SPORT Feyenoord ziet werklust beloond FRANSMAN WINT GP VAN PORTUGAL IN ESTORIL Mottet weer winnaar van de GP des Nations KV Mechelen klopt Club 'Brugge ZWAAR Luzac College Gullit voor behandeling vandaag naar Nederland Voetbalrel DE STEM SPORT 6 MAANDAG 26 SEPTEMBER 1988 T50 ESTORIL (ANP) - De interne machtsstrijd in de McLaren-stal is nog niet uitgewoed. Alain Prost en Ayrton Senna hebben de drie resterende For mule 1-races na de zege van Prost in Estoril een vleugje dramatiek opgeplakt. Anatoli Karpov weer nummer 1 in Tilburg GP Impanis Aalsmeer r— HUISWERKBEGELEIDING LUZAC COLLEGE BREDA BELGIE WEST-DUITSLAND ENGELAND uitslagen plus standen buitenlands voetbal SCHOTLAND PORTUGAL PESTEM S Weer triomf van Rob Barel Goud en brons schutter Dohmen EC-softbalfinale naar dinsdag Yelo sneuvelt in halve finales Yajda wint toernooi in Genève Muster wint toernooi in Bari Agassi finalist in Los Angeles Eerste vrouw in bestuur rugbybond Popeye prolongeert tennistitel Hockeytear heren uit vorm Geblesseei Benninga Daag blijve; ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord verloo chent zijn aard nog steeds niet. De aankoop van bijna een elftal nieuwe spelers ten spijt. Tegen Fortuna moest de Rotterdamse ploeg het weer hebben van werklust. Op basis daarvan werd na rust een achter stand van 0-2 omgezet in een overwinning: 4-2. Het legioen genoot en nam de schoon- heidsfouten voor lief. Noeste arbeid wordt in Rotterdam-Zuid nog altijd zeer gewaar deerd. Sinds het vertrek van topschutter Mitchell naar de Olympische Spelen maakte Feyenoord in twee (thuis)wedstrijden negen doelpunten. Te gen MW waren vorige week viif voltreffers nauwelijks verrassend. Tegen de counterspecia listen van Fortuna lag dat anders. Na doelpun ten van Clayton in de 35ste en 51ste minuut leek de thuisclub kansloos. Vooral omdat Feyenoord tot dat moment slechts uitblonk in het missen van kansen. Daarin kwam pas verandering, toen trainer Jacobs besloot over te stappen van twee naar drie (Hofman, Tebbenhof, Smolarek) spitsen. N Met de extra aanvaller gaf Feyenoord de wedstrijd een wending, die niet meer was ver wacht. De wending kwam niet zozeer door het bezethouden van de vleugels, waardoor de op komende middenvelders Van Geel en Brands in het centrum van de aanval meer ruimte kregen, maar vooral door het inschuiven van libero Metgod. De verdediger maakte het eerste doel punt en bereidde er vervolgens twee (Van Geel en Brands) voor. Een vloeiende aanval van Lok- hoff en Hofman stelde invaller Tebbenhof in staat nummer vier te maken. FEYENOORD - FORTUNA 4-2 (0-1) - 35. Clayton 0-1, 51. Clayton 0-2, 53. Metgod 1-2, 76. Van Geel 2-2, 81. Brands 3-2, 86. Tebbenhof 4-2. Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschouwers; 11.000. FEYENOORD: Hiele; Troost, Monkou, Metgod en Nortan; Lokhoff, Brands, Van Geel en Heus (Tebben hof); Hofman en Smolarek. FORTUNA: Hesp; Maesen, Duut, Frijns, Liesdek en Boessen; Reijners (Mordang, Griffith), Jalink en De Vries; Lens en Clayton. Prost passeert Senna Het stuivertje wisselen tussen beide machtswellustelin gen in het klassement om het wereldkampioenschap werd in Portugal energiek voortgezet. gen elkaar, maar van vriend schap is geen sprake. De stalor- ders omvatten één zin: kijk Prost ging zondag in Estoril voor 60.000 toeschouwers in de dertiende Formule 1-race met de zege aan de haal. Zijn 33ste in zijn 33ste levensjaar, zijn vijfde in dit seizoen. Senna kwam niet verder dan de zesde plaats, waardoor Prost zijn teamgenoot in de rangschik king passeerde. Het verschil tussen beide kemphanen is vijf punten (81-76) in het voordeel van de tweevoudig wereld kampioen uit Parijs. Temperament kan Senna niet ontzegd worden. Na de herstart, noodzakelijk door de botsing tussen De Cesaris en Perez-Sala, die veel brokken en geen gewonden opleverde, stuurde de in Monte Carlo wo nende Braziliaan zijn bolide onvervaard naar de kop. Hij passeerde zijn stalgenoot, die van pole-positie vertrokken was, en drukte een ronde later Prost bij diens inhaalmoeuvre met veel Zuidamerikaanse warmbloedigheid en weinig collegialiteit tegen de muur. Wonderwel bleven de McLa rens heel en kwamen de cou reurs er heelhuids van af. Het incident tekende de sfeer tussen beide rijders. Ze gedo- CANNES (AFP) - Charly Mottet heeft voor de derde op eenvolgende keer de Grand Prix des Nations op zijn naam gebracht. De 25-jarige Fransman was zondag in Zuid- Frankrijk in de 89 kilometer tegen de klok van aparte klas se. In Cannes had hij aan de eindstreep bijna drie minuten voorsprong op zijn land- en ploeggenoot Laurent Fignon. Mottet bleef als enige onder de twee uur. Hij legde het geacci denteerde parkoers onder ideale omstandigheden, 26 gra den en nauwelijks wind, af met een gemiddelde snelheid van bijna 45 kilometer per uur. Mottet was er veel aan gele gen in Cannes te winnen. Hij had zich nauwgezet voorbereid op het evenement, dat vele ve detten als winnaars telt. Zo won Anquetil de klassieke tijd rit negen keer en Hinault vijf keer. Merckx, Ocana, Coppi, hun namen prijken eveneens op de lijst van winnaars. In de 53ste editie had Mottet geen concurrentie. Al na de eerste ronde bedroeg zijn voorsprong op zijn ploeggenoot Fignon 57 seconden. Fignon was niet op zijn best. Hij kwam licht ge blesseerd aan de start, kreeg onderweg twee lekke banden en wilde de triomf van zijn ploegmakker niet in de weg staan. TILBURG (ANP) - Anatoli Karpov was voor de zesde keer in Tilburg. En voor de zesde keer bracht hij het In terpolis-schaaktoernooi op zijn naam. De frêle Moskoviet verzekerde zich al voor de slotronde van de eindzege en de daaraan ver bonden premie van twintig mille. De 37-jarige vice-wereld- kampioen knoopte zondag in de dertiende en voorlaatste ronde in zijn eigen subtiele stijl de Joegoslaaf Nikolic op. Na de 36ste zet van wit gaf de in troverte Joegoslaaf de onge lijke strijd op. Omdat Short met zwart tegen Hjartarson voor de eerste keer in dit toer nooi tegen de lamp liep en ver loor, werd Karpov onbereik baar met twee punten voor sprong. Uitslagen dertiende ronde: Karpov (Sov) - Nikolic (Joe) 1-0, Portisch (Hon) - Van der Wiel (Ned) 0-1, Timman (Ned) - Hüb- ner (WD1) 1-0, Hjartarson (IJs) - Short (GBr) 1-0. Stand na dertien ronden: 1. Karpov 10 punten, 2. Short 8, 3. Timman 7, 4. Hjar tarson 6Vt, 5. Nikolic 6,6. Hübner en Por tisch 5,8. Van der Wiel 4 te. maar wie er wereldkampioen wordt, als het maar een McLa ren is. Die zekerheid heeft de ploegbaas al geruime tijd in huis. De twee wonnen twaalf van de dertien races: Senna ze ven, Prost vijf. Senna leek hard op weg naar zijn eerste wereldtitel. Zelfs de ervaren Prost kon zijn team- maat daar nauwelijks van weerhouden. Maar in Monza veranderde het beeld. De Oos tenrijker Berger greep de zege, omdat Senna in gewonnen po sitie een blunder tijdens efen in haalmanoeuvre maakte. Die misgreep bracht de Braziliaan aan het twijfelen. Van zekere wereldkampioen werd hij een nerveuze coureur, die in elk in cident spoken zag. De pole-po sitie van Prost was er zo één. Direct beschuldigde Senna de McLaren-monteurs van voor- trekkerij. In Estoril speelde Senna andermaal de rol van schlemiel met verve. Eerst werd hij door Prost op achter stand gezet, daarna werd hij nog gepasseerd door de Italiaan Capeili, die in zijn March nota- Een overzicht van de tweede start tijdens de GP van Portugal in Estoril - fotoap (ADVERTENTIE) De anderen hadden daar de kracht niet toe. De Australiër Wilson werd derde op ruim vier minuten. Voor de ploeg van Raas kwam Edwig van Hooydonck in actie. De talent volle Belg, winnaar van de Grote Prijs Eddy Merckx, werd achtste op 7.20. Eddy Schurer was de enige Nederlander die in Cannes vertrok voor de twee ronden. Hij eindigde als twin tigste met een achterstand van 13.40. Uitslag: 1. Mottet (Fra) 89 kilome- ter in 1.58.46,2. Fignon (Fra) op 2.40, 3. Wilson (Aus) op 4.10, 4. Stutz (Zwi) op 4.19, 5. Wegmuller (Zwi) op 4.24, 6. Lejarreta (Spa) op 5.22, 7. Louviot (Fra) op 7.04, 8. Van Hooy donck (Bel) op 7.20, 9. Kuum (Noo) op 7.38, 10. Wechselberger (Oos) op 7.49,20. Schurer (Ned) op 13.40. Oud-wereldkampioen Stephen Roche heeft zaterdag de Grote Prijs Raymond Impanis op zijn naam gebracht. De Ier was de snelste van een groep van der tien renners, die veertig kilo meter voor de eindstreep in St. Niklaas was geformeerd. De Belg Johan Musseeuw ein digde als tweede, derde werd Stefan Rakers. Ook de Neder landers Adrie van der Poel, Ducrot en Schalkers maakten deel uit van de kopgroep. Uitslag: 1. Roche (Ier) 212 kilome ter in 4.54, 2. Musseeuw (Bel) op 0.05, 3. Rakers (Ned), 4. Goessens (Bel), 5. Van der Poel (Ned), 6. Schalkers (Ned), 7. Ducrot (Ned), 8. Peiper (Aus), 9. Poels (Ned), 12. Draayer (Ned), 14. Maassen (Ned) op 0.10, 22. Talen (Ned), 23. Jagt (Ned), 26. Boelhouwer (Ned), 30. Kelly (Ier). Jean-Paul van Poppel heeft zaterdagavond de Ronde van Aalsmeer gewonnen. Voor 40.000 toeschouwers in het vei lingcomplex was Van Poppel de snelste van een groep van twaalf renners. Nederlands kampioen Peter Pieters ein digde als tweede, derde werd Theo Smit. Uitslag: 1. Van Poppel (Bilthoven) 110 kilometer in 2.32.13, 2. Pieters (Zwanenburg), 3. Smit (Badhoeve- dorp), 4. Stevenhaagen (Haarlem), 5. Jac van der Poel (Hoogerheide), 6. Rooks (Warmenhuizen), 7. Ha- bets (St. Geertruid), 8. Delgado (Spa), 9. Criquielion (Bel), 10. Van Wijk (Haarlem). bene een ordinaire zuigmotor heeft. Ook Berger ging de Zuidamerikaan voorbij, maar de Oostenrijker parkeerde zijn Ferrari kort voor het einde in de grindbak en viel uit. In die fase moest Prost plankgas geven om de agressief rijdende Capeili van 't lijf te houden. De Italiaan bracht het verschil terug tot ruim twee se conden, alvorens Prost een einde maakte aan het kat-en- muis-spelletje en er tussenuit trok. Senna keek van afstand toe. Zijn positie werd er met de ronde slechter op. De één na de ander ging hem, de absolute uitblinker in de eerste tien ra ces, voorbij alsof hij een begin neling was. Dat hij tenslotte toch nog op de zesde plaats be landde, had hij te danken aan het aantal uitvallers. Prost stond al met Capeili en Boutsen met de champagne te spelen, toen Senna de pits inreed. De Braziliaan resten nog drie ra ces om het verlies te compense ren. Uitslag: 1. Prost (Fra) McLaren 304,5 km. in 1.37.40.958, 2. Capeili (Ita) March op 9,553, 3. Boutsen (Bel) Benetton op 44,619, 4. War wick (GBr) Arrows op 1.07,419, 5. Alboreto (Ita) Ferrari op 1.11,884, 6. Senna (Bra) McLaren op 1.18,269, 7. Caffi (Ita) BMS op 1 ronde, 8. Pe rez-Sala (Spa) Minardi op 2 ron den, 9. Streifl (Fra) AGS op 2 ron den, 10. Arnoux (Fra) Ligier op 2 ronden, 11. Tarquini (Ita) Coloni op 5 ronden, 12. Larini (Ita) Osella op 7 ronden. K-stand na 13 van de 16 races: 1. Prost 81 punten, 2. Senna 76,3. Ber ger (Oos) Ferrari 37, 4. Boutsen 25, 5. Alboreto 24,6. Piquet (Bra) Lotus 16, 7. Warwick 15, 8. Capeili 14, 9. Nanninl (Ita) Benetton 9, 10. Man- sell (GBr) Williams 6. Het is weer mogelijk je aan te melden voor het succesvolle huiswerkinstituut van het Het huiswerkinstituut zorgt voor een vol ledige huiswerkbegeleiding, dagelijks van ca 15.00 uur tot ca 18.30 uur. In overleg zijn ook bijlessen in alle vakken mogelijk. Inlichtingen en aanmelding bij het Luzac College, van Almondepad 4, 4818 RG Breda, telefoon 076 - 220945. BRUSSEL (ANP) - KV Me chelen heeft zondag de eer ste slag om de bovenste plaats in de Belgische com petitie gewonnen. De Ne derlands/Belgische forma tie versloeg in Brugge landskampioen Club door een treffer van Erwin Koe man met 1-0. Anderlecht staat na de tiende speeldag een punt achter Me chelen. Tegen middenmoter St. Truiden kwam de Brusselse formatie niet verder dan 1-1. Ook FC Antwerp liet een punt liggen. Het verloor tegen Loke ren de minieme voorsprong in de laatste minuut. Aan de staart van de rang lijst zorgde Racing Mechelen voor een surprise. De aankon diging dat Ben Wijnstekers vanaf volgende week de gele deren komt versterken, bleek de doping die de basiself nodig had. Racing Genk ging met 4-0 ten onder. EEN beter KV Mechelen kreeg met de triomf van één treffer verschil maar een magere belo ning. De gasten verzorgden het spel beter en kregen ook kan sen het overwicht in doelpun ten om te zetten. Paal en lat stonden een voorsprong in de beginfase in de weg. Halver wege de eerste helft had Me chelen wel succes. Bosman, die zich steeds beter in België be gint thuis te voelen, zette voor, waarna Erwin Koeman doel man Vandewalle kansloos liet. Club kreeg daarna via de Deen Brylle nog een paar mogelijk heden, waarbij hij een keer de paal teisterde. De Boer en De- wilde vonden ook het hout op hun weg naar succes. Anderlecht slaagde er tegen St. Truiden niet in het over wicht in doelpunten om te zet ten. De Brusselse formatie kwam eigenlijk niet eens tot scoren. In de veertiende minuut passeerde Sleurs zijn eigen doelman. De 15.000 kregen nog een treffer van St. Truiden te zien. Routinier Cnops zorgde in de 32ste minuut voor de eind stand. FC Antwerp profiteerde niet van het gelijke spel van Ander lecht. De formatie van Georg Kessler was daar echter tegen Lokeren maar een minuut van verwijderd. Luttele seconden vor het laatste fluitsignaal zorgde Patrick Versaevel voor 2-2. Antwerp had een 0-1 ach terstand weggewerkt door treffers van Gossens en Van der Linden. Uitslagen: Club Brugge - KV Me chelen 0-1, St. Truiden - Ander lecht 1-1, Kortrijk - Standard Luik 3-1, FC Luik - Waregem 3-1, Loke ren - FC Antwerp 2-2, RWDM - Lierse SK 0-1, Racing Mechelen - Racing Genk 4-0, Beerschot - Cer- cle Brugge 1-0, Charleroi - SK Be- veren 2-0. Stand: KV Mechelen 10-18, Ander lecht 10-17, FC Antwerp 10-15, Club Brugge 10-14, FC Luik 10-14, St. Truiden 10-13, Standard Luik 10-11, Waregem 10-10, Kortijk 10-9, Beerschot 10-9, Lierse SK 10-8, Be- veren 10-7, Lokeren 10-7, Charleroi 10-7, RWDM 10-6, Racing Genk 10- 6, Cercle Brugge 10-5, Racing Me chelen 10-4. DE tweede ronde van de West- duitse bekercompetitie kende één opvallend aspect: de rode kaart voor Jupp Koitka, de doelman van HSV, in de wed strijd tegen VFL Osnabrück. De geroutineerde keeper werd uit het veld gestuurd, nadat hij in de 53ste minuut een doorge broken tegenstander neerlegde. HSV won desondanks van de tegenstander uit de tweede Bundesliga: 1-0. Von Heesen maakte het doelpunt. Uitslagen: eerste ronde: Eintracht Frankfurt - Wolfsburg 6-1; tweede ronde: VFL Osnabrück - HSV 0-1, Hoisdorf - Bayern München 0-4, Union Solingen - Fortuna Köln 2-2 (nv), Reutlingen - Rot-Weiss Essen 1-1 (nv), Landshut - Alemannia Aachen 1-2, Salmrohr - Saarbrüc- ken 0-1 (nv), Emmendingen - We- hen 1-3. EEN aanzienlijke lijst van spe lers met blessures heeft Liver pool er zaterdag niet van weer houden de achterstand op de koplopers in de eerste Engelse League te verkleinen. De landskampioen, met Ian Rush op de reservebank, ver sloeg Southampton, tot zater dag eveneens nog ongeslagen, duidelijk met 3-1. Norwich, de verrassende nummer één, kwam thuis tegen het eveneens opmerkelijk sterk gestarte Mil- wall niet verder dan een gelijk spel. Het was het eerste pun tenverlies voor de gastheren. Manchester United schoof wat plaatsen op door op Old Traf- ford West Ham United zonder veel inspanningen te verslaan met 2-0. Minder goed gaat het nog steeds met enkele titelkandida ten. Everton verloor in Liver pool verrassend van Luton, dat met 0-2 zijn eerste zege van het seizoen binnenhaalde. Arsenal stelde de aanhang weer teleur door onderuit te gaan in Shef field tegen Wednesday. Uitslagen: Aston Viila - Notting ham Forest 1-1, Charlton - New castle 2-2, Derby - Queens Park 0- I, Everton - Luton 0-2, Manchester United - West Ham 2-0, Norwich - Miliwall 2-2, Sheffield Wednesday - Arsenal 2-1, Southampton - Li verpool 1-3, Tottenham - Middles brough 3-2, Wimbledon - Coventry 0-1. Stand: Norwich 5-13, Liverpool 5- II, Miliwall 5-11, Southamptonm 5-10, Manchester U 5-10, Coventry 4-9, Arsenal 5-7, Everton 5-7, Aston Villa 5-7, Derby 5-7, Queens Park 5-7, Sheffield 5-7, Tottenham 4-5, Nottingham 5-4, Luton 5-4, Charl ton 5-4, West Ham 5-4, Middles brough 5-3, Newcastle 5-2, Wim bledon 5-1. Uitslagen: Aberdeen - Hearts 1-0, Dundee - Celtic 1-0, Hibernian - Hamilton 1-0, Motherwell - Dun dee United 1-2, Glasgow Rangers - St. Mirren 2-1. Stand: Rangers 6-11, Dundee Uni ted 6-10, Aberdeen 6-8, Hibernian 6-8, St. Mirren 6-6, Dundee 6-5, Ha milton 6-4, Celtic 6-4, Hearts 6-3, Motherwell 6-1. NIEUWSOVERZICHT SPORTING Lissabon, de Europa Cup-tegenstander van Ajax, en Vitoria Guimaraes hebben hun wedstrijd in de competitie van Portugal ge wonnen. Vitoria, dat over an derhalve week moet proberen een achterstand (0-2) goed te maken tegen Roda JC in het toernooi om de UEFA-beker, versloeg zondag Beira Mar: 1-0. Sporting was in een doelpunt rijk duel te sterk voor Setubal: 4-3. De ploeg uit Lissabon staat na zes speeldagen bovenaan. Uitslagen: Boavista - Nacional 0-2, Farense - Belenenses 2-1, Sporting Lissabon - Setubal 4-3, Amadora - Fafe 0-0, Viseu - Porto 0-0, Pena- fiel - Chaves 1-0, Espinho - Braga 4-1, Guimaraes - Beira Mar 1-0, Portimonense - Leixoes 3-0, Mari- timo - Benfica 1-1. Stand: Sporting 6-10, Porto 6-9, Benfica 6-9, Belenenses 6-8, Mari- timo 5-7, Setubal 6-7, Farense 6-7, Boavista 6-6, Penafiel 6-6, Braga 6- 5, Chaves 6-5, Beira 6-5, Espinho 6- 5, Leixoes 6-4, Amadora 6-4, Nacio nal 6-4, Guimaraes 6-4, Fafe 3-3, Aeademico 5-3, Portimonense 6-3. NICE (AFP) - Rob Barel heeft zaterdag weer een overwind toegevoegd aan zijn zo langzamerhand indrukwekkende lij van triomfen bij internationale triathlons. De Nederlander, vooral befaamd om zijn kwaliteiten kwart en halve triathlons als snelste te beëindigen, zegevierde ook de zevende uitvoering van het evenement in de Zuidfranse slj Nice. Daar dienden de deelnemers 4 kilometer te zwemmen f kilometer te fietsen en als slot 3200 meter hard te lopen. Aarir streep had de Nederlander een kleine voorsprong op de en» (Amerikaanse) concurrent, Scott Mulina. Het verschil na meer dan zes uur durende wedstrijd bedroeg 36 seconden. Uitslag: 1. Barel (Ned) 6.05.06,2. Mulina (VSt) op 0.36,3. Tinley (Vsti 7.48, 4. Cordier (Fra) op 8.56, 5. Glah (VSt) op 12.46, 6. Kearns (VS! 14.02, 7. Kiens (Ned) op 16.00, 8. Dallenbach (Zwi) op 18.24, 9. L,v«! (Ned) op 19.30,10. Metayer (VSt) op 20.23. LOOSDUINEN (ANP) - Theo Dohmen is zaterdag bij om de Nederlandse titels schieten, klein kaliber geweer Olympia Match, de succesvolste deelnemer geweest. De schutter uit Herkenbosch veroverde de titel bij het klein», weer, drie houdingen. Na de drie keer 40 schoten was zijn to taal van 1130 punten voldoende voor de winst. In de Olyn® Match, 50 meter liggend, werd Dohmen derde. De eerste plaa was voor Jan van Keulen. De Ossenaar had aan het totaal va 594 punten voldoende voor de Nederlandse titel. Uitslagen: klein kaliber: 1. Dohmen (Herkenbosch) 1130 punten, 2. M melink (Hengelo G) 1128, 3. Nouws (Werholt) 1120; Olympia Mattb' Van Keulen (Oss) 594 punten, 2. Agter (Delfzijl) 591,3. Dohmen 591, ANTWERPEN (ANP) - De finale om de Europa Cup soft die zondag in Antwerpen gespeeld zou worden door HCAW Bloemendaal, is vanwege het slechte weer uitgesteld. Het du tussen de Nederlandse clubs is nu vastgesteld voor motgt aanvang 20.30 uur, op het terrein van de vereniging Luchtbal Antwerpen. De strijd om de derde plaats tussen Luchtbal en Leksand Zweden wordt niet meer gehouden. Om de vijfde plaats m wel gespeeld. Lazio Roma won van Sokol Praag. MOSKOU (ANP) - De Nederlandse badmintonkampioen Vel is zaterdag in de Russische hoofdstad Moskou uitgeschakeld i de halve finales van de strijd om de Europa Cup. De ploegu Wateringen verloor in een spannende wedstrijd met 3-4 va Triton uit Denemarken. Eerder versloeg Velo Honved (6-1), Crea Centro Recreative (I 0) en St. Truiden (6-1). Velo kwam in Moskou uit met Astri van der Knaap, Carol Liem, Gwenny van Beek, Bernade Duim, Jan Gerritse, Uun Santosa, Sena The en Dennis Tsji Asjoe. GENÈVE (SID) - Marian Vajda is zondag weer even uit de ver getelheid gestapt. De Tsjechoslowaak, die al jaren leeft in d schaduw van echte vedetten uit zijn land, won het GrandPrii toernooi in de Zwitserse stad Genève. Hij versloeg daarvoor: veel sterker ingeschatte Zweed Kent Carlsson in twee sets: 4 6-4. Uitslagen: halve finales: Carlsson (Zvye) - De la Pena (Arg) 6-21- Vajda (Tsj) - Bengoechea (Arg) 7-5 6-1; finale: Vajda (Tsj) - Carlsa (Zwe) 6-4 6-4. BARI (RTR) - Het Grand Prix-tennistoernooi in de Italiaans stad Bari is gewonnen door de Oostenrijker Thomas De nummer één van de plaatsingslijst versloeg in de eindstri Marcelo Filippini uit Uruguay in drie sets. Uitslagen: halve finales: Muster (Oos) - Duncon (VSt) 6-2 6-4, Filippi» (Uru) - Champion (Fra) 6-2 2-1 blessure Champion; finale: (Oos) - Filippini (Uru) 2-6 6-17-5. LOS ANGELES (RTR) - De finale van het tennistoernooi Los Angeles gaat tussen André Agassi en Michael Pernfors.: jonge Amerikaan versloeg in de halve eindstrijd zijn landj noot John McEnroe in drie sets, terwijl de Zweed in twee»: Kevin Curren de baas bleef. Uitslagen: kwartfinales: Pernfors (Zwe) - Pugh (VSt) 6-3 7-5, Agii (VSt) - Woodforde (Aus) 2-6 7-5 6-3, McEnroe (VSt) - Pate (VSt) 6-!) 3; halve finales: Agassi (VSt) - McEnroe (VSt) 6-4 0-6 6-4, (Zwe) - Curren (VSt) 7-6 (9-7) 6-4. AMSTERDAM (ANP) - Voor de eerste keer in de ruim vijftig' jarige geschiedenis van de Nederlandse Rugby Bond (NBB heeft een vrouw zitting gekregen in het algemeen bestuur deze sportorganisatie. Jeannet van Herwijnen-Bakker W zaterdag met algemene stemmen in het college gekozenen» daarin de belangen van het damesrugby gaan behartigen Van Herwijnen (48) maakte reeds gedurende acht jaar deel van het Landelijk Overleg Damesrugby (LOD), is acht jaarl van de pers/publiciteits-commissie en werd in 1987 ondersch den met het bondsonderscheidingsteken. DEN HAAG (ANP) - Popeye Gold Star heeft zijn Nederland tennistitel voor clubs met succes verdedigd. Tegen Leimoni# dat het honderd-jarig bestaan hoopte te kunnen vieren met» kampioenschap, was de strijd na vijf partijen en één set all* slist. Van de vier enkelspelen ging alleen het tweede cL van Karin Bakkum, voor de gasten verloren. Brenda Schuil Paul Dogger en invaller Marc van Eekeren wonnen. Toen# het damesdubbel nog door de Amsterdammers gewon» werd, was de strijd eigenlijk beslist. Onder de steeds donk wordende hemel werd nog begonnen aan het herendubbel.B set was voor de gasten voldoende voor de titel. Toen Dogge" Van Eekeren de eerste reeks op hun naam schreven, kon li Amsterdamse feest beginnen. Het was de negende titel vtf PGS sinds 1974. Van onze sportredactie MILAAN - Ruud Gullit laat zich in Nederland behandel» aan de enkelblessure, die hij vorige week opliep. De MiW speler arriveert vandaag op Schiphol en reist onmiddeB door naar de Alkmaarse fysiotherapeut Ted Troost. BASEL (AFP) - De politie van de Zwitserse stad Basel heeft zaterdagavond 72 voetbalsupporters gearres teerd wegens ongeregeldhe den voor en na de wedstrijd FC Basel - FC Zürich. Een uur voor de wedstrijd be gonnen tachtig met autobussen aangevoerde aanhangers van Zürich, onder wie twintig Duitsers, een vechtpartij met supporters van de thuisclub. Er werd vuurwerk ontstoken, met messen gezwaaid en met fiets- kettingen geslagen. Tegelijker tijd probeerde een andere groep zonder kaartje, maar met geweld het stadion binnen te dringen. De kans is groot dat Gullit® collega Marco van Baste» het vliegveld tegen het loopt, want die keert van#'1 terug naar Milaan. Ook hij - zich door Troost behandelen Dat Gullit zijn heil zoekt Troost, aanvaardt men in laan. Maar dat Van Basten1* maar drie dagen langer da» afgesproken in Nederland gebleven, heeft bij AC M® irritaties opgeroepen. Gis® avond speelde Milan vflW schappelijk tegen Intern^' nale. Die wedstrijd was last om geld in te zamelen w de verbouwing van het Sa» j ro-stadion. Door de af*® heid van de twee Nederlaag de blessure van Ancelotti® deelname van vier speler^ de Spelen in Seoul trad AC lan aan met voor het gr# deel tweede en derde keus. SEOUL - Gerard dicht zijn toegewijde gettine Vriesekoop i tijd niet meer dan e< procent kans toe op e daille. Ook al opende zerswoudse het Oly: tafeltennistoernooi ir vlotte zeges in zowel als dubbelspel. „Of e ten een paar Chi: doodziek worden o: ven", geeft de bond meteen aan vanuit hoek de meeste tegf waait. Ook nadat Vriesekoop h met Gordana Perkut nummer vijftien op d< pese ranglijst, afgereke hield Bakker het erop plaats in de kwartfinal Zw SEOUL - Ook na zijn mislukte opvoering het Nederlandse hei keyteam nog altijd e< op het bereiken halve finales. Voor is 'slechts' dat vanda; laatste poule-W( wordt gewonnen van tan. Dat draaiboek kwam tot stand. Nederland h zijn medaille-kansen zaam in tact dank krappe en glansloze zeg 1 op Kenia, dat in de landse hoofdklasse de wedstrijden zou verliez volgens droeg Austra steentje bij aan de Ned vreugde door Pakistan te verslaan. Daarmee daan aan de tweedi waarde om Oranje nog ste een wedstrijd in de houden. Intussen breekt coa Jorritsma zich nog al hoofd over de opme vormcrisis waarmee z worstelt. „Ik zou nie waar de oorzaak precie voorbereiding was vle het team bewees goed nen hockeyen en verm kan het niet zijn. Maai is dat veel spelers hun niet bereiken. Het zi schijnlijk meer in hl dan in de benen", v Jorritsma, die tegen Ke der veel succes wat exp teerde. NEDERLAND - KENIA Bovelander (sc) 1-0,39. V nert 2-0,70. Matharu (stri Strafcorners: Nederland NEDERLAND: Jansen; ,„er> Kcmijman, Crucq en ib- Klaassen); Brinkman vliet), Delissen en D tkhlatmann, Kruize en Vf' nert. Mare Benninga wc net verlaten van het i dersteund door r, Nico Spits en verzorg de Lange. Van onze speciale versla; SEOUL - Marc B hoeft nog niet naar hockeyer, die zaterd wedstrijd tegen Ke Kniebanden scheurc hiet onmiddellijk te geopereerd. De n vooreei Nederla vallen. Rond de knie van Ber een verbandgips a; Gisteren bracht hij de !n. het atletiekstadion door teamgenot neergezet'. Na hun "aaiden zij hem daar i

de Stem | 1988 | | pagina 16