BEWONERSCOMMISSIE TEKENT FORMEEL BEZWAAR AAN Gedeputeerde Maris-Koster mikt naar kleintje Oplossing voor verontreinigd 4 sijpel water4 pisSTm Ondernemers ongerust over doortrekken Mr. Haarman Terneuzen Terneuzen niet eens met spreidingsplan voor bejaardenoorden Gemeenten leggen geld opzij voor onderhoud van dichte stortplaats ZAKENNIEUWS SCHIETINGEN COLLEGE Terneuzenaar concerteert in Denemarken ANDERHALF MILJOEN VAN BEHEERDERS BELT TERUG IN GEMEENTEKASSEN U bent uitgekookt als u op 28 september meedoet met de Mid-Lotto. DE STEM VAN ZEELAND 3 DINSDAG 20 SEPTEMBER 1988 T16 SLUISKIL - De bewonerscommissie Kanaal- zicht - Stroodorpe uit Sluiskil gaat formeel be zwaar aantekenen bij de minister van Verkeer en Waterstaat tegen de vergunningaanvraag van Rijkswaterstaat in Zeeland om tijdelijk veront reinigd kanaalslib te mogen bergen in kanaalarm B. VAN Slender You Hulst Modeshow in Hulst 'Winkeltje' in Axel Jubileumshow Hulst AARDENBURG - II de welzijnssector ii| Aardenburg moet ach mille gevonden worded om de 12,1 procent kor ting, die het Rijk door voert in deze sector, ojj te vangen. Peuters Steenfabriek schenkt steen lan Aardenburg TERNEUZEN - Het voor stel van het gemeentebe stuur van Terneuzen om de mr. F. J. Haarmanweg door te trekken heeft voor onrust gezorgd binnen de onderne merskringen van de Axel- sestraat. Het bestuur van de Onderne mersvereniging Axelsestraat e.o. gaat op korte termijn met de PvdA-fractiewoordvoerders J. Leunis en A. Risseeuw om de tafel zitten om van gedachten te wisselen over de Terneu- zense verkeersperikelen. De Terneuzense PvdA vindt het doortrekken van de Haar manweg niet de hoogste priori teit hebben en wil dat het col lege eerst de verkeerssituatie in de Axelsestraat aanpakt. Binnen de rangen van de middenstanders in de Axelse straat bestaat de vrees dat het PvdA-streven resulteren zal in een verminderde stroom auto's in de winkelstraat. „In principe hebben wij niets tegen het weren van het zwaar verkeer uit de straat," zo stelde voorzitter W. In 't Veld giste ren. „Maar," zo voegde hij er aan toe, „wordt er gesproken over verkeersbeperkende maatregelen, dan kan dat wel eens nare gevolgen hebben voor de leden van onze vereni ging. Vandaar dat we toch eens met de fractieleden willen pra ten." PvdA-fractielid J. Leunis nam maandag al stelling in. „Kijk," zo stelde zij, „het door trekken van de Haarmanweg kan niet zonder maatregelen te nemen voor de Axelsestraat. Trek je de ene weg door, dan heeft dat gevolgen voor de ver keersintensiteit in de Axelse straat, waar nu al 11.000 voer tuigen per etmaal doorgaan. Wij achten het doortrekken van de Haarmanweg op dit moment niet nodig, omdat de maximumcapaciteit van onze hoofdverkeersaders, de Guido Gezellestraat en de Schelde- boulevard met aansluitingen, nog lang niet bereikt is." Mevrouw Leunis is enigszins 'narrig' dat het college het voorstel om de Haarmanweg door te trekken gelanceerd heeft zonder na te denken over de risico's die een dergelijke maatregel met zich meebrengt. „Ze hebben eerst de binnenstad opgeknapt en het Vlooswijkge- bouw neergezet en nu beginnen ze over het doortrekken van de Haarmanweg, zonder dat er een stedebouwkundig visie voor het gebied in kwestie is vastgelegd. Dat is volgens ons onverstandig," aldus de PvdA'ster. Het overleg met de Onderne mersvereniging vindt komende week plaats. Woensdag spre ken de PvdA'ers, die afgelopen week tijdens een commissie vergadering het aloude plan voor een overbrugging over de Oostelijke Bolwerk weer uit de ijskast haalden, met hoofdbe stuurslid W. de Meijer van Schippersvereniging Schutte- vaer over de verkeersproble matiek. De Meijer was afgelopen vrijdag uiterst verbolgen over de door de PvdA'ers gedane uitlatingen. Actie Stroodorpe tegen slib Het bezwaarschrift wordt een dezer dagen verstuurd, maar voor het schrijven op de post gaat, zal de bewoners commissie in de straten in de directe nabijheid van de kanaalarm een handtekeningactie houden ter ondersteu ning van het bezwaarschrift. De Sluiskillenaren namen gis teravond tijdens een bijeen komst in het plaatselijke wijk- gebouw stelling tegen de voor genomen slibstort. Tijdens de bijeenkomst bleek duidelijk dat de 'Kanaaldorpers' vrezen tussen wal en schip te geraken. „De aandacht is nu volledig ge fixeerd op Sas van Gent en het slibdepot in de Koegorspolder. Over de tijdelijke slibstort in de kanaalarm hoor je niemand meer. Wel hoor je gemeentebe stuurders zeggen dat er over de tijdelijke berging te praten valt," aldus een lid van de be wonerscommissie. De leden van de commissie zijn teleurgesteld in zowel de ge meentebesturen van Sas van Gent (de kanaalarm ligt op Sas grondgebied) en Terneuzen (waar de huizen staan). „Nie mand heeft met ons maar ook een woord over de tijdelijke slibstort gesproken en dat is toch opmerkelijk, omdat wij vinden dat het gewoonweg schandalig is dat er smerige kankerverwekkende rotzooi voor onze deur gestort wordt." In het bezwaarschrift stellen de dorpelingen dan ook dat het voor hen onbegrijpelijk is dat verontreinigd slib, dat niet in aanmerking komt om gedumpt te worden in de Westerschelde nu ineens wel -ook al is het maar tijdelijk- zou mogen worden gestort in een woon buurt. Uit de analyserapporten van het slib hebben de bewoners van Stroodorpe en Kanaalzicht geconcludeerd dat het slib dat voorbij Sas van Gent in het ka naal blijft liggen, dezelfde sa menstelling heeft als het slib dat door Rijkswaterstaat bij de brug in Sas verwijderd zal worden. Dat op grond van on derzoeksresultaten voor de ene berg slib een milieu-effectrap portage nodig zou zijn en voor de sedimenten bij de brug niet, bevreemdt de commissieleden. Voorts stellen de bewoners dat de poly-cyclische aromaten (Paks) en PCB's in het slib te boek staan als gevaarlijke stof fen. Gevreesd wordt dan ook voormogelijke veranderingen in erfelijk materiaal' (kanker) en overerfbare afwijkingen'. Argumenten die in het be zwaarschrift verder nog wor den aangevoerd zijn: de waar devermindering van huizen, de vrees voor stankoverlast en de vrees dat kinderen ter plaatse te water raken. Van onze verslaggever TERNEUZEN - De Zeeuws- Vlaamse gemeenten, verte genwoordigd in de beheers commissie voor de regionale vuilstortplaats, gaan een bescheiden nazorgfonds in het leven roepen. Met het geld uit dit fonds wor den, als de stortplaats niet meer wordt gebruikt, groe- naanplant en controletaken die ook dan nog moeten worden uitgevoerd, betaald. Het creëren van het fonds gebeurt op aandringen van de provincie, maar is in feite tegen de voorschriften. Wethouder W. Gosselaar (openbare wer ken) van Terneuzen stelde dit gisteren nadrukkelijk tijdens de vergadering van de beheers commissie van de regionale vuilstortplaats. „Formeel gesproken kunnen we in het kader van de ge meenschappelijke regeling voor de stortplaats geen na zorgfonds in het leven roepen. Het is regel dat de overschotten worden teruggestort in de ge meentekassen," voerde Gosse laar aan. Mevrouw Maris-Koster werpt de eerste bal Van onze correspondent HOEK - Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Alliance Frangaise de Pays-Bas hield de af deling Zeeuwsch-Vlaanderen zater dag voor de leden een competitie jeu de boules op de baan in het recrea tiecentrum De Braakman. Gedeputeerde mevrouw E. Maris-Koster wierp de eerste boule, waarna zo'n zestig deelnemers haar voorbeeld volgden. Als thema van de eeuwviering heeft Alliace Frangaise gekozen voor de jeugd. Veel van de feestelijkheden waren dan ook speciaal voor de jeugd opgezet. Ook zaterdag konden ze een spelletje jeu de boules meespelen. Verder hebben zo'n 96 scholen meegedaan aan de tekenwed strijd en hebben de examenkandidaten met een hoog cijfer voor de Franse taal een boekenbon ontvangen. De winnaars van de tekenwedstrijd en Sascha Koppenol, die de landelijke op stelwedstrijd won, hebben allen een reisje naar Parijs gemaakt. Volgens de gedeputeerde moet het beeld dat algemeen leeft omtrent Al liance Frangaise danig bijgesteld wor den: „Vandaag kunnen we zien dat de Alliance Frangaise geen deftige of chi que club is waarvan de dames aardige theekransjes organiseren en waarbij men in het Frans converseert. De Al liance is een actieve club die de Franse taal en cultuur in de belangstelling pro beert te brengen, vooral ook bij de jeugd. De Franse taal is in Nederland sterk on dergewaardeerd. Vroeger was Frans een - FOTO WIM KOOYMAN verplicht vak op de middelbare school. Een goede zaak als we naar onze geogra fische ligging - denk maar aan ons buurland België- kijken en bedenken dat in 1992 de grenzen opengaan. Het doet mij goed dat vooral veel meisjes in het middelbaar onderwijs hoge cijfers hebben behaald voor het vak Frans. Sa men met de jeugd, die vandaag ruim vertegenwoordigd is, zullen deze franco- fielen zeker nog honderd goede jaren te gemoet gaan". Vervolgens mocht de gedeputeerde de eerste boule in het spel brengen hetgeen haar goed af ging. Na afloop van de com petitie volgde om 17.00 uur de prijsuit reiking in de kantine van De Braakman. Op 3 november heeft de Alliance Fra ngaise haar volgende activiteit, namelijk een muziekavond in Porgy and Bess. Van onze verslaggever TERNEUZEN - De Terneu zense organist Jan-Pieter van Driel geeft deze week drie concerten op het inter nationale Amager Muziek festival in Kopenhagen. Hij zal er onder andere werken spelen van Bach en Flor Peeters. Van de concerten worden radio-opnames ge maakt door de Deense Staatsradio. Van Driel gaf in 1987 ook al een serie orgelconcerten in Dene- marken. Het Amager festival staat in het teken van de kerk muziek. De orgels waarop wordt gespeeld zijn historisch en nog in prima conditie. Ze hebben Van Driels voorkeur, omdat ze uitstekend van kwa liteit en goed onderhouden zijn. Hij zei het als een eer te be schouwen op dit grote festival te mogen spelen. De muziekopleiding van Jan-Pieter van Driel begon al op jeugdige leeftijd met orgel lessen. Na zijn zijn middelbare schooltijd studeerde hij onder meer aan de Kunst Academie te Eeklo (B) en aan het Konink- lijk Conservatorium in Gent. Hij gaf in het verleden vele concerten, onder andere op het Festival van Vlaanderen. Hij is kerkorganist van de Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt en de Protestantse Kapel van het ziekenhuis in Terneuzen. Van onze verslaggever TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen wordt tekort ge daan in het provinciale spreidingsplan bejaardenoorden en gaat om die reden beroep aantekenen bij de Kroon. Het gemeentebestuur heeft er grote moeite mee dat in het Van onze verslaggever TERNEUZEN - Directie en beheerders van de gemeen schappelijke vuilstortplaats in de Terneuzense Koegor spolder hebben een techni sche oplossing gevonden voor het afvoeren van wa ter dat door de afvalberg heen is gesijpeld. Tot nu toe werd dat water on gezuiverd op het oppervlakte water geloosd. De oplossing voor dit probleem is een mo biele zuiveringsinstallatie, die door de beheerders van de stortplaats gehuurd zal wor den. De huur van dit apparaat valt, zo liet voorzitter W. Gos selaar van de beheerscommis sie maandag weten, goedkoper uit dan nu betaald wordt aan zuiveringsheffingen aan het waterschap. Het vraagstuk van het 'sij- pelwater' heeft de afgelopen maanden veel tijd en aandacht gekost. Een proef om het water op de belt te recirculeren is in het water gevallen. Ook waren er grote problemen met het be monsteren van het water. Voorzitter Gosselaar had gisteren dan ook forse kritiek aan het adres van andere in stanties. „Bij heel deze milieu problematiek kregen we door de diverse instanties regeltjes opgelegd waaraan we ons moe ten houden, maar niemand vertelt erbij wat we dan wel moeten doen. Alles wordt over gelaten aan onze eigen inventi viteit," klaagde hij. Klaarblijkelijk heeft die klaagzang ook op het ministe rie voor VROM mensen op an dere gedachten gebracht, want zeer recentelijk kreeg de be heerscommissie van de ge meenschappelijke stortplaats van de minister een vergun ning om ongezuiverd afvalwa ter via de afwalwaterleiding (AWL) te lozen in de Wester schelde. Deze regeling gaat op tot 1 mei 1990. Tegen die tijd zullen de gemeenten, de beheerders van de belt, moeten zorgen voor eigen waterzuiveringsinstalla ties en tot die tijd dokken de gemeenten ruim een ton aan verontreinigingsheffingen. Volgens Gosselaar kari met het inhuren van een eventuele mobiele zuiveringsinstallatie, die momenteel ook gebruikt wordt in het Belgische Namen, een forse stap in de goede rich ting gezet worden. Probleem is echter dat het water wel gezui verd uit de installatie komt, maar het met diverse stoffen verontreinigde slib in het ap paraat achterblijft. De Axelse vertegenwoordiger J. Vink in de commissie wilde toch wel eens weten waar dat goedje dan wel bleef. Gosselaar ant woordde: „Op de belt." Aan de orde kwam ook de uitbreiding van de huidige belt met het perceel van de NSM. Van dit terrein moet eerst nog zo'n 50.000 kubieke meter met arseen verontreinigde grond verwijderd worden. Deze berg grond wordt op de huidige belt gestort, waarna begonnen kan worden met het stortklaar ma ken van het nieuwe gedeelte. Dit karwei wordt uitgevoerd door het slopersbedrijf Kegels bv. Voor de financiering van dit karwei wordt geld gebruikt dat in eerste instantie bestemd was voor de aanschaf van een vuil- verdichter en een computer. In totaal 625.000 gulden. Na enige heen en weer gepraat konden de commissieleden met deze gang van zaken akkoord gaan. De commissieleden hadden er ook geen enkele moeite mee dat de overschotten van de stortplaats, bijna anderhalf miljoen gulden, teruggestort worden in de gemeentekassen. provinciale plan de gemeente als zodanig niet vernoemd wordt, maar dat er gesproken wordt van de Kanaalzone. Gevolg is dat de provincie volledig voorbijgaat aan het feit dat in Terneuzen een groot tekort bestaat aan plaatsen in bejaardentehuizen, terwijl in de rest van de Kanaalzone sprake is van een overschot. In de Scheldestad wachten zo'n 150 ouderen op een plaatsje in een bejaardenoord. „De druk op de wachtlijst neemt niet af, maar wordt zelfs nog groter," voerde J. Lievens van de afde ling welzijn aan tijdens de ver gadering van de welzij nscom- Ook blijkt dat er in de tehui zen weinig doorstroming is. Gemiddeld kunnen er de laat ste jaren slechts 33 mensen ge plaatst worden. Wanneer de provincie vasthoudt aan de omschrijving Kanaalzone be staat er een kans dat mensen uit Terneuzen terecht komen in bejaardenoorden elders in de Kanaalzone. Dat wil het ge meentebestuur voorkomen. HULST - De Slender You Sa lon hield het afgelopen week einde open dagen in de zaak aan de Grote Bagij nestraat 7 te Hulst. De zaak wordt in Hulst gerund door Marie- Thérèse Naessens. Figuurcorrectie op een origi nele manier. Dat kan dus nu ook in Hulst. Elektromoto- risch aangedreven trimtafels zijn de hulpmiddelen. HULST - Donderdag 22 sep tember staat 'Den Dullaert' in het teken van de dames-en kindermode. Twee toonaan gevende zaken uit het Hul- sterse, Nadette en Jetty's Kindermode, laten zien wat voor de komende herfst-en winter de trend is voor vrou wen en kinderen. Om 20.00 uur worden belang stellenden verwacht. Kaarten voor de show zijn verkrijg baar bij Nadette, Overdam- straat 1 en Jetty's Kindermo de, Frans van Waesberge- straat 50: AXEL - Vrijdag wordt Axel verrijkt met een nieuw win keltje aan de Bastionstraat 6. Het woord 'winkeltje' klinkt wellicht een klein nigrerend, maar de a Louis Colijn, denkt niet aan grootschalig Wel aan originaliteit en U manschap! Jugendstil Deco en Tiffany. Kreten? het begin van de eeuw. Louis Colijn is een pe% nist en wil dat door laten!3 ven in zijn boutique, maken bijvoorbeeld laj in de stijlen die je net n» de, maar we maken van el model maar eén." Colijn is ook gespecial^ in het logen van antiek nen. Ook die technieken de resultaten daarvan zijii zien in de Bastionstraat De officiële opening is v; dag 23 september om u| uur. HULST - Garagebedrijf i Biesbroeck in de Kleine B gijnestraat in Hulst is maand twaalf en een 1 jaar dealer van Nissan.™ jubileum wordt door het Rij ster bedrijf gevierd met s grote autoshow. Belangstellenden kunnen k men kijken op vrijdag23se tember van 19.00 tot 21.00a Op zaterdag 24 septe van 9.00 tot 17.00 uur en i zondag 25 september van 14.1 tot 18.00 uur. NIEUW-NAMEN - Zaal Picavet, 53 schutters: eerste hoge vogel: W. Goeman, Vrasene; tweede hoge en beide zijvogels: F. de Vos, Kieldrecht; grootste aantal (4): W. Sorber, Paal en A. Roels, Graauw. BOSCHKAPEIXE - Zaal Ons Vermaak, 55 schutters: Wip 1: hoge vogel: J. van de Waal, Koe wacht; eerste zijvogel: E. Buys; tweede zijvogel: B. van Dijk; grootste aantal (5): W. van de Brande, allen Vogelwaarde. Wip 2: hoge en eerste zijvogel: J. de Waal, Koewacht; tweede zijvo gel: B. Visser, Kloosterzande; grootste aantal (6): F. Dankaert, Vogelwaarde. HULST - Zaal W. Blommaert, 34 schutters: hoge, eerste zijvogel en grootste aantal (6): W. Kuyper, Hulst; tweede zij vogel: R. Sterkx, Zelzate NIEUW-NAMEN - Zaal Picavet, 22 schutters: eerste hoge en eer ste zijvogel: G. Herwegh, Hulst; tweede hoge vogel: W. Ivens, Clinge; tweede zijvogel: H. de Maayer, Nieuw-Namen; grootste aantal (6): R. Herwegh, Hulst. KLOOSTERZANDE - Bejaar- denschieting, zaal De Reizende Man, 22 schutters: hoge vogel: P. Schelfhout, Hulst; eerste zijvo gel: F. Dierikx, Walsoorden; tweede zijvogel: J. Krabbe, Kloosterzande; grootste aantal (6); P. Strobbe, Lamswaarde. KOEWAVCHT - Bejaarden- schieting, zaal Oude Molen, 28 schutters: hoge en eerste zij vo gel; G. Deyaert, St.-Gillis; tweede zijvogel: L. van Meelen, Kloosterzande; grootste aantal (4): M. de Wilde, Koewacht. ZUIDDORPE - Zaal Onder de landen, 20 schutters: eerste hoge vogel: T. de Caluwé, Koewacht; tweede hoge vogel: R. Simoen, Zuiddorpe; eerste zij vogel: J. van Dam, Moerbeke; tweede en derde zijvogel; R. D'Hondt; vierde zij vogel: A. de Mey, beiden Zuid dorpe; grootste aantal (5): H. de Smet, Koewacht. CLINGE - Zaal Troubadour, 34 schutters: hoge vogel: A. Stevens, Meerdonk; eerste zijvogel: G. Herrewegh, Hulst; tweede zijvo gel: A. Roels, Graauw; grootste aantal (3): M. de Kint, Stekene. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 42 schutters: hoge vogel: E. de Zaeger, St.-Niklaas; eerste zij vogel: A. de Waal, Koewacht; tweede zijvogel: B. van Ertvelde, Stekene; grootste aantal (3): G. Verstraeten en O. Zaman, Koe- wacht EMMAHAVEN - Zaal 't Ver dronken Land, 19 schutters: hoge vogel: J. Verras, Graauw; eerste zijvogel: E. de Kort, Vogel waarde; tweede zij vogel: O. Ste vens, Hulst; grootste aantal (4): A. Leeraert, Graauw. OSSENISSE - Camping Musse- nest, 18 schutters: hoge vogel: M. van Hooywegen; eerste zij vogel: J. Capozie; tweede zij vogel: R. Michels; grootste aantal i Wauman, allen Ossenisse. LAMSWAARDE - Zaal De vJ Jaargetijden, 42 schutters: e hoge vogel: mevrouw Hen Ossenisse; tweede 1 Luykx, Hulst; eerste zijvogd'l van Kesteren, Wijchen; hw zij vogel: R. Ringoot, Oil grootste aantal (5): G. de !fe. Kieldrecht. ZUIDDORPE - Zaal 't I tehuis, 35 schutters: eerste i vogel: A. Rottier, Sas van( tweede hoge vogel: E. Koewacht; beide zijvogels: 1 Herwegh, Heikant; grootste a tal (5): A. de Munk, ZuiddorpeJ Th. de Caluweè, Koewacht. OSSENISSE - Camping DeZ meeuw, 26 schutters: hoge eerste zij vogel: F. Peyl, i nisse; tweede zijvogel: E i Geerbrugge, Hengstdijk; groot aantal (5): R. Buyl, Ossenisse. TERNEUZEN - Westen 30 schutters: eerste hoge vogetij Asselman, Graauw; tweede l> vogel: S. Michielsen, Philip] eerste zijvogel: J. Kloosterzande; tweede zijvi Th. van Dairamoglou, Tern zen; derde zijvogel: R. Westdorpe; vierde Donze, Terneuzen. OSSENISSE - Camping Mus nest, 46 schutters: Wip 1: t vogel: R. D'Hondt; eerste zijvj gel: L. van Eekhout, beiden0 nisse; tweede zijvogel: R f heke, Hengstdijk. Wip 2: ho. gel: P. Maas, Kloosterzande";» ste zij vogel: L. van Eekhout, 0 senisse; tweede zijvogel: Cromheke, Hengstdijk HOOFDPLAAT - Z Vriendschap, 32 schutters:! vogel: D. Coppens, Eeklo; zijvogel: A. Moorhem; t zij vogel en grootste aantal it Ij Wijnsbergen, beiden Hoofdpt: KAPELLEBRUG - Zaal M) 74 schutters: eerste hoge i tweede zijvogel: J. van Kei ven, St.-Jansteen; tweedel vogel: M. de Dekker, St-Pi wels; eerste zijvogel: J. Vetl Kapellebrug; derde zijvogel: de Kint; vierde zij vogel; J. 1 sens; grootste aantal (5): K.M allen Paal. LAMSWAARDE - Zaal Deï« Jaargetijden, 49 schutters: Wij beide hoge vogels: R. Verf'" Vogelwaarde; eerste zflv de Vos, Kieldrecht; tweede#] gel: mevrouw Verschoten;g" ste aantal (7): R. Heyens, b Lamswaarde. Wip 2: eersten en tweede zij vogel: H. vanKe ren, Wijchen; tweede hoge P. Neve, Kloosterzande; zij vogel: F. de Vos, Kiel® grootste aantal (6): H. de Heikant. KOEWACHT - Zaal Oude JW 33 schutters: hoge D'Hondt, Zuiddorpe; eerstel vogel: C. van Gassen, H' tweede zij vogel: C. de.Ks grootste aantal (5): A. J" beiden Koewacht. (ADVERTENTIE) DE MID LOTTO VAN SEPTEMBER. Op 28 september zit u met de Mid-Lotto letterlijk gebak ken. Want al met de laatste 4 cijfers goed van uw formulier nummer, wint ook u een van de vele gratis extra prijzen: echte Philips AVM 730 Magnetrons. Bovendien blijft u net zoveel kans houden op de „normale" hoofdprijs, die kan oplopen tot'n half miljoen. Of een van die vele andere fraaie geldprijzen. Haal dus snel het spedale september-Mid-Lottoformulie' bij uw dub of winkelier Lever deze week nog in en kijk op woens dag 28 september naar de trekking via Nederland 3. Raadpleeg uw T.V-gids voor de juiste tijd. I van onze corresondent iARDENBURG - De g<$ rneente Aardenburg meebetalen aan de in Te: 'euzen te beginnen prat tiik-leer-werkplaate va Lgt Bedrijvenopleiding| «ntrum Zeeuwsch-Vlaaf deren (BOCZ). Voor de start van dit cent; Is een bedrag van bijna 375.0 eulden nodig. De provincl leeland is bereid hiervan eer We In een notitie die vanavond aan de orde komt tijdens de vergadering van dt commissie Algemene Be stuurlijke Zaken, is eer aantal bezuinigingsmoge- Üjkheden op een rijtje ge zet om het voor Aarden- jjurg beoogde bezuini gingsbedrag van ruin achtduizend gulden te ha-| len. Bezuinigingen kunnen worder gevonden bij zowel het werl voor de ouderen als voor de zeer jeugdigen. Zo is met d< vier in de gemeente werkzami bejaardensozen afgesproker dat de activiteitensubsidies ir een periode van drie jaar wor den afgebouwd. Voor 1989 le-j vert dat duizend gulden op. Bezuinigd wordt ook op he| peuterspeelzaalwerk. In 198 ontving de peuterspeelzaa Aardenburg ruim 24.200 gulden subsidie. Het college vindt da dit moet worden teruggebracht tot maximaal 20.000 gulden pei Om de pijn te verzachten f wordt gedacht aan een afbouw van drie jaar. Voor het komenc lienstjaar levert dat 1400 gul den op. Ook het flankerenc ouderenbeleid (Tafel1je-dek-j< etc.) ontkomt niet aan het mes Hierop wil het college 1380 kor ten. Daarnaast kan op het bud get ten behoeve van sportver enigingen nog een bedrag var ijfhonderd gulden bezuinidgc [worden. Besparingen zijn te vinder in de afbouw van de subsidies voor de Stichting Telefonisch! Hulpverlening Zeeland en he Gehandicapten Adviesbureau Zeeland (totaal 750 gulden) Voorts blijkt de ZOMA, inge volge de ingediende begroting 1491 Aardenburgse guldens minder nodig te hebben. Ook het plaatselijk Evenementen- comieté ontkomt niet aan he bezuinigingsmes. De rekenin gen van de laatste jaren geven aan dat dit comité met minder gemeentelijk geld toekan. Dat moet volgend jaar 1500 guldei opelveren, zo is de visie van he Aardenburgse college. Worden deze voorgestelde ezuinigingen en besparingen moor de raad overgenomen dan [wordt het beoogde bedrag van ruim achtduizend gulden ge laaid. Ten aanzien van een aanta subsidies wordt voor de nul- B.n gekozen (geens tijging). Da1 On de subsidies voor de SJC, ,6 Stichting Welzijn voor luderen en de bibliotheek. Om in de welzijnssector tol erdergaande bezuinigingen te omen wordt momenteel ge- orktaan het afstoten van het orpshuis in Aardenburg. Ge- wordt ook dat de kosten an de instandhouding van de ot van Eede in de komende ®n gullen afnemen. De ver- jp®r'ng van de commissie Ofgint vanavond om 19.30 m het gemeentehuis. iwdenburg - De Aar- ??ur,gsche Steenfabriek de w? plan de in APril °P denï?3 geplaatste 'Aar- ?burgsche Steen' aan de gemeente te schenken. wil er verder zorg Senhn?agun dat de naam 'Aar_ ®°urgsche steen, in de steen £®rd zal worden. Verder derhnnrf6 onderneming het on- Dp van de steenmassa, vil trra86111,06111* Aardenburg |de W??8 at 'het gevaarte' op haar plaats blilft staan, Bezet ,moet de steen recht fee ,??rd,en' Wanneer de offi- Pekend erdracht is> is nog niet Kijk in de Gouden Gids voor de Lotto-inleveradressen.

de Stem | 1988 | | pagina 16