winnaar ifstand faehoud derde divisie is ons doel' IÜLSTERSE MORRES-TRAINER JO EVERAERT: "Middenmoot moet Ihaalbaar znn' of wint ls gemak We behoren tot de kanshebbers' 'Top drie zit er zeker wel in' 4Geen zwakke schakels' Philippine verliest in slotfase Seizoen van de waarheid Recreatieve competitie volleybal jifiTEM SPORT 6 DINSDAG 20 SEPTEMBER 1988 UNER-SPELER JAN SCHUT VAN DE STERRE: Kmedewerker Ijl ZUIDDORPE - Het Ter allemaal niet zo fraai n het einde van het seizoen. Geruchten gouden er veel spelers trekken en het vinden jen trainer, leverden Hemen op. Kortom, de jeybalvereniging De CHRIS DE WITTE VAN EVVC: ip Anjolie Wisse HULST - Ieder seizoen duikt er in de ranglijs ten een vaste naam op: Morres uit Hulst. Al ja renlang staat deze Hul- sterse vereniging be kend om zijn degelijke jeugdopleiding. GBERT VERSPRILLE TERUG IN NEDERLANDSE COMPETITIE «rtw ]aar lanS speelde Eg- 'oriJ?Sprille voor Maldegem. eer| a!!ar r?akte wj gebles- n zijn schouder. Een Trekken Ervaring TRAINER -COACH GER KEYZERS VAN EWC: Scheldesport houdt Coopertest KLAAS SUP OPNIEUW TRAINER BU HET GOESE MYTILUS Indeling landelijke competitie T50 Vestdorpe is op een elfde m genkoers over 50 kilometer Si overwinning in deze koers i j uerdammer VLOKSTRa. Dhondt/Jacco Huisman kwam als eerste duo bin nen. De belangstelling voor dit evenement was overi gens matig. Woordvoerder van de organisatie Camile de Rooy: „Ik denk dat we zoiets aan het begin van het seizoen moeten doen Dan kan er nog niet gezwom men worden en bereidt iedereen zich voor op het seizoen. Nu is dat seizoen afgelopen. We zullen ons dan ook moeten beraden of we dit een vervolg geven." UITSLAGEN LANGSTE AFSTAND Heren: 1. Theo van Hal (Mid. delburg) 1.42.24,2. Hans Corne lls (Groede) 1.47.08, 3. Eddv Vink (Westdorpe) 1.4828 4 Huib Bun (Hulst) 2.03.01. Dames: 1. Terese van Lare (Sluis) 1.58.04. Koppels: 1. Jack de Booy/Jur- gen Segers (Hulst) 1.4306 2 Piet Oostdijk/Giel de Poóter (Terneuzen) 1.44.21, 3. p(et Spruyt/Theo Wullems (Ter- neuzen) 1.44.58, 4. Benny de Vleesschouwer/Fons Warrens (Heikant/ Kloosterzande) 1.44.58, 5. Simon van de Linde/ Alex van de Linde (Oost-Sou burg) 1.52.44. KORTSTE AFSTAND Heren: 1. Stan Brooymans (Terhole) 56.50, 2. Piet Gans (Axel) 58.24, 3. Sjaak Rodrieo (Hulst) 58.52, 4. Johnny de Martelaere (IJzendijke) 1.01.08 5. Ronny de Martelaere (IJzen dijke) 1.01.28. Dames: 1. Desiré Heijnen (Maastricht) 1.01.16, 2. Nicole Spruyt (Terneuzen) 1.08.43, 3 Jeanne van Hal (Middelburg) 1.09.36, 4. Katrien de Pooter (Axel) 1.14.18. Koppels: 1. Gino Dhondt/Jacco Huisman (Terneuzen) 1.00.30,2. Jaeolien Gijsel/Wim van Dellt (Heikant) 1.05.20, 3. Mieke Pie- ters/Joanna Sosabowka (Ter neuzen) 1.11.52. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Het zaal voetbal in het rayon Sas van Gent is van start ge gaan met de eerste wed strijden voor de beker. Vrij wel alle duels kenden eer gelijk opgaand karakter ei daardoor zijn de meestf ploegen nog niet kansloos als deze week de return' wedstrijden gehouden wor den. Alleen de kansen van Racia White/De Crab moeten mini maal geacht worden. Die ploe verloor met 4-0 van De RÜn vaert 2 en dat verschil lijkt nie meer te overbruggen. .fie ging een moeilijke [iode tegemoet. h blijkt het, enkele weken je competitie, allemaal jrnee te vallen. Jan Schut rt terug als trainer-speler, boud van een plaats in de je divisie wordt ons doel Jr het nieuwe seizoen," aldus Eervaren volleyballer, die op nieuw binnen de lijnen zal ver schijnen. Vorig seizoen was Jan Schut ook bij De Sterre betrokken. Hij trainde de groep eenmaal per week, terwijl Arjen Ley te de resterende taken op zich nam. Nu kan hij weer volledig aan de bak. Schut: „Ik had lie ver gehad dat ze iemand an ders hadden gevonden, maar ja, het is een leuke groep en ik heb het altijd graag gedaan." Schut zag onder andere Wil- f ried Roelandt vertrekken naar Voorwaarts, terwijl Herman de Ruyter terugkeerde naar Scheldesport. Ook Ko de Ruy ter hield het voor gezien. „Het is afwachten wat het wordt met de enkeltjes. Frank Audenaerde draait lekker mee, terwijl ik vind dat de jongeren het nu maar moeten gaan doen," aldus Schut, die eerst van plan was te gaan studeren en alleen de Zeeuwse selectie onder handen te nemen. „Ik had er Do de Beule en Egbert Versprille graag bij gehad, maar dat lukte ons niet. De ambities liggen niet zo hoog. Het is een paar jaar wankel en moeizaam geweest. We missen wat kwaliteit, terwijl natuur lijk ook de ervaring minder is geworden." Toch gaat De Sterre er wel fanatiek tegenaan. De derby's tegen Morres en Scheldesport staan al in de agenda's geno teerd. Jan Schut: „Morres is voor ons de grootste kansheb ber. De mentaltieit is verbe terd, vooral nu Do de Beule weer terug is. Het is jammer dat Morres twee keer is gede gradeerd, maar misschien zit er nu weer nieuwe spirit in." Toch kan De Sterre de toe komst nog vrolijk tegemoet zien. Het tweede team is gepro moveerd naar de promotieklas se, zodat het verschil niet meer zo groot is. „Zoiets is natuurlijk wel uniek voor Zuiddorpe. Met de jeugdopleiding zijn we ook bezig, maar het aantal jeugd spelers is gering. De sterkste jeugd zit natuurlijk bij Morres. We hebben in ons district en kele leuke talenten, maar in de breedte is het niet goed. Er ko men er te weinig uit verschil lende verenigingen." Nu weer terug naar de derde divisie. Goirle en Ever Ready ziet Jan Schut als de gevaar lijke outsiders. „Het is geen sterke divisie, waaruit we ze ker niet kunnen en willen de- Jan Schut, trainer-speler van het Zuiddorpse De Sterre. foto wim kooyman. graderen. Als dat gebeurt zal ik mijn snor misschien niet ope ten, want dan is hij er wel al af. Het is afwachten of het team op elkaar raakt ingespeeld." Ten slotte heeft De Sterre toch nog een behoorlijk aantal nieuwko mers. Harry Poel en Harry van Putte zijn de gelederen komen Veeleisend, maar redelijk' fiof van het Amsterdamse AAG ;e 25 kilometer van Dynamo ti en de nationale top aanleunend ie Waleherse dreven onder uit| eden - net na de start kregen dl ficasseren, voor de rest bleef he i en 22 seconden. Veteranen: 1. Jan Anthoi (PAC) 1.27.00,2. Wim Kaljouw(Dj namo) 1.28.09,3. Ron Abuijs (Dyna mo) 1.31.07, 4. Evert Verboor. (Energie) 1.33.27,5. Leo Dam (Vete ranen Nederland) 1.33.30. Dames: 1. Els Bloemen (HH 1.42.ol, 2. Corrie Midde (HR1 1.42.17, 3. Elly Westerweele (Mara thon) 1.47.13, 4. Hugette Puts (Ma rathon) 1.51.29, 5. Coby MeijboM (AV'56) 1.51.36. n d ie >r tussen Corn Boys/Benny Spor en Philippine 3. Tot vier minu ten voor tijd stond Philippic met 2-3 voor, maar in die laat ste minuten gaf het de zege nol uit handea In de laatste iW" 3. nuut scoorde Robin Bracke ui lachten vertrokken corner van Jan Snelders winnende doelpunt. UITSLAGEN De Rijnvaert 2-RW/De Crab 4-» Philippine 3-CB/Benny SPad tj De Rijnvaert 1-CB/Adeg 4 2-4, Tukker-CB/Adeg 3 3-2, PhiiiPP®! 2-Cerestar 2-4. 12-jarige atlete van AV'56 te tadion 'Ookmeer' te Amsterda d op de 1000 meter bij de eerste' i van 3.06.7. Anjolie Wisse, die zate g vierde, vestigde tevens een ni jrd. us werd tweede in 3.07.1 en n n Energie in 3.08.0. Rachel Stone vende plaats in een tijd van j verspringen eveneens zevende 1 hoogspringen met 1.40 meter. Van onze volleybalmedewerker VLISSINGEN - Naast Morres en Mytilus komt ook EWC uit Vlissingen uit in de derde divisie F dames. Trainer-coach Chris de Witte, al vele jaren actief op en rond de Zeeuwse volleybalvelden, zag aan het eind van het seizoen zijn team uit elkaar vallen. Hierdoor was hij gedwongen nieuwe krachten aan te trekken. Enkele weken voor de competitie blijkt ech ter al dat hij toch weer een leuk team op de been kan [brengen. „Een middenmootpositie moet met dit team I aaibaar zijn," zegt hij dan ook optimistisch. Monique Schreurs, Elvira van Reimersdal en Wilma Sinai bleven over na het vertrek van José Swen, Erna Mazius, y den Hollander en Monica Geelhoed. „Toch verliep onze voorbereiding best wel goed," vervolgt De Witte, die erin slaagde Jeannet Minnaard naar EWC te halen. Ook Anneke van Jaarsveld lijkt nu voorbestemd voor een vaste positie in het eerste team. EWC gaat toch met een selectie van negen speelsters de competitie in. Wellicht dat Enra Mazius in j anurai weer te rugkeert. Chris de Witte: „Dat is nog even afwachten. Ik heb er toch weer een optimistische kijk op. Ik heb eigenlijk nu al een bepaalde gedachte over het team, al moeten ze elkaar nog wel wat leren kennen. Een positief punt is, als we weg zijn, dan is ook heel het team weg. Met andere woorden, het is allemaal gezellig, de onderlinge band is uitstekend." Dat de groep ook ambitieus is blijkt verder uit zijn relaas. „Het klikt goed. Het is een vriendinnenploeg. Ze zijn leergierig, alleen passtechnisch zit het nog niet helemaal goed," vervolgt de trainer-coach. „De service is ook nog te vriendelijk, maar daar kunnen we allemaal nog aan wer- ken. Het zal er gewoon aan liggen hoe we bij de eerste wedstrijden uit de verf komen. Vorig seizoen draaiden we navier wedstrijden met acht punten. Als we datzelfde ni veau kunnen bereiken, dan zit het goed. Vooral de tweede toby's brengen natuurlijk wat speciaals met zich mee. Ik weet nu al dat ze er op gebrand zijn om die wedstrijden te winnen, maar dat zal bij die andere teams niet anders zijn." Selectie: Elvira van Reimersdal, Monique Schreurs, Wila Mis- ay, Asnath Lawalata, Christy Mijnheer, Jeanet Minnaard, Ma- 'lati de Looff, Anneke van Jaarsveld, Els Schroevers. Trainer- coach is Chris de Witte. Van onze volleybalmedewerker Nederlandse kampioen schappen, divisietitels, ze grossierden er af en toe in. Toch komt dit alleen maar door hard en deskundig werken. Een van de man nen die daarmee actief is heet Jo Everaert, beter be kend als 'mister Morres'. Hij gaat met zijn damesteam proberen hoge ogen te gooien in de derde divisie F. „Ik weet he lemaal nog niet wie er in het eerste team zullen spelen," stelt hij enkele weken voordat de competitie begint. „Ik zie ze als één groep bij elkaar en pas twee weken voor de competi tiestart neem ik een beslissing. Ik ben nog volop aan het uit proberen." Er wordt momenteel hard gewerkt in de Hulsterse sport zalen. Morres heeft volgens in siders momenteel weer een 'la ding' talenten. „Als we ons maar kunnen handhaven," zegt Jo Everaert, terwijl hij er van uitgaat dat zijn eerste team met drie spelverdeelsters zal opereren. „Hoe beperkter een speelster is, hoe minder inzet baar ze is. Hierdoor heb ik een luxe probleem. Ze zijn allemaal zo aan elkaar gewaagd." Ondanks sommige studie verplichtingen blijft de Hul- stersë damesgroep samen trai nen. Everaert: „Ik doe veel techniektraining. Daar heb je twaalf mensen voor nodig. Bij kleine groepen heb je ook min der gezelligheid. Het zijn alle maal vriendinnen bij elkaar, dat is goed voor de sfeer in de club." Qua aanleg heeft de Hul sterse vereniging volgens deze trainer-coach de beste jeugd die ze ooit heeft gehad. „Toen we naar de derde divisie pro moveerden, enkele jaren gele- 1ULST-De degradatie van Morres uit de tweede Jisie kwam behoorlijk aan, hoewel dit team J„ange tijd in de proble- zat. Enkele vaste vei uuK.K.eii naar As- Toch is deze Hui- se vereniging er weer in voor een verras- zorgen. Si® volleybalkringen be- als Do) de Beule en 0'm.„ .YersPrille, beiden uit- (j.m de Belgische compe- «n t Flamingo's te Malde- KMen met ingang van het tria„jSeizoen terug op de Ne- Mse volleybalvelden. Een a._ r,23 dat is zeker. Nu och,„: ?as onvermijdelijk. as dat niet de reden van 'erdpn ra®keer- „Afspraken in,.... "ft nagekomen en het iang voor het nieuwe öhaLvamenSesteldDeon' "andehngen met nieuw, spelers gingen erg moeizaam," aldus de boomlange bankem ployé. Ook het bericht dat mis schien de topper Emiel Boge- mans naar Maldegem zou ko men, kon uiteindelijk Egbert en zijn maat Do niet bij de Belgen houden. Er kwamen al snel contacten met De Sterre, Assenede en Morres. Egbert Versprille: „We besloten toen gezamenlijk op te stappen. De knoop moest wor den doorgehakt en we hebben voor Morres gekozen." In Hulst werd dit besluit met open ar men begroet. Tenslotte liet de mentaliteit van het team van vorig jaar wel eens te wensen over. Met deze beide ervaren spelers kan er weer opnieuw gebouwd worden. „Je moet het niet voor het geld doen in België. Je moet ook nog plezier in je sport hou den. Er waren wat speltacti- sche problemen met de trainer, niet op persoonlijk vlak. Na de operatie heb ik zelfs overwogen om te stoppen, maar ik knokte me weer terug in het team en dat was natuurlijk een enorme stimulans." Jo Everaert, 'Mister Morres', staande links met zijn damesselectie van Morres. Hij verwacht dat zijn dames zich in de komende competitie gemakkelijk zullen kunnen handhaven. - foto wim kooyman. den, dacht ik dat het maar voor één jaar zou zijn. Het werd echter wel de eerste divisie." Morres hanteert eigen op vattingen en principes. „De sfeer is goed. Ze hebben er veel voor over. Ik ben veeleisend, maar wel redelijk. Wat niet kan, kan niet. Daarom hebben we geen onredelijke conflicten. Ik ben er altijd, zowel geeste lijk als lichamelijk. Ook mijn vrouw Ria, die eveneens trai ningen verzorgt." Beiden beschikken dan ook over een schat aan ervaring. „Ik denk dat we niet onaardig training geven. We zijn er al tijd goed mee bezig. We kennen ons vak en werken heel effi ciënt, beter dan elders. We zoe ken altijd de intimiteit van de kleine zaal op. Je moet spelen aan de hand van de capacitei ten. We vormen zelf de conti nuïteit van de vereniging," stelt Jo Everaert. Wat de nieuwe competitie betreft is Everaert nog bijzon der terughoudend. Hij zegt: „EWC en Mytilus zijn qua routine en slagkracht een stuk verder. Ze moeten bij ons nog heel veel leren, maar gaan vanaf de tweede helft meestal ver vooruit. We werken nogal eigenwijs. Ook op technieken. Het is een kwestie van scholing en bewegingsopvoeding. Het is een moeilijke sport, maar wij schrijven voor hoe het moet." Ook bij de jeugd wordt er keihard gewerkt. Vele tiental len volleyballers worden onder deskundige leiding voorbereid op een verdere volleybalcarriè re. „We doen dingen heel an ders dan bij andere vereni gingen het geval is. Maar als wij met twee keer trainen per week nog Nederlands kam pioen kunnen worden ten op zichte van verenigingen die vier keer trainen, dan bewijzen de resultaten toch dat we goed bezig zijn in Hulst." Mytilus staat bij Jo Everaert hoog aangeschreven in de nieuwe competitie. „Daar zit ook veel talent," weet hij. „Als we ons maar kunnen handha ven. Het zou me echter tegen vallen als dat niet het geval is. We zijn goed in ontwikkeling, hebben kwaliteiten, maar je moet altijd afwachten hoe ver je daarmee komt." Selectie Morres: Bianca Straal, Saskia den Deckere, Annemarie Langendijk, Yvonne Steenbeek, Jolein Everaert, Brigitte Mangnus, Van onze volleybalmedewerker IJZENDIJKE - Zoals het er nu uitziet zou het ko mende volleybalseizoen wel eens het seizoen van de waarheid kunnen worden. Enkele verenigingen heb-, ben grote problemen met het op de been brengen van teams, zoals Sluvoc en YVC, anderen hebben bange toekomstdromen als het districtsbestuur zou beslui ten centraal te gaan spelen of sommige wedstrijden verplicht in sporthallen te laten spelen. Voor en tegens voor beide standpunten. Positief is de forse Zeeuwse vertegenwoordiging in de landelijke competitie. Maar liefst zeven teams zullen de Zeeuwse eer trachten hoog te houden. Onze volley balmedewerker Willy van Leeuwen peilde in de af gelopen weken de verwachtingen en plannen voor het nieuwe seizoen, dat zaterdag 1 oktober van start gaat. versterken en wellicht kunnen de Harry's hoge ogen gaan gooien. Selectie: Frank Audenaerde, Lon Statujew, Jos de Clerck, Rob Lammerts, Erwin Lambert, Pa trick van Goethem, Harry van Putte, Pieter Hamelinck, Harry Poel, Jan Schut. Trainer-coach is Jan Schut. Van onze volleybalmedewerker VLISSINGEN - EWC uit Vlissingen heeft de hoofdrol van het Zeeuwse volleybal overgenomen van Morres. De Vlis- singers komen namelijk in het nieuwe seizoen uit in de tweede divisie en spelen dan op het hoogste niveau van alle Zeeuwse teams. De ambities zijn al lange tijd bekend. Veronique van Osselaar, Judith van der Veeken, Anne van Geel, Karin Kerckhaert, Manou Spele- man, Hosemarie Hamelink, Moni que Kerckhaert, Saskia de Theye, Femke de Theye, Cindy van Goe them, Machteld Harts, Anette van der Meer. Van onze volleybalmedewerker HEINKENSZAND - In sport hal 'De Stenge' te Heinkens- zand begint vrijdag 7 oktober de recreatieve volleybalcompe titie, spelend op het niveau van de derde klasse. Er hebben zich nu al acht teams aangemeld. De kosten bedragen slechts 4,75 per lid, terwijl een team ƒ250,- aan zaalhuur moet bijdragen. Iedere vrijdag tussen 19.30 en 22.00 uur zullen de teams actief zijn. „Inschrijvingen zijn nog mogelijk tot 6 oktober," aldus Frans de Leuchter, competitie leider van de NeVoBo en één van de initiatiefnemers van deze competitie. Aan het eind van het vorige seizoen toog trainer-coach Ger Keyzers gewapend met video recorder naar wedstrijden van de grootste concurrent Super Roosendaal. Het had effect, de promotie kwam in Vlissingen terecht. „We hebben geen zwakke schakels in ons team," laat Ger Keyzers zelfverzekerd weten aan de vooravond van de competitiestart. In de voorbereiding deden de Vlissingers het tot nu toe voor treffelijk. Zowel eerste- als eredivisieteams werden al aan de zegekar gebonden. Heel op merkelijk was wel de keuze aan het eind van het vorige sei zoen om niet in de traditionele tweede divisie C te gaan spelen, maar in de wellicht iets zwaar dere tweede divisie B. Het ge volg hiervan is dat er enkele verre uitwedstrijden op het programma staan. EWC hoeft hiervoor echter niemand boos aan te kijken. Het verzoek werd door de groep zelf gedeponeerd. „De wedstrijden in Limburg verlie pen altijd rommelig. Soms zijn ze zelfs ai bij voorbaat beslist, er worden deals gemaakt tus sen de Limburgse clubs, dus dan kun je het sowieso wel ver geten. Het nadeel is de verre reizen, maar dat hebben we er graag voor over." Uitwedstrij den tot in Doetinchem, Amers foort en Wychen betekenen dus gelijk een uitdaging. EWC heeft in het nieuwe sei zoen twee nieuwe aanwinsten binnen gehaald. Bert van Lui- nen (AVC THolen), ook in de belangstelling bij Super Roosendaal en Marcel Arentse (Dynamo) komen de gelederen versterken. De start was echter aanvankelijk niet veelbelo vend. Quinten van de Vrie en Martin Burger zijn nog steeds geblesseerd, maar maken vol gens oud-Morres-speler Ger Keyzers het begin van de com petitie wel mee. Zelf zal de Vlissinger niet in het veld ac tief zijn. „Voorlopig ga ik er van uit dat ik alleen als trainer bezig zal zijn. Ik speel alleen mee in noodgevallen, zoals bij blessures. We hebben een goede vervanger voor mij in de 1.92 meter lange Bert van Luinen," weet hij. Voordat de competitie begon boekte EWC toch eigenlijk al een groot succes. Tonny Leijnse werd bereid gevonden de Vlis- singse ploeg van enige finan ciële steun te voorzien, zodat EWC vanaf heden als EWC- Tonny Leijnse door het leven gaat. Vooral met de lange uit wedstrijden en de daarmee ge paard gaande kosten is deze steun onontbeerlijk. „Ais je onze voorbereidiing bekijkt dan ben je geneigd aan handhaven te denken. We heb ben geen echt zwakke schakels in ons team. Wellicht wordt het de middenmoot of iets hoger. Het is een sterke divisie, beter dan de C-divisie, maar daar hebben we zelf voor gekozen," aldus de Vlissingse trainer- coach. Mannen als Pim van Soelen en Bert van Luinen kunnen EWC toch een behoorlijk steuntje in de rug geven. „We hebben een underdog-positie. De hechtheid van het team is belangrijk, vooral in de tweede divisie. We moeten gewoon in de toernooien die we spelen onze krachten niet verraden aan onze tegenstanders. Dat zien ze wel als we elkaar tref fen." Dat er van de Vlissingers het een en ander wordt ver wacht mag duidelijk zijn. Pres taties op hoog niveau zijn niet alleen belangrijk voor de ver eniging zelf, ook het gehele Zeeuwse volleybal zou er de vruchten van kunnen plukken. Selectie: Quinten van de Vrie, Sjaak Caljouw, Pim van Soelen, Rob Verhage, Joop Dees, Peter Verburg, Marcel Arentse, Bert van Luinen, Martin Burger. Trainer- coach is Ger Keyzers. Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - De Terneu- zense atletiekvereniging Scheldesport houdt woens dag 21 september een Coo pertest. Deze twaalf minuten durende conditietest is de eerste op de pas ingewijde kunststofaccom modatie. Om die reden behoeft er geen inschrijfgeld te worden betaald. De aanvang is 19.00 uur en er kan vanaf 18.30 uur worden ingeschreven in het se cretariaatsgebouw van Schel desport op het Terneuzense Zuidersportpark. met nieuwe Het Zeeuse volleybal werd noe steeds op de voet gevolgd. „Het blijft altijd trekken, de contac ten waren er nog, dus dan is de keuze snel gemaakt. Met de routine die we hebben moeten we toch een eind kunnen ko men. We hebben een rappe se lectie en het traingingsbezoek was vier weken voor de compe titie nog onregelmatig, maar dat verbetert wel. We hebben kans om in de bovenste helft te eindigen. Het is een team met kwaliteit, al zitten er nog wei nig automatismen in. De op gaande lijn moeten we vast houden en dan zijn natuurlijk de eerste wedstrijden enorm belangrijk." Egbert Versprille kijkt al uit naar de wedstrijden tegen De Sterre en Scheldesport. „De Sterre moeten we niet onder schatten en Scheldesport is voor mij vrij onbekend. Het zal niet gemakkelijk worden. In een derbysfeer zijn er legio mo gelijkheden," weet Versprille. Selectie: Egbert Versprille, Ro nald van Eerdenburg, William Taelman, Ronald Kurvers, Guido de Beule, Bert en Kurt Maes, Nico van der Heijden, Ko de Ruiter. Trainer-coach is Eric Maes. Guido de Beule (rechts) en Egbert Versprille, de twee aan winsten van de Hulsterse volleybalvereniging Morres. - foto wim kooyman. Van onze volleybalmedewerker IJZENDIJKE - De indeling van de landelijke volleybalcompetitie ziet er als volgt uit: Tweede divisie heren: VCM (Maarssenbroek), Mepal/Orion 2 (Doetin chem), DAC (Alphen aan de Rijn), EAW 2 (Arnhem), Sliedrecht Sport, EWC (Vlissingen), Vollkei (Amersfoort), Ekspalvo (Dordrecht), Rabo bank/Krimpen (Krimpen aan de IJssel), ACCO/DOS 2 (Schoonhoven), Trivos (Wychen), Rijnmond (Schiedam). Derde divisie heren: Ovoco (Oss), VC Goirle, Scheldesport (Terneuzen), Van Tartwijk/VCH (Schijndel), Atak'55 (Waspik), Ever Raedy (Vlijmen), Morres (Hulst), Sarto/Pellikaan (Tilburg), Gevamij/WC 2 (Vught), De Sterre (Axel), IKS'72 (Breda), Set Up (Prinsenbeek). Derde divisie dames: EWC (Vlissingen), Mytilus (Goes), Swinta (Hel- voirt), Zebra's (Oudenbosch), Provimi/DVO 2 (Oud-Beijerland), VCE/ PSV (Eindhoven), Morres (Hulst), Sarto/Pellikaan 2 (Tilburg), Torpedo (Schaijk), Karanoi (Eindhoven), IKS'72 (Breda), AKS (Breda). Van onze volleybalmedewerker GOES - Klaas Sijp, al vele jaren actief bij de Goese volleybalvereniging Mytilus, keert in het nieuwe seizoen terug als trai ner-coach van het eerste damesteam. In de voorgaande jaren was Sijp alleen coach, maar de afgelopen weken heeft hij op nieuw alle touwtjes in handen genomen. „Ik was graag met de jeugd begonnen, maar ja, dat was niet haalbaar," begint hij zijn verhaal enkele weken voor de competitie. „Ger Keyzers, onze vorige trainer, kon slechts een keer per week de training verzorgen, vandaar mijn te rugkeer." Mytilus acteerde vorig seizoen op het hoogste plan in de derde divisie F. De derde plaats was zeker niet onverdienstelijk. Door verschillende oorzaken komt de Goese eerste selectie er toch wel wat anders uit te zien. Lucia Cardol traint wel mee, maar speelt voorlopig geen competitie. Carolien Belzer zit in het gips en is misschien pas rond de kerstdagen speelklaar. Hierdoor deed Sijp een greep in het tweede team. Magda- lena Barth en Ellen Geene, twee jonge speelster van zeventien jaar, komen het eerste team as sistentie verlenen. Carolien Belzer had de laatste jaren steeds blessureleed en hoopt na deze operatie weer de oude te zijn. „We zullen met dit team zeker niet tegen degradatie moeten vechten. De top is haalbaar en of we kampioen worden weet ik niet. Het is nog onbekend wat er bij de andere teams allemaal veranderd is," zegt Klaas Sijp. Gaat het bij de dames ontzettend goed, bij de heren zit er behoorlijk de klad in. „De dames- poot van onze vereniging is springlevend, maar de rest zullen we proberen opnieuw overeind te krijgen," vervolgt hij. Over de twee derby's die binnenkort af te werken zijn, is Klaas Sijp dui delijk. „We gaan uit van onze eigen kracht, niet van datgene wat de tegenstander kan. Het zijn twaalf punten tegen deze beide teams. We ma ken ons er niet druk over. Morres en EVVC heb ben een goed team." De ambities van de Goese volleybalvereni ging zijn al lange tijd bekend. Of Morres en EWC echter bereid zullen zijn hun punten ca deau te doen, valt nu al te betwijfelen. Dat deze derde divisie hierdoor alleen maar meer span ning met zich mee kan brengen en hierdoor een aantrekkelijke competitie oplevert, zal niemand betreuren. „Als we lager zouden eindigen dan de eerste drie zou het tegenvallen. Dan zijn er sterkere teams en dat moeten we dan ook maar accepte ren," besluit Kaas Sijp, die er evenals zijn col lega's Jo Everaert en Chris de Witte alles aan zal doen om zijn dames op tijd op scherpte te krijgen. „Er wordt tijdens de trainingen lekker gewerkt en dat moeten we maar zo houden." Selectie: Angelique Adan, Carolien Belzer, Marja Geelhoed, Marian Kerkhove, Cindy Jobse, Petra Schneider, Ingrid van de Plasse, Marian van Zweden, Magdalena Barth, Ellen Geene. Trainer-coach is Klaas Sijp.

de Stem | 1988 | | pagina 11