Clinge boekt zege op RCS Mark de Waal alleen aan leiding DOELMAN DE K F,IJZER REDT THUISPLOEG VOOR NEDERLAAG Patrijzen blijft aan de leiding Hulsterloo blijft ongeslagen TOEGIFT JUSTITl Zeeland Sport verslaat RIA Meri DE STEM SPORT 11 MAANDAG 26 SEPTEMBER 1988 INDIVIDUEEL ZEEUWS KAMPIOENSCHAP JEUGDSCHAKEN HULST - In een soms boeiende wedstrijd zijn HW'24 en Patrijzen niet verder gekomen dan een gelijk spel. De 1-1-eindstand was een juiste afspiegeling van het vertoonde spel. Zierikzee baas over Boeimeer Te mooi Sjoemelen Welletjes Uitstel Molest IN MATIGE WEDSTRIJD MET LEGIO KANSEN VOOR BEZOEKERS DEN HAAG - Bre teit van Nederlarw de Brabantse gem< Ook voorma medewerker tegen Pinoel T1 Van onze schaakmedewerker OOSTBURG - Mark de Waal uit Sluiskil is alleen aan de leiding gekomen in groep A van het individueel jeugdschaakkam- pioenschap van Zeeland. Door in de derde ronde van de eveneens nog ongeslagen Dennis Brouwer te winnen, bereikte Mark de Waal een uitstekende uitgangspositie, die een flinke stap op weg naar de titel waarborgt. Mark de Waal maakt door deze zege en de nu al leidende positie zijn favorietenrol meer dan waar. Toch bleef hij nog ietwat voorzichtig toen vooraf zijn kansen ten aanzien van het duel met Dennis Brouwer ter sprake kwamen. „Ik heb er wel vertrouwen in, maar toch moet je altijd at tent zijn. Dennis Brouwer mag ik niet onder schatten, maar als de vorm daar is, moet het kunnen." Die woorden kregen in de Oostburgse scho lengemeenschap, waar deze derde ronde voor de A-, B- en C-groep en de vijfde en zesde ronde voor de D- en E-groep afgewerkt werden, ge stalte. Al vrij snel werd duidelijk dat Mark de Waal zijn tegenstander weinig kansen bood. Spelend met wit liet hij Dennis Brouwer con stant achter de feiten aanlopen en hij beëin digde al na twee uur de wedstrijd in zijn voor deel. Opvallend zijn ook de prestaties van de Oost burgse Jonica Louws. Thuis spelend kwam dat meisje opnieuw tot winst. Daar zag het aanvan kelijk niet naar uit. Zij stond vrijwel constant in een zwakkere opstelling, maar doordat Stefan Belfroid enkele foutjes opeen stapelde kon zij alsnog de zege grijpen. Door die winst komt zij op een totaal van twee punten en dat betekent dat ze zelfs volop meetelt in de klassering bij de jongens. In de B-groep voeren Jacco Vermeulen en Ron Far Kouwijzer, respectievelijk afkomstig uit Middelburg en Vlissingen, het klassement aan. Zij maakten ook nu geen fout. Vermeulen versloeg Bastiaan Kolff en Kouwijzer pakte de winst tegen Max Toetenel. Johnny Oostdijke uit Terneuzen blijft goed in het spoor van de twee koplopers. Door winst tegen Huib Ovaa bracht Oostdijke zijn totaal op 2% punt en staat slecht een half puntje achter de leiders. In de C-groep voeren Marco Dieleman en Pe tra Boonman uit Terneuzen en Jan Kees Tol- hoek uit Kruiningen de klassering aan. Marco Dieleman won van Tim Uitdenwilligen en Jan kees Tolhoek klopte Gerard Koetsier. Petra Boonman won verrassend van Mieke Brouwer. Zij stond de gehele wedstrijd in een moeilijke positie en leek winst te kunnen vergeten. Een fout van Mieke Brouwer bood haar de gelegen heid om de partij alsnog succesvol af te sluiten. UITSLAGEN A-groep derde ronde: Mark de Waal-Dennis Brouwer 1-0, Jacco van de Vaart-Marcel Meuleman 1-0, Man fred Kindt-Leon Zweedijk 1-0 (reglementair), Stefan Belfroid-Jonica Louws 0-1, Ronald van Kleünen was vrij. B-groep derde ronde: Bastiaan Kolff-Jacco Vermeu len 0-1, Max Toetenel-Ron Far Kouwijzer 0-1, Mar- tijn van Sabben-Bas Rouw 1-0, Johnny Oostdijke- Huib Ovaa 1-0, Marcel Boelhouwer-Willy Meulblok 1-0, Cornè Boogaard-Jeroen Minnaard 1-0, Dion Lammens-Niels van Dijke 0-1, Chantal Stevense-Jes- sica ten Vaanholt 0-1, Bart Quist-Albert van Dijke ü-14. C-groep derde ronde: Marco Dieleman-Tim Uiden- willigen 1-0, Petra Boonman-Mieke Brouwer 1-0, Ge rard Koetsier-Jan Kees Tolhoek 0-1, Ingmar Kraak- Bart Leenhouts 1-0, Collin Boelhouwer-Jeoffrey Kus- ters 1-0, Danny Gijs-Peter Geelhoed 0-1, Sandra den Engelsman-Tonny Dieleman 1-0, Esther Wille- boordse-Rudie de Regt 1-0, Age Fongers-Frank van Dissel 1-0. D-groep vijfde ronde: Tim de Jonge-Bart Cosijn 0-1, Martijn Schliekemann-Jeroen Hollebrands 0-1, Friso de Jong-Bernard Meulenbroek 0-1, Stefanie Klaas- sen-Raymond Salient 0-1, Saskia Dieleman-Sebas- tiaan Quist 0-1, Arjen Boidin-Donny Meijer 1-0. Zesde ronde: Bart Cosijn-Donny Meijer 0-1, Bernard Meulenbroek-Stefanie Klaassen Vi-tè, Jeroen Holle- brands-Friso de Jong 1-0, Tim de Jonge-Martijn Schliekemann 0-1. E-groep vijfde ronde: Rien Cosijn-Wouter Born 1-0, Freek Möhlmann-Jeroen van Ameele 0-1, Herbert Kindt-Man Sun Hau uitgesteld, Veerle Leenhouts- Olga Gommers 1-0, Cathalijne Kouwijzer-Rolf Gom- mers0-l. Uitgestelde partijen tweede ronde: Wouter Born- Veerle Leenhouts 0-1, Rolf Gommers-Freek Möhl- mann 1-0, Olga Gommers-Rien Cosijn 0-1. Vooruit gespeelde partij achtste ronde: Jeroen van de Ameele-Cathalijne Kouwijzer 0-1. HW'24 niet verder dan draw Door Sjaak Begijn Patrijzen was tot gistermiddag koploper met zes punten uit drie wedstrijden. HW'24 volgde op twee punten ach terstand. Verlies zou voor de Hulsterse ploeg een voorlopig afhaken betekenen. Bij de thuisploeg ontbrak de geblesseerde An- gelo Verbraeken. Daar stond tegenover dat Fred van Caute- ren vanaf de aftrap van de par tij was. HW'24 opende sterk en kreeg al in de eerste minuut een kans. Nelis de Visser zette vanaf rechts goed voor op Den nis d'Olieslagers. Het schot van deze speler werd door een Pa trijzen-verdediger van de doel lijn gewerkt. De thuisploeg gaf hiermee aan de bezoekers vanaf het begin onder druk te willen zetten, maar de verdedi ging van de gasten zat goed in elkaar en nam geen enkel risi co. De bezoekers lieten zien over behoorlijk wat kwaliteit te be schikken. André Smulders was daarbij de man die de lijnen uitzette. Bovendien passeerde deze speler gemakkelijk. Hij vormde een voortdurende kwelling voor de HW'24-ver- dediging. Het was dan ook on begrijpelijk dat trainer Rinus Van onze sportmedewerker TERNEUZEN- In de tweede klasse B van het KNVB-ama- teurvoetbal ging slechts één duel door. Zierikzee won hierin met 4-2 van Boeimeer. Sluiskil- MOC'17 en Avanti'31-Middel- burg werden afgelast. ZIERIKZEE-BOEIMEER 4-2 - In dit als 'leuke wedstrijd' ge typeerde "duel nam Boeimeer een 0-1-voorsprong door De Pijper. Pal voor rust wees het scorebord echter 1-1 aan. Ver antwoordelijk voor deze wijzi ging was Leen Koster. In de tweede helft trok Zierikzee fiks van leer. Twee gave doelpun ten van Kees Verkaart en één van Theo Wittenberg beteken den 4-1. Struys maakte de eindstand voor zijn ploeg iets draaglijker door een strafschop te benutten. Zegers hier geen mannetje op zette. Verder is de Walcherse formatie fysiek sterk. HW'24 kon tegen deze te genstander maar moeilijk het ritme vinden. Het spekgladde veld was daaraan zeker debet, maar ook de afwezigheid van Angelo Verbraeken deed zich gevoelen. Naarmate de tijd verstreek werd Patrijzen ge vaarlijker. Vooral vanuit de tweede lijn werd doelman De Keijzer opgewarmd. HW'24 had het er maar moeilijk mee. Vooral op het middenveld werd er veel balverlies geleden en vielen er volop gaten. Na 35 minuten had de thuis ploeg eigenlijk op voorsprong moeten komen. Harm Rietjens kreeg de bal op maat aange speeld door Carlo Blommaert. De lange Koewachtenaar wilde het echter te mooi doen. In plaats van hard uit te halen wilde hij de bal in de boven hoek plaatsen. De Patrijzen- verdediging stak hier een stokje voor, waardoor de kans verloren ging. Het was aan HW'24-doelman Jean Pierre de Keijzer te danken dat de ploegen met de 0-0-stand gin gen rusten. Na de thee begon HW'24 op nieuw sterk. Deze keer succes vol. Fred van Cauteren, giste ren een van de beste spelers, gleed op links langs zijn tegen stander. Zijn lage schuiver be reikte Carlo Blommaert, die deze opgelegde kans niet liet liggen en beheerst 1-0 aante kende. Een identieke situatie deed zich voor op rechts. Nu moest Blommaert met links in schieten en dat is nu juist niet zijn sterkste been. De kans ging jammerlijk verloren. Om meer greep op het middenveld te krijgen had Rinus Zegers Harm Rieijens in de kleedka mer achter gelaten. Zijn ver vanger was Carlo de Waele. Na 65 minuten kwam Patrij zen langszij. Een vrije trap die net buiten het strafschopgebied werd genomen, smoorde eerst in de muur, maar in de rebound knalde Chris Bal toch raak. Spelmoment uit de topper tussen HW'24 en Patrijzen. HW'24-middenvelder Den nis Rietjens wordt opge wacht door een Patrijzen- verdediger. Broer Harm Rietjens kijkt achter hem gespannen toe. - FOTO W1M KOOYMAN Zijn schot verdween in de ver ste hoek. HW'24 was van slag af. Toch bleef de ploeg uit Hulst ondanks het veldover- wicht van de bezoekers, zich kansen scheppen. Dennis d'O lieslagers zag zijn goed inge schoten bal door Van de Dries overgetikt worden. Carlo de Waele, niet sterk in gevallen, werd een kwartier voor tijd gewisseld voor de meer aanvallend ingestelde Jean Claude Everaert. Zegers gaf daarmee aan geen genoe gen te willen nemen met een eventueel gelijk spel. Een opti mistische gedachte, temeer daar de gastheren tot drie keer toe goed wegkwamen. Jean Pierre de Keijzer bewees zijn waarde en groeide uit tot de man van de wedstrijd. Dankzij zijn vorm bleef HW'24 be spaard van een achterstand en naar later bleek een nederlaag. Door het gelijke spel blijft de kloof tussen HW'24 en Patrij zen twee punten. TERNEUZEN - In de vierde klasse H bleef Patrijzen on geslagen aan de leiding. De aanval van HW'24 op de koppositie van de ploeg uit 's-Heerenhoek slaagde niet volledig. Het duel eindigde in 1-1. STEEN kreeg de eerste neder laag in de nog prille competitie toegediend. Philippine bleef de formatie van trainer Peter van de Boogert met 3-1 baas. Door deze overwinning en de eigen 0-1-nederlaag tegen IJzendijke belandde Hontenisse op de laatste plaats. Hoofdplaat speelde voor de vierde keer in successie gelijk. Tegen Walche ren bleef het 0-0. HOOFDPLAAT-WALCHE- REN 0-0 - Hoofdplaat was in de eerste helft de beste ploeg, maar vergat in die periode te scoren. Daarbij had het ook pech. Zo werd een schot van Stanny Soulimans door de lat Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de tweede klasse van het afde lingsvoetbal op zondag is Hulsterloo ongeslagen ge bleven. Op eigen terrein klopte het Volharding met 3-1. SDO won eveneens. Met een 3-0-mederlaag stuurde het Groede huiswaarts. De wedstrijden Terhole-Re- nesse, Ouwerkerk-Sluis en Graauw-Corn Boys werden afgelast. Aardenburg was vrij. HULSTERLOO-VOLHAR- DING 3-1 - De gastheren open- den sterk, maar liepen in eerste instantie stuk op een hechte Volharding-defensie. Toch kon deze afweer niet voorkomen dat Jo Goossen en Davy Bleyenberg voor de thuisclub scoorden. De tweede termijn was van minder gehalte. Vol harding kwam zelfs op 2-1. Een score die wat nervositeit te- gekeerd. Na de hervatting een meer gelijk opgaande wed strijd. Kansen kwamen er nau welijks. De beste kans kwam tien minuten voor tijd voor de voor Fons Baert ingevallen Vincent Calon, maar ook hij slaagde er niet in het net te vinden. In de laatste minuut leek Walcheren toch nog de volle winst te kunnen grijpen, maar gelukkig voor de thuis club faalde Anno Tiemens in kansrijke positie. OP MAANDAG EINDREDACTIE: Ton Koomen. Bijdragen: Rinus Verberkmoes en Rinus d# Doelder. 8 WAAR regels zijn die door mensen gehanteerd moeten worden, zijn er vrijwel al tijd lieden die de marges verleggen. Zo zal het nie mand meer bevreemden dat er op de wedstrijdformulie ren andere namen staan in gevuld dan precies diegenen die er op zouden moeten staan. Althans in het KNVB-gebeuren is dit ver schijnsel vrij normaal en ge accepteerd. Het in de regionale hoofd klasse spelende zaalvoetbal team van Churchill Lions vormt daar volgens 'eigen' leden geen uitzondering op. Dit om bestwil 'liegen' loopt soms uit. Zo werd vorige week maandag als doelpun tenmaker voor dit team Marcel Meyer opgegeven. Een leuk voetballertje, dat voor veldvoetbalduels voor zijn club Philippine echter geblesseerd is. Dan toch in de zaal spelen, vraag je je dan af. Hoe is dat mogelijk? Het bleek ook niet correct. Meyer speelde helemaal niet, scoorde dus niet, maar stond volgens de insider op papier om moeilijkheden te voorkomen. Opponent In- struad speelde daardoor niet tegen Churchill Lions maar Churchill Lieërs. En dan weet je natuurlijk nooit waar het op uitdraait. Delen lijkt dan de beste mogelijk heid. En zo gebeurde het ook via een 2-2-eindstand. Een score die de mannen uit Phi lippine best om mogen draaien. HET zo goed gestarte BKC kon afgelopen zaterdag in de regen en de modder van het Goese sportpark zijn draai niet vinden. Al in de eerste helft werd het op een 1-5-achterstand gezet door TOGO 3. De reglementen geven aan dat een wed strijd, die in de eerste helft of tijdens de rust is ge staakt, overgespeeld moet worden. Wordt die wed strijd in de tweede helft ge staakt, dan wordt deze ver der uitgespeeld op een later tijdstip. BKC vond het fei telijk welletjes - de atle tiekbaan rond het veld stond blank - en trachtte scheidsrechter Wessels over te halen de wedstrijd in de rust te staken. Dat leverde een hoop gekissebis op met TOGO-spelers, die de reglementen uiteraard ook kenden. TOGO trok aan het langste eind. Met de tweede helft werd begonnen, om echter na een kwartier de finitief te worden gestaakt BKC moet nu later trachten in het resterende half uut een achterstand van 1.5 weg te werken. DE voetbalwedstrijd tussen Zilveren Kruis en De Meet- paal had de HuZaVo-com- petitieleider voor vrijdag, avond op de rol staan. Een dag die Zilveren Kruis blijkbaar voor problemen stelde. Het vroeg verplaat sing naar zaterdagavond. Dit verzoek werd ingewil- ligd en zodoende moest het een dag later dan was voor- zien afgewerkt worden. Toen de strijd om 22.30 uur los moest barsten, stonden echter alleen de mannen van De Meerpaal en het Axelse arbitrale duo Ver linde/De Rijk in de zaal. Zilveren Kruis werd niet gesignaleerd. Er van ge- hoord ook niet. Kortom, het liet de boel de boel. Al met al een uiterst onsportieve houding die weinig waar dering oogstte. IN het voetbalduel Terneu zen Bl-Dauwendaele BI vierde de onsportiviteit hoogtij. Met name Dau- wendaele-speler Schaalje bezondigde zich aan de spelregels. Zijn commen taar leveren op de arbitrage van scheidsrechter Loet Bombeleyn uit Philippine kostte hem in eerste instan tie vijf minuten bankzitten. Veel stak Schaalje van deze 'afkoelingsperiode' blijk baar niet op. Dat bleek toen Bombeleyn voor buitenspel floot Schaalje was het daar niet mee eens en trapte de bal weg. Bombeleyn, die hem daarvoor op het matje riep, kreeg van de Dauwen- daele-spelerr te horen: „Man, wat ben jij een zak- kenwasser." Als een gek rende de razende B-junior vervolgens op Bombelyn af om hem vol in het kruis trachten te schoppen. Een karate-techniek die de Phi- lippinenaar aan zag komen, waardoor zijn afweer nog net op tijd was en de trap geen voltreffer werd Schaalje, die volgens zijn eigen clubleiding al een fors strafblad heeft, werd ver volgens wegens molest uit het veld verwijderd. Dit al les gebeurde in de tiende minuut voor rust van een duel in de hoofdklasse B- junioren. Een strijd die Terneuzen BI met 6-2 worn weeg bracht. Die verdween pas in de slotminuut. Davy Bleyen berg tilde in deze eindfase de stand naar 3-1. SDO-GjROEDE 3-0 - SDO had moeite los te komen van het taaie Groede. Met name de beide doelmannen waren op dreef en voorkwamen diverse treffers. Succes had Marcel Verdurmen in de zeventiende minuut. Elf minuten later kopte hij weer raak en dat be tekende dat SDO met een 2-0- voorsprong aan de thee mocht. Pal na de hervatting zorgde Theo Eysackers voor 3-0. Groede viel daarna sterk aan, maar scoren deed het niet. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Veruit de meeste velden van de thuisclubs in de eerste klasse van het afdelingsvoetbal bleken gisteren niet bespeelbaar. Alleen het veld van het Westdorpse RIA werd goed bevonden om het duel tegen Zeeland Sport te la ten doorgaan. De rest werd afgelast. RlA-ZEELAND SPORT 1-2 - Een voor rust sterker RIA moest toch toezien hoe Zeeland Sport vlak voor het verstrijken van de eerste helft op voorsprong kwam. Spits Roose kon vrijwel onge hinderd op het RIA-doel afgaan en bekroonde deze actie met een treffer. De aansluiting voor de thuisclub kwam al vrij gauw in de tweede helft. Martin de Rijcke kon na een voorzet van de rechter vleugel de gelijkmaker laten aantekenen. Amper een minuut later stond het al 1-2. Onvoldoende ingrijpen van de RIA-defensie stelde Ajal in staat te scoren. RIA werd na dit doelpunt pas goed wakker geschud en zette Zeeland Sport onder hevige druk. Met man en macht verdedigend slaagden de Vlissingers er in hun doel van doorboring te vrijwaren. Door Eddy de Schrijver CLINGE - RCS liep met de kopjes naar beneden richting kleedkamers, nadat Clinge de wedstrijd met 1-0 had gewonnen. Begrijpelijk dat er een mineurstemming bij RCS heer ste, want dotten van kansen werden op een 'prachtige' manier om zeep geholpen. „Ik ben ontevreden over het spel van mijn ploeg. We liepen constant achter die mannen aan. Dat kan niet. Het ont brak aan agressie. Nee, we moeten onze handjes dichtknijpen met dit resultaat," aldus George de Block, de winnende trainer. Clinge mag Vrouwe Fortuna dankbaar zijn. Tijdens de eerste helft was het spel niet zo onaardig. Clinge bouwde af en toe leuke aanvallen op en RCS liet het surplus aan techniek duidelijk zien. Niet voor niets blazen alle spelers in de zaal ook een flink partijtje mee. Maar doel punten ho maar. En dat is nu net waar het in het voetbalspel toch om draait. Kansen voor RCS legio. Voorbeeld daarvan was Kees Westerweele. Een ve nijnige kopbal kwam net naast het Clin- ge-doel, waar Siegfried van de Berg een behoorlijke wedstrijd keepte, terecht. Mark Triest probeerde gistermiddag di verse keren met schoten uit de tweede lijn gevaarlijk te worden. Dat lukte een paar keer, maar rendement leverde het niet op. Nadat RCS-doelman Dooge een kop bal van Boudewijn van Craenenbroeck - toch na het vertrek van Van Cauteren wat eenzaam op een eiland dolend - on schadelijk had gemaakt, kwam Clinge toch op voorsprong. Uit een hoekschop van Mark Triest kon Patrick de Wilde raak koppen. Een schitterend doelpunt: 1-0. Clinge trok zich in eerste instantie aan het doelpunt op, maar verzaakte daarna RCS onder druk te houden. Ruud Ver beek kreeg een enorme kans om de par tijen met 1-1-cijfers naar de theedampen te laten gaan, maar dat RCS-feestje ging niet door. Bij Clinge speelde Walter Bonte een gedegen partij. Hij speelde telkens zijn directe tegenstander uit en haalde daar door een redelijk cijfer. Vlak voor het inrukken zag Mark Triest hoe zijn schot rakelings naast vloog. De tweede helft was er een om snel te vergeten, want hoogstaand voetbal was er niet te zien. Clinge speelde als een angsthaas en kwam daardoor diverse keren in moeilijkheden. „Wat ik ook deed, niets hielp. Tijdens de pauze heb ik mijn mannen nog eens flink uitgevloekt, maar het resultaat was helaas nihil," al dus Clinge-trainer George de Block. RCS kon met Verbeek, Francke en Westerweele geen echte vuist maken. Als hun vizier nog maar een beetje op scherp had gestaan, dan had Clinge naar de overwinning kunnen fluiten. „Inder daad. Dan hadden we het kunnen verge ten. Maar als je een beetje meedraait bo venaan, dwing je blijkbaar dat tikkeltje geluk af om te winnen. Maar verdiend, nee, dat niet," liet een eerlijke De Block nog weten. Clinge wisselde enkele pionnen in. Pascal Delforge ruimde zijn plaats in voor Erwin Molders. Hij was zelfs nog dicht bij een tweede Clinge-treffer, maar doelman Dooge stond op de juiste plaats. Wat RCS ook probeerde, de bal wilde niet tussen de palen. De beschuldigdende vinger moet echter naar de eigen spelers worden uitgestoken. Clinge mazzelde zo doende, maar het belangrijkste was toch dat de bordjes op 1-0 bleven hangen. Spelmoment uit de wedstrijd Clinge-RCS. RCS-doelman Dooge duikt op de bal voordat Clinge-aanvaller Boudewijn van Craenenbroeck gevaarlijk kan worden. Zijn medespeler Mark Triest (links in wit shirt) kijkt toe. - foto wim kooyman. waarvan u vindt, dat advertentie voor geplat Kleintje" dan beslist in C advertentie gelezen v gtem-lezers en lezeres onze ,.KIeintjes"-rubrieI tienduizend© [28ste jaargang i Ben Johnson Br< Van onze Haagse redactie De drie steden behor* veel voorkomende kleine misdrijven, gr Misdrijven gebeuren plaatsen zelfs veel meei de Randstad, de stede sterdam, Rotterdam Dit onthulde ministe hals Altes (Justitie) tijdens de uitreiking Hein Roethof prijs vo preventieproject in Zwc SANTIAGO (AFP/X Met nog enkele dai gaan voor het presid referendum op 5 okb in Chili een aantal vr naaste medewerker president Augusto Pi vrijwel dagelijks in dia actief om campa voeren voor een 'nee de dictator. Uit een opiniepeiling dc tieke deskundigen die zijn met de oppositii maandag dat Pinochet op 20 procent van de s kan rekenen. Federico Willoughby september 1973 een mensen die bij de sta; aan de zijde van Pinoel den. De 50-jarige Wil redigeerde de teksten .nieuwe machthebber ei als zijn media-secreta genwoordig zegt hij openbaar dat Pinocb democraat is en dat 've: gepleegd aan de princ de militairen bij hun ii voor ogen stonden. Andere vroegere ge van Pinochet hebben e< gelijke opstelling geko: der hen zijn twee g neerde luchtmacht-ge een voormalige ministe dere ex-regeringsfunct sen. Volgens hen hebt tien jaar Pinochet bew vrijheid in Chili 'volled zig' is. De Chileense reageert niet of met ve op de uitlatingen van l gere politieke vrienden De opiniepeiling 1 maandag de resultater Z13n gemaakt, geeft twintig procent van men van de ongeveer 3 oen stemgerechtigde gens de enquete van d< Ke, met de oppositie ve deskundigen stemt 47 tegen de dictator. In de hoofdstad Sant zelfs 57 procent 'nee' ze gen de Chileense mach Johnsi is even

de Stem | 1988 | | pagina 22