VOORAL JONGE MENSEN TREKKEN WEG UIT GEMEENTE Leegloop bedreigt kas Oostburg Bestuurscrisis Muziekschool opgelost Gemeente wil kern Breskens volbouwen BIJ JAC, HERMANS BiZCWiSKKOFflS HOG VOOR DC OOPS PRIJS! f PLAATSELIJK NIEUWS Expositie van 40 jaar Aardenburgse bodemvondsten 3^2^ Aardenburg blijft aankoop compostvat ondersteunen Open dag scouting IJzendijke H. Saeijs terug naar Zeeland KORT ZEEUWS DUIVENSPORT MARKTEN 1 EVEN NAAR JAC. HERMANS E STEM VAN ZEELAND 4 WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1988 GEMEENTELUK ARCHEOLOGISCH MUSEUM BESTAAT 30 JAAR dalend inwonertal van de gemeente. TERNEUZENSE WETHOUDER: 'STORM IN EEN GLAS WATER' Breskens Conferentie: Hogeschool op de markt Leergang managers Visserijbeurs Secretarissen- cursus vrouwen Mini-prus&Maxi-keus 'inansl T20 Van onze correspondent AARDENBURG - De mu- jeumcommissie van de ge meente Aardenburg wil in i aandacht schenken aan jiet feit dat het gemeentelijk archeologisch museum der tig jaar bestaat. Tegelijker tijd wordt herdacht dat het veertig jaar geleden is dat je eerste belangrijke bo- jemvondsten in Aarden- burg werden gedaan in de vorm van beschilderde gra ven in de St.-Baafskerk. Directe aanleiding tot de op- richting van een museum vormden de resultaten van de opgravingen die in het midden van de vijftiger jaren voor het eerst buiten de St.-Baafskerk werden gedaan De collectie bodemvondsten werd opgesteld in het voormalige spuithuis van de brandweer aan de Markt te Aardenburg, dat het eerste museum werd. Later, in 1967, werd de collectie overge bracht naar een oude zeven tiende eeuwse herenwoning eeuw in de Marktstraat. In 1959 werd het spuithuis tot musuem ingericht en het toeval wil dat ditzelfde gebouwtje in de toekomst opnieuw deel gaat uitmaken van het museum complex aan de Aardenburgse Markt. Kort geleden is een be gin gemaakt met de realisatie van het complex. Om de herdenking van het dertigjarig bestaan van het museum voor te bereiden is een werkgroep gevormd. Daarin hebben zitting W. Westphaal, J. Pardiaen, W. Dierick en A. Willeboordse, terwijl een be roep op externe deskundigen wordt gedaan, temeer omdat het in de bedoeling ligt een ten toonstelling te wijden aan Aar denburg en de opgravingen door de jaren heen. De museumcommissie advi seert aan het gemeentebestuur om de voormalige paardenstal aan de Markt te Aardenburg met ingang van 1989 te verhu ren voor het houden van ten toonstellingen. De paardenstal, deel uitmakend van het 'mu seumplan' van de gemeente Aardenburg, wordt geheel in gericht en gereed gemaakt voor het houden van wisselende ex posities. De commissie stelt verder voor om in het voor- en nasei zoen een huurprijs te bereke nen van 100,- per week en in het hoogseizoen van 150,- per week. De commissie wil ook dat de torenkamer van de Kaai- poort wordt verhuurd als daar vraag naar bestaat. De mu seumcommissie is tot dit advies gekomen omdat tijdens de re cente open monumentendag bleek, dat de tentoonstelling van oude ansichten in ge noemde torenkamer bewees dat de ruimte voor dit soort za ken uitstekend geschikt is. Van onze verslaggever Telde Oostburg per 1 januari 1988 nog 18.226 inwoners, de begroting van volgend jaar gaat er vanuit dat dit aantal in 1989 gaat dalen tot 18.150. Hiermee zit Oostburg nog maar 150 inwoners van de fa tale grens van 18.000 inwoners. Komt een gemeente beneden die grens dan gaan op de rijks rekening andere tabellen gel den. Dan krijgt de gemeente minder geld en moeten (nieu we) ambtenaren lager worden ingeschaald en zien ook de (part-time) bestuurders hun even grote inzet minder be loond. „Voor de zittende ambtena ren en bestuurders heeft over schrijding van die grens geen consequenties. Maar het gaat erom ook voor de toekomst ge kwalificeerde mensen aan te trekkea Dat is op dit moment al een probleem, want Zeeuwsch-Vlaanderen is niet zo in trek. Wanneer je als ge meente dan ook nog met lagere salarissen moet gaan werken dan blijf je steeds verder ach ter", aldus gemeentesecretaris C. Geerse. De zorgen van het college strekken zich overigens verder' uit dan de eigen organisatie. „Voor een gemeente als zoda nig is het een slechte zaak als het inwonertal blijft dalea Vooral de leefbaarheid in de kleinere kernen komt op den duur ernstig in het gedrang." En dan zit je als het ware in een vicueuze cirkel. Mensen trek ken weg, voorzieningen wor den minder, meer mensen trek ken weg. Vanuit de gemeenteraad zijn al voorzetten gegeven om geld IJZENDIJKE - De scou tinggroep St.-Paulus uit IJ zendijke houdt zaterdag 1 oktober een open dag in en rondom het onderkomen aan de Koninginnestraat. Tussen 10.30 èn 16.00 uur is er van alles te beleven. In het clubgebouw is er alge mene informatie te krijgen, terwijl in een tent dia's ver toond worden. Ook is er een ac tiviteitencircuit opgesteld voor de jeugdigen. „We mikken op de jongeren tussen tien en vijf tien jaar," aldus Frans Brou wers. „We hebben enige tijd geleden een ledenterugloop ge had en willen met deze open dag naar buiten treden, maar ook nieuwe leden binnenha len." vrij te maken om daarmee de gemeente beter te promoten. B en W vinden echter dat eerst een goed inzicht moet worden gekregen in de motieven waarom mensen Oostburg ver laten. „Als je die weet dan kun je daar het beleid op richten", zegt Geerse. Sins enige tijd krijgt iedere burger die zich met een ver huisbericht aan de balie van de afdeling Bevolking kwam 'af melden' een enquêteformulier mee. Antwoorden hierop moe ten het gewenste inzicht ver schaffen. „De respons op die enquête is vrij hoog en ik denk dat wij hieruit nog voor de eerstvolgende begrotingsver gadering consequenties kun nen trekken". Hoewel hij op de uitslag niet vooruit wil lopen zei de ge meentesecretaris desgevraagd dat een van de oorzaken het ge brek aan werk kan zijn. Uit de begrotingscijfers blijkt dat in de categorie 17-64 jaar de grootste uittocht plaatsvindt (van 11.199 naar 11.040). Het aantal 65-plussers daar entegen toont, en dat al jaren lang, een stijging. Voor 1989 zijn dat er 3.650 op een totale bevolking van 18.150. De grens van twintig procent wordt hiermee net overschreden. MIDDELBURG - Met in gang van 1 oktober is dr. H. Saeijs uit Scheveningen be noemd tot adjunct-hoofdin genieur-directeur van Rijkswaterstaat Zeeland. Saeijs heeft jarenlang mede de leiding gehad over de milieu afdeling van de Delta Dienst van Rijkswaterstaat in Zee land. Mede door zijn toedoen werd bij de uitvoering van de Delta-werken in grote mate re kening met het milieu gehou den. Een paar jaar geleden aanvaardde Saeijs een benoe ming bij de hoofddirectie van Rijkswaterstaat in Den Haag. Ir. R. Boon, het vroegere hoofd van het bouwbureau compartimenteringswerken van Rijkswaterstaat in Bergen op Zoom, thans hoofd water huishouding en waterbeweging van Rijkswaterstaat in Zee land, krijgt bij Rijkswaterstaat in Zeeland de leiding over de scheepvaartwegen en de ha vens. Hij volgt ir. D. Tromp op, die onlangs hoofdingenieur-di recteur van de directie Noord zee is geworden. Wethouder J. de Ridder (r) en J. Daans overhandigen het eerste compostvat aan E. de Cocq (l). FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent AARDENBURG - De gemeente Aar denburg blijft financiële steun geven aan de inwoners die een compostvat kopen. Dit maakte wethouder J. de Ridder gistermiddag bekend tijdens de officiële overhandiging van het eerste vat aan Eric de Cocq uit Aar denburg. Een jaar geleden stelde WD-raadslid J. Dees voor om subidie te verstrekken voor de aankoop van een dergelijk vat. Op die manier kon volgens hem de hoeveelheid huisvuil in Aardenburg worden beperkt. „Aardenburg heeft veel tuinen, zodat een compostvat wellicht een goede oplos sing is om de hoeveelheid huisvuil te ver minderen", aldus De Ridder. „Bij een enige tijd geleden uitgevoerd onderzoek bleek dat driekwart van de in houd van de vuilniszakken te composteren is, zodat we hierop makkelijk konden in spelen. Wij zijn de eerste Zeeuws-Vlaamse gemeente die hiervoor subsidie verstrekt", liet de wethouder verder weten. Hoewel de verwachting was, dat er door de Aardenburgers ongeveer 25 vaten be steld zouden worden, bleek gisteren dat inmiddels al het dubbele aantal is aange vraagd. De Ridder: „Wij geven vijftig gul den subsidie, zodat de inwoners het ver beneden de normale verkoopprijs kunnen aanschaffen. Dat het echter zo'n succes zou worden had ik niet verwacht". OOSTBURG - De bouwgrond in Breskens zal in 1989 zijn uitgegeven. Ben W van Oostburg zien er van af het hui dige plan Ghistelkerke nog verder uit te breiden, waarbij nieuwbouw zich steeds verder van het eigenlijke centrum gaat afspelen. Daarom dat gekeken wordt naar zogenaamde inbrei-mo- gelijkheden: nieuwbouw die öch afspeelt binnen de be staande kernen. In Breskens komen daarvoor verschillende Plaatsen in aanmerking. Het terrein van de voormalige ves tiging van Verduijn aan de Ju- nanastraat, een terrein nabij net Molenwater en het sport veld in het Oesterput- en fandstratengebied. Volgend Jaar wordt reeds begonnen aan woningbouw in de Zinnia- straat, eveneens in de be bouwde kom van het vissers dorp. Hoewel in de overige kernen van de gemeente de voorraad bouwgrond nog voldoende is moet ook hier gekeken worden naar inbreimogelijkheden. Iets wat met name geldt voor de bouw van bejaardenwoningea Dit soort huisvesting moet zo dicht mogelijk bij het centrum plaatsvinden. Het college wijst in de begro tingsplannen voor 1989 hierbij op de aanbouw van woningen in de Lambertusstraat in Cad- zand en aan de Noordwal en Quarles van Uffordweg in Oostburg. In de Hennequinstraat in Oostburg wil de gemeente ook laten bouwen wanneer daar de werkplaatsen van tractorbe- drijf Vermeulen zijn verplaatst naar het industrieterrein. Van onze verslaggever TERNEUZEN - Het college van burgemeester en wet houders van Terneuzen heeft dinsdagmiddag drie tijdelijke bestuursleden voor de Terneuzense Mu ziekschool benoemd. Dit op uitdrukkelijke verzoek van het dagelijks bestuur van de school. Het gemeentebestuur heeft on- middelijk aan dat verzoek ge volg gegeven, omdat de mu ziekschool deze week gecon fronteerd werd met een leegloop van het dagelijks be stuur. De voorzitter, secretaris en algemeen adjunct van de in stelling stapten om uiteenlo pende redenen op. Dat nu voor de functies drie gemeente-ambtenaren zijn voorgedragen, de chef welzijn, Th. Reijns, C. de Vos en chef personeelszaken H. van der Veeken, duidt volgens wethou der W. van Walraven niet op een coupe van de gemeente. „Zeer nadrukkelijk wil ik stellen dat deze mensen op per soonlijke titel zitting zullen ne men in het dagelijkse bestuur (DB) van de Muziekschool. Zij zullen als bestuursleden zeker niet ondergeschikt zijn aan de wethouder van cultuur. Boven dien moet niet vergeten wor den dat de mensen benoemd zijn op verzoek van het mu- ziekschoolbestuur," aldus Van Walraven gistermiddag. De leegloop van het DB van de Muziekschool vormde een bedreiging voor de totstandko ming van de fusie tussen de Terneuzense school en het Zeeuws Instituut voor Kunst zinnige Vorming (ZIKV). Hoe wel veel zaken al geregeld wa ren moet deze fusie nog offi cieel bekrachtigd worden. De nieuwe Voorzitter van de mu ziekschool ziet het dan ook als belangrijkste taak voor het nieuwe bestuur dat de rechts positionele regeling van het on derwijzend personeel geregeld wordt. Voorts dient het nieuwe bestuur, aangevuld met de enige overgeblevene uit het oude bestuur, penningmeester P. van Eijl uit Spui, zorgen voor een 'pijnloze fusie' met het ZIKV. Of die fusie echter zonder problemen kan verlopen is nog maar de vraag. Het docenten korps van de Muziekschool is het oneens met de wijze waarop de lessenplanning voor komend jaar is ingevuld. Het aantal lessen is gereduceerd, omdat een deel van de indivi duele lessen is omgezet in groepsles-sessies. Deze ingreep levert een aantal docenten ook minder salaris op. Het nieuwe dagelijks be stuur moet er dan ook op reke nen dat zij direct na installatie met de onvrede van de docen ten geconfronteerd zal worden. Andere kwesties waarvoor het nieuwe DB een pasklare oplos sing moet vinden is de formele afhandeling van de fusie met het ZIKV en de aanstelling van een nieuwe directeur. De huidige Terneuzense Mu ziekschool heeft echter nog een directeur, A. van Prooijen, die al geruime tijd wegens ziekte op non-actief staat. Van Wal raven sluit het niet uit dat de kwestie van de directeursfunc tie pas lang na de fusie van de instellingen opgelost wordt. „De keuringsarts van de ge meente Terneuzen heeft Van Prooijen enige tijd geleden ge schikt verklaard om terug aan het werk gegaan. Een andere arts stelde na keuring het te gendeel. Nu moeten de artsen van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (ABP) verder maar uitmaken wat er gebeu ren gaat met de huidige direc teur. Dat kan overigens mak kelijk nog een jaar duren voor dat daar duidelijkheid in komt," aldus Van Walraven. Ook voorzitter Reijns, die uit hoofde van zijn professie al di verse malen te maken heeft ge had met het probleem van de directeur, verwacht niet dat hiervoor op korte termijn een oplossing gevonden wordt. „Beslist het ABP, dan staat het betrokkenen vrij om tegen een beslissing in beroep te gaan," weet Reijns te melden. Informeel is de directie kwestie overigens al geregeld. Volgens Van Walraven komen er twee directeuren aan het hoofd van het nieuwe instituut te staan. Een ervan is vrijwel zeker de huidige ZIKV-direc- trice A. Soet. Wie de ander is, is nog een vraagteken. Zolang die duidelijkheid ontbreekt kan er volgens de wethouder ook geen besluit over de directeursfunc tie worden genomen. Van Prooijen werd dit jaar wel in geroosterd als docent. „Maar," zo stelt Van Walraven, „bij mijn weten geeft de man geen les." De Terneuzense bestuurder vindt de protesten van de leer krachten tegen de groepslessen 'niet onbegrijpelijk'. „Zij zijn de dupe van de bezuinigingen, dat is een feit, maar er is wel ingestemd met de opzet die nu gevolgd wordt," aldus Van Walraven. Andere protesten uit het docentenkorps zijn de wethouder niet bekend. „Op een uitzondering na, het alge meen bestuur heeft enige tijd geleden een briefje ontvangen van een verontruste leerkracht. Dat schrijven moet nog behan deld worden door het DB," ver volgt hij. De nieuwe voorzitter is nog niet goed op de hoogte van de protesten uit de lerarenkring. „Als je pas tien minuten in functie bent kun je moeilijk gaan uitwijden over zaken. De bedoeling van het nieuwe be stuur is dat we zo snel moge lijk, waarschijnlijk deze week nog, ons zullen verdiepen in de zaken die nu spelen. Ook de le- rarenprotesten zullen we dan bekijken. Pas als we alles op een rijtje gezet hebben zullen we kijken met wat voor maat regelen we kunnen komen," verduidelijkt Reijns, die niet verwacht dat de belangen van Muziekschool en gemeente ver strengeld raken. „Ons is te ken nen gegeven dat we onafhan kelijk van subsidiegever kun nen functioneren. Allicht moe ten we er rekening mee houden dat we soms niet met verschil lende petten op gaan zitten, maar aan de andere kant slui ten we het niet uit dat we als bestuur tegen zaken zullen zijn die we beleidsmatig hebben meehelpen uitdokteren. Die kans bestaat," aldus de nieuwe voorzitter. Van Walraven is blij dat de bestuursproblemen, die hij ty peerde als 'een storm in een glas water', nu achter de rug zijn. „Het DB kan nu weer aan de slag en er voor zorgen dat er straks een goed functionerend instituut voor culturele vor ming in Terneuzen opereert. Zaak is wel dat er eerst duide lijkheid komt over de rechtspo sitie van het personeel," bena drukte Van Walraven. BOLLING - Op de Arjoan- bolbaan wordt woensdag 28 september een seriebolling gehouden voor tong. Aanvang 18.30 uur. KAARTING - Op de Arjoan- bolbaan werd een kaarting gehouden waaraan 42 perso nen deelnamen. Uitslag bieden: 1. mevrouw Du Bois, 2. A. Ver- straaten, 3. A. de Looze. Jokeren: 1. mevrouw Fenijn, 2. mevrouw Talboon, 3. mevrouw Risseeuw. VLISSINGEN - Geen kant en klare opleidingen meer, waar studenten-en naderhand de maatschappij - het maar mee moeten doen, maar veel meer op praktij kbéhoeften gerichte studiepakketten. Die hebben volgens de Hogeschool Zee land de toekomst. Een voor beeld van de nieuwe aanpak is de pas gestarte opleiding energietechnologie van het Maritiem Instituut De Ruyter (onderdeel van de Hoge school). Om goed bij de markt aan te sluiten heeft het insti tuut hiervoor een project kwaliteitsbewaking en marktanalyse ingesteld. En daarover gaat een conferen tiedag op donderdag 29 sep tember in hotel Brittannia in Vlissingen. Zowel onderwijs deskundigen als mensen uit het bedrijfsleven laten hun licht schijnen over deze nieuwe ontwikkelingen, 's Middags zijn er bovendien twee workshops om het on derwerp uit te diepen. MIDDELBURG - Vijf Zeeuwse bedrijven en instel lingen, aangevuld met de PTT Roosendaal starten deze week een bijzondere leergang voor hun managers. De be doeling is dat bij toerbeurt steeds een van de deelnemers als gastheer optreedt. 'Door kennis te nemen van andere werksituaties, kijkt u over de grenzen van de eigen be drijfscultuur', zo werd de veertien cursisten deze week voorgehouden. Tot mei vol gend jaar behandelen ze on derwerpen als strategische planvorming, marketing, fi nancieel management, sociaal beleid en organisatie. Docen ten van naam en faam zijn daarbij betrokken, en ieder van de bedrijven heeft een coach om de studenten te be geleiden. De deelnemers uit Zeeland zijn Total, het Oos- terscheldeziekenhuis, de KMS, de PZEM en de be drijfsgeneeskundige dienst De Schelde (Walcheren). GOES - In de Zeelandhallen in Goes wordt van 5 tot en met 8 oktober de beurs Visse rij '88 gehouden. Het gaat om een vakbeurs, bedoeld voor de zowel de Nederlandse als de Belgische visserijsector. De toeleveranciers van de visse rij en de visverwerkende in dustrie presenteren er hun nieuwste snufjes. De beurs is dagelijks open van 10 tot 17 uur. MIDDELBURG - De Zeeuwse Vrouwenraad houdt in november in Terneuzen een secretarissencursus voor vrouwen. Dat gebeurt op vier achtereenvolgende dinsdagen (1, 8, 15 en 22 november), steeds van 9.30 tot 12.00 uur in de Goede Herderkerk in Ter neuzen. De cursus is gratis en de leiding berust bij Ria de Feyter. Zij besteedt vooral aandacht aan de taken van een bestuurssecretaris, zoals het versturen van uitnodigin gen, het opstellen van een agenda en het notuleren. De vrouwenraad werkt hierbij samen met Hedenesse in Cad- zand. TERNEUZEN - In het inkorfcen- trum Hulst vlogen vanuit Bour- ges 214 jonge duiven, hoogste snelheid 1669,48 meter per mi nuut. 1. J. Verheijden, St.-Jan- steen; 2. P. van de Berghe, Hei kant; 3 en 4. A. van Dale, St.-Jan- steen; 5 en 6. L. van de Gucht, Hulst; 7. Th. de Block, Heikant; 8. A. Adriaansen, Hulst; 9. Joh. van Spaandonck, 10. P. Rottier, bei den St.-Jansteen. Herleving Kloosterzande, 130 jonge duiven, 1630 mpm: 1. W. Boogaard, 2 en 10. W. Volleman, Graauw; 3 en 4. R. Mahu, 5. ge broeders De Backer, Graauw; 6. K. Bol, Lamswaarde; 7. H. van Poorten, Nieuw-Namen; 8. H. Blankaert, Graauw; 9. S. Neete- son. Nieuw Leven Koewacht, 88 jonge duiven, 1609,47 mpm: 1. Joh. de Block, 2. G. de Letter, Clinge; 3. O. van Damme, 4. Jac. Elegeert, 5 en 9. R. van Hijfte, 6. Ch. de Bruijn, 7 en 8. G. Smet, beiden Heikant; 10. A. de Vliegher, St.- Jansteen VZV Hoofdplaat, 115 jonge dui ven, 1557,53 mpm: 1 en 2. E. Tem- merman-H, 3,8 en 9. H. Calon, 4. H. Riemens, 5. A. de Poorter en zoon, 6. E,.Temmerman-D, 7. Joh. de Poorter, 10. Ch. en H. de Poor ter. Steeds Sneller IJzendijke, 120 jonge duiven, 1576 mpm: 1. A. Dusarduijn, 2 en 6. A. du Puy, 3,5,8 en 10. A.P. du Puy, 4. H. Del- laert, 7. C. de Putter en zoon, 9. P. Neve. Eerste de Beste Schoondijke, 63 jonge duiven, 1506,14 mpm: 1 en 8. J. Temmerman, 2. A. Steurrijs, 3,5 en 6. J. de Poorter, 4. E. de We ver, 7. P. Cornelis, 9. C. Jansen, 10. A. Luteijn. Strijd in Vrede Groede, 55 jonge duiven, 1,492,57 mpm: 1. H. Sim pelaar en zoon, 2. A. Manhave, 3 en 8. G. Dusarduijn Gzoon, 4,6,7 en 9. L. van de Wege NS, 5. M. El frink, 10. G. Dusarduijn. Nog Sneller Breskens, 100 jonge duiven, 1543,49 mpm: 1 en 4. Iz. den Dekker, 2 en 10. gebroeders Pijcke, 3. Ch. de Looze, 5. A. Cor nelis en zoon, 6. J. van Oosten- brugge, 7 en 9. Sj. van de Velde, 8. M. Versprille. Hoop Biervliet, 90 jonge duiven, 1551,63 mpm: 1. H. de Krijger, 2. P. en M. de Bree, 3 en 7. A. Neve, 4 en 5. J. du Puy, P. Dingemanse, 8. combinatie Van De Linde-De Regt, 9. J. Moens, 10. A. de Boeve- re. De Snelvliegers Oostburg, 105 jonge duiven, 1549,82 mpm: 1 en 3. J. de Smet, 2 en 9. M. Buysse, 4,5 en 7. G. Tas, 6 en 10. W. van Hee, 8. W. Prenen. De Getrouwe Duif Cadzand, 190 jonge duiven, 1488,65 mpm: 1. W. Coppens, 2. Aart Vasseur, 3. J. Kools, 4. D. van Kerkhoven, 5. S. de Putter, 6 en 7. E. Riemens-Van Unen, 8. A. Mabelis, 9. P. Goos- sen, 10. M. de Lijser. KAPELLE, 27 september - Fruit veiling: Alkmene: kil 60/70 28-52, 70/80 71-98, 80/90 43-60, kl2 60/70 23-35,70/80 42-70,80/90 32-39. Cox Orange Pippin: kil 55/60 47,60/65 69-98, 65/70 55-116, 70/75 99-119, 75/80 84-109, 80/85 56-97, 85/90 50- 61, kl2 55/60 23-45, 60/65 23-55, 65/70 32-65, 70/75 32-75, 75/80 35- 72, 80/85 32-60, 85/90 34-50. Sweet Carolein: kil 70/80 66-67, 80/90 57-58, kl2 60/70 27. Ingrid Marie: kil 60/70 31, 70/80 45, kl2 70/80 28. Elan: kil 65/70 34, 70/80 82-90, 80/90 84-94, 91 42-54. Odin: kil 60/70 34-42, 70/80 69-78, kl2 60/70 33-42, 70/80 26-62. Elstar: kil 60/65 32-47, 65/70 85-118, 70/75 101-132, 75/80 100-136, 80/85 80- 117, 85/90 73-86, 90 74. kl2 60/65 23, 65/70 33-71, 70/75 32-95, 75/80 40- 100, 80/85 35-88, 85/90 61-64. Pom- mes Orange: kil 65/70 81, 70/80 82-85. Golden Delicious: kil 70/80 73-76, 80/90 76-80, kl2 70/80 65-68, 80/90 63. Goudreinette: kil 70/75 33, 75/85 46-50, 85/95 41-45, 96 34, kl2 70/75 37-40, 75/85 42, 85/95 35. Rode Boskoop: kil 65/70 31-33, 70/75 41-48, 75/85 56-86, 85/95 51- 68, 96 40-51, kl2 65/70 24, 70/75 38, 75/85 46. Lombartscalville: kl2 70/80 28-32. Jonagold: kil 80/85 93-96, 85/90 77, 90 60, 96 44, kl2 80/85 42,85/90 46,90 35,96 40. Con ference: kil 55/65 52-97, 65/75 68- 99, kl2 45/55 25-49, 55/65 36-106, 65/75 39-73. Legipont: kil 55/65 70, 60/70 81-99, 70/80 91-111, kl2 60/70 54-73, 70/80 61-73. Bonne Louise: kil 50/55 53-56, 55/60 60-72, 60/70 106-119, kl2 55/60 32-47, 60/70 63- 83. Gieser Wildeman: kil 50/55 66-78, 55/60 119-125, 60/70 138-153, kl2 45/50 33-36, 50/55 70-72, 55/60 102-109, 60/70 127-135. Saint Re- mykil 60/70 83, 70/80 78-80,80/90 61, kl2 50/60 49-51, 70/80 64, 80/90 56. Doyenne du Comice; kil 60/65 81, 65/75 176, 75/85 172-173, 85/95 140, kl2 60/65 50, 65/75 150-151, 75/85 162, 85/95 105. Beurre Hardy: kil 60/65 89,65/70 101-103, 70/80 107-109, 80/90 95, kl2 55/60 49. Condo: kil 60/70 50, 70/80 62, 80/90 40. Alicante kg: kil 520. Bramen doornloos ds x 200 gr: kil 120-140. Totaal aantal colli 48305. Witte kroet: 1750. Peren kroet: 1750. Groenteveiling: kl2 A 710, B 790-800. Verpakt fruit: Alkmene: kil 70/75 92, 75/80 82. Cox Orange Pippin: kil 70/75 112-122. Elstar: kil 75/80 135-146, 80/85 121-132. Totaal aantal colli 1515. (ADVERTENTIE

de Stem | 1988 | | pagina 17