuwse B-selectie O-team speelt, oi Ojt team de m vierkante meters symbolisch heeft kocht. 16.00 uur: officiële ning door burgeme har. F. Jacobs. 16.30 uur: promotic heren, tussen Rapii hoofdklasser Tilbu "•45 tot 19.00 uur SfPHe in het clubhi «1.00 uur: grote f avond in het clubhi

de Stem | 1988 | | pagina 8