RT 1988 SEOUL 1 Voortvarende start Vriesekoop ZWAAR VERLIES VS, ONDANKS BIONDI EN EVANS Wisselslag-estafette roemloos ten onder Koreanen kwaad op Amerikanen or behandeling naar Nederland O VERZICHT DE STEM SPORT 7 lob Barel •hutter Dohmen laar dinsdag halve finales ïooi in Genève rnooi in Bari Los Angeles bestuur rugbybond MAANDAG 26 SEPTEMBER 1988 *eert tennistitel Roet in eten Hockeyteam heren uit vorm SEOUL - Kristin Otto is de onbetwiste zwemko- nigin van de Olympische Spelen. De rijzige Oost- duitse exporteert volgende week heel wat ereme taal naar de DDR, want ze haalde maar liefst zes gouden medailles uit het water van het even fraaie als moderne Olympische bassin. Hongarije Geblesseerde Benninga wag blijven Bijna drama Duikbootoorlog Drijf vermogen DDR-hegemonie Tussenfase Heilige vuur Belachelijk Telefoontjes Ontslag SEOUL OP TV NIEUWSOVERZICHT Schermers blijven steken Invalster dicht bij medailles Verschoor trekt profijt van bui Berenstein te groen voor medaille heeft zaterdag weer een overwi:._ui angzamerhand indrukwekkende ijjj lionale triathlons. befaamd om zijn kwaliteiten kwaï ïelste te beëindigen, zegevierde ook hi Ti het evenement in de Zuidfranse sta elnemers 4 kilometer te zwemmen 13 s slot 3200 meter hard te lopen. Aan d fier een kleine voorsprong op de eni» int, Scott Mulina. Het verschil na |ie wedstrijd bedroeg 36 seconden. 2. Mulina (VSt) op 0.36,3. Tinley (VSti m 5. Glah (VSt) op 12.46, 6. Kearns (Vst 1, 8. Dallenbach (Zwi) op 18.24, 9. Luv„ /St) op 20.23. ,n Theo Dohmen is zaterdag bij de strijd als schieten, klein kaliber geweer e svolste deelnemer geweest, sch veroverde de titel bij het klein ge fa de drie keer 40 schoten was zijn to ildoende voor de winst. In de Olympj I, werd Dohmen derde. De eerste plaat m. De Ossenaar had aan het totaal va or de Nederlandse titel. I Dohmen (Herkenbosch) 1130 punten, 2. M» Nouws (Werholt) 1120; Olympia Match; pn, 2. Agter (Delfzijl) 591,3. Dohmen 591. De finale om de Europa Cup softba ;n gespeeld zou worden door HCAWei ge het slechte weer uitgesteld. Het due clubs is nu vastgesteld voor morgen ft terrein van de vereniging Luchtbal ii plaats tussen Luchtbal en Leksand ui er gehouden. Om de vijfde plaats wer 1 won van Sokol Praag. Nederlandse badmintonkampioen Velt fche hoofdstad Moskou uitgeschakeld strijd om de Europa Cup. De ploeg ui een spannende wedstrijd met 3-4 vai lonved (6-1), Crea Centro Recreativo (7 Velo kwam in Moskou uit met Astrii Liem, Gwenny van Beek, Bernadett 'un Santosa, Sena The en Dennis Tsjir 'an Vajda is zondag weer even uit de ver- Tsjechoslowaak, die al jaren leeft in d< petten uit zijn land, won het Grand Prix stad Genève. Hij versloeg daarvoor dt Zweed Kent Carlsson in twee sets: 6- I Carlsson (Zwe) - De la Pena (Arg) 6-2 6-2 t (Arg) 7-5 6-1; finale: Vajda (Tsj) - Carlssor and Prix-tennistoernooi in de Italiaans) door de Oostenrijker Thomas Muster plaatsingslijst versloeg in de eindstriji Jruguay in drie sets. Muster (Oos) - Duncon (VSt) 6-2 6-4, Filippin 6-2 2-1 blessure Champion; finale: Mustei 36-17-5. It) - De finale van het tennistoernooi ii en André Agassi en Michael Pernfors. D< ploeg in de halve eindstrijd zijn landge i drie sets, terwijl de Zweed in twee set |bieef. Pernfors (Zwe) - Pugh (VSt) 6-3 7-5, Agass 2-6 7-5 6-3, McEnroe (VSt) - Pate (VSt) 6-2 8 (VSt) - McEnroe (VSt) 6-4 0-6 6-4, Pernio: I (9-7) 6-4. i - Voor de eerste keer in de ruim vijftig )an de Nederlandse Rugby Bond (NRB ng gekregen in het algemeen bestuur Jeannet van Herwijnen-Bakker wen he stemmen in het college gekozen en za bn het damesrugby gaan behartigen taakte reeds gedurende acht jaar deel ui erleg Damesrugby (LOD), is acht jaarlii its-commissie en werd in 1987 onderschei Ëerscheidingsteken. 51 i Popeye Gold Star heeft zijn Nederlandse met succes verdedigd. Tegen Leimonias bestaan hoopte te kunnen vieren met eer de strijd na vijf partijen en één set al be- elen ging alleen het tweede damesenke voor de gasten verloren Brenda Schultz, lier Marc van Eekeren wonnen. Toen ook og door de Amsterdammers gewonnen eigenlijk beslist. Onder de steeds donker d nog begonnen aan het herendubbel. Eet :n voldoende voor de titel. Toen Doggeren ;te reeks op hun naam schreven, kon hel beginnen. Het was de negende titel voor llit laat zich in Nederland behandel® die hij vorige week opliep. De Milan* laag op Schiphol en reist onmiddelliJ' rse fysiotherapeut Ted Troost. politie d Basel id 72 earres- jeldhe- sdstrijd rijd be tobussen ers van twintig rtij met sclub. Er ken, met iet fiets- 'elijker- andere naar met innen te De kans is groot dat Guliit zijn collega Marco van Basten W het vliegveld tegen het UJ loopt, want die keert vandM terug naar Milaan. Ook hi) zich door Troost behandelen- Dat Gullit zijn heil zoekt W Troost, aanvaardt men in laan. Maar dat Van Basten zy maar drie dagen langer dan afgesproken in Nederland gebleven, heeft bij AC irritaties opgeroepen. Giste avond speelde Milan schappelijk tegen Interna# nale. Die wedstrijd was int last om geld in te zamelen w» de verbouwing van het San j> ro-stadion. Door de afwe#® heid van de twee Nederland®^ de blessure van Ancelotti en deelname van vier spelers a de Spelen in Seoul trad AC lan aan met voor het gr°" deel tweede en derde keus. SEOUL - Gerard Bakker jicht zijn toegewijde pupil gettine Vriesekoop nog al- niet meer dan een half procent kans toe op een me- jaille. Ook al opende de Ha- ierswoudse het Olympisch tafeltennistoernooi met drie dotte zeges in zowel enkel- als dubbelspel. „Of er moe ien een paar Chineesjes joodziek worden of ster ven", geeft de bondscoach meteen aan vanuit welke hoek de meeste tegenwind Kaait. Ook nadat Vriesekoop heel vlot met Gordana Perkucin, de nummer vijftien op de Euro pese ranglijst, afgerekend had, hield Bakker het erop dat een plaats in de kwartfinales voor door Jules Spijkers Vriesekoop het hoogst haalbare is. „Of we moeten straks bij de loting veel mazzel hebben. Dat wat Aziaatj es tegenover elkaar komen te staan. Anders vrees ik het ergste. Maar niet alleen voor Bettine trouwens", voegt Bakker er nog aan toe. „Alle Europese speelsters gaan dan op hun rug. De Chinesen zijn gewoon vijf keer beter". In kwalificatiegroep G rekende 'groepshoofd' Vriesekoop in tussen af met haar drie zwak ste tegenstreefsters. Perkucin, de Argentijnse Rimasha en Meshref waren al bij voorbaat als minder bestempeld, al her innerde Vriesekoop zich nog goed haar verlies tegen de Joe goslavische in het laatste Top- Twaalf-toernooi. Van de Tsje chische Alana Safarova (twaalfde van Europa) en vooral de ook nog ongeslagen Bulgaarse Daniela Guerguelt- scheva (derde) valt in de ko mende dagen bepaald meer op positie te verwachten voor Vriesekoop, die nog altijd niet weet of dit toernooi inderdaad het laatste zal zijn van een im posante loopbaan. Bepaald minder vergaat het Miriam Kloppenburg in het en- kelspeltoernooi. Op een onge lukkige nederlaag tegen de Zuidkoreaanse Cha-Ok Hong (3-2) volgde een afgetekend 3- 0-verlies tegen Olga Nemes, de Westduitse van Roemeense komaf. Gisternacht vijzelde de Lichtenvoordse, die uitweek naar de Hazerswoudse clan rond de tandem Bakker-Vrie- sekoop, het moreel enigermate op met winst op de overigens internationaal onbetekenende Iyabo Akanmu (3-1). Ze krijgt nog reekshoofd Csilla Batorfi uit Hongarije en de zwakke Chileense Jacqueline Diaz te bestrijden, alvorens de balans opgemaakt wordt. En de num mers een en twee van de acht kwalificatiegroepen volgens het knock-out-systeem vanaf donderdag een gooi naar meer Olympische roem mogen doen. In het dames-dubbelspel ma ken Vriesekoop en Kloppen burg een hele goede kans zich te kwalificeren voor de kwart finales, nadat ze eerder het ge vreesde Westduitse koppel Ne- mes-Nolten een nederlaag had den toegebracht. Het verlies van gisternacht tegen de Chi nesen Jiao-Chen (21-13, 21-10) was ingecalculeerd. Alleen de Tsjechischen Hrachova en Ka- salova lijken nog roet in het eten te kunnen gooien. Van de koppels uit Japan, de VS en Maleisië lijken de Nederland sen minder te vrezen te hebben. „Maar hier geldt hetzelfde als voor het enkelspel", torpe deert Bakker meteen al te opti mistische prognoses. „Tegen Chinesen en Koreaansen leg gen de speelsters uit Europa het af. De enige hoop is dat die Aziatische meisjes helemaal gefixeerd zijn. Zij mogen ten slotte niet verliezen. 99 Procent is voor hen niet voldoende. Ze nemen alleen genoegen met 100 procent". Zwemtop sterk verbreed SEOUL - Ook na zijn vierde mislukte opvoering heeft het Nederlandse herenhoc keyteam nog altijd een kans op het bereiken van de halve finales. Voorwaarde is 'slechts' dat vandaag in de laatste poule-wedstrijd wordt gewonnen van Pakis tan. Dat draaiboek kwam zaterdag tot stand. Nederland hield zelf zijn medaille-kansen moei zaam in tact dank zij een krappe en glansloze zege met 2- 1 op Kenia, dat in de Neder landse hoofdklasse de meeste wedstrijden zou verliezen. Ver volgens droeg Australië zijn steentje bij aan de Nederlandse vreugde door Pakistan met 4-0 te verslaan. Daarmee was vol daan aan de tweede voor waarde om Oranje nog tenmin ste een wedstrijd in de race te houden. Intussen breekt coach Hans Jorritsma zich nog altijd het hoofd over de opmerkelijke vormcrisis waarmee zijn team worstelt. „Ik zou niet weten waar de oorzaak precies zit. De voorbereiding was vlekkeloos, het team bewees goed te kun nen hockeyen en vermoeidheid kan het niet zijn. Maar een feit is dat veel spelers hun topvorm niet bereiken. Het zit waar schijnlijk meer in het hoofd dan in de benen", vermoedt Jorritsma, die tegen Kenia zon der veel succes wat experimen teerde. Nederland - kenia 2-1. 29. Bovelander (sc) 1-0,39. Van de Ho- nert 2-0,70. Matharu (strafbal) 2-1. otrafcorners: Nederland 10, Kenia nederland: Jansen; Bovelan- «r.Keoijman, Crucq en Benninga (5. Klaassen); Brinkman (47. Parle- vuet), Delissen en Diepeveen; «Matmann, Kruize en Van de Ho- nat Otto heeft het in zich de grootste zwemster aller tijden te worden, al was het maar gezien haar veelzijdigheid. Immers, ze is bijna van alle markten thuis, met overwin ningen op de 50 en 100 meter vrije de 100 meter vlinderslag en de 100 meter ruggslag. Bo vendien had zij een zeer werk zaam aandeel in de DDR- triomfen op de 4x100 vrij en 4x100 wisselslag. Een andere ster van het Olym pisch zwemtoernooi was - hoe kan het anders - Matt Biondi. De Amerikaan kwam wat laat op gang om medailles te oog sten en liet zekere prijzen uit zijn natte handen glippen, waarvan de Surinamer An thony Nesty op de 100 meter vlinderslag en de Australiër Armstrong op de 200 meter vrij profiteerden. Maar toch kwam Biondi aan vijf gouden plakken en dat is ook niet gering. Hij heeft het record van Mark Spitz uit 1972 (zeven keer goud) niet geëvenaard, maar Biondi had vanaf het begin ge zegd dat hij daarin niet geïnte resseerd was. Hij heeft toch wel geschiedenis geschreven door zijn overwinningen op de 50 meter vrije slag (met een fa buleus wereldrecord van 21.14), de 100 meter vrije slag en zijn bijdrage aan de zeges van drie estafette-ploegen. Het zwemtoernooi van Seoul, waarop wereldrecords sneu velden, twee bij de dames en zeven bij de heren, is een merk waardig toernooi geworden, waarin ondanks de aanwezig heid van veel sterren er maar enkelen flonkerden. Opvallend is voorts hoe breed de interna tionale zwemtop is geworden. Anders is het moeilijk te ver klaren dat in een week tijds maar liefst 23 landen een me daille bij het zwemmen ver overden. Vroeger bleef dat ge tal tot onder de tien beperkt. Er zijn landen naar voren geko men die wel al langer deelne men aan de internationale competitie, maar die toch zel den tot de fine fleur konden worden gerekend. •Mare Benninga wordt bij «et verlaten van het veld on dersteund door manager Ntco Spits en verzorger Wim de Lange. - fotoanp 7an onze speciale verslaggever SEOUL - Marc Benninga •joeft nog niet naar huis. De nockeyer, die zaterdag in de wedstrijd tegen Kenia zijn Kniebanden scheurde, hoeft «et onmiddellijk te worden geopereerd. De noodzaak oor een snel transport naar Nederland is daarmee ver vallen. Rond de knie van Benninga is verbandgips aangelegd, wsteren bracht hij de dag door hu j oüetiekstadion, waarin J door teamgenoten was hMM8Ze- uNa hun traininë en zij hem daar weer op. Wie had ooit kunnen vermoe den dat Hongarije met vier gouden medailles terug zou gaan. Vier keer klonk het me lancholische Hongaarse volks lied door de immense zwemhal. Twee keer om de wisselslag door Frans van der Mespel specialist Tamas Darnyi te eren, die zowel op de 200 als op de 400 meter wisselslag een nieuw wereldrecord vestigde, eenmaal voor de schoolslag zwemmer Szabo en zondag avond een keer voor de pas veertienjarige Egerzegi, die op de 200 meter rugslag de Oost- duitse dames Zimmermann en Strich een hak zette. Het toernooi van Seoul was ook dat van de teleurstellingen. Biondi maakte er een paar mee in het begin, maar mag uitein delijk nog niet klagen. Voor de Westduitser Michael Gross werd het ondanks het verove ren van een gouden medaille op de 200 meter vlinderslag bijna een drama. In alle andere num mers waarop Gross, de Alba tros, uitkwam, werd hij naar de achterhoede verdreven. De Amerikaan David Berkhoff moest ook een deceptie verwer ken, want hij verloor de 'duik bootoorlog' van de Japanner Suzuki. Berkhoff bleef welis waar het langst onder, maar eenmaal aan de oppervlakte ontdekte hij dat hij onder wa ter wat al te slordig met zijn reserves was omgespromgen. Vijfendertig meter onder water met de dolfijn-beenslag is niet niks en vreet energie. Berkhoff had beter moeten we ten. Nu moest hij de overwin ning aan Suzuki laten, die de 'uitvinder' is van het rugge lings onder water zwemmen. In de wisselslag-estafette nam Berkhoff overigens wel revanche op Suzuki. Hij kwam eerder boven dan zijn Japanse opponent en legde daarmee de basis voor het Amerikaanse zwemsucces. Overigens mag niet vergeten Kristin Otto, de zwemkoningin van de Spelen. worden dat de Verenigde Sta ten op een ongelooflijke manier hebben moeten inleveren. De successen van Biondi en de kleine Janet Evans ten spijt. Ja, die Janet Evans. Ze is nog geen 1.60 lang en ze weegt bijna 50 kg. Men zou denken dat een turnster verdwaald is in een zwembad, maar dat is uiter lijke schijn, want Evans heeft een enorm drijfvermogen, krachtige spieren en een na tuurlijk gevoel voor water. Dat zij er ook een lelijke stijl op na houdt, is minder belangrijk. Als er maar gewonnen wordt. En dat deed ze. Drie keer, waarbij zij op de 400 meter haar eigen wereldrecord scher per stelde. De overoverwinningen van Evans, de Bulgaarse overwin ning op de 100 meter schoolslag, waarbij het DDR-meisje Hor ner verrast werd, en de reeds aangehaalde zege van de Hon gaarse Egerzegi konden de he gemonie van de DDR bij de da mes niet verbloemen. Het Oost- duitse volkslied begon nu al de toeschouwers als een plaat uit de top-tien voor te_komen. Maar nog even terug naar de heren, want er werd op de laat ste avond historie geschreven. En dat op de langste en zwaar ste afstand, de 1500 meter. Die eindigde in een triomf voor de bejaarde, want 28 jaar oude, Rus Vladimir Salnikov. Het stadion stond op zijn kop, toen Salnikov met de monotone re gelmaat van een stoomboot door het water schoot. Twaalf jaar geleden zwom hij voor het eerst op de Olym pische Spelen van Montreal, in 1980 werd hij in Moskou Olym pisch kampioen en in Seoul haalde hij opnieuw goud af. Een onvoorstelbsre prestatie, die door het publiek op zijn juiste waarde werd geschat. Salnikov had het duidelijk moeilijk zijn ontroering te ver bergen. Maar wie weet is hij er in 1992 in Barcelona weer bij. Tegenwoordig is alles mogelijk in de zwemwereld. door Frans van der Mespel SEOUL - Er zijn tijden ge weest dat de Nederlandse zwemploeg een flinke greep in de prijzenpot deed bij Olympische Spelen, maar die periode is voltooid ver leden tijd. In de Zuidkoreaanse hoofdstad is zwemmend Nederland al heel blij met één zilveren me daille en de verbetering van negen Nederlandse records, waardoor het niet helemaal met lege handen staat. Bondscoach Bert Sitters heeft ijverig naar positieve kanten in zijn ploeg gezocht en die zijn natuurlijk ook aan te wijzen. De prestatie van de zusjes Muis, Conny van Bentum en Karin Brienesse op de 4x100 meter vrije slag leverde zilver op achter de uiteraard opper machtige Oostduitse meisjes. Maar de andere wisselslag-es tafette ging roemloos de mist in. „Juist van deze ploeg was veel verwacht. Er waren dui delijke mendaillekansen aan wezig", zei Sitters terugblik kend op een week topzwem- men, waarbij Nederland meestal op afstand moest toe kijken. Het was nauwelijks een geheim dat minimaal op brons werd gerekend, maar dat de kans op een tweede zilveren plak hoog werd aangeslagen. Het werd echter helemaal niks. Een tijd slechter dan in de kwalificatie en een nietszeggende vijfde plaats. De schuld werd in de schoenen geschoven van schoolslagzwemster Linda Moes, die op haar zeventiende verjaardag zwak presteerde met 1.11.40, maar ook de ande ren waren onder de maat. „Dan ineens blijkt dat de meiden niet bewust bezig zijn met hun sport. Dat ze niet eens weten wat voor tijd ze moeten zwemmen om een kans te ma ken. Dat is wel een eerste ver eiste zou ik zeggen", verklaart Sitters, die aan de andere kant de positieve instelling van de groep looft. „We zitten nu in een tussenfa se. Jolanda de Rover en Conny van Bentum zijn duidelijk aan het afbouwen. Zij zijn de laat- sten van een sterke zwemgene- ratie uit de jaren '81-'82. De Muisjes ziten daar tussenin, maar die moeten straks wel met de nog steeds grillige Brie nesse en met Moes en Van der Plaats de kar gaan trekken. Als het goed is; moeten die de de basis gaan vormen voor de vol gende Olympische ploeg". Het is verder ook duidelijk dat Sitters sterk wil veijongen, maar ook dat hij de jeugd wat eerder met het grote interna tionale zwemmen in contact wil brengen. „De financiën moeten meer in de richting van de jeugd gestuurd worden. Het plan daarvoor ligt al klaar, maar we zouden wel gauw aan de slag moeten". Wat betreft de Nederlandse mannen is Sitters gauw klaar met zijn nabeschouwing. De jongens hebben gedaan wat van hen verwacht werd, maar dan ook niet meer dan dat. „Het zijn oudere jongens. Het heilige vuur is er bij sommigen wel af. Begrijpelijk, sommigen lopen al jarenlang mee, maar dan nog vind ik het vreemd dat ik in al die jaren geen echte vooruitgang zie". SEOUL - Zuid-Korea vierde zondag en viert vandaag het Chusok Moon Festival, een soort oogstdankfeest. Een gele genheid waarvoor bijna iedere Koreaan vrij heeft. Ter ere van de vele Olym pische gasten worden in Seoul verschillende festi viteiten gehouden, waar bij de buitenlanders nog vriendelijker dan anders worden behandeld. Alleen liggen de Amerikanen niet meer zo goed in de markt bij de Koreanen. Schuld daaraan is de Amerikaanse televisie-maatschappij NBC, die zoals bekend de tv-rech- ten voor de Spelen in handen heeft. De manier waarop NBC vorige week het boks- incident na afloop van de partij tussen Hristov en de Koreaan Byun in beeld heeft gebracht, is het gastland in het verkeerde keelgat ge schoten. „Jong-Il Byun werd belache lijk gemaakt toen hij 67 mi nuten lang teleurgesteld in de ring bleef zitten", zegt Yu Tae-hyon van de toonaange vende krant The Korea He rald. „Natuurlijk keuren we de actie van de officials af en ze zijn terecht zwaar gestraft door de wereldboksbond. Maar door de manier waarop NBC het geheel in beeld ge bracht heeft, lijkt het wel alsof de Koreanen barbaren zijn. De Amerikanen zijn niet opjectief, want het feit dat twee Amerikaanse zwem mers (Troy Dalbey, tweevou dig Olympisch kampioen in Seoul en Douglas Gj ertsen) met hun coach door de politie zijn opgepakt, omdat ze bij een hotel een beeldhouw werkje gestolen hadden, werd door een nieuwslezer met een glimlach aan het volk verteld. Dat is toch schandalig!" Ook de Koreaanse reee- door Giel Hendrix ringspartij heeft bij monde van secretaris-generaal Jun- Byung Park zijn veront waardiging over het werk van NBC uitgesproken. De redactie van de krant en de Amerikaanse ambassade in Seoul hebben tientallen te lefoontjes gekregen van ver ontwaardigde Koreanen, die protesteren tegen het werk van NBC. De anti-Amerikaanse ge voelens, die vooral bij de stu denten leefden, zijn door NBC aangewakkerd. Dat werd duidelijk, toen Kang- Suk Lee moest boksen tegen de Amerikaan Ellis Romallis. Veel Koreaanse toeschou wers vuurden hun landge noot aan met de kreet 'kill that yankee'. Als gevolg van het boks-inei- dent heeft Chong-ha Kim, de president van het Koreaans Olympisch Comité, met on middellijke ingang ontslag genomen. De beslissing van Kim, die zich verantwoordelijk acht voor het gebeurde, wordt hem echter niet in dank af genomen. „Hij moet op zijn minst blijven tot het einde van de Spelen en niet meteen er tussenuit gaan als er pro blemen zijn", zeggen andere Comité-leden. Minister Sang-Ho Cho van sportzaken heeft ondertussen aangedrongen op een onder zoek naar de gebeurtenissen in de boksring. Aan de hand daarvan moet worden beke ken of er strafvervolging te gen de Koreaanse officials kan worden ingesteld. MAANDAG 00.00-08.00 BRT2: BOKSEN ATLETIEK pols stok, series 10km D. series 200m 0, halve finales 400m horden, fi nale kogelslingeren, halve finales 110m horden, finale 800m D. fi nale 800m H, kwartfinales 200m H, finale verspringen H, series 3km steeple, finale speerwerpen 0, finale 110m horden, halve fina les 400m H. finale 400m 0, finale 10km H; 00.00-14.30 ARD: WATERPOLO, rest als N3 enBRT2 03.30-08.00 N3: ATLETIEK (zie BRT2 00.00) 06.00-10.00 ARD: herhaalde samenvatting van een uur 08.00-08,30 N3: KANO series; ATLETIEK hoogtepunten 08.00-08.30 BRT2: WIELRENNEN op de weg D 08.30-09.40 N3: HOCKEY H Nederland-Pakls- tan 08.30-10.00 BRT2: KANO herkansingen 09.40-10.00 N3: hoogtepunten 10.00-11.00 N3-BRT2: BOKSEN 11.00-12.00 N3: VOLLEYBAL Nederland-Japan 11.55-14.30 BRT2: GEWICHTHEFFEN 14.30-15.00 BRT2: samenvatting 16.15-17.15 ARD: dagsamenvatting 19.14-21.55 N3: GEWICHTHEFFEN; JUDO; BOKSEN: dagsamenvatting 20.00-23.00 BRT2. dagsamenvatting 20.15-21.45 ARD: dagsamenvatting 23.00- 24.00 AR0 Olympia Spezlal DINSDAG 00.00-03.50 BRT2: WIELRENNEN op de weg H; KANO series D en H; SCH00N- SPRINGEN H 10m plank 00.07-15.00 ZDF: WATERPOLO; VOETBAL halve finales 02.00-05.00 N3: WIELRENNEN op de weg H; SCHOONSPRINGEN H10 m plank 02.00-09.30 ARD: TENNIS kwartfinales H en kel en 0 dubbel 03.50-07.00 BRT2: KANO series en herkansin gen Den H 05.00-06.10 N3: HOCKEY D kruisfinale 06.00-14.00 ZDF: herhaalde samenvatting van een uur 06.10-07.00 N3: KANO series en herkansing vervolg 07.00-07.30 N3: hoogtepunten 07.00-07.55 BRT2: PAARDESPORT finale dressuur 07.30-08.00 N3: SCHOONSPRINGEN H 10 m plank 07.55-13.00 BRT2: BOKSEN kwart-finales 08.00-08.30 N3: hoogtepunten 08.30-09.00 N3: PAARDESPORT finale dres suur 09.00-12.00 N3: BOKSEN kwarl-flnales 12.00-14.30 N3: JUDO 13.00-14.30 BRT2: GEWICHTHEFFEN 14.30-TS.30 BRT2: samenvatting 19.14-21.55 N3: SCHERMEN; BOKSEN en dag samenvatting 19.30-21.45 ZDF: dagsamenvatting 20.00-23.00 BRT2: dagsamenvatting 22.10-23.00 ZDF: Super Seoul SEOUL - De Nederlandse degenschermers Arwin Kardolus en Stephane Ganeff zijn in de schiftingen van de tweede dag blij ven steken. Van het duo, dat zich vrijdag bij de laatste 32 had geplaatst, was de 24-jarige Kardolus het snelst van de loper ge zet. Hij verloor eerst met 9-10 van de Belg Joos en in de herkansing vervolgens van de Oostenrijker Nagele met 7-10. Ganeff hield de schermutselingen om een plaats in de finale ronde van de laatste acht langer vol. De ex-Belg drong via de herkansingen door tot de laatste zestien, maar verloor toen van de geslepen Hongaar Kolczonay met 9-10 na een voorsprong van 7-3 en 9-7. SEOUL - Harriet van Ettekoven, door het NOC niet goed ge noeg bevonden en slechts als reserve voor de dubbel vier mee naar Seoul, verraste op het skifnummer bijna met een medail le. Zij eiste de vierde plaats voor zich op. PUSAN - Plankzeiler Bart Verschoor verbetert zijn positie in de Olympische regatta per dag. Zaterdag werd de 23-jarige Noordhollander derde in de vijfde race, waarin hij profiteerde van de buien en hoge golven. In het algemeen klassement bezet hij ook de derde plaats. De rest van de Nederlandse zeilploeg lijkt niet meer in aan merking te komen voor een medaille. SEOUL - Gebrek aan ervaring was de grootste vijand van ju doka Guno Berenstein (20). De extra lichtgewicht uit Spijke- nisse kende weliswaar een vliegende start, maar liet zich een ronde later op een onnozele manier uitrangeren door de U--;t ser Dietz.

de Stem | 1988 | | pagina 17