Sterke driekamp van Inge Boone Triathlon-kampioene Linda Thoen: 'Het begon met een geintje' Twee koplopers] in eerste klasse A 't Ui 'IK HEB TEVEEL AAN ANDEREN GEDACHT EN NIET AAN MEZELF' ZEEUW nel Overvraagt GRATIS I DE STEM SPORT 5 DINSDAG 27 SEPTEMBER 1988 Qubtitel Animo voor Isabelle Leenhouwers SLUISKIL - Twee jaar geleden werd Patrick van Passel in het team van Jan Raas ingelijfd. Lof Hard Pech Picavet kampioen TC Hulst bouu Bekerwinst Broomchemie Zusjes Lauwers zijn trefzeker 'Stofzuiger- klasse' [n Hulst n< ^een compostho je Stem T6 Van onze atletiekmedewerker SLOTWEDSTRIJD ZEEUWSE PUPILLENCOMPETITIE ATLETIEK HULST - Tijdens de vijfde en laatste wedstrijd van de Zeeuwse pupillencompetitie in Hulst was het in alle ca tegorieën spannend. Alleen bij de meisjes-pupillen A was er van die spanning niet veel sprake. Inge Boone, de gehele pupillen- competitie al goed op dreef, was weer een klasse apart. Ze won met bijna 200 pun ten verschil. Michael Burin en Martijn Mor tier zorgden voor thuiswinst. Burm haalde het bij de oudste categorie A-pupillen, terwijl Mortier in de jongste pupillen- categorie voor RKHAV-succes zorgde. Naast RKHAV verliet ook Dynamo met twee keer winst het gemeentelijk sport park in Hulst. Naast Inge Boone won ook Daniël Stok zijn driekamp. Dit bij de eer stejaars A-pupillen. Als bij nummer stond er deze keer een 1000 meter op het pro gramma. Ook hier was er winst voor Inge Boone. Zij was de enige die deze middag voor een dubbel succes zorgde. Wel ging Scheldesport met twee zeges op de kilometer naar huis. Dit bij de A-pupillen, waar Xavier van Nieuwenhove het haalde bij de eerstejaars en Mare Ro- senbrand bij de tweedejaars. Opvallend was het sterke op treden van Marathon op die 1000 meter. Hoewel het slechts één keer won (Elke Boogaarts bij de meisjes-pupillen C), was het in alle categorieën goed bij de eerste vijf vertegenwoor digd. UITSLAGEN DKIEKAMP Meisjes-pupillen C: 1. Astrid Pleu- nis (AV'56) 709 punten, 2. Maritza op 't Hof (AV'56) 697, 3. Stefanie "(Mëratho »PÜ rebout (Zeeland Sport) 807, 2. Anja Dijkgraaf (Marathon) 685. Meisjes-pupillen B: 1. Janine Na- Stouten (Delta Sport) 776, 3. Maike van Dijk (Dynamo) 771. Meisjes-pupillen A: 1. Inge Boone (Dynamo) 1239, 2. Wendy Hooger- heide (Marathon) 1052, 3. Evelien Ploegaert (Marathon) 1038. Jongens-pupillen C: 1. Martijn Mortier (RKHAV) 882, 2. Henrik Westerweele (Marathon) 872, 3. Wouter de Rijk (Zeeland Sport) 786. Jongens-pupillen B: 1. Jurgen Bij sterbosch (Marathon) 1014, 2. Bart Cambeen (Scheldesport) 1002, 3. Dimitri van der Wege (Schelde sport) 967. Jongens-pupillen A eerstejaars: 1. Daniël Stok (Dynamo) 1122, 2. Ben Verbeem (AV'56) 1105, 3. Xavier van Nieuwenhove (Scheldesport) 1099. Tweedejaaars: 1. Michael Burm (RKHAV) 1379, 2. Maxim Schipper (Marathon) 1352, 3. Bart Spitters (RKHAV) 1335. 1000 METER Meisjes-pupillen C: 1. Elke Booga arts (Marathon) 4.03.3, 2. Maritza op 't Hof (AV'56) 4.11.1, 3. Mirjam Rubbens (RKHAV) 4.13.4. Meisjes-pupillen B: 1. Maike van Dijk (Dynamo) 3.51.0,2. Janine Na- rebout (Zeeland Sport) 4.01.4, 3. Tanja Stins (Delta Sport) 4.07.0. Meisjes-pupillen A: 1. Inge Boone (Dynamo) 3.36.6, 2. Karin Stolk (Wielingen) 3.40.0,3. Marlies Wage- ner (Marathon) 3.45.8. Jongens-pupillen C: 1. Wouter de Rijk (Zeeland Sport) 3.45.5, 2. Ruud Sanders (Marathon) 3.47.8, 3. Rudy van Kleeven (Marathon) 4.01.9. Jongens-pupillen B: 1. Peter van de Pol (AV'56) 3.37.8, 2. Bart Cam been (Scheldesport) 3.40.9,3. Michel Schrier (Zeeland Sport) 3.43.9. Jóngens-pupillen A eerstejaars: 1. Xavier van Nieuwenhove (Schel desport) 3.40.1, 2. Ben Verbeem (AV'56) 3.56.0,3. Bob Boekema (Dy namo) 3.56.8. Tweedejaars: 1. Mare Rosenbrand (Scheldesport) 3.31.5, 2. Maxim Schipper (Marathon) 3.34.0, 3. Ferry van Zweeden (AV'56) 3.37.7. Van Passel op tweesprong Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Na een jarenlange hegemonie van Martine Nijsten was het deze keer Isa belle Leenhouwers die de titel voor zich op eiste bij de clubkam pioenschappen van de Terneuzense tennis vereniging Animo. Na een 6-4-zege in de eer ste set was het de beurt aan Martine Nijsten om haar tegenstandster een derde set afhandig te ma ken. Leenhouwers maakte in de beslissende set het karwei af: 0-4,3-6,6-1. Bij de heren was een zieke Mark Albers er de oorzaak van dat de partij niet gespeeld kon worden. Guido Tolhoek werd hier door winnaar, nadat hij in de halve finale niet zon der moeite Bemd van Quekelberghe had versla gen met 6-3, 2-6, 7-6. Al bers was finalist gewor den na een 7-5, 6-2-over- winning op Tim van Veldhoven. Kees Kom- mers was de verrassende winnaar in d- D- /.areeorie bij de heren. Met 6-0, 6-1 ging Jan Veraart ten on der, terwijl bij de dames Joke Veraart winnares werd ten koste van Pia Vos: 6-3,5-7,6-4. UITSLAGEN SENIOREN HE-A: Guido Tolhoek-Mark Albers walk over voor Tol hoek. DE-A: Isabelle Leenhou- wers-Martine Nijsten 6-4, 3- 6,6-1. HE-B: Kees Kommers-Jan Veraart 6-0,6-1. DE-B: Joke Veraart-Pla Vos 6-3,5-7,6-4. HE-veteraneu: Ad Hijmans- Piet van Mieghem 6-4,6-1. DE-veteranen: Ria Wisse- Nel den Haan 6-1,6-1. HIJ: Tolhoek/Wille-Jur- ry/De Jong 8-2,4-6,7-5. DD: Blok/Hamelink-Vos/ Nijsten 5-7,6-2,7-6. GD: Nijsten/Nijsten- Moons/Jurry 6-4,2-6,7-6. JUNIOREN JE tot en met 10 jaar: Erik Witte-Bart Luijcks 9-1. JE tot en met 12 jaar: Ray mond van der Klis-Raymond van der Zeijst 6-3,6-3. ME tot en met 12 jaar: Karen Burgers-Lester Bergen He negouwen 2-6,6-1,6-4. JE tot en met 14 jaar: Boas Bierings-Richard Hamelink 6-3,6-4. ME tot en met 14 jaar: Kristel Simpelaar-Judith Aniie Lippens 7-5,6-4. JE tot en met 17 jaar: Bernd van Quekelberghe-Jeroen Everling 8-4,6-4. JD tot en met 10 jaar: Luijckx/Witte-De Smit/De Zeeuw 9-2. JD tot en met 12 jaar: Van der Klis/Van der Zeijst-De Bokx/Van der Hooft 6-0,6-0. MD tot en met 14 jaar: Lip pens/Burgers-De Clercq/ Van Soest 8-2,6-2. GD tot en met 14 jaar: De Clercq/Bergen Henegouwen- Bergen Henegouwen/Van der Zeijst/ 2-6,7-6,7-6,6-0. JD tot en met 17 jaar: Van Quekelberghe/Ever ling-Van Eijl/Hamelink 6-1,6-1. VERLIEZERSRONDEN JU NIOREN JE tot en met 10 jaar: Stef Nijsten-Robln Houterman 9- 3. JE tot en met 12 jaar: 1. Jonk Boeije, 2. Barry van der Hooft. ME tot en met 12 jaar: Tamar van Raalten-Renee van Sab- ben 6-1,8-2. JE tot en met 14 jaar: Ray mond van der Klis-Jelle Louwerse 6-0,8-2. ME tot en met 14 jaar: Eline de Clerc-Jacqueline de Bokx 7-5,2-6,6-2. JE tot en met 17 jaar: Olaf Burgers-Arjan Vos 6-0,6-2. JD tot en met 17 jaar: Bergen Henegouwen/Van Laere- Van der Zeijst/Dieleman 6-1, 6-4. Door Rinus Verberkmoes Als renner bij de sterke ploeg van Superconfex maakte de frêle Sluiskillenaar zijn debuut als prof. Een intrede in een keiharde sportwereld waarin slechts prestaties tellen. Van Passel was echter geen winnaar. Contract verlenging zat er dus niet in. De kanaaldorpbewoner Is daardoor op een tweesprong beland. Hij moet kiezen tussen doorgaan of stoppen. Laatstge noemde mogelijkheid ligt mo menteel op punten voor. Pa trick van Passel wordt binnen kort, tenzij er plotseling veel verandert, weer 'gewoon bur ger'. Patrick van Passel begon zijn wielerloopbaan laat. Pas toen hij 17 jaar was meldde hij zich als wielrenner aan. Ach teraf bezien een prima leeftijd om voor een sport te kiezen. Hij trainde bewust en liet daar naast veel leuke dingen na. Door deze Spartaanse leefwijze ontwikkelde Van Passel zich in korte tijd tot een gewaardeerde amateur. Een liefhebber met een postuur als Lucien van Impe en met, evenals deze Bel gische bergkoning, klimmen als specialiteit. Voor die kwali teit trok ploegleider Jan Raas de lichtgewicht aan. Als helper tijdens beklimmingen en in kleine ronden moest de Zeeuws-Vlaming groeien. In eerste instantie lukte dat aar dig: „Ik kon altijd lang mee gaan. Tot in de finale was ik er meestal bij. Daarom ook mocht ik in mijn eerste profjaar aan veel wedstrijden deelnemen," aldus Van Passel, die dit jaar nauwelijks aan de bak kwam. De reden: falen in de voor- j aars-klassiekers. Seizoen-ope ningen waarin Van Passel zijn gezicht moest tonen. Het kwam er niet van. Van Passel had an dere zorgen aan zijn hoofd. Pa Juliën had namelijk een onge val gehad en was er slecht aan toe. Patrick kon dat moeilijk verwerken. „Ik kon het alleen met de koers bezig zijn, niet op brengen. Iets presteren kwam er niet van. Pas nu, nu het te laat is, gaat het wat beter," al dus Van Passel, die op 21 sep tember zijn ploeggenoot Gölz de klassieker Parijs-Brussel zag winnen. Een wedstrijd die hij met pijn in zijn hart via de televisie moest volgen. Dit hartzeer werd nog versterkt toen hij in de slotfase van die klassieker tal van renners voorin zag rijden waarmee hij enkele dagen eerder in Frank rijk- in de slag was en die hij niets toe moest geven. Toch rept Van Passel met geen kwaad woord over zijn ploeg leider. Alleen dat deze zich nauwelijks liet zien en zo wei nig contact met hem had, is Van Passel tegengevallen. Voor de rest heeft hij niets dan lof over zijn broodheer. Van Pas sel: „Hoe je het ook bekijkt, ik zat in een goede ploeg. Een for matie waarin de zaken goed geregeld zijn. Eveneens een ploeg waarin ik een dikke bo terham verdiende. Op 1 no vember is het voorbij. Langer blijven zat er niet in. Raas moest, zoals hij mijn ontslag motiveerde, inkrimpen. Dat verschillende renners mij erbij wilden houden telde niet. Hun stem had te weinig overwicht." Over goed een maand is Van Passel werkloos. Tenzij de lo pende contacten met de Belgi sche ploegleider Jules de We ver nog wat opleveren. Hopen doet de Sluikillenaar nog wel. Er echt op rekenen niet. Pa trick van Passel: „Wil ik als prof doorgaan, dan moet ik bij een goede ploeg terecht komen. Want rijden in bijvoorbeeld een klein Belgisch ploegje zie ik niet zitten. Dan ga ik liever Patrick van Passel stopt nu zijn profcontract bij de ploeg van Jan Raas niet wordt ver lengd mogelijk voorgoed met de wielersport. - foto de stem/cor j. de boeh werken. Ik heb tenslotte twee diploma' s, namelijk MTS- bouwkunde en MTS-weg- en waterbouw. Die ten gelde ma ken is waarschijnlijk beter dan werkloos rondlopen of af en toe als profrenner wat kermis- koersen rijden. Trouwens, als 24-jarige kom ik waarschijn lijk gemakkelijker aan een baan dan wanneer ik nog en kelejaren wacht." Waarom Van Passel deze voorkeur heeft, maakt hij dui delijk: „In het profmetier moet je, althans volgens mij, door breken of afhaken. Er een beetje bij blijven hangen brengt niets op. Mij trekt die situatie in ieder geval niet. Da genlang zonder rendement op de fiets zitten kan ik zonder successen niet opbrengen." Van Passel ondervond als jong broekje meerdere malen hoe hard het profmetier is. „Als prof moet je als het ware over twee keer zoveel moraal be schikken dan als amateur. Je moet enorm kunnen afzien. Kun je dat niet, vergeet het dan maar. Terugblikkemd weet ik dat ik veel geleerd heb. Ik heb ook ontdekt dat ik teveel voor anderen heb gedaan zonder voldoende aan mezelf te den ken. Vandaar dat ik nu wel eens tegen mezelf zeg: „Pa trick, je had het anders moeten doen." Maar echt spijt van het geen ik gedaan heb, heb ik niet. Moest ik echter opnieuw kie zen, dan zou ik toch niet meer dezelfde keus maken." Door Fred Rabout KOEWACHT - Voor aan vang van het huidige triathlonseizoen wist Linda Thoen niet van het bestaan van een Zeeuws triathlon- kampioenschap af. Een maand of zes later werd ze in Serooskerke gekroond tot de nieuwe Zeeuwse kam pioene bij de dames. De ex- zwemster, afkomstig uit Koewacht, maar sinds één jaar ingezetene van het Brabantse Etten-Leur, moest zelfs niet wachten tot de laatste triathlon om ze ker te zijn van de titel. Ze opende met een eerste plaats in Koewacht, werd derde in IJ- zendijke, eerste in Axel, tweede in Kamperland en eerste in Hoek. Aangezien volgens de reglementen de beste vier pres taties uit de zes die op de ka lender stonden meetelden, was de zaak nog voor Serooskerke binnen. Voor de dames kwam alleen de achtste triathlon in aanmer king voor het Zeeuws kam pioenschap. Ze was dan ook wel in de afsluitende wedstrijd in Serooskerke aanwezig, maar daar debuteerde ze op de 'kwart'. „Ik wilde gewoon eens proberen hoe ver ik kwam. De titel was toch al binnen, dus wat dat betrof kon er weinig gebeuren. Het ging op de kwart triathlon weliswaar lekker, maar toch merk je dan dat de ervaring ontbreekt. Op een kwart moet je gewoon de zaken beter verdelen dan op de acht ste. Dat merkte ik echt in de slotfase." Het begon eigenlijk allemaal vorig jaar toen er een triathlon werd gehouden. Haar vriend, Pierre Van Damme, was al ge ruime tijd actief in deze sport- tak. „Als Pierre het niet had gedaan, was ik er misschien nooit aan begonnen. Ik ging vaak mee en aangezien ik zelf altijd actief was in de sport, is het toch moeilijk aan de kant te blijven staan. Voor de gein deed ik dan ook vorig jaar mee in Koewacht. Je weet wel hoe dat gaat. Je komt uit die plaats vandaan, dus is er weinig nodig om de vonk aan te steken. Laat nu echter op die dag mijn favo riete onderdeel wegvallen. Door het gure voorjaar werd immers het zwemmen afgelast en dat was nu juist het enige onderdeel waar ik vertrouwen in had, aangezien ik al op mijn vijfde mijn eerste schreden zette in de zwemsport. Alle zwemwedstrijden op de langebaan in Zeeland heb ik afgewerkt. Ik had alleen de pech, dat Sandra Verdonck in die periode beter was dan mijn persoontje, dus het aantal overwinningen is beperkt ge bleven. Toen al vond ik de duurinspanning leuker dan het zwemmen op de kor.te baan. Je zwemt honderd meter en mag je spullen inpakken. Misschien dat ik daar nog last van heb, want als een triathlon start in een zwembad, voel ik me min der in mijn element dan in het open water. Ik vind het verschrikkelijk in een zwembad, zeker in een 25 meter-bad. Je blijft draaien en keren. Nee, geef mij maar open water, zoals in Axel, Kamper land en Hoek. Daar merk je toch dat je in het voordeel bent als ex-langebaanzwemster. Je kunt gemakkelijker de keer punten rohden." Voor de triathlon was ze meteen gewonnen. „Ik vind het erg leuk om drie sporten in één Linda Thoen, de kersverse Zeeuwse kampioene triathlon. - FOTO WIM KOOYMAN wedstrijd af te werken. Boven dien geeft een duurinspanning een geweldige voldoening. Op een kwart triathlon ben je toch zo'n 214 uur bezig," aldus de kersverse kampioene, die de zaken overigens volgend sei zoen anders gaat aanpakken. „Afgelopen jaar begon ik op nul. Vorig jaar augustus ben ik gaan studeren in Etten-Leur en is er een aantal maanden wei nig van sporten gekomen. Ko mend seizoen wil ik dan ook Van onze sportmedewerker HULST - Peter Picavet uit Hulst is kampioen ge- worden van de toerclub Hulst. Op beide onderdelen een tijdrit over ruim 18 kilometer en een rit in lijn over 50 kilometer - bolde de 'kilometervreter' als eerste over de streep. Tijdens het criterium werd de overwinning hem in de schoot geworpen door pech van onder anderen Werner d'Hondt en Fred Schirris. Het eerste onderdeel werd door Picavet duidelijk beheerst. Dat was eigenlijk geen verras- sing, want het trainingsregime dat hij zichzelf oplegt, moet natuurlijk wel vruchten opleveren. Werner d'Hondt werd tweede en Ronald Smits derde. Het criterium over vijftig kilometer werd al in de eerste ronde 'opengebroken'. Jac Rodrigo probeerde een solo op gang te zetten, maar kreeg later gezelschap van Brooij. mans. Het duo werd echter bij gebeend. Fred Schirris reed lek waardoor hij kansloos werd en datzelfde overkwam favoriet Werner d'Hondt. Op deze manier was het voor Picavet een koud kunstje de zaak af te maken. UITSLAGEN Tijdrit Perkpolder-Terneuzen: 1. P. Picavet 21.45, 2. W. d'Hondt 22.45, 3. R. Smits 22.56,4. E. Tieleman 23.23, 5. F. Schirris 23.24,6. T Hermans 23.53,7. J. Rodrigo 23.58,8. W. Poppe 24.30,9. J. van Dors- selaar 24.45,10. E. van Hoeye 25.18. Criterium over 50 kilometer: 1. P. Picavet 1.23.21,2. S. Brooijmans 3. R. Smits, 4. F. van Dorsselaar, 5. T. Hermans, 6. J. Rodrigo, 7. W d'Hondt, 8. E. de Schrijver, 9. E. van Hoeye, 10. F. Schirris. Club kampioen werd P. Picavet in de A-groep en E. van Hoeye in de B- groep. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Na twee wedstrijddagen zijn er in de eer ste klasse van het Oostburgse KNVB-zaalvoetbal slechts twee teams die het maximum aantal punten heb ben behaald. Een duo dat bestaat uit Breskens'88 en Za| gers. KEUKENS-BADKA TEGELS -BOUWM/ printen Geop. 9.00-18.00 u., za VAN GENT - [ramstraat in Sas var lijn maandagmiddaj yeUw bodemmonstei somen. Het gemeei uur heeft dit ond Len verrichten om j,eid te krijgen over [uele verontreiniginf Ie grond op grotere di Iforige week had de gei jjonsters genomen op i diepte. Nu is met eer Rest de vraag, keert Patrick van Passel terug in het ama teurpeloton? „Nee," zegt hij in eerste isntantie resoluut, om vervolgens op die ontkenning terug te komen. „Krijg ik vol gend jaar echt veel trek in wielrennen, dan kom ik mis schien nog wel eens in een amateurkoers uit. In eerste in stantie is mij li aandacht ge richt op werk zoeken. Het liefst buitenwerk in de wegenbouw. Daarna zie ik wel verder. Bij de amateurs ben en blijf je ten slotte eeuwig die ex-prof die alles al heeft meegemaakt. Aantrekkelijk is dat niet. Van daar dat ik na het afwerken van mijn contractuele ver plichting voorlopig, en moge lijk helemaal, stop met koer sen." beter voorbereid aan het triathlonseizoen beginnen. Met name het lopen en fietsen moe ten gewoon op een hoger peil worden gebracht. Het zwem men zal, althans voor de acht ste en kwart triathlon, voorlo pig weinig problemen opleve ren, maar ik zou ooit wel eens een halve triathlon willen doen. Al denk ik dat dit nog te hoog gegrepen is." Het begon dus in Koewacht en toen ging Thoen verder. Breskens'88 knalde er tegen De Zwaan een dozijn binnen. Uiteraard genoeg voor een af getekende overwinning. Zagers klopte Oude Raedthuys wat minder indrukwekkend, maar de 3-6-cijfers waren genoeg voor de volle buit. Naast De Zwaan wacht ook Markt 15 nog op de eerste puntjes. Afgelopen week verloor de kersverse eer steklasser van Van de Bosse. In de tweede klasse voeren De Ploeg en Frietstal na twee speeldagen de ranglijst aan. De Ploeg gaf ZVH geen schijn van Van onze sportmedewerker AXEL - In de ZVA'81-com- petitie heeft de ploeg van Broomchemie een knappe en verrassende 4-3-zege be haald op Moy Fa. In dit duel slaagde Broomche mie er steeds in een doelpunt voorsprong te nemen. Moy Fa kwam steeds terug, maar slaagde er in de slotfase niet in de gelijkmaker uit het vuur te slepen. Voor de winnende goals zorgden Serge Martinu (2x), Stanny de Brouwer en Ronny van de Velde. In de overige duels was de 5-4-winst die Van Alten boekte op Cambrinus op vallend. Het niet verschijnen van HCG, dat moest aantreden tegen TKVZV, betekende een signaal dat dit in de regionale competitie uitkomende team een moeilijke periode door maakt. UITSLAGEN Rédlo Noordzee-Wilton 4-0, Bliek en Vos-Verpoorte 2 3-3, De Pooter- Primus/Pluym 6-1, Le Feber- Markt Boys 5-2, Deto-Dax 3-0. Van onze sportmedewerker AXEL - Aan doelpunten was tijdens de openingsdag van het regionale dames zaalvoetbal geen gebrek. Met name de zusjes Caro- lien en Christian Lauwers waren trefzeker. Beiden scoorden niet minder dan zeven keer. Door deze tref zekere uithalen van de zus jes Lauwers en de eigen goal van Gerda Vlassenrood won Biesbroeck/Klaus met 14-1 van Disco Love. In dezelfde sporthal Den Dul- laert te Hulst knalde Van der Spa/De Kroon vijf keer raak. Tegenstander Van Jole scoorde niet, zodat het met 5-0 verloor. De Dames Zonder Sponsor (DZS) waren eveneens op dreef. Met 12-0 werd Stadsher berg/Bobo's Gym opgerold. De hoogste score viel echter in sporthal De Vlaanderen in Sas van Gent. Marine Service haalde hier verwoestend uit te gen Schoot met 16-0. AZWZ deed het in hetzelfde onderko men iets rustiger aan. Met 7-1 bolde het over Johan de Block heem kans en Frietstal maakte t dubbele cijfers van tegen te. Het duel tussen Sluisse H ven en Sikkels werd uitgesteld UITSLAGEN Eerste klasse: Wapen van Vooruit 2-4, De Zwaan-B kens'88 3-12, Oude Raedthuys-i, gers 3-6, Markt I5-Van de Boss j 2, Cok-Bron 3-3. Tweede klasse: ZVH-De Ploeg 1J Frietstal-Bonte 13-0, Cocq/E' weiss-NMB 5-1. STANDEN Eerste klasse: Breskens'88 2-4, Z gers 2-4, Van de Bosse 2-3, Oli Raedthuys 2-2, Bron 2-2, Cok ïl Vooruit 2-2, Wapen van Sluis 1-1 Markt 15 2-0, De Zwaan 2-0. Tweede klasse: Frietstal 2-4, Ploeg 2-4, Plexat 1-2, Cocq/E weiss 2-2, ZVH 2-2, Sluisse Hm 1-0, Sikkels 1-0, NMB 1-0, Bonte! 0. Van onze verslaggever JOOSTERZANI euwsch-Vlaand |;aan samenwerke m toe te verkopei Dat is de mening var enisse. „Samen de sr op gaan", luidt z |folgens Kessen is het n in 'volstrekt legitiem' i jio naar voren te jar bovendien noodza (atuurlijk staat voor ge bestuurders het belan eigen gemeente vooi sft een gemeente het cht, zo niet de plicht, jfileren, voor de eigen op te komen. Maar De heer Van Ham zichzelf geen dienst bewe zen en daarmee de rest vu de scheidsrechters in derde klasse van de KNV8 afdeling Zeeland, 'stofzuigerklasse' ook De titels waar hij mee als zouden spelers in di! klasse maar 'samenraapsel! of 'meelopers' zijn, zot in het voetbal niet mis voor een boeking. Het be vreemdt mij, als scheids rechter, dat de rest van scheidsrechters nog niet met deze geluiden naar buita zijn gekomen als zou derde klasse een rommelji en- zijn. Het bevreemdt mij noj meer dat de scheidsrechte! Van Ham zich bezig houdt met het spelpeil van de spe lers en daarover een baar ongefundeerd c denkt te moeten geven, tt eerste doelstelling was t(rf dat de scheidsrechter hand diende de houden att de spelregels. 'De wens is 4 vader van de gedachte', wel zeer goed op voor de ej die de heer Van Ham dat hij alleen nog maar te serve tweede klas afdt wenst te fluiten. -, scheidsrechter die zo hij naar clubs slaat, zou toch eigenlijk eerst g" moeten bewijzen in 'stofzuigerklasse' om te1' ten zien dat hij de rest oj wel aan kan. Het enige P del om in de tweede Waf terecht te komen, is pro®1 tie en zodoende Hoofdpla' fan onze verslaggever LST - Burgemees rethouders van Huls en er weinig voor 01 ifval te gaan compostt e schrijven dat de gem aad naar aanleiding v; rief hierover van de Z lilieu Federatie. Na de recente wijzig] it vuilophaalsysteemj omst van rolemmers, n olgens B en W de burg et geconfronteerd w iet weer nieuwe initia dit terrein. Wel is het c reid de ervaringen va re gemeenten te peilf el composteren. Als de ten daar aanleiding toe dien ze met deze kwes ag naar de gemeenterai U Met een lichtwekke ten van uw auto ui leveren en montere Bfedestraat 23 A [gegeneerd, alsof h< ut en zuuuenue nuuiw- wT" de Antwerpse ha\ SDO etc. te verslaan (en^K9 ^ur. verlanglijst op sportieve wijze). n de H^n0^ M' V Een echte oplossW ^raQVnen' zlch k?nne - L.a® grens oproept. Nederland moest er m o net vanouds bekende Daarom is Antwerp hernieuwde roep om draagt de heer Van Ha1 voor zijn probleem niet a»11 Of moeten wij de oplossl® 'de clubs eruit donderen',® rieus nemen. Dit lijkt neus nemen. Dit ii]i"" echter niets, want ledj iWesterfoh m L fn «.hoiHweohtor hooft wel Av,Yesterschelde daarin scheidsrechter heeft wel club die hem minder heel wat meer begrip jjj iertjes? nen kweken door wie® 2ep, „_o __l_-_j_ witid „;®'and heeft die voo jwsteek na veel vijven ovino°0/ het plan weei vincie (met steun van fanaal opnieuw op te ii®logisch dat de ha ho£er oever verder te de,ls'daartoe echte wninste eindelijk eens - zou niet overvraagd Waarde tegenover te vaft opbouwende want zout in een wond Wï ven kunnen wij allePf maar er een pleister val kundig opleggen is iets ders. Henk Noteboom Sas van Gent Scheidsrechter derde kw* KNVB afdeling Zeeland Alleen de vraag naar ei ciud aie nem minaei b-_ nr] ligt en de competitie zou' qroot<;t^or.hrU^ 'S Wel heel mager worden.® kunnen,, ^6- heer Van Ham had denk' 5Khunn®h varen, krijgen verhaal over het

de Stem | 1988 | | pagina 12