isueel succes Sas van Gent beveiligt basisscholen TERNEUZEN REKENT OP DE NODIGE FINANCIËLE STEUN ;den van landere leling isch afval 4De kerk levend houden' Reünie van familie Hamelynck in oude klooster Sas Havenzangers zorgen voor afsluiting van de Bamisfeesten Politie houdt Spanjaard aan POLITIERAPPORT ZAKENNIEUW S SCHIETINGEN Havenschap Terneuzen houdt meer geld over PESTEM VAN ZEELAND 3 DINSDAG 27 SEPTEMBER 1988 b TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen doktert aan een plan om de ouderenproblematiek in de Scheldestad de komende jaren het hoofd te kun nen bieden. Muziekschool start workshop synthesizer PASTORAAL WERKER B. THÖNISSE WIL ZEVEN JAAR BLIJVEN Klimaat Splijtzwam Traditie Vals geld PLAATSELIJK NIEUWS Zandstraat burgerlijke stand Terneuzen Hoek Verswinkel Afslanken in Hulst T16 L A56 is een •rden," is, de ■er van antrum idden- t met 11 Visu- loekers ad sei- it een Tim zaken ■akken. lillende lezaken jannen le edi- leuke :omen. itbrei- Ver- zullen vorden pn bij- Van onze verslaggever SAS VAN GENT - De Sasse basisscholen zullen binnen kort worden beveiligd met electronische apparatuur. Het college van B en W van Sas van Gent wil daar op verzoek van de scholen me dewerking aan verlenen. De gemeenteraad moet zich volgende week uitspreken over daartoe beschikbaar te stellen extra kredieten. De verzoeken van de scholen sluiten aan bij een in juni ver spreide circulaire van de staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen. Daarin werd meegedeeld dat er finan ciële middelen aan de gemeen ten beschikbaar worden ge steld voor het aanbrengen van beveiligingsapparatuur. De vergoeding van het rijk bestaat uit een basisbedrag van 2000 gulden, aangevuld met een be drag van ƒ1,50 per vierkante meter vloeroppervlak. B en W vinden dat het wen selijk is om de scholen te bevei ligen in het kader van vanda lismebestrijding. De beveili gingen moeten bovendien zo spoedig mogelijk worden ge realiseerd, want de rijksver- goeding voor de verzekerings premies - die door de gemeente worden betaald - is sinds 1 augustus gebaseerd op de cate gorie 'bewaakt', in plaats van 'onbewaakt'. De premies voor een door beveiligingsappara tuur bewaakt gebouw zijn la ger dan in een 'onbewaakte' si tuatie. De raad moet volgende week ook haar licht laten schijnen over een verzoek van de Stich ting Katholiek Onderwijs Westdorpe. Voor basisschool 'De Kreeke' heeft de stichting om medewerking gevraagd voor het vervangen van gevel kozijnen, vervangen van vloer bedekking en verbouwen van een ganggedeelte. B en W wil len die medewerking niet ver lenen, omdat de kozijnen nog tot het jaar 2015 mee moeten kunnen en de vloerbedekking nog tot 1992. Het verbouwen van de gang - ten behoeve van een verwerkingsruimte - is volgens B en W niet nodig en valt niet onder 'technische aan passingen'. Het college is het wel eens met de stichting wat betreft de noodzaak het voeg werk van de schoorstenen te herstellen. Ook het aanbrengen van de gevraagde nieuwe ver lichtingsarmaturen in de on derzoeksruimte vindt zij, gelet op een rapport van de school arts, noodzakelijk. De gemeenteraad vergadert op donderdag 29 september vanaf 19.30 uur in het gemeen tehuis. voorbeeld aan een disco-avo voor de jeugd, de kinden zullen zeker niet worden ve geten tijdens de volgende Visueel en voorts denken y aan modeshows in de avom uren. We willen er volger jaar opnieuw iets groots vi maken," besluit Ria Timrne mans enthousiast. Tijdens Axel Visueel wet den er tevens foto's gemaal van het winkelende publie Een viertal prijswinnaars on ving hierbij een fraaie fotoci mera met ingebouwde flitse beschikbaar gesteld door Fi tohandel Jos Bleijenbergh te Axel. De prijswinnaars wi ren: de families Witte, Ireni straat 28 te Axel; Van Baste laar, Tegelberglaan 9 te Huls Rijk, Calandstraat 1 te Axel mevrouw De Ruysscher-Vai Alten, Singelweg 9 te Axel. in de maak Bejaardenbeleid volks- idere is mingen «andere ber een cultu- Axel. iren in re en sferen, stantie ■deerde, «ij toch >r de gi- l begon mpone- en het k en ge- hij zijn ken in ronken. gods- n Gent, jd meer en lied- begon net zijn e West reek in Sinds- oorstel- inderen, its tapje' derland. «liteiten laar ge volgen 'oonpla- erschij- d chan- lal werd e gitaar werd een uitgebreid instru mentarium van hoofdzakelij] snaar- en blaasinstrumenter Wat Willem Vermandere ni op de planken brengt, behoor tot het beste wat Vlaanderei te bieden heeft. Willem Ver mandere is nu ook veel meei dan alleen zanger, tekstschrij ver en componist. Hij is in middels ook een bekend beeld houwer en schilder. Door deze veelheid van acti viteiten is het niet overdrevei té stellen, dat het veel overre dingskracht heeft gekost, Wil lem Vermandere er toe over tl halen zijn werkterrein naa Nederland uit te breiden. H| onderneemt de verre reis van uit Veurne echter niet alleen maar neemt tevens drie muzi kanten mee, «iie samen me hem zo'n tien verschillende in strumenten bespelen. Het programma dat hij op zaterdag 1 oktober ten gehori zal brengen in 'De Halle' is ge titeld 'Zo gezeid, zo gezongen' Liefhebbers van het werk vat deze Vlaamse chansonniei mogen dit optreden in he 'Axelse dan ook zeker niet mis sen. Het optreden van Willen Vermandere begint om 20.01 uur en de toegangskaarter voor dit gebeuren koster 12,50 per stuk. Bezitters var een Pas 65 of een Culturee Jongeren Paspoort betaler slechts tien gulden voor een toegangsbewijs. Voor di kaartverkoop kan men terech in cultureel centrum De Halli in Axel. het jaar gram) en olie (2550 kilogram) ite Axel Als men bedenkt dat de p' «telingen middelde inhoud van een bus fval ge- verf ongeveer één kilogram is, i de re- (jan men nagaan welk een ramelin- grote hoeveelheid verfbusset ziet men het hier betreft. Vrijwel alle s steeds bussen met verfresten worden i inzien iggg 0f nagenoeg leeg ingele- len van Verd, hetgeen betekent dat e' stoffen. ruim 1600 verf bussen zijn i#' ingeza- gezameld, ie afval- De eerstvolgende inzame- ste inza- ling van klein-chemisch afv» 188 (1394 vindt plaats van woensdag :ameling tot en met vrijdag 28 oktober- en gun- De route die de speciale nu- ■s, want lieuwagen deze dagen zal vol- niet ge- gen ziet er als volgt uit: aan het Woensdag 26 oktober: kern Is groter Axel: het gedeelte, gelege" em, dat ten westen van de lijn Nieu' ■strofale wendij k-Stationsstraat-Ker /oor ons kdreef-Oranjestraat-Kin- 'oor dat derdijk, tot aan de gemeen tegrens met de gemeenten et totaal Sas van Gent en Terneuzen ingeza- inclusief de buurtschappen afval Spui (gemeente Axel), M«' ït er als grette, Axelse Sassing (ïe' februari meente Axel) en Schap®1' 173 aan- bout. ïg april Donderdag 27 oktober: kern J70 aan- Axel: het gedeelte, gelegd ng juni ten oosten van de lijn Ni®1' 411 aan- wendij k-Stationsstraat-K® g augus- kdreef-Oranjestraat-Kin- am (323 derdijk, tot aan de gemeen tegrens met de gemeen* het jaar Hulst, inclusief de buurt 6699 ki- schappen Steenovens ■emische meente Axel) en Kijkuit, ld door Vrijdag 28 oktober: het gen van deelte gelegen ten zuMe grootste van de Langeweg, zowel W lelde af- de kernen Zuiddorpe, Oven ■ijen (5&! slag als Koewacht, inclusi 70 kilo- het gebied buiten de >28 kilo- bouwde kom. Van onze verslaggever Met de bouw van nieuwe aanleunwoningen, andere vor men van bejaardenhuisvesting, het toedichten van een nieuwe, bredere rol van de bejaardenhuizen in de ge meente, een alarmeringssysteem en een betere opzet van het vrijwilligerswerk moet de ouderenproblematiek de komende jaren aangepakt worden. Over zes weken krijgt een on derdeel van het plan, de nieuwe aanpak van het vrijwilligers werk in Terneuzen, gestalte. Binnen de nieuwe opzet van het ouderenwerk is een belang rijke rol weggelegd voor de nieuwe stichting, die met in gang van 1 januari 1989 de rol overneemt van de huidige Cen trale stichting en de stichting Welzijn voor Ouderen in Ter neuzen. Volgens J. Lievens van de af deling Welzijn is ook een be langrijke taak weggelegd voor vrijwilligers. „In het verleden was het zo dat de vrijwilligers benaderd werden met een ver zoek vanuit de bejaarden in de trant van 'er is iemand die hulp nodig heeft, zou je niet even bij kunnen springen'. Over een week of zes willen we proberen met een nieuwe aanpak, die uitgaat van het feit dat er din gen zijn die gedaan moeten worden. Dat kan variëren van een hond uitlaten tot vervoers problemen. Door middel van gerichte werving vragen we dan aan mensen die best voor chauffeur willen spelen of een hond willen uitlaten of ze zich willen melden," aldus Lievens. Binnen de nieuwe opzet krij gen de vrijwilligers een be langrijkere rol toegekend dan in het verleden het geval was. „Zij staan het dichtstbij de ouderen-in-nood en kunnen dan ook professionele krachten vragen om aandacht aan be paalde mensen te besteden," benadrukt hij. De gemeente zoekt momen teel in nauw overleg met de woningbouwvereniging, SWO en de Centrale Stichting naar wegen om ouderen in de ge meente op adequate wijze hulp te bieden. Grootste probleem tot nu toe is de huisvesting. De gemeente Terneuzen wil een dusdanig beleid in de na bije toekomst er op nahouden dat gericht is op de versterking van de thuiszorg en het ver sterken van de woonzorgfunc tie. „Het komt er op neer dat we zoeken naar wegen om bijvoor beeld de maaltijdvoorziening te verbeteren, alsmede het alar meringssysteem. Mogelijk kan dit leiden tot een grotere rol van het bejaardenhuis in de buurt, maar uitgesloten wordt ook niet dat de keukenfunctie van het verzorgingscomplex 'De Veste' in gebruik genomen wordt, nu in de wijk 't Java ook nogal wat bejaarden zijn ko men wonen en nog zullen gaan wonen," vervolgt hij. Het gemeentebestuur rekent er op dat het uitvoeren van het plan niet volledig op conto van de gemeente kan. Getracht wordt dan ook om andere geld schieters te vinden. Lievens denkt dan aan het Koningin Juliana Fonds, recentelijk nog goed voor een subsidie van vijftig mille aan de gezinszorg in Terneuzen, en andere fond sen. Van onze verslaggever TERNEUZEN - De directie van het Havenschap Terneuzen hoopt komend jaar wat meer opbrengsten te kunnen put ten uit de exploitatie van de haven. In de begroting van het Haven- truck en 25 mille voor de aan- schap voor 1989 wordt uitge- schaf van computer, bestemd gaan van een afnemend nega tief resultaat, dat te danken is aan een hogere opbrengst van de haven- en kadegelden en la gere rentelasten. Daar staat echter tegenover dat de exploi tatie van de Braakmanhaven in 1989 een ton minder zal op brengen. Om het havenschap wat meer leven in te blazen wordt komend jaar 45.000 gulden meer uitgetrokken voor acqui sitiedoeleinden. Het schap houdt voor vol gend jaar rekening met een overschot van dik 265.000 gul- ben. Ook is er geld gereser veerd voor een aantal kapitaal sinvesteringen. Dit jaar werd begonnen met de aanpassing van het kantoorgebouw van het schap, dat komend jaar verder onderhanden genomen wordt. Hiervoor is 65.000 gul den opzij gelegd. Verder is er veertig mille weggelegd voor de vervanging van een pick-up voor het automatiseren van de administratie. De raad van bestuur van het schap buigt zich op 17 oktober over de begroting voor 1989. Tijdens de vergadering komt verder nog een voorstel om 600 vierkante meter grond te ver kopen op het Kanaaleiland aan Scheepswerf De Schroef in Sluiskil. Met de verkoop is een bedrag gemoeid van 18.000 gul den. De vergadering in het Ha- venshapsgebouw begint om 15.15 uur. Van onze correspondent AARDENBURG - Door de rijkspolitie is maandagmor gen een Spanjaard aange houden die geen geld bij zich had. k* zijn bestaan wilde hij voor zien door overal aan te bellen en om eten te vragen. De Span jaard is meegenomen naar het politiebureau te Oostburg en ingesloten. Vandaag zal hij naar Schiphol worden gebracht en op een-vliegtuig naar zijn geboorteland worden gezet. Van onze verslaggever TERNEUZEN - Op donder dag 29 september houdt de Terneuzense Muziekschool in samenwerking met Kur- zweil Nederland en de stichting Porgy Bess een demonstratie-avond over de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van synthesizers en keyboards. Op deze avond, die om 20.00 uur begint in Porgy Bess, worden verschillende instrumenten ge demonstreerd. Deze bijeenkomst geldt te vens als inleiding op de work shop synthesizer, die de Mu ziekschool in oktober start. In deze cursus van veertien lesuren, die op zaterdag gege ven zal worden, wordt de tech niek van de synthesizer en al zijn randgebieden behandeld. NA HET afscheid, vorig jaar, van de pastoors Thiellier en Van Doorn van respectievelijk West dorpe en Philippine, zag het er voor de betreffende parochies wat somber uit. Omdat het moeilijk zou worden een nieuwe pries ter te krijgen werd geko zen voor een pastoraal werker .Afgelopen zondag kregen de inspanningen van de steungroep Ka naalzone Zuid him be slag. B. Thönisse werd geïnstalleerd, evenals Pastoor E. Erpelinck. De laatste treedt daarmee officieel buiten zijn eigen parochie van Sas van Gent. Samen zijn ze nu verantwoordelijk voor de zielezorg in de drie Sasse parochies. Thönisse, 28 jaar en afkomstig uit Limburg, studeerde aan de Universiteit voor Theologie en Pastoraat in Heerlen. Het is zijn be doeling om een periode van tenminste zeven jaar vanuit Philippine te wer ken. Door Ronald Verstraten DE KEUZE voor het pasto raal werk was een bewuste. „Ik heb lang gestudeerd en dan heb je natuurlijk velerlei mogelijkheden. Ik ontdekte echter dat ik heel graag met mensen werk. Vooral met een grote diversiteit: niet beperkt zijn tot één groep. Het is boeiend met mensen van al lerlei slag in contact te ko men. Betrokkenen, niet be trokkenen, mensen die er he lemaal buiten staan. Je wordt dan niet alleen bevestigd, je krijgt ook kritiek. Het is ge zond als je steeds vragen krijgt over wat je doet, waar je mee bezig bent." Enkele jaren geleden besloot Thönisse basispastoraat te gaan doen. Hij liep stage in twee parochies in het Belgi sche bisdom Hasselt. Toen de Nederlandse bisdommen de wens te kennen gaven dat kandidaten voor functies van pastoraal medewerker hun voorkeur vantevoren zouden laten blijken, gaf Thönisse zich op voor het bisdom Bre da. Daar waren twee redenen voor. „Het is dicht bij België, waar mijn vrouw vandaan komt. En ik merkte dat hier een goed klimaat heerste. Er is veel ruimte voor pastoraal werkers en werksters om goed te functioneren. Heel veel wordt er gedaan aan het opbouwen van net vrijwilli- gerspastoraat. En de mensen scharen zich rond hun bis schop." Dat laatste was erg belang rijk voor hem. „In Limburg Pastor Thönisse:.in een grote traditie staan FOTO WIM KOOYMAN heb ik ervaren dat juist de bisschop (Gij sen van Roer mond, rv.) de splijtzwam was van het bisdom. Dat is geen gelukkige situatie. Het hele klimaat wordt dan getekend door conflicten, ergernis en frustratie. Dit bisdom mag zich gelukkig prijzen met een bisschop (Ernst van Breda, rv) die op handen wordt ge dragen." Ook zijn persoon lijke band met de bisschop vindt Thönisse belangrijk. Als uitgezondene vindt hij dat er van weerskanten ge loof in de ander moet zijn, „dat we elkaar zien zitten". Na verscheidene gesprek ken, onder anderen met de benoemingsadviseur van het bisdom, rolde eind vorig jaar de Sasse regio uit de bus. Er volgde een kennismaking met collega Erpelinck en op 1 sep tember trokken Thönisse en zijn echtgenote in de pastorie aan het Philipsplein. Hij is van plan om er lang te blij ven. „Ik stel het voorzichtig, wil nergens op vooruitlopen. Maar het is mijn bedoeling hier zeker zeven jaar werk zaam te zijn. Die periode lijkt me nodig om zinvol te kunnen functioneren. Je moet immers de gemeente en de mensen le ren kennen. Het opbouwen kost tijd, maar vooral: erach ter komen waar behoefte aan is. Het is specifiek werk. Za ken kunnen niet opgelegd worden, veranderingen moe ten de kans krijgen om te groeien." Gevraagd naar zijn persoon lijke taakstelling, zegt Thö nisse: „Twee dingen...". Maar na enig nadenken komt hij tot vier: „Mensen ontmoe ten en nabij zijn. Vooral op momenten dat zich grote ver anderingen aandienen. Een bijdrage leveren aan de ver kondiging van de blijde bood schap, de gemeente van gelo vigen hier ter plaatse bijeen houden en verzamelen rond de liturgie." En ook: Als pas tor ben je voorganger in een gemeente van mensen die de weg van Jezus willen gaan. Die gemeente stelt zich tot taak te bouwen aan een sa menleving waarin vrede en gerechtigheid heerst. Daar wil ik aan bijdragen." Later zegt hij„Ik heb de ervaring in een grote traditie te staan. Ik vindt het een opdracht de kerk levend te houden en de waarden waarmeer de mens gediend is, te waarborgen." De komende weken wordt bekeken wat de precieze taakverdeling tussen Thö nisse en Erpelinck wordt. Hij kan er daarom nog niet al te veel over zeggen. „We probe ren op basis van gelijkwaar digheid te werken. Dat is ons streven. Maar het is zinloos om allebei op dezelfde plaats aanwezig te zijn. We zullen beiden ons aandeel nemen in de liturgische vieringen en bij toerbeurt dopen en voorgaan bij huwelijken en uitvaar ten." Hij stelt nadrukkelijk dat ze samen verantwoordelijk zijn voor alle drie de paro chies en zich niet automatisch zullen toeleggen op de eigen woonplaats, want de derde parochie - Westdorpe - 'mag niet de dupe worden'. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Zondag morgen hield de familie Ha- melynck, tot 1954 woonach tig in Sas van Gent op het adres Westkade 104, een heuse familiereünie. West kade 104 is nu het fraai ge restaureerde oude klooster en als pand in gebruik door de kring van werkgevers Zeeuwsch Vlaanderen. Voor de gelegenheid gaf de huidige eigenaar de familie toestemming op het oude woonadres weer eens bij elkaar te komen. De familiereünie be- teknde behalve voor de Hame- lyncks zelf ook voor een aantal bij de familie bekende Sasse- naren een gezellig weerzien. Op de manier van 25 jaar geleden, toen ging het gezin met vrien den en kennissen achter de kerk op zondagmorgen koffie drinken, pingpongen en klet sen, werd het zondagmorgen nog eens allemaal dunnetjes overgedaan. Paul Hamelynck, initiatief nemer van de reünie: „e familie heeft het oude klooster van bo ven tot onder kunnen bewon- BRESKENS - Maandagmorgen is op de Rabobank te Breskens een vals briefje van 100 ontdekt. Het briefje zat in een week endstorting van een winkelier uit Breskens. De rijkspolitie on derzoekt de zaak en heeft het bankbiljet in beslag genomen. KAARTING - Wijkvereni- ging De Straete hield de eer ste kaarting van het seizoen. Vijftig deelnemers gaven acte de présence. Getuige de uit slag hebben de Zandstraatse dames zich zeker niet onge- tuigd gelaten. Uitslag: 1. me vrouw Wolfert, 2. mevrouw Poppe, 3. P. Pieters. De vol- Geboren: Petra, dv N. Bo- gerd-de Lijzer, Kayleigh, dv P. Boerjan-D'Hont, Westdor pe; Marsha, dv F. de Smidt- Van de Griend, Terneuzen; Petrus, zv J. Gagel-Driessen, Hoek; Melanie, dv F. Moes- Kroon, Terneuzen; Dimitri, zv H. Sijnesael-Donze, Ter neuzen; Annika, dv C. de Zeeuw-Van Fraeijenhove, Terneuzen; Léon, zv B. Reme- rij-Boezaard, Terneuzen; Ayla, dv D. Verhulst-Hoog- straate, Zaamslag; Rico, zv W. Fermont-Bleyenberg, Sluiskil; Joanne, dv L. van Goethem-De Feijter, Axel; Denise, dv M. Maes-Dooms, Terneuzen; Joyce, dv C. Beije-Koetsenruijter, Ter neuzen; Samantha, dv J. Die- leman-Talboom, Zandstraat; Robbert, zv M. Wisse-Vinke, Terneuzen; Daisy, dv F. Jan- gende kaarting is zondag 16 - oktober. GESLAAGD - Tim Huisman (24) uit Hoek is deze week aan de universiteit van Leiden geslaagd in het vak kunstge schiedenis. Zijn eindscriptie ging over de kunstschilder Verkade. sen-Bouwens, Westdorpe; Stephanie, dv R. Wezepoel- Porte, Terneuzen. Ondertrouw: R. van Driel 23 en T. van de Velde 21, Ter neuzen; E. de Frel 21 en C. De Hulsters 20, Terneuzen; J. de Jonge 37 en I. Schols 32, Bier vliet. Getrouwd: J. Stahl 23 en M. Teirlinck 23, Terneuzen; W. van de Putte 28 en Y. van der Velde 22, Terneuzen; R. van Ovost 26 en K. van der Straate 27, Apeldoorn; W. Bakker 33 en K. Smolenaers 27, Sluiskil; J. de Jong 29 en B. Ollebek 26, Hoek; J.-M. van Tatenhove 24 en B. Bacuna 21, Sluiskil. Overleden: Maria Nagtegaal 89, wed v. F. Ysebaert, Ter neuzen; Minikus Wisse 74, Terneuzen; Adriaan Rink- houd 82, Terneuzen; Seraphi- nus Lauret 88, Terneuzen. HULST - In de Gentsestraat 6 in Hulst is de voormalige wijn- kaas- en notenzaak van T. Fassaert opnieuw geopend. De nieuwe eigenaresse is Marlou Segers, die meteen het assortiment fors heeft uitgebreid. HULST - In Hulst heeft T. Naessens een zaak geopend waar kan worden afgeslankt via de Slender You-methode. Zes elektromotorisch aange dreven trimtafels zijn daarbij de hulpmiddelen. De zaak is geopend van 9.00 tot 21.00 uur en is gevestigd in de Grote Bagijnestraat nummer 7. ZUIDDORPE - St.-Sebastiaan, 89 schutters: Wip 1: eerste hoge en vierde zij vogel: M. de Cock, Zuiddorpe; tweede hoge vogel: C. de Block, Lochristie; eerste zij vo gel: J. Keyzer, Moerbeke; tweede zij vogel: C. Lobber; derde zij vo gel: P. Timmerman, beiden Wachtebeke. Wip 2: eerste hoge vogel: R. Saye, Zelzate; tweede hoge vogel: A. Apers, Overslag; eerste zij vogel: W. Lammens, Sas van Gent; tweede zij vogel: E. Inghels, Zuidorpe; derde zij vo gel: A. Saye, Westdorpe; vierde zij vogel: J. van Tichelen, Loch ristie. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 43 schutters: Wip 1: hoge vogel: G. de Waal, Lams- waarde; eerste zij vogel: M. Heyens, St.-Jansteen; tweede zij vogel J. Maas, Hulst; grootste aantal (7): J. Roels, Diemen. Wip 2: hoge vogel: G. Herwegh, Hulst; eerste zij vogel: S. Pauwels, Bre da; tweede zij vogel: A. van de Branden, St.-Jansteen; grootste aantal (6): J. den Fijnen, Kiel- drecht en Th. Boone, Lamswaar- de. HULST - Zaal W. Blommaert, 24 schutters: hoge vogel: R. de Rijk; eerste zij vogel: W. Kuyper, bei den Hulst; tweede zij vogel: A. Cocqheyt, Absdale; grootste aan tal (7): L. van Kerkhoven, Hei kant. WALSOORDEN - Bejaarden- schieting, zaal Rue du Nord, 22 schutters: hoge vogel: R. de Rijk, Hulst; eerste zij vogel: E. Picavet, Kloosterzande; tweede zij vogel: L. de Groene, St.-Jansteen; grootste aantal (3): Th. Cambeen, Kloosterzande. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal P. de Vlieger, 39 schut ters: hoge en eerste zij vogel: P. de Bot, St.-Jansteen; tweede zij- vogel: R. de Smet, Koewacht; grootste aantal (3): O. de Jaeger, Westdorpe. NIEUW-NAMEN - Bejaarden- schieting, zaal 't Sleepbootje, 20 schutters: hoge vogel en grootste aantal (5): P. van Gassen, Pros- perpolder; eerste zij vogel: A. Beulaert, Hulst; tweede zij vogel: A. Cap, Kieldrecht. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal P. de Vlieger, 35 schut ters: hoge vogel: A. van de Bran den, St.-Jansteen; beide zijvo gels: R. Colpaert, Koewacht; grootste aantal (3): G. Deyaert, St.-Gillis. KLOOSTERZANDE - Bejaar- denschieting, zaal Molenhof, 32 schutters: hoge vogel: R. de Rijk, Hulst; zij vogel; F. de Meyer, Os- senisse; grootste aantal (5): A. Beulaert, Hulst. TERNEUZEN - Westerschelde, 46 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel; A. Asselman, Graauw; tweede hoge vogel; E. Inghels, Koewacht; eerste zij vogel: P. Freyser, Koewacht; tweede zij- vogel: T. Inghels, Zuiddorpe; derde zij vogel: F. Herwegh, Hulst; vierde zijvogel: J. de Vil der, Sas van Gent. Wip 2: eerste hoge vogel: G. Suy, Zuiddorpe; tweede hoge vogel: E. Inghels, Koewacht; eerste zij vogel: J. de Jonge, Kwadendamme; tweede zij vogel: G. Ducheine, Hulst; derde zij vogel: J. Pottelberge, Zuiddorpe; vierde zij vogel: Th. Dairammenoglou, Terneuzen. CLINGE - Zaal De Troubadour, 28 schutters: hoge vogel: G. Old- bes, Antwerpen; eerste zij vogel: D. Bruggedraaier, St.-Niklaas; tweede zijvogel: J. de Waal, Koe wacht; grootste aantal (4): A. van de Velde, Clinge. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 39 schutters: hoge en tweede zij- vogel: A. Dobbelaar, Boschkapel - le; eerste zij vogel: R. D'Hondt, Zuiddorpe; grootste aantal (5): A. van Hooye en A. de Block, Koe wacht. HULST - Zaal De Kroon, 28 schutters: hoge vogel: R. de Ster ke, Zelzate; beide zij vogels: J. Dobbelaar, Vogelwaarde; groot ste aantal (6): F. Schauwaert, Hulst. deren. Daarnaast was de re ünie een gezellig weerzien van oude buren, kennissen en vrienden uit Sas van Gent." Paul Hamelynck kwam op het idee deze reünie te houden toen hij laatst Sas van Gent passeerde en zag hoe de vroe gere woning was gerestau reerd. „Ja, daar zou de familie eens een reünie moeten hou den," zo dacht hij. Aldus ge beurde. Films en foto's van de familie boden de reüniegangers de nodige gespreksstof om oude herinneringen weer levend te maken. Oud-buurman R. Slock schetste de geschiedenis van het oude klooster. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Enkele honderden mensen waren maandagavond naar de feesttent gekomen om mee te ge nieten van de sluitingsavond van de Bamisfeesten en om de Havenzangers in levende lijve te zien optreden. Ook maandagochtend was er een gezellige drukte tijdens de wedstrijdkaarting. Er waren in totaal 67 kaarters waaronder 52 bieders en vijftien mensen die jokerden. Bij de bieders gingen de vleesprijzen naar 1. N. Goossen uit Kloosterzande, 2. mevrouw Eggermont, Kloosterzande en 3. de heer Tieleman, Kloosterzan de. Bij het jokeren waren de prijzen voor 1. mevrouw Ver- vaert, Ossenisse, 2. mevrouw Pauwels, Kloosterzande en 3. mevrouw Reyns, Ossenisse. Gistermiddag namen ook nog velen van de gelegenheid gebruik om eens rond te snuf felen op de koopjesmarkt van de standhouders. Na afloop van de Bamisfeesten 1988 toonden de standhouders zich zeer te vreden over de belangstelling die ze gekregen hadden en ook de organiserende carnavals stichting De Kloorianen was tevreden al waren ze wel van mening dat het echte bamis- weer van de laatste dagen veel mensen ervan heeft weerhou den om eens naar de tenten te komen.

de Stem | 1988 | | pagina 17