SINT NICOLAASACTIE IS WEER ATTRACTIEF Kanskaart is troef in Axel Sport-overdag activiteiten Japanse vouwkunst in streekmuseum Axel Visueel groot succes Optreden van Vermandere Inzameling chemisch afval ZEEUWS-VLAAMS KAMPIOENSCHAP OP ZONDAG 9 OKTOBER TERN1 Haven* houdti Geef nu een cadeaukaart Installatie burgemeester De Graaf DINSDAG 27 SEPTEMBER 1988 Start Kampioenschap DE STEM TERNEUZEN aan een plan Scheldestad de nen bieden. Politie h( Spanjaar aardenburg INFO-AXEL ONDER EINDREDACTIE VAN TON KOOMEN EN EDDY DE SCHRIJVER AXEL - De Stichting Streekcentrum Axel heeft traditiegetrouw weer een zeer attractieve Sint Nico- laasactie op het programma staan. „We willen het weer op dezelfde toer gooien als vorig jaar. De loten die we in het verleden aanboden zijn voorgoed verleden tijd. Evenals vorig jaar kan het publiek prijskrassen. Er is weer een aantrekkelijk prij zenpakket beschikbaar van in totaal zo'n 10.000,-", zegt Ria Timmermans, de en thousiaste woordvoerster van de Axelse winkeliers vereniging. Evenals vorig jaar dus prijskrassen bij de Axelse middenstanders. Ria Tim mermans: „Evenals vorig jaar werken we weer met veel kleine geldprijzen. Het eerste jaar dat we de kans- kaarten presenteerden stel den we fikse hoof prijzen be schikbaar, maar ons is dui delijk gebleken dat het win kelende publiek het meer op prijs stelt als er veel meer, maar dan kleinere geldprij zen beschikbaar gesteld worden. Dat is attractiever, zo is duidelijk geworden." De consumenten ontvan gen opnieuw kraskaartjes. Bij besteding van elke vijf gulden krijgt men een kras- kaartje van de middenstan ders die deelnemen aan de Sint Nicolaasactie. Op dit kraskaartje zijn drie vakjes afgedekt, die met een munt stukje eenvoudig open kun nen worden gekrast. Aan de afbeeldingen die dan zicht baar worden, kan de consu ment zien of hij een prijs heeft gewonnen. Ria Timmermans: „Komt er bijvoorbeeld drie keer een staf tevoorschijn na het krassen, dan wint men 10,- en bij drie keer een schoor steen ontvangt men 25,-. In totaal zijn er op deze manier 400 prijzen van 10,- en 240 prijzen van 25,- te winnen. Een zeer aantrekkelijk prij- zenbedrag dus. Vorig jaar al is gebleken dat dit een over weldigend succes is. Nu wordt het aantal prijswin naars veel groter dan bij onze aanvankelijke opzet. En zoiets is attractief voor de consumenten." De Sint Nicolaasactie van de Stichting Streekcentrum Axel start vrijdag 11 november en duurt tot en met maandag 5 december. De kraskaartjes zijn verkrijgbaar bij alle deel nemende winkeliers. Deze zijn herkenbaar aan de op de eta lage aangebrachte affiches en een speciale vlag. In verband met deze Sint Nicolaasactie zullen de winkeliers in de week voorafgaand aan het Sinterklaasfeest koopavonden houden, zodat dan de winkels tot negen uur 's avonds ge opend zullen zijn. Ook de jeugd is traditiege trouw niet vergeten door de Axelse middenstand, die er weer alles aan heeft gedaan Axel op de voorgrond te plaat sen als koopcentrum bij uit stek. Zo staat er weer een te kenwedstrijd voor de jeugd op het programma, waarvoor formulieren zullen worden uitgereikt via de bassischolen. De deelnemers worden ver deeld in drie categorieën, te weten tot en met 6 jaar, 7- en 8-jarigen en 9 tot en met 12 jaar. De tekeningen kunnen gedeponeerd worden in de bus bij juwelier Esselbrugge-Wik kerink aan de Noordstraat- promenade 19 in Axel of bij Sint Nicolaas, die zaterdag 12 november een bezoek brengt aan Axel. De Sint houdt zit ting in cultureel centrum De Halle die middag. In De Halle is er die middag ook een spe ciale voorstelling voor de jeugd. Voor de kinderen zijn er weer aantrekkelijke prijzen te verdienen met de tekenwed strijd. De prijswinnaars krij gen automatisch bericht van de Stichting Streekcentrum Axel, die er weer alles aan ge daan heeft van deze Sint Nico laasactie een ware 'knaller' te maken. i TTV Cambrinus is kerngezond AXEL - De Axelse touwtrekvereniging Cambri nus is springlevend. „We houden ons bezig met de oudste vorm van sportbeoefening, het touwtrek ken," zegt voorzitter Jan Liefting. Dat de Axelse club bloeit, blijkt wel uit het feit dat er op zondag 10 oktober door deze vereniging het Zeeuws- Vlaams kampioenschap touwtrekken gehouden wordt op het eigen terrein, het voormalige fiets- crossterrein nabij zwembad 't Plaatje. Daar zal wethouder De Mul van de gemeente Axel zondag 9 oktober ook het clubhuis officeel openen. Jan Liefting, die in het be stuur wordt bijgestaan door secretaresse Sandra van Til burg, penningmeester Hannes Haak en de leden Ronald Ver- brugge en Peter Lucasse, is dolenthousiast. Hij zegt: „We hebben een bloeiende club met achttien leden. Door de voor treffelijke inzet van onze eigen leden hebben we een clublokaal kunnen realiseren op ons eigen touwtrekterrein. .Die zelfwerkzaamheid is prij zenswaardig. We bestaan als TTV Cambrinus nu acht jaar, kwamen eerst vijf jaar uit in de ZVTB, de Zeeuws-Vlaamse Touwtrekbond en de laatste drie jaar ook in de landelijke competitie, in het gewest West." TTV Cambrinus is zonder meer de toonaangevende touwtrekvereniging in Zeeuwsch Vlaanderen. Bij zonder leuk was de verkiezing van de Cambrinus-leden Jan de Ridder en Wim van Cad- sand in de Nederlandse ploeg die onlangs deelnam aan de wereldkampioenschappen in het Zweedse Malmö. Jan Lief ting: „Jan de Ridder kwam daar in Zweden uit in de klasse tot 640 kilogram en werd met de Nederlandse ploeg tiende. Wim van Cad- sand opereerde in de Neder landse ploeg in de klasse tot 720 kilogram en werd eervol vierde. De Nederlandse dames behaalden in Malmö een tweede en de jeugd een derde plaats. Teken dat we het daar nog niet zo gek gedaan heb ben." Momenteel draaien de team van Cambrinus mee in de lan delijke competitie. Liefting: „Dat betekent vooral veel rei zen naar Noord-Holland, Bra bant en Zuid-Holland. Vooral in Noord-Holland is de touw- treksport populair. We komen daar uit in wedstrijden in bij voorbeeld HeerhUgowaard, Waarland en Purmerend, in verschillende gewichtsklas sen. We hebben ons als TTV Cambrinus ten doel gesteld het touwtrekken in de regio te promoten. Aanvankelijk was er veel belangstelling voor deze tak van sport in Zeeuwsch Vlaanderen, maar die interesse is tanende. We willen de zaak nieuw leven in blazen, want alleen clubs in Clinge, Westdorpe en Axel is te weinig. Daarom hebben we ge meend voor de vierde keer het kampioenschap van Zeeuwsch Vlaanderen te moeten organi seren. Dat zal plaatsvinden op zondag 9 oktober. Om het voor iedereen zo aantrekkelijk mo gelijk te maken, wordt er ge trokken in verschillende klas sen, te weten zestallen in de recreatieve klassen jeugd, da mes en heren en daarnaast of ficiële wedstrijden voor de meer getrainde ploegen. Dat betreft de achttallen en zestal len bij de heren. De wedstrij den vinden plaats onder aus piciën van de Nederlandse Touwtrek Bond, die ook voor de wedstrijdindeling en arbi trage zorgt" De gemeente Axel is TTV Cambrinus zeer behulpzaam geweest. Liefting: „De ge meente heeft ons vorig jaar het voormalige fietscrosster- rein terbeschikking gesteld. Door veel werk van onze eigen leden is het terrein omge toverd in een ideaal touwtrek- De leden van de Axelse touwtrekvereniging Cambrinus vpor de zaak van sponsor Vasseur. terrein. Omdat een clubge bouw onontbeerlijk werd geacht, is door eigen leden ook een fraai clubgebouw opge trokken. Dit gebouwtje en het terrein worden zondag 9 okto ber officieel geopend door wethouder Harry de Mul van Axel. Dat gebeurt om 10.00 _uur. Wij hopen hiermee een bijdrage te leveren aan het sportieve gebeuren in de ge meente Axel met zijn 42 ver enigingen. Om 11.00 uur wordt het startsein gegeven voor de wedstrijden voor het Zeeuws- Vlaams kampioenschap. We hopen dat zich veel ploegen zullen aanmelden voor dit evenement, waarbij de natio nale top aanwezig zal zijn. In dit Olympische jaar heerst bij ons ook de gedacht 'het deel nemen is belangrijker dan het - FOTO FROGSTUDIO'S/RICK LIEFTING winnen', besluit Jan Liefting, de trotse voorzitter van de TTV Cambrinus, die in café Cambrinus en schoenhandel Vasseur een tweetal uitste kende sponsors heeft. AXEL - Dit seizoen worden er al voor het vierde achter eenvolgende jaar sport-over dag activiteiten gehouden in de Axelse sporthal 't Sportuus. Het zal de meeste liefhebbers al wel bekend zijn, dat deze sport-overdag activiteiten met name interessant zijn voor mensen die in ploegendienst werken en voor huisvrouwen een haanlozen. Een en ander neemt niet weg, dat natuurlijk" ook an dere geïnteresseerden van harte welkom zijn bij deze sport-overdag instuiven. De enige voorwaarde die aan AXEL - In het Axelse streekmuseum 'Het Land van Axel' is tot en met zaterdag 1 oktober nog steeds de tentoon stelling Japanse vouwkunst, origamie, te zien. Origamie is het Japanse woord voor papier vouwen. In de loop der tijd is het woord origamie echter vertaald tot Japanse vouw kunst, want een kunst is het inmiddels echt wel geworden. De origamie-beoefenaars vinden het woord vouwkunst niet altijd een goede weergave van het Japanse woord origa mie. Immers, iedereen die kan lezen, zijn handen kan gebrui ken en een beetje geduld kan opbrengen om zich de eerste beginselen eigen te maken, kan origamie leren. Het leuke van origamie is bovendien, dat men geen volleerde vouwer of vouwster moet zijn om heel mooie resultaten te krijgen. Integendeel, juist met vaak heel eenvoudige vouwsels kan men beeldschone creaties ma ken die een plezier zijn om te vervaardigen. En om naar te kijken. Het materiaal is rela tief erg goedkoop. Men heeft er nauwelijks gereedschap voor nodig en een puntje van de tafel vormt al voldoende werkruimte. Het is dan ook niet verwon derlijk dat origamie in Neder land met de dag populairder wordt en zeker de laatste tijd een ware triomftocht door Ne derland is gestart. Dat origa mie een bijzondere manier van besteding van de vrije tijd kan zijn, kan men tot en met zaterdag 1 oktober zien in het Axelse streekmuseum. Na mens 'Origamie-Zeeland' is door Lydia Goedegebure-Dy- bala een unieke origamie-ex- positie samengesteld, die het bekijken beslist waard is. Bezoekers aan deze exposi tie kunnen op zaterdag 1 okto ber bovendien getuige zijn van de manier waarop een origa- mie-werk tot stand komt. Op deze dag namelijk wordt de tweede en laatste origamie- demonstratie gegeven. Men heeft dan tevens de gelegen heid te informeren naar de vele activiteiten die de origa- mie-sociëteit Nederland èn origamie Zeeland organiseren voor hun leden. En dat zijn er inmiddels al velen. Het aantal leden van de ori- gamie-sociëteit Nederland is in zes jaar tijd namelijk uitge groeid tot 2000 en men hoopt dat dit aantal nog gestaag zal groeien. De origamie-sociëteit organiseert lezingen, demon straties en tentoonstellingen in het gehele land en in meer dan vijftig plaatsen in Neder land worden cursussen ver zorgd door speciaal opgeleide en door de origamie-sociëteit Nederland erkende cursuslei ders- en leidsters. Op zaterdag 1 oktober kan men hierover alle informatie krijgen in het Axelse streekmuseum. De expositie is te zien van woensdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur en voor een groepsbezoek met tien personen of meer kan men al tijd een afspraak maken. Daarvoor kan men tijdens kantooruren bellen met de af deling sociale zaken en welzijn van de gemeente Axel. deelname wordt gesteld, is dat de minimum-leeftijd van de deelnemers en deelneemsters 16 jaar moet zijn. Tot tevre denheid van de vaste en regel matige bezoekers van de in stuiven, staan de sport-over dag activiteiten ook dit seizoen onder deskundige leiding van Patrick Boussen uit Oostburg. In de afgelopen jaren is na melijk gebleken dat Patrick Boussen uitstekend in staat is de deelnemers gedurende an derhalf uur op een zeer ont spannen en sportieve wijze be zig te houden. Naast het se rieuze en inspannende werk, is er tijdens de sport-overdag in stuiven ook alle ruimte voor een grapje tussendoor. Het ge volg is dan ook, dat Parick Boussen door zijn ontspannen manier van leiding geven, de deelnemers voor allerlei acti viteiten 'in' weet te krijgen. De deelnemersbijdrage be draagt evenals vorig seizoen 2,50 per persoon, per instuif. Voor deze geringe bijdrage kan men dus wekelijks genie ten van anderhalf uur spor tieve ontspanning. De sport- overdag instuiven vinden plaats iedere donderdag van 13.30 tot 15.00 uur. De eerste in stuiven zijn inmiddels achter de rug. Behalve de vaste deel nemers hoopt Patrick Boussen dit jaar ook een aantal nieuwe gezichten te mogen begroeten in sporthal 't Sportuus. Wan neer men de stap nog niet heeft durven wagen, wordt het nu dus de hoogste tijd. Men kan elke donderdagmiddag vrijblijvend een bezoek bren gen aan de Axelse sporthal om het sportieve gebeuren eens van dichtbij te bekijken. De op het programma staande acti viteiten worden zoveel moge lijk in overleg met de deelne mers gekozen, teneinde aan hun wensen tegemoet te kun nen komen. Dit kunnen di verse spelvormen zijn, zoals basketbal, badminton, zaal hockey en volleybal, maar ook goede conditie-oefeningen, grondgymnastiek en behen digheidsoefeningen. Maandag 26 september tot en met zaterdag 8 oktober: expositie van de christelijke blindenbiblio theek uit Ermelo in de christelijke openbare bibliotheek aan de Sta tionsstraat ih Axel. Donderdag 29 september: sport- overdag Instuif in sporthal 't Spor tuus van 13.30 tot 15.00 uur. Deel name vanaf 16 jaar, bijdrage 2,50 per persoon. Zaterdag 1 oktober: weekmarkt kern Axel. Beurs tweedehands boeken in winkelgalerij Cité aan de Noord- straatpromenade van 10.00 tot 17.00 uur. Soos voor alleenstaanden in ge meenschapscentrum De Vla schaard in Koewacht, aanvang 20.00 uur. Optreden Willem Vermandere in cultureel centrum De Halle, aan vang 20.00 uur. Bingo-avond in gemeenschaps huis 'De 3 Gehughten' te Spui, aanvang 20.00 uur. Donderdag 6 oktober: sport-over dag instuif in sporthal 't Sportuus van 13.30 tot 15.00 uur. Deelname vanaf 16 jaar, bijdrage ƒ2,50 per persoon. Vrijdag 7 oktober: kaartavond 'Ons Genoegen' in clublokaal Breda Bar, aanvang 20.30 uur. Zaterdag 8 oktober: weekmarkt kern Axel. Zondag 9 oktober: voetbalwed strijd Axel-Virtus op terrein in Axelse wandelbos, aanvang 14.30 uur. Woensdag 12 oktober: opening kin derboekenweek met optreden van het clownsduo 'Joepi en Pippi' in cultureel centrum De Halle voor leerlingengroep 1 tot en met 4 van de bassisscholen Groot-Axel, aan vang 14.00 uur. AXEL - Zoals al eerder ge meld, is de heer W. J. de Graaf uit Grijpskerk, met ingang van I oktober 1988 benoemd tot burgemeester van de ge meente Axel. De beer De Graaf werd geboren op 26 no vember 1944 en is sedert begin 1981 burgemeester van de ge meente Grijpskerk, een ge meente met ruim 4300 inwo ners in de provincie Gronin gen. Voordat de heer De Graaf benoemd werd tot burgemees ter van de gemeente Grijps kerk, was hij een aantal jaren gemeentesecretaris van de ge meente Oostdongeradeel. De nieuwe burgemeester van Axel is gehuwd en heeft twee kinderen. De officiële installatie van de heer De Graaf tot Axels eerste burger, is voorzien op vrijdag 7 oktober in cultureel centrum De Halle. De installa tie vindt plaats tijdens een buitengewone raadsvergade ring die zal worden gehouden in de grote zaal van cultureel centrum De Halle, aanvang 15.00 uur. Deze vergadering is ■iyl echter niet openbaar en kan dus alleen worden bijgewoond door genodigden. Later op de dag, om precies te zijn van 18.00 tot 19.00 uur, wordt er in cultureel centrum De Halle een openbare recep tie gehouden, waarbij het col lege van burgemeester en wet houders de Axelse bevolking in de gelegenheid stelt, kennis te maken met de nieuwe bur gemeester en zijn echtgenote. Wanneer men van deze gele genheid gebruik wenst te ma ken, is men tussen 18.00 en 19.00 uur van harte welkom in De Halle. De gemeentelijke diensten zullen op 7 oktober, in verband met deze installatie vanaf 12.00 uur voor het pu bliek gesloten zijn. AXEL - De Stichting Streekcentrum .Axel verzorgt nog steeds de uitgifte van ca- deaukaarten ten bedrage van vijf, tien en vijfentwintig gul den. De cadeaukaarten zijn ver krijgbaar bij de Amro-bank in Axel en te besteden bij alle middenstanders die zijn aan gesloten bij de Stichting Streekcentrum Axel. AXEL - „Axel Visueel is een daverend succes geworden," zegt Ria Timmermans, de charmante woordvoerster van de Stchting Streekcentrum Axel. „De Axelse midden- standsvereniging kijkt met genoegen terug op Axel Visu eel, dat duizenden bezoekers trok. We komen volgend sei zoen zeker terug met een nieuwe editie," stelt Ria Tim mermans tevreden vast. „Alleen zullen we de zaken nog professioneler aanpakken. We gaan met de verschillende eigenaars van modezaken rond de tafel zitten en plannen maken voor de volgende edi tie. Er zijn al enkele leuke ideeën naar voren gekomen. We denken zeker aan uitbrei ding in het weekeinde. Ver schillende activiteiten zullen aan het programma worden toegevoegd. We denken bij voorbeeld aan een disco-avo; voor de jeugd, de kinder zullen zeker niet worden v* geten tijdens de volgende Ai Visueel en voorts denken aan modeshows in de avon uren. We willen er volger jaar opnieuw iets groots v maken," besluit Ria Timrr,( mans enthousiast. Tijdens Axel Visueel wei den er tevens foto's gemaa van het winkelende publis Een viertal prijswinnaars on vinjg hierbij een fraaie fotoc mera met ingebouwde flits, beschikbaar gesteld door tohandel Jos Bleijenbergh Axel. De prijswinnaars w ren: de families Witte, Ireti straat 28 te Axel; Van laar, Tegelberglaan 9 te Hul Rijk, Calandstraat 1 te Axels mevrouw De Ruysscher-Vs Alten, Singelweg 9 te Axel, AXEL - De Vlaamse volks zanger Willem Vermandere is voor de Zeeuws-Vlamingen geen onbekende. Vermandere zal' op zaterdag 1 oktober een optreden verzorgen in cultu reel centrum De Halle in Axel. Hij werd ??in 1940 geboren in het Belgische Lauwe en groeide op in muzikale sferen. Hoewel hij in eerste instantie Grieks en Latijn studeerde, bleek al gauw dat hij toch meer geboeid werd door de gi taar. Al op jonge leeftijd begon hij dan ook met het compone ren van melodietjes en het combineren van muziek en ge dichten. Ook maakte hij zijn eerste beeldhouwwerken in grillige boomstronken. Daarna studeerde hij gods dienstwetenschappen in Gent, maar werd tegelijkertijd meer en meer beeldhouwer en lied jeszanger. Willem Vermandere begon zo'n 20 jaar geleden met zijn eerste optredens in de West hoek, zijn geboortestreek in het zuiden van België. Sinds dien volgden er vele voorstel lingen overal in Vlaanderen, met af en toe een 'uitstapje' over de grens naar Nederland. Zijn artistieke kwaliteiten groeiden geleidelijk maar ge staag, hetgeen goed te volgen is op de vele grammofoonpla ten die regelmatig verschij nen. De troubadour werd chan sonnier. De parochiezaal werd een schouwburg en de gitaar werd een uitgebreid instru mentarium van hoofdzakelij snaar- en blaasinstrumenten Wat Willem Vermandere n op de planken brengt, behooi tot het beste wat Vlaandere: te bieden heeft. Willem Ver mandere is nu ook veel mea dan alleen zanger, tekstschri ver en componist. Hij is ii middels ook een bekend beet houwer en schilder. Door deze veelheid vanaeti viteiten is het niet overdreve té stellen, dat het veel over» dingskracht heeft gekost, Wil lem Vermandere er toe over halen zijn werkterrein naa Nederland uit te breiden. H onderneemt de verre reis van uit Veurne echter niet i maar neemt tevens drie mua kanten mee, die samen int hem zo'n tien verschillende in strumenten bespelen. Het programma dat hij zaterdag 1 oktober ten gehon zal brengen in 'De Halle' ii titeld 'Zo gezeid, zo gezongen Liefhebbers van het werk vi deze Vlaamse chansonnii mogen dit optreden in Ik Axelse dan ook zeker niet mis sen. Het optreden van Wilier Vermandere begint om 20.1 uur en de toegangskaart» voor dit gebeuren 1 12,50 per stuk. Bezitters V) een Pas 65 of een Culture Jongeren Paspoort bet slechts tien gulden voor toegangsbewijs. Voor kaartverkoop kan men terech in cultureel centrum De in Axel. AXEL - Gedurende het jaar 1988 zijn in de gemeente Axel inmiddels vier inzamelingen van klein-chemisch afval ge houden. Wanneer men de re sultaten van deze inzamelin gen op een rijtje zet, ziet men dat de Axelse burgers steeds meer het belang gaan inzien van het apart ophalen van klein-chemische afvalstoffen. Immers, het aantal ingeza melde kilo's chemische afval stoffen is sinds de eerste inza meling in februari 1988 (1394 kilogram), per inzameling steeds toegenomen. Een gun stige ontwikkeling dus, want men weet, als men nu niet ge zamenlijk meewerkt aan het oplossen van het steeds groter worden milieuprobleem, dat dit ongetwijfeld catastrofale gevolgen zal hebben voor ons leefmilieu en later voor dat van onze kinderen. Het overzicht van het totaal aantal kilogrammen ingeza meld klein-chemisch afval over het jaar 1988 ziet er als volgt uit: inzameling februari 1988: 1394 kilogram (273 aan biedingen); inzameling april 1988: 1366 kilogram (370 aan biedingen); inzameling juni 1988: 2189 kilogram (411 aan biedingen); inzameling augus tus 1988: 1750 kilogram (323 aanbiedingen). Zoals men ziet is het jaar 1988 tot op dit moment 6699 ki logram aan klein-chemische afvalstoffen opgehaald door de speciale milieuwagen van de firma Boon. Het grootste deel van het ingezamelde af val bestond uit batterijen (5<T7 kilogram), accu's (870 kilo gram), verfresten (1628 kilo gram) en olie (2550 kilogra» Als men bedenkt dat de middelde inhoud van een to verf ongeveer één kilogram kan men nagaan welk grote hoeveelheid verfbuS het hier betreft. Vrijwel al bussen met verfresten woflk leeg of nagenoeg leeg i: verd, hetgeen betekent dat ruim 1600 verfbussen zijn ia gezameld. De eerstvolgende inzai# ling van klein-chemisch at' vindt plaats van woensdag! tot en met vrijdag 28 oktob® De route die de speciale lieuwagen deze dagen zal vto gen ziet er als volgt uit: Woensdag 26 oktober: Axel: het gedeelte, g< ten westen van de lijn Ni»' wendij k-Stationsstraat-W kdreef-Oranjestraat-Kim derdijk, tot aan de genie® tegrens met de gemeen® Sas van Gent en Terneut® inclusief de buurtschap;® Spui (gemeente Axel), V grette, Axelse Sassing (f meente Axel) en Schap® bout. Donderdag 27 oktober: Axel: het gedeelte, ge ten oosten van de lijn Ni® wendij k-Stationsstraat-K': kdreef-Oranjestraat-Kin derdijk, tot aan de gem®* tegrens met de geme®' Hulst, inclusief de bui® schappen Steenovens (f meente Axel) en Kijkuit. Vrijdag 28 oktober: het t deelte gelegen ten zuid® van de Langeweg, zowe' de kernen Zuiddorpe, 0®jj slag als Koewacht, incluS® het gebied buiten de bouwde kom. Van onze verslaggeveij SAS VAN GENT- basisscholen zullel kort worden bev^ electronische ap Het college van B Sas van Gent wij verzoek van de scl dewerking aan veij De gemeenteraad volgende week uitspl daartoe beschikbaar extra kredieten. De verzoeken van Be Van onze verslaggeve Met de bouw van men van bejaarc nieuwe, bredere meente, een alarr het vrijwilligers! komende j aren aa Over zes weken kri derdeel van het plan aanpak van het vr werk in Terneuzen, j Binnen de nieuw* het ouderenwerk is rijke rol weggeleg nieuwe stichting, gang van 1 januari overneemt van de hi trale stichting en c Welzijn voor Ouder neuzen. Volgens J. Lievens deling Welzijn is langrijke taak weg; vrijwilligers. „In h was het zo dat de benaderd werden zoek vanuit de beja trant van 'er is iema nodig heeft, zou je i kunnen springen', week of zes willen w met een nieuwe a uitgaat van het feit gen zijn die geda worden. Dat kan v; een hond uitlaten to problemen. Door gerichte werving dan aan mensen di< chauffeur willen sp hond willen uitlater willen melden," aldu Binnen de nieuwe gen de vrijwilliger langrijkere rol toeg in het verleden het „Zij staan het di ouderen-in-nood dan ook professionel vragen om aandac Van onze verslaggeve terneuzen-dt hoopt komend jaa: ten uit de exploita In de begroting van schap voor 1989 wc gaan van een afnen tief resultaat, dat te aan een hogere opb de haven- en kadege gere rentelasten. I echter tegenover dat tatie van de Braai in 1989 een ton min brengen. Om het havens meer leven in te bi: komend jaar 45.0 meer uitgetrokken sitiedoeleinden. Het schap houdt gend jaar rekenin; overschot van dik den. Ook is er gel veerd voor een aant: sinvesteringen. Dit begonnen met de van het kantoorge het schap, dat ko verder onderhandel wordt. Hiervoor is den opzij gelegd. V veertig mille wegg de vervanging van e Van onze correspond* rijkspolitie is mas gen een Spanjaa houden die geer zich had. in zijn bestaan wil* zien door overal a; en om eten te vrage 3 aard is meegenom Politiebureau te C ingesloten. Vanda naar Schiphol word en op een-vliegtuii geboorteland worde

de Stem | 1988 | | pagina 16