Lawson superieur in GP Brazilië INTERNATIONALS PSY HIJGEN UIT NA NEDERLAND-WALES Hergroepering in top Belgisch voetbal SPORT Karpov weer alleen koploper in Tilburg 1ERSTE Z Nog gewone het een Spelersraad Oranje overlegt over premies Vlaamse amateurrenners kampioen dopinggebruikers DE STEM SPORT 5 MAANDAG 19 SEPTEMBER 1988 SITO PONS WERELDKAMPIOEN BIJ KWARTLIETERS TILBURG - De harde hand van bondscoach Thijs Libregts had gisteren een onmiskenbaar effect op de Brabantse derby tussen Willem II en PSV. BARCELONA NIET VERDER DAN MAGER GELUK SPEL uitslagen plus standen buitenlands voetbal BELGIE SPANJE ENGELAND SCHOTLAND PORTUGAL FRANKRIJK Sponsor Fignon gaat nog jaar door Carlsson wint ook in Barcelona Mottet wint Ronde van Lazio Wïelerclubtitel voor De Bataaf Brehme niet tegen Sovjetunie Werelduurrecord stayers voor Renosto IpESTEM SPORT Lammers tweede in Spa Van Krimpen nationaal kampioen toerwagens T29 GOIANIA (Rtr) - Eddy Lawson heeft de laatste Grand Prix van dit seizoen in de 500cc-klasse voor mo toren met overmacht ge wonnen. De Amerikaan, al zeker van de wereldtitel, beheerste op zijn Yahama de wedstrijd op het circuit van Goiania in Brazilië van begin tot eind. Het bete kende zijn zevende over winning van dit jaar. Sinds 1972, het jaar waarin de Italiaan Giacomo Agostini re geerde, was het niet meer voor gekomen dat een coureur in één seizoen meer dan zes Grand Prix' won. In totaal was Lawson op dit niveau 26 keer de beste. Zijn derde wereldtitel had hij een maand geleden in Tsjechoslowakijke al veroverd. Desondanks zag hij de Grand Prix van Brazilië niet als een formaliteit. „Er was me veel aan gelegen vandaag te win nen. De laatste wedstrijd van het seizoen is altijd iets bijzon ders", zei de wereldkampioen. In de 250 cc had Sito Pons aan een derde plaats genoeg om wereldkampioen te worden. De Spaanse Honda-coureur hield zijn laatste concurrent, landge noot Juan Garriga, achter zich. Garriga werd in Goiana slechts vijfde. In de eindrangschikking werd hij daardoor tweede, met een achterstand van tien pun ten op Pons. Pons nam in Bra zilië geen onnodige risico's. Hij bemoeide zich niet serieus met de strijd om de eerste plaats. Die ging tussen Sarron en La- vado. De Fransman, evenals Pons rijdend op een Honda, won. UITSLAGEN 500 cc: 1. Lawson (Vst) Yamaha, 32 ronden van 3835 meter in 47 minu ten en 6,32 seconden, 2. Gardner (Aus) Honda, 3. Schwantz (VSt) Suzuki, 4. McKenzie (GBr) Honda, 5. Sarron (Fra) Yamaha, 6. Magee (Aus) Yamaha, 7. Chili (Ita) Honda, 8. McElnea (GBr) Suziki, 9. De Ra- digues (Bel) Yamaha, 10. Igoa (Fra) Yamaha. Eindstand WK: 1. Lawson 252, 2. Gardner 229, 3. Rainey (VSt) 189, 4. Sarron 149,5. Magee 138,6. McKen zie 125, 7. De Radigues 120, 8. Schwantz 119,9. Chili 110,10. McEl nea 87. 250 cc: 1. Sarron (Fra) Honda 27 ronden in 41 minuten en 4,39 secon den, 2. Lavado (Ven) Yamaha, 3. Pons (Spa) Honda, 4. Roth (WD1) Honda, 5. Garriga (Spa) Yamaha, 6. Bradl (WD1) Honda, 7. Cardus (Spa) Honda, 8. Ruggia (Fra) Yamaha, 9. Shimizu (Jap) Honda, 10. Cornu (Zwi) Honda. Eindstand WK: 1. Pons 231, 2. Gar riga 221,3. Cornu 166,4. Sarron 158, 5. Roth 158, 6. Cadalora, 7. Ruggia 104, 8. Mang (WD1) 87, 9. Cardus 71, 10. Shimizu 68. Willem II met lege handen Door Chris van Nij natten De landskampioen won weliswaar met 1-3, maar de in ternationals - Koeman uitgezonderd - acteerden zó on dermaats, dat dat collectieve falen niet helemaal op toe val kon berusten. Met name Van Aerle, Krüzen en Va nenburg bleven bedenkelijk diep onder hun normale ni veau en leken nog steeds uit te hijgen van de 'zware' in terland in het Olympisch Stadion. Het schijnt dat Libregts de se lectie van het Nederlands elftal vorige week in de duinen van Noordwijk behoorlijk heeft af geknepen. „Ik heb dat soort ge luiden opgevangen van onze spelers", bevestigde PSV- oefenmeester Hans Dorjee in het gemeentelijk sportpark van Tilburg. „Wij trainen bij PSV nauwelijks nog met de A-selec tie. Ze hebben ook zoveel wed strijden in de benen. Thijs heeft daar kennelijk anders over gedacht. Maar hoe gaat dat? Een bondscoach die voor het eerst sinds lang weer eens met een spelersgroep aan de slag mag, die wil er wel tegen aan". De zware belasting van een deel der spelers mocht zondag middag echter geen doorslag gevend excuus zijn voor de ma gere vertoning van de Europa cup 1-houder. Vanaf het begin stelde PSV slechts counter voetbal tegenover het aanvals- lustige voetbal van zijn streek genoot. Door een snelle voor sprong, een kopbal van Gill haus uit een vrije trap van Va nenburg, was dat wel een voor de hand liggende strijdwijze, al mag van een internationale topclub iets meer verwacht worden. Willem Il-trainer Piet de Visser, die een zeer aanval lende ploeg in het veld bracht, ging echter iets te ver in zijn kritiek op de landskampioen. „Wij wiUen er een echte wed strijd van maken door achterin een op een te spelen. Maar dan moet PSV wel meedoen en niet vanaf de middellijn ballen te rug op de keeper schieten. Zo breng je het spektakel niet te rug in de stadions". Het ver weer van de sympathieke oefenmeester deed wat naïef aan. Wie van een veelvraat als PSV coöperatief gedrag ver wacht voor het spelen van een aantrekkelijke competitiewed strijd, die doet een geslaagde auditie voor de rol van Don Quichotte. Met zijn offensieve strijd plan, zo stonden aanvallende types als Van de Borgt, Van der Ark, Van Straalen en Broeken naast elkaar "in het veld, kwam De Visser niet verrassend voor de dag. Vorig jaar deed hij dat ook. Toen kreeg hij in Tilburg zes treffers aan zijn broek. Zover kwam het nu niet, daar voor stak doelman Frank Bru- gel in een te goede vorm en liet PSV het te vaak afweten. Voor rust was er van een Hans Gillhaus tracht een sliding van Wilco van Buuren (liggend) te ontwijken. - fotoanp derbysfeer in het matig bezette stadion geen sprake. In de tweede helft ontspon zich ech ter een spannend gevecht, om dat Willem II krachtig aanzette voor een lange eindsprint, waardoor er voor PSV nog meer ruimte kwam in de de fensie van de Tilburgers. Wil lem Il-er Dijkstra opende het laatste bedrijf met een helaas voor hem afzwaaiende kogel op Van Breukelen. Daarna kreeg Brugel de gelegenheid zijn ta lenten te tonen. Binnen acht minuten maakte hij een af standschot van Vanenburg on schadelijk, pakte hij een van dichtbij ingeschoten bal van Krüzen en belette hij de door gebroken Van Aerle het scoren. Bijna halverwege werd de Bre- danaar dan toch verschalkt. Het was Linskens die een door Kieft aangegeven bal leep over Brugel heen wipte: 0-2. Een paar minuten later al trok Van Straalen vanaf de pe naltystip zijn ploeg dichter Van onze sportredactie TILBURG - De spelersraad van het Nederlands elftal praat op dinsdag 27 september in Zeist met een afvaardi ging van het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB over de hoogte van de wedstrijdpremies op weg naar het wereldkampioenschap in 1992 in Italië. Dat heeft Oranje-doelman Hans van Breukelen zondag middag meegedeeld. Gesproken wordt om de hoogte van de wedstrijdpremies - in de aanloop naar het Europees kam pioenschap 1500 gulden per punt - op te trekken. Dat daar over nog steeds geen overeenstemming is, komt volgens Van Breukelen deels door de spelers zelf. Door een slechte onderlinge bereikbaarheid kon volgens hem nog geen eensluidend standpunt worden ingenomen. „Afgesproken is nu om komende week de zaak onderling goed door te praten. Beter was het geweest als dat voor de wedstrijd tegen Wales was gebeurd". Ook de kwestie van de uitbetaling van de gelden die de Oranje-spelers tijdens het Europees kampioenschap in Duitsland hebben ver diend is volgens Van Breukelen binnenkort uit de wereld. „In een brief heeft de KNVB laten weten dat binnen nu en twee weken wordt betaald". Door onze correspondent Frans Boogaard BRUSSEL - Vlaamse amateur-wielrenners die puur voor hun plezier af en toe een koersje pakken, halen één wisselbeker met gemak: die voor het hoogste dopingge- bruik. Bij de vier Vlaamse liefhebbersbonden probeert bijna één op elke drie renners zijn prestaties onnatuur lijk te verhogen. Dat blijkt uit een alarmerend onderzoek van het Vlaamse ge meenschapsministerie voor Volksgezondheid, dat de afge lopen acht maanden een dui zendtal controles uitvoerde bij meer dan tweehonderd sport manifestaties. Volgens de art sen die de controles hebben uit gevoerd - zelfs onder biljarters, bowlers en sportdansers - komt dopinggebruik in vrijwel alle sporten voor, maar meer in in dividuele dan in ploegsporten. Van alle sporters die werden gecontroleerd, reageerde 7,2 procent positief. Daaronder twaalf body-builders (score: twee op drie), maar ook twee zaalvoetballers, een bowlings peler en een volleyballer. Van de wielrenners die zijn aangesloten bij de Koninklijke Belgische Wielrijders Bond bleek tien procent positief, bij de vier amateurbonden dertig procent. Sportkringen schrij ven die hoge score toe aan het grote aantal koersen. Boven dien maken steeds meer ama teur-sporters zich schuldig aan hormoongebruik. Volgens ge meenschapsminister Lenssens (Volksgezondheid) is dat bui tengewoon verontrustend, om dat hormoonpreparaten vaak over langere periodes worden genomen en zeer schadelijk voor de gezondheid zijn. Van onze sportredactie BREDA - Op de achtste speeldag in de Belgische voetbalcompetitie is het aan de kop van de ranglijst tot een hergroepering geko men. Anderlecht en Club Brugge achterhaalden koploper KV Mechelen, dat bij Luik het tweede punt inleverde. Ant werp sloop mee naar voren en hield, met een punt achter stand, het koptrio in zicht. KV Mechelen kwam in een hoogstaande wedstrijd bij Club Luik niet verder dan 1-1. De Europese bekerwinnaarskam pioen leidde bij rust door een treffer in de 37ste minuut van Den Boer. Zeven minuten na rust maakte Wegria gelijk. An derlecht keek bij rust van de uitwedstrijd tegen Lokeren te gen een achterstand aan. Pal mers scoorde voor de thuis ploeg, die zeven spelers om uit eenlopende redenen miste. Een van hen, de Nigeriaan Samson, moest in Seoul Olympisch voetballen. Na rust drukte An derlecht het overwicht wel in doelpunten uit. Nilis maakte 1- 1, Keshi 1-2. Lokeren kwam nog even terug door Etim na een blunder van Anderlechts invaller-doelman Dewilde. An derlecht drukte in het slot- kwartier door via Keshi en de Nederlander Kooiman. Van Rooy was na een sukkelperiode weer op dreef bij Antwerp. Hij maakte voor Kesslers ploeg het winnende doelpunt bij Kort- rijk: 1-2. Bij Club Brugge scoorde Ceulemans twee keer bij de 4-0 tegen St Truiden. Bij Racing Mechelen - Beveren 1-3 werden alle doelpunten voor Beveren gemaakt door de ex- PSV'er Viscaal. Mechelaar As- selmans werd uit het veld ge stuurd. Hij kreeg vorige week ook al een rode kaart. Hij speelde omdat zijn schorsing nog niet was uitgesproken. Uitslagen: Beerschot - Standard Luik 1- 1, Charleroi - Waregem 3-0, Racing Genk - Lierse 0-0, RWDM - Cercle 2-1, Racing Mechelen - Beveren 1-3, Club Brugge - St Truiden 4-0, Kortwijk - Antwerp 1-2, Lokeren - Anderlecht 2-4, Club Luik - KV Mechelen 1-1. Stand: KV Mechelen 8 - 14, Anderlecht 8 - 14, Club Brugge 8 - 14, Antwerp 8 - 13, St Truiden 8 - 11, Club Luik 8 - 11, Ware gem 8 - 10, Standard Luik 8 - 10, Lokeren 8-6, Beerschot 8-6, Beveren 8-6, Kort- rijk 8-5, Lierse 8-5, Racing Genk 8-5, RWDM 8-5, Cercle 8-4, Charleroi 8-4, Racing Mechelen 8-1. Barcelona heeft zaterdag het eerste punt in de competitie verspeeld. In Nou Camp reikte de club van Johan Cruijff te gen Valencia niet verder dan 1- 1. Aanvoerder Alexanco werd in de 66ste minuut na zijn tweede gele kaart uit het veld ge stuurd. De eerste liep hij op na een harde overtreding op aan valler Flores van Valencia, de tweede na kritiek op de arbi trale leiding. Met tien man nam Barcelona in de 70ste minuut de leiding. De Bask Beguiris- tain legde de bal uit een vrije trap afgemeten op het hoofd van Roberto Fernandez, die raak kopte (1-0). Daarvoor had Barcelona energiek maar vruchteloos aangevallen. Drie minuten voor het einde kwam Valencia gelijk door Fernando Gomez (1-1). Cruijff had voor de wed strijd de aanhang van Barce lona gewaarschuwd voor de te hoge verwachtingen. „Er zijn in de competitie 76 punten te verdienen. We hebben er pas vier", zei Cruijff na de overtui gende competitiestart met twee overwinningen. „Het elftal groeit hard. We zijn op nul ge start en zitten nu op 75 procent. Maar er valt nog een hoop werk te doen". Uitslagen: Barcelona - Valencia 1-1, Valladolid - Osasuna 1-0. Drie dagen na de interland wedstrijd tegen Nederland heeft Welshman Ian Rush op nieuw aangetoond nog niet de oude te zijn. De aanvaller van Liverpool, uit vorm teruggeko men van Juventus, miste drie minuten voor het einde van de wedstrijd tegen Tottenham Hotspur een goede kans op de winnende treffer. De kampioen van Engeland kwam daardoor evenals vorige week niet ver der dan een gelijk spel, 1-1. Norwich City liep daardoor niet alleen twee punten verder uit op de titelverdediger, maar kwam door het puntverlies van Southampton zelfs alleen op kop. Norwich won met 2-0 van Newcastle en boekte daarmee de vierde overwinning op rij. Dat was in de geschiedenis van de club nog nooit voorgekomen. Norwich slaagde er één keer in drie competitie-duels achter elkaar te winnen. Dat was 68 jaar geleden. Paul Davis, jonge Engels in ternational van Arsenal, haalde zich in het duel tegen Southampton een bijzondere strafzaak op de hals. Hij sloeg zijn tegenstander Cockerill zo hard in het gezicht, dat hij zijn kaak brak. Dit incident, dat zich ver van de bal afspeelde, werd niet gezien door de scheidsrechter, maar wel scherp geregistreerd door de televisiecamera's. Davis maakte zo'n schandeelijke overtreding, dat hem een zware straf wacht. Glen Kirton van de Engelse voetbalbond ver klaarde dat dit niet ongestraft mocht blijven. Hij wordt gezien als de opvolger van Brian Rob- son in het Engelse elftal. Vorige week mocht hij invallen in de vriendschappelijke interland tegen Denemarken. Uitslagen: Arsenal-Southampton 2-2, Coventry-Charlton 3-0, Liverpool-Tot tenham Hotspur 1-1, Luton Town-Man chester United 0-2, Middlesbrough- Wimbledon 1-0, Millwall-Everton 2-1, Newcastle-Norwich 0-2, Nottingham Fo rest-Derby County 1-1, Queen's Park Rangers-Sheffield Wednesday 2-0, West Ham-Aston Villa 2-2. Stand: Norwich 4-12, Southampton 4-10, Mill wall 4-10, Liverpool 4-9, Arsenal 4-7, Everton 4-7, Derby County 4-7, Manch. United 4-7, Coventry 3-6, Aston Villa 4-6, QPR 4-4, Sheffield Wednesday 4-4, West Ham 4-4, Nottingham 4-3, Middles brough 4-3, Charlton 4-3, Tottenham 3-2, Luton 4-1, Wimbledon 4-1, Newcastle 4- 1. Uitslagen: Celtic - Aberdeen 1-3, Dundee United - Hibernian 1-1, Hamilton - Dun dee 1-0, Hearts - Glasgow Rangers 1-2, St. Mirren - Motherwell 1-0. Stand: Glasgow Rangers 5-9, Dundee United 5-8, Aberdeen 5-6, St. Mirren 5-6, Hibernian 5-6, Celtic 5-4, Hearts 5-3, Dundee 5-3, Motherwell 5-1. Uitslagen: Belenenses - Maritimo 2-2, Nacional Madeira - Sporting 0-1, Porto - Portimonense 1-0, Benfica - Academica Viseu 4-0, Chaves - Boa vista 1-0, Setubal - Estrela Amador a 1-1, Braga - Penafiel 0-0, Leixoes - Vitoria Guimaraes 2-1, Fafe - Farense 1-0, Beira Mar - Espinho 1-0. Stand: Belenenses 5-8 Sporting 5-8 Ben fica 5-8 Porto 5-8 Setubal 5-7 Maritimo 4-6 Boa vista 5-6 Farense 5-5 Braga 5-5 Chaves 5-5 Beira Mar 5-5 Penafiel 5-4 Leixoes 5-4 Espinho 5-3 Estrela Ama- dora 5-3 Fafe 2-2 Nacional Madeira 5-2 Academica Viseu 4-2 Vitoria Guimaraes 5-2 Portimonense 5-1 naar PSV. Hij benutte een door hemzelf versierde strafschop, nadat hij zich in het zestienme tergebied tegen de ongelukkige Koot aan had laten vallen. De Tilburgers roken hun kans te gen het behalve door kenne lijke vermoeidheid ook door blessures (Lerby, Nielsen, Ar- nesen, Janssen, Ellerman) ge plaagde gezelschap uit Eindho ven. De kopsterke Van der Ark ontbeerde echter het geluk om Van Breukelen te passeren, terwijl PSV zijn ontregelende spel perfect uitvoerde. Op de valreep, Brugel had net goed gereageerd op een inzet van Kieft, liepen de Oostbraban ders tegen de veldverhouding in verder uit. Een hoekschop van Koeman werd door Kieft droog langs Brugel gekopt: 1-3. „We hebben lullig verloren", mopperde De Visser na. „Maar wij hebben toch genoeg kansen gekregen", reageerde zijn te genstander Guus Hiddink. „Jullie moeten blij zijn dat Brugel zo sterk stond te kee pen". „Dat weet ik ook wel, maar daar wordt hij voor be taald", riposteerde De Visser, „ik heb van de week mijn schoenen op hem kapot staan schieten". Het naspel was voor De Visser, maar de punten voor PSV, dat nu met een wedstrijd minder gespeeld gewoon bo venaan de ranglijst van de ere- visie staat. WILLEM n-PSV 1-3 (0-1) 3. Gill- haus 0-1, 63. Linskens 0-2, 68. Van Straalen 1-2,90. Kieft 1-3. Scheids rechter: Thomas. Toeschouwers: 11.000. Gele kaarten: Krüzen en Valckx (PSV). WILLEM n: Brugel; Cohen, Dijk stra, Mallien en Van Buuren; Fes- kens, Godee en Van de Borgt (De Romeijn); Broeken, Van der Ark en Van Straalen (Westphal). PSV: Van Breukelen; Gerets, Koot, Koeman en Heintze; Krüzen, Van Aerle en Linskens (Valckx); Va nenburg, Kieft en Gillhaus. NIEUWSOVERZICHT STRAATSBURG (AFP) - Na zeer lang aarzelen heeft de 4 tie van de Franse supermarktketen Système U beslo: één jaar in de wielersport te blijven. Ploegleider Cyrille Guimard en de renners, met als |.v Laurent Fignon, zijn zodoende tot 1990 verzekerd vaneeZ'u schieter. De directie van het bedrijf maakte gelijk beltey wielersport na volgend jaar voor gezien te houden en voor l maken van reclame andere richtingen op te gaan. De fj? wilde er na dit seizoen al uitstappen toen in de Ronde» Frankrijk de prestaties van Laurent Fignon en Charly ifa zwaar tegenvielen. Dat het bedrijf nog een jaar blijftk mede doordat het duo Guimard/Fignon geen alterriat sponsor kon vinden. Het budget werd ingekrompen. M, vertrekt naar RMO. BARCELONA (DPA/Rtr) - De Zweed Kent Carlsson heeftt, Grand-Prix-tennistoernooi in de Spaanse stad Barcelona! wonnen. In de eindstrijd van het met 490.000 dollar gedoteerde e ment versloeg de nummer elf van de wereldranglijst del jaar eveneens al succesvolle Oostenrijker Thomas Muster i het duel van de achterlijn bleek Carlsson te beschikken over 3 meeste vastheid en ervaring :6-3,6-3,3-6,6-2. Uitslag finale: Carlsson (Zwe) - Muster (Oos) 6-3,6-3,3-6,6-2. ROME (Rtr) - Charly Mottet heeft zaterdag de Ronde vank zio, een koers voor professionals over 234 kilometer 1 voor de wereldbeker voor ploegen, gewonnen. De Fransman, die teleurstelde in de laatste Ronde van Fraiu rijk, versloeg in de sprint zijn Zwitserse medevluchter IJ Rominger. Adrie van der Poel was de beste Nederlander 1 werd zesde. Steve Bauer kwam 25 seconden later als derde binnen. DeQ nadees, die onlangs bij de wedstrijd om het wereldkampin schap kort voor de streep in aanraking kwam met de BelgQ quielion waardoor deze ten val kwam, was in de slotfase,l als bij het de wereldtitelstrijd, in de slotkilometers op zoek» gaan naar de vluchters. In tegenstelling tot Ronse s" er niet in de koplopers te achterhalen. De sprint van het peloton werd gewonnen döor Italiaanse w reldkampioen Fondriest die de Ier Sean Kelly voor bleef. Uitslag: 1. Mottet (Fra) 243 kilometer in 5 uur, 50 minuten en 16 st den, 2. Rominger (Zwi) zelfde tijd, 3. Bauer (Can) 0.25,4. Fondriestiil 0.45, 5. Kelly (Ier), 6. Adri van der Poel (Ned), 7. Colage (Ita), 8. Sore sen (Den), 9. Bugno (Ita), 10. Vitalli (Ita) allen zelfde tijd als Fondriest DRONTEN (ANP) - De Bataaf uit Halfweg heeft zaterdag! Dronten het Nederlands kampioenschap voor clubteams wij overd. Het zestal Cornelissen, Witkamp, Van der Hulst, Piet® Smit en Eijk legde de 66 kilometer af in 1 uur, 16 minuten eng seconden. Met een achterstand van 1 minuut en 35 seconden eindigde lil verdal als tweede. Derde werd Het Luchtschip, op 1.45. Uitslag: 1. De Bataaf, Halfweg (Cornelissen, Witkamp, Van der Hij Pieters, Smit en Eijk) 66 km in 1.16.53, 2. Nijverdal (Dorgelo, i Wolfkamp, Theunis, Küthe, Groen) 1.17.28, 3. Het Luchtschip, 1... driel (Theunisse, Jakobs, Gevers, Bok, Mete, Gevers) 1.17.38,4. \ïJ land Wil Vooruit, Honselersdijk 1.18.09, 5. De Jonge Renner, Oosl hout 1.18.30, 6. Ahoy', Rotterdam 1.19.35, 7. De Peddelaars, Hoogev 1.19.50, 8. Pijnenburg, Tilburg 1.19.55, 9. Oldenzaal 1.20.15,10. Tee Soest 1.20.31. MÜNCHEN (SID) - Franz Beckenbauer kan bij de vrien schappelijke interlandwedstrijd tegen de Sovjetunie, woe dag in Düsseldorf, niet beschikken over Andreas Brehme Lothar Matthaus. Dat heeft de Westduitse teammanager zaterdag gehoord v; de leiding van Inter Milaan, zaterdag vóór en na het oefendnj tegen Bayern. Het niet kunnen meespelen van dat duo is niet Beckenbaue enige probleem. Eerder bedankten al twee spelers die h| brood verdiénen in de Italiaanse competitie: Vóller (AS I en Berthold (Hellas Verona). De afzeggingen zijn het g van het op dezelfde dag af te werken bekerprogramma in IlJ lië. De Westduitsers missen bij hun laatste test voor de kwalil catie-wedstrij d tegen Nederland, woensdag 19 oktober in Mcj chen, bovendien de spelers die met het Olympische tea Seoul verblijven. BASSANO DEL GRAPPA (AFP) - Renato Renosto heeft Ij werelduurrecord achter grote motoren op de baan van Bas del Grappa gebracht op 85 kilometer en 067 meter. De 28-jarige Italiaan legde bijna zeshonderd meter meer af ij zijn landgenoot Bruno Vicino op 11 juli 1986 op dezelfde b Vicino was tot 84,489 kilometer gekomen. Renosto werd a gangmaakt door Walter Corradin. Na het uurrecord pakte rj nosto de toptijd op de honderd kilometer: 1 uur 10 mirntl 27,42 seconden. Dat record was ook in het bezit van Vici| (1.10.57,01). TILBURG (ANP) - Anatoli Karpov staat weer alleen! kop in het Interpolis-schaaktoernooi in Tilburg. De® wereldkampioen won in de achtste ronde van de Ifl landse grootmeester Johann Hjartarson. Nigel Short,j zondag mede-koploper, speelde remise tegen Jan man. De Brit staat nu een half punt achter op Karpov Karpov kreeg met wit tegen Hjartarson een variant te be strijden, die de Westduitser Hübner hem vier ronden eer der ook had voorgeschoteld. De Sovjet-schaker kwam toen niet verder dan remise. Nu maakte hij niet dezelfde fout. In het' middenspel kwam hij met een verbetering, die hem in staat stelde de zwarte pionnenover- macht te bestrijden. Karpov dwong zijn tegenstander in het defensief en won. Van der Wiel speelde een boeiende partij tegen Nikolic, die tot nu toe slechts remise speelde in Tilburg. De Ne* lander speelde met wit J kwam tot zijn verrassing] genover een Pirc-verdeéS te staan. Normaal speelt| Joegoslaaf nooit deze ope Van der Wiel koos voor sj voorzichtige voortzetting kwam tot remise. Uitslagen achtste ronde: 1 (Sov) - Hjartarson (IJs) 1-0.® (GBr) - Timman (Ned) ü-' f. ner (WD1) - Portisch (Hon) 'I Van der Wiel (Ned) - NikolMI Stand na acht ronden: 1 514 punten, 2, Short 5, 3. Nikolic en Portisch 4, 6. 314, 7. Hjartarson en Van der'l 3. Uitslagen: Saint-Etienne - Caen 1-1, Nice - Lens 3-0, Strasbourg - Metz 1-2, Racing Paris - Nantes 2-0, Marseille - Cannes 2-1, Laval - Bordeaux 1-0, Lille - Toulon 0-0, Toulouse - Auxerre 0-0, So- chaux - Monaco 0-0, Montpellier - Paris SG 0-0. Stand: Paris SG 12-24, Auxerre 12-24, Marseille 12-23, Nice 12-21, Bordeaux 12- 20, Nantes 12-19, Monaco 12-19, Montpel lier 12-18, Sochaux 12-17, Toulon 12-17, Cannes 12-17, Racing Paris 12-16, Metz 12-16, Toulouse 12-16, Lille 12-14, Laval 12-14, Strasbourg 12-9, Caen 12-9, Lens 12-6, Saint-Etienne 12-5. SPA (SID) - Jan Lammers en de Brit Martin Brundle zijn» tweede geworden tijdens de duizend kilometer autoracen j' prototypen in Spa. Het Jaguar-duo had 24 seconden achter^ op de Mercedes van de concurrentie, bestuurd door Mauro<» uit Italië en Stefan Johanssen uit Zweden. Met nog twee wedstrijden te gaan is de wereldtitel bij de n reeds vergeven aan Jaguar. Het team, onder wie dus Lam heeft 305 punten, Mercedes 239. Het individuele klassement wordt aangevoerd door Brundle. Hij heeft 215 punten, zeven meer dan de Fransman*] Louis Schlesser. Uitslag: 1. Baldi/Johanssen (Ita/Zwe) Mercedes, 142 ronden in 6.01.34, Brundle (Ned/GBr) Jaguar op 0.24, 3. Schlesser/Mass (Fra/WDl) Mercedes V ronden, 4. Larrauri/Brun/Reuter (Arg/Zwi/WDl) Porsche op vier ronden.*.! ring/Capelli (Den/Ita) Spice op acht ronden, 6. Spice/Bellm (GBr) Spice opu I den. Merkenstand: 1. Jaguar 305 punten (wereldkampioen)2. Mercedes 239. Individuele stand: 1. Brundle (GBr) 215 punten, 2. Schlesser (Fra) 208,3. Bald1' cfOÜL - »Yes> wait a mi" ute please." Geroutineerd J" mt Mandy de Jongh een .„tótseling rinkelende tele- ILn op. Een Paar minuten I [^(jer heeft de Zoeter- I eerse taekwondoka een ilveren medaille omgehan gen gekregen, het eerste Nederlandse succes in aoul, en nu Pakt ze auto_ 'atisch haar dagelijks be ep op. van handeling: het „ngchung Gymnasium in loul' tijd: zondagavond kwart I 'r zeven In een hoekje van e0p een sauna lijkende pers- jmte zk Mandy de Jongh, in t dagelijks leven receptionis t/telefoniste bij het ministerie ivan onderwijs, nog even na te „nieten. Nee, goud zat er gewoon niet in- Van een Koreaanse ign Van onze sportredactie ZANDVOORT - Voor 20.000 toeschouwers pakt Ger van Krimpen uit Galder gisteren op het circuit van Zand- voort het Nederlands kampioenschap in de standaard toerwa- genklasse (Groep N). In dé laatste en beslis sende race bleef hij ti telverdedigster Henny Hemmes ruim voor. Van Krimpen liep in de twaalf ronden durende race een halve minuut uit op Hemmes. De wedstrijd werd gewon nen door Cor Euser. Van Krimpen en Hem mes eindigden twee en drie. In de Toyota-race raakte Van Krimpen betrokken bij een massale crash kort na de start. Met een provi sorisch aan elkaar geplakt gebroken stuurwiel kon hij de wedstrijd vervolgen en rukte nog op van de 24e naar de achtste plaats. In de FF-1600-klasse reed BS Racing-kopman Stephane Cohen naar de vierde plaats, eindigde Gert Valkenburg (Ooster hout) twaalfde en finishte Hans Jansen uit Gilze als veertiende. De race telde mee voor het Europese kampioenschap en werd gewonnen door de Duitser Schumacher. Rob Schellekens uit Don gen had de dag van zijn leven, 's Morgens werd hij uit de 16.000 kandidaten van de nationale auto sport talentenjacht gese lecteerd voor een gratis race-opleiding en 's mid dags won hij de pre-80- klasse van de FF1600 race, die bestond uit twee heats. Oud Kampen gunt ii als er voor (bijna) h« is, dan doen we dat De Wilde Specia natuurlijk niet zoma; mooiere en lekkerd prachtige Java deki Bovendien is die wilt der. Je moet er wèl specialist ja. En ook daarom is Doosje van 10 stuks 6,5 stuks 16,25. Er zijn ook semi-wilde panatellas t

de Stem | 1988 | | pagina 14