vwee \ee&je SPAARPOTJE VOOR AANLEG KABELTELEVISIE GEBRUIKEN' Trouwe collectanten Nierstichting gehuldigd :r gelegenheid 1 George Z Sponselee 2 Spinnen zonder web SCHIETINGEN ;n itenkwestie, Angst voor wegblijven van de windmolens Bromfietser bij eenzijdig ongeval gewond DE STEM Boskapel PLAATSELIJK NIEUWS DE STEM VAN ZEELAND 2 WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1988 MEER fAG Verkoop Theo Platjouw 01155-4309-4254 aar kun je wel heel voordelig or f2- maar voor f 1,-. Om te iet biedt iake-up, n. ook niet je zelf. batje KLOOSTERZANDE - Burgemees ter A. Kessen van Hontenisse wil het spaarpotje voor de aanleg van kabeltelevisie in de kleinste kernen liever gebruiken voor de realisering van een lokale omroep in zijn ge meente. Cursus Engels in Koewacht Spiraaldraden Goed gekozen Spindraad Jagers Hontenisse wil prijs grond omlaag hebben Kruiswerk verzorgt cursus 'Ziekenverzorging' Axel Clinge Hulst Kloosterzande Nieuw-Namen Ossenisse EXAMENS T22 •n rubriek om te zoenen Voor particulieren kwens, bedankje, jubileum, receptie, |k, geboorte, verloving, overwinning, examen, Abraham, openbare dank, |zo maar door, mag best eens in de i wel op de pagina familieberichten, t is dat niet en duur hoeft het niet te 3.v. 5 regels kosten een tientje), ër regel per kolom 2,00. Eén grote •plicht a 2,55. Voor het plaatsen van of afbeelding met een formaat van 35 j mm rekenen wij 14,05 toeslag, lige tarieven op aanvraag. Bij niet- pe betaling wordt 4,00 adm.kosten I. Foto's worden niet geretourneerd. i-236442 of geef uw tekst 2 dagen hatsing af bij één van onze kantoren. Relijke opgaven stuurt u eveneens 2 N vóór plaatsing naar Postbus 3229, Breda. Schriftelijke opgaven worden litend geaccepteerd indien naam en bekend zijn, ook indien uw betaling gd is. Wij behouden ons het recht ^ksten zonder opgaaf van redenen te weigeren. [Je uitgever klachten bereiken over de tekst behoudt de uitgever zich het or om de naam van de opdrachtgever bekend te geven. Verenigingsnieuws litend op 2 kolom op donderdag. 28-9-'88 THEO EN INE llie huwelijksdag. Oma Block, opa Fut, Marga, Maup, Olaf, Tante Fien, Ome By, Christiaan. ftem. 076-236911 hsstation ook voor uü ir een afspraak, owroom of werkplaats! t geopend, vrijdag tot20.30 u. Kessen wil lokale televisie Van onze verslaggever In dat spaarpotje zit nu 70.000 gulden en voor de komende begrotingsvergadering wordt voorgesteld daar nog eens 22 mille aan toe te voegen. Kessen denkt dat lokale televisie bij uitstek ge schikt is om de inwoners van informatie te voorzien. Herhaaldelijk is in de gemeenteraad kritiek geuit op het bijzonder onregelmatig, of zelfs helemaal niet, verschijnen van de gemeen telijke advertentierubriek 'Rond,de Vogel'. „Ik denk dat een dergelijk informatiekanaal in een behoefte zou voorzien", aldus de burgemeester. Wat de programmering betreft denkt hij aan het uitzenden van de raadsvergaderingen, locale activiteiten en feestelijkheden en plaatselijke nieuwtjes. Volgens Kessen hoeft het opstarten van een lokale omroep niet meer te kosten dan zowat 25.000 gulden. Dat geld gaat op aan een profes sionele televisiecamera en de benodigde rand apparatuur. Een eigen gemeentelijk kanaal op het momenteel aan te leggen kabelnet zou de ge zinnen een kwartje per maand extra abonne mentsgeld kosten. „Een bedrag dat eigenlijk geen drempel mag zijn", meent Kessen. Maar als het spaarpotje geleegd wordt voor lokale televisie, dan moet het geld om alle ker nen in Hontenisse op de kabel aan te sluiten er gens anders vandaan komen. „Er zijn verschil lende mogelijkheden. Ik voel het meest voor een verhoging van een paar kwartjes per maand voor de inwoners van Kloosterzande, Hengst dijk en Vogelwaarde, die binnenkort worden aangesloten. Daarmee zouden de tarieven die de mensen in de andere dorpen zouden moeten be talen gedrukt kunnen worden. Noem het een so- lidariteitsheffing, zodat iedereen die in de ge meente op de kabel komt evenveel abonne mentsgeld kwijt is". Voor de begrotingsraad in oktober wil burge meester Kessen de financiële kanten van de ka beltelevisie op een rijtje hebben. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Bur gemeester en wethouders van Hontenisse vrezen dat het windmolenpark bij Os senisse er wel eens niet zal kunnen komen. Ze schrijven aan de gemeente raad dat het niet uitgesloten is dat de financiers van het park vinden dat ze lang genoeg heb ben gewacht en besluiten hun geld in een ander windproject testeken. Het college zegt overigens nog geen signalen te hebben ontvangen die deze sombere voorstelling van zaken zouden rechtvaardigen. Gezien de tijd, die wij aan het windmolenpark hebben besteed en het enthou siasme van uw raad", aldus het college, „zouden wij een derge lijke stap ten zeerste betreu ren". Het windmolenpark, dat voorziet in de bouw van dertien windturbines langs de West- dijk is in ieder geval wel aan- zienlij k vertraagd. Dat komt omdat er tegen de plannen drie bezwaarschriften zijn inge diend. De betrokkenen hebben zich niet laten overtuigen en hebben hun zaak doorgezet tot Üij de Raad van State. Het kan nog geruime tijd duren voor de kwestie daar in behandeling komt. .Van onze verslaggever KOEWACHT - De ZVU Oost-Zeeuwsch-Vlaande ren begint met een cursus Engels in Koewacht. Inschrijven is nog mogelijk. De cursus is gericht op beginners en wil mensen praktisch En gels leren begrijpen en spre ken. De lessen vinden steeds op woensdagavond plaats. Infor matie is verkrijgbaar op het ZVU secretariaat in Axel. Van onze correspondent VOGELWAARDE - De bromfietser W. van C. uit Koewacht is maandag, kort na middernacht, bij een eenzijdig verkeersongeval in de bebouwde kom van de buurtschap Stoppeldijk ge- Wond geraakt. Hij moest met een gebroken bovenbeen per ambulance worden overgebracht naar het Elisabeth ziekenhuis in Sluis kil. Omtrent de toedracht van het ongeval kon de politie te Kloosterzande (nog) geen na dere gegevens verstrekken. «GBIAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: WO-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Romain van Damme, Frank Deij, uonny van Gremberghe, Honald Verstraten, Cor de boer (foto), Ton Koomen (sport). Goes: Jan Jansen. Hulst: Eugène Verstraeten, oeP Trommelen. Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: Menu, privé tel. 01150- 95839. ONOVERBRUGBAAR lang leek die pad als je erin gestuurd werd, hele maal vanaf "t of' tot in "t stroatsjen'. Precies geen vijfhonderd meter was het, we hebben het nage rekend op de stafkaart; je zou er nu al gauw de auto voor pakken!' De grip langs die pad stond vol bramen, de dauwbraam, van die blauwberijpte zu re, niet die zwarte zoete en allerhande grassen en kruiden in soorten en ma ten. Van het begin tot het eind zaten er honderden webben van dikke, vette spinnen. Vijftien meter verderop lag weer zo'n slootje en nog eens die afstand weer een. Dan kwam er een wat grotere ka vel, en.zo lagen er tiental len, de dwarsgreppels dan nog niet meegerekend. Hoe veel kruis- en herfstspinnen moeten er in een zo'n pol- dertje al niet gezeten hebben? Dan hebben we het nog niet over grote polders als de Stoppeldijk, de Pauluspolder de Kruispolder en de Beoos- tenblij, al waren daar de ka vels wel wat groter, dus er waren relatief minder sloten. Toch moeten er vele, vele vierkante meters spinneweb geweest zijn elke herfst. Wielwebben van de kruis spinnen (zie de foto) met de spiraaldraden tot in het cen trum van het web en even dikke herfstspinnen, zonder kruis op het achterlijf en met in het midden van het net al leen 'spaken', geen spiraal vormige draden. Een ander verschil is dat de kruisspin nen hun webben zoveel mo gelijk verticaal, rechtop dus, maken. De herfstspin hangt het wat scheef ten opzichte van de bodem, met een hoek van zo'n dertig tot zeventig gra den. Ook andere spinnen ma ken webben, zoals de trech ter-, kogel-, hangmat-, zak-, kaarde-, cel- en microspin- nen. We kunnen de schatting van de Engelsman Bristowe goed geloven: in de herfst wordt een hectare weiland bewoond door zo'n half mil joen spinnen. De weilanden van vroeger of die van nu? Daar zijn niet alleen de al ge noemde webspinnen bij, ook soorten die zonder web aan de kost zien te komen. Vertegenwoordigers van de krab-, de spring- en de wol- spinnen. De eerste hebben een naam die goed gekozen is: die hebben veel weg van een krab. Ze zitten wat 'gehurkt' in elkaar gedoken en - vooral dat is opvallend - de voorste twee paar poten zijn veel lan ger dan de achterste twee paar. Daaraan zie je eigenlijk direct datje met een krabspin te maken hebt. Tik je er een aan, die er gens rustig zit te wachten, dan kuiert die dikwijls of naar achter of zijwaarts weg en dan twijfel je helemaal niet meer. Zij wachten hun prooi op, in een bloem, tussen Een kruisspin. de bladeren weggestoken en zien zo aan de kost te komen. Van de springspinnen is de zebraspin met een aantal schuine dwarsstrepen op het achterlijf wel.de meest be kende. Ze zitten graag op een zonnige muur of schutting. Hun naam zegt al hoe ze hun prooi vangen: besluipen en dan toespringen. - FOTO ERIK OSSEWAARDE voorbeeld spinnen, voor de andere pissebedden - te van gen, maar gaat daarna weer terug naar het veilige hol letje. Wolfspinnen zijn jagers voor de voet. Ze achtervolgen hun prooi en grijpen die met de extra lange uitgegroeide voorste poten. Iedereen kent ze vermoedelijk, zij het niet als wolfspin, maar omdat je deze soorten de hele zomer door kunt ontmoeten als ze - de wijfjes - rondzeulen met hun cocon eieren aan het ach terlijf. Ze heeft dus een uit stekende broedzorg en dat gaat door tot de jongen zijn uitgekomen; ze worden nog een tijdje meegedragen op moeders rug. Bekijk je het coconnetje van dichtbij dan zie je dat het gemaakt is van spindraad. Kokertjes van hetzelfde ma teriaal tref je dikwijls aan op allerlei verbogen plekjes: on der de vensterbank, tussen de planken van een schuurtje, noem maar op. Dat is veelal de thuisbasis van een wolf spin. Ze zwerft rond om haar prooi - voor de ene soort bii- Uit deze twee voorbeelden blijkt daf ook deze spinnen wel een .spindraad kunnen maken, alleen gebruiken ze die niet om hun voedsel te be machtigen, wel voor de ge noemde dingen dus. Jonge krabspinnetjes ook om zich op een eind draad door de wind weg te laten voeren van de geboorteplaats: uitzwer men naar een eigen jachtge bied waar de concurrentie ge ring en de levenskansen gro ter zijn. Dat zijn de draden die zo ineens in je gezicht kriebelen ook al loop je midden op de weg en je je bijna gaat afvra gen: maken spinnen webben over zulke afstanden? Alle spinnen maken ook gebruik van een 'valdraad'. Worden ze bedreigd op een muur of der gelijke dan plakken ze vlie gensvlug een draadeind op de ondergrond vast en laten zich als een bergbeklimmer om laag vallen. Naderhand krui pen ze er weer langs omhoog en zuinig als ze omspringen met grondstoffen: ze eten netjes beetje voor beetje, ter wijl ze de zaak inpalmen, de draad weer op. Van onze verslaggever CLINGE - De Nierstichting afdeling Clinge heeft giste ren negen dames gehuldigd die zich tien jaar of langer met hart en ziel voor de stichting hebben ingezet. In het café De Gouden Kroon kregen de dames uit handen van mevrouw L. Kerckhaert een insigne uitgereikt, een ket ting met hangertje in de vorm van een nier. De Nierstichting viert dit jaar het twintig jarig bestaan en in die tijd is er al veel ver wezenlijkt op het gebied van hulpverlening aan nierpatiën ten. Eenmaal per jaar wordt hiervoor een huis aan huis col lecte gehouden. In Clinge is de 'opbrengst' steeds zeer goed. Elk jaar geeft het dorp mini maal duizend gulden. Mevrouw L. Kerckhaert prees de inzet van de dames die door weer en wind langs de deuren gaan met de collectebus. De jubilerende collectanten zijn de dames M. Vonck, G. Goosens, M. Dobbelaar, V. Janssens, F. Merckx, M. van Roeijen, A. Ivens, A. van de Kruisen en A. Vermeersen. „Zonder jullie zouden we niet Tien jaar voor de Nierstichting op pad zo ver gekomen zijn. Ik hoop dat jullie binnenkort geholpen zullen worden door jongeren die iets van het loopwerk wil len overnemen", aldus me vrouw Kerckhaert. Deze week gaan in Neder land 60.000 collectanten op pad. - FOTO WIM KOOYMAN Clinge heeft een vaste kern groep van dames die vrijwillig heel wat kilometertjes lopen voor het goede doel. KLOOSTERZANDE - De gemeente Hontenisse moet ruim een half miljoen gul den bijpassen om de grond prijzen in de uitbreidings plannen Vogelwaarde en Terhole en het industrieter rein Oudeweg te drukken. Dat blijkt uit de herberekening van de exploitatie-opzetten van de verschillende bestem mingsplannen. Door het renteverlies op lap jes braakliggende grond zou den de grondprijzen met name in Vogelwaarde en Oudeweg fors moeten stijgen. De greep van een half miljoen uit de sal- di-reserven kan dat voorko men. Burgemeester en wethou ders wijzen op de sterke stij ging van de grondverkoop die zich dit jaar heeft ingezet en daarom stellen ze de gemeente raad voor de grondprijzen niet aan te passen. Aan de Oudeweg zijn overi gens nog maar kleine stukjes industriegrond beschikbaar en ook de haven van Walsoorden biedt weinig ruimte meer voor bedrijfsvestiging. Daarom wil len B en W het stuk grond tus sen de Oudeweg en de Tasdijk tot industriegrond bestemmen. Ook uitbreiding aan de haven richting Wilhelmuspolder wordt in overweging genomen. B en W achten het namelijk niet uitgesloten dat zich best wel kleine bedrijfjes in de ge meente willen vestigen. Ze te kenen er wel bij aan dat het dan wel milieuvriendelijke be drijven moeten zijn. CLINGE - In het verhaal over de restauratie van de Boskapel in Clinge zijn de inspanningen van oud-Clingenaar Harvy Span weggevallen. De tuinar chitect uit Etten-Leur heeft menig uurtje van zijn vrije tijd gespendeerd aan het inplanten van tientallen plantjes, ter ver fraaiing van de omgeving van het godshuisje. HULST - De Kruisvereni ging Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen verzorgt bin nenkort weer een cursus 'Ziekenverzorging thuis'. Omdat gebleken is dat er weinig animo is voor de plaatsgerichte cursussen worden de zes lessen deze keer gehouden voor de be langstellenden uit de ge meenten Hulst en Hontenis se. Het doel van de cursus is dat de deelnemers na afloop zo zelf standig en verantwoord moge lijk kunnen omgaan met zie ken. Het is een bekend ver schijnsel dat de zieken vaak liever thuis verzorgd worden. Zij die voor de zieken moeten zorgen weten niet altijd hoe ze dit het beste kunnen doen. Tijdens de bijeenkomsten, die gehouden worden op de woensdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur in het wijkgebouw in Hulst worden verschillende on derwerpen behandeld. De cur sus wordt gegeven door M. de Keijzer-Maerman (wijkver pleegkundige) en R. de Nijs (wij kziekenverzorgende). In de andere lessen wordt er aandacht besteed aan vele practische zaken zoals het ver zorgen van de patiënt, het op maken van het bed, het inrich ten van de ziekenkamer en het tillen van de patiënt. Ook wor den verschillende ziektes en de daarvoor bestemde verzorging besproken. Ook de psycho-so- ciale zorg komt aan bod en de deelnemers (minimaal dertien) krijgen tips over geneesmidde len en -artikelen. Belangstellenden kunnen zich opgeven voor de cursus die gehouden wordt op 19 en 26 ok tober en 2,9,16 en 23 november. Dit kan tijdens het spreekuur van de wijkverpleging in Hulst. Van maandag tot en met vrijdag tussen 13.00 en 14.00 uur. De opgave duurt tot 8 ok tober. BRIDGE - Bridgeclub Axel hield een onderlingen wed strijd in De Halle. Uitsalg: groep 1: 1. dames Bode-de Meyer, 2. dames Keeman- Knopker, 3. en 4 heren Schee- le-de Block en echtpaar van Loon, groep 2: 1. dames van Peyl-Hofman, 2. echtp. IJse- baert, 3. heren Lochter-Dans- chutter, groep 3: 1. mevr. Groenewoud-dhr. Scheele, 2. dames Kock-Pel, 3. heren Moeliker-Pel. KAARTING - Buurtvereni ging De Boemerang houdt vrijdagavond 30 september een vleeskaarting in het buurthuis aan de Molenstraat met bieden en jokeren. De aanvang is 20.00 uur en kaar ters kunnen zich een half uur eerder inschrijven. BINGO - De Katholieke Bond voor Ouderen houdt in ge meenschapshuis Malpertuus vrijdag 30 september een bi- nogwedstrijd. Mensen van vijftig jaar en ouder kunnen om 13.30 uur terecht. TOERNOOI - Tennisvereni ging Game'78 hield op de ten nisbanen een sluitingstoer- nooi, waaraan 45 personen deelnamen. Er werden alleen dubbels gespeeld op de wijze van het Lintjestoernooi. Bij de dames won Betsy de Letter alle wedstrijden en bij de he ren Ger Spronk. In de ont moetingsruimte De Perreplu werden ze toegesproken door voorzitter Frans Strooband. Beiden kregen een mooie be ker. DANSAVOND - Dans- en amusementsclub St.-Jan houdt zaterdag 1 oktober een dansavond in Den Dullaert. Aanvang 20.30 uur. Het orkest Frans Bonne verzorgt de mu ziek. Toegangskaarten alleen in de voorverkoop verkrijg baar. VERGADERING - De rk Westbrabantse en Zeeuwsche Muziekbond houdt de alge mene vergadering vrijdag 30 september in Den Dullaert, aanvang 20.00 uur. Naast het huishoudelijk gedeelte is er een bestuursverkiezing aan de orde. Aftredend en niet herkiesbaar zijn P. de Dec- kere uit Nieuw-Namen en G. de Deckere uit Clinge. Er moeten drie vacatüres wor den opgevuld. Een belangrijk punt dat ook aan de orde komt is het nieuwe subsidie beleid van de provincie Zee land. MASSAGE - Bij de stichting Prisma in Hulst gaat 10 okto ber een cursus lichaamsmas- sag van start. Deze massage mobiliseert de eigen energie- reserves en brengt ontspan ning die ook een diepere wer king heeft op de organen. In zes avonden leert docente U. Schulte de cursisten deze massag in de praktijk toe te passen. EHBO - De EHBO-vereni- ging Kloosterzande begint begin november een nieuwe cursus in het Wit Gele-kruis- gebouw aan het Marijkeplein. De lessen worden gegeven door dokter J. Terburg en ka- derinstructrice M. van de Bergen-Duerinck. De cursus bestaat uit zestien lessen. Be- lanstellenden kunnen zich aanmelden bij de secretaris. SCHOOLKAMP - Groep acht van de basisschool Ter Dui nen is op schoolkamp tot met vrijdag. Deze groep heeft zijn intrek in vakantie-oord Wel tevreden te Oostkapelle. Be halve twee leerkrachten zijn er ook zeven ouders mee voor de begeleiding. Koewacht KAARTING - Aan de kaar ting in café de Reisduif deden 52 kaarters mee. Uitslag: 1. P. Haulez, Hulst, 2. R. van Hijf- te, Koewacht, 3. mevr. Lucas- se, Kloosterzande. COLLECTEIE - De collecte voor het Koningin Wilhelmi- nafonds heeft ƒ1225,- opge bracht. VLOTTEND SCHEEPJE - Het Vlottend Scheepje, een vereniging die ten doel heeft gelden bijeen te brengen voor de gehandicapten van Kiel- drecht, Nieuw-Namen en Meerdonck, heeft na veel ar beid met vissen en garnalen slepen, met daarnaast nog een dag krekels rapen, een bedrag bijeen gebracht van 103.069 Bfrs. KAARTING - In zaal Du Commerce werd een kaarting gehouden. Uitslag: 1. J. Ver- meersen-E. de Koning, 2. R. Thilleman-L. Timmermans, 3. Th. Praet-H. Roman. KAARTING - In zaal Marjo werd een kaarting gehouden. Uitslag: 1. P. Pluym-W. Schelfhout, 2. D. van Vlier- bergen-E. van de Bossche, 3. J. Vermeersen-A. Vergau- wen. KAARTING - Aan de achtste ronde van kaartclub Ons Vermaak deden 43 personen mee. Uitslag bieden: 1. J. van Damme, Walsoorden; 2. P. Rottier, Ossenisse; 3. Ed. de Maat, Ossenisse. Jokeren: 1. mevrouw Morcus-Jonkheijm, Kloosterzande; 2. mevrouw Freyser-Asselman, Klooster zande;, 3. mevrouw Remijn- Meijer, Ossenisse. PRIJSKAARTING - Kaart club Ons Vermaak houdt za terdag 8 oktober een prijs- kaarting in het verenigings gebouw te Ossenisse. De prij zen bestaan uit harsten. Aan vang 14.30 uur en het gaat om de spelsoorten bieden zonder roem en jokeren. BINGO - Het feest- en activi teitencomité Ossenisse houdt vrijdag 7 oktober een super bingo in het verenigingsge bouw. Aanvang 19.30 uur. De hoofdprijs is een damesfiets. Tevens is er een gratis verlo ting. KAARTCLUB - De kaartclub Ons Vermaak houdt vrijdag 21 oktober de jaarvergade ring in het verenigingsge bouw te Ossenisse. Aanvang 19.30 uur. Aan de orde komen onder meer het financieel overzicht, de competitieprij- zen, de teeravond en de kaar tingen voor de komende pe riode. Bestuurslid José Rot- tier-Frederickx is aan de beurt om af te treden en stelt zich herkiesbaar. Na het offi ciële gedeelte wordt traditei- getrouw nog een kaartje ge legd. AXEL - Ons Vermaak, 27 schut ters: hoge vogel: J. Fopma, Ter neuzen; eerste zij vogel: L. Ver meulen, Nieuw-Namen; tweede zij vogel: D. de Vrieze, West- dorpe; derde zij vogel: F. de Dij ker, Axel. GRAAUW - De Friezen, 59 schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel: R. de Koek St.-Gillis; tweede hoge vogel: A. Hoogstrate, Ter neuzen; eerste zij vogel: C. Boën- ne; tweede zij vogel: H. Sorber, beiden Graauw; derde zij vogel: L. Pelgrims; vierde zij vogel: A. van de Merle, beiden Zwijn- drecht. Wip 2: eerste hoge vogel: D. Herman, Zwijndrecht; tweede hoge vogel: P. Steyaert, Graauw; eerste zij vogel: J. Hoop, Kloos terzande; tweede zij vogel: L. Vermeulen, Nieuw-Namen; derde zij vogel: E. Jonkheym, Kloosterzande; vierde zij vogel: J. Present, Zwijndrecht. HEIKANT - Bejaardenschieting, zaal 't Helleken, veertig schut ters: hoge vogel: Steens, St.-Jan steen; eerste zij vogel: Vermeire, KielcLrecht; tweede zij vogel: Baart, Stekene; grootste aantal (5): D'Hooehe, Kemzeke. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 38 schutters: hoge en eerste zij vogel: F. Martens, Koewacht; tweede zij vogel: L. Dullaert, Ste kene; grootste aantal (6): O. Za- man, Koewacht. OSSENISSE - Camping De Zee meeuw, 33 schutters: hoge en eerste zij vogel: W. Rodrigez; tweede zij vogel: E. van de Kelen; grootste aantal (4): V. Cuylaerts, allen Ossenisse. OSSENISSE - Camping Musse- nest, 20 schutters: hoge vogel: M. van Hooywegen; eerste zij vogel: S. Crocket; tweede zij vogel: W. Marevoet; grootste aantal (4): P. Waumans, allen Ossenisse. OVEZANDE - Willem Teil, 25 schutters: eerste hoge vogel: J. de Baar Willem Teil; tweede hoge vogel: I. Helmstrijd, Juliana; eer ste zij vogel; H. van Iwaarden, St.-Sebastiaan; tweede en derde zijvogel: J. Doene, Victoria; vierde zij vogel: L. de Jonge, ADLM. 's-HEERENHOEK - Bejaarden schieting, zaal De Korenbeurs, twintig schutters: eerste hoge vo gel: C. Stouthamer, Edele Hand boog; tweede hoge vogel: J. Bos, Soranus 2; eerste zij vogel: P. Verheijke, Zorgvlied; tweede zij vogel H. de Jonge Soranus; derde en vierde zij vogel; A. Pik kaart, Zorgvlied; grootste aantal (8) en vliegende vogel: L. de Jon ge, Concordia. De volgende schie ting is dinsdag 4 oktober. WALSOORDEN - Zaal Rue du Nord, 31 schutters: hoge vogel: P. Neve, Kloosterzande; eerste zij- vogel mevrouw Rottier, Ossenis se; tweede zij vogel: Th. Assel- man, Kloosterzande; grootste aantal (5): F. de Kooning, Lewe- dorp. DELFT - Technische Universiteit: lucht en ruimtevaart: Ben de Smet, IJzendijke. TILBURG - Katholieke Universiteit Brabant, doctoraal fiscaal recht: Georgette van dén Bergen, Hulst (Cum Laude).

de Stem | 1988 | | pagina 13