De nieuwe minimumprijs ligt al op de plank. 184 HEMA sse wordt lJ8 uidereiv Akkerbouwcentrum krijgt steun van Oostburg ROTTE PLEK AAN DE HULSTER MARKT VERDWIJNT SNEL Veel deelnemers aan de herfstwandeltocht Scoutingweekend valt in het water Bamisfeesten trekken weer veel bezoekers Gevangenisstraf voor junks en dealers op zeer grote schaal DE STEM VAN ZEELAND 2 MAANDAG 26 SEPTEMBER 1988 GEMEENTE: 'MEER ARBEIDSPLAATSEN VOOR SCHOONDUKE' I HULST - De verbouwing en restauratie van het I monumentale pand 'Seydlitz' aan de Grote Markt [inHulst gaat definitief door. Ballons voor de vrede in Hulst opgelaten Jubileumfeest van Westdorpse brandweer geslaagd IsfÉÉblteji W ater overlast Midden Zeeland PLAATSELIJK NIEUWS EXAMENS Jubileum conrector Snuverink UUR FOTOSERVICE ~Verschoore m )R BEJAARDEN' De gemeente Hontenisse naken om voor ouderen aarde te worden. Dit in 'rovinciale promotiekreet is voor bejaarden' is. .Echt Waar Voor Je Geld Nieuw-Namen Hengstdijk St.-Jansteen Axel /V V1?*- i SféJÜ pageerde 'paradijs' pas sen". B en W zijn er van overtuigd dat er een band gelegd kan worden tussen Hontenisse als „de mooie woongemeente bij uitstek, en de groei van het aantal senioren, die veelal op oudere leeftijd juist een mooie en rustige woonomgeving kiezen". Er wordt binnenkort een onderzoek gestart om de mogelijkheden te bezien. Hontenisse kan over 1988 overigens dik tevre den zijn. Tot augustus was het aantal inwoners dit jaar gestegen met 83. B en W waarschuwen echter voor teveel opti misme. Ze wijzen erop dat deze tendens zich niet zonder meer zal blijven doorzetten, ook al wordt -hetactieve promotiebe leid voortgezet. Er zullen, zo menen ze, structurele oplossingen nog zijn om een blijvend positief re sultaat te behalen. Botsing len pat in I :;an onze verslaggever I OOSTBURG - Burgemees ter en wethouders van I Oostburg willen het in Ischoondijke op te richten Informatiecentrum voor de 'akkerbouw een bijdragen I ran 20.000 gulden geven. Iget infocentrum zal voorlich ting geven over met name de I j'jtomatisering in de akkker- IbouW. Maar ook op andere Lktechnische gebieden is er, zo meent initiatiefnemer TAZ (Tak-organisatie Akkerbouw Zeeland), behoefte aan infor matie. In het centrum komen zaken aan bod in de sfeer van voor lichting, expositie, demonstra tie en scholing. Voorlopig duurt het project drie jaar. Daarna wordt een definitieve structuur op poten gezet en zal het cen trum zich naar verwachting zelf kunnen bedruipen. De kosten voor het project bedragen over drie jaar 946.000 gulden. Het grootste gedeelte wordt betaald uit bijdragen van rijk, provincie en land bouworganisaties. Dan blijft er nog een tekort van 139.000 gul den over, waarvan Oostburg er dus 20.000 voor zijn rekening wil nemen. B en W zeggen met het pro ject in hun gemeente bijzonder ingenomen te zijn. Ze menen dat de continuïteit van de Landbouwpraktij kschool, waar het centrum gevestigd wordt, een aanzienlijk breder draagvlak krijgt. Voort bete kent het meer arbeidsplaatsen en een flinke injectie voor de leefbaarheid van het dorp Schoondijke. B en W willen de subsidie putten uit het gemeen telij k potje voor werkgelegen heid en promotie. Het subsidie-voorstel komt vrijdag 30 september aan de orde tijdens de vergadering van de commissie financiën. Aanvang 14.00 uur in het Oost- burgse gemeentehuis. Toch verbouwing 'Seydlitz' I van onze verslaggever Dat heeft de nieuwe eigenaar, de Rabo-bank, besloten nu Le aanbesteding van het karwei binnen de begroting is [gebleven. Het werk wordt gegund aan laagste inschrij- ver aannemingsbedrijf BAM uit Vlissiingen. De bouwkundige werkzaamhe- Toen bleek plotseling dat Mo- door een personenauto be stuurd door JS. uit Oost burg. Bij het ongeval liep K. een rechterbeenbreuk op en moest per ambulance worden overgebracht naar het Elisa beth ziekenhuis in Sluiskil. Geen voorrang TERNEUZEN - Op de krui sing Rooseveltlaan-Katspol- derstraat in Terneuzen ver leende zaterdagmiddag de automobiliste AD. uit Ter- neuzen geen voorrang aan een personenauto bestuurd door haar plaatsgenoot JT. Bij de botsing die volgde werd het voertuig van T. zwaar beschadigd. SCHOONDIJKE - Op del rijksweg tussen Schoondijke en Breskens kwamen twee personenauto's, bestuurd door MG. uit Kamperland en JS. uit Colijnsplaat, met elkaar in botsing. Dit ge- J beurde toen S. plotseling be- gon te remmen. Controle OOSTBURG - Door de rijks politie is in de nacht van vrij-1 dag op zaterdag een alcohol controle gehouden in geheel West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Twee bestuurders werden be keurd voor het rijden onder invloed. Een chauffeur moest zijn rijbewijs afstaan nadat men een alcoholpromillage van 2,3 had geconstateerd. Uit de bocht IJZENDIJKE - Zaterdag avond omstreeks 18.00 uur is I AK. uit Biervliet met zijn auto nabij de Oranjedijk uit de bocht gevlogen en in de sloot terecht gekomen. K. is door een passerende automo bilist meegenomen om bij een arts te worden verzorgd. De auto is geheel vernield. I den kosten de bank ongeveer 0,5 miljoen gulden en met de [inrichting erbij is volgens di- I recteur I. Hoekstra sprake van leen investering van zowat vier miljoen gulden. De verwachting is dat eind dit jaar met het werk kan wor- Iden begonnen. Eind volgend I jaar hoopt men het dan mo- derne bankgebouw in gebruik kunnen nemen. Meteen is lian deze 'rotte plek! in de his- I torisch bebouwing rond de I Hulster markt weggenomen. I Het pand staat al jaren te ver- Ipauperen, nadat plannen van I de gemeente om er de ambte- 1 naren in te huisvesten een on- I haalbare kaart bleken. De Rabobank was al sinds eind 1984 in de markt voor dit Uit onderhandelingen (met gemeente en Monumen tenzorg bleek echter dat er zo- Iveel eisen aan de restauratie Iwerden gesteld, dat het project Iteduur werd. In 1987 werden de gesprekken opnieuw geopend. Van onze correspondente HULST - Op internationaal 1 is er de actie 'Vliege- I ren voor de vrede'. In vele 1 landen worden vliegers op- I gelaten door kinderen om te onderstrepen dat ook zij Ivoor de vrede zijn. I In Hulst heeft men een andere vorm voor deze actie bedacht. Zaterdag lieten zo'n 200 kinde- ren ballons op. Vredesballons die hun boodschap kilometers ver zullen dragen. De organisatie was in han- ten van de werkgroep 'Kerk en j Samenwerking' van de Willi- brordusparochie in Hulst. Kees van Geloof opperde vorig jaar om het vliegeren te vervangen, i ..Je bent dan zo verschikkelijk afhankelijk van de wind en niet alle kinderen hebben de kunst van het vliegeren onder ie knie", aldus van Geloof. Ondanks het gure weer: re- i gen, windvlagen en een lage temperatuur, waren toch bijna 200 leerlingen van de basis scholen naar de basiliek geko men. Even later vertrok de st<)et naar de Grote Markt waar de ballons werden losge- jaten. Een enkele ballon petste tapot tegen de toren. numentenzorg flink wat water in de wijn wilde doen. Na een jaar van onderhandelen werd dan ook overeenstemming be reikt. De plannen, ontworpen door het architectenbureau Van Driessche en Bolssens, voorzien in een restauratie van de ge hele voorgevel en het oudste gedeelte van het pand. De rest van het gebouw wordt aange past en in de tuin verrijst een complete nieuwbouw. Daar achter wordt ook voorzien in parkeerruimte voor de onge veer 35 werknemers. De ouderdom van het pand is niet precies bekend, maar vol gens architect W. van Dries sche was het voor 1795 al be kend als gouvernementshuis of commandeurshuis. Na de be zetting door de Fransen, die er troepen in legerden, raakte het pand in verval. De gemeente verkocht het in 1815 aan de fa milie Seydlitz, die het tot 1972 in gebruik had. Toen werd het verkocht aan de gemeente. Plannen voor restauratie wer den als snel becijferd op 6,6 miljoen gulden en dat was te veel voor de gemeentekas. Sindsdien staat het pand leeg en werd het steeds bouwvalli ger. Rabo-directeur Hoekstra toont zich zeer te spreken over de huidige plannen. „Nu we van Monumentenzorg de no dige armslag hebben gekregen kunnen we er een functioneel en werkbaar bankgebouw neerzetten, dat aan ons eisen programma-voldoet". De Rabo bank is nu gevestigd in twee andere panden in de binnen stad. Getracht wordt daarvoor gegadigden te vinden. MP**»!* K,i vYC'. i" v a lis Wi Duikers en een kroanvoagen van de Gentse brandweer halen een auto uit de Westdorpse kreek tijdens een demonsta tie. Van onze correspondent WESTDORPE - Het vrijwillige brandweerkorps van Westdorpe kan terugkijken op een geslaagde vie ring van het vijftigjarig jubileum. De zes maanden voorbereiding door het jubileumcomité zijn niet voor niets geweest. De dag werd geopend met een ontvangst in het stadhuis van Sas van Gent in aan wezigheid van het korps uit het Noord franse Bailleul. Diverse brandweerfunc tionarissen spraken het jubilerende korps toe en hadden enige presentjes meegebracht, waaronder een authen tieke 'klepper', waarmee in vroegere tij den de bevolking werd geattendeerd op een brand. Na de lunch opende burgemeester J. van Rest samen met postcommandant C. de Hulsters, vanuit de hoogwerker van het korps Terneuzen de demonstraties. Muziekvereniging Eikels Worden Bo men luisterde de opening op. Bij dé brandweergarage in de Molenstraat wa ren diverse voertuigen opgesteld. De re gionale brandweer had het grootste ge deelte van het wagenpark opgesteld, waaronder de rampenbestrijdings- en de verbindings-commandowagen. Ook de korpsen uit Assenede, Zelzate en Gent waren aanwezig, waarvan de laatste met een mobiele kraan. De hoogwerker van het korps uit Zelzate moest wegens een technisch mankement het laten af weten. De duikploeg uit Terneuzen gaf in de Molenkreek een demonstratie van het redden van een 'slachtoffer' uit een auto die te water was geraakt. De kraanwa gen van Gent completeerde het geheel door de wagen daarna op de kant te zet ten. Klapstuk van de middag was de redding van een 'slachtoffer' dat bekneld zat in een auto. Door een hulpverle- ningsploeg werd de auto ontdaan van deuren en het dak, waarna het 'slachtof fer', in de ambulance werd gedragen. - foto wim kooyman Gezien de toestand van het 'slachtoffer', naast gebroken been en bekken had hij schedelletsel en verkeerde hij in shock toestand, achtte dokter Fraanje het noodzakelijk dat het 'slachtoffer' per he licopter afgevoerd werd naar een me disch centrum. Twaalf minuten na de melding landde de heli op het terrein, gadegeslagen door vele belangstellenden. Zij konden bij deze demonstratie zien, waar de bijdrage van de gemeente voor de Medische Ur gentie Groep uit Brugge - vijf franc per inwoner - voor gebruikt wordt. Na de demonstratiemiddag ging het gezelschap naar Concordia voor een broodmaaltijd. Daarna volgde een druk bezochte receptie.'s Avonds werd het feest voortgezet met dans en muziek. De disco werd daarbij muzikaal onder steund door Sjoo-Bende Tandsje Bei, die de stemming er bij het internationale gezelschap aardig inbracht. Het nablus sen duurde tot in de vroege uurtjes. Het Westdorpse korps zag er na afloop uitge blust, maar tevreden uit. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Terwijl de meesten kozen voor binnen blij ven of een kijkje naar de Olympische Spelen, trotseerden toch nog 250 wandelaars de matige weersomstandigheden om zaterdagmiddag deel te nemen aan de herfstwandel- tocht, die in en rondom IJzendijke werd gelopen. De vroege vogels waren dit jaar natuurlijk weer opnieuw de wandelaars van de veertig kilometer. Zij trokken om 9.00 uur de veters extra vast om zich door het polderlandschap een weg te banen. Terwijl ze nog maar enkele kilometers waren gegaan was het gezel schap al uit elkaar -gevallen. Rond 14.30 uur kwamen de eer ste wandelaars terug. Ook veel leerlingen van de IJzendijkse scholen liepen mee. Voor 15 oktober staat er voor de organisatoren, wandelsport vereniging Jeugebelang, op nieuw een flinke klus op het programma. Dan namelijk be gint in IJzendijke de verboede- ringstocht tussen IJzendijke en het Belgische Beernem. (ADVERTENTIE) Van onze correspondent VLISSINGEN - Zware re- j genbuien die soms het ni veau van een wolkbreuK benaderden hebben zater dagmiddag en -avond ®- Midden Zeeland geleid tot j wateroverlast. In verschillende plaatsen moest de brandweer in actie komen voor het leegpompen van on dergelopen kelders. Ook het wegverkeer ondervond hinder en moest af en toe stapvoets rijden. Persoonlijkeongelukken hebben zich voor zover beken" niet voorgedaan. Ook Tholen kreeg rijkelijk zijn deel. Poortvliet moest de voetbal' wedstrijd in de vierde klas tussen SPS en het Goese SSVW j vanwege de zware regen*® worden gestaakt. Als 't van de.regering goedkoper mag, dan doet de Hema meteen mee. Vandaag betaalt u voor hoogrond wit en-bruin geen cent meer dan de nieuwe minimumprijs:-!#©' Ook voor de luxere broodsoorten betaalt u minder: vloerbrood met sesam-2^52.50 sesam-, tijger- of maanzaadbolletjes 2 voor-9b ct 2 voor 90 ct Al deze prijsverlagingen gelden zolang Den Haag dat wil. Kabouters maken van een welp een mummie tijdens het scouting weekend. - fotowim kooyman Van onze correspondent TERNEUZEN - 250 Kabou ters en welpen uit acht Zeeuwse gemeenten kwa men het afgelopen weekend naar het Weitje in Terneu zen om het Suske en Wiske- spel te spelen. In de nacht van zaterdag op zondag moest echter een deel van het tentenkamp geëva cueerd worden, omdat door de hevige regenval water de tenten binnen kwam. Ironisch genoeg stond het ne gende scoutingweekend dit jaar in het teken van water putten voor het door droogte geteisterde Noord Jemen. In Terneuzen had men in ieder geval water te over. Zaterdag kwamen de scouts in Terneuzen aan. Na het op zetten van de tenten werden de deelnemers ontvangen door Suske en Wiske die om hulp vroegen bij het zoeken naar de wervelende waterzak. Het avondprogramma werd gevuld met dans. Rond twee uur in de nacht besloot de lei ding een deel van het tenten kamp te ontruimen. „Het goot water uit de hemel. Toen het water ook daadwerkelijk de tenten binnenkwam hebben we de kinderen naar het aanpa- KAARTING - De uitslag van de kaarting bij J. de Loos in café Marjo was: 1. Th. Praet-M. Petinda, 2. A. Aers-L. Timmer mans, 3. L. van Roeyen-I. Roman. KAARTING - De uitslag van de kaarting in caf Du Commerce was: 1. R. Thiile- man-A. Vergauwen, 2. L. Tim- mermans-J. Vermeersen, 3. L. van Roeyen-I. de Winckel. BINGO - Op camping de Vo gel werd de laatste bingo van het seizoen gehouden. Me vrouw A. de Potter uit Kloos- terzande ging met de hoofd prijs naar huis. KOERSBAL - In het gemeen schapscentrum De Warande werd deze week voor de eer ste keer koersbal gespeeld. Een bewegingsspel voor ouderen. De belangstelling was groot, zodat de rk Bond voor Ouderen heeft besloten daarmee voorlopig iedere woensdag door te gaan. Tel kens aanvang 13.30 uur. KAARTING - Kaartclub Ons Genoegen hield de eerste kaarting van dit seizoen. Uit slag bieden: 1. Rinus Verhelst, 2. Daan Riemens, 3. Theo Bosch. Jokeren: 1. mevrouw De Beer, 2. Ankie Verhelst, 3. mevrouw Reijns. WAGENINGEN - Landbouwuniversiteit, doctoraal Tropische Bos bouw: Johan Verweij, St.-Jansteen. KLOOSTERZANDE - De carnavalsstichting De Klooria- nen mag zich verheugen op wederom een grote belangstel ling voor hun Bamisfeesten. voor de modeshow die werd verzorgd door een vijftal standhouders. De kleuters en kindergroepen van volksdans groep Hava Naquila oogstten veel succes met hun optreden. Op het eind van de middag werden er nog enkele tientallen artikelen bij opbod verkocht op de veiling. Zondagavond zat de tent vol goklustigen voor de grote bingo. Vandaag is het de laatste dag van de feesten. Om 09.30 uur is er een kaarting met vleesprij- zen. Vanmiddag houden de standhouders hun koopjesmid dag en de Havenzangers zullen een avondvullend programma brengen op het sluitingsbal vanaf 20.00 uur. Vrijdagavond werd de buurt- quiz gewonnen door het team van De Polderjongens. Zater dagochtend kwamen er minder kinderen dan verwacht naar het kinderprogramma kijken.'s Middags werd de snuffelmarkt voor kinderen vanwege het slechte weer verplaatst. Zaterdagavond namen zes teams deel aan de touwtrek wedstrijden die werden ge wonnen door 't Laantje die daarmee de Bamistrofee in ontvangst mocht nemen. Zater dagavond zorgde de String- band voor gezelligheid en sfeer op de dansavond. Zondagmiddag stroomde de tent vol met belangstellenden Van onze correspondente MIDDELBURG - Harddrugshandel op zeer grote schaal maar wel in een korte periode. Dat werd de 22-jarige Vlis- singer R. E. vrijdag voor de Middelburgse rechtbank ver weten. E. had er in april van dit jaar in toegestemd dat een bekende drugsdealer vanuit zijn woning heroïne en co caïne zou verkopen. Als beloning ontving E. daarvoor een dagelijkse portie van beide soorten drugs, waaraan hij al jaren is verslaafd. lende groepsgebouw overge plaatst. Sommigen sliepen op rubbermatten die door het wa ter helemaal uitgezet waren en enorm zwaar wogen", aldus Ronald Audenaerd en Corrie Duine, speladviseurs van het district.Met spelletjes en warme chocolademelk kwa men de scouts verder de nacht door.Zondag bleef het water spelbreker. Het programma moest verder binnen afgewerkt worden. Het natte weekend bracht in totaal 660 op voor Noord Je men, zodat de scouts het onge rief voor lief namen en het ge voel hadden geen water naar de zee te hebben gedragen. Toen de dealer vertrok, nam hij de zaken over en begon zelf standig te handelen. De drugs haalde hij zelf uit Rotterdam of hij liet die door anderen voor hem halen. Met zo'n dertig klanten per dag bedroeg de omzet dagelijks enkele duizen den guldens. Tegen E. eiste de officier van justitie een gevangenisstraf van twaalf maanden. Uit spraak over veertien dagen. De 25-jarige Vlissinger G. F. is vrijdag conform de eis twee weken geleden veroordeeld tot een jaar gevangenis. Ook F. had zich begin dit jaar tot en met juni beziggehouden met handel in harddrugs, voorna melijk cocaïne. Eveneens conform de eis is de 33-jarige mevrouw J. B. uit Oost-Souburg veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien maanden, waarvan de helft voorwaardelijk. De rechtbank achtte bewezen dat zij in de pe riode januari tot en met sep tember van het vorig jaar in Terneuzen verslaafden had voorzien van heroïne, cocaïne en amfetaminen, hetgeen haar een omzet had opgeleverd van zo'n 2500 gulden per dag. Voor smokkel van 34 kilo gram hasj vanuit Marokko naar Nederland is de 54-jarige Vlissingen M. I. conform ver oordeeld tot vijf maanden, waarvan drie maanden voor waardelijk. De feiten hadden zich zes jaar geleden afge speeld, maar waren pas eind '87 boven water gekomen, toen een mededader werd vrijgelaten uit een Algerijnse gevangenis, waar hij voor hetzelfde feit had vastgezeten. De hasj werd indertijd door de Algerijnse douane ontdekt in de speciaal voor de smokkel geprepareerde benzinetank van de auto, waarin de Vlissin ger S. en zijn vriendin naar Ne derland reisden. I. had het tweetal vlak voor de grens in de steek gelaten en had voor alle zekerheid het vliegtuig naar huis genomen. De Vlissin ger S. had het niet kunnen ver kroppen dat I. de dans was ont sprongen en vertelde het ver haal bij terugkeer in Neder land alsnog aan de politie. De laagte van de straf had te ma ken met de lange tijd die er in tussen verlopen is. Van onze correspondente HULST - Op de Jansenius scholengemeenschap in Hulst werd vrijdag gevierd dat Wim Snuverink 25 jaar lang aan de school verbon den is. Hij begon er als le raar Nederlands. De laatste jaren vervult hij de taak van conrector voor de vwo- afdeling. In de vele toespraken die ter ere van de jubilaris werden ge houden kwam steeds naar voor dat hij een man is was die zeer goed kan luisteren. Sommigen noemden hem de man van het compromis, anderen prezen zijn aandacht voor anderen en de vaak doordachte beslissin gen. Na het officiële gedeelte was er gelegenheid de jubilaris te feliciteren. Daarna volgde nog een buffet en gezellige avond. (ADVERTENTIE) Hulst, 's-Gravenhofplein 8, tel. 01140-16162

de Stem | 1988 | | pagina 7