DE STFiyr Amerikanen benaderen Tuur MONIQUE KNOL WINT MOEITELOOS GOUD IN SPRINT I Vanderlijde kan niet overtuigen 'Een opsteker voor marathon' Herenhockeyteam uit het dal WIND S SEOUL .oveis in the air... DINSDAG 27 SEPTEMBER if Monique Knol pas vier jaar wielrenster Misverstand Hage denkt aan stoppen TONG IL-RO - De 'Koreaanse droom' is uitgeko men. Monique Knol die al zoveel keer in gedach ten de afgelopen weken de Olympische wegwed strijd had gereden, was gistermorgen de snelste van alle fietsende dames. Koers op maat Ingesloten Verslikt Geschrokken TEN KATE LICHTPUNT ATLETTEKPLOEG: Balsem Energie Rampzalig PESTEM SPO SEOUL - Michiel S< pers heeft het laE stapje naar Olymp eremetaal niet kur maken. K™ <zk°> mei Vissers Siematic keukens en sanitair Tevens leveren wij bouwmaterialen en sierbestrating bouwservice vissers [sdoomlun 22 - OoslBfOout - 01620-5WO - Vrijdig toopimd SEOUL - Als Regilio Tuur nog even doorgaat, kan hij na de Olympische Spelen, als hij dat wil, een goede (fi nanciële) slag slaan. Nadat hij in de eerste ronde van het Olympisch bokstoernooi de Amerikaanse wereld kampioen Kelcie Banks k.o. had geslagen, raakte de Verenigde Staten al geïnte resseerd in de kleine Rot terdammer. En toen hij gis teravond de Brit Anderson op indrukwekkende wijze van de lijst concurrenten afvoerde, was de Verenigde Staten er via een directe tv- uitzending opnieuw getuige van. Na een minder goede partij in de tweede ronde, maakte hij door Giel Hendrix maandagavond weer korte metten met zijn tegenstander. De Brit had zelfs nog geluk dat Regilio Tuur hem de eerste keer net niet hard genoeg raakte; anders was hij al bin nen drie seconden uitgescha keld. Tuur kwam namelijk na het eerste gongsignaal uit zijn hoek en voordat de Brit de handschoenen voor zijn gezicht tilde, zat de vuist van Tuur al op de kin. De Brit kreeg meteen acht tellen rust. Tuur verklaarde die stormachtige opening later heel simpel: „Ik had tijdens de warming-up al gezien dat die knaap stikte van de angst. Toen we in de ring vlak voor het gevecht tegenover elkaar stonden, zag ik dat weer. Hij kwam daarna op me af met de dekking laag, dus ik dacht: laat ik er maar een knal op verko pen. Het was niet de bedoeling zo enthousiast te beginnen. Ik werd meteen vanuit de hoek door Gyula Bodis tot kalmte gemaand". In de tweede ronde hervond Tuur snel zijn oude ritme en raffelde een paar links-rechtse combinaties op het gezicht van de Brit. Twee keer werd hij ge dwongen tot acht tellen rust, maar na 1.02 minuten greep de arbiter in en bespaarde Ander son een verdere afstraffing. „Het gaat meer dan voor treffelijk", lachte Tuur later. „Ik moet uitkijken dat ik niet te enthousiast wordt, want dan vergeet ik alle lessen en wil ik er meteen op los slaan, met alle risico's van dien. Daarom kwam dat partijtje tegen die Keniaan op het juiste moment. Als je drie ronden in de ring staat, krijg je onherroepelijk een paar klappen. Ik kwam daardoor meteen weer met beide benen op de grond te staan. Die pijn werkte ont nuchterend en dat had ik toch een beetje nodig besefte ik ach teraf". Na een dag rust krijgt Tuur de Roemeen Dumitrescu tegen over zich in de kwartfinales. In dat duel valt de beslissing voor Tuur. Als hij de Roemeen ver slaat, staat hij in de halve fina les en is hij in ieder geval ver zekerd van een medaille. Die plak kan voor hem het visum voor de Verenigde Sta ten zijn. Daar worden hopen geld betaald voor spectaculaire boksers met een harde klap in de vuisten. „Ja, ik ben hier in derdaad al benaderd door een paar Amerikanen", geeft Regi lio Tuur aarzelend toe. „Maar ik heb hen gezegd dat ik eerst in Seoul het karwei wil afma ken en me niet gek laat maken. Ik wil zondag in de finale bok sen om de gouden plak. Maar eerst dat duel tegen die Roe meen. Dat wordt voor mij een gevecht op leven en dood. Dat meen ik echt. Daar kan ik een medaille veilig stellen en dat moet voor mij de beloning wor den voor al de dingen die ik me ,het afgelopen jaar heb ontzegd. Daar heb ik dat allemaal voor gedaan, voor die plak. Vandaar ook dat er tegenaan wil. Ik zal op dat erepodium moeten ko men en daarna zien we wel weer verder". 'Parkoers geknipt voor Van onze speciale verslaggever TONG IL-RO - Moni que Knol, de 24-jarige onderwijzeres uit Soest, boekte in Seoul haar 26ste zege van dit seizoen. Eerder dit jaar behaalde zij aan- spreklende overwin ningen met het Neder lands kampioenschap, twee etappes in de Ronde van texas en de proloog van de Tour de France voor dames, waarin zij een dag de gele trui droeg. De Olympisch kampioene, die meestal wint via haar vlijmscherpe sprint, is pas vier jaar serieus bezig met wielrennen. Ze maakt voor het tweede jaar deel uit van de nationale selec tie. Voor haar wielerpe- riode was zij zoals ze zegt een slechte schaatsster. „Ik kon de techniek niet onder de knie krijgen". Van onze speciale verslaggever TONG IL-RO - Er was even sprake van een misverstand voor de Nederlandse box. Cora Westland was zo overweldigd door spanning en emotie dat zij tegen de schouder van soigneur Lambert Toeback in tranen uitbarstte. Enige tientallen fotografen schoten hun films vol en keken verbijsterd, toen zij hoorden dat Westland niet de Olym pisch kampioene was. Onbe grip. Waren er dan twee van die blonde Hollandse dames? „Ja", zei mecanicien Jaap de Wit, „en thuis hebben we er nog een paar duizend". Cora Westland, die een kilo meter voor de streep had' moe ten afhaken, nadat zij zich vol ledig had ingezet voor Monique Knol, schaamde zich niet voor haar tranen. „Je bent er zo lang mee bezig en als dan de opzet slaagt, dan knapt er iets in je. Ik heb geen moeite voor een ander te werken. Ik beschouw het ook een beetje als mijn suc ces", zei de Bussumse die het afgelopen jaar nauwelijks op de fiets zat in verband met een studie ergo-therapie. Van onze speciale verslaggever TONG IL-RO - Voor Heieen Hage is het Olympisch kam pioenschap mogelijk het laatste grote wielerevenement uit haar carrière geweest. De in Arnhem woonachtige Zeeuwse vindt zich met 29 jaar te oud geworden. „Ik heb alles met wielrennen meegemaakt en ik wil onderhand wel eens wat anders". Een hoogblonde Nederlandse werkloze onderwijzeres werd in het dal van Tong Il-Ro, in de bloemenbuurt van Zuidkorea, zo'n 20 kilometer verwijderd van de grens met Noordkorea, Olympisch kampioene. Er was op ge speculeerd, er was op gehoopt. Monique Knol maakte het allemaal waar. Zij klopte een compleet wielerpeloton in de sprint. In de sprint? Dat viel wel mee. Het was gewoon harder fietsen dan de anderen en dat deed de onderwijzeres uit Soest voor treffelijk. Monique Knol die als een van de grote favorieten van start was gegaan, bezweek niet onder de druk die een derge lijke positie met zich mee brengt. „Welnee, waarom zou ik? Ik ben een van de snelsten in de sprint. Als het bij elkaar blijft, dan win ik", zei ze ge durfd een paar dagen voor de start. Achteraf bleek het geen overdrijving. Maar de koers was ook op maat gesneden voor de Nederlandse. Die wilde immers niets liever dan een hoog tempo, omdat daft het aantal serieuze ontsnap pingen uiterst klein zou zijn en bovendien was de enige klim die er in zat, van dermate infe rieure kwaliteit, dat Knol, die een gruwelijke hekel heeft aan bergen en alles wat daar op lijkt, er moeiteloos tegen op reed. „Als ik zelf het parkoers had moeten uitzoeken, had ik het niet beter gekund. Het was geknipt voor mij", zei ze la chend. Monique Knol was na afloop heel ontspannen. Wat een ver schil met 's morgens voor de start, toen ze met een strak ge zicht van spanning en zenuwen een paar lenigheidsoefeningen door Frans van der Mespel deed in de Nederlandse box. Toen kon er geen lachje af, maar na afloop schitterde Knol in een andere creatie. Op een persconferentie reageerde zij spontaan en gevat als een ca baretière op de vragen, maar ook serieus. „Hier heb ik maan denlang naar toe geleefd", zei ze met een blik naar de gouden medaille. „Ik heb die sprint honderdduizend keer gedaan en toch was die nu anders dan in mijn gedachten". Monique Knol kust de gouden medaille na de huldiging. - FOTO ANP Monique Knol mocht op papier dan wel de snelste van het hele pak zijn, een kilometer voor de finish bekroop haar toch een gevoel van paniek, toen ze mid den in de groep opgesloten kwam te zitten. „Ik dacht: oh jee, foute boel. Ik moet hier gauw weg. Gelukkig was er nog ergens een gaatje, waar ik in kon duiken". Vierhonderd meter voor de streep kwam de 24-jarige Ne derlandse kampioene aan de leiding. Het was het moment van beslissing. „Het flitste in eens door me heen: doorram men. Naar die streep moet je! En dus ging ik zelf die sprint aan. Ik heb niemand meer naast me gezien". Het geluk, als men dat zo mag noemen, lachte Monique Knol al in de eerste ronde toe. De Oostduitse Petra Rossner, eveneens een snelle sprintster, die de Nederlandse twee keer heeft verslagen in de voorbe reiding, kwam ten val, brak haar sleutelbeen en moest uiteraard de wedstrijd verla ten. In het peloton werd misschien wel het vakmanschap van Mo nique Knol erkend, maar zeker niet haar meesterschap. Er werden heel wat pogingen ge- daan om aan de sprint te ont komen. In de slotfase was 'Ma ma' Maria Canins in dat op zicht erg actief, maar de veilig heidsmaatregelen in het pelo ton waren net zo streng als rond het Olympisch dorp. Vluchten kon niet meer, tenzij het een Nederlandse betrof. Van de Fran?aise Jeannie Longo was nog het nodige ver wacht, maar die reed meer in de achterhoede. „Ik heb haar tenminste niet gezien. Ze heeft me nog niet gefelicteerd", zei Monique Knol, van wie bekend is dat ze de Francaise geen warm hart toedraagt. Dat is trouwens wederzijds. „Ze is op het WK in Ronsse gevallen. Misschien heeft ze zich wat ge forceerd om er hier bij te zijn. Wie zal het zeggen". Heieen Hage had de vrijheid om het in een solo te proberen, deed ook pogingen daartoe, maar toen het peloton reageer de, begreep Monique Knol dat het haar taak was de sprint in haar voordeel te beslissen. De hoogblonde onderwijzeres uit Soest deed dat met een speels gemak en versloeg de West- duitse Jutta Niehaus en de Russische Laima Zilporitee ruim. Voor IOC-lid Anton Geesink was het een prettig toeval een landgenote als Olympisch kampioene te mogen huldigen. „Ik zal het op deze Spelen niet zo veel meer meemaken", ver onderstelde Geesink, die al bij het zwemmen en taekwon-do actief was en ook nog twee hul digingen bij judo op zijn pro gramma heeft staan. Daarom kuste hij Monique Knol op beide wangen. Monique zelf genoot van het ogenblik. Ze keek naar de vlag, luisterde naar het Wilhelmus, zag de sprint nog eens op de vi deo en zei: „Hier heb ik maan denlang naar toe gewerkt. Dit kunnen ze me nooit meer af pakken". Door Giel Hendrix SEOUL - Arnold Vanderlijde is het Olympisch bokstoernooi lang niet zo sterk begonnen als zijn maatje Regilio Tuur vorige week. De start was ook minder overtuigend dan men van de grote favoriet in de zwaargewicht-klasse zou mogen verwachten. Na twee weken Seoul kon Vanderlijde eindelijk aantreden voor de eerste partij tegen de vroegere Nigeriaan Henry Akin- wande, die nu onder Britse licentie bokst. Men had dus eigenlijk een agressieve Vanderlijde mogen verwachten, een man die blij was dat hij eindelijk ook de ring in mocht. Henry Akinwande moest als opwarmertje funge ren voor de grote honge rige Europese kampioen uit Sittard. Maar bijna verslikte Vanderlijde zich in het hapje dat hem werd voorgehouden en had hij een punt moeten zetten achter zijn gouden droom. Zelf was hij, direct na afloop, wel overtuigd van een duidelijke puntenze- ge, maar de 3-2 jury-uit slag deed hem toch ach teraf beseffen dat hij ont snapt was aan de ge vreesde uitschakeling, die hem in internationaal op zicht ver achteruit zou hebben geworpen. Drie arbiters spraken zich met 59-58 uit in het voordeel van de Nederlander, maar de Keniaanse ring- rechter Wachanga kwam tot 56-60 in het voordeel van Akinwande. „Als mijn tegenstander in cjeze partij een Koreaan was geweest, had ik ge garandeerd verloren. Dat besef ik nu ook", zei Van derlijde later enigszins geschrokken. „Zeker om dat het publiek een grote rol speelt. Onbewust la ten de arbiters zich daar door beïnvloeden. Vooral als de mensen schreeu wen bij half rake klappen van hun favoriet. De jury is dan sneller geneigd zo'n klap te laten meetel len. Maar waar ze die punten van Akinwande vandaan gehaald hebben, is me echt een raadsel". Akindwande was ove rigens geen gemakkelijke tegenstander. „Akin wande was een moeilijke tegenstander, dat wel. Maar het grootste pro bleem was dat ik mijn ritme niet kon vinden. Ik ben nu al veertien hier en ik denk dat ik een beetje vastgeroest ben De gevechten gaan elkaar nu snel opvolgen, dus het zal beter moeten gaan", aldus Vanderlijde. In de kwartfinales van woensdag komt Vander lijde uit tegen de Hon gaar Gyula Alvics, die op punten won van de Cana dees Tom Clesby. Voor Vanderlijde is dat een oude bekende. Drie jaar geleden verloor hij in de halve finales van het Europees kampioenschap in Boedapest van de zelfde Hongaar. Drie maanden geleden revan cheerde hij zich in Karls ruhe met een overtui gende zege. Van onze speciale verslaggever SEOUL - „Een goede opsteker voor de marathon," noemde Marti ten Kate zijn uitstekende prestatie in de tien-kilometer-finale. De Enschedeër had het daarbij niet over zijn negende plaats. Vooral zijn tijd gaf hem voldoening. „Weer bijna een halve minuut van mijn per soonlijke record af", glunderde hij. Ten Kate liep een uitstekende race, ook taktisch. „Er stond nogal wat wind", legde hij uit. „Wanneer we die tegen hadden, kroop ik achter een van de lan gere kerels. Als ik hem in de rug had, probeerde ik weer snelheid te maken". Uiteindelijk resulteerde dat in een tijd van 27.50,30, 33 se conden sneller dan zijn uit de series stammende persoonlijk record. Ten Kate, die wegens een irritatie aan de voeten niet op spikes maar op wegschoe- nen liep, is nu de derde Neder- SEOUL - Een overwinning met 2-0 op Pakistan, vooral bevochten op karakter, le verde ook de Nederlandse herenhockeyploeg een plaats op in de halve finales, waarin zij uitkomt tegen West-Duitsland. In plaats van kopje onder te gaan, trok de drenkeling zichzelf weer op het droge. De vormcrisis, waarop de Olympische missie dreigde te mislukken, werd dan wel niet volledig overwonnen, het ver trouwen keerde terug. Eigen lijk begon dat herstel zaterdag al tijdens de wedstrijd tussen Australië en Pakistan. De Oranje-spelers waren vanaf de tribune getuige van het timide optreden van de Pakistani, die geen voet aan de grond kregen. „Toen voelden we al dat we het vandaag zouden redden", ge tuigde Frank Leistra van het nieuwe elan dat over de ploeg kwam. „Wij hoefden elkaar maar aan te kijken. Dat zei meer dan honderd woorden. Vanaf dat moment viel ook de druk van ons af, die ons spel zo nadelig beïnvloedde. De afgelo pen dagen was de spanning in eens weg en leefden wij tame- door Ton van Esch lijk rustig naar deze wedstrijd toé". Kennelijk had ook coach Hans Jorritsma goed in de gaten dat het zien van Australië-Pakis- tan balsem was op de kwets bare zieltjes van zijn pupillen. Vandaar dat hij de teambe spreking begon met het verto nen van de video-beelden van de eerste helft van die wed strijd. Die bevestigden het beeld van een mentaal broos Pakistan. Die kwetsbaarheid maakte ook gisteren Pakistan tot een gemakkelijke prooi. Het liep helemaal gesmeerd, toen Bove- lander na anderhalve minuut de eerste strafcorner al tegen het plankier kogelde (1-0). Pa kistan kwam moeizaam over eind, maar bleef gebukt onder de twijfel over de goede afloop. Nederland daarentegen bik kelde dat het een lust was. Uiterst geconcentreerd gren delde het zijn eigen doelgebied af. Dat bleef voor Pakistan als het beloofde land, dat het nim mer zou binnentrekken. Toch kostte het de Nederlan ders heel wat energie om alle taken tot in de puntjes uit te voeren. Met name van de aan vallers werd dubbel werk ge vraagd, omdat ook in het mo derne hockey de verdediging al bij de aanval begint. Vooral door dat compacte defensieve spel bereikte de groene Pakis taanse golf zelden zjjn doel, zo dat Leistra's aandeel zich voor namelijk beperkte tot het aan moedigen en sturen van zijn teammakkers. Ook Jorritsma, die zijn sigaretten was verge ten en leentjebuur speelde bij mensen op de tribune, roerde zich dit keer luidruchtig. Voortdurend stuurde hij zijn pionnen, van wie vooral Mare Delissen, Jacques Brinkman, Maurits Crucq en Floris-Jan Bovelander meer boden dan het werkhockey waartoe de rest van de ploeg zich beperkte. Bovelander maakte zich kort voor rust 'onsterfelijk' door bij de derde strafcorner de bal langs de andere kant voorbij doelman Mansoor te sturen: 2- 0. Het bracht hem op de topsco rerlij st op de gedeelde eerste plaats met de Australiër Hager, die eveneens zeven goals maakte. Eerst werken, dan hockeyen. Dat bleef ook het motto in de tweede helft waarin de kwali teit nog meer ondergeschikt raakte aan het resultaat. Dat was tenslotte rampzalig voor Pakistan, dat het zelfs even met twaalf man probeerde, maar tenslotte het afscheid van Olympische titel niet langer kon rekken. Het blameerde zich misschien nog meer door voor de eerste keer sinds het deelneemt aan de Spelen de halve finales te missen. Eerder op dag gebeurde bijna het zelfde met India, dat Groot- Brittannië niet van de tweede plaats kon afhouden. De we dergeboorte van het Aziatische hockey wordt dus tot nader da tum uitgesteld. „Er zat meer pit in ons spel dan in de voorgaande wedstrij- Floris-Jan Bovelander (recht) heeft voor de tweede maal gescoord uit een strafcorner. Mare Delissen deelt in de vreug de. - FOTO ANP den. Wij hebben wat in de ver sukkeling gezeten maar lijken nu uit het dal. Zo ken ik mijn spelers weer", reageerde Jor ritsma voor zijn doel opgeto gen. NEDERLAND-PAKISTAN 2-0. 2. Bovelander (strafcorner) 1-0, 33. Bovelander (strafcorner) 2-0. Scheidsrechters: Gillet (Fra) en Sakaido (Jap). Toeschouwers: 1.000. Strafcorners: Nederland 4, Pakistan 2 NEDERLAND: Leistra; Klaassen; Kooijman, Crucq en Bovelander; Brinkman, Delissen en Diepeveen; Parlevliet, Kruize en Van de Ho- nert. PAKISTAN: Mansoor; Khalid; Nasir, Ishtiaq en Naeem; Aamir (36. Tahir), Shabaz en Qazi (66. Mu- saddiz)Qamar, Tariq en Zahid. lander die na Jos Hermens en nationaal recordhouder Gerard Tebroke de 10.000 meter onder de 28 minuten heeft afgelegd. Was er voor Ten Kate reden om te jubelen, verspringer Emiel Mellaard nam met tra nen in de ogen afscheid van het Olympisch stadion. „Ik begon al met een hielblessure aan de finale", verklaarde hij teleur gesteld, nadat hij na zijn derde sprong het strijdperk had ver laten. „Bij mijn tweede poging ging het mis en om de zaak niet helemaal stuk te maken, ben ik maar gestopt na de derde. Het ging echt niet". Mellaard had zich heel wat meer voorgesteld van ziJr Olympisch avontuur. In het cijferslot van zijn koffer had hij 8.36 ingetoetst, de afstand die hij in Seoul wilde springen Nu kwam hij niet verder dan de 8.02 meter van de kwalifi®' tie als beste sprong. Maar Mel laard is nog jong en kan nog vooruit. Datzelfde geldt voor Greths Tromp. Weliswaar werd hJ kansloos uitgeschakeld in halve finales van de 400 hor den, maar dat was vooral een gevolg van het feit dat ze op® eerste horde al verkeerd uit kwam. „En dat viel niet meerh herstellen. Maar ik leer hi® ontzettend veel", merkte ze op Onder andere dat het niet al lemaal koek en ei is binnen atletiekbond. „Zo krijgt W» (Westphal, haar persoonlijk' trainer, red.) geen pasje voor het atletendorp. Ze lusten he® gewoon niet bij de bond. Er zil11 acht pasjes, maar hij staat al tijd als negende op de lijst, ter wijl hij het als eerste aan vraagt". Tromp heeft gemerkt dat he' onder dergelijke omstandighe den moeilijk presteren - „Maar daar leer ik heel vee- van. Ach, en mijn uitschake ling. Ik ben hier voor de es tafette. En voor de 100 met® horden". yan onze speciale verslaggev ggOUL - De lichtvaar Iheid, waarmee Argenl jijn slotwedstrijd Frankrijk heeft wegg ven, heeft de Nederlai volleybalploeg niets ged Het geschenk van de gentijnen dat de de maar ook de vierde pl in de groep van zes in vaar bracht, is eerder stimulans geweest. Maandagmiddag werd in van Nederlandse kant vr perfecte wedstrijd, de v! plaats in de groep, in feite belangrijk als de derde, t gesteld door een overwir met 3-0 (15-7 15-4 15-8) op pan. De beste wedstrijd die we Sch Hij verloor maandag kwartfinales van het nistoernooi na drie ut] twintig minuten sj met 6-3 6-7 (2-7) 2-6 4- de als derde geplaatste loslav Mecir, die het halve finales opneem gen de als eerste gepla] Zweed Stefan Edberg. Ondanks zijn uitschah kan Michiel Schapers er op gaan van alle Nederl; Seoul-gangers het lang: Olympisch niveau actief t geweest. Zijn partijen Tsjesnokov, Mmoh, Casi Mecir vergden in totaal dertien uur. Aanzienlijk dan een marathon duur professional Schapers elke minuut van zijn vall als amateur genoten, heeft me niet eens veel ge kost. In september spe meestal weinig Grand- ATLETIEK HEREN 200 meter, eerste ronde: eer rie: 1. Martin (VSt) 20.65, 2 wess (GBr) 20.95, 3. Pale 21.33; tweede serie: 1. Quei (Fra) 20.55, 2. Yamauchi (Ja, 3. Adeyanyu (Nig) 21.10; de; rie; Mahorn (Can) 20.55, 2. (WD1) 20.81, 3. Daniels (Libj vierde serie; 1. Regis (GBr) Wright (Jam) 20.94, 3. Tamb 21.68; vijfde serie: 1. Deloacl 20.98, 2. Garner (Aus) 2 Guilbe (Pue) 21.09; zesde s Ondiek (Ken) 20.79,2. Dougl. 20.91,3. Kovacs (Hon) 20.98; i, serie: 1. Christie (GBr) 21.05, rie-Rose (Fra) 21.11,3, Brow 21.45; achtste serie: 1. E: (Can) 20.65,2. Sangouma (Fri 3. Stevens (Bel) 20.84; nege ne; 1. Da Silva (Bra) 21.12, roso (Por) 21.31, 3. Flemmii 2133; tiende serie: 1. Tilli (It Lewis (VSt) 20.72, 3. A (Nig) 20.77. 300 meter, tweede ronde one naar halve finales, d snelste vierde): eerste serie: wis (VSt) 20.57, 2. Regis (GB- A Enweani (Can) 20.62, 4. (PRi) 20.73, 5. Yamauchi (Ja; 0. Flemming (VSt) 21.20, 73 (Alg) 21.26, 8. Diarra (Malij ;Wfe<ie serie: 1. Marie-Rosi 20-48, 2. Martin (VSt) 2(j gouges (Ber) 20.70,4. Ondiel 20 79, 5. Kovacs (Hon), 6. La 2134, 7. Pale (Bur) 21.35, 1 Wet gestart; derde serie: 1. C (GBr) 20.49,2. Mahorn (Can) ™Uob,ke (WD1> 20.80, 4. Barros 20.81, 5. Stevens (Bel) 20.94, i les-Mills (Gha) 20.95, 7. <9°s) 21.40, 8. Tamba (Sen «ei-de serie: 1. Deloach (VS 2- Queneherve (Fra) 20.77,3. (Nig) 20.92, 4. Dobeleitf S 5. Jae-keun (ZKo) 21.3 (Lhi) 21,38, 7. Garner (Aus)l Darnels (Lib) 22.25; vijfde f ,ftaLSllya (Bra) 20.41, 2. Ti] 20.67, 3. Rosswess (GBr) a fongouma (Fra) 20.81, 5. (Jam) 20.87,6. Adeyanju (Nil óf°wn (Can) 21.18, Samue (Cam) 21.39. vierde: Guilbe (PRi). lsstokhoogspringen, gek werd voor finale: Gatajoeli Boebka (Sov) 5.50, J &y) 5.45, Tarpenning (VS De'l (VSt) 5.40, Chmara (p| Olson (VSt) 5.40, Collet <f| 540 ngw(°os) 5 4°- K°lal nT', felotomemi (Fin) 5.1 (Tsj) 5.40, d'Encausj Bfgyula (Hon) 5.40, V! nA^eter horden: eerste hl hf„e:Siskin (Sov) 13.46, 13 5S Y d j13' 3- Jacksor 4-thdgeon (GBr) 13.6a "stan (Fra) 13.71,6. Sala (Sp OoyPers (Bel) 13.92, 8. I v 13.98; tweede halve fi <VSt) 13-37, 2. Blai (Gi2'3-McKoy (Can) 13.54, Zhfju-oe, 5. Hudec (Tsj) 13 96 Bvi l3-®4» 7. Tourre 1 8jXlostal° (Fin) 14.09; (GR??^™ <vst> 12.98, 2. J 4 Sb i 3- Campbell (V3 (Gfil fe <Sov> 13,51, 5. 1 Mctr ;5?'6' Javrett (GBr)! 1396 13-G1' 8. Blak S°f®lalingeren, finale: 1. J Tan? Sedisj (Sov) S Tamm (Sov) 81.16, 4. HabJ

de Stem | 1988 | | pagina 8